Delft trots en zuinig op vele monumenten Hoger moet benzinebelasting schade in Italië betalen Kleuter viel van fiets onder truck „Zeer vele bijdragen voor huwelijk prinses PONTIAC Krotwijken overgegeven aan bulldozer Neergeschoten kelner was vrijwel zeker rover EERHERSTEL Akkertjes Op gironummer 8855 Blauwe zone" langs de graebten GEKORTWIEKT Dit horloge behoorde eens aan iLouise de Coligny; het is vele duizenden guldens ivaard. SFEER GOEDE STAAT VOORLICHTING GEEN PAKHUIZEN STUDENTEN Duitsers stemmen in Denemarken niet maakt uw keel weer als fluweel Grafschendingen bij Eindhoven 55 SCHOLIEREN Spoorwegviaduct provisorisch hersteld (Van een onzer verslaggevers) T\e verleiding was bijzonder groot om vlak bij de trap waar Balthazar Ge- rards het dodelijke schot op Willem van Oranje loste, de traditionele Hollandse biefstuk met doppertjes en gebakken aardappelen te bestellen. Dat kan namelijk, want het Delftse Prinsenhof, het vroegere St.-Aagtenkloos- ter, is behalve een waardevol bouwkundig monument, ook museum en restau rant. Vandaar de mogelijkheid achter de muur, waarin een van Gerards' ko gels doordrong, zich culinair te laten verwennen. Ik weerstond de verlokkingen van de restaurateur, omdat ik tenslotte naar Delft was gekomen om te kijken naar wat deze stad met haar monu menten doet. Delft is een gezegende stad, ondanks de omstandigheid dat zij leeft in de schaduw van het gigan tische Rotterdam en het grote Den Haag. Die ligging vindt een weerslag in het economische en culturele le ven. Warenhuizen hebben pas sinds kort belangstelling voor Delft. Voordien dachten de ondernemers, dat zij de Delftenaren wel konden bedienen van uit Den Haag en Rotterdam. Lang zamerhand komt de erkenning, dat Delft geen achterland meer is, doch een zelfstandige functie in de rand stad vervult. Vandaar, dat het win kelapparaat groeit naar een verschei denheid, die aanzien schenkt. De zakenlieden ontdekken in Delft de aan oude stadscentra eigen ge zellige sfeer, waarin het kopend pu bliek zich maar wat graag waagt. Delft verheugt er zich in, want zo wordt de afvloeiing van koopkracht naar buursteden degelijk afge damd. De vlucht van consumptieve beste dingen naar elders is altijd voor een stedelijke gemeenschap een nadelige zaak. Uit de inkomsten toch moet het zakenleven de middelen putten om de markt te kunnen volgen en de uitrus ting van het bedrijf in modern spoor te houden. Wie die kans niet krijgt, boert achteruit en bevordert in wezen een trek naar beter toegeruste win kelcentra. Voor Delft is dat gevaar nu gewe ken. Met de vestiging van grote fi liaalzaken krijgt de stad nieuwe im pulsen. Zij verdient ze, want Delft is een unieke stad. Ik ontkom in Delft zelden aan ge- dachtenassociaties met Amsterdam. Dat niet alleen vanwege de aanwe zigheid van studenten. Eerder zijn het de met zorg onderhouden grach ten. De verhouding valt bij mij al thans altijd in het voordeel van Delft uit. Het komt, lijkt me, door de zorg, die deze stad zich getroost om de grachten te vrijwaren voor een misbruik als parkeerterrein. Delft kent een „blauwe zone". Wie dringend z'n auto bij het centrum van de stad kwijt moet, kan hooguit an derhalf uur zijn auto op een gracht parkeren. Het middel is evenwel min der probaat dan het Haarlemse ver keerssysteem. Wie door de binnenstad dwaalt, komt onder de indruk van de goede staat waarin Delft z'n monumenten bewaarde. Ik zwijg dan over rijk dommen als het 15e eeuwse stadhuis, het Gemeenlandshuis, de Nieuwe Kerk (met de grafkelder van de Oranjes) en de Oosterpoort. Ze zijn zo uniek, dat Delft zich de toorn van de gehele natie op de hals zou halen wanneer het 't onderhoud verwaar loosde. Met ir. H. de Vries van de stede- bouwkundige dienst, heb ik uren door de straten ^gedwaald. Ook door die welke zich verschuilen achter de goed geconserveerde straatwanden van de grachten. Delft is zo ingenomen met het le vend erfdeel der vaderen, dat het zich alle moeite getroost om wat aan verval ten onder dreigt te gaan weer in toonbare staat te brengen. En dat is nogal wat. Toen in 1952 met assis tentie van studenten van de Techni sche Hogeschool een inventarisatie van de panden werd gemaakt, bleek dat van de 4.200 percelen in de city 800 panden onherstelbaar in verval waren. Negenhonderd waren nauwe lijks in betere staat. Het waren ont stellende cijfers. Ze ontmoedigden niet. Eerder werd het een aansporing om haast te maken met de opstelling van een plan tot herstel en recon structie van de binnenstad. Als eerste gemeente in ons land kreeg Delft er in 1956 het fiat van hogere instanties op. Gemeentelijke bestemmingsplannen grijpen nagenoeg altijd in particulie re rechten in. Daarom ook verwek ken ze veelal bergen bezwaarschrif ten. In Delft is het niet anders ge weest. In verhouding tot de grootte van het gebied waren het er echter maar weinige, namelijk negentig. Ir. De Vries meent, dat het te dan ken is geweest aan de uitvoerige toe lichting die aan alle geïnteresseerden is gegeven. Het wekte niet alleen be grip, maar lokte ook medewerking uit. Dat bleek in het bijzonder nog uit de gesprekken met de negentig be- Een onzer verslaggevers heeft zich op de hoogte gesteld van het geen in een aantal Nederlandse steden met een eeuwenoud cen trum wordt gedaan om de monu menten uit het verleden aan te passen aan de eisen van de mo derne ontwikkeling. Hij koos voor zijn verkenning de steden Maas tricht, Haarlem en Delft. In deze derde en laatste repor tage vertelt hij dus van Delft, de stad aan Schie en Vliet, waarin de laatste tijd een frisse wind waait. Krotwijken worden opge ruimd om plaats te maken voor forse winkelpanden, doch de kost bare restanten van de historie worden zorgvuldig voor verval behoed. Delft is een stad met studenten, een extra bron van subsidies ten bate van het restauratiewerk. zwaarden. Hun kritiek op het recon structieplan is niet formalistisch af gedaan. Alle schrijvers en schrijfsters zijn destijds uitgenodigd om hun bezwaren mondeling toe te lichten en om zelf te horen welke motieven het gemeentebestuur had voor zijn plannen. De ambtelijke adviseurs kregen van B. en W. de machtiging om, waar mogelijk, aan de bezwa ren tegemoet te komen, zonder dat echter de strekking van het plan geweld werd aangedaan. Het resul taat is geweest dat slechts drie Delftenaren bemiddeling van Gede puteerde Staten inriepen. Zij leg den zich nadien neer bij het voor hen negatieve besluit. Verpauperde stadsbuurten dreigen een concentratie van pakhuisjes uit te lokken. Later staan die dan een forse aanpak van sanering in de weg. Aan het gebruik worden immers rechten ontleend, die de gemeente slechts via afkoopsommen ongedaan kan maken. Het zijn meestal dure affaires. Delft heeft dat gevaar weten af te wentelen, nog vóór de wetgever via de nieuwe wet op de ruimtelijke orde ning er geëigende mogelijkheden voor schiep. Een verordening schreef de Delftenaren voor dat een huis altijd een huis diende te blijven, ook als het voor bewoning ongeschikt was gewor den. Wijziging van bestemming van een pand werd slechts mogelijk voor zover het „kom-plan" die verande ring voorstond. Zo keerde Delft een ongewenst bijverschijnsel van ver krotting. Wat gaat Delft nu doen met de in ontwikkeling achtergebleven buurten? Hetgeen waard is om behouden te blijven komt voor restauratie in aan merking. De gemeente zorgt ervoor of de vereniging „Hendrick de Keij- ser" neemt herstel van het pand voor haar rekening. Actief is ook de Stichting Studen tenhuisvesting, die grif profiteert van het departementale fonds voor bijdragen in de bouw van studen tenhulzen. Per student, die in een pand kan worden gehuisvest, geeft het departement van Onderwijs een bijdrage van tienduizend gulden. Men geniet deze uitkering naast de restauratie-subsidies: dertig pro cent van het rijk, vijftien van de provincie Zuid-Holland en vijfen twintig procent van de gemeente. Bij dit alles speelt de commissie „Oude stad" een bemiddelende en stimulerende rol.- De Delftenaar be kijkt al die activiteiten met grote in teresse, want „hij is gek met z'n stad", vertelde ir. De Vries. Het zuidoostelijk en het noordooste lijk deel van de city ligt er zo deso laat bij en biedt zo weinig aantrekke lijks, dat het gemeentebestuur het heeft afgeschreven. De bulldozer mag er zich komen uitleven! De vrijko mende terreinen gaat Delft gebruiken voor gewenste activiteiten -als de bouw van grote filiaalz" Deze nieuwe sectoren van de vorden echter zo opgezet dat er ec _,rote sa menhang blijft bestaan tussen het oude en het nieuwe. Niet alleen uit economische overwegingen, maar omdat zij elkaar nodig hebben. TINGLEFF De Duitse minderheids groepering in Noord-Sleeswij k, onge veer 35.000 personen, zal niet deel ne men aan de verkiezingen voor het Deen se Folketing (parlement) op 22 novem ber, zo is door de bond van Duitse Noordsleeswijkers besloten. Dit gebeurt uit protest tegen het afwijzen door de Deense partijen van het verzoek om de tweeprocentsclausule van de Deense kieswet niet toe te passen voor de Duit se minderheid. Door deze clausule kon deze minderheid in 1964 niet in het par lement worden vertegenwoordigd, hoe wel ze bij die verkiezingen 9.247 stem men had behaald. ROME Het Italiaanse kabinet heeft op een vergadering die tot diep in de nacht voortduurde, besloten de belasting op benzine te verhogen om de komende twee jaar ruim een miljard gulden vrij te maken voor het herstel van de overstromingsschade. Voor on middellijke steun aan de getroffen ge bieden werd 250 miljoen gulden uitge trokken. Voorts werd beslotendegenen die door de ramp zonder werk zijn ge komen direct een werkloosheidsuitke ring te geven. De graanschuur van Italië, Toscane, Emilia, rond Venetië en de Povlakte, is zwaar getroffen, 20.000 ha staan on der water waardoor een verlies van naar schatting 800 tot 900 miljard lire is ontstaan. Italië zal hierdoor volgend jaar grote hoeveelheden graan moeten invoeren. Ongeveer 4500 stuks rundvee zijn verloren gegaan. De drie grote Italiaanse federaties van vakbonden hebben dinsdag aan alle Italiaanse arbeiders verzocht, een hal ve dag loon af te staan voor de slacht offers. De Italiaanse minister van Transport, Oscar Scalfaro, zei dinsdag in het par lement, dat herstel van de spoorwegen 15 miljard lire (f 86,2 miljoen) zal kos ten. De gebouwen van het vliegveld van Florence zijn vernield. De Po zakt twee centimeter per uur. Verwacht wordt dat de noodtoestand in het Po- gebied heden wordt opgeheven. Onder de honderd deskundigen die naar Florence gaan om nog iets van de kunstschatten te redden zijn monni ken uit de abdij van Grottaferrata bij Rome, die bedreven zijn in het behan delen van oude documenten. De Paus heeft hun toestemming verleend om te gaan helpen. Voor de slachtoffers heeft de Paus een bedrag van 50 miljoen lire (f 287.360) geschonken, hij heeft de geestelijken toestemming verleend om votiefgaven te verkopen en collectes te houden voor de slachtoffers. Een groep Benedictijner zusters zullen hun goeden borstkruisen verkopen en ijzeren gaan dragen. ADVERTENTIE RED BAND ROOSENDAAL Functionarissen van het wereldbe roemde Uffizi-museum zeiden dat 200 schilderijen in de kelder zijn bescha digd, veelal ernstig. Daar zijn schilde rijen van Lorenzo Lotto (1480-1556) bij en van kleinere meesters zoals Bicci di Lorenzo en Michelino da Besozzo. In de refter van de 13de-eeuwse kerk San ta Croce (heilige kruis) zijn schilde rijen van Taddeo Gaddi, Domenico Veneziano, Lorenzo di Nicolo, Ugolino di Neri en Nardi di Cione beschadigd. De grootste schade aan manuscripten en boeken is ontstaan in de nationale bibliotheek. Een collecte kranten uit de 18de eeuw in het Germaanse instituut voor kunstgeschiedenis is ook verloren gegaan. In de Alpen, Dolomieten en het ge bied van Friuli wordt met legerkolon- nes en helikopters getracht het contact met tientallen dorpen te herstellen. Hefschroefvliegtuigen wierpen boven de geïsoleerde plaatsen voedsel en me dicamenten af, en namen zieken, kinde ren en aanstaande moeders mee naar ziekenhuizen en eerste-hulpposten. Volgens legerautoriteiten bestaat in het noorden nog steeds groot gevaar voor aardverschuivingen. WOENSDAG 9 NOVEMBER 1966 ADVERTENTIE Let op, dat U de originele Akker- cachets krijgt, met de onovertroffen werking bij pijnen griep! De Delftse grachten hebben niet al leen een esthetische functie. Gere geld meren er vrachtschepen af om het zakenleven te bevoorraden. 0 WIERDEN Dinsdagmiddag om kwart over een is op het kruispunt Marktstraat - Warnarstraat in Wierden het 4-jarig meisje M. L. A. Hobert on der een truck met oplegger geraakt. Het kind zat achterop de fiets bij haar zusje, die met andere kinderen op de weg reed. Links passeerde een truck met oplegger, waarvan de bestuurder merkte, dat er iets onder de wagen lag. Hij stopte en ontdekte het kind. Het ver moeden bestaat, dat het zusje naar links is uitgeweken en toen onder de wagen is gekomen. De kleuter was op slag dood; het zusje is licht gewond naar het ziekenhuis vervoerd. 0 De frontale botsing tussen twee per sonenauto's op de weg Hattem-Heer- de van zaterdag, waarbij een man om het leven kwam en drie personen zwaar werden gewond, heeft nog een do de geëist. De 36-jarige echtgenote van de be stuurder, mevrouw N. Woering-Krol, is in het R.K. Ziekenhuis te Zwolle overle den. O Bij een verkeersongeluk op de Nij- meegseweg te Arnhem is de 76-jari- ge heer W. van Dijk uit Arnhem om het leven gekomen. Terwijl hij met zijn fiets aan de hand de rijweg overstak, werd hij gegrepen door een personen auto. Maandagavond is in een ziekenhuis in Zeist aan de gevolgen van een verkeersongeluk overleden de 78-jarige W. Honing uit Zeist. De heer Honing werd op woensdag 2 november bij het per fiets oversteken van de Boulevard in Zeist aangereden door een personen wagen. 0 In het Dijkzigtziekenhuis te Rotter dam is de 75-jarige H. Wisse uit de Maasstad overleden aan de verwondin gen, die hij 30 oktober bij een verkeers ongeluk had opgelopen. Op die dag werd hij in de Rochussenstraat op een zebra pad aangereden door een personenauto. 0 Tengevolge van een verkeersongeluk is maandagavond op de Rijksweg te Wolvega om het leven gekomen de 83- jarige ds. G. H. J. Bonke, em. predi kant van de Ned. Herv. Kerk. De 62-jarige landbouwer Oordwijn uit Eexterveenschekanaal is tijdens werkzaamheden op het land met zijn trekker te dicht bij een sloot gekomen, waardoor de trekker kantelde en in het water terecht kwam. De heer Oordwijn raakte onder het voertuig en is verdron ken. O In het ziekenhuis in Venlo is over leden de 17-jarige P. Jansen uit Blerick. De jongeman werd maandag in zijn woonplaats gewond, toen hij op zijn bromfiets in botsing kwam met een vrachtauto. EINDHOVEN Op het kerkhof Koostenhof, dat aan de zuidelijke rand van Eindhoven achter het vogel- en die renpark Animali is gelegen, hebben on bekenden vernielingen aangericht. Toen de arbeiders, die met het onderhoud van het kerkhof zijn belast, gistermorgen bij Roostenhof aankwamen zagen zij, dat op het protestantse gedeelte van de do denakker van 22 graven de zerken wa ren omgeworpen. Op het katholieke gedeelte van het kerkhof was de ravage nog veel groter. Hier hadden 84 graven het moeten ont gelden. Kruisen en zerken waren ook hier omgegooid, waarbij verscheidene waren gebroken. ROTTERDAM —De 25-jarige kelner J. J. M. D., die in de nacht van 19 op 20 oktober op een zolderkamer aan de Mathenesserdijk in Rotterdam door de 21-jarige telefoniste M. van K. werd neergeschoten, is vrijwel zeker de dader geweest van de 24 september j.l. gepleegde roofoverval op het modema gazijn Voss in Den Haag. Mej. Van K. heeft dit de Rotterdamse recherche verteld tijdens de verhoren, die haar worden afgenomen naar aanleiding van de schietpartij. De aanslag van de te lefoniste was fataal; zoals bekend, over leed de kelner later in een ziekenhuis. De verklaringen van de telefoniste wor den in Rotterdamse politiekringen als betrouwbaar aangemerkt. Volgens mej. Van K., had de kelner die geruime tijd bij haar inwoonde, kort na de overval verteld, dat hij de dader van het misdrijf was. Enkele da gen voor D. de overval pleegde, zou hij op verkenning zijn geweest in de buurt van het modemagazijn. De overvaller verloor de buit, een tas met ongeveer 8000 gulden tijdens zijn vlucht. De verhoren, die de Rotterdamse re cherche de telefoniste dagenlang heeft afgenomen, hebben verder enige duide lijkheid gebracht over de aanleiding van de schietpartij. De telefoniste heeft verteld, dat zij tot haar daad kwam, omdat D. haar een bepaalde levenswij ze wilde opdringen, waar zij geen zin in had. De kelner had haar in de nacht van 19 op 20 oktober bedreigd, toen zij zich bleef verzetten tegen zijn voorstel len. Mej. Van K. had toen uit een kast de revolver gepakt en enkele schoten op de man gelost, die later fataal ble ken te zijn. Bij een huiszoeking vond de politie in een berghok een stengun met gevul de patroonhouders en een aantal patro nen, een doosje patronen voor een cilin derrevolver en een paar schouderhol sters. In een koffertje werden 90 op naam gestelde paspoorten gevonden, waar van er drie nog zonder foto en drie blanco. Bij de paspoorten bevond zich ook een droogstempel. Later is geble ken, dat deze documenten afkomstig waren van een in de nacht van 15 op 16 augustus gepleegde inbraak bij de Stichting Bureau Internationale Vaart aan het Koningin Emmaplein in Rotter dam, een instelling die paspoorten ver strekt aan Rijnvaartschippers. DEN HAAG „Verheugend groo" is het aantal giro-overschrijvingen, tot dusver ontvangen op gironummer 8855, ten name van „Verlanglijst Bruids paar" te Arnhem. De reacties komen uit heel het land en de oproep om by te dragen tot het geschenk ter gelegen heid van het huwelijk van prinses Margriet met de heer Pie ter van Vol lenhoven resulteert ln „zeer vele bij dragen". Oud-minister ir. C. Staf, thans presi dent-directeur van de Nederlandse Hei de Maatschappij, is zeer blij met deze reacties. De meeste stortingen gaan vergezeld van -zeer vriendelijke toevoe gingen en op bijna geen der stortings- kaarten ontbreken de beste wensen voor een gelukkige en gezonde toe komst van het bruidspaar. „Alle beetjes helpen helaas kan het bedrag niet groter zijn", aldus een der kaarten. Op een andere werd de gift omschreven als „een strootje voor het nestje". Ook van de zijde van bedrijven, in stellingen, jeugdverenigingen en bijvoor beeld van plaatselijke Oranjecomités worden in het kader van de verlang lijst-actie thans resultaten vernomen. Zo hebben de vereniging „De Neder landse Bloemisterij", de Koninklijke Algemene Vereniging voor Bloembol lencultuur en de Algemene Bond van Boomkwekers gezamenlijk op zich geno men zorg te dragen voor de aankleding van de kerk, waar het huwelijk zal wor den ingezegend. Bij het huwelijk zullen in de Grote of St. Jacobskerk 22 plaatsen worden gereserveerd voor scholieren ouder dan tien jaar, die op 10 januari jarig zijn: uit elke provincie een jongen en een meisje. De scholieren zullen door loting wor- HAARLEM In haar woning aan de Zomervaart in Haarlem-Oost is de 74-jarige mevrouw B. H. van Duiet-de Vries dood in een stoel aangetroffen. Volgens een arts is zij aan de gevol gen van kolendampvergiftiging overle den. Gebleken is dat de schoorsteen slecht trok. den aangewezen en horen voor 16 de cember van het hoofd van hun school of onderwijsinstelling wie zijn aangewe zen. Zij zullen reeds 9 januari in Den Haag arriveren, als gasten van het mi nisterie van Onderwijs en Wetenschap pen. Bij het ministerie wordt er naar ge streefd de schooljeugddelegatie zodanig samen te stellen, dat er vertegenwoor digers (sters) inzitten van het lager on derwijs, het nijverheidsonderwijs, het voorbereidend hoger onderwijs, het middelbaar onderwijs, de handelsdag scholen en dagscholen voor land- en tuinbouw. UTRECHT Sinds gistermiddag vier uur is weer treinverkeer in beide richtingen mogeiyk op het viaduct over de Thomas Kempisweg in Utrecht, dat maandag na een aardgasontploffing ernstig werd beschadigd. Tegen vier uur passeerde een posttrein uit de richting Woerden het viaduct. Het brugdek is vervang endoor hulpbruggen (zgn. din- balken), die op de bestaande, versterkte steunpunten z(jn gemonteerd. De dinprofielen hebben elk een lengte van 24 meter. Midden in het viaduct is als extra-steunpunt uit materiaal van oude Engelse spoorbruggen een stalen hulpconstructie gebouwd. De onderdoor gang voor het wegverkeer is daardoor versmald tot negen meter. Eén van de pas voor het rijverkeer opengestelde on derdoorgangen was 17 meter breed. Het in koortsachtig tempo herstelde spoorwegviaduct hield zich bij het pas seren van de posttrein uitstekend. Tegen vijf uur passeerde de eerste reizigers trein uit Utrecht in de richting Rotter dam. De Spoorwegen verwachten, dat deze noodreparatie het wel enige tijd zal uithouden. Inmiddels wordt nagegaan hoe het definitieve herstel zal moeten geschieden: overbouwen of repareren. De treinen hebben ter plaatse slechts vertragingen van hoogstens drie minu ten. Over het viaduct mogen de treinen nog niet harder rijden dan dertig km per uur. In de plaats van ir. H. Adams is dinsdagmiddag als Eerste-Kamerlid voor de Boerenpartij beëdigd de heer J. de Groote uit Beilen, een zwager van „boer" Koekoek. 0 Op de algemene conferentie van de V.N.-organisatie voor onderwijs, wetenschap en cultuur (Unesco) in Pa rijs, zijn verkiezingen gehouden voor 15 van de 30 zetels in de uitvoerende araad. Tot de gekozen landen behoort Neder land. 0 De N.V. Dagra te Diemen heeft met de feestdagen in zicht een gaskaars in de handel gebracht, die de naam „For Ever" heeft gekregen, ver vaardigd is uit de moderne Amerikaan se kunststof delrin en ongeveer zeven uur kan branden op een vloeibare gas- vulling. Een vulbus voor nog 50 brand- uren is er apart bij te leveren. 0 Advocaat-generaal mr. W. J. M. Berger heeft de Hoge Raad der Ne derlanden geadviseerd de bepaling op grond waarvan een industrieel was ver oordeeld wegens het aanbrengen van de neonletters „Nederland Ontwapent" op een toren van zijn fabriek in Naarden, onverbindend te verklaren. Hij conclu deerde voorts de industrieel, de 57-jari- ge L. G. L. te Blaricum, van alle rechts vervolging te ontslaan. 0 Gisternacht is in de Rapenburger straat in Amsterdam een auto aan gehouden, waarin drie mannen zaten. In de kleding van de 22-jarige zeeman R. A. V. werden twee pakjes verdoven de middelen en een injectiespuit gevon den. In de auto trof de politie nog twee pakken met 200 gram hennep aan. De zeeman en de andere twee mannen, de 23-jarige kok R. K. zijn ter beschikking van de recherche gesteld. 0 Op de Amsterdamse arbeidsmarkt is duidelijk sprake van ontspanning. De teruggang in de vraag naar arbeids krachten is echter niet verontrustend. Eind oktober waren er 2.301 werkloze mannen, tegen 2049 eind september De vraag bedroeg eind vorige maand 7.158 tegen 7.928 in september; in okto ber 1965 was deze 9.559. De totale vraag naar arbeidskrach ten in de provincie Utrecht is van 4.545 in september gedaald tot 4.147 in oktober. Vorig jaar oktober was er nog vraag naar 4.726 arbeidskrachten. 0 Dr. H. Jansen uit Enschede, hoofd aalmoezenier van het apostolaat Bedrijfsjeugd Twente, is in overleg met de aartsbisschop, wegens gewetenscon flicten met ingang van 1 november uit zijn ambt getreden. Deze week worden onder zijn leiding de lopende zaken af gehandeld. 0 Een goed idee heeft de onderhouds monteur J. A. C. Franssen uit Rot terdam f 2000.opgeleverd. Hij kreeg dit bedrag uitgereikt op het hoofdkan toor van Esso in Den Haag, omdat hij een nauwkeuriger methode bij het vul len van gasflessen heeft uitgedacht. De heer Franssen werkt bij de gasflessen- vulinstallatie van Esso in het Botlekge- bied. Het voormalige Nederlandse passa giersschip „Willem Ruys", nu de „Achille Lauro" van de Italiaanse re derij Lauro, ligt voor een korte onder houdsbeurt in dok VI van de Verolme- werven in Rozenburg. Het schip zal daar enkele dagen blijven liggen voor de periodieke „knip- en scheerbeurt". ADVERTENTIE Het weten van de juiste tijd was vroe ger een voorrecht voor enkelen: ge wone mensen moesten het maar met de torenklok doen. Maar voor u, die in deze moderne tijd leeft, is er een Pontiac, het horloge dat bekend is om zijn mooie vormgeving en spreekwoordelijke pre cisie. Er is een grote keuze, het ene model nog mooier dan het andere. PONTIAC TIJD - JUISTE TIJD

De Vallei | 1966 | | pagina 6