Sint kreeg warm onthaal, ondanks kou en regen Met de baldadigheid valt het nogal mee Eigen kerkdiensten vooi Sint Nicolaas verbaasd over Rhenens groei Officiële ontvangst door bestuur R.M.C. Sint ook in Eist Jaarlijkse kerst-actie van Leger des Hei Is Philadelphia Ede houdt: Gummiknuppel moest er aan te pas komen Sinterklaas kwam met de stoomboot in A me rongen Cabaret van 't Nut Amerongen Met auto tegen boom Van beate lub naar rechtbank Sola Fide heeft weer predikant Mei aulo tegen pui van hotel Ir. Baas voor V.V.D. Fde Raad van Overleg voor de Jeugd vaat vergaderen Afscheid van marktmeester Zangavond in Nieuwe Herv. Kerk VOLGEND JAAR WELKOM IN NIEUWE RAADHUIS Probleempjes Officiële Bekendmakingen Helicopter Parochie-concilie over het huwelijk HEROPENING Auto o\er de kop en de sloot in \oj* niets eonereets over dagverblijven Botsing op kruising I). P. Bothof te Ede overleden Schoolhoofden krijgen verkeerslessen MAANDAG 21 NOVEMBER 1966 VEENENDAAL Ondanks kou en regen heefl Veenendaal Sint Nico- laas en zijn gevolg op warme wijze welkom geheten. De Sint arriveerde zater dagmiddag om kwart over drie precies op tijd bij het gemeentehuis, nadat hij eerder op de middag op de Kerkewijk ter hoogte van de Bergweg door het dagelijks bestuur van de winkeliersvereniging „Handel en Nijver heid" was begroet. Begeleid door de harmonie „Caecilia" begaf hij zich naar het centrum, waar burgemeester Hazenberg en vele andere vertegenwoor digers van het gemeentebestuur aanwezig waren. Onder de vrolijke klanken van „Zie ginds komt de stoomboot" stapte de bejaarde Spanjaard uit de open koets en werd vervolgens op het bordes van het gemeentehuis door de burgemeester toegesproken. „Uw gemeente is flink gegroeid en dat brengt ook voor Sinterklaas veel werk met zich mee." Dat de Sint niet aiieen Spaanse kran ten leest toonde hij aan toen hij het dag blad „De Vallei" aanhaalde, waarin hij had gelezen, dat het met de baldadig heid van de jeugd nogal mee valt. „Het beroep dat ik vorig jaar op de jongens en de meisjes heb gedaan, heeft vruchten opgeleverd", zo stelde hij niet een tlkkel- tje gerechtvaardigde trots vast. „Zoals u ziet", sprak de burgemeester, „zijn er nu veel meer kinderen dan vorig jaar", en om de honderden nieuwsgierige jongens en meisjes die zich verdrongen om de Sint goed te kunnen bekijken, gerust te stellen voegde hij daaraan toe: „Ik heb wel de indruk dat het brave kinderen zijn". Evenals voorgaande jaren liet de burgemeester duidelijk in zijn woorden naar voren komen dat ook de gemeente een verlanglijstje heeft. „We komen nog zo'n miljoen of zes te kort, u hebt goede relaties in Den Haag, pro beert u daar eens w$.t voor ons te be reiken." „Overigens is de kans groot", zo ging hij verder, „dat u uw route vol gend jaar zult moeten verleggen, omdat dan het nieuwe gemeentehuis klaar is." Sinterklaas, die aandachtig naar de speech van de burgemeester had geluis terd, zei daarna dat hij blij was Veenen daal na een jaar weer terug te zien. Aan het einde van zijn toespraak reik te Sint Nicolaas aan de burgemeester een geschenk uit en daarna begaf hij zich, begeleid door de Scheepjeswolhar- monie op zijn verdere route door de ge meente. Overal waar hij zich liet zien. kreeg hij veel bekijks. Aan het eind van zijn tocht gekomen nam hij zijn intrek in hotel „De Korenbeurs" op de Markt en daar hadden wij nog een gezellig ge sprek met hem. De Sint is een spieker van formaat, dat is eigenlijk geen nieuws, maar dat hij uitstekend op de hoogte bleek te zijn van alles wat zich het afgelopen jaar In Veenendaal heeft afgespeeld, was voor ons toch .wel een verrassing. „Och", verklaarde de Sint, terwijl hij een echte Veenendaalse sigaar op stak, „als je als Sinterklaas bij de tijd wil blijven, dan moet je welIk lees veel kranten en zorg er wel voor dat ik in Spanje alles over Veenendaal aan de weet kom." We konden de Sint daarom met een gerust hart zijn mening over een aantal Veenendaalse probleempjes vra gen. Over de winkeliers bijvoorbeeld. „Allereerst wil ik ze een echte Spaan se pluim op de hoed steken, want er is hier van alles te koop. Dat is belangrijk, want nu hoef ik al die cadeaus niet uit Spanje mee te sjouwen. Sja en nu we het toch over die winkeliers hebben, een beetje meer eendracht zou geen kwaad kunnen. Eén grote winkeliersvereniging voor alle straten dat zou het beste zijn, want ik zeg altijd maareen dracht maaktmaakt „Macht", vulden we aan om de be jaarde Goedheiligman een handje te hel pen. Hij was nu al nieuwsgierig hoe het nieuwe raadhuis er straks zou gaan uit zien en hij beloofde dat hij dat gemeente lijke pronkstuk volgend jaar in zijn nachtelijke routes zal opnemen (de ambtenaren moeten hun schoen dus nu nog in het oude gemeentehuis zetten). GEMEENTE RHENEN Hinderwet openbare kennisgeving ver zoek om vergunning Op de secretarie van de gemeente Rhe- nen ligt ter inzage een verzoek met bij lagen van fa. G. H. van Leeuwen, Sta tionsweg 13, De Klomp, post Veenendaal om vergunning tot het oprichten van een inrichting bestemd voor het opslaan en afleveren van motorbrandstoffen, Veenendaalsestraatweg 31. kadastraal gemeente Rhenen, sectie H, nummert s) 3582. Schriftelijke bezwaren tegen het verle nen van de vergunning kan een ieder gedurende tien dagen na dagtekening van deze bekendmaking inbrengen bij het gemeentebestuur, waar dit verzoek ter inzage ligt. De ingekomen bezwaar schriften worden mede ter inzage ge legd. Mondelinge bezwaren kan een ieder per soonlijk of bij gemachtigde inbrengen op een openbare zitting te houden op 6 december 1966 11.00 uur in gemeente huis Rhenen. Beroep tegen een beschikking kan later o.a. slechts worden ingesteld door: a. een inwoner van een gemeente waar deze openbare kennisgeving is geschied, mits hij in persoon of bij gemachtigde op de bovengenoemde zitting is ver schenen; b. een andere belanghebbende, mits hij binnen de gestelde termijn schriftelijk bezwaren heeft ingebracht. Rhenen. 16 november 1966 Burgemeester en wethouders van de ge meente Rhenen. Burgemeester, L. Bosch v. Rosenthal Secretaris, W. C. Pieters EDE De afdeling Ede van Philadelphia heeft ln navolging van andere ste den besloten kerkdiensten voor gehandicapte kinderen te houden. De eerste dienst zal hoogst waarschijnlijk op 25 december plaats vinden in de Evangelisch-Luther- se Kerk. Tot nu toe bezochten de ouders met hun kinderen de kerkdienst in Vee nendaal, maar dit blykt voor velen te grote moeilijkheden op te leveren. De bij de leden van Philadelphia gehouden enquête en de vele positieve ant woorden van de aangeschreven kerkeraden hebben er toe bijgedragen dat het plan voor de kerkdiensten, waar ongeveer zestig kinderen worden verwacht, con creter werd. De enige moeilijkheid die er nog bestaat Is, dat vele predikanten het nog niet aandurven een dergelijke dienst te leiden. Destijds had Sint vernomen dat er plannen bestonden om in Veenendaal een helicopterhaven aan te leggen. Het speet hem bijzonder dat hij er nadien nooit meer iets van had gehoord, ,,'t Zal wel niet doorgaan", zo sprak hij daarom een A beetje teleurgesteld „en eigenlijk is dat J jammer. Altijd die open koets en die paarden een ondernemende Sinter klaas als ik wil ook wel eens een keertje de lucht in. En likkebaardend voegde hij daar aan toe: „Een intocht per heli copter zou lang niet gek zijn Sinterklaas sprak nogal opgewonden over de nieuwe V.V.V., die Veenendaal sinds enkele weken rijk is. „Goed werk", zei hij terwijl hij er even tussen door aan Zwarte Piet uitlegde dat die letters „Vereniging voor Vreemdelingen ver keer" betekenen. „Over letters gespro ken Piet kijk es in de zak". Dat bevel werd door de zwarte dienaar prompt uitgevoerd en even later zat de Sint aan een grote hocoladeletter te knabbelen. „De kwaliteit is uitstekend", smikkelde hij. Voor ons het sein om weg te wezen en gauw thuis de schoen te gaan zetten VEENENDAAL Ondanks de voet balwedstrijden voor de T.V. bestond er weer veel belangstelling voor de avond van het Parochie Concilie met als onder werp: Huwelijkszorgen. Pater v. Kaathoven opende de avond met schriftlezing uit Genesis II over de schepping van de mens. Toen volgde een inleiding. „In de eerste plaats moet men posi tief over het huwelijk praten. Ga niet negatief te werk", zo zei de Pater. „Ver nieuwing betekent beslist geen afval, er zijn alleen veranderde opvattingen. De geest van de Heer werkt nu in de Kerk. Alles van vroeger is niet verkeerd, het werd echter maar half bezien. Zo moeten we nu ook een huwelijk be kijken; man en vrouw, een prachtige menselijke verhouding. Vroeger leefden we volgens het wetboek, nu gaat het geweten spreken. Man en vrouw moeten samen beslissen wat wel en niet mag, niet de priesters (de kerk). De liefde voor elkaar staat op de eerste plaats. Men moet het geslachtelijke niet zoe ken, wel het geslachtsleven. Het doel van het huwelijk is elkaar gelukkig maken en daardoor God te dienen. Het gebed is echter een onmis baar. element in het huwelijk." Pater Kaathoven haalde nog een ci taat aan uit de onvergetelijke T.V.-uit- zending van Mgr. Bekkers van maart 1963: „Vanuit de menselijke beleving van het huwelijk, dus vanuit de liefde en verantwoordelijkheid voor elkaar, kun nen de gehuwden en zij alleen, de vraag beantwoorden wat Gods roeping en levensopdracht voor hen concreet be tekent. Hun menselijke liefde en verant woordelijkheid kar aansporen tot een groot of klein gezin; tot gezinsuitbrei ding of tot gezinsbeperking. Het is hun gewetenszaak, waarin niemand zich mengen mag." Huwelijks-gemeenschap is niet het middel om kinderen te krijgen, wel een uiting van liefde tussen man en vrouw, dat kwam duidelijk in zijn woorden naar voren. Hierna volgde een levendige, in teressante discussie. VEENENDAAL De heren E. v. d. H. en H. B. wilden aan een bevel van de politie geen gehoor geven en kregen er daarom niet de gummi knuppel van langs. Ze vertikten het zich voor de ingang van cafetaria „Het Grote Dorp" te verwijderen, toen de politie hen dat gelastte. Eer der waren ze de toegang tot liet cafetaria ontzegd. Pas toen de gum miknuppel werd gehanteerd, besef ten zij wie liet te vertellen had. Tegen de heren, die mee naar het bureau werden genomen werd pro ces-verbaal opgemaakt. RHENEN Zaterdagmiddag heeft Rhenen Sint Nicolaas een officiële ont vangst bereid. De Bisschop uit Spanje kwam uit oostelijke richting het stadje aan de Rijn binnen rijden in een open rijtuig. Het dagelijks bestuur van de „R.M.C." zat in het volgrijtuig. De heren waren zoals gebruikelijk bij plech tigheden weer in jaquet gestoken. De harmonie „Ons Genoegen" opende de stoet, die werd gesloten door een aantal reclamewagens van de plaatselijke middenstand. Voor het gemeentehuis stonden enorm veel kinderen met smart op de komst van de Sint te wachten, die ongeveer een kwartier over het tijd schema arriveerde. Burgemeester Mr. L. Bosch ridder van Rosenthal was persoonlijk op het bordes van het gemeentehuis aanwezig om de Goedheiligman te begroeten, samen met wethouder Mr. J. Deen en gemeente secretaris W. C. Pieters. Wethouder T. van Lienden was in Eist om daar uit naam van het gemeentebestuur de Sint welkom te heten. De Burgemeester ver telde met trots van de nieuwe ontwik kelingen in zijn gemeente. Hij was bij zonder verheugd Sinterklaas de tot standkoming van het overdekte zwem bad te kunnen melden. „Ik heb het bal al gezien," zei de Sint in zijn antwoord. „Dat is ook de reden waarom ik hier een kwartier te laat ben. Ik kon mijn Pieten er niet btf weg krij gen, die wilden namelijk gewassen wor den!" Sinterklaas herinnerde aan zijn in tocht van vorig jaar. „Toen zijn we Rhe nen als het ware binnen komen glijden. Het ging nu wel iets beter. Het is niet glad, maar overigens werkt het weer in Holland niet mee." De Sint prees de activiteiten van Rhe nen. „Het gaat hier steeds meer op een grote stad gelijken," zei hij. „En wat hebt U een prachtig bejaardencentrum. Als ik oud ben, kom ik er ook wonen Buitengewoon was hij te spreken over de nieuwe verkeerssituatie bij het via duct. „Wat is het daar ruim geworden," riep hij uit. Nadat de grote kinderschare Sint Ni colaas uit volle borst had toegezongen, begeleid door „Ons Genoegen", overhan digde St. Nicolaas het gemeentebestuur enkele geschenken, waarna hij aan zijn rijtoer begon. Onderweg stopte hij voor de zaak van de heer J. Baars aan het Fred. v. d. Paltshof, die juist zijn kunsthandel uit gebreid had heropend. De Sint verrichtte de officiële opening, door een fles cham pagne als bij een schip taaran «U voorgevel te pletter te smijten. De fles was van een knappe kwaliteit, want de handeling moest tot vijfmaal toe worden herhaald, voordat de geluk brengende scherven op de grond vielen en het schuimende vocht langs de voorgevel siepelde. „Ons Genoegen" had hier front gemaakt en speelde er na de klap vrolijk op los. Na de tweede maal door het stadscen trum te zijn gekomen en door Rhenen- hoog te zijn rondgereden, vertrok de AMERONGEN Evenals op vele andere plaatsen is Sint Nicolaas zater dagmiddag ook in Amerongen gearri veerd, dit op uitnodiging van de actieve winkeliersvereniging. De Sint verscheen op zeer originele wijze, namelijk per stoomboot. Welis waar op een wagen, bij gebrek aan be vaarbaar water, maar de boot leek toch heel echt, dankzij de vele uurtjes van huisvlijt van enkele winkeliers. Luid toeterend en stomend „voer" de boot door het dorp, voorafgegaan door de mu ziekvereniging Ons Genoegen. Heel wat zakjes snoepgoed werden door de zwarte pieten uitgestrooid. Voor het gemeentehuis werd halt ge houden. Daar werd Sint toegesproken door de burgemeester, die verheugd was dat de Sint Amerongen ook dit jaar weer niet heeft vergeten. Sint overhan digde hem een grote plastic „A", met de belofte dat deze binnenkort in een beter verteerbare letter zal wordan omgezet. weldoener met zijn uitgebreide gevolg weer in de richting van de Grebbeberg. Hij nam zijn intrek in hotel „De Greb be", waar RMC-secretaris P. van Lon den gedurende het verblijf in Rhenen als gastheer zal optreden. In de showroom van garage „De Rho- ter" heeft de Sint een uitgebreide col lectie fraaie prijzen uitgestald, waar onder een wascombinatie, een bergmeu bel, een stofzuiger en talrijke andere waardevolle geschenken, die gewonnen kunnen worden in de RMC-actie, die tot 5 december duurt. AMERONGEN Ter viering van het 2e lustrum bood het Nutsdepartement Amerongen haar leden een cabaretavond aan. Voor deze avond was het cabaret gezelschap van Cees van Oyen uitgeno digd bestaande uit Cees van Oyen, Maria Lindes en Joop Stokkermans piano. On der de titel „Lach eens in de spiegel" werd een programma gebracht van lied jes en teksten. Helaas hadden maar weinigen aan de uitnodiging van het bestuur gehoor ge geven. Waarschijnlijk was dit de reden, dat het geheel niet goed uit de verf kwam. Enerzijds was het voor de optre- denen moeilijk om voor een slechts zeer spaarzaam bezette zaal op te treden. Anderzijds gaf een handjevol aanwe zigen zich ook niet zo gemakkelijk. Aan de cabaretiers lag het in geen geval. De liedjes waren uitgesproken goed. Ook de melodietjes, waarschijnlijk van de hand van Joop Stokkermans ver dienen alle lof. Na de pauze kwam er wat meer con tact tussen podium en zaal. Vooral de imitaties van Cees van Oyen van Toon Hermans en Lou Bandy hadden veel succes. De thuisblijvers hebben ook deze keer weer eens ongelijk gehad. Bij afwezigheid van de voorzitter, dokter A. C. Kars. werd de avond ge opend door de vice-voorzitter de heer F. van Bergen. Na een dankwoord aan de artiesten sloot hij de avond met een herinnering aan de volgende Nutsavond. Deze wordt gehouden in de raadzaal. Er zullen dan Jiddische liederen ten gehore worden gebracht. LUNTEREN. De Luntenaar K.. die dezer dagen met zijn auto op de Lunterseweg tegen een boom botste, liep een lichte hersenschudding en lich te schaafwonden op. Zijn zwaar be schadigde auto moest met een takel wagen worden weggesleept. K. zei, dat in de bocht een tegenligger hem dwong te veel naar rechts te rijden waardoor hij tegen de boom aankwam. GEMEENTE VEENENDAAL LEGGER DER WEGEN Burgemeester en wethouders van Vee nendaal maken bekend: dat een exemplaar van het door gedepu teerde staten der provincie Utrecht, in gevolge het bepaalde bij de Wegenwet, opgemaakt ontwerp van de 3de wijzi ging van de legger der wegen voor deze gemeente op 16 november 1966 op de gemeentesecretarie, 2de afdeling. Hoofd straat 92 wordt nedergelegd. Het ontwerp ligt aldaar van die dag tot 17 december 1966 voor een ieder ter in zage. Bezwaarschriften tegen het ontwerp kunnen bij ons worden ingediend en worden bij het ontwerp voor een ieder ter inzage gelegd. De bezwaarschriften kunnen worden toegelicht en bezwaren kunnen mede worden ingebracht in een zitting, welke zal worden gehouden in het gemeente huis, Hoofdstraat 34, op maandag 9 januari 1967 des namiddags om 3.00 uur. Na de vaststelling van de legger is de openbaarheid van de weg en de ver plichting tot onderhoud of tot een bij drage in het onderhoud van de weg, vastgelegd. Wijziging van onjuiste ver meldingen te dezer zake kan dan nog slechts door rechterlijk vonnis worden verkregen. Belanghebbenden worden derhalve uit genodigd zicht ervan te overtuigen of het ontwerp naar hun mening onjuist heden bevat en zo ja, daartegen binnen de daarvoor gestelde termijn bezwaren j in te dienen. Veenendaal, 15 november 1966 Burgemeester en wethouders voor noemd: Burgemeester, J. Hazenberg Secretaris. Van Manen VEENENDAAL In de nacht van zondag op maandag reed de jongeman P. R. uit Veenendaal met zijn personen auto over de Nieuweweg en raakte ter hoogte van de bocht voor de spoorweg overgang in een slip. Hij verloor de macht over het stuur en kwam met auto en al ondersteboven in een sloot terecht. Zowel hij als een medepassagier kwa men er zonder kleerscheuren af. De auto werd vooral aan het dak zwaar bescha digd en werd door een takelwagen weg gesleept. VEENENDAAL Een aantal opge schoten jongelui onder commando van J. R. wilde bij de beatclub „Het Dinge tje" naar binnen. Ze gedroegen zich evenwel dermate onrustig dat de leiding van de club hen de toegang weigerde R. ging daarop aan het treiteren, reden voor de beat-leiding om de politie te bellen. De onruststoker werd ingerekend en zal vandaag voor de officier van ju stitie worden geleid. Hij is „een goede (of een kwade?) bekende" van de po litie. VEENENDAAL - Ds H. Nijeboer van Beilen heeft het beroep dat op hem door de Ned. Herv. buitengewone wijk- gemeente in wording „Sola Fide" was uitgebracht, aangenomen. Hij zal om streeks maart van het volgend jaar in Veenendaal zijn intrede doen. Het onderzoek dat Philadelphia ge daan had naar de mogelijkheid om in Ede een kerkdienst te houden voor ge brekkige kinderen is één van de activi teiten die het bestuur op zich heeft ge nomen. Hieronder valt ook de stichting van dagverblijven voor gehandicapte kinderen waar echter nog niets con creets over meegedeeld kon worden. Wat betreft de busjesactie, waarvan het doel is door een eigen fonds de kin deren een vakantie te bezorgen, sugge reerde de secretaris, ds. Zijlstra, de busjes thuis b.v. naast de telefoon te zetten. Na de bestuursmededelingen gaf de voorzitter, de heer Elzinga het woord aan ds. Langbroek uit Veenendaal die zijn rede „De gestoorde schaapjes van de grote kudde" begon met zich af te vragen hoe de kerk in de loop der tijden in haar belijdenis, ge schriften en kerkorden over de geeste lijk gehandicapten dacht. Het bleek, dat de kerk pas in de negentiende eeuw iets voor deze psychisch gestoorde mensen deed. Vóór die tijd werden zij als nar of gek beschouwd en gevangen geno men; men dacht dat zij door demoni sche machten bevangen werden en men zag niet in dat zij eigenlijk zieke men sen waren. Rond de eeuwwisseling er kende men de psychiatrie als weten schap en de laatste 25 jaar schenken de artsen bijzondere aandacht aan de ze zieken. Ds. Langbroek noemde daarna uit spraken van professoren als Tramer en Rumke. Met deze laatste die gezegd heeft dat „normaal zijn is het harmo nisch samenleven van andere mensen niet verstoren", kon de spre'-er het niet eens zijn. „Waar blijft je dan wel met de provo's en de akelige mensen in de kerk...", was zijn opmerking. ELST Zoals in vele voorgaande jaren zetten Sint en Pieten zaterdag middag opnieuw voet aan wal bij hel Ingense Veer. De belangstelling was enorm, hetgeen voor de organiserende contactgroep winkeliers een groot suc ces betekende. Toen de (stoom)boot in zicht kwam zetten de vele jeugdigen met behulp van een geluidswagen het „Zie ginds komt de stoomboot" in. De goedheilig man en zijn knechten werden welkom geheten door een woordvoerder van de contactgroep. Hierna stapte de grijs aard vergezeld van zijn twee pieten en omringd door de jeugdige Elstenaren in een open auto, waarna hij een rond rit maakte vooraf gegaan door de El- sterse muziekvereniging „Crescendo". Niettegenstaande de lichte regen kwa men vele Elstenaren met hun spruiten naar buiten om de Sint te begroeten. VEENENDAAL De 20-jarige N. v. B. kwam met zijn auto op de hoek Hoofdstraat-Hoogstraat in botsing met een auto, die bestuurd werd door de 50- jarige Veenendaler P. H. Van B. durfde niet te remmen toen hij het verkeers licht op geel zag springen (vanwege de gladde weg) en reed door. Van rechts kwam H. die tegen hem aan botste. Er ontstond materiële schade en H. en zijn medepassagiers liepen lichte verwon dingen op. VEENENDAAL De heer C. van E. uit Veenendaal botste met zijn auto te gen de pui van hotel „De Gouden Leeuw" aan de Nieuweweg. Het ongeval gebeur de zaterdagmorgeii en was het gevolg van een slippartij. De auto ramde een ton en een hek en kwam zwaarbescha- digd tegen de pui tot stilstand. Het hotel wordt de laatste tijd steeds vaker als „bumper" gebruikt. VEENENDAAL Na de grote landelijke collecte» van de laatste weken wordt er volgende week voor een plaatselijk doel gecollecteerd. Van 5 tot 14 de cember beeft namelijk het Leger des Heil» toestemming om de jaarlijkse col lecte te houden, ten bate van de kerstfeestvieringen. Daarna, op 16 en 17 de cember zullen op vier plaatsen in Veenendaal de kerstpotten opgesteld staan. Het Leger des Heils heeft tenminste 4000.nodig om alle plannen voor Kerstmis te kunnen realiseren. De plan nen voor de actie zijn klaar. Er zullen kerstpakketten aan de patiënten in het Julianaziekenhuis worden uitgereikt en ook aan langdurig-zieken en aan min der bedeelden (Luitenant van de Harst van het Leger weet met stelligheid dat deze mensen in onze maatschappij nog steeds voorkomen!) Er zal een kerst feest voor buitenkerkelijke kinderen en een familiekerstfeest worden gehouden, waaraan door gezinnen van elke rich ting kan worden deelgenomen. Een bij zonder punt van het kerstprogramma van het Leger des Heils is het bereiden van een verrassing aan allen, die in de kerstnacht moeten werken. Zij denken aan politie, verplegend personeel en der gelijke. Aan de Volkskerstzang op donderdag 22 december zal een nieuw onderdeel van het Leger des Heils in Veenendeel medewerking verlenen, namelijk een gi- taargroep. Deze groep wordt op 8 de cember om 19.30 uur in de Legerzaal geïnstalleerd door een der landelijke functionarissen. De luitenant van het Leger des Heils deelde mee, dat alle gaven voor de kerst actie tot de laatste cent daarvoor ge bruikt zullen worden. Indien er geld mocht overblijven, dan wordt dit op een speciale rekening van het hoofdkwartier in Amsterdam gestort, waar men het tot volgend jaar vasthoudt. Dan wordt het weer naar Veenendaal teruggestort, om voor de kerstactie 1967 gebruikt te worden. De kerstpotten zullen op de volgende plaatsen worden opgesteld: Slotemaker de Bruïneplein, voor het postkantoor, voor de Hema en bij de zebra, op de hoek Hoofdstraat-Zandstraat. Hij sprak daarna over het schaamte gevoel dat de ouders van deze kinderen vaak hebben. Hierover zei de predi kant dat Jezus Christus juist met de schaapjes met de gebroken pootjes was bewogen en noemde enkele voor beelden uit het Oude en het Nieuwe Testament om zijn stelling te illustre ren. De gestoorde kinderen zijn ook doop leden van de kudde en de ouders moe ten de predikanten erom vragen in de kerk ook aan hen te denken. In Veenen daal. waar reeds kerkdiensten voor ge handicapten gehouden worden is het 'n feest al de blijde gezichtjes te zien, vond ds. Langbroek en het verheugde hem dat ook in Ede dergelijke diensten gehouden zullen worden. Hij gaf de pre dikanten die nog een beetje huiverig waren om voor deze kinderen te preken de raad eens een kijkje in een BLO- school te nemen om zich aan dit bijzon der soort kinderen aan te passen. EDE In de ouderdom van 71 jaar is zondag in Ede overleden de heer D. P. Bothof, oud-secretaris van de Prote stants Christelijke Onderwijzersvereni ging en destijds een vooraanstaand fi guur op onderwijsgebied. De heer Bothof begon in 1914 zijn loopbaan als onderwijzer aan de christe lijke school te Culemborg. Daarna werk te hij achtereenvolgens in Arnhem en in Ede en op het instituut „Klein Warns- born" in Arnhem. In 1933 nam hij zitting in het hoofd bestuur van de voormalige „Vereeniging van Christelijke Onderwijzers en Onder wijzeressen". In 1934 werd hij penning meester van deze organisatie en in 1940 voorzitter. Bij de opheffing van deze vereniging en de oprichting van de Prot. Chr. Onderwijzersvereniging, trad de heer Bothof in 1953 op als secretaris. In 1960 ging hij met pensioen. De heer Bothof was o.m. lid van de schoolraad voor dc „Scholen met den Bijbel", commissaris van de vereniging „Lukas" en lid van de contactcommissie voor het Mulo-onderwijs. Zijn verdien sten vonden erkenning in zijn benoe ming tot ridder in de orde van Oranje- Nassau. EDE Donderdag 24 november zal het eerste kamerlid voor de V.V.D. ir. J. Baas voor de Statencentrale Ede in de bovenzaal van Reehorst een lezing houden over de actuele politieke situa tie. De avond, die voor een ieder toe gankelijk is, begint om 20.00 uur. F C EDE De Raad van Overleg voor de jeugd houdt op donderdag 24 no vember om 20.00 uur in Arbeidszorg een vergadering, waarop o.a. de festi viteiten rond het 10-jarig bestaan van de Edese Jeugdraad ter sprake zullen komen. EDE Dinsdagavond om zeven uur zal in café Marktzicht afscheid worden genomen van marktmeester T. Droffe- laar. De heer Droffelaar wordt opge volgd door zijn zoon. EDE De Bijbel Kiosk Vereniging- biedt de gemeente Ede een zangavond aan op donderdag 24 november om 20.00 uur in de Nieuwe Hervormde Kerk aan de Verlengde Maanderweg. De bekende radiozanger Kees Deenik zal enkele liederen zingen en de sa menzang leiden. Verder wordt meege werkt door een groot koor gevormd het Hervormd Zangkoor, het Tabor kerkkoor en het Gereformeerd Jeugd koor o.l.v. Henny Pomp alsmede de koorklas van de Pi.nses Mirijkeschoo! o.l.v. W. J. Hornsveld. Organist is Wim Modderkolk, trom pettist Jan Zadelhoff. Ook de predikan ten ds. A. den Hartogh, ds. G. Meys- ter en ds. G. Roukema verlenen hun medewerking. De toegang is vrij. EDE In verband met de nieuwe verkeersregels, die op 1 januari in wer king treden heeft het Verbond voor Vei lig Verkeer besloten enkele cursus avonden aan schoolhoofden te geven. De onderwijsmensen krijgen een dezer dagen een circulaire waarmee zij zich voor deze instructielessen kunnen opge ven. Men streeft ernaar de cursussen ook in Ede te houden, zodat de school hoofden niet voor deze avonden naar Arnhem behoeven. LUNTEREN Vorige week moest P. uit Lunteren naar het Julianazieken huis gebracht worden nadat hij met zijn auto op de Spoorstraat met de wa gen van de Luntenaar D. die te veel links reed, in frontale botsing kwam. De twee personenauto's werden zwaar beschadigd. Het voertuig van P. vloog in brand maar het vuur werd snel door omstanders geblust.

De Vallei | 1966 | | pagina 3