Ik voel me aangetrokken tot minst draagkrachtigen Werkloosheid is in oktober toegenomen Sint komt varend naar Amerongen Bekende solisten op concert I nka's Mannenkoor Ede Tienjarige Edese Jeugdraad gaat jubileum vieren Bridge-drive in Amerongen (C.H.U.-wethouder T. van Lienden: Het is Ti flinke spreker die de zwijger overtreft Ori9 is weer springlevend EHBO Eist won allei- wisselbeker Povere resultaten voor Rhenense tafeltennissers HENNY JANSEN Amerongen damt tegen Maarssen VEEL KRITIEK NOOIT HIJ STIL GESTAAN AANLOOP Lezing en excursie CiMHV Z O Utrecht Daiiicompetitie nu in twee klassen Streekwedstrijd hij E.H.B.O.- jubileum Juf uit Resteren neemt ontslag Parfumverstuivers Toneel- en cabarettoernooi Voogdij geweigerd over zoontje Werknemers met 3,5 procent meer loon niet tevreden Coniputerverhuur in Nederland A.D.M. verwacht beter resultaat BURGERLIJKE STAND DINSDAG 15 NOVEMBER 1966 RHENEN Sinds de eerste dinsdag van september, de gemeenteraadsver gadering waarin de nieuwe wethouders werden gekozen, is er van bepaalde rijde nogal wat kritiek uitgeoefend op de C.H.U.-aïgevaardigde T. van kien den, die sindsdien de A.R.-afgevaar- digde H. Griffioen van de wethouders- zetel heeft verdrongen. Wie is de heer Van Lienden. wat heeft hij gedaan en wat doet hij. I)at zijn vragen, die tel kens weer de kop opsteken. Wij heb ben hem gisteravond benaderd en een uitvoerig gesprek niet hem gehad. De heer Van Lienden (62) heeft een werkzaam leven achter de rug. Hij' werd in Eist geboren als zoon van een landbouwer, die tevens eierhandelaar was. Als jongeman kwam hij in de zaak van zijn vader, om later de boerderij en de eieren te verwisselen voor een vishandel. In de oorlogsjaren, toen er geen visaanvoer van betekenis meer meer was, moest Van Lienden iets an ders proberen. Hij kreeg een functie als controleur bij de landbouw. „In die tijd heb ik gedurende de ge hele oorlog éénmaal een rapportje inge leverd. Dat was tegen iemand, die de melk voor f 1,25 verkocht. Verder heeft nooit een sterveling last van me gehad." Van Lienden was dus een „goeie". Maar ook aan de oorlog kwam een einde en in mei 1945 vatte hij zijn vis handel weer op. Dat duurde tot 1954. Toen kwam hij in dienst van de Rhe- nense firma L. van Wijngaarden's Ta pijten en Mattenfabriek. Hij werd em ployé op de afdeling expeditie. Thuis had hij het bloed kroop nu eenmaal waar het niet gaan kon een paar koetjes. „Er moest hard aan ge trokken worden," want het echtpaar Van Lienden was gezegend met vijf kin deren, waarvan de meesten nu een be hoorlijke betrekking hebben en daarvoor moest geleerd worden. Studeren kost geld, vooral als je vijf kinderen hebt. Vandaar dat „harde trekken" van Van Lienden en zijn vrouw. Ze hebben er nooit spijt van gehad. Alle kinderen, ook de aangetrouwden, waarderen het nog steeds en ze zijn stuk voor stuk goed en lief voor hun ouwelui. Zijn werk en zijn gezinsleven mochten Van Lienden dan wel danig in beslag nemen, het verhinderde hem niet om vierentwintig jaar lang lid te zijn van de commissie tot wering van schoolver zuim, zestien jaar deel uit te maken van de oudercommissie van de openba re lagere school in Eist en tweeëntwin tig jaar notabel en ouderling te zijn van de Nederlands Hervormde Kerk. Voor de oorlog was hij bestuurslid van het toenmalige crisiscomité in de gemeente Rhenen. „Ik ben geen socialist ,maar wel so ciaal voelend aangelegd. Ik voel me het sterkst aangetrokken tot de minst draagkrachtigen. Vandaar dat ik zo blij ben, dat ik per 1 januari van het komende jaar de wethoudersporte- school zal te zijner tijd moeten worden verplaatst naar een terrein dat is gele gen tussen de Veenendaalsestraatweg en de Woudweg, omdat uit verkeerstech nisch oogpunt deze school totaal ver keerd is komen te liggen en gevaren op levert voor de kinderen met het oog op het steeds drukker wordende wegver keer. Deze overplaatsing zal straks de volle steun hebben van wethouder Van Lienden. De heer Van Lienden prijst de goede verstandhouding in het college van bur gemeester en wethouders. Hij kan op de volledige samenwerking rekenen van 't ambtenarenkorps. Kritiek van poli- Lienden woont namelijk aan de Rijks- feuille krijg toegewezen voor sociale zaken," aldus de heer Van Lienden, die zegt ruim van opvatting te zijn. Er wQrdt wel eens beweerd, dat hij dichter bij de S.G.P. staat dan bij de C.H.U. „Dat is niet waar. Mis schien zegt men dit, omdat mijn va der S.G.P.,er was. Ik sta dichter bij de C.H.U. dan bij de S.G.P. De C.H.U. ia voor héél het volk". Voor de oorlog was de heer Van Lien den nergens bij aangesloten. Hij stemde C.H.U., maar daarbij bleef het. Pas na 1945 stapte hij de partij binnen. Hij werd lid van de kiesvereniging, na eerst nog hard te hebben gewerkt aan de C.N.A. (Christelijke Nationale Actie), die beoogde de C.H.U., de S.G.P. en de A.R.P. in één partij onder "te brengen. Dat samengaan stuitte af op de S.G.P. In de C.H.U-kiesvereniging Rhenen werd de heer Van Lienden bestuurslid. Toen er weer gemeenteraden werden gekozen, stond hij van begin af aan op de kandidatenlijst, totdat hij in 1958 lid van de raad werd. De zittingsperio de liep in 1962 weer af. Er stonden toen twee kandidaten uit Rhenen-stad bo venaan de lijst en een Achterberger op nummer drie. De C.H.U haalde toen net drie zetels en aan de politieke raadscarrière van de heer Van Lienden was voorlopig weer een einde gekomen. In die tijd was hij lid van de com missie voor georganiseerd overleg en van de commissie van onderzoek voor de gemeentebegroting. Bij de jongste verkiezingen kwam Van Lienden terug. Hij stond op een verkiesbare plaats, werd gekozen en waar hij nimmer bij stil had gestaan hij werd bovendien wethouder. „Toen ik gekozen was heb ik direct gezegd: dat neem ik aan! Niet alleen dat ik het juist vind, dat de grootste fracties de wethouders „leveren", maar ook omdat ik altijd de hoop en de wens heb ge koesterd de tijd die me nog rest in dienst te kunnen stellen van de gemeen schap. Ik ben blij, dat die wens op latere leeftijd in vervulling is gegaan". De heer Van Lienden kreeg de lande rijen te beheren, het woningbedrijf en met ingang van 1 januari a.s. Sociale Zaken. Hij vormt de contactpersoon tussen 't college van burgemeester en wethou ders en de woningcommissie en is voorts voorzitter van de meentcommissie, die de landerijen beheert en daaromtrent B. en W. van advies dient. Uit ons gesprek blijkt, dat wethouder Van Lienden als een uitgebreid onder zoek heeft ingesteld in de Achterbergse Meent. Er zal hard gewerkt moeten worden aan de verbetering van de af voer van het overtollige water. Ook het woningbezit van de gemeente heeft in tussen al zijn volle aandacht gehad. „Er zullen ln de naaste toekomst in Itlie- nen, Eist en Achterberg zoveel mogclyk arbeiderswoningen moeten worden ge bouwd in het belang van een goede huisvesting. In Eist zal de grondaan koop moeten worden bevord£rd om uit- tieke zijde is hem niet bespaard geble ven toen hij tot wethouder werd geko zen. „Die kritiek kwam niet van de S.G.P.-raadsleden, wel van de S.G.P.- voering te kunnen geven aan het be stemmingsplan aldaar. De openbare kiesvereniging," legt Van Lienden uit. „De A.R.P.-afgevaardigde Grif fioen heeft in de raad verklaard niets tegen mijn persoon te hebben, maar liever wel een andere wethouder te heb ben gezien. Hij heeft geprobeerd mij te „torpederen". Misschien was hij die andere wethouder wel, dat weet ik eigenlijk niet." Het commentaar op de kritiek luidt: „Ik heb een goede leermeester gehad. Die zei altijd: „Het is een flinke spre ker, die de zwyger kan overtreffen". Een andere opmerking in de richting van die kritiek ontlokt de heer Van Lienden het gezegde: „In een bloem zitten twee dingen, honing en vergif, maar de hij die er het vergif uithaalt en er een ander mee gaat steken, werkt aan haar eigen ondergang!" Sinds 1910 heeft Eist weer een wethou der in en uit zijn midden. De heer Van RHENEN In Ouwehands Die renpark heeft men. enkele benauwde dagen beleefd. De vierjarige „Ori", een mannelijke orang-oetang, werd praktisch levenloos in zijn nacht verblijf aangetroffen, met zijn treu rend vrouwtje „Roos" aan zijn zijde. Nadat parkarts Dr. Gouda Quint „Ori", in een warme deken gewik keld, samen met de heer Ouwehand had overgebracht naar het dieren- ziekenhuis „De Wagenrenk", werd besloten de directeur-geneesheer van het „Irene"-kinderziekenhuis te Arnhem, Dr. W. Lingbeek, te consul teren. Deze kwam onmiddellijk naar „De Wagenrenk" om zieke „Ori" te onderzoeken. Er werden röntgenfoto's gemaakt. waarna bleek dat „Ori" leed aan een ver stopping in zijn darmen. Alles was al in gereedheid gebracht voor een eventuele operatie, doch gelukkig bleek dit niet meer nodig, toen na een clisma de darmen weer normaal gingen functioneren. „Ori" mocht weer mee naar huis, waar „Roos" hem uitbundig begroette. Na enkele dagen was hij weer geheel de oude. De heer Ouwehand was even blij als „Roos". Orangs worden hoe langer hoe zeldzamer, maar afge zien daarvan is hij bijzonder aan dé orangs gehecht, omdat hij ze toen ze nog klein waren enkele jaren thuis in zijn logeerkamer heeft grootgebracht. straatweg, schuin tegenover het kerkje. „Ik heb veel aanloop van de bevolking, ook van mensen die mijn politieke rich ting niet zijn toegedaan. Ik vind het prettig op deze manier in het algemeen belang te kunnen werken." Toen de verkeersweg door het dorp van natriumverlichting werd voorzien, werd al de opmerking gemaakt: „Je kunt 'vel zien dat er weer een inwoner van Eist in het college zit." „Maar dat moet nog toegeschreven worden aan het vorige college. zegt wethou der Van Lienden lachend. „Dat neemt niet weg dat we er erg blij mee zijn." En wat hem het meest verheugt, Is dat hij straks sociale zaken gaat be heren. Dan nemen we afscheid van een man, die ons als een wijze les op de drem pel nog meegeeft: „Luister nooit naar wat andere mensen zeggen, maar kijk naar wat ze doen." ELST Voor de Cultuur Natuurhis torische vereniging Zuid-Oost Utrecht wordt hedenavond een lezing gehouden door de heer Lubout in het wijkge- bouw aan de Veenendaalsestraat te Eist. De heer Lubout is jarenlang ver bonden geweest aan Ouwehands Die renpark en is thans werkzaam op het Laboratorium voor insektenonderzoek te Wageningen. Aan de hand van een aantal dia's zal hij de bezoekers van de avond wegwijs maken in de wereld van het dier. zoals dat in de dierentuin voorkomt. Als vervolg op de lezing zal de heer Lubout zaterdagmiddag 19 november een rondleiding verzorgen in Ouwe hands Dierenpark te Rhenen. Deze ex cursie begint om 14 uur, start bij het hek van het dierenpark. De toegangs prijs bedraagt f 2,50; kinderen tot 12 jaar half geld. Indien meer dan dertig personen aan de excursie deelnemen zal de toegangsprijs verlaagd worden. AMERONGEN De heer Schouten, eigenaar van „de Bliscap" bezig met het zagen van hout in het bos rondom het vakantiecentrura. zaagt zich in zijn hand. Zijn echtgenote, die erg Is ge schrokken gaat naar de slaapkamer om de verhandtrommel te halen. Snel lo pend struikelt zij over de drempel en valt met; haar knie op speelgoed, dat op de grond ligt. Gelukkig zijn er drie vakantiegangers aanwezig met EHBO diploma. Aldus luidde de opdracht aan een vijftal EHBO ploegen uit Amerongen, Yeenendaal, Rhenen, Leersum en Eist, die deelnamen aan de Valleiwedstrijd in het vakantiecentrum „de Bliscap" te Amerongen. Voor de aanvang van de wedstrijd riep de voorzitter van de afdeling Amerongen de aanwezigen een hartelijk welkom toe. De heer Boelhouder dankte de ge meentebesturen voor het beschikbaar stellen van prijzen. Wethouder Van Barneveld van Amerongen en wethou der Deen uit Rhenen gaven van hun belangstelling blijk. De wedstrijd was bijzonder span nend. De vele belangstellenden hebben zich dan ook geen ogenblik verveeld. Zelfs voor een leek was het goed te zien, dat de ene ploeg op veel efficiën tere wijze de zaak aanpakte dan de andere. De opdracht werd door iedereen zeer gewaardeerd. Het was dan ook zeer toepasselijk. Alle lof voor de „pa tiënten", die een machtig staaltje van toneelspel weggaven en zodoende het geheel nog echter maakten. Na afloop van de wedstrijd werd het werk beoordeeld door een jury bestaan de uit dokter Jonkers te Opheusden, dokter Bijsterveld te Driebergen en de heer Koot, instructeur te Renkum. De uitslag luidde: le prijs en wissel beker Eist met 165 punten, leidster 71 punten. 2e Prijs Amerongen met 162 punten, leider 66. 3e Prijs Veenendaal met 157 punten, leidster 65. 4e Prijs Leersum met 145 punten, leidster 74 en 5e prijs Rhenen met 103 punten, leider 41. De afdeling Rhenen deed na lange tijd voor het eerst aan een wedstrijd deel. Onder de aanwezigen bevonden zich ook een aantal artsen uit de omgeving, die hebben kunnen ervaren, dat in de ze plaatsen een kundige EHBO-ploeg klaar staat om waar nodig eerste hulp te verlenen. RHENEN. De Rhenense damver eniging is al weer begonnen met de wedstrijden voor de onderlinge compe titie. Voorgaande jaren speelde men met één groep, doch men oordeelde het be ter de spelers dit jaar in een tweetal klassen onder te brengen. De uitslagen van de wedstrijden wa ren als volgt: le klas: H. de Jong - J. C. van Doorn, 0-2; J. Tollenaar - K. v.d. Pol, 1-1; A. Lleuwen - J. Keijmas. 2-0; J. v. Setter - G. v. Setter, 1-1. 2e klas: A. Egas - W. F. Hoolhorst, 1-1; G. G. de Hatert - T. v.d. Heuvel, 2-0; W. van Walsem - J. H. van Dijk, 1-1. AMERONGEN. In maart 1967 zal de afdeling Amerongen van de EHBO 30 jaar bestaan. De voorzitter deelde na afloop van de Valleiwedstrijd mee, dat bij deze jubileumviering o.a. weer een streekwedstrijd georganiseerd zal worden. KESTEREN Aan mevr. J. M. van Hattem-Jansen uit Kesteren is op ver zoek met ingang van 7 november eer vol ontslag verleend als waarnemend hoofdleidster van de openbare kleuter school De Pimpelmees te Lienden. ADVERTENTIE DEN HAA-G De werkeloosheid on der de mannelijke beroepsbevolking is in de maand oktober weer toegenomen. Het aantal geregistreerde werklozen steeg met 5.600 tot 36.800, terwijl de vraag naar mannelijk personeel terug liep met 9.300 tot 65.900. Het maandver slag „Arbeidsmarkt" van het ministe rie van Sociale Zaken en Volksgezond heid, dat deze cijfers vermeldt, spreekt dan ook van een voortgaande teruggang in de spanning op de arbeidsmarkt. Voor het seizoen gecorrigeerd, steeg de arbeidsreserve van 42.000 tot 46.000. De toeneming met vierduizend komt voor de helft voort uit werkloosheid van bouwvakkers en losse arbeiders en transportpersoneel, werkzaam in het bouwbedrijf. Het aantal werkloze min der geschikten steeg met 700. Onder de industriële beroepsgroepen en het kantoorpersoneel is de werkloos heid in verhouding in geringe mate toegenomen, aldus het verslag. In de provincie Limburg is de werk loosheid in de maand oktober het meest gestegen. In de provincies Utrecht, Noord-Holland en Zuid-Holland bleef de werkloosheid op een zeer laag niveau. Per eind oktober stonden 7.018 werk loze bouwvakkers ingeschreven (vorige maand 4.894). In oktober 1965 telde men 2.413 werkeloze bouwvakkers. Het hoog ste aantal registreerden de Brabantse arbeidsbureaus, nl. 2.045. Hierop vol gen Limburg (888), Overysel (872), Gel derland (805) en Zuid-Holland (506). Een analyse van de werkloosheid geeft het volgende beeld: wrijvings werkloosheid: 17.000 (plus 1.000), sei zoenwerkloosheid: 5.000 (plus 3.000), minder geschikten: 11.000 (plus 1.000), structurele werkloosheid 4.000 (plus 1.000). Iri de geregistreerde arbeidsreserve van de vrouwen deed zich in oktober een toenemiiyj voor van 6.600 tot 6.100, terwijl de vraag naar vrouwelijke ar beidskrachten terugliep met 3.200 tot 37.300. Deze veranderingen in de vraag naar en het aanbod van vrouwelijke ar beidskrachten zijn groot voor de tijd van het jaar, zodat ook hier van een vermindering van de spanning op de ar beidsmarkt kan worden gesproken. r Drogisterij en parfumerie Zandstraat 7 - Veenendaal AMERONGEN De uitslagen van de onderlinge competitie van de Ame- rongse damvereniging waren als volgt: Maris- van Dijk 2-0; Van Essen - Plan- tinga 0-2; Van Dijk De Groot sr. 2-0; Plantinga A. v. d. Grift 0-2; VeldhuizenDe Groot jr. 20; De Groot sréVan Wamel 20; M. v. d. GriftJ. van Viegen 1- 1; Rebergen Derksen 20; J. Wildemanv. d. Berg 11 en Van EssenVisser 11. Vorige week bracht het tweede tien tal een bezoek aan Ons Genoegen 3 te Zeist. Deze wedstrijd ging kansloos verloren met 18-2. Voor de Amerongse punten zorgden Rebergen en Derksen. Donderdagavond speelde het eerste tiental tegen koploper OKK I uit Baarn. Na een spannende strijd werd de eind uitslag 15-5 in het voordeel van OKK. Door remise verzamelden A. N. Maris, G. Meijer, A. v. d. Grift, M. v. d. Grift en G. Veldhuizen vijf punten voor Amerongen. Vanavond kan voor Amerongen een beslissing vallen. Er moet worden ge damd tegen Maarssen te Maarssen. Amerongen heeft thans 3 punten tegen Maarssen 1. Dat het een spannende strijd zal worden behoeft geen enkel be toog. TIOS 2 - RTTV 1 6-4. RHENEN Dit keer voor de tafel tennisvereniging RTTV over het alge meen geen goed nieuws. RTTV 1 heeft het tegen het ongeslagen TIOS 2 niet tot winst kunnen brengen. J. Engelaar begon tegen Bouwman met verlies in een goede partij van drie sets. D. van Breenen bracht de stand weer in even wicht. Hij wist in een slecht gespeelde partij, met in de derde set nog een stand van 10-1 voor Kik, toch nog tot een overwinning te komen met 21-18. R. van de Brink verloor enigszins on gelukkig in de derde set met 21-19, waarna J. Engeiaar en D. van Bree nen in een goed gespeeld dubbel de partijen weer op gelijke voet brachten. Vervolgens verloor J. Engelaar kans loos tegen de vertragend spelende Kik en R. van de Brink verging het al niet beter tegen Bouwman. De slecht in vorm zijnde Van Breenen won vervolgens met 22-20 in de derde set van Besse- ling, waardoor met een stand van 4-3 voor Tios weer alles mogelijk was. Maar de routine missende Van de Brink zorgde, door te verliezen van Kik, voör het vijfde punt van Tios. Door gemakkelijke winst van Engelaar tegen Besseling keerde de spanning weer geheel terug. De laatste partij, te gen de in de competitie nog ongeslagen Bouwman, moest dus de beslissing brengen. De eerste set wist Van Bree nen op zijn naam te brengen met 21-17, maar Bouwman kwam goed terug en won vervolgens de tweede set met 21-16 en de derde set zelfs met 21-11, daardoor de partij en de wedstrijd winnend. Deze week zijn het eerste en het tweede team vrij, waarna volgende week de tweede helft van de competi tie begint, met hopelijk betere resultaten SHO^ 1 - RTTV 2 7-3. De Rhenenaren hadden in deze wed strijd in het begin al zeer weinig in de melk te brokkelen, want al vlug was de stand 5-0. Het eerste punt kwam van H. v. d. Broek, terwijl J. Noter- mans er na een eindeloos lijkende prik- AMERONGEN Zaterdagmiddag omstreeks half drie zal de boot met Sinterklaas en zijn zwarte Pieten ook in Amerongen arriveren. Met de mu ziekvereniging „Ons Genoegen" voorop zal een rondgang door de Amerongse straten worden gemaakt. Om deze in tocht van de Goed Heiligman weer mo gelijk te maken gaven alle Amerongse winkeliers hun bijdrage. Door de Ame rongse winkeliers is weer een grootse actie op touw gezet met prijzen, die variëren van een 10-daagse reis naar Oostenrijk tot een kippetje. Tevens zul len van 29 november tot en met 3 de cember de winkels tot 's avonds negen uur open zijn. EDE Volgende weck woensdag geeft het ENKA's Mannenkoor Ede in Reehorst het jaarlijkse najaarsconcert onder leiding van dirigent Jan Coljé. Solisten op deze uitvoering van liet bij na 42-jarige koor zijn de alt Caroline Kaart en de sopraan VVUma Driessen. Het koor en de solisten worden aan de piano begeleid door Tilly Langedijk en Rudolph Jansen. Het programma vermeldt operamu ziek, negro-spirituals en volksliederen. Caroline Kaart werd geboren in een dorpje vlak bij de Schotse hoofdstad Edinburgh. Zij ontving haar zangonder- richt hoofdzakelijk in Londen en in Duitsland, waar zij bij professor Hus- ler haar echtgenoot leerde kennen, de na een stormachtige toneelcarrière en een veel belovende start als opera-zan ger plotseling overleden Hans Kaart. Pas na deze tragische gebeurtenis heeft Caroline Kaart de moed en de moge lijkheid gevonden zich als zangeres aan het publiek te presenteren, aanvanke lijk in het ongekend succesvolle televi sieprogramma „Een liedje met Caroli ne", waarin zij zich tot taak stelde haar gehoor vertrouwd te maken met het goede.lied door middel van een di rect contact met de kijkers, later in kerkconcerten, oratoria en recitals overal in Nederland. Naast haar optre den met de Bachvereniging, afdelingen van Toonkunst en een grote buitenland se toernee zal zij komend seizoen weer voor de televisie verschijnen met een serie klassiek-romantische liederen. Philips heeft enkele grammofoónplaten van haar gemaakt. 0 KOLORATUUR De coloratuur-sopraan Wilma Dries sen studeerde aan het Koninklijke Con servatorium te Den Haag. Zij ontving haar zanglessen van To v. d. Sluys te Amsterdam. Clara Clairbert te Brussel. Lina Pagliughi te Milaan en van Hüni- Mihascek te München. Gedurende vijf EDE De Edese Jeugdraad zal door middel van een herdenkings programma in de periode van 28 januari tot en met 4 februari aandacht besteden aan haar tienjarig jubileum. Naast een officiële herdenkings avond en een jeugdleidersbijeenkomst wordt een belangrijke plaats in het gehele programma aan activiteiten voor de jeugd ingeruimd. Bij voldoende belangstelling hoopt het bestuur van de jeugdraad een toneel- en cabarettoernooi te orga niseren. Hieraan kan worden deel genomen door groepjes jeugd tot en met zestien jaar, welke een cabaret programmaatje of een toneelstukje van ten hoogte 20 minuten brengen. Door de jeugdraad wordt voor een zaal met goede toneelaccommodatie gezorgd. De deelnemende organisa ties dienen zelf voor decors te zor gen. Een jury zal het gebrachte werk beoordelen. Voor cabaret en toneel zullen elk afzonderlijk enige fraaie prijzen be schikbaar worden gesteld in de vorm van groot spelmateriaal. De uitvoeringsdatum is vastgesteld op woensdag 1 februari. Eveneens in het kader van het 10-jarig bestaan wordt aan elke aan gesloten organisatie door de jeugd raad een volledige jeugdfilmvoorstel ling van ongeveer anderhalf uur aangeboden. In de periode van 1 tot en met 4 februari heeft de jeugd raad het plan een voorlichtingsexpo sitie te organiseren met het doel de bevolking en de jeugd kennis te la ten nemen omtrent alle takken van jeugd- en jeugdsportwerk. jaren was zij eerste coloratuur-sopraan van de Nederlandse Opera te Amster dam. Zij trad dikwijls op in België, Italië, Duitsland en Nederland. Voor de radio en de televisie is zij veelvuldig te zien en te horen. Op het merk His Master's Voice heeft zij grammofoon platen gemaakt. 0 PIANISTE Tilly Langedijk studeerde aan het Amsterdams Conservatorium te Am sterdam. Zij voltooide haar studie (na het behalen van een rijksbeurs) in drie jaar, met als leraar George v. Renses- se. Zij zette hierna haar lessen voort bij Jaap Spaanderman. Voor de ver schillende radio-omroepen is zij opge treden. Zij heeft recitals in Rotterdam, Den Haag en Haarlem gegeven en is momenteel werkzaam als begeleidster van het Nationale Ballet van Sonia Gas- kell. Momenteel reist zij heel Neder land door met een internationale volks dansgroep. Met vocalisten als Aafje Heynis, John van Kesteren en Wilma Driessen heeft zij concerten gegeven. AMERONGEN De Amerongse Lawn Tennis Club organiseert op za terdag 26 november een bridge-drive in een der zalen van .het Dorpshuis. Aanvang half acht. Voor de winnaars van deze bridge-drive zijn interessante prijzen uitgeloofd. De inschrijving voor deelneming kan geschieden door schrif telijke of persoonlijke aanmelding bij een van onderstaande adressen. F. C. van Os, Overstraat 17, Amerongen: H. J. de Ridder, Rijksstraatweg 12, Eist U; G. Meijer, Kon. Wilhelminaweg 107a, Amerongen. Sluitingsdatum in schrijving 22 november. WASHINGTON Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft een verzoek van een vader om de voogdij over zijn acht jarige zoon verworpen, omdat hij „een bohémien en of agnosticus of atheïist is." Het gerechtshof weigerde zonder meer het besluit van het Hooggerechtshof van Iowa, om Mark Wendell Painter onder de voogdij te plaatsen van zijn grootou ders van moederszijde te herzien. De vader is W. Painter, een 36-jarige free lance-fotograaf uit Brookdale, Califor- nië. De grootouders, de heer en mevr. Dwight Bannister, wonende in Gilbert, Iowa, weigerden Mark aan zijn vader terug te geven. De jongen was aan zijn grootouders toevertrouwd, toen zijn moe der en een zusje bij een auto-ongeluk waren gedood. Hij was toen vier jaar. De plv. procureur-generaal van Cali- fornië, Elizabeth Palmer, zei dat zij „verpletterd" was door de weigering van het Hooggerechtshof om Painters beroep in behandeling te nemen. De uit spraak van het hof van Iowa noemde zij een „schandelijk voorbeeld van provin cialisme" wat de vraag doet oproepen hoe iemand nog zijn kind b(j zijn groot- houders kan onderbrengen. partij in slaagde met 28-26 in de der. de set er 5-2 van te maken. O. Meyef kwam niet tot winst, terwijl Kim va* Shot erin slaagde drie keer te winnen, al was hiervoor tegen Van de Broek alsook tegen Notermans een derde set nodig. Van de Broek scoorde het laat ste punt. zodat de einduitslag 7-3 werd. RTTV 2 - Kr. en Yr. 1 5-5. Zoals te verwachten was, zou de strijd tussen de Rhenense en Ren- kumse spelers zeer spannend worden. Dit is ook uitgekomen. Om beurten werd er gewonnen en de eindstand 5-5 was dan ook de juiste weergave. Bij RTTV won Van de Broek al zijn drie partijen en bewees hiermee nog steeds de sterkste te zijn. Notermans verloor de andere wedstrijden slechts in ver lenging. O. Meyer kon weer niet tot winst komen, maar dank zij zijn hulp in het dubbelspel werd dit gewonnen, waardoor de eindstand 5-5 werd. De verdere uitslagen van de RTTV zijn als volgt: Tweede klasse: RTTV 3 - STV Climax 2 4-6. Derde klasse: Kr. en Vr. 2 - RTTV 4 6-4: Swift 2—RTTV 5 6-4: RTTV 6— Ritac 2 3—7. Vierde klasse: Panter 3 - RTTV 7 3-7; RTTV 8 - Ritac 3-0-10. Junioren: RTTV a - Treffers a 7-3. LIJNTEKEN Uit niets blijkt op dit moment, dat de centrale werkgevers- en werknemersorganisatie tot overeenstem ming zöllen komen over het loonbeleld, dat volgend jaar moet worden gevoerd. Het moet toch duidelijk zijn, dat de an derhalf miljoen werknemers, van wie de contracten op 1 januari of kort daar na aflopen, niet akkoord kunnen gaan met een loonsverhoging van nog geen 3,5 procent, als liet Centraal Planbureau voor het volgend jaar een prijsstijging van 4,5 procent verwacht. Dit zei de heer B. J. van Werkhoven, voorzitter van de Nederlandse Katholie ke Grafische Bond, maandag in Lunte- ren bij de opening van de algemene vergadering van deze bond. Een loonsverhoging van 3,5 procent acht hij niet voldoende. Zou deze wel worden gerealiseerd, dan zou de positie van vele werknemers, die na veel strijd eindelijk eens een klein beetje ruimer kunnen ademhalen en van grote groe pen werknemers, die nog steeds op de rand van en vaak zelfs onder het be staansminimum moeten leven, weer aan zienlijk worden verslechterd. Vragen over ontsnapte oorlogsmisdadigers DEN HAAG Het Tweede-Kamerlid mevr. Singer-Dekker (P.v.d.A.) heeft tot de minister van Justitie de vraag gericht of het hem bekend is, dat ver schillende van de in 1952 uit de gevan genis te Breda ontsnapte oorlogsmisda digers openlijk in Duitsland wonen en daar zelfs door een Nederlandse televi sieploeg zijn geïnterviewd. Mevr. Singer-Dekker zou graag we ten wat van de zijde van de Nederland se regering destijds is gedaan om uit levering van de ontsnapte gevangenen door Duitsland te verkrijgen en waarop deze pogingen zijn afgestuit. Voorts vraagt zij of de minister, gezien het feit, dat het voor de Nederlandse be volking bijzonder stuitend is, dat ernsti ge misdadigers, die zich door ontsnap ping uit de gevangenis buiten het be reik van de justitie hebben gesteld, openlijk en blijkbaar gemakkelijk in Duitsland wonen, nogmaals wil onder zoeken of er in de feitelijke en juridi sche omstandigheden wellicht een wijzi ging is ingetreden, die een hernieuwd verzoek om uitlevering rechtvaardigt, dan wel andere maatregelen tegen de betrokkenen mogelijk maakt. AMSTERDAM MAI International Corporation uit Wilmington (Delaware) in de V.S., een Amerikaans verhuurbe drijf van informatieverwerkende machi nes. heeft een Nederlandse vestiging op gericht onder de naam MAI Nederland N.V., zo blijkt uit de Staatscourant. MAI International Corporation, behoort tot het concern van MAI Incorporated, dat alleen in de V.S. ca. 2000 werkne mers in dienst heeft en een reeks vesti gingen heeft o.m. in Canada, de Latijns- Amerikaanse landen en Duitsland. MAI Nederland N.V. is gevestigd in Amsterdam, waar zij thaijs bezig is met het voorbereiden van de werkzaamheden. De N.V. richt zich uitsluitend op de ver huur van I.B.M.-apparatuur. Volgens de directie is het de bedoeling zich in de naaste toekomst ook in Rotterdam en Den Haag te vestigen. Het maatschap pelijk kapitaal bedraagt thans f 200.000 waarvan f 90.000 is geplaatst en volge stort. Uitbreiding van het maatschappe lijk kapitaal ligt in de verwachting. AMSTERDAM Bij de Amsterdamse Droogdok-Maatschappij N.V. is de werf- bezetting over de eerste negen maanden van 1966 hoger geweest dan die over de zelfde periode van 1965. Ook de resulta ten over de eerste drie kwartalen waren ondanks de stijgende kosten gunstiger dan over hetzelfde tijdvak van het vori ge jaar. zo deelt de directie mede. Het einde van het eerste kwartaal en het begin van het vierde kwartaal ken merkten zich door een tijdelijke onder bezetting. Daarna is herstel opgetre den en over de resterende twee maanden van het jaar kan een redelijke bedrijfs bezetting worden verwacht, mede door de ontvangst van enkele grote repara tie orders. Hoewel de resultaten over deze laatste periode nog niet zijn te overzien, laat het zich aanzien dat de resultaten over geheel 1966 enigszins gunstiger zullen zijn dan die over 1965. EDERVEEN Ondertrouwd: G. van Donkelaar en A. J. v.d. Kraats. Getrouwd: W. van Ham en A. v.d. Brink. Overleden: A. van Wagensveld, 81 jaais

De Vallei | 1966 | | pagina 5