Na eerste helft competitie: vijf ploegen bovenaan Financiën en Economie Rik van Steenbergen reed zijn laatste wedstrijd Sparta vanavond voor de tweede keer tegen Servette breng een fles wijn mee! Verlies voor BW en Sportlust Tennismeisjes ook voor dubbelspel uitgeschakeld Damclub Ederveen versloeg S.D.V. 2 Eerste wedstrijd van Veenendaal 1 RTTV 2 deelde buit met Kr. en Vr. DOVO-jeugdavond in Eltheto Snelle verlichting van pijn in spieren en gewrichten DAMSTANDEN Nederland nog op eerste plaats DOVO Musketiers Renswoude Scherpenzeel Advendo Kenia nodigt hockeyteam uit op en top drop 25 Minuut stilte voor begin wedstrijden Biljarten Judo Tafeltennisoverzicht Weer 7% lening B.N.G. Verruiming vrij stelling bij invoer Nieuwe lening B. N. G. Schaakolympiade Pagina 9 WOENSDAG 16 NOVEMBER 1966 VEENENDAAL Voor de meeste voetbalploegen in Veenendaal is de eerste helft van de competitie afgelopen. Een blik op de ranglysten moet leiden tot de conclusie: het gaat goed met de voetballerij in onze streek. Maar liefst 5 verenigingen staan bovenaan. DOVO in de tweede klasse C, Muske tiers in de eerste klasse van de UPVB, Renswoude in de tweede klasse A van de UPVB, Scherpenzeel in de derde klasse A en tot slot het Ederveense Adven- do in de derde klasse B. Verder „azen" Veenendaal, VRC, SVP en DVSA )zat.) ook op een leiderschap in hun afdelingen. Hoewel het goed gaat, moeten we ons toch niet laten verblinden door de prestaties van vflf trotse aanvoerders. Weliswaar staat slechts één ploeg NSVS, helemaal onderaan, maar GVW, Candia '66 (zaterdag en zondag), DVSA (zondag) moe ten toch in elke wedstrijd hard vechten voor een goed resultaat, waardoor een vertrek uit de onderste regionen bewerkstelligd moet worden. Ondanks verheu gende resultaten in de eerste helft van de competitie, toch ook reden tot zorg wegens bedenkelijke posities op de ranglijst. DOVO speelt in de hoogste af deling van de tweede klasse KNVB za terdagvoetbal. Trainer Hol zal be slist optimistisch gestemd zijn. Zijn ploeg staat immers fier bovenaan. De Veenendalers hebben meermalen ploe gen, die hun belagers genoemd konden worden, met duidelijke cijfers versla gen. Om er enkele te noemen: SS VU werd met 8-3 op eigen veld bedwongen, SSC '55 kwam eens als koploper naar Vee nendaal en was dat na die komst niet meer. Weliswaar moesten de DOVO- mannen het afleggen tegen Go Ahead in Kampen, maar dat was eervol. Vo rige week zaterdag moest Be Quick het ontgelden. Het betekende voor DOVO weer het aanvoerderschap, want ook Go Ahead K. werd onverwacht door Excelsior verslagen. Reden voor optimisme bij DOVO dus genoeg. Degenen echter, die alles reëel willen bekijken, zullen direct toegeven, dat DOVO nog lang geen kampioen is. Hoewel DOVO een technische en mooi spel vertonende ploeg heeft, is dat nog lang niet genoeg voor een kampioen schap. Elftallen, die dat zouden kunnen verhinderen? Spakenburg, Go Ahead K. of misschien Be Quick! DOVO zal dus moeten vechten, met een volle inzet. En och, dat kunnen ze ook wel... De tweede ploeg, die we als koploper bij de staart pakken is Musketiers. Het leek er vóór de competitie nog niet zo op dat het Elstse team zo verbluf fend goed in de competitie voor de dag zou komen. In het Taets van Ameron- gen Toernooi, gehouden in Renswoude moest Musketiers de het jaar daarvoor behaalde wisselbeker afstaan. Hun pres taties stelden bitter teleur. Wat een weelde, toen de Elstenaren vanaf het begin van de competitie hun tegenstanders, niet altijd overtuigend, maar toch elke week opnieuw, bedwon gen! Vorig seizoen draaiden de Elstenaren ook goed. Door een slechte tweede helft ging een promotiekans echter de mist in. Het waren uit dezelfde afdeling NSC uit Nijkerk en het Veenendaalse Merino's, die de stap naar de KNVB maakten. Voor die twee is het geen misstap geweest. Vooral NSC heeft re den tot lachen. Ook Merino's toont zich dapper. Misschien dat het volgend jaar feest in Eist is. Misschien zal het dan felici taties regenen bij Musketiers. Wij zou den willen zeggen: kijk uit Musketiers, VEENENDAAL. Maandagavond werd de biljartcompetitie in het district Veenendaal voortgezet. In Veenendaal speelde het eerste team van Biljartvereniging Vonk tegen het eerste van Excelsior. De Veenenda lers verloren deze wedstrijd met 5-2. Van der Nat verloor zijn partij van Schuilenburg, B. Vonk verloor eveneens en wel van Meerbeek. W. van Asselt was degene, die voor de twee tegen- punten zorgde. In Rhenen speelde het tweede van BW tegen Driehoek 1, welke ontmoe ting in een 4-3 overwinning voor de Veenendalers eindigde. Van Lieuwen van Driehoek verloor van M. van Leeuwen van BW, J. L. Lochtenberg van Driehoek verloor van J. W. van Hardeveld junior, terwijl J. L. Loch tenberg won van J. van Hardeveld se nior. In Eist werd de wedstrijd Sportlust 1 Kunstmin 2 gespeeld. De Elstena ren konden het niet bolwerken en ver loren met 5-2. Voor Excelsior werden de punten gemaakt door C. Soomeren en D. Basch. Voor de Elsterse tegen- punten zorgde C. Kaspers. SYDNEY In het damesdubbelspel van het toernooi om de tenniskam pioenschappen van Nieuw-Zuid-Wales in het „White Clty"-tenniscourt te Sydney kwamen de Nederlandse speelsters Bet ty Stöve en Lidy Jansen-Venneboer evenmin ver. In de kwartfinales wer den zij door de Amerikaans/Australi sche combinatie Rosemarie Casals-Jean O'Neill met 7-5, 6-4 uitgeschakeld. De Brit Mark Cox bereikte als eni ge niet-Australische speler de kwartfi nales van het herenenkelspel. Cox, die met 2-6, 6-4, 6-1, 6-4 zegevierde over de Australiër Will Coghlan, komt in de kwartfinales tegen de als tweede ge plaatste Tony Roche. De laatste had weinig moeite met Cox' landgenoot Graham Stilwell (6-0, 6-4, 6-1). De niet-geplaatste Alan Stone (Austr.) speelde een voortreffelijke partij tegen de Amerikaan Allen Fox. Fox leidde met 6-1, 6-1, maar toen kwam Stone opzetten en bracht de laatste drie sets met 6-4, 6-2, 6-0 op zijn naam. De andere kwartfinalisten zijn: Ray Ruffels (Austr.) versl. Jim Mc- Manus (VS) 6-3, 6-4, 6-3; Fred Stolle (Austr.) versl. Colin Stubbs (VS) 6-2, 6-4, 6-2; John Newcombe (Austr.) versl. Terry Addison (Austr.) 6-3, 6-4, 7-5; Bill Bowsey (Austr.) versl. Philips Moore (Austr.) 9—7, 75, 64; Owen Davidson (Austr.) versl. Cott- rill (Austr.) 6-2, 6-1, 6-2. denk niet te veel aan feestvieren, maar hou de belagers goed in de gaten... Numero drie: Renswoude. Het begon met het Taets van Amerongen Toer nooi en met wedstrijden in Scherpen zeel. De rood-witten behaalden enkele prijzen en daar tussendoor kregen ze tijdens een wedstrijd in Duitsland een hele koude douche. Met hele grote cij fers verloren ze. Dat heeft op de pres taties van het team in de tweede klas se A van het UPVB-voetbal blijkbaar toch geen gevolgen gehad. Met één punt voorsprong op het Veenendaalse SVP gaat Renswoude nu voorop. De plaats Renswoude groeit hard. Kortgeleden werd bekend, dat men volgend jaar weer aan de bouw van een groot aan tal woningen zal beginnen. Het zou mooi zijn, als in het groeiende Rens woude, waar over het algemeen bijzon der weinig aan sport in verenigingsver band gedaan wordt, een eerste klasser UPVB zou komen. De kans is er. Het is slechts een kwestie van hem te ge bruiken. De kapers op de kust zijn in eerste instantie SVP, Hulshorst en Hees. Vorige week voor Renswoude ver lies tegen SVP, de week daarvoor een gelijk spel tegen Hulshorst. Bertus van Soest, de trainer van de rood-witten, zal het dreigende gevaar ook wel gezien hebben... In de derde klasse A gaat Scherpen zeel voorop. Verleden jaar speelden de blauw-witten hevig teleurstellende wed strijden. Het bleef niet bij een „degra datiespook", het werd gewoon werke lijkheid. Naar de derde klasse, onver biddelijk. Scherpenzeel nam het niet. In de der de klas gaat het op het ogenblik „van EDERVEEN. Maandagavond werd de competitiewedstrijd gespeeld tussen de Ederveense damclub en het tweede achttal van de Scherpenzeelse damver eniging. Hoewel Scherpenzeel zich taai verdedigde won Ederveen met 155. Van de acht partijen werd er door Eder veen slechts één verloren en één remise, terwijl er reglementair 2 remise-partijen bijgeteld worden, omdat men in de derde klasse met een achttal speelt en in de hogere klassen met een tiental. Dit is de eerste competitiewedstrijd, die de Eder- veners gewonnen hebben. Het was de eerste avond dat de Ederveense ver eniging met eigen klokken damde. Ver schillende leden hadden zelf een klok aangeschaft, zodat men de beschikking heeft over 8 nieuwe klokken. De uitslagen waren: G. v. HeerdtW. v. Schaik 20; B. J. v. d. Ziel—G. v. 't Foort 2—0; S. VierwindenW. v. Setten 20; J. BoeveD. Valkenburg 20; A. Wegen K. Wallet 0—2; G. J. Dikkenberg— A. ter Burg 20; B. PostJ. v. d. Peppel 1—1; B. v. Beek—B. Visser 2—0; ReglementairReglementair 22. Volgende week maandagavond wordt de onderlinge competitie voortgezet, ter wijl dinsdagavond het achttal een com petitiewedstrijd moet gaan spelen in Slijk-Ewijk. De onderlinge competitie werd ook nu weer voortgezet, waarbij het opviel, dat J. Lagerweij van A. v. Hunnik, die door gaans sterker speelt, won. De uitslagen waren: T. MiddelmanJ. Lagerweij 20; J. LagerweijA. v. Hunnik 20; J. de KoningD. v.. Heerdt 11; T. Middel man—J. Huibers 2—0; W. Veldhuizen— G. Vlastuin 0—2. dik hout zaagt men planken". Prachti ge, grote overwinningen zijn geen bij zonderheid. Met resolute tred ging Scherpenzeel omhoog, overal de reputa tie achterlatend, te weten hoe 't doelpun ten moet maken. Niet voor niets zijn momenteel de twee beste koningsschut- ters in onze streek de Scherpenzelers Westerneng en Mandersloot. Tot vorige week zaterdag nam Scherpenzeel des ondanks geen eerste plaats in. Veense Boys had een voorsprong van één punt. Tot vorige week zaterdag dan. Toen kwam Scherpenzaal bij de Boys op be zoek. Geen 1-0 erf 2-0 werd het voor Scherpenzeel. Nee, met een 6-0 zege ging Scherpenzeel naar huis. Volgens ons een niet meer te missen kampioen schap. Maar nogmaals, onderschatting van de tegenstanders... Tot slot het dappere Advendo. Enke le Ederveners, goede voetballers, wa ren twee seizoenen geleden naar Vee nendaal vertrokken. Zij kregen een plaats in het juniorenteam van DOVO. Blijkbaar waren zij toch meer ver- aan hun Ederveen. Zij zegden op bij DOVO en kwamen bij Advendo. Onder hen was onder meer de technisch en tactisch knap spelende Jan Donkelaar. Advendo kreeg dus een verjongings kuur en dat heeft de ploeg zo te zien goed gedaan. Het staat bovenaan. Na enkele weken geloerd te hebben op het leiderschap, kwamen ze kortgeleden bovenaan. Samen met Dolderse Boys weliswaar. Op eigen veld werd die ploeg vorige week evenwel bedwongen door de Ederveners en nu gaan ze dus fier op kop in de derde klasse B. De laat ste wedstrijden werden echter niet op gemakkelijke wijze gewonnen. Er moest hard gevochten worden voor de punten. We zouden Advendo willen zeggen: Het ga je goed, maar denk aan de te genstand. Die zal in de tweede helft van de competitie stellig nog groter zijn... NAIROBI De hockeybond van Ke nia heeft acht van de sterkste hockey- landen ter wereld uitgenodigd voor een internationaal toernooi, dat in januari 1968 in Nairobi zal worden gehouden. Ook Nederland behoort tot de uitge nodigde landen. Een uitnodiging ver- der verzonden aan de eerste vijf van de Olympische Spelen van Tokio: India, Pakistan, Australië, Spanje en West- Duitsland. Kenia was zesde in Tokio. Verder kregen een invitatie Groot Brit- tannië, Japan en Nederland. Pakistan heeft reeds toegezegd aan het toernooi te zullen deelnemen. VEENENDAAL Hedenavond zal het tweede judoteam van Sportschool Van de Velde in Veenendaal uitkomen tegen Ede 2. Vrijdagavond zal het eerste team voor het eerst van dit seizoen een wed strijd spelen en wel tegen Wageningen. Om 9.30 uur zal de eerste partij in Wa geningen aanvangen. Het team bestaat uit lichtgewicht Anton van de Besselaar, half middengewicht; Hans van Manen, middengewicht Theo Wijnbergen, half- zwaargewicht Wout van Barneveld en zwaargewicht Rinie Kleier. Als reserve zwaargewicht zal Klaas Roelofsen het team vergezellen, daar Rinie Kleier momenteel aan de krijgstucht onder worpen is. RHENEN RTTV 2 en Kr. en Vr. uit Renkum hebben de punten eerlijk samen gedeeld. Bij het Rhenense team was v.d. Broek weer de grote man. Hij won 3 maal en had hiermee een groot aandeel in het gelijk spel. Notermans won van v.d. Werffhorst en ook het dub belspel was voor RTTV. Meger stelde met 3 nederlagen teleur. In de afgelopen week kwam STV-Cli- max 2 tweemaal achter de tafel. Tegen RTTV 3 haalde dit team voor de eerste maal de volle winst binnen. Daar P. v. Manen meespeelde was men ook voor de eerste maal volledig. Hij won twee maal, n.l. van Udo en Hunterslag, maar Groot-Mulder was te sterk voor hem. Ook v.d Berg was deze avond beter op dreef dat tot nog toe en behaalde een zelfde resultaat. Van Eist verloor even eens alleen van Groot-Mulder, al was dit pas met 22-20 in de derde game. Tegen Nizo zag STV-Climax geen kans de volle buit te behalen. Van Manen was nu wat minder in vorm en leed twee maal een nederlaag, n.l. tegen v. Laar en Brinkhuis. Hij won alleen van Schuur; v. d. Berg verloor van v. Laar, maar won' van Brinkhuis en Schuur, waarbij hij tegen deze laatste speler in de derde game «en grote achterstand wegwerkte. Ook v. Eist verloor alleen van v. Laar, waarbij de laatste in de derde game een 19-14 achterstand goed maakte. STV-Climax 3 bezorgde Kr. en Vr. 2 zijn eerste nederlaag. Het werd 6-4. Hol verloor tweemaal, n.l. van v. Dam en Hekelaar. Veluw verloor alleen van Hekelaar, terwijl Kleuver in Meeuwis zijn meerdere moest erkennen. In deze afdeling staan vier teams praktisch gelijk. Alleen Ritac blijft wat achter in de strijd voor een plaats in de promotie-afdeling. 4DVE-M ENT/F. RED BAND ROOSENDAAL Het moment in de derde ronde van de bokswedstrijd tussen Cassius Clay en Cleveland Williams, waarop de scheidsrechter het gevecht stopte. Williams ging op dit moment door de knieën. AMSTERDAM (15 nov.) Voor de beurs niet onverwacht heeft de Bank voor Ned. Gemeenten een nieuwe 7 pet. lening aangekondigd groot f 150 min tegen 99 procent. Hierop lagen vanmid dag de Staatsfondsen en de overige BNG-leningen wat onder druk bij kal me handel. De overige lening van deze bank droeg eveneens 't rentetype van 7 procent, doch toen was de uitgiftekoers 100, het bedrag f 150 min hetwelk, van wege de ruime belangstelling, tot f 200 min werd verhoogd. De beurs acht de voorwaarden van de nieuwe lening aantrekkelijk, waardoor de belangstel ling wel van dien aard zal zijn, dat deze uitgifte slaagt. De inschrij ving staat open op vrijdag 25 no vember met als stortingsdatum 3 ja nuari, in het nieuwe jaar dus, zoals wij zeer recent voorspelden. Wederom heeft de bank blijkbaar geen risico willen nemen, vandaar de aantrekkelijke voor waarden. De Staatsfondsenmarkt rea geerde met lagere koersen, terwijl ook de BNG-leningen iets beneden de voor gaande prijzen werden geadviseerd. Volgens de beurs tracht Luchthaven Schiphol onderhands een bedrag te ver krijgen van f 50 min tegen 7 1/4 pet. tot een koers van 99% met staatsgaran tie. De stemming voor de internationale waarden was licht verdeeld. Hierbij onderscheidde Unilever zich door een vaste stemming bij de opening op 82.80. Later op de middag had de vraag in deze hoek sterk de overhand waar door de prijs uitliep tot 83,80. Er werd in Unilever gedurende de gehele beurs- duur vrij regelmatig gehandeld zij het dat de omzet toch beperkt bleef. Kon. Olie lag evenals AKU zwak in de markt op resp. 132,30 en 55,60. Philips kon zich goed handhaven op 80.70. Hoogovens werd op 274, vrijwel onveranderd, gead viseerd doch KLM iets lager door de koersval gisteren in Wall Street voor dit fonds met 1 dollar. De handel in de meeste hoofdfondsen was minimaal. BRUSSEL. 12.000 wielerfans waren dinsdagavond naar het sportpaleis, van Brussel gekomen om afscheid te ne men. Zij zeiden „adieu" aan het bouw werk en aan een wielrenner, die bijna met het bouwwerk vergroeid leek: Rik van Steenbergen. Het Brusselse sport paleis wordt, na een bewogen historie van 53 jaar, gesloopt. Rik van Steenber gen, de grote Rik I, vond dat een mooie gelegenheid om zijn carrière als profes sional, die op de dag af 24 jaar eerder in hetzelfde sportpaleis begon, af te sluiten. De avond begon met twee wedstrijden over 200 en 500 meter. De Fransen Mo reion en Trentin deden recordpogingen, waarin zij echter niet slaagden. De uitslag was: 200 meter: 1. Daniël Moreion (Fr) 11.2, 2. Wim Koopman (Ned) 11.6, 3. Freddy Helsen (Belg) 12.2. 500 meter: 1. Pierre Trentin (Fr) 30.0, 2. Robert VEENENDAAL Hedenavond wordt in gebouw Eltheto te Veenendaal een cabaret-variété georganiseerd voor de DOVO-jeugd beneden de 16 jaar. Optre den zullen The Dutch Rolling Stars (rol schaatsen), Gery en Janihe (jongleurs), The Burlisons (cascadeurs), Don Wil liams en assistente (acrobatiek). Jan Strijker (accordeon) en tot slot Eddy de Valk met een quiz. Deze avond is georganiseerd door het ontspanningcomité van DOVO. Voor de maand november is door dit ontspanningscomité nog meer op touw gezet. Vrijdag zal om 8 uur in het Sportpark het prijsklaverjassen begin nen. Woensdag 23 november zal voor de adspiranten een Bingo-avond gehou den worden, waarvan de aanvang op 7 uur in de kantine van het Sportpark gesteld is. Op vrijdag 25 november zal Sint Ni- colaas om 7 uur 's avonds op bezoek komen bij de welpen, eveneens in de kantine van het Sportpark. Op vrijdag 2 december gaat men ver der met het prijsklaverjassen. SCHIPHOL. „Na storm komt al tijd goed weer", verklaarde gistermid dag bij zijn aankomst op Schiphol de trainer van de Zwitserse voetbalclub Servette, die vandaag op „Spangen" in Rotterdam de returnwedstrijd voor de Europa Cup voor bekerwinnaars zal spelen tegen Sparta. De spelers poseer den op het platform bereidwillig voor een legertje Nederlandse persfotogra fen. Trainer Guttmann verwacht van daag behoorlijk voetbal en geen veld slag, zoals vorige week in Genève, toen Sparta (met 9 man spelend) met 2-0 tenonder ging. Van een verzoek of een advies van Spartaanse zijde om maar niet naar Nederland te komen zei Guttmann ADVERTENTIE Dringt direct door tot aan de haard van de pijn Ocumatische pijnen, spit, zenuwpijnen, verstuikingen, stijve nek en ledematen niets werkt sneller, niets werkt aangenamer ter verlichting van pijn dan Algesal-balsem. Onmiddellijk in de huid doordringend, werkt Algesal diep op de weefsels in tot aan de haard van de pijn (zonder oppervlakkige warmtesensatie of irritatie van de huid te veroorzaken) en "doorstraalt" verlichtend weefsels en spieren tot in de gewrichten. Reumatische pijnen en stijfheid maken spoedig plaats voor een durend gevoel van verlichting en welbehagen. Wacht niet tot de pijn uitbreekt I Zorgt dat U thuis altijd een tube Algesal bij de hand hebt om zodra het nodig is de pijn te verlichten. ALGESAL bij alle apoth. en drog. niets te weten. „Stel je voor", zo sprak de Hongaarse trainer in het Duits, „dat het schip hier zonder kapitein zou komen. Ik ben helemaal nergens bang voor. Ik heb aan Nederland veel te prettige herinneringen". Naar men zich zal herinneren be schuldigde Sparta-voorzitter Aarse de Hongaarse trainer ervan in een woede uitbarsting de met een gebroken been langs de lijn liggende Sparta-back Bui tendijk tegen het lichaam te hebben getrapt. Van het Sparta-bestuur was niemand aanwezig toen de Zwitsers gistermid dag per KLM-lijnvliegtuig uit Genève op Schiphol aankwamen. Wel was er de heer C. Westerneng van de afdeling klanten-service van de KLM, die op verzoek van Sparta de honneurs waar nam... Het elftal van Sparta voor deze wed strijd tegen Servette zal hoogst waar schijnlijk hetzelfde zijn als dat van de competitiewedstrijd tegen NAC. Mocht de UEFA de in de heen-wedstrijd ge geven officiële waarschuwing aan linksbuiten Vermolen ernstig genoeg vinden om nog tot strafmaatregelen over te gaan, dan zal de Spanjaard Vi- dal Vermolens plaats innemen. Het elftal van Sparta ziet er waar schijnlijk als volgt uit: doel: Does burg; achter: Ter Horst, Laseroms, Eykenbroek en Benzon; midden: Bos- ma en Kemper; voor: Bouman, Ons man, Bosveld en Vermolen. Het elftal van Servette is als volgt door Bela Guttmann samengesteld: doel: Barlie; achter: Maffiolo, Piguet, Pasmandy en Mocellin; midden: Mar- tignago en Sundermann; voor: Ne- meth, Desbiolles, Makay en Schindel- holz. s Waarschijnlijk zal de ploeg in de 4-3-3-opstelling spelen, met Makay te ruggetrokken op het middenveld. Vanlancker (Belg) 30.4, 3. Jan Jansen (Ned.) 30.6. Het hoofdnummer van de avond was de Grote Snelheidsprijs van de Koning, hetzelfde nummer waarmee op 5 okto ber 1913 het sportpaleis werd geopend. Rik van Steenbergen zelf trad op in een ploegomnium, samen met Eddy Merckx, tegen Post/Karstens en Simp- son/Bracke. De omniumwedstrijd be stond uit een sprintwedstrijd, een pun- tenrace, afvalwedstrijd en een kilome terrace met aflossing. De sprints werden gewonnen door Merckx en Van Steenbergen, die de laatste 200 meter aflegden in resp. 12.6 en 12.2 sec. De puntenrace leverde even eens een overwinning op voor Merckx en Van Steenbergen (25) met post/Kar stens op de tweede plaats (22 p.) De afvalrace was voor Van Steenbergen vóór Merckx, Brake en Post. Het laat ste onderdeel, de américane, was weer voor Van Seenbergen/Merck vóór Post/Karstens De einduitslag was: 1. Van Steenbergen/Merckx (B) 4,2. Post Karsten (Ned.) 9 en 3. Brake/Simpson (B./G.B.) 11 p. De grote prijs van de Koning vergde niet minder dan 15 ritten. Deelnemers waren onder meer de Italiaan Beghetto, de naar de baan teruggekeerde Belg Patrick Sercu en de Nederlander Frans Mahn. Mahn verloor in de derde manche van Sercu, won twee ritten later van de Fransman Charruau, verloor in de zevende manche van Beghetto en in de elfde van Debacker. Daarna won hij in de 13e manche van Baensch. In de finale zegevierde Beghetto over Sercu. De eindstand werd: 1. Beghetto (It) 6, 2. Sercu (B) 9. 3. Baensch (Austr.) 10, 4. Debacker (B) 12, 5. Mahn (Ned) 14 en 6. Charruau (Fr) 15 ptn. De mislukte recordpogingen van Mo reion en Trentin vonden plaats tijdens een amateur-landenwedstrijd België-Ne- derland-Frankrijk. De Nederlander Jan sen won daarbij het laatste onderdeel, de afvalwedstrijd. De ontmoeting werd gewonnen door België met zes punten vóór Frankrijk en Nederland met elk negen punten. De Nederlandse ploeg werd gevormd door Jan Jansen en Wim Koopman. DEN HAAG Het bondsbestuur ver zoekt de vereniging, aangesloten bij de KNVB en de afdelingen, vóór de wed strijden van het komende weekeinde een minuut stilte in acht te nemen ter nagedachtenis aan de zondagavond overleden secretaris-penningmeester Lo Brunt. Tevens wordt de clubs verzocht de vlaggen zaterdag en zondag halfstok te hijsen. De teraardebestelling van de overle dene zal donderdag 17 november te 14.30 uur op de Nederlands Hervormde begraafplaats te Wassenaar plaats hebben. Op verzoek van de familie zal de begrafenis een intiem karakter heb ben. Bela Guttmann bij zijn aankomst op Schiphol. De damstanden van de drie klassen van het district West luiden als volgt: EERSTE KLAS: DW (Voorthuizen) 5 2 3 0 7 EDV (Ede) 3 2 1 0 5 SDV (Scherpenzeel) 4 2 1 1 5 OOBDC (Dodewaard) 2 2 0 0 4 DEZ (Ochten) 3 2 0 1 4 VTD (Tiel) 3 0 2 1 2 RDV (Rhenen) 2 0 1 1 1 DES (Lunteren) 1 0 0 1 0 VRD (Renkum) 1 0 0 1 0 Slagvaardig (Wamel) 2 0 0 2 0 BDV 2 (Bennekom) 2 0 0 2 0 TWEEDE KLAS: DWS 2 (Ede) 4 2 1 0 5 DLC (Druten) 2 2 0 0 4 DJZ (Slijk Ew|jk) 2 1 1 0 3 WSDV 3 (Wageningen) 4 0 3 1 3 EDV 2 (Ede) 1 1 0 0 2 GSZ (Kesteren) 2 1 0 1 2 DEZ 2 (Ochten) 3 1 0 2 2 WSDV 2 (Wageningen) 1 0 1 0 1 BDSV (Barneveld) 3 0 0 3 0 DERDE KLAS: DES 2 (Lunteren) 2 2 0 0 4 SDV 2 (Scherpenzeel) 3 2 0 1 4 OG (Harskamp) 4 2 0 2 4 VTD 2 (Tiel) 1 1 0 0 2 BDSV 2 (Barneveld) 2 1 0 1 2 DJZ 2 (Slijk Ew(jk) 3 1 0 2 2 DCE (Ederveen) 3 0 0 3 0 Van het buitenland vielen geen opdrach ten te bespeuren. Wall Street heeft gisteren de nieuwe beursweek ingezet met een flauwe stem ming voor de televisie-waarden. Van de Nederlandse fondsen waren behalve KLM ook Kon. Olie en Philips op de Newyorkse beurs wat gemakkelijker, terwijl Unilever er hoger sloot. Dit ty peerde dan ook vanmiddag de stem ming voor de internationale waarden in Amsterdam. Het publiek volhardde nog steeds merendeels in het aannemen van een afwachtende houding. Hierdoor is het begrijpelijk dat er in deze fondsen weinig omging. De scheepvaartwaar den ondergingen, evenals die van de cultures, weinig verandering. In de lokale afdelingen werden aandelen Amsterdamse Droogdok Maat schappij hoger geadviseerd op de ver wachting over iets gunstiger resultaten van het lopende boekjaar t.o.v. vorig jaar, aldus de directie. Wyers werd iets lager geadviseerd op het dividend- voorstel over het afgelopen boekjaar 1965-'66. Met ingang van 15 november 1966, wordt voor reizigers de mogelijkheid ver ruimd om met vrijstelling van invoer recht, omzetbelasting en accijns, goede ren in te voeren. Dit geldt zowel voor buitenlanders die een bezoek aan Ne derland brengen als voor Nederlanders die terugkeren van een bezoek aan het buitenland. De verruiming houdt in dat goederen die in het buitenland zijn ver kregen (souvenirs, cadeaus en goede ren voor eigen gebruik) thans met vrij stelling kunnen worden ingevoerd In dien hun gezamenlijke waarde niet hoger is dan f 90.(dit was tot nog toe voor Nederlanders en continentale reizigers f 45.- en voor intercontinentale reizigers f 80.Tabaksfabrikaten, wijn, par- fumeriën en gedistilleerde dranken vallen hier niet onder. Voor deze soorten goederen blijft de bestaande toestand gehandhaafd. DEN HAAG De N.V. Bank voor Nederlandsche Gemeenten deelt mede, dat zij voornemens is over te gaan tot de uitgifte van een zeven procent 25- jarige obligatielening 1966 (vierde le ning), groot f 150 min tot de koers van 99 procent. De lening zal worden afgelost in 15 jaarlijkse termijnen, afwisselend 7 pro cent, 6 pet. en 7 pet. per jaar, zodat telkenmale in drie opeenvolgende jaren twintig procent der lening wordt afge lost. De eerste aflossing zal plaats heb ben op 1 januari 1978. Vervroegde ex tra aflossing is gedurende de eerste tien jaar van de looptijd niet toege staan. Daarna is zij in de jaren 1977 tot en met 1981 alleen mogelijk tot de koers van 101% pet. en gedurende de verdere looptijd van de lening tot de koers van 101 pet. De lening is ver deeld in coupures van f 1000 en f 500. Datum van inschrijving vrijdag 25 november 1966 en datum van storting dinsdag 3 januari 1967. Ook aan deze lening zal weder een schuldregister worden verbonden. Opneming van deze lening in de beursnotering te Amster dam en Rotterdam zal worden aange vraagd. Het prospectus zal donderdag 17 november verschijnen. ADVERTENTIE Wilt u niet met „lege handen" komen? (uw slijter adviseert u graag welke) HAVANNA Dinsdag vond het grote treffen Rusladn en de Verenigde Sta ten plaats. Deze wedstrijd zou reeds een week geleden zijn gespeeld, maar aangezien Robert Fischer om geloofs redenen niet op zaterdag wilde spelen, gaven de Amerikanen de ontmoeting cadeau. De Russen accepteerden in eer ste instantie de 4-0 zege, maar stelden later voor de wedstrijd opnieuw te spe len. Daarin zegevierde Rusland, dat nu welhaast zeker is van de eerste plaats in de eindklassering, met 2%-l%. De enige overwinning kwam op naam van Michail Tal, die Robert Byrne ver sloeg. Spassky kwam na 56 zetten re mise overeen met Fischer, terwijl de ontmoetingen Polugajevsky—Larry Evans en Leonid SteinPaul Benko eveneens in remise eindigden. Rusland heeft thans de leiding met 26% punt vóór de Verenigde Staten, dat 25 pun ten heeft veroverd. In groep 2 verloor het Nederlandse team tegen Israël in de tiende ronde 2 partijen. Twee partijen werden afge broken. Nederland behield de leiding in deze groep met 27 punten en 2 afgebro ken partijen. Tweede staat Oostenrijk met 25 punten en derde Polen met 23 punten en 2 afgebroken partijen. I

De Vallei | 1966 | | pagina 7