Vier Veenendaiers nemen sinds kort deel aan wedstrijden De mensen weten niet wat het is... Cleveland Williams al in derde ronde door Clay uitgeslagen Ernie Terrell misschien volgende tegenstander Raymond Ceulemans speelt niet mee in Amersfoort geef een vouwfiets! India versloeg in interzone finale West-Duitsland Overlijden van Lo Brunt wekte grote ontsteltenis Amateur-elftal speell tegen Engeland Zwitsers komen zonder Heuri Centrale trainingen oranje-formaties Schaakteam nog stevig aan de leiding „Er wordt hier te weinig aan de wielersport gedaan Ellebogen Teleurgesteld Scherpenzeel Davis Cup toernooi Wereldkampioenschap om de drie jaar Snoep verstandig eet 'n appel y 'n echt gezinsgeschenk r Snoep verstandig eet 'n appel Snoep verstandig eet 'n appel Sparta-Servette: de lekkere, mondfrisse pepermunt-dragee Lo Cl. Voorstel UEFA: Paalna 9 DINSDAG 15 NOVEMBER 1966 VEENENDAAL „Het was in Odijk. Een rit over 60 kilometer. Het ging niet met me. Vanaf het begin had ik moeite bij te blijven en langzamerhand viel ik terug. Her man reed goed, maar hij liet zich zakken om mij bij de groep te halen. Dat valt niet mee, je iedere keer laten te rugvallen om een ander weer bij te trekken. Opeens ging het beter met me. Ik kreeg de slag weer te pakken. De gehele rit reed ik uit. Herman moest na enige tijd van de fiets. Hij was uitgeblust, doordat hij mij erbij wilde hou den." Woorden van de 19-jarige Geert Hummel. Herman is zijn 22-jarige broer. Geert is in het dagelijks leven chauffeur, Herman onderhoudsmonteur. Samen met de 17-jarige timmerman Kees Boogaard vormen deze jongens een enthousiaste groep wielrenners, die sinds kort het ruim 25.000 inwoners tellende Veenendaal in wieler wedstrijden vertegenwoordigt. In augustus van dit jaar werden zij, samen met de 14-jarige oud-Amsterdammer „Er wordt in Veenendaal veel te wei- nig aan de wielersport gedaan. Voet bal slokt bijna alles op en pas de laat ste jaren komen er wat andere vereni gingen, zoals honkbal, hij", zegt Geert Hummel. „De mensen weten niet wat wielrennen is. Als ze zelf éénmaal op een race-fiets gezeten hebben en ze zijn uitgekomen in een wedstrijd, dan wil len ze nooit meer aan een andere sport doen". Zijn broer Herman haakt in: „Wielrennen is een individuele sport. Ja, in de Tour de France speelt het teamverband ook een woordje mee, maar het is tenslotte toch de renner zelf, die de pedalen moet rond trappen. Voetbal, ik doe het zelf weliswaar ook nog, is een teamprestatie. Je kunt zelf nog zo goed zijn, als een achterspeler een fout maakt, kan een wedstrijd ver loren gaan, voor allemaal. Wielrennen is zo: je rijdt goed of je rijdt slecht, je wordt eerste of laatste, voor een an der maakt dat niets uit. Ik praat nu over wedstrijden van nieuwelingen, ama teurs en dergelijke. Bij de professionals ligt het wel iets anders". Beide broers Hummel, ze vonden het jammer dat hun vriend Kees Boogaard niet bij het gesprek kon zijn, hebben nog veel meer te vertellen. „In Vee nendaal zou meer aan andere sporten gedaan moeten worden. En schaatsver eniging is bijvoorbeeld hard nodig. Jammer is het, dat hier zo weinig wa ter is en dat je zulke afstanden moet afleggen om een keer goed te schaat sen. De banen, die we totnogtoe gehad hebben, waren waardeloos. Ook zitten in Veenendaal genoeg jongens, die voor de schaats- of voetbaltraining een race fiets pakken. Die jongens hebben dus interesse voor het wielrennen. Het is al lemaal echter werk van enkelingen. De wielersport moet in Veenendaal en om geving beslist geactiveerd worden. De heer Hummel vergezelt met zijn auto zijn beide zoons weieens. Ook hij Reyenga, lid van de Ren- en Tourclub Amersfoort. Zij werden ingedeeld bij de nieuwelingen en reeds diezelfde maand konden zij aan 'n wedstrijd deelnemen. Het was 'n tijdrit op de Amerongse Berg. Herman Hummel werd eerste in een tijd van 3 min 15 sec; Jan Cozijnsen uit Scherpenzeel werd tweede met een tijd van 3 min 20 sec; Geert Hummel kwam tot een derde plaats met 3 min 32 sec en Kees Boogaard kwam tot een tijd van 4 min 10 sec. Zij reden in de C-klasse: nieuwelingen. De D-klasse is voor adspiranten, de B-klasse voor de hoogste nieuwe lingen en de A-klasse tenslotte is voor de amateurs. De tijd van Herman Hummel, die eerste werd bij de nieuwe lingen, kwam overeen met de tijd van de renner die twee de werd bij de amateurs. De laatsten rijden met versnel ling. „De mensen weten niet wat het is is door de geestdrift van Geert en Her man gewonnen voor de wielersport. „Die jongens roken en drinken niet. Dat is maar goed ook, want veel van hun geld wordt door hun sport opge slokt. Dat is niet erg. Ze hebben een doel: door training en nog eens trai ning trachten hogerop te komen. Het materiaal is erg duur. Een fiets varieert in prijs van 200 tot 1000 gul den. De jongens hebben allebei 'n Peu geot, 320 gulden. Dat is nog zonder ver snelling. Geert heeft wel een versnel ling, maar nieuwelingen mogen die nog niet gebruiken". Waarom niet? Herman: „Waarschijn lijk omdat ze de nieuwelingen alles echt zelf willen laten doen, zonder hulpmid delen. Dan vallen degenen, die toch niets in deze sport kunnen bereiken van zelf af. Die versnelling is enorm belang rijk. De Koerheuvel is, vanaf de „Rijn kant", moeilijk met de fiets te beklim men. Met een versnelling heb je er geen moeite mee". Zit het wielrennen in de familie? De heer Hummel lacht: „Ik geloof het niet". „Jawel", zegt Herman, „een neef van ons, Geert Simons, behaalt weieens prij zen in wielerwedstrijden. Zijn vader is ook geestdriftig. Dikwijls gaat hij met de volgwagens van de Ronde van Ne derland mee." Na lang nadenken diept ook de heer Hummel iets uit zijn ge heugen op. „Zo'n 35 jaar geleden werd er in Groningen daar komen we oor spronkelijk vandaan een wedstrijd georganiseerd. Ik geloof, dat het alleen maar voor de reclame was. Daar werd ik tweede". Dus toch in de familie... Sinds wanneer bestaat de belangstel ling voor de wielersport? „Ja, sinds we er een beetje verstand van kregen. Ik denk, dat we toen een jaar of elf waren". Herman vervolgt: „Wie voelt bij radio-uitzendingen over wedstrijden of etappe-ritten geen opgewondenheid, als de reporter bijna schreeuwt, dat 'n oranje trui in de sprint naar voren komt? Als ter ere van Jan Janssen, Pe ter Post of Gerben Karstens, om maar enkelen te noemen, het Wilhelmus ge speeld wordt, nou, dan voel je wel wat. Dat de renners van ons kleine, vlakke landje mannen van de wielernaties Frankrijk, Italië en België verslaan dat is toch wel iets om warm voor te lo pen. Het wielrennen is één van de be langrijkste en boeiendste sporten, dat bewijzen de pagina-grote verslagen van de Tour de France wel. Alleen blijft men, vooral in onze omgeving, nog te veel passief. Wanneer men eenmaal actief aan de sport gedaan heeft, wil men niet anders meer". de jongens met raad en daad bijstaat. Dat is de heer H. A. Renes. Als wij eens wat met onze fietsen hebben, kun nen we altijd bij hem terecht, al is het laat in de avond. Zo iemand heb je wel nodig. Hij is een sport geestelijk leider". De training? Herman: ,,'s Zomers trainen we bijna elke avond. De route die we dan volgen is niet altijd gelijk. We trekken meestal de „bergen" in. Amerongse Berg, Koerheuvel en zo. Vaak gaan we ook de Rijnbrug over, de Klei in. De wegen zijn daar lekker rustig en je kunt er daarom goed rij den. We zijn een keer naar Arnhem ge weest. Over Oosterbeek, Renkum, Wa- geningen en Eist kwamen wij terug, 't Was 75 kilometer. We reden het in één keer. In Arnhem moesten we dikwijls voor stoplichten wachten, onderweg kre gen we nog een lekke band en een ket ting liep af. We deden er 2 uur en ze ven minuten over". Geert vervolgt het verhaal: ,,'s Win ters doen we ook veel aan hardlopen. Herman traint ook overdag weieens, om dat hij in de ploegen zit en daar dus weieens de tijd voor heeft. Met de ge wone fietstraining rijden we met een gemiddelde van 35 kilometer. We gaan dan met zijn drieën. Daarom kunnen we een hoog gemiddelde rijden, anders zou dat nooit gaan. We nemen om de beurt de kop. De eerste blijft zo hard mogelijk rijden. Hij vangt de wind op Van links naar rechts Geert Hummel, Kees Boogaard en Herman Hummel op één van hun trainingstochten in de omgeving van Veenendaal. De drie Veenendaalse wedstrijdren ners gezien door het frame van hun 11 kilogram „zware" fietsen. en de anderen hebben het dus gemak kelijker. Dan komt de laatste naar vo ren. De eerste gaat niet langzamer rij den, maar houdt zijn tempo vol. Dege ne die de kop over gaat nemen moet dan nog harder rijden. Zo kom je dus tot een hoog tempo". De topsnelheid? Geert: „Ligt er maar aan over welke afstand. Als het wind stil is, kunnen we in de sprint wel tot een 60 kilometer komen. Eind septem ber hebben we een wedstrijd in Drie bergen gereden. Zaterdags was het een wegwedstrijd over 45 kilometer, zon dags een tijdrit over 32% kilometer. Ongeveer 50 deelnemers. Herman werd veertiende, ik kwam tot een achtste plaats. Herman zou hoger gekomen zijn, maar tegen pech aan je fiets doe je nu eenmaal niets. Herman Hummel: „Het sturen is een grote kunst. Soms gaan we door een bocht en voel je eikaars ellebogen. Ook met de start is het een gewring van jewelste." Wat is nodig voor een goed wielren ner? Herman: „Allereerst natuurlijk 'n goede conditie en een stel sterke been spieren. En verder lijkt mij een goed inzicht in de vele situaties die zich tij dens een wedstrijd kunnen voordoen 'n eerste vereiste". Beide broers kunnen met hun verha len kranten vol maken. We maakten er echter een einde aan door als slot vraag te stellen: De toekomst? Het ant woord van beide Veenendaalse wieier- enthousiasten komt hier op neer. Trai nen en nog eens trainen. Over twee jaar zijn ze automatisch nieuweling af en gaan ze over naar de amateurs. Na de amateurs „als het er in zit" mis schien wel naar de professionals. ADVERTENTIE en bij zware of hardnekkige verkoudheid POTTER'S CATARRH PASTILLES Alleen bij apothekers en drogisten 's-GRAVENHAGE Niet alleen uit ons land, maar uit talrijke landen van Europa en zelfs daarbuiten zijn reac ties binnengekomen n.a.v. het plotse ling overlijden van de secretaris-pen ningmeester van de KNVB, Lo Brunt. Minister mr. Maarten Vrolijk van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk zei o.m.: „Het is afschuwelijk In verschillende functies heb ik de heer Brunt meegemaakt en hem tijdens ve le besprekingen leren waarderen als een rustig man met een bezonken oor deel over diepgaande problemen. Zijn heengaan is niet alleen een zwaar ver lies voor de voetbalsport in Nederland, maar voor de gehele Nederlandse sport wereld". De zaterdag afgetreden voorzitter van de KNVB, de heer Toon Schroder, zei in Brunt een groot vriend te heb ben verloren, terwijl de nieuwe bonds voorzitter, de heer W. A. G. M. Meu- leman zich in dezelfde geest uitte en opmerkte, dat het begin van zijn werk als KNVB-voorzitter door dit overlijden plotseling oneindig veel moeilijker is geworden. Ook de voorzitter van de sectie be taald voetbal van de KNVB, de heer Jos Coler, en de vice-voorzit- ter van de KNVB, tevens voorzitter van de afdeling amateurvoetbal, de heer J. Egberts noemden het heengaan van Lo Brunt een enorm verlies. Een verlies allereerst als vriend en daar naast als een bijna onmisbare figuur in het KNVB-bondswerk. Sir Stanley Rous, president van de FIFA, zei hevig geschokt te zijn door dit overlijden. „Meer dan dertig jaar ben ik met Brunt bevriend geweest en in de vele jaren van zijn internaitona- le voetbalactiviteiten heeft hij een groot aantal vrienden gemaakt over de gehe le wereld. Zij allen zullen waarschijn lijk hetzelfde voelen als ik: verbijste ring". In Zürich waren juist de officials van de FIFA in vergadering bijeen. Brunt zou zich daar vandaag bij hen hebben gevoegd. FIFA-secretaris-generaal dr. Helmut Kaser noemde het overlijden een grote slag voor de gehele voetbal wereld. Bewijzen van deelneming kwamen voorts o.m. binnen van de Zwitser Gus- tav Wiederkehr, voorzitter van de Eu ropese Voetbal Unie, van de Belgische vice-president van de UEFA, Jose Gra- hay, van de Deense en Franse voetbal bond en uit Suriname. Brunt heeft vooral met laatstgenoemd land de laat ste jaren veel contact gehad. ADVERTENTIE HOUSTON Nog geen drie ronden heeft Cassius Clay, de 24-jarige wereldkam pioen in het zwaargewicht, maandagavond onder de groen-glazen koepel van het immense Astrodrome in Houston nodig gehad om z^n wereldtitel tegen zyn negen jaar oudere uitdager Cleveland Williams met succes te verdedigen. Clay gaf zijn tegenstander, in wie velen zyn kansrijkste uitdager gezien hadden, in de ware zin van het woord een boksles. Na een minuut en acht seconden in de derde ronde staakte scheidsrechter Harry Kessler het ongelyke en door Clay volko men beheerste gevecht, om Williams een onnodige afstraffing te besparen. Clay heeft zyn uitdager geen moment de gelegenheid gegeven om zijn eigen strydplan te trekken. Vrijwel direct na het begin werd Williams onophoudelijk getroffen door de razendsnelle linkse directen van Clay, die meestal gevolgd werden door zuivere rechtsen naar hoofd en lichaam. Na nauwelijks een minuut in de derde ronde bestond er voor scheidsrechter Kessler geen andere mogelijk heid dan het gevecht te staken omdat Williams volkomen groggy was en niet meer in staat zich te verdedigen. Clay was op dat moment nauwelijks door het gevecht getekend. Met zijn overwinning op Cleveland Williams verdedigde Clay zijn titel, die hij op 25 februari .1964 in Miami Beach op Sonny Liston veroverde, voor de ze vende maal met succes. In de revanche wedstrijd ruim een jaar later ging Lis- ton al in de eerste ronde knock-out. Later hebben Floyd Patterson (interven tie 12e ronde), de Canadees George Chuvalo (op punten verloren na 15 ron den), de Engelsen Henry Cooper (inter ventie 6e ronde) en Brian London (k.o. 3e ronde) en de Europese kampioen Karl Mildenberger (interventie 12e ron de) vergeefs geprobeerd, de overwin ningenreeks van de nu al als onverge lijkelijk te boek staande Clay af te bre ken. Van zijn tot nu toe 27 gelever de gevechten won Clay, die in 1960 na het behalen van de Olympische titel in het halfzwaargewicht prof werd, er twee entwintig binnen de limiet en zegevier de hij vijfmaal op punten. Na het succes tegen Williams zal Clay waarschijnlijk op 6 februari in New York of Chicago zijn landgenoot Ernie Terrell ontmoeten. Terrell wordt door de World Boxing Association, die Clay van zijn titel vervallen verklaarde toen hij een revanche aan Liston gaf, als wereldkampioen erkend. Het merendeel van de 42.000 toèschou- wers in het Astrodrome is teleurgesteld naar huis gegaan. Zij hadden van streekgenoot Cleveland Williams, hij woont 200 km ten zuid-westen van Hous ton op de ranch van zijn manager, meer verwacht. Williams' carrière werd twee jaar geleden, toen hij tijdens een twist met een politieman over een verkeers overtreding in de buik werd geschoten, bijna achttien maanden onderbroken. Tijdens een spoedoperatie, waarin de doktoren een zwaar beschadigde nier verwijderden maar niet de kogel uit het lichaam konden krijgen, was Williams driemaal klinisch dood, maar even zo vele malen slaagden de artsen erin het hart weer op gang te brengen. Na een lange herstelperiode keerde Williams in februari van dit jaar weer terug in de ring. De uitdager leek in een voortreffe lijke conditie en algemeen had men dan ook een verbitterd duel verwacht. Williams' manager, de olie-miljonair Hugh Benbow, zag de kansen van zijn AMSTERDAM Het eerste Europe se kampioenschap team-pentathlon, dat van 7 tot en met 11 december in de sporthal in Amersfoort zal worden ge houden, zal naast de Oostenrijker Jo- hann Scherz ook de veelvoudige Bel gische wereld- en Europese kampioen Raymond Ceulemans moeten ontberen. Scherz kan niet deelnemen, omdat zijn land in de vijf verschillende speelsoor- ten geen volledige ploeg kon opstellen. Met Ceulemans is het echter een ande re zaak. Hij heeft de Belgische bond verzocht hem niet op te stellen, omdat hij na zijn Amerikaanse en Japanse tournee rust wil houden. De Belgen zijn daarop, zij het niet met algemene stemmen, ingegaan. Het onderdeel heeft nu wel veel aan aantrekkelijkheid ingeboet. ADV^TENTIE Geert Hummel herinnert nog eens aan Scherpenzeel. De onderlinge ver standhouding met de wielrenners uit deze plaats schijnt goed te zijn, want reeds enkele malen kwam het gesprek op deze plaats. Geert: „Er zitten goe de renners. Arnold de Voogt, Matti de Koning, Jan Vlastuin, Jan Cozijnsen en Teus Valkenburg. Het is talent, dat blijkt wel uit het feit, dat met de kam pioenschappen van Nederland, die elke derde woensdag in september te Wijk bij Duurstede gehouden worden, de Ren en Tourclub Amersfoort vertegenwoor digd werd door een ploeg, die helemaal bestond uit Schprpenzelers. In een veld van 72 ploegen werd RTNC Amersfoort, zeg maar Scherpenzeel, tiende". In Scherpenzeel zit ook een man, die ailaa vaan da wielerapnxt auar heeft en Intussen staat het vast, dat dit eer ste kampioenschap een pure zaak van grote biljartlanden zal worden, want behalve Oostenrijk konden ook Spanje, Portugal en Zwitserland geen vollede- ge ploeg op de been brengen. Het resultaat is, dat om deze titel nu twee ploegen van Nederland, twee van België, een van Duitsland en een van Frankrijk zullen strijden. De equipes zijn als volgt samenge steld Nederland A: libre: Hans Vultink, 47/2 Henk Scholte, bandstoten: Henk de Kleine, 71/2: Tini Wijnen, drieban den: Jan Doggen. Nederland B: libre: Janus Jacobs, 47/:2: Flip Beekman, bandstoten: Bert Teegelaar, 71/2: Lambart van Leur en driebanden Hennie de Ruyter. België A: libre: Jan van den Bran den, 47/2: Jos Vervest, bandstoten: Ludo Dielis, 71/2: Tonnie Schrauwen en driebanden: Laurent Boulanger. België B: Mercel Vandijck, 47/2: Leo Corin, bandstoten: Frans Vanbarel, 71/2: Bernard Fanchamps en drieban den Jos Jansen. Frankrijk: libre: Jean Pierre La- chambre, 47/2 Jean Pierre Poupon, bandstoten Jean Marty, 71/2: Jean Galmiche en driebanden: Albert Las- serre. Duitsland: libre: Gert Siebert, 47/2: Dieter Muller, bandstoten: Ernst Ru dolph, 71/2 Siegfried Spielman en drie banden: August Tiedtke. ZEIST Het Nederlandse amateur elftal speelt zaterdag a.s. in Londen de returnwedstrijd tegen de Engelse amateurs in het toernooi om de Euro pese beker voor amateurlandenteams. De eerste ontmoeting eindigde in een doelpuntloos gelijk spel. Nederland, dat met Oostenrijk en Engeland in groep 3 is ingedeeld, is door de twee neder lagen tegen Oostenrijk (resp. 2-0 en 2-1) reeds uitgeschakeld voor de halve fina les. De uitgenodigde spelers voor de ontmoeting met Engeland zijn Kievit (De Spechten), Heumen (De Spechten), De Rijk, Mei, Spiekerman (Allen DCG) De Quant (CVV), Leusekamp (Quick'20 Salowane, De Ridder (beiden Vlissin- gen), Balkhoven (RFC), Ouwens (TOP) Eimers (Be Quick), Struver (Chevre- mont), Nys (MKC) en Del Motte (Mid delburg). pupil bijzonder optimistisch, gezien de verklaring die hij kort voor de wedstrijd aflegde: „Clay zal lopen als een dief en wanneer Cleve hem met zijn linkse hoek of zijn rechtse swing treft, is het afge lopen voor de wereldkampioen". Clay heeft in Houston bepaald niet als een dief gelopen. Voordat Williams er ook maar in slaagde om een solide tref fer te plaatsen, was hij reeds overtui gend verslagen. Voor de uitdager, die nu tweeënze ventig partijen als prof heeft gebokst Williams begon zijn carrière als beroeps- boksen clandestien op 14-jarige leeftijd was het de zesde nederlaag. Alleen tegen Bob Satterfield (1954), Sonny Lis ton (1959 en 1960) en Cassius Clay haal de Williams het einde van een gevecht niet. Promotor Earl Gilliam was met de 42.000 toeschouwers, die overigens de grootste sporthal ter wereld (66.000 toe schouwers) maar voor tweederde vul den, dik tevreden, zeker nadat men tij dens het weekend nog maar 35.000 be talende bezoekers had verwacht. Het gevecht werd via een gesloten televisiecircuit in 125 theaters uitgezon den, terwijl Europa beelden van de strijd ontving via de satelliet Early Bird. Clay's beurs bedroeg vijftig pro cent van de recette, terwijl hij boven dien de helft van de televisie-, radio-, en filmrechten ontving. Williams kreeg twintig procent van de recette en veer tien procent van de opbrengst van radio en t.v. Clay's beurs wordt geschat oj 750.000 dollar (ruim 2miljoen gulden). ADVERTENTH DEN HAAG Servette speelt woens dagavond in het Stadion Feyenoord de tweede-wedstrijd in het toernooi om de Europa Cup voor bekerwinnaars tegen Sparta zonder Heuri. Deze speler werd vorige week woensdag te Genève tijdens het eerste duel, door Servette met 20 gewonnen, uit het veld gestuurd. De U.E.F.A. zal vandaag tijdens de zitting te Bern de incidenten tijdens het treffen te Genève in behandeling nemen. Behalve het uit het veld sturen van Heuri, kregen twee spelers een officiële waarschuwing en raakten twee Sparta nen ernstig gewond: Ter Horst liep een hoofdwond op en Buitendijk brak een been. Het bestuur van de U.E.F.A. heeft in middels de besturen van Sparta en Ser vette dringend verzocht te willen mede werken, dat de wedstrijd een sportief verloop zal hebben. De wedstrijd zal door een speciale U.E.F.A.-waarnemer worden bijgewoond. ADVERTENTIE NIEUW DLEHI India heeft zich maandag in Nieuw Delhi heeft zich maandag in Nieuw Delhi door een fi nale van het Davis Cup-toernooi. De Indiër Jaideep Murkerjea won het der de enkelspel van Wilhelm Bungert met 4-6, 8-6, 8-6, 6-3, waardoor India een beslissende 3-1 voorsprong nam. Het vierde en laatste enkelspel was toen slechts een foormaliteit. Ingo Bu- ding zegevierde moeizaam met 4-6, 6-4, 3-6, 6-1, 6-4 over zijn Indischy tegen stander Premjit Lall in dit laatste en kelspel. Hierdoor kwam de eindstand p- 3-2 in het voordeel van India. In de interzone-finale komt India uit tegen Brazilië, dat de Verenigde Sta ten verrassend met 3-2 uitschakelde, c India heeft op de laatste dag de goocheltoeren van Ramanathan Krish- nan niet nodig gehad om zich te plaat sen tussen Jaideep Mukerjea en Wil helm Bungert leverde het derde en be- ZEIST. Als voorbereiding op de wedstrijd tegen Denemarken, wroensdag 30 november in Rotterdam, voor het toernooi om het Europees voetbalkam pioenschap voor landenteams, staat woensdag a.s. voor het Nederlands elftal een training in het K.N.V.B.-bondscen- trum te Zeist op het programma. De Ajaeied Johan Cruyff, die een jaar niet in vertegenwoordigende nationale elftal len mag worden opgesteld, is niet ge selecteerd. Ook de naam van Coen Moulijn ontbreekt op de lijst van vyftien spelers. Bondscoach Georg Kessler geeft er de voorkeur aan de Rotterdamse vleugelspeler i.v.m. zijn knieblessure zoveel mogelijk rust te geven. Wel uitgenodigd werden: Eddy Pieters Graafland, Cor Veldhoen, Rinus Israël (allen Feyenoord), Miel Pijs, Daan Schrijvers, Willy van der Kuylen (allen P.S.V.), Bennie Muller, Klaas Nuninga, Piet Keizer, Sjaak Swart (allen Ajax), Willy Dullens (Sittardia), Wim Suur- bier (Ajax), Tonny van Leeuwen (G.V.A.V.), Piet de Zoete (A.D.O.) en Frits Flinkevleugel (D.W.S.) Op dezelfde dag speelt het U.E.F.A.- jeugdelftal in Zeist een oefenwedstrijd tegen de Doetinchemse eerste-divisieclub De Graafschap. Het jeugdteam zal wor den samengesteld uit de volgende spelers: Heutlnk (P.W.), Bloem (D.W.S.), Jan sen (Sparta), Gerritsen (H.V.C.), Van London (De Graafschap), Bond (Volen- dam), Boskamp, Van Gelder (beiden Feyenoord), Gijzelaar (Sittardia), v. d. Lei, Hoekema (beiden Go Ahead), Bak ker (Telstar), Peeters (Elinkwijk), Aardoom (Velox), Weimar (A.D.O.) en Mulders (F.C. Den Bosch). Ter voorbereiding op de wedstrijd Jong OranjeRoemenië B, woensdag 23 november in Deventer, is er woensdag voor Jong Oranje een centrale training. Uitgenodigd zijn De Bree (N.E.C.), Achterberg (D.O.S.), Warnas (Go Ahead), Kemper, Verdonk (beiden P.S.V.), Van Duivenbode (Ajax), Strik Rensenbrink (beiden Go Ahead), Klijn- jan (D.F.C.), Geurten (M.V.V.), Pahl- platz (F.C. Twente), Hanegem (Xer xes) en Vos CA.D.O.) slissende punt op voor India. De nood zaak om de grote tennismagier toen nog op te stellen, was verdwenen. De reserve Premjit Lall werd ingezet. De Indiase ploeg geldt thans als fa voriet voor de tweede interzonefinale tegen Brazilië, die van 25 t/m 27 no vember a.s. in Calcutta plaatsvindt. Als deze prognose wordt bewaarheid, zijn Krishnan, Mukerjea en Lall de eerste Aziaten sinds 1921 (destijds was het Japan), die doordringen tot de challen ge round van de Davis Cup. Deze ont moeting met als inzet de kostbaarste tennistrofee ter wereld, vindt tussen kerstmis en nieuwjaar in Melbournt plaats. s In een poging om de Duitse neder laag te voorkomen heeft de 27-jarige Bungert tot uitputting toe gestreden. Hij startte hard serverend en zette zijn tegenstander anderhalve set lang onder druk. Maar de vertragingsacties van Mukerjea misten hun uitwerking niet. Bungert zwakte af, ging dubbele fou ten slaan. De twee sets, die met 8-6 naar de Indiër gingen, beslisten in fei te de partij. In de vierde set vocht Bungert vergeefs tegen de vochtige en was hij een willig slachtoffer van Mukerjea, wiensoverwinning door de 5000 toeschouwers met uitbundig ge juich werd begroet. ZURICH Tijddns de bijeenkomst van de besturen van de Europese Voet balunie (UEFA) en de FIFA zal don derdag een voorstel worden ingediend, waarin wordt gepleit het toernooi om het wereldkampioenschap elke drie jaar in plaats van elke vier jaar te or ganiseren. In het voorstel, afkomstig van de EUFA, wordt verder de suggestie ge daan, dat het Europese kampioenschap voor landenteams, dat momenteel voor de eerste maal wordt georganiseerd, dan als kwalificatietoernooi voor de strijd om de wereldbeker, de coupe Jules Rimet, kan gelden. De vergadering is een onderdeel van een reeks bijeenkomsten van FIFA- comitees, welke vandaag in Zürich be gint. HAVANA Het Nederlands schaak team heeft door een grote overwinning op Zweden (31) zijn leidende positie in groep 2 van de Schaakolympiade te Havana verstevigd. De Nederlandse schakers hebben nu 27 punten en wor den op de tweede plaats gevolgd door Oostenrijk met 20% punt en twee af gebroken partijen. De uitslagen van groep 2 (negende ronde) luidden: Canada-Indonesië 1%- (2 afg.); Finland-Polen 3-0 (1 afg.); Engeland-Columbia 2-1 (1 afg.); Oos tenrijk-Schotland 1%-% (2 afg.); Israël- België 3-0 (1 afg.); Nederland-Zweden 3-1; Frankrijk-Zwitserland 2%-l%.

De Vallei | 1966 | | pagina 9