Sinterklaas zaterdag naar Veenendaal Burg. Hosang: hoe eerder hoe liever Renswoude bouwt een nieuw gemeentehuis voor zes ton Gemeente legde al f150.000.- opzij BESTEMMING OUDE GEBOUW ONBEKEND Actie schoolslag9 ook in Advendo bedwong Dolderse Boys Veenendaal van start MARKTBERICHTEN AGENDA Winkel-actie open en dicht j Rake klappen Nieuwe voorzitter van commissie Bijstandswet Benoeming bij P.T.T. Veenendaal Gemeen tepersoneel naar de film Botsing resulteerde in een valpartij oorlichtiiwsavond van „Philadelphia" Oliebollenactie voor jeugdcentrum Gemeente-avond in Dorpshuis Biujjo-avoiul van ïsvrouwenc luh "l Nul presenteert cabaretavond Opbrengst collecte voor zwakzinnigen ONZEKER IN ach tel ijk rond je op de Rondweg JACHTMUSEUM SNEEUW DINSDAG 15 NOVEMBER 1966 VEENENDAAL. In verband met de portefeuillewisseling binnen 't colle ge van burgemeester en wethouders wordt voorgesteld de heer M. Bast- meijer te benoemen tot voorzitter van de commissie van advies ingevolge de Algemene Bijstandswet. Tot dusver was de heer C. N. van Kuyk voorzit ter van deze commissie. Burgemeester J. A. Hosang en ge meentesecretaris N. van 't Wout, be spreken de tekeningen van het nieuwe gemeentehuis. VEENENDAAL Met ingang van 1 december is de besteller eerste klas de heer G. J. Budding benoemd tot hoofd besteller van de P.T.T. kantoor Vee nendaal. VEENENDAAL Zaterdagmiddag om half drie zal Sint-Nicolaas zijn in tocht in Veenendaal doen. Op dat moment vertrekt de bisschoppelijke stoet vanaf de Bergweg naar het gemeentehuis, waar de burgemeester de bejaarde kindervriend en zijn zwarte knechten welkom zal heten. Tot aan het gemeen tehuis zal de Sint muzikaal begeleidt worden door Caecilia. Nadat hij door de burgemeester is ontvangen, zal de Scheepjeswolharmonie deze taak overne men. De route van Sint-Nicolaas is als volgt: Bergweg, Van Hogendorpstr., Klaas Katerstraat, Patrimoniumlaan, Kerke- wijk tot gemeentehuis. Tweede deel van de tocht: Hoofd straat, Hoogstraat, Prins Bernhard- laan, Mulderslaan, Koninginnelaan, Emmalaan, Nieuweweg, Holleweg, Gortstraat, Zandstraat, Beatrixstraat, VEENENDAAL. Vrijdag 18 no vember, 's avonds half acht, zal in de brandweerkazerne aan de Industrielaan, een bijeenkomst worden gehouden van de personeelsvereniging van de gemeen te. Vertoond zal worden de kleurenfilm „De dief van Bagdad", terwijl deze avond ook een beknopte voorlichting zal worden gegeven over het nieuwe premie- spaarplan. Heden, dinsdag VEENENDAAL Willibrordkerk 20 uur: Parochieconcilie, eucharistieviering. Julianaschool 20 uur: V.U. Antiekcursus Bejaardencentrum Engelenburgh: 14-17 en 19-21.30 uur: verkoopdag. ELST Wijkgebouw 20 uur: Lezing over Cul tuur natuur historische vereniging. BIOSCOOP Luxor-theater Veenendaal. geen voor stelling. Morgen, woensdag VEENENDAAL Legerzaal Leger des Heils, 16 u.: Jeugd film. Salvatorkerk 19 uur: Parochieconcilie „Geloof zegt me niets". Consistorie geref. gem. Fluiterstraat, 19.30 uur: Vergadering studievereni ging SGP „Petrus Datheen". Korenbeurs 19.30 uur: Bijeenkomst CPB. OCB-gebouw 19.45 uur: NCVB lezing schrijver B. J. W. de Graaf: „Hoe ont staat een roman". EDERVEEN Verenigingsgebouw 19.45 uur: Jaarver gadering CPB, met hoedenshow. BIOSCOOP Luxor-theater Veenendaal, 19.30 uur: Ryan's Exprestrein", Achterkerkstraat, Markt, tot hotel „De Korenbeurs", waar St.-Nicolaas zijn in trek neemt. De landelijke rijvereniging „De Val- leiruiters" uit Woudenberg escorteert St.-Nicolaas gedurende deze intocht. De Sint-Nicolaasactie van de v.w.v. „Handel en Nijverheid" begint op vrij dag 18 november, 's morgens en om vat dezelfde activiteiten als vorig jaar, namelijk een actie voor het Prinses Beatrix Fonds. Bij besteding van een gulden ont vangt men van de deelnemende winke liers een bon. Met tien van deze bon nen kan men aan de actie, waaraan een vijftigtal mooie prijzen zijn ver bonden hoofdprijs een Shetlandpony deelnemen. Hiervoor is een enve loppe nodig, die bij de deelnemende winkeliers voor de somma van f 0,05 verkrijgbaar is. Dit bedrag is bestemd voor het Prinses Beatrix Fonds. Op de enveloppe dient een slagzin of een kort rijmpje te worden ingevuld. De eerste week van de actie zullen de winkels op de normale tijden slui ten. Vanaf maandag 28 november tot en met vrijdag 2 december zijn de win kels tot 9 uur in de avond geopend, ook op woensdag. De woensdagmiddag sluiting komt die week dus te verval len. Zaterdag 3 en maandag 5 decem ber zijn de winkels weer normaal om 6 uur gesloten. O VEENENDAAL De automobilist G. J. R. uit Brummen verleende op de Kerkewijk geen voorrang aan de bromfietser G. S. Het resultaat van deze manoeuvre was een valpartij, waarbij ook de bromfietser R. D. F., evenals S. afkomstig uit Veenendaal, betrokken raakte. De auto wilde rechtsaf de Stations singel indraaien en liet de doorgang voor de bromfietser niet vrij. S. kwam tegen de auto terecht en F. reed op de andere bromfietser in. Er ontstond materiële schade. Het per soonlijke letsel viel nogal mee. RENSWOUDE De gemeente Renswoude gaat een nieuw gemeentehuis bouwen, dat ongeveer f 600.000,zal gaan kosten. Het project is reeds op papier gereed en zal een totale oppervlakte gaan omvatten van ruim 825 m2. Burgemeester J. A. Hosang is enthousiast over het ontwerp, dat in overleg met het Registratuurbureau van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten tot stand is gekomen. Het nieuwe raadhuis zal in de directe nabijheid van het oude worden gebouwd. Het terrein tussen de Ubbeschotèrweg en de zoge naamde Nieuwe Buurt, dat aan de Dorpsstraat ligt en waar het gebouw ge realiseerd zal worden, is reeds jaren geleden door de gemeente aangekocht. De factor grond levert dus geen problemen op. Wel de financiële consequenties, die aan het omvangrijke project zijn verbonden. Gemeentesecretaris N. van 't Wout zegt hierover: „We zijn al een aantal jaren bezig jaarlijks een bedrag te reserveren. Op 1 januari van dit jaar bedroeg het totaal van deze reserve ringen ongeveer 150.000 gulden". VEENENDAAL De 19-jarige i Veenendaler T. H. kreeg het op de J Westelijke Rondweg aan de stok i met de vier jaar jongere knaap J. P. H., die verblijft in het kamp i Overberg. Onder toezicht van lei- der W. maakten een tiental jongens i van het kamp een uitstapje naar 4 Veenendaal. J. P. H. maakte zich op een ge- 4 geven moment van de groep los om de Veenendaler H. te lijf te gaan. i Een bedreiging zou de aanleiding tot deze daad zijn geweest. Er ont- I i stond een flinke vechtpartij. De j Veenendaalse jongen trapte naar i zijn tegenstander die hem echter I met een paar vuistslagen in het ge- j 4 laat wist te treffen. i De politie nam de gehavende 4 vechtersbazen mee naar het bureau 4 waar de gemoederen tot rust kwa- J men en waar de verbandkist goede i diensten bewees. VEENENDAAL. Ds. G. Koersek j man. hoofdbestuurslid van „Philadel* j phia" is voor Veenendaal geen onbe- 1 kende. Toen hij enkele jaren geleden sprak op een ouderavond van de Wil- helminaschool aan de Geerseweg acht te het schoolbestuur zijn inleiding van zo groot belang, dat het het jaar daar- 1 op hem verzocht dit onderwerp ook te behandelen voor de Oranjeschool. Op dinsdagavond zal hij in het OCB- gebouw spreken op de „Philadelphia"- vergadering over het onderwerp „Na de school". Ds. G. Koerselman heeft persoonlij ke ervaring met zijn kind, dat na de b.l.o.-school bezocht te hebben, zijn ouders voor de vraag stelde: Wat nu? Het bejaardenkoor uit de „Engelen burg" zorgt voor de omlijsting, zodat men tevens van de prestatie van dit koor kan genieten. De bovenverdieping van het oude gemeentehuis van Renswoude doet dienst als archief-ruimte maar soms ook op maandag als droog zolder voor wasgoed. DEN DOLDER. Advendo heeft de moeilijke uitwedstrijd tegen Dolderse Boy» tot een goed einde gebracht. In 'n zeer harde wedstrijd wonnen de Ederve- ners met 3'l. Dolderse Boys kon de snel opgelopen achterstand van 02 niet verkroppen en begon met zeer hard voetbal Advendo te bestryden. Tien mi nuten voor tijd werd de middenvoor door de scheidsrechter van het veld gezonden wegens het slaan van spil H. van Beek. Voor de rust had deze middenvoor zich al eens schuldig gemaakt aan natrap pen. Verder kregen twee andere spelers van de Boys een officiële waarschu wing. Na afloop moest de scheidsrechter door bestuursleden van Advendo be- 1 schermd worden. Door deze overwinning staat Advendo vast op de eerste plaats met zestien punten uit tien wedstrijden met als naaste belager Dolderse Boys, dat veer tien punten uit evenzoveel wedstrijden heeft verzameld. Advendo begon de wedstrijd overrom pelend met goede en snel opgezette aan vallen. De Boys-achterhoede kwam al gauw onder zware druk te staan en na vijf minuten kon de Advendo-aanhang al juichen. Linksbuiten R. de Fluiter speelde zich keurig vrij en plaatste de bal hoog voor het doel. De toesnellende rechtsbuiten J. Nap kopte onhoudbaar in: 01. Advendo drukte door en in de tiende minuut was het 02 door Jan Donke laar, die na goed aangeven van Greuter de bal laag en hard in de hoek schoot. Dolderse Boys was totaal verrast en ging fel in de aanval. Vooral de midden voor bleek bijzonder gevaarlijk, maar werd goed in het oog gehouden door de Ederveense achterhoede. Het spel golfde nu over en weer en na een half uur kwam Dolderse Boys op 12 door een fout van keeper Veldhui zen. Hij zag een hoge voorzet net over zijn handen in het net vliegen. Dolderse Boys bleef fel aanvallen en wilde koste %wat het kost tot de gelijkmaker komen. De Ederveense ach terhoede bleek echter hecht genoeg om het Dolderse geweld te keren. Wel had Advendo geluk, toen de bal bij een vrije trap buiten bereik van keeper Veldhui zen tegen de lat werd geschoten. Kort voor de rust vuurde Greuter net over de lat. Na de hervatting drong Advendo sterk op en de vijandelijke defensie kreeg het zwaar te verduren. Men schiep zich en kele kansen. Eén daarvan werd door Greuter omgebogen tot een goed gericht schot, dat door de keeper net nog tot corner gestompt kon worden. Na een kwartier had de goed spelen de Greuter toch succes. Uit een voorzet van De Fluiter schoot hij onhoudbaar raak: 13. Advendo \lormde nu een kordon voor het doel. Dolderse Boys zette alles op alles om de achterstand in te lopen. Het bereikte een 23 stand. Verder kwam het niet. In de allerlaatste minuten ont stonden nog diverse hachelijke situaties voor het Ederveense doel, maar het bleef 2—3. VEENENDAAL De actie „School slag" die tot doel heeft een minimum bedrag van f 5.000.000,- hijeen te bren gen voor de steun aan het christelijk I onderwijs in 5 werelddelen, gaat ook in Veenendaal van start. Op de scholen is aan de leerlingen al een gezinskrant meegegeven om zo jong en oud al een beetje wegwijs te maken omtrent het doel van deze lan delijke actie. Aan deze actie is al, en wordt nog, I veel aandacht besteed via pers en ra dio. AMERONGEN Zaterdag 19 no vember zal vanaf half tien in Ameron- gen een oliebollenactie worden gehouden. De opbrengst van deze actie zal ten goe de komen aan de bouw van een jeugd centrum. De bollen zullen aan de man worden gebracht door leden van de Jeugdcom missie van de Ned. Herv. Kerk. Niet alleen zal 's morgens worden ge vent, tijdens de Sint Nicolaasintocht zal een standplaats worden ingenomen op de Hof. Ook hier zal men zich dan deze lek kernij kunnen verschaffen. De actie wordt gevoerd onder het mot to: „Als u veel oliebollen gaat kopen, kan de jeugd des te eerder naar een eigen gebouw lopen." AMERONGEN Donderdagavond 24 november zal om acht uur in het Dorpshuis te Amerongen weer de jaar lijkse gemeenteavond worden gehouden. Naast de zaken van de eigen gemeente komt ter sprake het onderwerp „Oecu mene, roeping van deze tijd". Dit onderwerp zal worden behandeld door ds. N. K. van den Akker, voorzitter van de provinciale kerkvergadering van Noord-Brabant en Limburg. Deze uiterst deskundige man is een vriend geweest van mgr. Bekkers. De hoop wordt uitgesproken, dat velen van deze gelegenheid gebruik zullen maken om wat meer over de oecumenische ge- dachtengang te weten te komen. Boven dien kunnen er eventuele gemeentepro blemen behandeld worden. O hui? AMERONGEN Donderdagavond 17 november organiseert de plaatselijke Huisvrouwenvereniging een programma, dat zeker de moeite waard zal zijn. De Amerongse dames, die zo mogelijk worden vergezeld door hun echtgenoot kunnen kennis maken met het Ameri kaanse spel BINGO, vroeger in Neder land bekend als kienen. Als spelleiders zullen optreden twee leger-kapiteins uit Amersfoort, die hun sporen op Bingo-gebied al ruimschoots hebben verdiend. Zij zullen er ongetwij feld in slagen ook in Amerongen een spannende avond vol verrassingen te pre senteren. Door verschillende winkeliers werden een aantal prijzen toegezegd. AMERONGEN Vrijdagavond aan staande vindt er weer een Nutsavond plaats in de raadzaal van het gemeen tehuis. Het programma vermeldt een cabaret avond door de cabaretier Cees van Oyen en de pianist Joop Stokkermans. Deze avond wordt gehouden in het kader van het tweede lustrum van de Nutsdeparte- ment te Amerongen. Donderdagmiddag zal. eveneens in het kader van de lustrumviering een tweetal jeugdvoorstellingen worden gegeven. De ze voorstellingen worden verzorgd door de goochelaar THORALDO. De middag wordt aangeboden aan de Amerongse schooljeugd. r? AMERONGEN Vorige week werd in Amerongen een collecte gehouden ten behoeve van de Federatie Ped. Zorg voor Zwakzinnigen. Deze collecte heeft opge bracht f 244,19. Langs deze weg zegt de organisator gevers en collectanten har- t^Jijk dank voor het bijeenbrengen van dit resultaat. I Vorige week is er een bijeenkomst i gehouden met het personeel van alle J christelijke scholen in Veenendaal en I al deze scholen hebben hun medewer king toegezegd om deze miljoenen-actie te doen slagen. Ook de Huishoudschool, de technische school en het lyceum zul len meewerken aan dit plan. Volgende week maandag zullen alle leerlingen van de christelijke scholen een enveloppe mee naar huis krijgen, die zij dan enkele dagen later weer mee terug moeten brengen met de gift voor deze actie. Ook de kerken is verzocht mee te werken aan de actie door op zondag 20 november in prediking en gebed hier aan aandacht te schenken, terwijl ook een speciale collecte zal worden gehou den. Door het meegeven van envelop pen aan de leerlingen worden namelijk niet allen bereikt die het christelijk on derwijs een warm hart toedragen. Wil men dan toch een bijdrage leveren, dan kan men dit bedrag ook storten op post giro 515 ten name van School-Slag, Hil versum. De bedoeling is dat de opbrengst van deze actie voor minimaal 80 pet. ge bruikt zal worden voor christelijk on derwijs buiten Nederland, terwijl maxi maal 20 pet. besteed zal worden voor een aantal projecten in Nederland, waarbij in het bijzonder wordt gedacht aan het onderwijs aan geestelijk en li chamelijk gehandicapte kinderen en aan de zogenaamde randdiensten van het christelijk onderwijs, de school-so- ciale en school-psychologische begelei ding. De Unie „een school met de Bijbel" te 's Gravenhage heeft een opsomming gegeven van alle landen waar hulp dringend nodig is en noemt daarbij o.m. Indonesië, Pakistan, India, het Midden-Oosten, Israël, Brazilië, Afrika, Australië en Suriname. In dit laatste land zal hulp worden geboden voor de bouw van een christe lijke kweekschool en modernisering van het onderwijs aan de bevolking. VEENENDAAL, 15 november '66. Eiermarkt. Aanvoer ca. 66.000 stuks. Prijzen grote eieren f 1617, kleine eieren f 1415.50. alles per 100 stuks. Handel matig. Biggenmarkt. Aanvoer 24 stuks. Prijzen f 6878 per stuk. Handel traag. TIEL Veilbericht van de Tielse vei ling Septer Tiel. Maandag 14 november 1966. Opgave na klasse mm maat. Appelen 75/opw 70/75 65/70 60/65 55 60 1 2 Allington Pippin 23-26 18-21 Binderzoet 26-29 x Cox Orange k. 1 67-69, 62-67, 50-58, 38-51. x Cox Orange k. 2 58.66, 40-47, 37-49, 26-36. Dijkmanszoet 36-47 20-28 Glorie v. Holland k. 2 30-32, 24-27, 22- 24. Golden Delicious k. 1 44-52, 42-50, 40-46, 35-39. Golden Delicious k. 2 37-43, 35-40, 32-38, 22-31. Goudreinet k. 1 32- 42, 30-33, 23-26. Goudreinet k. 2 24-32, 23-29, 21-25. Goudreinet rode. Verpakt 35-37. Ingrid Marie. Verpakt k. 1 43-45, 40-43. Ingrid Marie. Verpakt k. 2 32-36. Jonathan k. 1 23-27, 22-26. Jonathan k. 2 21-26, 19-26, 18-24, 16-21. Jonathan ver pakt k. 1 28-30, 29-31, 27-29. 23-25. Jo nathan verpakt k. 2 27-29. 25-28, 24-26. 22-24. Laxton superbe k.2 38-40. 34-36. 26-29 18-28 Lombarts calville 20-27 Notaris appel 19-21 Rijnzoet 28-49 15-21 Sterappel k. 1 42-45. 35-38. Sterappel k.2 24-27. Winter banana k.2 21-23 25-29. Zuurzoet per 100 kg f 11,9013.90. zoetkroet f 10.90 Buys buren. Fabrieksappelen per 100 kg f 15,90. Peren. Avezaathse kapelle 27-34, 16-25. Beur- re alexander lucas 28-33, 18-24. Brede- rode 40-48. Conference k.2 54-57. 40-43, 34-53. Comtesse de Paris k.2 24-26. Gie- zewildeman 31-62, 21-32. Emil d'heyst 25-28. Kleiperen 24-37, 10-20. x Legi- ponts k.l 54-56. 46-51, 34-46. x Legi- ponts k.2 52-55, 44-48, 37-44. Doyenne de Cornice 1x2 125-134, 126-129. St. Re- my 31-34. 17-29. x Winterjannen 31-35, 16-24. IJsbouten 25-29, 14-19. Zwijn- drechtse Wijnperen 10-13, 7-9. Peren- kroet per 100 kg f 4.60. Groenten. Andijvie 46-49. 10-15. Boerenkool 20-22. Koolraap 6-10. Prei 10-14, Groene sa- vooie kool 21-23. Spinazie 81-90. Uien 14-16. Witlof 147-151, 105-110. Worte len 17-20, 6-9 x Tomaten per kistje van 6 kg f 2.005.30. Alles in centen per kg tenzij anders vermeld. werd gebouwd, een onderdak op de „zol der", waar regen en wind vrij spel heb ben. „Het is voorgekomen", vertelt de gemeentesecretaris, dat we de ordners onder een laagje sneeuw vandaan moes ten halen." Maar zowel de burgemees ter als de heer Van 't Wout geloven, dat het einde van deze perikelen binnen niet al te lange tijd in zicht is. „De goedkeuring van de welstands commissie, die het bouwterrein persoon lijk is komen bekijken, is al binnen en de rijksgoedkeuring zien we tegemoet", vertelt de burgemeester, die het on derwerp als geheel „eenvoudig en dege lijk van opzet" noemt. De hoofdingang van het gemeentehuis zal aan de Ubbeschoterweg komen te liggen. De entree bestaat uit een ruime hall met glazen deuren. De raadzaal, ligt centraal in het geheel en aan de voorzijde ervan is een patio, een open ontvangstruimte, geprojecteerd. De bu reaus waar de diverse gemeentelijke instanties en afdelingen hun werk zul len gaan verrichten zijn rondom de raadzaal gesitueerd. Het gehele ontwerp kenmerkt zich dóór een praktische indeling. Ver plaatsbare wanden scheppen de mo gelijkheid om de werkruimten groter of kleiner te maken. Belangrijk in dit verhand is ook, dat het gemeentehuis is ontworpen voor een „capaciteit" van 5000 inwo ners. In de tekeningen zijn daarom al toekomstige voorzieningen als een kamer voor een maatschappelijk werkster en een aparte ruimte voor de gemeente-architect geprojec teerd. De Dienst Gemeentewerken („heel belangrijk", vindt de heer Van 't Wout) zal eveneens de be schikking krijgen over een eigen af deling. Zoals gezegd, zal behalve rijksgoed keuring de financiële toestand van de gemeente een spoedige realisering in de weg kunnen staan. De burgemees ter zegt hierover: „Ik dacht dat we in financieel opzicht op medewerking kun nen rekenen van een aantal andere in stanties, die ik liever niet wil noemen. We moeten nu al trachten dekkings middelen te vinden, dan kunnen we straks direct met de afschrijving be ginnen. Ons algemene standpunt is: hoe eerder het gebouw er staat, hoe liever..." Een onderwerp, dat het gemeentebe stuur nog in onzekerheid laat, is de be stemming van het huidige raadhuis. Men deelt de opvattingen van de Pro vinciale Welstandscommissie niet. De ze instantie is van oordeel, dat het oude gebouw gespaard moet blijven, omdat het van historische waarde zou zijn. De burgemeester: „Wij staan daar beslist anders tegenover, bovendien weten we niet eens welke plannen de commissie heeft. Als wij onze zin zou den krijgen? Ja... dan was de zaak gauw beslist. Afbreken. Liever van daag dan morgen..." VEENENDAAL De 22-jarige Veenendaler P. B. reed midden in de nacht op de Westelijke Rondweg, ter wijl hij onder invloed van sterke drank verkeerde. De politie verbood hem verder te rij den en sleepte de auto naar het bureau, waar B. zelf ook terecht kwam. Zijn rijbewijs werd ingenomen. De familie Taets van Amerongen heeft in deze" ontwikkeling ook nog een rol gespeeld. „We hebben einde loze gesprekken met hen gevoerd om tot aankoop of desnoods verhuur van het kasteel te komen. Bij het gemeen tebestuur was het idee ontstaan om de secretarie in de beneden-verdie- ping van het kasteel onder' te bren gen. In de overige vertrekken zou dan een soort jachtmuseum worden inge richt. Dit alles kon helaas niet door gaan, want de onderhandelingen wer den afgebroken." Nu, in 1966, nadat de bouw van het nieuwe gemeentehuis dus dertien jaar in de pen heeft gezeten, kan het ge meentebestuur de raad een kant en klaar ontwerp presenteren. „Ach", zegt de burgemeester, „nu lijkt die periode van dertien jaar langer dan zij in wer kelijkheid is. Vergeet u niet, dat we ons nog met een aantal andere dringen de zaken moesten bezighouden. De ver betering van 't wegennet bijvoorbeeld." Deze woorden van de burgemeester houden niet in dat de behoefte aan een modern raadhuis niet dringend zou zijn. Wie zou over die noodzaak beter kun nen oordelen dan de heer Van 't Wout. Uit een van zijn bureauladen haalt hij een rapport en leest dan hardop: „De buitenmuren zijn zonder spouw opge trokken, ze zijn verweerd en wijken naar buiten uit, de aangebrachte be pleistering laat weer los door de voch tigheid, er is geen kluis, geen archief ruimte....- en zo kan ik nog wel even doorgaan." De gemeentelijke archieven vinden in het huidige gemeentehuis, dat van 1641 dateert en aanvankelijk als pastorie De woning rechts van het gemeente huis zal worden afgebroken want op het terrein, dat op de foto in beeld wordt gebracht komt het nieuwe gebouw te staan. Of het oude ge meentehuis ook zal gaan verdwijnen blijft nog een open vraag. De plannen voor de bouw van een nieuw gemeentehuis dateren al van 1953. De eerste moeilijkheden, waarvoor het gemeentebestuur zich zag geplaatst be troffen de aankoop van de benodigde gronden. Een ander „obstakel" vormde Monumentenzorg. De burgemeester: „Het terrein waar we nu het nieuwe gemeentehuis gaan bouwen, valt met de omgeving onder, want wij dan noemen, het beschermde dorpsgezicht. Bij Monumentenzorg stelde men zich op het standpunt, dat wij het ontwerp voor het raadhuis aan de omgeving aan zouden passen. Men wil alleen subsidie toekennen als wij onze plannen door hun architect lieten goedkeuren. Daar zijn wij niet mee akkoord gegaan." De lange baan, waarop het plan dreig de te worden geschoven, kreeg nog een verlengstuk toen de wijziging van de gemeentegrens een feit werd. Renswou de verloor grondgebied aan Veenendaal en daarmee brak een onzekere periode voor het gemeentebestuur aan. „We kregen toen andere zorgen aan ons hoofd. Wat gaat er met onze ge meente gebeuren? Die vraag was op dat moment belangrijker, dan de bouw van een nieuw gemeentehuis." De heer Van 't Wout vult aan: „Ja, en toen zijn de plannen de ijskast in gestopt. Tot 1964 want toen besloot de raad een krediet uit te trekken om een ontwerp te laten maken...."

De Vallei | 1966 | | pagina 3