BURGEMEESTER OPENDE BEATCLUB „Dat t dingetje Vi ding mag worden Veenendaler is brommer van duizend gulden kwijl Hotelier Stuyvenberg: Ik heb „De Koerheuvel beslist niet verkocht Al veel boekingen voor volgend seizoen Uitbreiding in de pen 'TV STUNT VAN DE COLLEGA 'S Gymnastiekvereniging Sparta wil oude tijd doen herleven Biljartuitslagen in district Veenendaal Weer nederlaag voor Veenendaal 2 HORLOGERIE VAN MANEN Cursusavond van het NVV Kom van dat dak af... Kantongerecht Wageningen De hond uit de pot Nieuwe meubelzaak van fa. Wij kniel Eist Judo BURGERLIJKE STAND Ederveen Botsing bij afrit van Rijksweg 12 Rode vlag Exp. VAN ECK - E.V.E. Tel 406 7 Boter Vrijspraak Opgevoerd Schade Onderw ijzeres la£ gewond op straat Auto's gestolen en stiekem zure haring gegeten VEENENDAAL De school op de hoek van de Hoogstraat en de Nieu- weweg heeft aan de binnenzijde een metamorfose ondergaan, die nergens meer herinnert aan de oude „Kokse-school". Nu is er de tiener- en beatclub N.V. „Het Dingetje" gevestigd, die gisteravond officieel door de burgemeester, ver gezeld van de wethouders Koppenberg en Bastmeijer en hoofdinspecteur Dek ker, werd geopend. Hij knipte, als officiële daad, een lint door dat tussen de twee lokalen, die de club in gebruik heeft, gespannen was. Het is de bedoeling van de „directie" dat er voorlopig op vrijdag-, zaterdag- en zondagavond ge danst zal worden. Voor de eerste dansavond vandaag, heeft men de band „Lijn 6" naar het schoolgebouw weten te halen. „Ik mag eraan herinneren dat ik enkele gesprek ken met jullie heb gehad, waarin duide lijk werd gesteld dat ik bereid was mee te werken aan het zoeken naar een on derkomen indien alle activiteiten bin nen de perken van orde en wet ener zijds en fatsoen anderzijds blijven", al dus de burgemeester in zijn openings speech. Ik kan niet garanderen hoe lang jul lie van deze ruimte gebruik kunnen ma ken, maar als jullie eruit moeten, ben ik bereid weer te helpen zoeken naar een andere oplossing." Zich speciaal tot de „directeur' 'van de N.V. wendend, zei de burgemeester: „Jullie hebt een N.V. gesticht en ik neem aan dat je op eigen benen kunt staan. N.V. Het Dingetje vind ik een prachtige naam, waaruit nog van alles kan groeien. Misschien wordt Het Din getje nog wel eens een ding. Een N.V. geeft aandelen uit en jullie hebben waarschijnlijk nog van alles no dig. Ik wil graag een aandeel kopen ter waarde van een tientje. Ik doe dit pri- ADVF.RTE NT1E SOLA elite HOOGSTRAAT 28 VEENENDAAL VEENENDAAL - Deze week werd weer een aantal biljartwedstrijden in het ka der van het district Veenendaal ge speeld. In klasse C 3 speelde het eerste team van de Morgenster uit Eist tegen het eerste van Duurstede. De Elstena- ren wonnen met 5-4. Voor Morgenster werden de punten door G. van Dam en G. Slok gemaakt. Voor Duurstede wer den de punten door Kruif en Van Eek gemaakt. Morgenster kreeg een extra punt. In de C 4 klasse, Poule 1 werden ge speeld Driehoek 2 - SVMD 1, Taveerne 1Sportlust 2 en tot slot Excelsor 4 Morgenster 2. Driehoek 3 uit Rhenen werd op weg naar Wijk bij Duurstede betrokken bij een ongeluk, zodat de ont moeting met Duurstede 2 in december zal plaats hebben. Driehoek 2 won met 7-2 van SVMD 1. H. Lodder, W. Verwoerd en C. Lodder kwamen tot winst. Taveerne 1 verloor met 5-4 van Sportlust 2. Voor de Vee- nendalers werden de punten door J. Hen driks en D. Luster gemaakt, voor Sportlust wonnen A. van Leth en mevr. H. A. van Leth. Een extra punt voor de Elstenaren bezorgde hen de overwin ning. Excelsior 4 ontving in Leersum het tweede van Morgenster. Het Elsterse team verloor met 5-4. Voor Morgenster wonnen B. Soomer en J. Wildeman, ter wijl de tegenpunten op naam kwamen van A. Schuilenburg en W. van Doorn. Een extra punt bracht voor de ploeg uit Leersum de overwinning. In de klasse C 4, poule 2, speelde Hamsche Brug 3 tegen BW 3 .BW uit Veenendaal verloor met 5-4. Hamsche Brug kwam tot deze overwinning door de winstpunten van Lammers, die te gen P. de Jong speelde, terwijl de re mise partijen van Hesselink - A. van Dijk en Den Hoed - H. van de Kaa, alsmede een extra punt het totaal op vijf brachten. Neerbos verloor van de VanandfltUy van AsselL vé omdat de gemeente natuurlijk niets kan doen." Behalve het kopen van het eerste aandeel bood de burgemeester een aan tal flessen aan („De flessen zijn gran dioos leeg, je hoeft er niet meer aan te ruiken!"), voor de versiering van de bar. De heer Vink, directeur van de spik splinternieuwe N.V. bedankte de burge meester voor zijn woorden. Hij zegde toe dat er altijd vier bestuursleden aan wezig zullen zijn om de orde te hand haven en beloofde plechtig dat iedereen die zich niet fatsoenlijk zou gedragen, eruit gezet zou worden. De aanwezigen maakten na het offi ciële gedeelte een rondgang door de beide lokalen, waarbij de versierin gen van muren en plafonds veel waar dering kregen. ELST. Vrijdagmiddag werd de nieuwe zaak van de firma Wijkniet aan de Rijksstraatweg heropend. De oorspronkelijk 18 m2 vloeroppervlak te is uitgebreid tot ongeveer 80 m2, ruim viermaal zo groot dus. Er is nu alle gelegenheid om de ruime voorraad van de heer Wijkniet op het gebied van meubelen, woningtextiel, bedden en dekens te bewonderen. Bij de opening werd even gesproken door de „leermeester" van de heer Wijkniet, de heer Van Prattenburg uit Amerongen. Hij sprak onder meer van een aanwinst voor Eist, waarmee hij de inwoners van dit dorp van harte welkom feliciteerde. Voorts zei hij: „De heer Wijkniet is een eerste klas vakman. Dat kan ik zeggen, want ik heb eigenlijk aan de wieg van deze. zaak gestaan. Het zal zo"n 25 jaar ge leden geweest zijn, dat de heer Wijk niet bij mij kwam vragen of ik hem in dienst wilde nemen. Hij zei er di rect bij, dat zijn vader gezegd had, dat hij f 5,- per wee"k moest verdienen, en alhoewel ik het toen eigenlijk wat veel vond, heb ik hem aangenomen. Het speet me, dat hij zo'n dertien jaar geleden bij me wegging, om zelfstan dig in Eist te gaan beginnen". Na hem sprak wethouder T. van Lienden. „Als eerste wethouder van Eist mag ik wel zeggen ben ik blij met deze mooie zaak, die een aan winst betekent voor dit deel van de ge meente Rhenen. Ik zou blij zijn, als ik nog een stuk of zeventig huizen hier zou kunnen uitgeven. Dan kom ik uit de moeilijkheden en dan kunt U meu belen leveren". VEENENDAAL Dezer dagen speelde het tweede team van Sport school Van de Velde een judo-wedstrijd tegen het tweede team van Ede. De Veenendalers moesten ook dit keer een nederlaag incasseren. Als eerste kwam Frank Buddcls op de mat. Zijn partij eindigde onbeslist. Daarna bond Henk Stuivenberg de strijd aan. Hij verloor door een derde houd greep. Frans Leppers bewerkstelligde vervolgens een onbesliste partij. Nadat Gert Meier met een derde houdgreep won, was de stand nog 10-10 gelijk. De laatste partij werd door J. Krop in de laatste seconden door een eerste houd greep verloren. Zo eindigde deze wed strijd in een 20-10 verlies voor de Vee nendalers. 0 In de loop van het komende jaar zal, na voorbereidende werkzaam heden, een begin kunnen worden ge maakt met de bouw van het nieuwe Haagse Gemeenteziekenhuis aan de Leyweg, zo heeft wethouder mr. W. A. Schouten bij de behandeling van de ge meentebegroting voor 1967 meege deeld. De directie van N.V. „Het Dingetje" poseert op originele wijze voor onze fotograaf. VEENENDAAL Het bestuur van het NVV organiseert maandag een cursusavond voor leden en belangstel lenden. De heer T. van Oordt uit Den Haag zal het onderwerp „het stakings recht" behandelen. De avond begint om kwart voor acht en wordt in het NVV-gebouw gehou den. Geboren. Arrisje E. d.v. E. Nab en J. v.d. Kraats; Engelina d.v. J. Fluit en J. Hendriksen. Ondertrouwd: I. Schoonhoven en M Schreuder; A. Speis en A.C. Post. ADVER'fkNTIb VEENENDAAL Donderdagavond kwam de heer A. J. H. uit Amersfoort de afrit van Rijksweg 12 uit de rich ting Utrecht af. Hij wilde rechtsaf de Nieuweweg op om daarna het parkeer terrein bij „De Afrit" op te draaien. Bij deze manoeuvre zag hij niet of te laat dat uit de richting De Klomp een personenwagen naderde, bestuurd door de heer S. G. W. uit Ede. Volgens verklaringen van de heer W. reed hij op dat moment ca. 80 km. per uur. Hij zag geen kans de bestel auto van de heer H. te ontwijken. Een botsing volgde. Door de klap schoof de bestelwagen over de weg en kwam tot stilstand tegen een andere auto, die voor het koffiehuis geparkeerd stond. Deze wagen kon, hoewel flink bescha digd, op eigen kracht zijn weg vervol gen, de andere wagens werden wegge sleept. Er deden zich geen persoonlijke on gelukken voor. VEENENDAAL Lange brand weerladders moesten eraan te pas ko men om een bewoner van het Schrij verspark van zijn hoogtevrees te ver lossen. Hij was op het dak van zijn winkelhuis geklommen om een feest verlichting rond de gevel aan te bren gen. Hoe het kwam zat wellicht nie mand ooit na kunnen vertellen, maar plotseling sloeg de geveltoerist de schrik om het hart. Hoogtevrees, con stateerden enkele omwonenden. Zij belden de politie, die de alarmerende woorden „er zit een man op het dak, die er niet meer afdurft", doorgaf aan de brandweer. Toen is de ladderwagen uitgerukt, die ter plaatse aangekomen direct tot daden overging. De winke lier werd de helpende ladder aange boden. Toen hij weer op de begane grond stónd, moet hij beseft hebben, dat hij zichzelf kennelijk te hoog had aangeslagen. Nee, Sinterklaas kan het beter WAGENINGEN H. H. uit Veenendaal stond vrij dagmorgen voor de Wageningse kantonrechter, mr. C v.d. Brand, omdat hij per bromfiets de maximum snel heid had overschreden. „Ik had haast om voor twaal. uur thuis te komen voor de controleur van de ziektewet", zo verontschuldigde hij zich. „Het is niet de eerste keer dat u voor een dergelijke overtreding een bon krijgt", zo wist de kantonrechter te vertellen. Bij een vorige gelegen heid was tevens een voorwaardelijke veroordeling opge legd wegens het rijden zonder rijbewijs. Op de vraag van de kantonrechter wat H. voor de kost deed, antwoordde verdachte: „Ik voer helemaal niets uit". Dit was voor de kantonrechter aanleiding om zich af te vragen hoe dan in vredesnaam een bromfiets van f 1100,kon k pen. Ook de officier van justitie, mr. R. A. Th. Geve Deynoot, kon er niet bij. Toch wilde hij ditmaal nc niet tot het uiterste gaan. „Nu nog een boete maar d volgende keer wordt het een opdonder", zo verzekerde hij verdachte. Hij eiste f 100,boete of tien dagen hech tenis. De kantonrechter daarentegen wilde van geen cle mentie horen, aangezien hij de indruk had, dat verdachte het allemaal niets kon schelen. Hij vonniste met inbeslag name van de bromfiets, waarvoor hij een geldswaarde rekende van f 1000,of dertig dagen hechtenis. Twee neven, K. uit Renkum en Van H. uit Maarssen, waren ter verant woording geroepen omdat de een, Van H., een bromfiets had bereden, toen hij nog geen zestien jaar was. terwijl zijn neef dat had toegestaan. Op de vraag waarom de jeugdige inwoner van Maars sen zich hieraan schuldig had ge maakt, vertelde verdachte, dat hij de bromfiets had gepakt, om van Renkum naar Wageningen te komen. De kanton rechter zag in deze verklaring een be wijs van luiheid, die als rechtvaardi ging niet is te accepteren. K. ver klaarde, dat hij niet wist, dat zijn neef nog geen 16 jaar was. Ook was hij on bekend met het feit, dat de bromfiets was opgevoerd. De Officier van Justitie vond dat Van H. nog van geluk mocht spreken, dat er niets gebeurd was. Hij eiste een geldboete van f 25,—. K. hoorde een boete van veertig gulden tegen zich ei sen. Van H. werd conform de eis ver oordeeld, K. kreeg f 25.— boete met onttrekking aan het verkeer van de bromfiets. G.V. uit Veenendaal was gedagvaard, omdat hij zich op de openbare weg had begeven met een voertuig met scherp uitstekende delen. Het bleek een hooi- schudder te zijn geweest en verdachte bewees aan de hand van folders, dat een dergelijk landbouwwerktuig nu een maal zo uitgerust moet zijn, wil het zijn diensten kunnen bewijzen. De. Officier van Justitie concludeerde na het voertuig op de folder te hebben bestudeerd, dat het wel een uitzonder lijk vehikel op de weg was en gaf V. de raad de uitstekende delen van een rode vlag of iets dergelijks te voorzien. Zijn slotconclusie luidde vrijspraak en daarmee kon de kantonrechter zich ak koord verklaren. W. ten B. uit Eist probeerde om van een veroordeling af te komen door het ADVERTENT1F De juiste weg voor al uw vervoer naar: AMSTERDAM - UTRECHT - ARNHEM AMERSFOORT - HILVERSUM - 't GOOI Nijverheidilaan 13 Veenendaal De heer Stuyvenberg, die de geruch ten dat hij „De Koerheuvel" zou heb ben verkocht tegenspreekt, terwijl hij in de keuken van zijn restaurant de soep proeft voor hij die aan zijn gasten voorzet. RHENEN De laatste dagen deden hardnekkige geruchten in Rhenen de ronde, dat de heer A. Stuyvenberg, pachter van hotel „De Koerheuvel" an nex watertoren, zijn zaak zou hebben overgedaan. Wij hebben hem persoon lijk gevraagd wat er allemaal van waar IK. Met een krachtterm spreekt de heer Stuyvenberg het gerucht tegen, gen. Iedereen mag dat weten. Ook de „Allemaal geklets in de ruimte, waar voor we niks kopen", roept hij uit, ter wijl hij achter het fornuis in de ruime, kraakheldere keuken, de soep voor zijn gasten staat te proeven. „Misschien heeft men ergens gehoord dat ik een huis heb gekocht in Rhenen. Dat spreek ik niet tegen, maar dat heeft nergens wat mee te maken, al thans niet met het gelanceerde gerucht, 's Zomers is mijn hotelaccommodatie te klein en wanneer ik op deze manier wat achter de hand kan krijgen, dan zal me dat in het belang van de zaak al leen maar welkom zijn. Ik kan dan zelf in dat huis gaan wonen en de kamers die ik in gebruik heb kunnen dan weer door gasten worden bezet." De heer Stuyvenberg vertelt ons wél een nieuwtje, dat nu eens niet op fanta sie berust. „Met de directie van de N.V. Waterleiding Mij. „Rhenen" heb ik contact opgenomen om hotel „De Koerheuvel" uit te breiden met een res taurantzaal, waarin ruim tweehonderd mensen kunnen worden ondergebracht. De maatschappij bestudeert momen teel deze plannen en ik geloof dat men er niet afwijzend tegenover staat. Zet dèt maar in je krant", voegt hij eraan toe. De schoonzoon van de heer Stuyven berg, de heer Bouwman, komt de keu ken binnen. In het restaurant zitten tal rijke gasten, die bediend moeten wor den. Samen met schoonpa hanteert hij onder het gesprek lange koksmessen. „Ik heb hier volledige zeggenschap in mijn zaak. Ik heb niets met een brouwerij te maken, ik ben eigen baas. Dat is prettig, wanneer je dat kunt zeg gen. Iedereen mag dat weten. Oo k de zaak in Eist is mijn volledig eigendom. Alles staat vrij op naam." Wanneer we op het punt staan te ver trekken, roept de heer Stuyvenberg ons nog na dat hij vanaf april volgend jaar bezet is met Engelsen en talrijke ande re buitenlandse gasten. In het enorme hotel „De Koerheuvel" op het hoogste pun*: van Rhenen blijft de familie Stuyvenberg de scep ter zwaaien. tijdstip, waarop hij in Lunteren de ma ximum snelheid had overtreden in twij fel te trekken. Later vertelde hij het bord met 50 km niet te hebben ge zien. Dit bracht de Officier van Justi tie tot de eis van f 60,—. De kanton rechter vonniste f 65. J. M. V. uit Helmond stond terecht, omdat hij in Veenendaal met te hoge snelheid had gereden. Het was al voor de vierde keer, dat hij voor een derge lijke overtreding was bekeurd. „Ik let er altijd op dat ik niet te hard rijd", zo verzekerde verdachte de rechter. „Kennelijk toch niet", repliceerde deze, wijzend op de overtredingen in het ver leden. De Officier voegde hier nog aan toe: „Als je boter op je hoofd hebt en al vier keer bekeurd bent, moet je ex tra voorzichtig zijn." Hij eiste een boe te van f 50,—. De kantonrechter maakte er f 75,— van met twee maanden voor waardelijke ontzegging en een proef tijd van twee jaar. De verklaringen die de autobus chauffeur Van de B. uit Eist en W. uit Veenendaal aflegden, werden gerui me tijd tegen elkaar afgewogen. De Veenendaler was tussen Eist en Rhe nen met zijn bromfiets in botsing met de bus gekomen, omdat, naar hij ver klaarde, de bus hem de kant in had ge drukt. De buschauffeur verklaarde daaren tegen, dat de bromfietser plotseling naar links was uitgeweken. De Officier van Justitie achtte de Vee nendaler schuldig, omdat hij op het fietspad een inhaalmanoeuvre had inge zet terwijl dat niet verantwoord was. Hij eiste veertig gulden boete. De kan tonrechter achtte het wettige en over tuigende bewijs niet geleverd en con cludeerde vrijspraak. J. W. B. uit Ederveen stond terecht, omdat zijn bromfiets niet aan de ei sen voldeed. Aan de uitlaat was gesleu teld met de bedoeling de bromfiets har der te laten lopen en bovendien had verdachte de maximum snelheid over treden. De Edervener had weinig ter verdediging aan te voeren en hoorde de Officier in totaal f 100,— boete tegen zich eisen. De kantonrechter vonniste met een boete van f 75,— voor te hard rijden en f 55,— voor het opvoeren van de bromfiets. F. van R. uit Wageningen had gerui me tijd geleden nogal wat schade aan gericht op de kruising Diedenweg - Prof. Ritzema Bosweg in Wageningen. Hij was een voor hem rijdende perso nenwagen gaan inhalen, bestuurd door P. uit Renkum. Beide wagens hadden elkaar geraakt, waarna Van R. boven op zijn rem was gaan staan en vervol gens een verkeerszuiltje en een lan taarnpaal omver had gereden. Geruime tijd werd er gediscussieerd of Van R. te dicht gepasseerd was of dat P. tij dens de inhaalmanoeuvre naar links was gekomen. De Officier van Justi tie was van mening, dat P. zich wel degelijk aan dit laatste schuldig had gemaakt en Van R. verweet hij onbe suisd te hebben gereden. Tegen P. eiste hij f 40,— boete en tegen Van R. f 80,—. De rechter maakte er respectievelijk f 40,— en f 100,— van. VEENENDAAL Op het dak van de woning van de heer A. Klop aan de Westersingel prijkt sinds gisteren een, zo tezien, levensechte ooie vaar. In feite echter, is de namaakvo- gel een „stunt" van de collega's van de heer Klop. Zij hebben zijn trouw dag een bijzonder cachet willen geven. Die collega's werken allemaal bij de plantsoenendienst van Gemeentewer ken, waaraan het bord „werk in uit voering" uiteraard niet vreemd is. Ooievaar en bord hebben inmiddels al veel bekijks getrokken. Daar ging het de mannen van Gemeentewerken uit eindelijk ook om! VEENENDAAL De Veenendaalse gymnastiekvereniging Sparta leeft lang zaam naar het 40-jarig bestaan toe. Volgend jaar hoopt men dit heuglijke feit met een daverend evenement te vieren. Thans is men bezig met het ver garen van allerhande foto's, die ver band houden met het verleden van de ze bekende vereniging. Deze foto's zul len hoofdzakelijk worden geëxposeerd op een nader te bepalen datum voor oud-leden van Sparta. De erevoorzitter van Sparta, de heer E. van Asselt, heeft zich tot taak ge- VEEN EN DAAL Woensdagavond werd op de Groeneveldselaan bij „Het Winstpunt" een gewonde vrouw aange troffen, die naast haar brommer op straat lag. Het was de Wageningse mej. J. B. Daar de aard van het ongeval en de toedracht totaal onbekend zijn. ver zoekt de politie iedereen, die inlichtin gen kan geven zich met het bureau in verbinding te stellen. Het politiebu reau is telefonisch te bereiken onder nr. 3636. VEENENDAAL Het „hondenpot je" in de trouwzaal van de gemeente Veenendaal heeft over de maanden fe bruari tot en met oktober 1966 f 748,67 opgeleverd. In totaal hebben de bezoekers van de Veenendaalse trouwzaal tot nu toe f 4006,59 bijeengebracht voor het Kon. Ned. Geleidehondenfonds. Een bedrag, waarvoor aan acht blinden een hond beschikbaar kan worden gesteld. steld al deze foto's te verzamelen e er een geheel van te maken. Van di mooiste en meest sprekende foto's wor den dia's gemaakt, welke dan op de „tentoonstelling" zullen worden getoond. Naar schatting heeft Sparta een slor dige 3000 a 4000 oud-leden in Veenen daal en elders. De heer van Asselt doet een beroep op al deze oud-leden om foto's, die in hun bezit zijn en die slaan op het leven van Sparta, voorzien van naam en adres op de achterzijde, bij hem in te leveren. Nieuweweg 204 te Veenendaal. Mevrouw Stip, weduwe van de heer Stip, voorzitter van Sparta, heeft reeds een uitgebreide collectie ter beschikking gesteld. Het is het bestuur van Sparta duide lijk, dat als alle oude kiekjes worden ingeleverd er in Veenendaal geen ge bouw groot genoeg is om ze alle te tonen... De datum voor de „tentoonstelling" zal nog nader worden bekend gemaakt. c? VEENENDAAL In de nacht van woensdag op donderdag is uit de Ach terstraat een bestelauto, eigendom van de firma G. H. v. L. uit de Hoogstraat ontvreemd. Enkele uren eerder was in Arnhem een personenauto gestolen, die later in Veenendaal is teruggevonden. Men neemt aan, dat de tijdelijke be zitters van de personenauto, deze voor de bestelauto hebben ingeruild. De po litie heeft de personenauto onderzocht op vingerafdrukken en andere sporen. De daders zijn nog onbekend. In diezelde nacht is ingebroken in de schuur van de heer J. v. M., groen tehandelaar, aan de Prins Bernhard- laan. Er werd een transistorradio ge stolen en de dieven deden zich tegoed aan appels, zure haring en limonade- gazeuse.

De Vallei | 1966 | | pagina 3