Panters 1 speelde tegen „grote broer" te riskant Weaving versloeg in spannend duel AGAVS 2 Candia '66 kon maar net 1-0 zege op SVF bevechten Wageningse voorhoede niet schotvaardig genoeg Wegwerken achterstand vergde te veel van RCH-heren St. Nicolaas Winst voor judoka's uit Yeenendaal Biljarttoernooi in Café „Sportlust" HYC incasseerde opnieuw nederlaag DOYO oefende tegen en in Lunteren (0-7) YDC kansloos tegen kampioenskandidaat YZC ronde verder door niet opkomen van tegenstander voetbal-exhibition in Amerika Piero del Papa bleef Europees kampioen half-zwaargewicht Tennisresultaten van Nieuw Zuid Wales Opleving Reserves Zaalhandbalcompetitie begonnen Over 2 weken is het Veenendaalse schakers boekten winst Van Wijnbergen slaagde voor praktische gedeelte zwarte-bandexamen Dammen Renswoude won met 10-3 van Groot Batelaar Waterpolo Vele modellen Prijzen van 5.95 tot 16.50 Wereld-garantie Wereld-service Korfbal Pagina 7 MAANDAG 21 NOVEMBER 1966 VEENENDAAL De competitiewedstryd tussen ,de beide herenploegen van Panters, uitkomende in de eerste klasse van de bond, leverde zaterdagmiddag niet die strijd op, die er van werd verwacht.. Net als in voorgaande jaren werd het wel een aanvaardbare stryd, maar de gespannenheid, vooral van Panters I, garandeerde nu eenmaal niet een hoogtepunt. Panters 2, niet helemaal compleet, won met 31 van Panters I, dat vooral in de eerste twee sets niet kon impone ren. In de derde set kon Panters 1, na een achterstand, toch winnen, maar in de vierde set werd de ploeg kansloos en definitief door Panters 2 geklopt. Door deze zege blijft Panters 2 ongeslagen leider van de eerste klasse. Het begin van deze „broederstrijd" was matig. Panters 2 stak duidelijk in zijn beste vorm. Toch had het Pan ters 1 met goede plaatsballen en met een nog niet voluit draaiende aanval geheel in zijn macht. Punt na punt VEENENDAAL Vorige week toog de herenvolleybalploeg van Weaving weer naar de sporthal te Amersfoort om een competitiewedstrijd te spelen tegen het Soester AGAVS 2. Het werd ditmaal geen „walk-over" voor de men sen van de KVSW .Integendeel, men ondervond onverwacht veel tegenstand van de Soestenaren. Het werd ditmaal een 21 overwinning voor Weaving, waardoor het ongeslagen bleef en nog steeds aan de kop van de ranglijst in de vierde klas prijkt. De eerste set werd door Weaving nog redelijk goed gespeeld, hoewel het veel tegenstand ondervond. Dit waren de mannen van Weaving niet meer ge- WAGENINGEN Het eerste team van de judoschool Van der Velde won de wedstrijd tegen het eerste team van Wageningen met klein verschil. In deze derde ontmoeting met de Wa- geningse ploeg was het Anton van Bes- selaar, die voor Veenendaal in de eer ste partij uitkwam. Hij bracht het tot een onbeslist gevecht. Daarna kwam Hans van Manen op de mat en won zijn partij op beslissing, hetgeen hem vijf punten opleverde en daarmee uit eindelijk de overwinning voor zijn team. De derde man van Veenendaal was Theo van Wijnbergen. Zijn partij eindigde onbeslist. Nog steeds had Vee nendaal op het sterke team van Wage ningen een kleine voorsprong. De vier de man van Veenendaal, Wout van Bar- neveld, kwam uit tegen Heilegering, één van de judoka's, die voor de trai ning van de Nederlandse kernploeg is uitgenodigd. Wout van Bameveld nam geen risico en zijn partij eindigde on beslist. De spanning was gestegen. Als laatste kwam voor Veenendaal Ri- nie Kleier op de mat. Hij had een zeer moeilijke taak. De kleine voorsprong van zijn team kon door de kleinste fout geheel teniet gedaan worden. Zijn tegenstander was de sterke Kees Pijls, ook een judoka, die uitgenodigd is voor de training van de Nederlandse kern ploeg. Hoewel Rinie Kleier de sterkste was, trad hij zo voorzichtig mogelijk op en nam geen enkele risico. Hij maakte geen fout en daarmee behield zijn team de voorsprong en de over winning. ELST Zaterdag en zondag werd in Café Sportlust een biljarttoernooi ge houden. Van elke biljartvereniging uit onze streek konden leden, die een alge meen moyenne hadden, dat tussen de 2 en 3 lag, deelnemen. Onder leiding van de heer W. van Doorn zijn de partijen sportief verlo pen. De uitslag was als volgt: 1. M. van Leeuwen (BW) met 12 matchpun- ten en algemeen moyenne 2,84; 2. W. van Asselt (BW) met 12 matchpunten en a.m. 2,73; 3. P. van Doorn (Cen trum, Langbroek) met 10 matchpunten en a.m. 2.83; 4. L. A. Lieuwen (S Drie hoek) met 8 matchpunten en a.m. 2,70; 5. E. A. Onink (Excelsior, Leersum) met 6 matchpunten en a.m. 2,51; 6. T. Vroe- (BHS, Doorn) met 6 matchpunten en a.m. 2,41; 6. B. Straub (BHS) met 2 matchpunten en a.m. 2,02; 8. T. A. van Berkel (SVMD, Doorn) met 0 matchpunten en a.m. 1,88. Er werd li- bre gespeeld. De prijzen waren be schikbaar eeiteld door Café Sportlust. wend met het gevolg, dat het zowel in de aanval als in de verdediging niet he lemaal klopte. Toch bleef men de meer dere van AGAVS en men won deze eer ste set nog ruim met 159 (01). In de tweede set waren het twee gelijk waardige ploegen die elkaar onder vuur namen. Bij Weaving deden zich herhaal de malen paniekerige situaties voor, het geen geenszins ten goede kwam aan de eenheid van de ploeg. Het peil van Weaving zakte zienderogen, maar bij de stand 1313 kon de ploeg zich toch net op tijd even herstellen en daardoor de set met 1315 winnen (03). In de derde set was Weaving helemaal van de kaart. Niets, maar dan ook niets luk te meer. AGAVS voelde deze terugslag van Weaving goed aan en drukte aan vallend goed door met het gevolg, dat deze derde en laatste set voor Weaving met 1510 verloren ging. Ondanks de ze inzinking mag men als eindconclusie toch wel vaststellen, dat de overwinning verdiend was. Toch is hierdoor 't eer ste verliespuntje binnen, want in 't dis trict Amersfoort wordt één punt gege ven voor elke gewonnen set. Men speelt altijd drie sets, dus een gelijk spel is niet mogelijk. Tot vóór deze strijd had Weaving alles met 30 gewonnen, hier aan is dus nu een einde gekomen. Weaving komt pas donderdag 15 dec. weer tussen de lijnen in de sporthal te Amersfoort en moet het dan opnemen tegen DOS 1 uit Soest. WAGENINGEN Het eerste tiental van de Veenendaalse Schaakvereniging heeft in een wedstrijd tegen WSDV 3 in Wageninge, een zwaar bevochten overwinning behaald. Als gewoonlijk had ook deze wedstrijd een spannend karak ter en aanvankelijk zag het ernaar uit, dat hij in een puntenverdeling zou ein digen. Bij de stand 3%31/; was het nog onzeker, hoe de afloop zou wor den. Tenslotte stelden Ter Hogt, Boelens en Vink de zege veilig. De gedetailleerde uitslag was: Berg huis - Griffioen x/2V2; Rekers - Boe lens 01, Sötebeer - Vink 01, Osinge- Elenbaas 01, Dijkveld Stol - Luchsin- ger 10, Van Leeuwen Heikamp 0-1, De Kramer - Kets 10, Stolze - v.d. Bo- venkamp 01, Zeegers - Diepenveen 10 en Broekman - Ter Hogt 01. De eindstand derhalve 3%6%. De eerste wedstrijd van het eerste tiental tegen Dodewaard, die een voor lopige stand van 44 opleverde, eindig de na arbitrage van twee hangpartijen in 5—5. UTRECHT Theo van Wijnbergen, judoka van de Sportschool Van de Vel de, is zaterdagavond in de sporthal van het zwemstadion Den Hommel in Utrecht geslaagd voor het praktische gedeelte van het zwarte-bandexamen. Van de vereiste vijf partijen eindigden de eerste twee onbeslist, terwijl Van Wijnbergen daarna driemaal tot winst kwam. Hij won telkens door houdgreep. Ook Henk Stuivenberg zou dezelfde avond het praktische gedeelte van het zwarte-bandexamen gedaan hebben, hebben, ware het niet, dat hij door een blessure niet op de mat kon verschijnen. liep het weg van de „clubgenoten". Panters 1, dat na een eventuele over winning de marge van vier punten, die op dat moment op de ranglijst tussen de beide ploegen was, terug kon bren gen tot twee punten, trachtte soms door veel risico's te nemen Panters 2 te overrompelen. Dat gelukte niet. Het gebeurde allemaal te wild en met te weinig overleg. Panters 2 kon derhalve de voorsprong rustig vergroten en won de eerste set met 15-8. In de tweede set kwam Panters 2 beter voor de dag. De aanval draaide nu stukken beter. Dick Bovenschen was deze middag bij zonder goed op dreef. Wim Willemsen en Roel Sipkema konden de op maat afgegeven set-ups nu feilloos «afronden in de daverende smashes, waarop Pan ters 1 hoegenaamd geen antwoord had. De voor Thedo Tuinstra ingevallen Jan Bekker speelde bij Panters 2 een ver dienstelijke wedstrijd, terwijl de spel verdelers Hedda Buys en Henk van Schuppen hun taken tot aan het einde van de strijd naar behoren konden uit voeren. Panters 1 bleef doorgaan met het wat krampachtige spel, hetgeen precies paste in de kraam van Panters 2, dat rustig de voorsprong vergrootte en de set uitmaakte met 15-5. De derde set bracht een grote ople ving in deze krachtmeting. Panters 1 wilde niet capituleren en verzette zich energiek. Vooral door de verdediging werden diverse hard ingeslagen ballen prachtig opgevangen en geretourneerd. Panters 2 liep uit tot 8-1, maar daarna kwam Panters 1 verbeten terug. Bij de stand 12-8 voor Panters 2 lukte het in de aanval bij deze formatie niet meer zo best. Panters 1 drukte via de aan vallers Job van Schuppen, Timo Kroes en Gert van de Bovenkamp op dat moment goed door. Peter Pilon had eindelijk succes met zijn smashes en de spelverdelers Henk Bekker en Henk de Kleuver zagen tot hun genoegen, dat hun set-ups eindelijk goed werden be nut. Panters 2 had de wind niet mee, toen in deze fase van de strijd enkele aanvallen via de blocks terug carambo leerden binnen de lijnen, hetgeen pun ten opleverde voor het moedige Pan ters 1. Via 14-14 won Panters 1 deze der de set, met 15-17. De stand was terug gebracht op 2-1. Door de vierde en laatste set te win nen zou Panters 1 dus toch nog een gelijk spel uit het vuur kunnen slepen. Het begon wederom heel riskant aan de aanval te bouwen. Panters 2 was door het verlies niet van zijn stuk ge bracht en bleef zijn eigen spel volhou den. Zwaar in de aanval op momenten als dat mogelijk was en vrij safe in de verdediging, van waaruit men weer aan de opbouw van de aanval begon. Het verkreeg dan ook weer een kleine voorsprong: 5-1. Vervolgens gingen de partijen gelijk op totdat de voorsprong van Panters 2 tot 10-8 was terugge bracht. Tot de stand 13-10 zat er voor een fanatiek vechtend Panters 1 nog alles in, maar Panters 2 liet zich de zege niet meer ontfutselen. Enkele goe de, aanvallen waarborgden de winst van deze vierde set met 15-11 en de 3-1 overwinning voor Panters 2 was een feit. De heren van Panters 3 speelden na deze „broederstrijd" een goede wed strijd tegen het nog ongeslagen Vives 1 uit IJsselstein. De eerste set bracht winst voor Panters 3 met 15-6, maar in de tweede set verzuimde het, na 'n 4-14 achterstand grandioos te hebben genivelleerd tot 14-14, door te drukken en verloor met 14-16. De derde en vier de set werden daarna verdiend door Vives gewonnen met 12-15 en 6-15. Een goede wedstrijd van Panters 3 in deze zware tweede klas van de bond, het geen dit team wederom de zekerheid gaf, dat in de toekomst nog wel enke le punten behaald kunnen worden om de huidige positie te handhaven. De twee jeugdwedstrijden, die daar na volgden, waren geheel voor de Pan- ters-pupillen. De jongens versloegen DPC uit Utrecht met 3-0 en daarna klopten de meisjes eveneens DPC met 3-1. Vooral de jongens speelden nu meer geconcentreerd en mede daardoor opereerden zij veel beter, hetgeen de overwinning veilig stelde. Het tweede damesteam tenslotte be reikte te Zeist tegen Olympia 2 een draw (2-2). AMERSFOORT HVC heeft zijn ster- reglans volkomen verloren. Als een to taal ontluisterde formatie verlieten de als favorieten in de tweede divisie van start gagane rood-witten gisteren het door 3000 toeschouwers omgeven „Birk- hoven". Na de min ofmeer verrassen de 21 nederlaag van een week gele den tegen het duidelijk in opmars zijn de Limburgia, werd ditmaal op wel bij zonder teleurstellende wijze van 't laag geplaatste Wilhelmina verloren (23). Erger nog dan de cijfers en de gevol gen daarvan op de ranglijst was de wij ze waarop de strijd tegen de Braban ders verloren werd. Duidelijk te zelfbe wust begonnen, konden de Amersfoor- ters er in de eerste helft ondanks een voortdurend overwicht slechts door mid del van een strafschop door Temming op het nippertje benut in slagen een voorsprong te nemen (10). Weliswaar trof De Jong buiten bereik van de kun dige doelman Mezen nog eenmaal de lat, maar dit brokje onfortuin had voor HVC het signaal moeten zijn er een schepje bovenop te gooien. Onmiddel lijk na de rust begon de dreigende ne derlaag zich reeds af te tekenen. Doel man Heeres kon door goed uitlopen de situatie nog een kwartier lang meester blijven, maar toen was het binnen een tijdsbestek van 60 seconden dan ook tweemaal raak. Eerst klopte Creté uit een goede voorzet van linksbuiten Harm- se onhoudbaar in en daarna was het Burg, die een door diezelfde Harmse genomen vrije schop ook al in een glas- zuivere treffer omzette. (12). De Amersfoorters raakten hierna zo in pa niek, dat Harmse eerst nog voor 13 kon zorgen, eer Vam Empelen zeven mi nuten voor het einde de uitstekend lei dende arbiter nog eenmaal kon dwingen om naar de middenstip te wijzen (23). RHENEN Hoewel vele wedstryden waren afgelast, ging zondagmiddag de ontmoeting CandiaS.V.F. (Cothen) door. Het was miezerig regenweer, waardoor het veld vry zwaar, maar des ondanks toch goed bespeelbaar was. Voordat de wedstryd begon nam men één minuut stilte in acht in verband met het overiyden van Lo Brunt, secre taris-penningmeester van de KNVB. Toen het beginsignaal had geklonken trok Candia meteen ten aanval en al spoedig kwam Jaap Mol vrij voor het doel. Hij loste een mooi schot, maar de keeper stond goed opgesteld. Nellestijn, die in de voorhoede een goed figuur slaat en er ook hard-voor werkt, schoot even later juist naast. Na een kwartier spelen bracht Jaap Mol de bal goed op gaf hem door naar Geurt van Veenen daal en deze scoorde uit een moeilijke positie 10. Er volgden nog diverse gevaarlijke aanvallen, maar ze werden niet goed afgerond. Na de rust trok Candia onmiddellijk weer ten aanval, maar het vlotte niet erg. De gasten roken een kans en zetten alles op alles, waardoor zij geleidelijk een licht overwicht kregen. Enkele ma len zagen we van Candia nog wel een mooie combinatie. Zo na ongeveer een half uur spelen, maar het uit die com binatie ontstane doelpunt werd afge keurd wegens buitenspel. S.V.F. liet zich niet onbetuigd en was op een gegeven moment heel dicht by een doelpunt toen keeper Kok uit zijn domein kwam. HAARLEM Wageningen leed gis teren tegen EDO in Wageningen een 20 nederlaag. Het werd voor de Wa- geningers een onverdiende nederlaag, daar hun ploegverband, techniek en balvaardigheid beslist beter waren, dan bij de tegenstanders. EDO kwam beide keren fortuinlijk aan zijn doelpunten. Het eerste doel punten. Het eerste doelpunt werd naar veler mening uit buitenspelpositie ge scoord, terwijl het tweede enkele minu ten voor het einde door sterk opdrin gen van Wageningen viel. Al direct na de aftrap bleek, dat Wageningen aanmerkelijk hoger geklas seerd stond dan de gastheer. Het ont wikkelde meteen een offensief, maar de EDO-verdediging zette zich schrap en kon, dikwijls met de hulpvaardige han den van de kundige doelman Anerqa, doelpunten voorkomen. Alhoewel Wage ningen sterker was, mankeerde er toch wat aan de voorhoede, namelijk schot vaardigheid. Werd er een schot gelost, dan miste 't meestentijds de goede rich ting. EDO kwam slechts tot schaarse, simpel opgezette aanvallen, die zelden gevaarlijk werden voor keeper Quint. Na tien minuten volgde een EDO-aan- val, die profijt zou gaan opleveren. De rechtsbuiten nam de bal mee en zijn voorzet belandde bij de linksbinnen. Volgens velen stond de laatste buiten spel, maar het doelpunt werd door scheidsrechter Regtop goedgekeurd: 1 Wageningen was niet ontmoedigd en draalde niet lang om in de tegenaanval te gaan. Maar weer werd hetzelfde ge brek gevoeld: schotvaardigheid. De Wa geningse aanval beschikt niet over schut ters en dat werd gisteren opnieuw dui delijk. Geurt Jansen probeerde het nog wel eens. Eenmaal was uit een schot van hem de bal gevaarlijk dicht de doel lijn genaderd. Op 't nippertje kon de EDO-spil erger voorkomen. Met de 10 stand kwam de rust. Na de hervatting bleef Wageningen de beste ploeg, terwijl de aanvallen van EDO op de vingers van één hand te tellen waren. Voor de groenwitten kwa men er weliswaar sërieuze kansen maar door te lang wachten en te lang rich ten bleven doelpunten uit. Het laatste half uur brak aan. In deze dertig mi nuten zou Wageningen voortdurend het vijandelijke domein belagen. Henk Jans sen was op een gegeven moment door een solo de beruchtte witte lijn dicht ge naderd en toen hij schoot, leek de ge lijkmaker geboren te zijn. De EDO-spil trapte de bal nog net weg, maar naar veler mening was de bal de lijn reeds gepasseerd. Aanvoerder Tonny van de Weerd trok mee naar voren. Door het verre opdringen van de gehele Wage ningse ploeg zou een uitval van EDO levensgevaarlijk kunnen worden. Dat gebeurde. Door het verwaarlozen van de mandekking kwam EDO tot 'n twee de doelpunt: 20. Er waren nog maar enkele minuten te spelen en Wageningen gaf zich gewonnen. LUNTEREN Door de miserabele weersomstandigheden werden zaterdag vrijwel alle velden van het Veenendaal se sportpark afgekeurd. Daardoor moest de wedstrijd DOVO-Lunteren, die als vriendschappelijke ontmoeting op het programma stond, worden afgelast. Lunteren, dat al meermalen te kennen had gegeven graag eens tegen DOVO te willen uitkomen, wist er echter wel raad op. Op het fraaie Lunterse Sport park kon men wel terecht. Het werd evenwel een eenzijdige wedstrijd, waar in DOVO het klasseverschil demon streerde en met 7-0 won. In het DOVOteam ontbrak Gijs Slot boom. Op zijn plaats stond nu Gerard van Beek, terwijl de rechtsbackplaats werd ingenomen door Kees van Kooten, die het bijzonder goed deed. Hij trok steeds mee naar voren om als een mo derne back aan te sluiten bij de aan val. De tegenstand van Lunteren was wel heel erg zwak. Hoewel men er hard voor zwoegde, bleek het klasse- verschil te groot en de thuisclub was dan ook gedurende de gehele wedstrijd niet gevaarlijk. Al na vijf minuten had DOVO een 0-2 voorsprong door doel punten van Klaas van Hall en Henk van Kooten. Daarbij bleek de Lunte- rense invaller-keeper beslist niet be trouwbaar. Eenmaal wist hij echter 'n hard schot van Nico Diepeveen goed weg te werken. Diepeveen gaf hem toch viermaal het nakijken; tweemaal vóór en tweemaal na de rust. Voor de rust kon Roel Schoeman, in samen werking met Henk van Kooten, de stand op 0-5 brengen. Na de rust dus de doelpunten van Diepeveen. De Lun- terense favoriet Vis, in competitiewed strijden de man van zijn ploeg, kwam er nu niet aan te pas. De DOVO-ver- dediging sloot perfect. Scheidsrechter Kiers had er ook niet veel moeite mee en leidde uitstekend. RHENEN Zondag ging de zaalhandbalcoinpetitie weer van start. Dat houdt in, dat in geheel Nederland zo'n 40.000 beoefenaren van deze snel in populariteit stygende sport, hun eerste wedstryd speelden in de diverse sport- en veilinghallen, die ons land telt. Voor het Rhenense R.H.C. houdt dit in, dat men elke zondag met zes teams naar Utrecht moet om daar in de enorme Bernhardhal zijn wedstryden te spelen. Deze eerste competitiedag was voor vele teams de vuurdoop. Dat zy nog even aan het zeer snelle en vermoeiende spelen in de zaal moesten wennen, was wel te merken. De resultaten waren niet altijd even goed, maar wel dient opgemerkt te wor den, dat het spel vaak aanleiding gaf tot hoop voor de naaste toekomst. Het eerste herenteam trof het niet, dat het al in de eerste de beste wed strijd moest aantreden tegen het zeer sterke Oranje uit Utrecht. Daarbij kwam, dat Jan van de Pol verstek moest laten gaan en Sjaak Hoksbergen met een blessure had te kampen. We zagen daardoor niet dat soms snelle, flitsende spel van vorige week op het oefentoernooi. Oranje speelde sterk, waarbij vooral een boomlange schutter voortdurend gevaarlijk was. Door onvol doende ingrijpen van de R.H.C.-verdedi- ging kreeg hij teveel kansen en wist daar uiteraarl wel raad mee. Na het beginsignaal werd R.H.C. al meteen overdonderd door het razend snelle en gevarieerde aanvalsspel van Oranje. Na enkele minuten stond het al 03. Toen pas werd men wakker en door doelpunten van Hennie van de Broek, Piet de Zwarte en Cees van de Pol, kwam men zowaar nog gelijk.: 33. Het had echter te veel van de krachten gevergd. Te laat terugkomen in de ver dediging was er de oorzaak van, dat nog voor het wisselen de stand 35 in het voordeel van Oranje was. In de tweede helft ging de strijd volkomen ge lijk op. Het spel werd harder, maar bleef binnen de perken. Door een goed benutte strafworp werd het 45. Een explosie bij Oranje leidde tot enkele fraaie doelpunten: 48. Piet de Zwarte liet twee gloeiende kogels los en het was 68. Na een veel te harde verde digingscharge mocht Cees van de Pol zijn tweede strafschop uitvoeren en dat deed hij feilloos: 78. Terwijl de gelijk maker in de lucht hing, kwam een doel punt aan de andere kant: 79. Wel was het nog Cees van de Pol, die scoor de (89), maar toen Oranje het ver schil opnieuw op twee doelpunten bracht, konden de R.H.C.-ers niet meer de kracht opbrengen om opnieuw terug te komen. De eindstand was dus 810 in het voordeel van Oranje. De dames deden het deze keer beter. Hier heeft R.H.C. dit jaar een Uam, dat kampioen moet kunnen worden. En kele oudere speelsters en verder een zeer jong ploegje maakten daartoe dui delijk aanstalten door twee goede over winningen. In de eerste wedstrijd tegen W.W.V., maakten Bep van de Broek, Willy Krechting, Iny ter Hogt en Ineke van Laar elk een doelpunt. De 30 uitslag is slechts verklaarbaar door het feit, dat de scheidsrechter een doelpunt over het hoofd zag. De tweede wedstrijd begon zeer rommelig, doordat de dames her en der verspreid waren, toen plot seling nog een wedstrijd voor hen werd aangekondigd. Snel genoeg, waren er 5 present om toch nog op tijd te kunnen beginnen. Door dit geharrewar stonden de da mes prompt met 03 achter. Daarna was het met tegenstander Eendracht ge beurd. Opeens konden de R.H.C.-dames doelpunten maken. Zeer regelmatig lie pen ze uit naar een uiteindeiyk floris sante 133 overwinning. Zo spelend zullen zij heel ver in deze competitie kunnen komen. De overige resultaten volgen hieron der. Het was, uitgezonderd de 151 overwinning van de adspiranten-jongens niet zo'n gunstige dag, maar daar zien we nog wel verandering in komen. Meisjes adspiranten: R.H.C. Sport Vereert 15. Jongens adspiranten: R.H.C.Oranje 15—1; R.H.C. Sport Vereert 5—7. Jongens junioren: R.H.C. Spirit 6—7; R.H.C. Oranje 0—5 (regl.) Heren R.H.C. 2 Spirit 3 3—4; R-ÉL.G. 2—Oranje 4 3—13. Maar Pierre van Baal redde nog net op een uitmuntende manier. Het was een niet op hoog peil staande wedstrijd waarvan we kunnen zeggen, dat een gelijk spel de verhouding beter zou hebben weergegeven. Verdere uitslagen: Zondag: Candia 4CDN 10 10—2 Zaterdag: Candia 4Advendo 3 36 Stand vierde klas H: Amsvorde 914 KDS 9—13 Veenendaal 812 Zwaluwen 811 EMS 9—10 ISV 8— 9 VVIJ 8— 9 Vreeswijk 98 Candia '66 108 Midlandia 95 DVSA 9— 5 SVF 10— 3 VEENENDAAL Onder de vrolijke tonen van dansmuziek in een nevenzaal in „Het Wapen van IJsselstein" sneu velden de reserves van V.D.C. kansloos tegen het nog steeds ongeslagen tiental van Zendenstad, dat regelrecht op het kampioenschap van de 2e klas afstevent. Alleen Tollenaar en G. Valkenburg kon den de volle winst binnen halen. De uit slag, die hieronder gedetailleerd volgt, werd 146 W. Langerak A. Kalter 20; W. Westland J. H. de Roder 2—0; P. v. Rooijen W. de Kleuver 11; C. Wie- gand Bruss J. Th. Tollenaar 02; J. P. v. Zoelen N. Valkenburg 20; H. de Ruiter G. Valkenburg 02; J. J. v. Zoelen H. v. Nieuwamerongen 20; J. v.d. Voorn H .Meerveld 20; H. Tersteeg H. v.d. Bovenkamp 11; C. Westland H. Verhoef 2—0 Morgenavond speelt V.D.C. I in Utrecht tegen „Vriendenkring", het tiental van „Werkspoor". Op dezelfde avond speelt V.D.C. II in Woudenberg tegen D.A.W.O. II. LUNTEREN Renswoude speelde zaterdag een wedstrijd tegen Groot Ba- laar in Lunteren. Na een wat matig begin van Renswoude, waarschynlijk doordat een gewijzigd elftal in het veld kwam, liepen de rood-witten uit tot een respectabele 10-3 overwinning. Nadat een minuut stilte in acht was ge nomen in verband met het overlijden van de secretaris-penningmeester van de KNVB Lo Brunt, begon de oefen wedstrijd. Groot Batelaar nam de voorsprong, hoewel dat door een verkeerde kopbal van Renswoude-spil Koetsier moest ge beuren. Cees Vink bracht voor Renswou de de score weer in evenwicht. Daarna liep Renswoude resoluut uit. Cees Vink bracht voor Renswoude de score weer in evenwicht. Daarna liep Renswoude resoluut uit. Jan Veldhuizen zou drie keer scoren, Bert Veldhuizen twee keer, Cees Vink nog een keer, Van 't Foort twee keer en door een penalty bracht Hardeman het totaal op 10. Van Groot Batelaar waren het Van Houten, Jong- boom alsmede Koetsier, die voor het totaal van drie zorgden. Al met al een nuttige oefenwedstryd. APELDOORN De heren van VZC togen zaterdagavond naar het Sport- fondsenbad te Apeldoorn om de eerste winter-competitiestrijd te gaan leveren tegen AZC, dat een klasse hoger speelt. De Apeldoornse ploeg verzuimde echter te komen, hetgeen haar op een regle mentaire 05 nederlaag kwam te staan. Voor de geladen VZC-formatie was dit toch een teleurstelling, want ze had deze wintercompetitie graag eens zo willen tonen, dat ze de afgelopen zo mer niet voor niets zogoed voor de dag was gekomen. Nu kon ze onverrich- terzake huiswaarts keren, echter wel met de wetenschap, dat ze een ronde verder is gekomen door dit verzuim van AZC. De volgende tegenstander zal door loting worden bekend gemaakt. A n'To-rvtyy jg ADVERTENTIE .VOOR DE HANDEL: B. D. LEEFSMA NV,, IKERKSTR. 25. AMSTERDAM. TEL 23 27 27l AMERICAN** CIGARETTES CHICAGO Op een conferentie in Chicago van de Nationale Raad van de United States Soccer Football Asso ciation (USSFA) hebben de gedelegeer den unaniem een plan goedgekeurd, om in 1968 een voetbalseizoen in 12 Amerikaanse steden te organiseren. Het plan, dat dinsdag door de North American Soccer League moet worden goedgekeurd, houdt de organisatie van een exhibitie-voetbalcompetitie van 36 wedstrijden door prof-voetbalteams uit Europa en Latijns-Amerika in. De ste den New York, Boston, Washington, Cleveland, Detroit, Chicago, Dallas, Houston, Los Angeles, San Francisco en Toronto en Vanvouver in Canada zouden de prof-wedstrijden te zien krij gen. BERLIJN De 28-jarige Italiaan Piero del Papa blijft Europees kam pioen in het halfzwaargewicht. Zater dagavond, in de met 12.000 toeschou wers gevulde Duitslandhal in West- Berlijn, won hij door diskwalificatie van de 26-jarige blonde Duitser Nor- bert Grupe, alias „Prins van Hom burg", in de 11e ronde. Zowel Del Pa pa als Grupe was enige malen we gens niet correct boksen gewaarschuwd, maar in de 11e ronde, toen Grupe met een kopstoot de wenkbrauwen van zijn tegenstander open sloeg, greep de Franse scheidsrechter Pierre Lavieuvil- le in en diskwalificeerde de Duitser. Grupe, die tot dat moment veel had moeten nemen, toonde echter zijn mo raal. In de achtste ronde ging Piero del Papa voor „acht" tellen naar het canvas en Norbert Grupe zag zijn kans. Met te wilde en te onbesuisde aanval len sloeg hij op Del Papa in, met als noodlottig gevolg de kopstoot, die aan het gevecht om het Europese kam pioenschap een einde maakte. Het ge vecht stond niet op hoog niveau en Piero del Papa werd door de experts de zwakste halfzwaargewicht-kampioen van Europa genoemd. SYDNEY John Newcombe en To ny Roche hebben zaterdag is Sydney het heren dubbelspel van de internatio nale tenniskampioenschappen van Nieuw Zuid Wales gewonnen. Zij ver sloegen in de finale Fred Stolle en War ren Jacques in drie sets: 6-4, 6-2 en 14-12. Fred Stolle en Leslie Turner zege vierden in de finales van het enkelspel. Fred Stolle versloeg zijn landgenoot John Newcombe met 12-10, 6-0, 6-0 en Leslie Turner van haar 19-jarige land genote Kerry Melville met 6-8, 9-7, 6-3. De als nummer 1 geplaatste Stolle had in de eerste set zeer veel moeite met zijn tegenstander en het duurde een uur, alvorens hij deze won. Daarna speelde hij zo superieur, dat Newcom be geen enkele kans meer kreeg. Meer moeite had Leslie Turner met Kerry Melville. De wedstrijd, die onder drukkende weersomstandigheden werd gespeeld, duurde tweeënhalf uur en Leslie Turner, die, nu Margaret Smith haar racket in het foudraal heeft ge borgen, de beste Australische speelster is, moest alles geven om haar jonge tegenstandster de baas te blijven. Het gemengd-dubbel werd gewonnen door Tony Roche en Judy Tegart. Zij versloegen Owen Davidson en Leslie Turner met 6-2, 6-4. Onze landgenote Betty Stöve won de finale voor speelsters onder 23 jaar van de Australische Heather Dale met 6-3, 6-1. Hoofdklasse. Blauw WitArchipel 62; LutoDie Haghe 52; Ons Eiber nest—HKV 6—5. Overgangsklasse A: StanfriesHKC 5—3. Overgangsklasse B SpangenPSV 44; SwiftSperwers 42; RodaRe genboog 45. Tweede klasse. A Blauw Zwart Amicitia 3—3.

De Vallei | 1966 | | pagina 7