Verdiende 1-0 overwinning was voor Sparta ontoereikend Servette bleef met kunst en vliegwerk overeind Internazionale Milaan had veel moeite met Vasas (2-1) Jeugd van DOVO bijeen op gezellige feestavond DSA Renswoude toonde sterker dan Aldegonde zich Nederland niet gelukkig loting voor Olympisch voetbaltoernooi 1968 bij St. Nicolaas iets voor haar fiets! Politiehonden in actie Unilever gevraagd Portugese leiding bij interlandwedstrijd tegen Denemarken München 1860 tegen Real Madrid Speelveld in stadion „De Vliert" beveiligd HIJS Hokey versloeg Krefeld (15-5) Nederland liep weer verder uit Tenniseindstrijd in Sydney Australische aangelegenheid DVSA-programma DWS wil Borghuis van Heracles kopen Grootse doelman Aanvallend nadert weer Europa Cup III Landenteams J. de Greef was de beste schutter FINANCIËN en ECONOMIE Vele modellen Prijzen van 5.95 tot 16.50 Wereld-garantie Wereld-service Schaakolympiade maakt uw keel weer als fluweel 'n geschenk voor moeder? St. Nicolaas in uw gezin. Leg vast op foto's of dia's. Flits! Kan niet missen als fotohandel uw flit ser heeft gecontroleerd (batterijtje niet net op?) Neem geen risico. Maak rake reportage. Flits!! Pagina 15 DONDERDAG 17 NOVEMBER 1966 ROTTERDAM Sparta is gestrand op Servette's verdediging in de tweede ron de van het toernooi om de Europese beker voor bekerwinnaars. Het ene doelpunt, dat Laseroms in de 29e minuut van de tweede helft met een kopbal scoorde uit een hoekschop van Kemper, was niet toereikend om alsnog vlot te komen. Twee maal drie kwartier heeft Sparta geprobeerd met een niet aflatende (jver de ach terstand van O2, die het de week tevoren in Genève had opgelopen, ongedaan te maken en om te zetten in een voorsprong. Weliswaar hebben de Rotterdam mers vrijwel voortdurend storm gelopen op het Geneefse strand, maar de Zwit serse verdediging met de uitmuntende doelman Barly aan 't hoofd, wist van geen w\jken. Het was echter niet alleen de macht van de Zwitserse verdedigers, die Spar ta deed sneven. Het was ook de on macht van de Rotterdamse aanval, die tot slechts één doelpunt leidde. Onze landgenoten bleven star volhouden in hun aanvalstactiek door het centrum. Hun acties waren daarmee bij voor baat tot mislukken gedoemd. Want in dat centrum had Servette zoveel man kracht samengetrokken, dat er altijd wel een man was, die als spelbreker optrad. Bovendien vloeide de vaart reeds meer uit de acties weg; hoe dich ter het vijandelijke doel in zicht kwam. Er werd veel geschoten meest van verre maar veelal onzuiver. En ging zo'n kogel eens langs de vele bar rières in de goede richting, dan stond daar als laatste hinderpaal Barlie, die vooral in de eerste helft veelvuldig op de proef werd gesteld, maar die een voudig wonderen verrichte. Op schier ongelooflijke wijze verdedigde hij zijn doel. Als een tijger sprong hij naar de bedreigde hoeken en in de lucht weer de hij zich als een arend. Hij was het, die in de eerste helft zijn ploeg voor een achterstand behoedde. Weliswaar kreeg hij na de rust minder spectacu lair werk te doen en moest hij zich ook zelfs eenmaal gewonnen geven, zijn faam had hij toen reeds lang geves tigd. Barlie redde de in Genève verkre gen winst en alleen hij verdiende de rente, die bestaat uit een plaats in de kwartfinales. Met Barlie was er nog één, die zich in dit, door de onregelmatigheden in Ge nève met veel spanning verbeide, duel onderscheidde: de Britse scheidsrech ter Burtenshaw Het was niet in de laatste plaats aan zijn gezag, zijn op de voet volgen van het spel en zijn beslis singen te danken, dat de strubbelingen tussen de Spartanen en de Zwiters be perkt bleven tot enkele boze blikken. De Zwitsers kregen de meeste vrije schoppen tegen zich, maar een kat in nood maakt nu eenmaal rare spron gen... Echt unfair is de eenzijdi ge strijd echter geenszins geweest. De 26 man politie, die binnen de omhei ning op verschillende punten langs het veld zaten, hadden een weliswaar natte en kille, maar verder rustige avond. Zoals trouwens ook de overige politie mannen in het stadion, dat met 19.000 toeschouwers een troosteloze indruk maakte. De sympathie ging nu niet bepaald naar Servette uit, zoals bleek, toen de ploeg het natte veld, waarop op ver schillende plaatsen zelfs plassen stonde, betrad. „Boe. boeklonk het dreigend op de tribunes, maar zodra de strijd was geopend, nadat er een minuut stilte in acht was genomen voor de overleden se cretaris-penningmeester van de KNVB, de heer Lo Brunt, had slechts Sparta nog de aandacht. De Rotterdammers trokken dadelijk fel ten aanval en hielden verder bijna de gehele wedstrijd de Zwitsers onder druk. Ondanks het moeilijk bespeelba re veld legde Sparta een frisse partij voetbal op het „water", waartegen Ser vette niet was opgewassen. Schoten van Vermolen (laag in de hoek), Bosveld en Bouman flitsten door de Zwitserse de fensie, maar misten hun doel of werden een prooi voor doelman Barlie, die tot steeds grotere hoogte zou reiken. Na 12 minuten kwam de Zwitserse aanval even tot ontplooiing, waarbij Pim Does burg zich toch in zijn taak weinig be trouwbaar toonde. Maar het was slechts een stuiptrekking. Sparta nam het spel ADVERTENTIE .VOOR DE HANDEL: B. D. LEEFSMA NV,^ ITRKBTR 35. AMRTFRnAM TFI_ 33 27 27 geheel in handen, maar door te trage en te ver doorgevoerde combinaties, die steeds maar weer uitmondden in het centrum, kon de Zwitserse defensie steeds het onheil bezweren. En last but not least stond daar Barlie, die zich ontpopte als één der groten onder de Europese doelverdedigers. Toen de eerste helft werd afgesloten, droeg de ene zijde van het speelveld grauwe sporen van het strijdgewoel. Het was de helft, waarop Servette zich staande had weten te houden. Als een grazige weide lag daar de andere helft van het veld, die ook na de rust een zelfde aanzien zou behouden. Want 't to neel bleef gelijk en de strijd eenzijdig. Het voortdurend aanvallend Sparta te genover een zich nog slechts tot verde digen beperkend Servette. In de 54e mi nuut kreeg Laseroms een pracht van een scoringskans uit een voorzet van Bosveld, maar zijn kopbal ging naast. Een doelpunt lag in het verschiet, maar zou het ook nog op het scorebord komen? De twijfel werd steeds groter, omdat de Spartanen niets uit hun vele mislukte acties van daarvoor bleken te hebben geleerd. Tot eindelijk zestien minuten voor het einde een tweede kop bal van Laseroms, nu uit een hoek schop van Kemper, wel tot het zo vu rig gewenste succes leidde: 1-0. Het was echter ook Sparta's zwanenzang. De hel den waren vermoeid. Ze bleven nog wel komen, drijvend op hun laatste rest jes energie, maar de knock-out zat er niet meer in. Het ene doelpunt was on voldoende en daarmee was voor Sparta het Europese bekertoernooi 1966/'67 historie geworden. DEN HAAG Een Portugese scheids rechter komt de interland Nederland - Denemarken leiden, die woensdag 30 november in het stadion Feyenoord te Rotterdam wordt gespeeld. De interland valt in het kader van het toernooi voor de Europa Cup voor landenteams, waarbij Nederland is in gedeeld in één poule met Hongarije, Oost-Duitsland en Denemarken. Neder land speelde reeds gelijk tegen de Hon garen (2-2), waarna de Denen te Boe dapest met 6-0 verloren. De KNVB heeft van de Portugese voetbalbond nog geen namen ontvangen van scheidsrechter en grensrechters, die voor de wedstrijd zijn aangewezen. DEN HAAG Internazionale Milaan heeft woensdag de eerste wedstrijd in de achtste finales van het toernooi om de Europese beker voor landskampi oenen tegen Vasas uit Boedapest met 2-1 op eigen terrein gewonnen. Bij de rust was de stand nog dubbelblank. Voor Internazionale scoorden Soldo in de 60e en Corso in de 86e minuut. Ze ven minuten voor het eindsignaal doel puntte Puskas voor Vasas. De return wedstrijd wordt donderdag 8 december in Boedepest gespeeld. De Zuidslavische kampioen Vojvodina Novisad zegevierde woensdagmiddag op eigen terrein met 3-1 over de Spaanse ploeg Atletico Madrid. Het was de eer ste wedstrijd voor de tweede ronde van de Europese beker voor nationale kam pioenen tussen beide teams. De return wedstrijd heeft op 14 december plaats in Madrid. Vojvodina nam de leiding in de derde minuut door een doelpunt van Takac. Na tien minuten in de tweede helft scoorde Luis de gelijkmaker, maar een door Pantelic benutte strafschop in de 74e minuut en een doelpunt van Brzic tien minuten later brachten de Zuidsla- viërs de verdiende zege. De ontmoeting werd bijgewoond door 16.000 toeschou wers. Eintracht Frankfurt heeft woensdag avond in Kopenhagen in het toernooi om de Europese beker voor jaarbeurs steden met 2-2 gelijk gespeeld tegen Hvidovre en zich hierdoor gekwalifi ceerd voor de achtste finales. De Duit sers wonnen eerder de thuiswedstrijd MÜNCHEN Het elftal van Mün chen 1860 ,dat vandaag tegen Real Ma drid speelt in het toernooi om de Euro pese beker voor landskampioenen, is als volgt samengesteld: doel: Raden- kovic; achter: Patzke, Steiner, Zeiser en Reich; midden: Perusic en Heiss; voor: Küppers, Brunnenmeier, Grosser en Rebele. De Spaanse landskampioen zal aantre den met de volgende spelers: doel: Be- tancourt; achter: Zocco, De Felipe, Sanchis en Pachin; midden: Pirri en Serena; voor: Amancio, Grosso, Velas quez en Gento. De wedstrijd zal om 20.15 uur voor de Duitse televisie te zien zijn. DEN HAAG De directie van het Bossche sportpark „De Vliert" heeft een ongeveer twee meter hoog hek met gaas laten aanbrengen tussen de tribu nes en de sintelbaan rond het speelveld. Van zondag af, te beginnen met F.C. Den Bosch-Heracles, zullen de toeschou wers niet makkelijk meer het speelveld kunnen betreden. De directie van het stadion, dat een capaciteit van 35.000 toeschouwers heeft had al lang het plaatsen van een derge lijke afrastering op het oog, aangezien het reeds herhaaldelijk was voorgeko men, dat vooral jonge toeschouwers het veld inrenden om hun vreugde of ont stemming te laten blijken tijdens een wedstrijd. Recente gebeurtenissen op andere velden, o.m. in het Olympisch Stadion tijdens NederlandTsjecho-Slowakije, gaven de doorslag om de maatregel in snel tempo uit te voeren. DEN HAAG H.IJ.S. Hok(j heeft woensdagavond in Den Haag een zege met 15-5 behaald op Krefeld. De tussen standen luidden: 3-0, 11-3 en 1-2. De ontmoeting werd bijgewoond door 1600 toeschouwers met 5-1. Bij de rust was de stand 2-1 in het voordeel van de Denen. Dundee United heeft woensdagavond met 2-0 van Barcelona gewonnen in het toernooi om de Europese beker voor jaarbeurssteden en zich hierdoor ge plaatst voor de achtste finales. De rust stand was 1-0. De eerste wedstrijd was door de Schotten met 2-1 gewonnen. In de derde wedstrijd na het behalen van de wereldtitel heeft het Engelse na tionale voetbalelftal in de finale-bezet ting voor 76.000 toeschouwers met 5-1 gewonnen van Wales. De ruststand was 3-1. De ontmoeting telde voor het Euro pees kampioenschap voor landenteams, waarin Engeland en Wales samen met Schotland en Noord-Ierland zijn onder gebracht in poule 8. Hunt was met 2 treffers de meest succesvolle schutter. Tot één doelpunt kwamen de broers Jacky en Bobby Charlton, evenals Hen- nesey. Laatstgenoemde schoot daarbij echter in eigen doel. Het enige doelpunt van Wales kwam op naam van Davies, die in de 40e minuut de achterstand van 2-0 terugbracht tot 2-1. In Dublin won woensdagavond Ier land in een wedstrijd voor poule 1 met 2-1 van Turkije. Deze poule bestaat uit Tsjecho-Slowakije, Spanje, Ierland en Turkije. De enige wedstrijd, die tot dus verre werd gespeeld, was Ierland-Span- je (0-0). In een andere wedstrijd voor poule 8 zegevierde Schotland met 2-1 over Nrd- Ierland. Alle doelpunten werden in de eerste helft gescoord. Nrd.-Ierland nam na tien minuten de leiding door een doelpunt van Nicholson. Murdoch scoor de vijf minuten later de gelijkmaker, terwijl Lennox er in de 35e minuut 2-1 van maakte. HAVANA. Rusland heeft de lei ding vast in handen in de hoofdgroep van de Schaakolympiade in Havanna. Na tien ronden staan de Russen drie punten voor op hun naaste concurren ten, de Amerikanen. In de tweede groep is het Nederland se team iets verder op „runner-up" Oos tenrijk uitgelopen. In de belangrijke wedstrijd tegen Oostenrijk in de elfde ronde is de voorlopige stand 11 met twee afgebroken partijen. De uitslagen van de elfde ronde luidden: ZwedenIndonesië 2%1%; Israël Canada 1%1% en 1 afg.; Oostenrijk Nederland 11 en 2 afg.Colum biaBelgië 22; ZwitserlandSchot land 31; FinlandEngeland 2% 1%: PolenFrankrijk 21 en 1 afg. De stand: 1. Nederland 30% en 2 afg.; 2. Oos tenrijk 26 pnt. en 2 afgebr. 3. Polen 26 p. en 1 afg.; 4. Finland 24% pnt.; 5. Co lumbia 24 pnt. SYDNEY De halve finales van het dames-enkelspel in het tennistoernooi om de kampioenschappen van Nieuw- Zuid-Wales in Sydney zijn een pure Australische aangelegenheid geworden. De laatste buitenlandse speelster, die zich tot en met de kwartfinales had we ten te handhaven, de Frangaise Fran- goise Durr, werd door de als vierde ge plaatste boomlange (1.90 m) Karen Krantzcke met 6-3, 6-2 uitgeschakeld. In de andere kwarteindstrijden wonnen Lesley Turner van Gail Sherriff (61, 61), Kerry Melville van Judy Tegart (62, 63) en Ann Fenton van Me ryl Jones (62, 36, 62). Voor de finale van het heren-dubbel spel plaatsten zich de favorieten voor de titel, de Australiër Tony Roche en John Newcombe. Zij zegevierden met 1210, 64, 62 over hun landgenoten John Cooper en Ray Ruffels. Als tegenstanders krijgen zij Fred Stolle en Warren Jacques, die Owen Davidson en Bill Bowrey met 46. 75, 63, 36, 64 in de andere (Australische) halve finale versloegen. VEENENDAAL Na een kort ope- oningswoord van voorzitter P. Hiensch hebben de jeugdige DOVO-leden gister avond feest gevierd. De actieve ontspanningcommissie, is erin geslaagd opnieuw een vrolijke avond te organiseren met een uitste kend programma. Onder leiding van Eddy de Valk werd er gezongen en een quiz gehouden, maar hoofdschotel was toch wel het optreden van een aantal artiesten met variété en acrobatiek. Er was bijzonder veel belangstelling. De grote zaal van „Eltheto" kon nau welijks alle pupillen en adspirant-voet- ballertjes bevatten. Ook een groot aan tal ouders gaf blijk van belangstelling, waarmee de organisatoren erg blij wa- ADVERTENTIE REO BAND ROOSEND AMERSFOORT Dezer dagen speel de D.S.A. uit Renswoude een clubwed strijd tegen Aldegonde uit Amersfoort. De jongens uit Amersfoort, die in maart in Renswoude tegen D.S.A. een neder laag hadden geleden, waren er fel op gebrand om zich te revancheren. Voor de aanvang werden de jongens aan el kaar voorgesteld door de heren J. Blenk van Aldegonde en T. Dirksen van D.S.A Voor D.S.A. traden in het strijdperk: Gert v.d. Broek, Henk v.d. Broek, Kees ADVERTENTIE ZURICH Woensdag is in ZUrich de loting verricht voor de voorronden van het Olympisch voetbaltoernooi 1968. Nederland dat met Zwitserland, Oostenrijk, Finland en Frankrijk. In groep C is ingedeeld, speelt in de eer ste ronde tegen Finland. De winnaar van deze ontmoeting komt uit tegen Frankrijk in de tweede ronde. In de zelfde ronde speelt Zwitserland tegen Oostenrijk. Aan de loting, die werd verricht in het FIFA-gebouw in Zürich, werd deel genomen door 80 landen. Daarvan wa ren er 21 uit Europa, 18 uit Afrika, 17 uit Azië, 14 uit Midden- en Noord-Ame- rika en 10 uit Zuid-Amerika. Twee landen vielen direct af. Het waren Zambia en Mauritius, die zich weliswaar opgegeven hadden, maar nog niet bij het Internationaal Olympisch Comité zijn aangesloten. Het amateur-comité van de internatio nale voetbalfederatie besloot vijf Euro pese. landen, inclusief het automatisch gekwalificeerde Hongarije (als Olym pisch kampioen 1964), drie landen uit de zone Afrika, drie uit Azië, drie uit Midden- en Noord-Amerika (inclusief 't automatisch gekwalificeerde organise rende land Mexico) en twee landen uit Zuid-Amerika tot het eindtoernooi in Mexico toe te laten. Dit wordt derhal ve, zoals gebruikelijk, betwist door zes tien ploegen. Voor de kwalificatie-wedstrijden werd vastgesteld, dat de doelverdediger ge durende de gehele speeltijd en een veldspeler tot aan de 45e minuut ver vangen zal mogen worden. De te ver vangen speler behoeft niet noodzake lijkerwijs geblesseerd te zijn. Onder leiding van de president van het amateurmmité van Ho VTTPA. dr. Barassi, werd vervolgens de loting van de veertien groepen verricht. In Afrika, Europa en Midden/Noord-Amerika zal volgens het cupsysteem met uit- en thuiswedstrijden worden gewerkt. In Azië zullen echter drie en in Zuid-Ame rika één of twee toernooien op een be paalde plaats worden georganiseerd. De voetbalfederaties van Azië en Zuid-Ame rika kunnen voorstellen omtrent de wijze, waarop men de toernooien denkt te organiseren, tot 31 maart 1967 bij de FIFA indienen. Voor zover na de uit- en thuiswed strijden een gelijke stand wordt be reikt en ook de doelpuntenverhouding gelijk is, wordt de tweede ontmoeting met tweemaal 15 minuten verlengd. Brengt ook de verlenging geen be slissing, dan zal worden geloot. In het schema is geen plaats voor beslissings wedstrijden. Bij de volgens geografische richtlij nen verlopen 'oting was Nederland niet bepaald gelukkig. Terwijl de winnaar van Zwitserland-Oostenrijk zich direct kwalificeert voor de finale van groep C, moet Nederland allereerst Finland verslaan om vervolgens via winst op Frankrijk in de finale te kunnen be landen. Geen van de vijf landen uit deze groep heeft zich kunnen kwalificeren voor het Olympisch eindtoernooi van 1964. Tsjecho-Slowakije en Oost-Duitsland, die in Tokio zilver en brons wonnen troffen het al evenmin. Tsjecho-Slowa kije treft in de eerste ronde Zuid-Sla- vië en Oost-Duitsland moet in groep B eerst aantreden tegen Griekenland, om daarna in geval *an een over winning uit te komen tegen Roeme nië. Doest, Gerrit Veldhuizen, Jaap Veldhui zen, Thijmen Wolswinkel, Evert Jan Groeneveld, Jan Rijnders, Wim Vink, Sjaak en Kees Overeem, Gert v. Leeu wen en Henneke Deighton. Voor Aldegonde: Arres van Wouden berg, Gerrit Pelkman, Klaas Knape, Pe ter v.d. Sloot, Willem Plaats, Ton van Wcrudenberg, Dick Bleyenberg, John Arzbach, John Knijpinga, Co van Oos tendorp, Wim Kuipers, Tom Tossijn en Gerard Plaats. In de jury hadden voor D.S.A. plaats genomen de heren J. v. Mastrigt en D. Overeem; voor Aldegonde de heren de Jong en Warner. De wedstrijd begon met een intelligentie-test, waarbij voor al de Renswoudse jongens uitblonken. Henk v.d. Broek (Hölleweg) behaalde de meeste punten, van de 60 gestelde vragen. Tweede werd Kees Overeem. Bij het sjoelen bleek Gerrit Veldhuizen d# beste, gevolgd door Thijmen Wols winkel. Bij speerwerpen wederom de bovenste plaatsen voor D.S.A.; Jan Groeneveld en Sjaak Overeem werden le en 2e. Bussen gooien werd een over winning voor Aldegonde. Willem Plaats toonde zich hierin een ware meester. De tweede plaats eveneens voor Alde gonde, n.l. Ton van Woudenberg. In de serveerwedstrijd waren dê D.S.A.-jon- gens Gert v. Leeuwen en Thijmen Wols winkel de beste obers. Deze wedstrijd werd onder grote hilariteit gespeeld. Touwtrekken schijnt altijd een prestige kwestie voor de jeugd te zijn. Enorm fel werd er getrokken. De eerste partij werd een minutenlang gevecht, waarbij de D.S.A.-jongens de overwinning uit het vuur sleepten; de tweede wed strijd touwtrekken werd reeds in 40 seconden beslist in het voordeel van Aldegonde De avond werd besloten met de moderne stoelendans, gewonnen door D.S.A. D.S.A. behaalde een fraaie overwin ning van 25-10 op Aldegonde en blijft door deze zege ongeslagen. Over 14 da gen moet D.S.A. naar Veenendaal en aantreden tegen de sterke ploeg van de Instuif. De jongens uit Veenendaal wil len zich beslist revancheren voor de nederlaag in april van dit jaar in Rens woude geleden. D.S.A. zal ongetwijfeld de sterkste ploeg naar Veenendaal moe ten zenden om zijn ongeslagen record te kunnen handhaven. Of het zal lukken weten we over 14 dagen. AMERONGEN Dezer dagen werd in hotel Buitenlust te Amerongen door de leden van de schietvereniging Wil lem Teil weer naar hartelust geschoten. De uitslag was: J. de Greef 100 pnt; A. de Haas 96 pnt; G. van der Horst 96 pnt, G. Wijnbergen 95 pnt; H. den Uijl 95 pnt; W. van Veenendaal 95 pnt; R. Brinkman 91 pnt; A. Duffels 90 pnt; A. Birgstede 89 pnt; J. Pak- vis 87 pnt J. Niessen 85 pnt; C. Ploeg 85 pnt; J. van Leeuwen 85 pnt; R. La- bruyère 81 pnt. Een kijkje tijdens de gezellige ver loting ten bate van het Dovo-jeugd- werk. ren. In zijn openingswoord drukte DO- VO's voorzitter, de heer P. Hiensch, dan ook zijn erkentelijkheid uit voor hun aanwezigheid. „De jeugdcommis sie en de ontspanningscommissie doen bijzonder veel voor de jeugd", aldus de heer Hiensch. „Het is een zwaar werk, maar ook een dankbare taak om voor de jeugd iets te doen". Verder merkte hij op, dat DOVO momenteel bijna 500 leden heeft en er een ernstig tekort is ontstaan aan jeugdleiders. Er spelen niet minder dan 15 jeugdelftallen in competitie-verband. Iets wat een groot aantal medewerken de ouderen verlangt. Tot de jongens zei de heer Hiensch onder meer: „Probeer te winnen, maar wees vooral sportief, ook als je verliest". Daarop kregen Eddy de Valk en zijn artiesten de ruimte en werd begonnen aan een feestelijk programma. Al spoedig zat de stemming erin, mede door het vlotte optreden van accordeo nist Henk Boy. „The Dutch Rolling Stars" wervelden over het (te) kleine podium op hun rolschaatsen, enkele ma len met een waaghals uit de zaal. Verder werkten mee „The Burlisons", cascadeurs, Gery en Janine als jong leurs en Don William met zijn assis en- te in een acrobatieknummer. In de pauze („we hebben nu rust", zei een kleine voetbal-enthousiast werd een gezellige verloting gehouden ten bate van DOVO's jeugdwerk. Daarna volgde nogmaals een optre den van alle artiesten, afgewisseld door een quiz onder leiding van Eddy de Valk. De quiz-master ontdekte bij het uitreiken van de prijzen zowaar een deelnemertje, dat nog geen DOVO-lid bleek te zijn. Dat werd echter onmid dellijk „hersteld" en met een enorm applaus kon hij zijn prijs in ontvangst nemen. Al met al een gezellige avond, waarvan de DOVO-jeugd bijzonder ge noot. AMERONGEN. In de bossen nabij het Berghuis organiseerde de politiehon denvereniging „Het Vrije Veld" een wed strijd tegen zustervereniging „Succes" uit Rhenen. Er werd in totaal door 6 honden aan de wedstrijd deelgenomen, te weten 3 oudere honden, die het ge hele programma afwerkten en 3 jonge honden, die de eerste afdeling doorna men. De uitslag luidde als volgt: Oude honden: 1. Happezak, Rhenen; 2. Reede, Amerongen; 3. Haaksman, Amerongen. Jonge honden: 1. Görtemöller, Ame rongen; 2. Blankestijn, Amerongen; 3. Smitjes, Rhenen. De Amerongse vereniging heeft het er dus niet slecht afgebracht. De wedstrijd werd bijgewoond door de burgemeester van Amerongen, jhr. mr. O. R. van den Bosch en de postcommandant van de Rijkspolitie, de heer J. Pakvis. AMERONGEN Voor het weekend staan voor de verschillende DVSA-elf- tallen de volgende wedstrijden op het programma. Zondag Zondag speelt het eerste elftal een uitwedstrijd tegen Vreeswijk. Deze ploeg staat bekend als niet voor een kleintje vervaard zijnde. Verwacht mag echter worden, dat, wanneer de Ameron- gers even ijverig hun best doen als df afgelopen zondag tegen Candia'66, he( toch mogelijk moet zijn om tenminstf één puntje mee naar Amerongen t» nemen. Om een uur vertrekt men van af garage „Correct". Het tweede elftal ontvangt om half drie R.K.Unitas 2 uit Veenendaal. Ook dit elftal moet tenminste een punt kun nen winnen. Zaterdag Het eerste elftal van de zaterdagafde ling doet het tot nu toe bijzonder goed. Voor zaterdag is er geen wedstrijd vast gesteld. Men kan dus rust houden. Het tweede elftal gaat op bezoek bij Renswoude 2. Om kwart voor drie zal deze ontmoeting plaatshebben. Jeugd Voor de jeugd staat op het program ma: 3.15 uur: Candia A - DVSA A; 3.15 uur: DVSA a - Oranje Wit a; 2.00 uur: DVSA b - DOVO b. De pupillen spelen om 1 uur tegen de Merino's in Veenendaal. DEN HAAG DWS verwacht nog de ze week met Heracles overeenstemming te bereiken over de transfer van de achterspeler Gerrit Borghuis. Borghuis kwam vóór zijn Heracles- periode uit voor GVAV. Hij speelde sinds 1957 verschillende keren in het Nederlands jeugdelftal (16-18), in het elftal van 18-20 jaar en in Jong Oranje (beneden 23). Aangezien Borghuis gedurende de transferperiode niet door een andere club werd aangetrokken en hij met He racles geen overeenstemming bereikte over een nieuw contract, derhalve tot nu toe niet heeft gespeeld, hoopt DWS hem direct te kunnen opstellen. AMSTERDAM (16 nov.) Evenals dinsdag heeft ook vanmiddag Unilever de meeste aandacht van de internatio nale waarden voor zich opgeëist. De vaste stemming van de voorgaande dag kon worden voortgezet met vrij ruime handel. Ook in de niet-officiële ochtendhandel, zijn er in dit fonds veel zaken gedaan tegen oplopende prijzen tot 86. De vraag in deze hoek komt hoofdzakelijk van het publiek. Dit nog als nawerking op de recent gepubliceer de derde kwartaalcijfers van Unilever, die voor de beurs verrassend goed wa ren na de minder gunstige verwachtin gen. Over de „zwakke stee" Afrika van het Unilever-concern maakt de beurs zich geen zorgen. Hoewel vanmiddag de hoogste prijs van de morgenuren niet kon worden gehaald, lag Unilever toch vast in de markt op ca. 84,70 (83,30). De speculatie in Kon. Olie, na de vaste stemming van de vorige veertien dagen, is sterk afgezwakt. Er hebben thans ruilingen plaats van Kon. Olie in Unilever. Toch was het oliefonds goed prijshoudend op 132.40. Philips kon zich wederom goed handhaven op 80.80. Donderdagochtend maakt Philips de derde kwartaalcijfers bekend. Hier over heeft de beurs geen gunstige ver wachtingen. Het wordt dus afwachten. AKU daalde een halve gulden tot 55. Voor Hoogovens werd een iets hogere advieskoers van 274 opgegeven. KLM was vast. Dit fonds haalde dinsdag in Wall Street het gehele verlies van de laatste dagen in met een verbetering van 4 3/4 dollar. Unilever steeg er bijna een dollar. Bij toenemende handel heeft Wall Street zich gisteren kunnen herstellen na de zwakke stemming van de voor gaande dag. Het bericht over een ver betering van de Britse handelsbalans werkte op de New Yorkse beurs stimu lerend. De handel in de internationale waar den bleef gedurende de gehele beurs- duur kalm, behalve dan voor Unilever. De scheepvaartsector was prijshoudend, terwijl de cultures iets hoger werden geadviseerd. De Staatsfondsenmarkt was doorelkaar prijshoudend. In de lokale afdelingen werd, op ver zoek van het beursbestuur, vandaag geen notering opgemaakt in aandelen Arnold Gilissen's Bank. Voor deze aan delen wordt door Lloyds Bank Europe Ltd. 330 geboden, tegen 314% gisteren. Aandelen Vorstenlandsche die gisteren flauw in de markt lagen met een koers verlies van twintig punten door enig aanbod in een vrijwel lege markt, wer den vanmiddag hoger geadviseerd. ADVER I ENTIE

De Vallei | 1966 | | pagina 15