BLIJF BIJ I Abonneert U op de VALLEI Een kwaliteit als de beste... en toch JAVAANSE JONGENS LEKKERE PITTIGE SHAG van 0 tot125 km/uur zonder koppelen defiat850isernu ook in een Negen maanden geëist tegen Duitse krakers De intensivering van de schapenhouderij Proef hoe pittig van $maak Merk hoe mild van rook Probeer direkt 'n pakje! Aan alle automobilisten die het koppelen gestolen kan worden: f5595,- f4945.» FIAT-'n wagen voor elke wens en weistan Zware jongens wisten van niets Oecumenische Bijbelvertaling Dodelijk ongeluk door slippen Pagina 8 f\f\ T -r mi - - - - - '--3 Bijt «ene m een Bountyl En pfukverw kokos* smelt In uw mond samen met milde melkohooólade. Een héél aparte smaak. Een verrukkelijke combinatie I En nóg een verrassing: In elke wikkel twéé heerlijke - Bounty's. De kokos In Bounty Is en blijft vers en fris dank zij een geheel eigen bereidingswijze. V* automatische uitvoering Groot nieuws voor alle automobilisten die probleemloos willen rijden. De Fiat 850 is er nu ook met een automatische transmissie zonder koppelingspedaal, zónder koppelingsproblemen! Nieuw is de Flat 850 Idromatic. Fiat stelt u in staat uw aandacht nog beter te concentreren op het stesds groeiende wegverkeer. Felle acceleratie van 0 tot 125 km/uur. Géén koppeïingspedaal, maar wél de mogelijkheid om flitsend op te trekken en veilig snel te pas seren op de grote weg! De Fiat 850 Idromatic - even snel, even spor tief als de klassieke Fiat 850 is een bij uitstek veilige wagen. Ontdek de mogelijkheden van deze nieuwe Fiat. Maak vrijblijveno een afspraak voor een proefrit in de nieuwe Fiat 850 Idromatic en ontdek het rij-gemak, het comfort en de luxueuze uitvoering van revolutionaire Rat Bel uw dealer. Fiat 850 Idromatic 4 cll. 843 cc. 42 pk. «25 km/u. van 0-80 km, 14 sec autom. transmissie, gesl. koelsysteem, air conditioning en ver- warming met aanjager carrosserl» met Aquallt-hehandeling (anti roest). Luxe uitvoering m. bekleding in 6lm. leder nat 850 40(1843 cc. 42 pk. 125 km/u van &80 km <4 sec 4 versnellingen gesynchroniseerd gesl. koe!v/teem air-condltlonlng en verwarming met aan jager, carrosserie m. Aqualit-behandeling (anti-roest). Lu-id uitvoering m. laken bekleding 99 (Van onze correspondent) ARNHEM De Duitsers E. von K. (32) en F. K. (34) uit Heilbron vol gens de officier van justitie bij de Arnhemse rechtbank twee zware jon gens om wier uitlevering al is ge vraagd hoorden dinsdag een gevan genisstraf van negen maanden tegen zich eisen. Ze zouden begin september in Malden bij Nijmegen en in Den Bosch tot vier maal toe hebben inge broken. Von K. had één inbraak tegen over de politie bekend, maar wist over de andere gevallen niets te vertellen. En K. had helemaal niets te zeggen. Hij hield het er op in die periode op een camping ergens in Nederland te zijn geweest, maar de juiste plaats wist hij zich niet te herinneren. En waarom zou hij eigenlijk hebben inge broken. Was hij immers niet bezig ge weest om hier een eigen garagebedrijf te beginnen Hij had al een advertentie geplaatst. In welke krant moest de president maar niet vragen, want ook dit was uit zijn geheugen gewist. De president vond het idee van het eigen garagebedrijf echter wel interessant, omdat K. zich kennelijk al een eerste stuk gereedschap had aangeschaft. Het was een snijbran der. Het ding was weliswaar afkomstig van een van de drie adressen in Den Bosch waar Von K. en K. geweest zou den zijn en de snijbrander was gevon den in de auto van K., maar dat was natuurlijk maar heel toevallig. Dat was het volgens de man ook. Iemand had de snijbrander bij hem in de auto ge legd. De president van de rechtbank had nog meer van deze toevalligheden in petto. In de auto van Von K. waren enkele dingen gevonden die eveneens afkomstig waren van een inbraak in Den Bosch. De Duitse verdachte had er wel een verklaring voor: hij had de spulletjes ergens in de buurt van Haar lem gekocht in een tweedehandswin kel. Dat gold ook voor de bandenlich- ters die in Malden bij de inbraak wa ren gebruikt en in Den Bosch eveneens. Dat op dit gereedschap nog sporen van kalk en verf waren gevonden afkomstig van een muur waartegen een brandkast had gestaan en die men had willen kraken, maakte op Von K. geen in druk. „Er zijn zoveel van dit soort din gen in omloop", zei hij, toen hem de bandenlichters werden getoond. Ook het feit dat da man bij zijn arrestatie schoenen droeg waarvan is komen vast te staan dat ze gedragen zijn bij een inbraak in Den Bosch liet Von K. he lemaal koud. „Ik heb ze een dag voor mijn arrestatie in IJmuiden gekocht". „Wat treft U het toch slecht ,dat er bij U allerlei dingen zijn gevonden die U hebt gekocht maar die afkomstig zijn van inbraken" hoonde de president. Waarvan de mannen tijdens hun ver blijf in ons land hadden geleefd was 'n duidelijke zaak. „Van geld natuurlijk", zei Von K., „van geld dat we uit Duits land hadden meegenomen". „Ja ,we weten, dat U daar voor allerlei mis drijven wordt gezocht. Het is dus heel goed mogelijk", aldus de president De officier van justitie vond het alle maal maar griezelig, temeer omdat K. ook nog een pistool bij zich had. „Juist omdat hij een dergelijk wapen bij zich had moeten we rekening houden met mogelijke bankovervallen door buiten landers die ons komen beroven van het toch al schaarse Nederlandse kasgeld", aldus de officier. De verklaringen van de Duitsers vond de officier onwaar schijnlijk, ongeloofwaardig en druipend van toevallige omstandigheden en on controleerbare zaken. Hij wilde K. en Von K. streng bestraft zien. VATICAANSTAD Op aanwijzing van paus Paulus zijn Vaticaanse functio narissen met een studie begonnen met het oog op een eventuele totstandko ming van een gemeenschappelijke Bij belvertaling voor alle christenen. De gedachte van een gemeenschappe lijke Bijbeltekst is door het tweede Vati caanse concilie aanvaard. Het Vaticaan se secretariaat voor de bevordering van de eenheid der christenen, heeft nu mee gedeeld dat een begin gemaakt is met bestudering van de mogelijkheid van samenwerking in dezen van de Rooms- Katholieke kerk met niet rooms-katho- lieke bijbelgenootschappen. Er werden ook gegevens verzameld over vertaling en verspreiding van de r.k. vertaling van de Bijbel in de gehele wereld. De Amerikaanse Jezuïet Walter Abbot is benoemd tot persoonlijk assis tent van kardinaal Augustin Bea, de voorzitter van het eenheidssecretariaat, b(j de leiding van het werk aan een ge- meenschappeiyke bybeltekst. UTRECHT „Intensivering van de schapenhouderij" staat tegenwoordig volop in de belangstelling zowel in het buitenland als in het binnenland en de najaarsvergadering van de Nederlandse Zoötechnische Vereeniging, dinsdag te Utrecht, was geheel aan dit onderwerp gewijd. Het bestuur had gedacht dat een veerting leden ter bijeenkomst zouden verschijnen doch 't werden er honderden zodat naar een grote vergaderzaal werd verhuisd. Voorzitter ir. E. J. Alderkamp, direc teur van het Ned. Rundvee Stamboek, sprak zijn vreugde uit over deze grote belangstelling en de discussieleider ir. H. Verschuijl, voorzitter van het Centraal Bureau voor de schapenfokkerij in Ne derland, wees op het belang van onze schapenhouderij die weinig arbeid vraagt daar het schaap het grootste deel van het jaar geen verzorging vraagt terwijl het naast wol een goede kwaliteit vlees levert dat vooral in Frankrijk gewild is. Drie inleiders bespraken onderzoekin gen inzake de intensivering onzer scha penhouderij; drs. C. H. Herweijer, onder zoeker bij de T.N.O.-werkgroep voor schapenziekten, sprak over de algemene UTRECHT. De 19-jarige A. van den Oever uit Rotterdam is dinsdag avond om het leven gekomen bij een verkeersongeluk in Linsehoten, ge meente Montfoort. Hij bestuurde een auto, die in botsing kwam met een vrachtwagen-combinatie. Zijn moe der, zuster en schoonzuster, die bij hem in de auto zaten, zijn min of meer hem in de auto zaten, z(jn meer of min der ernstig gewond in liet ziekenhuis te Het ongeluk gebeurde bij een kruis punt, waar een voor de vrachtwagen rijdende auto, die links af wilde slaan, vaart verminderde om voorrang te ge ven aan de wagen van de heer Van den Oever die uit tegenover gestelde richting kwam. 0 De 23-jarige bakker Th. van den Linde uit Hagestein bij Vianen is woensdagavond met zijn motorfiets in zijn woonplaats onder de oplegger van een vrachtwagencombinatie gescho ten en om het leven gekomen. De vrachtwagenchauffeur was bezig zijn combinatie vanaf een erf achteruit de weg op te rijden. Zijn vader stond op de uitkijk, maar hij kon de motorrij der, die een vrij hoge snelheid had, niet op tijd waarschuwen. aspecten, verbonden aan die intensive ring. Spr. concludeerde dat naast de koeien opperbest schapen gehouden kun nen worden: ze leveren een direct voor deel door betere financiële uitkomsten der boerenbedrijven terwijl ze met hun gouden-voetjesstructuur althans zodeverbeterend werken. Er kunnen per hectare meer schapen gehouden worden dan nu gebeurt. Wel echter moet de waterhuishouding goed in orde zijn, dit in verband met eventuele parasieten. Prof. dr. Th. Stegenga, hoogleraar aan de landbouwhogeschool te Wagenin- gen in de veeteeltwetenschappen, sprak over foktechnische selectie op vrucht baarheid, vervroeging van de eerste maal lammeren werpen en over moge lijkheden en problemen van kunstmatige vergroting der lammerenproduktie. Dit laatste door bronst by de ooien kunst matig op te wekken door het toedienen van bepaalde hormonen (gewoon in het voeder). Tot nu toe treedt bronst op in de maanden september tot januari en werpt een ooi één maal per jaar. Door hormonentoediening zou dit mogelijk twee maal per jaar kunnen worden. De onderzoekingen in deze materie verkeren nog in het groeistadium doch de eerste resultaten wekken nog niet een groot op timisme. De derde inleider was ir. J. Wietsma, rijksveeteeltconsulent voor Noord-Hol land. Tot diens ambtsgebied behoort het eiland Texel, de bakermat van ons Texelse schaap dat vrijwel uitsluitend in ons land gefokt wordt en waar ook nu de schapenfokkerij zeer intensief be dreven wordt. Deze sprak over de moge lijkheden van het vergroten der produk- tie per schaap door middel van een snel lere groei. Ook diens onderzoekingen verkeren blijkbaar nog in het groeista dium. Ze steunen wel vooral op de na- tuuriyke aanleg der individuen. Teneinde een„en ander nader te onderzoeken wor den groepen lammeren (ooien of ram men) onder gelijke omstandigheden ge bracht, bijv. in dezel'de welde. Het zijn de Individuele erfeiyke eigenschappen die een belangryke rol spelen. In dit verband wees spr. erop dat het bijv. goed zal zijn om ais fokram te gebruiken één uit een worp van minstens twee lammeren, dus niet een eenling. Op deze inleidingen volgden de dis cussies en vragen uit de overvolle zaal en deze steunden hoe kan het anders in zo'n gezelschap zoötechnici wel vooral op de genetische en praktische kwesties die door ir. Wiettma varen aangesneden. Uit alles eub'er bleek dat er voor onze schapenfokkery en -houde- rlj nog een goede toekomst is.

De Vallei | 1966 | | pagina 8