DVSA en Candia '66 toonden beide grote produktiviteit: 5-5 RCH-teams deden 't goed in zaalhandbal-toernooi Wageningen won moeiteloos van Tubantia: 4-0 Iets sterker SVP won van Renswoude Panters-dames en -heren 2 behaalden fraaie overwinningen PARADE PARADE Wedstrijden om de Koning Gustaafbeke Oranje Wit en Odin sloten compromis HVC door Limburgia in opmars gestuit pakt VIEUX Nieuw wereldrecord op de 30 km Sterk rennersveld in zesdaagse van Amsterdam Amateurs fietsten Volleybal Toejuicher Dennis Ralston wordt prof Rond het volleybalnet Panters-VVA (dames): 3-0 Cito 3-Panters 2 (h.): 0-3 USS 1-Panters 13-1 Reserves sterk in Dortmund Record voor Bongers Amateurs Pagina 6 MAANDAG 14 NOVEMBER 1966 AMERONGEN Zondagmiddag vond onder winterse omstandigheden de ont moeting plaats tussen DVSA en Candia '66 uit Rhenen. Op de ranglijst stonden de Amerongers één punt achter op de bezoekers, die met vijf punten de vierde plaats van onderen innamen. Vele toeschouwers hadden de kou getrotseerd. Na een wedstryd, waarin belde ploegen met volle inzet speelden, waren zy er getuigen van dat de ontmoeting eindigde in een puntenverdeling. Maar liefst vyf keer moesten de beide zeer slechte keepers, Veenhof en Veenendaal, zwichten. Met het 55 geiyk spel was Candia '66 teleurgesteld, DVSA kneep de handen dicht. Onmiddellijk na het eerste fluitsig naal was het Candia, dat met snelle aanvallen wilde doordrukken. De DVSA-achterhoede liet zich echter, althans voorlopig, niet passeren. De Amerongse defensie trachtte met lan ge dieptepasses de aanvallers aan het werk te zetten. Deze acties duurden on geveer acht minuten. Toen scoorde de Rhenense ploeg de eerste van vele, ve le treffers De bal belandde na een aanval van Candia bij linksbuiten Geurt Veenen daal. Hij zwenkte naar binnen en met een keihard schot gaf hij de verraste keeper Veenhof het nakijken: 0-1. Ze ven minuten later vergrootte Henk Evers de voorsprong van Candia tot 0-2. Langs de lijnen was in die periode de algemene mening, dat Candia deze ontmoeting met grote cijfers in zijn voordeel zou gaan beslissen. Het liep anders. De bal was nauwelijks afge trapt, of B. van Ommeren speelde zich netjes vrij en met een mooie schuiver passeerde hij voor de eerste maal deze middag keeper Henk Veenendaal, 1-2. Vier minuten later schoot D.V.S.A. zich op gelijke hoogte. Eenn van de Candia- aanvallen werd onderschept en met een flitsende tegenactie was het tenslotte C. v. Ommeren die met 'n laag schot voor een goed sluitsuk zorgde. D.V.S.A. was daarna overwegend in de aanval. Telkens weer stoven de Amerongers op het Rhenense doel af en de verdedigers kregen het erg be nauwd. Met kunst- en vliegwerk wisten de Rhenenaren het doel schoon te hou den. Zij namen zelfs door Henk Evers weer een voorsprong: 2-3. De activiteit van D.V.S.A. werd echter terecht be loond met een doelpunt. Door een goe de aangeefbal van Van Esterik kwam C. van Ommeren voor het doel in vrije positie en de niet al te betrouwbare doelman Veenendaal moest de bal vrije doorgang verlenen: 3-3. Na de hervatting gaf Candia de toon aan. Hadden de Amerongers voor de rust het middenveld in bezit gehad, nu konden de Rhenenaren vrij gemakke lijk tot het opbouwen van aanvallen ko men. Het in de verdediging trekken van D.V.S.A. resulteerde na vijf mi nuten in een 3-4 stand in het voordeel van de bezoekers. Voor de. treffer zorg de Geurt Veenendaal. Candia bleef aan- vallen opbouwen en vele ingezetenen van Amerongen begonnen het benauwd te krijgen, vooral toen na twintig minuten Geurt Veenendaal de score opvoerde tot 3-5. Het begon er allemaal somber uit te zien voor D.V.S.A., temeer daar na enige tijd de energieke aanvoerder Breeschoten moest uitvallen. Zijn aan vallende taak werd overgenomen door spil Van Viegen. Met nog vijf minuten te spelen bracht deze speler de stand op 4-5. Er begon weer hoop in de Ame rongse harten te komen. Toen bij een der doorbraken C. van Ommeren op ongeoorloofde wijze tegen de grond ge werkt werd, mocht hij zelf vanaf de 11-meter stip schieten. Dat was raak 5-5. In de stand kwam geen wijziging meer* Resumerend kan gezegd worden, dat beide partijen met de uitslag te vreden kunnen zijn. Beide ploegen ontliepen elkaar w;at betreft inzet, snel heid en enthousiasme niet veel. Wel dient opgemerkt te worden, dat Candia met enkele invallers in het veld trad. Jan ten Braak en Johnny Eibers deden onder anderen niet mee. In het midden van de vorige week was van het D.V.S.A.-bestuur hét ver zoek aan de spelers en bestuursleden van Candia uitgegaan om voor de wed strijd, onder het genot van ,een bakkie koffie", eens van gedachten te wisselen. Men beoogde een goede ver standhouding buiten én in het veld. Hoewel de wedstrijd niet zachtzinnig was, kan gezegd worden, dat wat er gebeurde gezien mocht worden. Min derwaardig optreden hebben wij niet kunnen contateren. Het was een streek- derby, dus hard, keihard In ieder geval doen andere vereni gingsbesturen er goed aan om het ge baar om wille van de sportiviteit ter harte te nemen... Het moment, waarop aanvoerder Breeschoten geblesseerd raakte. Even later zou hij het veld verlaten. DEN HAAG Tot de eindrondi van het toernooi om de Koning Gus taafbeker drongen het afgelopen week- jinde door Tsjecho-Slowakije, Frank rijk en Engeland. Samen met het or ganiserende land, Italië, komen deze drie landen uit in het eindtoernooi, dat /an 24 t/m 27 november a.s. in Italië •al worden gehouden. West-Duitsfand verkleinde op de .veede dag de tegen Tsjecho-Slowakije pgelopen achterstand, doordat Uwe lottschalk met 6—3, 64 van Jan Ko es won. Vervolgens zegevierde echter an Kukal met 62, 63 over Hajo 'loetz en stelde daarmee de Tsjechi- zhe eindzege veilig (31). Frankrijk nam tegen Zweden in e eerste ronde winnaar tegen Neder- nd - een winnende 31 voorsprong, hrister Holm maakte het enige punt oor Zweden door een zege met 36, —4, 63 op Daniel Contet. Michel Le- lercq zegevierde in het laatste enkel- pel met 63, 6^-2 over Haakan Zahr. n Helsinki won Engeland tegen Fin land ook het derde enkelspel. Mike Sangster zegevierde daarin met 64, 36, 75 over Pekka Saila. De eind uitslag van deze eenzijdige ontmoeting werd uiteindelijk 5—0. Roger Taylor won met 36, 64, 6—2 van Rauno Suonipien en Sangster en Bobby Wilson sloten het dubbel tegen Saila en Georg Berner af met een overwinning van 7—5, 9—7. Keeper Henk Veenendaal van Candia '66 tracht hier een hard schot onder controle te krijgen. Jan Overeem (2) kijkt toe of alles naar wens verloopt. WAGENINGEN Tubantia moest het zondag tegen een goed spelend Wa geningen, dat de Veenendaler Rinie Bruxvoort weer in de gelederen had opgenomen, afleggen. Het was een tam me partij voetbal, waarin Wageningen moeiteloos een 4-0 zege kon behalen. Joop van Viegen en Loffeld hadden plaats moeten maken voor Geurt Jan sen en de reeds genoemde Bruxvoort. Na ongeveer acht minuten schoot Geurt Jansen van veraf hard op het Tubantia- doel. Via de keeper kwam de bal onver wachts en op gelukkige wijze voor de voeten van linkshalf Velders en hij was het, die Wageningen onvrijwillig aan de 1-0 voorsprong hielp. Vlak voor de rust werd een strakke voorzet van Frans van Ernst met een mooi hard schot van Rinie Bruxvoort tot een doelpunt omgebogen: 2-0. Na de hervatting was Wageningen heer en meester. Broeksz schoot na enkele minuten op het domein van keeper Baars. Nog maar net kon deze doelman de bal over de lat tikken. Het was uit stel van executie, want na twaalf minu ten was het Broeksz, die na wat heen en weer getrap de derde treffer scoor de. In de twintigste minuut zorgde Frans van Ernst voor 4-0. Met een mooie solo liet hij enkele verdedigers, de keeper incluis, achter zich. De weinige aanvallen van Tubantia konden door de solide Wageningse ver dediging goed gestuit worden. Slechts 't spel van Tubantia-rechtsbinnen Stra- ting kon nog wel eens wat bewondering wegdragen. Voor de rest was het alle maal vrij pover. ELST Oranje-Wit is het zondag niet gelukt zich geheel te herstellen van de nederlagenreeks. Het deelde nu de punten met het Utrechtse Odin, het geen wel de verhouding het beste weer gaf. De Odin-keeper was de beste man van het veld. Na de aftrap bleek al snel, dat de teams volkomen aan elkaargewaagd waren. De Elstenaren waren misschien iets gevaarlijker, maar de Utrechtse defensie had bij enkele gevaarlijke ac ties van de O.-Wit-middenvoor Vee nendaal het nodige doelmans geluk. In de Elster defensie speelde spil De Vries een dominerende partij voetbal, waarop de Odin-aanval geen antwoord had. De rust kwam dan ook met een dubbel blanke stand. In de tweede helft eenzelfde spel- beeld. Het zat er toen al duidelijk in, dat het eerste doelpunt de strijd zou beslissen. Beide defensies zouden ech ter niet capituleren. Het spel speelde zich veelal op het middenveld af. Een goed schot van T. Drost werd op fraaie xa 4«ar ém Utrecht keeper gestopt. BRUNSSUM Zo'n 6000 toeschou wers waren getuige van de wedstrijd Limburgia-HVC, die de Amersfoorters verdiend hebben verloren. Er werd hard en fel gespeeld, vooral aan de zij de van de Limburgers. Aan de andere kant waren het de schakelspelers Joop de Jong en Leen van der Lugt, die voor goede combinaties zorgden en tevens de steunpilaren van de aanval waren. In de 35e minuut nam Limburgia de leiding, toen de snelle Duitser Dieter Gresens met zijn landgenoot Kloster- mann profiteerde van een verdedigings- fout bij de HVC-ers en na een fraaie combinatie raak schoot (1-0). HVC zat bepaald niet werkeloos toe te kijken. De Amersfoortse aanvallers werden voort durend gelanceerd door de halfs en er volgden dan ook enkele gevaarlijke scrimmages voor het doel van keeper Wings, waarbij de schietlustige Tem ming echter onfortuinlijk was. Door een foutje van doelman Heeres was het voor de pauze nog bijna 2-0 geweest, maar het geluk was ditmaal met hem. Na de hervatting gingen de Amersfoorters in een geweldig offensief, waarbij Tem ming met een hard schot de onderkant van de lat trof. Volgens de HVC'ers was de bal de doellijn gepasseerd, maar de goed leidende scheidsrechter dacht er anders over. In de 19e minuut resul teerde het felle offensief van de Amers foorters in een doelpunt Van Marcus. Het evenwicht duurde niet lang. Ruim tien minuten later waren het weer de twee Duitsers, die keeper Heeres ertoe dwongen de bal achter zich uit de tou wen te halen. (2-1). NEW YORK De ongelukkige neder laag van de Verenigde Staten tegen Brazilië in de interzonefinale van de Davis Cup heeft waarschijnlijk tot ge volg, dat Dennis Ralston, de sterkste speler van Amerika, naar de rijen van de profs zal overgaan. Ralston die dit jaar de finale van Wimbledon bereikte, heeft in eigen land de laatste jaren he vige kritiek te verwerken gehad, omdat hij op beslissende momenten (vorig jaar in de interzonefinale tegen Spanje en thans tegen Brazilië) ernstig teleurstel de. George McCall, de Davis Cupcaptain, die eveneens heftig wordt bekritiseerd, zal ook volgend jaar de Amerikaanse ploeg aanvoeren. De man, die de Ame rikaanse Davis Cupspelers maandenlang een zeer aanzienlijke onkostenvergoe ding per dag betaalde en desondanks geen kans zag een winnend team op te stellen tegen Brazilië, kreeg zaterdag het vertrouwen van de algemene ver gadering van de Amerikaanse tennis- bond. Voor het komend jaar zal McCall het Amerikaanse Davis Cupteam moeten verjongen. Dennis Ralston wordt per 1 januari prof en Arthur Ashe moet nog 18 maanden als militair dienen. Tijdens de algemene vergadering van de Amerikaanse bond werd Robert Kel- leher als voorzitter gekozen. UTRECHT Het was zondag voor zes teams van RHC de lang verwachte dag, waarop het zaalhandbaltoernooi een aanvang zou nemen. Veldhandbal mag dan een zeer prettige bezigheid zijn, het haalt niet bij de sfeer en ge zelligheid, die bij zaalhandbalwedstrij den aanwezig zijn. Op acht velden van de Bernhardhal te Utrecht werd van 's morgens negen tot 's avonds acht uur constant ge speeld door maar liefst 130 teams, van jong tot oud, van de laagste klassen tot de internationale poules met Neder landse en Westduitse topploegen. Eerst waren de adspiranten van RHC aan de beurt. Van de jongens had men vrij veel verwacht en die verwachting is dan ook uitgekomen. Zij werden poulewinnaar, maar het kostte aanzien lijk meer moeite dan men verwachtte. Vooral in de eerste wedstrijd wilde het niet lukken, getuige het 5-5 gelijke spel. Klinkerder overwinningen op AAV en BHC bezorgden hun echter, toch nog de eerste plaats. Verrassend goed kwamen wel de junio ren-jongens voor de dag. De meesten van hen zijn amper de adspirantenleef- tijd ontgroeid. Menige tegenstander stak dan ook met kop en schouders bo ven hen uit. Er werd echter uitstekend partij gegeven. Tegen het sterke Sport Vereent werd met slechts 4-3 verloren. In de wedstrijd tegen BHC wilde het echter niet lukken. Het hoge tempo speelde de jongens parten, evenals de zeer forse speelwijze. Zeer geflatteerd werd met 9-1 verloren. Tegen MSV uit Noordwijk was de ploeg goed ingespeeld en won met 9-3. Al met al een zeer bemoedigend begin voor RHC. Het pas gevormde meisjesadspi- rantenteam deed het heel goed. Een nederlaag, een gelijk spel en een zege. En dat in de eerste wedstrijden. We zullen er in de competitie nog wel iets van horen. Het gelegenheidsteam deed het nog be ter door twee keer te winnen, en een keer te verliezen. Jammer, dat er niet genoeg meisjes waren om een compe titieteam in te schrijven, want hier zijn toch wel een paar talentvolle speelsters ADVF.R I'ENTIE Heerlijke Hollandse KON JAK y/v aanwezig. Nu vormden zij een welkome aanvulling voor de dames. De heren waren zeer zwaar ingedeeld. Van het in de tweede klasse spelende AAV uit Amersfoort werd met slechts 5-3 verloren. Tegen Fidelitas werd het 3-3. De beste wedstrijd was echter die tegen het sterke DSO uit Utrecht. Bij dit DSO stond in het doel de keeper van het districtsteam en die bleek aan vankelijk een groot struikelblok. Na een 3-1 achterstand ging de RHC-ploeg ech ter uitstekend draaien en vooral door goed schieten werd een 6-4 overwinning behaald. De dames kwamen eveneens goed voor de dag. De eerste wedstrijd werd een gelijk spel, terwijl de tweede na een zeer goede strijd werd gewonnen. Al met al was het een zeer goede oefendag voor de RHC-handballers, voor wie het vol gende weekeinde het competitiegevecht gaat beginnen. LONDEN. De Ierse atleet Jim Ho- gan. Europees kampioen op de mara thon, heeft zaterdag in de Engelse plaats Walton een wedstrijd over 30 kilometer gewonnen in de nieuwe we- reldrecortijd van 1 uur 32 min. en 25.4 sec. AMSTERDAM De combinatie Pe ter Post- Fritz Pfenninger is niet ge scheiden voor de zesdaagse van Am sterdam, die van 12 tot en met 18 de cember in het RAI-gebouw wordt gehou den. Uit het veld van 22 renners zijn nog drie vaste koppels tevoorschijn ge komen: de Belgen Deloof- Seeuws, de Duitsers Schulze- Peffgen en onze landgenoten Koel- Steevens, die overi gens het vorige seizoen nog in de ama teur-zesdaagse redèn. De andere ze ven koppels zijn gelegenheidscombina ties: de Denen Palle Lykke- Eugen, onze landgenoot Jan Janssen gekop- VEENENDAAL De opmars van Renswoud eis (voorlopig?) gestuit. De zater dag weer in liet gebruikelijke rood-wit gestoken Renswoudenaren konden tegen het Veenendaalse SVP, dat zelf ook tamelijk doelbewust opstoomt, niet tot een overwinning komen. De Veeenendalers namen in de eerste helft na ongeveer een kwartier een voor sprong, die zij tot kort voor de rust kondeu handhaven. Enkele minuten voor het rustsignaal speelde Rensvvoude-reehtsbuiten Jan Diteweg zich namelijk vrij en snelde op het domein van keeper Jacob van Kooten af. Hij kwam gevaarlijk dichtbij en het zoü spil Anton van Kooten zijn, die zijn hroer onder de lat voor lopig het werk uit handen nam. Zijn actie werd echter door de scheidsrechte- peld aan de Belg Patrick Sercu (tweej j,esjrafj mej een penalty. Diteweg scoorde beheerst de gelijkmaker, oud-wereldkampioenen dus), Jo de Roo Nederland met Emile Severeyns België *a de rust twee PloeSen die elkaar nlet veeI ontliePen Het was SVP' dat n Joop Captein (Nederland) met Jos De- ongeveer een kwartier de stand op 2—1 zou brengen en de voorsprong met mee bakker (België), Jaap Oudkerk (Neder- uit handen gaf. land) met Verschueren (Bel gië), Piet van der Lans met Lelangue (België) en de Italiaan Roncati met de Franse stayers-kampioen Raynall. De Pantersploeg speelde een goede eerste helft. De combinaties werden tamelijk nauwkeurig uitgevoerd en de Bij de amateurs, die elke dag drie Veenendalers hadden dan ook een, hoe kwartier zullen fietsen in de „Zesdaag- wel gering, overwicht. Spil Van Kooten met zijn mannen onderschepte de meeste se van de Toekomst", zijn voorlopig 23 renners gecontracteerd, onder wie de sterke Belgen Willie Jacobs en Harrie Michielsen, die onlangs in Berlijn wonnen en voorts onder meer onze landgenoten Jan van der Horst, Gerrie Bruin, Harm Ottenbros, Jan Jansen, Riny Wagtmans, Gert Bongers, Leo Duyndam, Frans van de Ruit, Jan Brouwer, Henk Nieuwkamp, Daan aanvallen en zo konden de gastheren bijna niet gevaarlijk worden of tot een goed schot komen. Verder was het linkshalf Bruis van de Pol, die op het middenveld een groot aandeel had in de opbouw van de aanvallen. Renswoude op zijn beurt speelde ook goed. De achterhoede en de middenlinie, met Hardeman en Koetsier, hadden het Holst, Ger Stam en ook de ^Australiër 1 niet al te moeilijk met de aanvallen van Henk Vogels. I de Veehendalers, hoewel zij voortdurend VEENENDAAL Het afgelopen week-end heeft de heren van Panters 1 de eerste nederlaag opgeleverd. In de Jaarbeurshallen te Utrecht traden ze aan tegen USS 1 en na volledig op winst te hebben gestaan, moesten ze de punten in de Domstad laten. De heren van Panters 2, in feite de hoofdploeg bij de heren, be haalden in Zeist een onverwachte en verdiende zege op het altijd goed spelende Cito-3. Deze Pantersformatie staat thans nog ongeslagen, zonder één verlies- punt, aan de kop van de ranglijst in de eerste klas. De dames hadden in eigen huis meer moeite met het Amersfoortse WA dan werd verwacht, maar uiteinde lijk bleven de beide punten thuis door een fraaie 30 overwinning. De wedstrijd tegen WA heeft Pan ters meer moeite gekost dan werd ver wacht. De dames van WA namen in de eerste set een kleine voorsprong, maar liepen daarna even verrassend als on verwacht uit tot maar liefst 4-14. Deze set scheen voor Panters verloren. Maar alsof er een wonder gebeurde putte de Panters-formatie uit deze achterstand bijzonder veel fanatisme en punt na punt kroop ze daarna omhoog. Twee maal vluchtte WA in een time-out, maar het Pantersgeweld was niet meer te stuiten. WA geraakte volledig in paniek en Panters wist zowaar deze set toch nog te winnen met 16-14. In de tweede set had Panters steeds een kleine voorsprong. Het lukte deze mid dag niet helemaal bij de Veenedaalsen. De verdediging zat weliswaar goed in elkaar, maar de afwerking aan het net liet ditmaal veel te wensen over. Toch was Panters de meerdere van WA en deze tweede set werd wederom een prooi voor Panters en de stand was 2-0. In de derde set gingen beide partijen mooi gelijk op. Lange en fraaie rally's sierden de strijd en aan het net kwa men de ploegen tot goede aanvallen. Tot 9-9 bleven de teams bij elkaar, maar daarna liep Panters definitief uit. Met 15-11 trokken ook ditmaal de Vee- nendaalsen aan het langste eind en de 3-0 overwinning was een feit. In deze wedstrijd bleek, dat er van aanvallen weinig sprake is als de spel- verdeling niet goed functioneert. De heren van Panters 2 trokken naar Zeist met de wetenschap aan Cito 3 een zware kluif te hebben. De ploegen van Cito zijn in eigen huis altijd bijzonder veel mans, hetgeen in het verleden dui delijk is gebleken. Derhalve startte Panters bijzonder geconcentreerd, fel belust op winst, want het was nog steeds ongeslagen. Cito ondervond dat met een dergelijke Pantersploeg niet valt te spotten, want het kreeg geen schijn vare kans. Panters opereerde zo fel, zo gedegen en zo betrouwbaar, dat Cito het antwoord volledig schuldig bleef. Het aanvalskwartet van Panters, Thedo Tuinstra, Roel Sipkema, Wim Willemsen en Dick Bovenschen, speel de aan het net feilloos en de* harde en goed geplaatste smashes rolden over de tevergeefs grijpende Citoverdediging. Er was geen houden aan en Panters won duidelijk met 0-15 deze eerste set en stond op 0-1. Dit nam Cito niet en in de tweede set trachtte het met driftige aanvallen succes te boeken. Dit lukte tot 5-0, mgar daarna nam Panters het initiatief weer volledig in handen. Wederom door ditmaal bijzon der goed verdedigen en vooral een vrij wel feilloos werkende aanval bracht het Cito volledig op de knieën. Met 9-15 ging ook deze tweede set naar de Veenendalers. In de derde set'heeft Ci to er nog alles aan gedaan om Panters een set af te snoepen. De aanval van de Zeister formatie ging wat beter draaien, maar de verdeling van Pan ters gaf geen krimp. Toch gingen de ploegen ditmaal tot 10-10 gelijk op, maar daarna drukte Panters door. De spelverdelers Henk van Schuppen en Hedda Buys bleven hun aanvallende ploeggenoten van goede set-ups voor zien en dit bleek wederom de grote kracht van Panters. Met 10-15 trok het wederom aan het langste eind. Met een verdiende 0-3 overwinning keerde Pan ters huiswaarts in de wetenschap een heel lastige klip op een gedegen ma nier te hebben omzeild. Panters 1 wist dat het aan USS 1 een zeer lastige tegenstander zou heb ben in de Utrechtse Jaarbeurshallen. Maar deze Panters-formatie trok zich weinig aan van deze studentenreputatie en trok in de eerste set al fel van leer. Fraaie aanvallen en goed verdedigings werk stelden USS volkomen in de scha duw. Punt na punt liep het na de stand 7-7 snel weg van USS en de eerste set werd een verdiende 7-15 ze ge voor de Veenendalers. In de tweede set hetzelfde beeld. Wederom werd de USS-verdediging onder een zware druk gezet en USS had voorlopig totaal geen antwoord op het snelle spel van de jon ge Pantersploeg. Panters stond in deze tweede set bij de stand 7-13 in zijn voordeel weer geheel op setwinst, maar toen kwam de black-out. Een serie technische fouten werd door de arbiter terecht niet door de vingers gezien. Panters corrigeerde zich niet en USS liep snel in totdat het naast Panters op 13-13 stond. De Veenendalers hebben daarna nog alles aan gedaan om de bakens te verzetten, maar het zat er niet meer in. Met 15-13 won USS deze set nog verrassend en de stand was 1-1. De Pantersploeg was daarna ge heel van slag af. Weliswaar kon ze USS tot de stand 13-13 in de derde set van zich af houden en men ,had zelfs enkele malen kans om deze set te win nen. Maar ook nu faalde de ploeg op de beslissende momenten en moest.met wederom 15-13 het hoofd buigen. De vierde en laatste S"et was geheel voor USS. Het voelde, dat Panters was aan geslagen en buitte dit goed uit. De be kende Pantersafweer ontbrak ditmaal en men moest zonder veel verzet toe staan, dat USS deze vierde set in een 15-9 zege omzette. Panters heeft in deze wedstrijd een overwinning vol ledig uit handen gegeven. USS heeft van de Veenendaalse inzinking goed ge bruik gemaakt en de twee punten ge grepen. Deze eerste nederlaag voor de jonge Pantersploeg in de eerste klas van de bond heeft ons geleerd dat, als de eenheid in de ploeg ontbreekt, er zonder meer punten verloren gaan. aan het werk gehouden werden. De aan vallers van Renswoude waren bijzonder actief, maar tegen verdedigers als Van Kooten en Stuivenberg hadden ze het zwaar. Renswoude-middenvoor Cees Vink sjouwde voor drie en loerde op een scoringskans. Telkens kwam hij in een beslist niet zachtzinnig duel met Van Kooten, maar zijn activiteit werd niet beloond met een treffer. Het overwicht van Panter werd na ongeveer een kwartier in een doelpunt uitgedrukt. Linksbuiten Spies zette voor en het was Peter Kalter, die mede door slecht ingrijpen van keeper Van Ommeren de bal over de doellijn wist te krijgen: 1—0. Tot vlak voor de rust kon Panter deze voorsprong behouden. Toen kwam rechtsbuiten Jan Diteweg namelijk in een vrije positie en hij stormde op het doel af. Spil Van Kooten voerde een niet correcte sliding uit en de Rens- woudse aanvaller smakte tegen de grond. De scheidsrechter kende een penalty toe en Jan Diteweg plaatste zelf de bal onhoudbaar in de linkerhoek: 1—1. Na de rust een nagenoeg gelijk op gaande strijd. De ploegen gaven elkaar niet veel toe en bij beide partijen zullen zonder twijfel enkele blauwe plekken gevallen zijn. Na ongeveer twintig minuten nam Panter een voorsprong. Het was weer Spies, die voorzette. Ook dit keer maak te keeper Van Ommeren een fout. Daar door kon Aart van de Pol met een kop bal 21 scoren. Renswoude kwam terug. De rood- witten gingen energiek in de aanval, maar even energi,ek ving S.V.P. de aan vallen op. Renswoude kreeg toch enkele kansen. Jan Veldhuizen kon tegen het einde dichtbij het doel de bal echter niet goed onder controle krijgen en een schot van Kees Vink ging over. Panter speelde door de voorsprong rustiger en bleef goed combineren. Het gaf de voorsprong niet meer uit handen. De dames reserves, Panters 2, speel den thuis met 2-2 gëlijk tegen het Woerdense Valbovol 3. Ook hier had het een overwinning moeten zijn, want op de beslissende momenten stond men soms ruim voor. De meisjes-jeugd- ploeg kwam met een 0-3 overwinning op het Woerdense, Vabovol A naar huis. Dit is een niet te onderschatten overwinning, want voor deze wedstrijd waren de piep-jonge Veenendaalsen geenszins favoriet. Heren 3 speelde zich thuis eindelijk naar een verdiende 3-0 overwinning op 'n volkomen falende Athlonploeg. De ze Utrechters waren enkele jaren gele den nog een toonaangevende formatie, maar ditmaal moest Athlon 1 buigen voor Panters 3. Deze eerste wintspun- ten zullen Panters 3 in de ware twee de klas van de bond ongetwijfeld moed geven voor de toekomst. Het jongens- jeugdteain tenslotte verloor van het Doornse Unitas. Deze jonge knapen moeten eerst leren wat een diepe con centratie is en wat minder op elkaar mopperen als er iets verkeerd gaat. Dan pas zullen de ongetwijfeld aanwe zige capaciteiten eruit komen en kun nen er punten worden behaald. DORTMUND De Nederlander, die het meest te spreken was over de pres taties van de Nederlandse baanama- teurs tijdens internationale wedstrijden in de Westfalenhal van Dortmund, was zonder twijfel Jan Derksen. Want onder de ogen van 2000 toe schouwers kwam de jonge Gert Bon gers in een achtervolging tegen de Duitser Jesinghausen tot een nieuw baanrecord over 4 km met een tijd van 4 min. 53.8 sec. Het oude record stond op 4 min 55.8 sec. Voor Nederland een welkome aanvulling, aangezien Tiemen Groen naar de profrijen overging. In een sprintersomnium eindigde de 17-jarige Klaas Balk op de derde plaats achter de Duitser Kobusche en wereldkampi oen Moreion ("Frankrijk), maar voor de Fransman Trentin. De meest opvallende prestatie lever de de Nederlander in de tijdrit over 200 meter, waarin hij achter Moreion, die het baanrecord tot 11.3 sec verbe terde, in 11.5 sec tweede werd. Op de derde plaats eindigde Trentin en vier de Kobusch, beiden in 11.7 sec. DEN HAAG De 'uitslagen van de zaterdag voor de volleybalcompetitie, van de NeVoBo gespeelde wedstrijden luiden Dames: SOS-Armada 8-15 7-15 15- 7 16-14 2-15; Celebes-Boemerang 15-13 13-15 15-7 15-10; Achilles-Kweekschool 15-11 15-12 15-3; PSV-Be Fair 15-8 15-3 15-1; Rapid-HMLCLV 15-10 11-15 15-9 15—9. Heren: Blokkeer-Valuas 15-1 15-7 9-15 13-15 15-6. AMVJ-H2C Olhaco 15-12 15- 7 15-6. Cito-Libanon 15-13 18-16 13-15 12-15 20-18. Hevok-SOS 15-12 11-15 15-6 15-9. Oranje Nassau-HMLCLV 15-9 6-15 16-8 7-15 15-7. Valboval-Orawi 12-15 12-15 5-15. ZONDAG KNVB. Vierde klasse H VVIJ-Vee- nendaal afgelast; SVF-Midlandia 2-1; DVSA-Candia '66 5-5; Amsvorde-Vrees- wijk 3-2; JSV-Zwaluwen V. afgelast; EMS-KDS 0-0. Amsvorde 9-14 WIJ 8- 9 KDS 9-13 Vreeswijk Veenendaal 8-12 Candia '66 Zwaluwen V. 8-11 Midlandia EMS 9-10 DVSA JSV 8- 9 SVF UPVB. Tweede klasse B Oranje Wit- Jdin 0-0; Maluku Muda-Utr. Boys 1-4. Andere wedstrijden zijn afgelast. Utr. Boys 10-18 Maluku M. 8- 8 DSO (U.) 8-12 Oranje Wit 10- 8 Spel. Domst. 8-12 RK Unitas 9- 4 Scherpenz. 9-11 St.-Maarten 9- 4 Odin 9-11 Rivierw. 9- 2 9- 8 9- 6 9- 5 9- 5 9- 3

De Vallei | 1966 | | pagina 6