Veenendaals dagblad Kabinet-Zijlstra richt zich vooral op financieel-economisch beleid Buiten Streven naar ruimere kapitaalmarkt a.r.-premier Stichting ,Z.O.-Utrecht' in Doorn opgericht Vertrouwen Gelders-Utrechtse streekcourant voor Rijn- en Gelderse Vallei tfwmmm 'ms. JiT JËk Verlaging L.B. en I.B. tot 1 juli uitgesteld Hogere omzetbelasting half jaar vervroegd „TIJD IS GELD JULI 1967 VOLGENDE WEEK DINSDAG REGERINGSVERKLARING Oostenwind j Staatssecretarissen I Vrouw overreden door hakfiets Menu in 't veld We weten, dat de herten zich hoofd zakelijk voeden (ongerekend op de voerplaats) met grassen, struikhei en dennenaalden, maar we onderken nen nog amper aan welke van de eerste de voorkeur wordt gegeven; wel schijnt bochtige smele en schape gras tot de vlot aanvaarde soorten te behoren. De eerste kent ge stellighet is de los zodevormende plant met op de plm. 1 meter hoge steel een zilver witte tot violetachtige pluim met ge kronkelde twijgjes. Ze vindt haar milieu vooral op kapvlakten. Schape gras vormt ook zoden, doch komt niet hoger dan plm. 40 cm. In zijn lezens waardige studie over het beheer van een edelhertenbevolking komt Eijgen- raam van het Itbon terecht tot de conclusie, dat het bij het aanleggen van een wildweide van belang is te weten, welke grassoorten de voorkeur genieten, gelijk ook de grasmat van gazon en voetbalveld immers nauw keurig wordt samengesteld. We weten voorlopig, dat het roodwild zich 's voorjaars gaarne ophoudt in een gebied met smele. Voorts laveit het in 't voorjaar op de voedzame sten gels van de blauwe bosbesde maag inhoud van 90bij sommige indivi duen duidt hierop. Gesnoeid tophout van dennen wordt graag tot op het spint beknabbeld, maar alles met alles moet zulk een grote fauna toch in de harde tijd met een voedzaam, aan vullend menu van bieten, knolrapen, aardappelkriel, sesam, veilingafval, hooi enz. worden geholpen en dat gebeurt dan ook in elk re\'ier. JÉÉP¥.jiÉi Ongeregeldheden in Jordanië Westmoreland wil meer troepen Gronings bouwbedrijf in financiële nood 50 man ontslagen Bur. voor redactie en administratie Prins Bernhardlaan 28. Veenendaal. Telef. 08385-3550 (adm.). 3757 en 8955 (red.) Giro 1321600 Rhenen: Boekhandel C. Walboer en Recl.- bureau J. Baars VALLEI Voortzetting van het nieuwsblad „De Vallei", opge richt in 1926. Uitg.Wegener's Couranten Concern n.v. Advert, losse mm-prijs 17 cent. Kleine annonces „Vraag en Aanbod" op di, do en za 1-10 woorden 1,50, ieder woord meer 15 cent Dinsdag 22 november 1966 - 40e jaargang no. 112 Prof. dr. J. Zijlstra heeft gisteravond op een persconferentie in het Haagse Nieuwspoort de samenstelling van het nieuwe kabinet aan de pers meege deeld. DRIEBERGEN Toen de 62-jarige mevrouw Smit per fiets op de Engweg in Driebergen naar haar aan de linker kant van de weg gelegen woning wilde afslaan, lette zij onvoldoende op het achterop komend verkeer. Zij werd ge grepen door een motorbakfiets en zo zwaar gewond, dat zij ter plaatse over leed. Omstreeks het middernachtelijk uur is gisteren de 22-jarige J. Dijkslag uit Raalte op de Kleiweg in Olst met z'n auto tegen een boom gereden. Hij werd in zorgwekkende toestand overgebracht naar het St. Jozef-ziekenhuis te Deven ter en overleed daar enkele uren later. Zaterdagavond is op de markt in Oosterhout 'n verkeersongeluk gebeurd, waarbij het 15-jarig meisje M. Ridder uit Breda het leven verloor. Zij zat achterop de bromfiets van een zestien jarige jongen. Bij een poging een trac tor met twee aanhangwagens te passe ren, moest de jongen plotseling rem men voor een uit tegenovergestelde richting komende personenauto. Hij kwam met zijn brommer in botsing met de tractor, waardoor het meisje van de duo werd geslingerd. Zij was op slag dood. De 44-jarige mevr. I M. Takken- berg-Bergers uit Rotterdam is gister nacht op de Maasboulevard in haar woonplaats om het lpven gekomen. Een auto, bestuurd door haar man, de 42- jarige oliehandelaar N. C. Takkenberg reed door onbekende oorzaak tegen 'n lichtmast. De vrouw was op slag dood. De heer Takkenberg is met een schedel- basisfractuur, kaakfractuur, onderbeen breuk en vleeswonden naar het Dijkzigt- ziekenhuis gebracht. 22 november '66 A. B. WIGMAN (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG De tweede tranche van de verlaging van de loon- en Inkom stenbelasting, die volgens de wet zou moeten ingaan op 1 januari 1967, Is ver schoven tot 1 juli 1967. De verhoging van de omzetbelasting met 20 opcenten, die volgens de plannen van het kabinet-Cals eerst zou ingaan op 1 januari 1968, zal een half jaar eerder, op 1 juli 1967, worden ingevoerd. Dit deelde prof. dr. J. Zijlstra maandagavond mee, toen hy enkele hoofdpunten van z.yn programma bekendmaakte. De twee wetsontwerpen, die hiervoor nodig zijn, zullen bepalingen inhouden, waarbij de minister wordt gemachtigd de verlaging van de tweede tranche eerder dan 1 juli 1967 te doen ingaan, alsmede de verhoging van de omzetbe lasting later te doen ingaan dan 1 juli. Alle wetsontwerpen tot belastingver hoging, die het kabinet-Cals in de mil joenennota van september jl.'had aan gekondigd, worden door het kabinet- Zijlstra overgenomen. Gehandhaafd blijft ook de verschuiving van de huur verhoging van 1 januari 1967 tot 1 ju li 1967. Wat de olie- en gaswinning op het continentaal plat betreft, zal het kabi- net-Zijlstra eerst nagaan of dit een zaak is, die noodzakelijk door dit kabi- BEIROET (Libanon) Radio-Am- man heeft bericht dat in de stad Na bloes doden en gewonden zijn gevallen en een uitgaansverbod is afgekondigd. Dit is het eerste nieuws uit officiële brem dat op onrust in Jordanië wijst. Volgens de radio-omroep was in Na bloes een betoging gehouden, waarbij een vergeldingsactie tegen Israël werd geëist voor de Israëlische overval op een Jordaans grensdorp acht dagen ge leden. Veiligheidstroepen herstelden de orde na botsingen en de minister van Binnenlandse Zaken liet een „gedeelte lijk" uitgaansverbod uitvaardigen. Op een gegeven moment hadden de beto gers getracht gebouwen te verwoesten. Radio-Amman waarschuwde de be volking dat „zeer strenge" maatrege len genomen zullen worden ingeval van nieuwe wanordelijkheden. Over het aantaj doden en gewonden werden geen mededelingen gedaan, maar volgens het Syrische blad „Al Baath" zijn er zaterdag in Nabloes 50 personen gedood of gewond en zondag nog meer doden en gewonden gevallen bij de begrafenis van de zaterdag ge vallenen. NEW YORK De Amerikaanse op perbevelhebber in Viëtnam, gene raal William Westmoreland, heeft in een vraaggesprek met het weekblad „U.S. News and World Report" ver klaard, dat er in Viëtnam meer troe pen, meer hefschroefvliegtuigen en an dere middelen nodig zijn om de strijd krachten mobieler te maken. Volgens hem komen er maandelijks meer dan 7.000 Viëtnamezen uit het noorden naar Zuid-Viëtnam. Hij dacht dat dit aan tal nog wel zou kunnen toenemen. De New York Times weet te melden, dat er dit jaar nog een toeneming van het aantal Amerikaanse militairen tot 375.000 man zal zijn. Nu zouden het er 358.000 zijn. In het komende jaar zou den er nog 100.000 man bijkomen, aldus het blad. net moet worden geregeld. Daarbij zal de overweging een rol spelen, dat het waarschijnlijk wel 1968 zal worden, voor er kan worden geboord en dat moet worden voorkomen, dat het gun stige seizoen weer verstrijkt. Als het kabinet besluit, dat het deze zaak moet regelen, dan zal het moeten beslissen op welke wijze dat moet gebeuren in de algemene maatregelen van bestuur. Ten aanzien van de bij de Kamer aanhangige Omroepwet, staat het nieu we kabinet op het standpunt, zo zei prof. Zijlstra, dat het zeer wenselijk is, dat de memorie van antwoord bij de Tweede Kamer wordt ingediend. „De nieuwe minister van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk, mej. dr. Klompé, heeft hiermee ingestemd maar ik heb dat echter niet als een conditie gesteld", zei prof. Zijlstra. Als de me morie van antwoord is ingediend, hangt het verder van de Kamer af. Over de „huurbelasting", de heffing ten laste van gegoede bewoners van woningwetwoningen, wil het kabinet eerst het oordeel van de Kamer af wachten. De versnelde inning van de inkom stenbelasting ten laste van belasting plichtigen met een inkomen van meer dan 15.000 gulden per jaar en die hun aangifte door een belasting-consulent laten verzorgen, vond prof. Zijlstra op zich een rechtvaardige en juiste maat regel. Hij wilde echter nog eens bekij ken of de versnelde inning niet een te grote schok betekent voor de mensen, die aan het uitstel gewend zijn. (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG Na ruim vijf weken van crisis, zoals onze parlementaire geschiedenis er weinig gekend heeft, is Nederland weer een kabinet rijk. Niet zonder dramatische spanning, had gisteren de beslissing een tijdlang gelegen in de handen van één man: de anti-revolutionaire senator, financieel deskun dige en tot president-directeur van de Nederlandsche Bank benoemde, prof. dr. Jelle Zijlstra. Tenslotte kwam, in een Residentie, die voor het eerst in deze formatieperiode aan het eind van iedere speculatie was gekomen, het verlossende woord van Soestdijk: prof. Zijlstra heeft de formatie-opdracht aanvaard. Nauwelijks vijf kwartier later, om kwart over zeven gisteravond, presenteerde de nieuwe regeringsleider-in-spe zich voor de verzamelde verte genwoordigers van pers, radio en televisie. Hoofdpunten uit zijn eerste publieke verklaring waren: 9 Vervroegde verkiezingen tussen 1 en 15 februari 1967; Geen bindingen met parlementaire fracties; Een urgentieprogram, met het zwaartepunt op het financieel-econo misch terrein; Bestrijding van inflatie en verruiming van werkgelegenheid; Uitstel van belastingverlaging en vervroegde hogere omzetbelasting. Prof. Zijlstra kwalificeerde zijn kabinet als een extra-parlementair romp kabinet, dat gedurende een korte spanne tijds tot taak heeft, al datgene te doen, wat „essentieel is in 's lands belang". Hieronder rangschikte hij in de eerste plaats, zoals trouwens ook zijn formatie-opdracht had geluid, het uit schrijven van vervroegde verkiezingen en daarmee samenhangend, ontbinding van de zittende Tweede Kamer. Zoals al uit hot verloop van zyn formatiepoging was gebleken, had prof. Zijlstra nauw aangeknoopt bij het re sultaat van de werkzaamheden van dr. Beel. Hy maakte echter duideiyk, dat hij wat het financleel-economische be leid van zijn overbruggingskabinet be treft zou uitgaan van zijn eigen analy se. Hij had zich geheel losgemaakt van de vragen, zoals die op 14 oktober, de dag van de kabinetscrisis, gesteld wa ren. „Ik houd me helemaal bulten de motie-Schmelzer," vulde hij nader aan, „en ga af op mijn eigen analyse." Kernstuk hiervan was de opvatting van prof. Zijlstra, dat de economie van ons land zich in een zorgelijke toestand bevindt, die het dringend nodig maakt spoedig in te grijpen. „Tijd is hier geld' zo zei hij, doelend op de omstandigheid dat hoe later in een neergaande econo mische ontwikkeling wordt ingegrepen, des te pijnlijker de maatregelen zou den moeten zijn. Ons land vertoont spanningen op drie fronten: de kapitaalmarkt, de betalings balans en de werkgelegenheid. Verrui ming van de kapitaalmarkt is in deze omstandigheid een allereerste vereiste, zo stelde prof. Zijlstra het in zijn be toog, dat veel weg had van een college openbare financiën. Dit is zijn belang rijkste oogmerk met de belastingmaat regelen, die hij de Kamer op korte ter mijn dacht voor te leggen. De verlaging van loon- en inkomsten belasting, die per 1 januari volgend jaar zou ingaan, wil het kabinet-Zijlstra een half jaar uitstellen. Daarnaast zou de verhoging van de omzetbelasting met 20 procent, die het kabinet-Cals eerst op 1 januari 1968 noodzakelijk geoor deeld had, een half jaar eerder ingaan. Beide maatregelen moeten dus hun be slag krijgen op 1 juli 1967. De vereiste wettelijke voorzieningen zullen dus tegemoetgezien kunnen wor den, met dien verstande zo vulde prof. Zijlstra aan dat zijn kabinet te gelijkertijd machtiging zal vragen van deze invoeringsdatum af te wijken, als de economische toestand zich hiertoe zou lenen. De totale opbrengst van deze belas tingmaatregelen schatte prof. Zijlstra op 500 a 600 miljoen gulden. Het econo misch effect zag hij vooral in de ver ruiming van de kapitaalmarkt, die deze extra-middelen de overheid zou ver schaffen. „Ik kan dan iets doen," zo formuleerde hij het huiselijk. Hij voorzag namelijk dat, zelfs als het ging, zoals minister Vondeling in zijn begrotingsvoorstel had gehoopt, de rijks overheid in 1967 wel geen beroep op de kapitaalmarkt zou hoeven te doen, maar dat de gemeenten met hun inves teringen in moeilijkheden zouden komen. Deze financieren nu al inflatoir met zgn. kortlopend geld, zo meende prof. Zijlstra. De Nederlandsche Bank zou nu al op het punt staan hier drastisch in te grij pen, maar volgend jaar zou de zaak zeker vastlopen. Dat zou een buitenge woon ernstige stagnatie van de onder handen zijnde gemeentewerken beteke nen, met alle gevolgen van dien voor de werkgelegenheid. A Men zie verder elders in deze editie. Na 21 jaar weer j (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG Met het optreden van prof. dr. J. Zijlstra. heeft Nederland 5 2 voor het eerst sinds 1945 toen het tweede kabinet-Gerbrandy aftrad weer 2 2 een anti-revolutionaire minister-president. Het kabinet-Zijlstra, dat vandaag 2 2 officieel in functie treedt, telt acht K.V.P.- en vyf A.R.P.-ministers. Maandag- avond heeft prof. Zylstra, nadat hij teruggekeerd was van paleis Soestdijk, waar hy de Koningin had meegedeeld de formatie-opdracht te aanvaarden, zijn kabinet aan de pers voorgesteld. Het blykt als volgt te zijn samengesteld: j Prof. dr. J. Zijlstra (A.R), minister-president en minister van Financiën (48 jaar oud). 2 Dr. J. E. de Quay (K.V.P.), eerste vice-premier en minister van Verkeer en 2 E Waterstaat (65 jaar oud). 2 Mr. B. W. Biesheuvel (A.R.), tweede vice-premier en minister van Landbouw 2 2 en Visserij (46 jaar). 2 Mr. J. M. A. H. Luns (K.V.P.), minister van Buitenlandse Zaken (55 jaar). j Mr. A. A. M. Struijcken (K.V.P.), minister van Justitie (59 jaar). Prof. mr. P. J. Verdam (A.R.), minister van Binnenlandse Zaken (51 jaar). ^rof. dr. I. A. Diepenhorst (A.R.), minister van Onderwqs en Wetenschap- 5 pen (50 jaar). 2 P. J. S. de Jong (K.V.P.), minister van Defensie (51 jaar). 2 Ir. H. B. J. Witte (K.V.P.), minister van Volkshuisvesting en Ruimtelijke 2 2 Ordening (57 jaar). Drs. J. A. Bakker (A.R.), minister van Economische Zaken (45 jaar). Dr. G. M. J. Veldkamp (K.V.P.), minister van Sociale Zaken en Volksge- zondheid (45 jaar). Mej. dr. M. A. M. Klompé (K.V.P.), minister van Cultuur. Recreatie en Maatschappelijk Werk (54 jaar). Mr. Th. H. Bot (K.V.P.), minister zonder portefeuille, belast met de Ont- S wikkelingshulp (55 jaar). 2 Behalve de staatssecretarissen, die tot de P.v.d.A. behoren, namelijk de heren Z drs. Th. J. Westerhout van Binnenlandse Zaken, ir. S. A. Posthumus van Ver- 2 2 keer en Waterstaat, mr. M. van der Stoel van Buitenlandse Zaken en de heer 2 1 C. Egas van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk, zal ook staats- S jj secretaris dr. W. L. G. S. Hoefnagels van financiën, die lid is van de K.V.P., 2 jj aftreden. Over de benoeming van nieuwe staatssecretarissen, kon prof. Zijlstra maan- J dagavond niet veel meedelen. Drs. Bakker, die staatssecretaris van Economische 2 Zaken in het kabinet-Cals was en nu minister wordt, zal een nieuwe staats- S secretaris aantrekken, zo deelde prof. Zijlstra mee. Hij had drs. Bakker een 2 wens „van dringende aard" onder ogen gebracht, dat deze een rooms-katholieke 2 2 staatssecretaris zou aantrekkea. STADSKANAAL Wegens financiële moeilijkheden heeft het bouwbedrijf van de firma Gebroeders Hut te Sellingen ongeveer vijftig mensen ontslagen. Dit bouwbedrijf heeft projecten in Sellingen, Vlagtwedde, Musselkanaal, Ter Apel, Kampen en Ameland. Het betreft hier meestal de bouw van wo ningen. In Hoogezand-Sappemeer heeft het de uitbreiding van een bankgebouw onder handen. Hoe groot de financiële moeilijkheden zijn. is nog niet te zeg gen. De Gebrs. Hut wensten geen enkel commentaar te geven. RHENEN Op 19 november jl. is in een te Doorn gehouden vergadering besloten tot de oprichting van de „Stichting voor Zuidoost-Utrecht", die zich blijkens de statuten ten doel stelt: de harmonische ontwikkeling van het wonen, werken en zich ontspannen ln haar werkgebied, in het bijzonder met het oog op het ln stand houden en be vorderen van dorps- en landschaps- schoon. In het bestuur der stichting zijn een aantal representatieve organisaties uit vele geledingen der samenleving ver tegenwoordigd: de A.N.W.B., de Bond Heemschut, de Vereniging tot behoud van Natuurmonumenten, de Bond van Tuin- en landschapsarchitecten, de Bond van Ned. Architecten, de Alg. Hengelaarsbond, de Kon. Ned. Natuur historische Vereniging, de Contactcom missie voor Natuur- en landschapsbe scherming, de Kon. Ned. Oudheidkundi ge Bond, de Ver. Oud-Utrecht, de Prov. Na het laatste beraad van kabinets formateur Zijlstra met de kandidaat- ministers, werd gistermiddag deze foto van de groep gemaakt. Op de voorste rij v.l.n.r. de heren Luns, De Quay, Zijlstra en Biesheuvel en mej. Klompé. Daarachter staan v.l.n.r. de heren Witte, Veldkamp, Bot, Diepenhorst, De Jong en Verdam. Tijdens de ver gadering ontbraken de nieuwe minis ters Struycken Justitieen Bakker Economische ZakenX Bond voor Vreemdelingenverkeer, de Vogelwacht Utrecht, het Utrechts Land- bouwgenootschap, het Instituut voor Natuurbeschermingseducatie, de Ver. tegen Water,- Lucht- en Bodemveront reiniging, de Ver. de Utrechtse Heuvel rug e.d. Verder hebben in het bestuur zitting 1 of 2 belangstellende particulieren uit elk dorp in het werkgebied, dat de Utrechtse Heuvelrug omvat benevens het aangrenzende stroomgebied van de Kromme Rijn: Driebergen, Doorn, Leersum, Amerongen, Maarn en Maarsbergen, Zeist, Leusden, Wouden berg en Rhenen; Bunnik, Odijk, Werk hoven, Cothen, Langbroek en Wijk bij Duurstede. Het bestuur stelt zich voor met over heidsorganen overleg te kunnen plegen bij de voorbereiding en uitvoering van uitbreidings- en bestemmingsplannen, streek- en structuurplannen, aanleg en verbetering van wegen enz., liefst in een vroeg stadium. Voorts hoopt het zich te bemoeien met allerlei elementen in landschap en dorpsbeeld die onder geen enkele be schermingsmaatregel vallen en toch de streek aantrekkelijk maken. Misschien kan de stichting ook gaan fungeren als schakel tussen overheid en bestuurden, welk laatsten maar al te vaak het idee hebben: „ze" doen maar raak. De veelzijdige samenstelling van het bestuur waarborgt, dat de stichting niet eenzijdig elke verandering zal wil len tegenhouden. Zij wil alleen trachten de noodzakelijke veranderingen zó te doen geschieden, dat de streek aan trekkelijk blijft, voor bewoners en be zoekers. Belangstellenden kunnen de stichting als begunstiger steunen. Het bestuur wil echter eerst een beroep op het pu bliek doen als de stichting haar be staansrecht heeft bewezen. Het centrum van een opvullende depressie bevond zich vanochtend juist boven Nederland. De depressie bracht regen en in het Noordoosten van het land tijdeiyk ook enige sneeuw. De storing beweegt in een langzaam tempo naar het zuiden en zal ook morgen nog van betekenis zijn voor het weer in Nederland. De kans op regen of natte sneeuw blijft hierdoor aanwezig. De wind waait morgen uit oostelijke richtingen, maar voert geen koude lucht aan. De temperatuur kan zich op ongeveer hetzelfde niveau handhaven, zo ver- wacht het K.N.M.I. Eén man heeft dan uiteindelijk de moeilijke formatieknoop doorgehakt prof. dr. J. Zijlstra en daarmee ver dient hij de dank van het hele Ne derlandse volk. Het moet voor hem een moeilijke beslissing zijn geweest. In een jarenlange ministersloopbaan heeft hij het politieke strijdgewoel le ren kennen, heeft hij ook ervaren dal hetbeheren van 's Rijks financiën een weinig dankbare taak is. Hij weet dat de politieke situatie nu moeilijker is dan ooit het feit dat zijn kabinet een overbruggingskabi net is met als een der voornaamste taken het uitschrijven van vervroeg de verkiezingen, is daarvoor de dui delijkste aanwijzing. Hy weet ook dat de financieel-economische situa tie waarvoor hij komt te staan, zor gelijker is dan in de laatste jaren het geval was en dat tamelijk ingrij pende maatregelen genomen zullen moeten worden om te voorkomen dat de wagen uit het spoor loopt. En har de maatregelen dragen nooit bij tot politieke populariteitVoeg daarbij nog dat hij door thans de leiding van een kabinet op zich te nemen, een functie verspeelt die hem zeker grote voldoening zou hebben geschon ken, dan kan men zich voorstellen dat de mens Zijlstra gisteren geen gemakkelijke dag heeft gehad. Wat ongetwijfeld bij hem de doorslag heeft gegeven is de wetenschap dat ons land geregeerd moét wordep. Dat men niet land en volk de dupe mag laten worden van de controversen die er op het ogenblik tussen de partijen bestaan. Dat gevaar zat er namelijk in en dat gevaar zit er nóg in want de formatieperiode heeft eigenlijk té lang geduurd. Daar Is de diepe kloof van wantrouwen schuld aan die Is ontstaan tussen K.V.P. en P.v.d.A. na de nacht van Schmelzer; daar is 't vreemde gemanoeuvreer schuld aan dat de anti-revolutionairen ten beste hebben gegeven tijdens de eerste for matiepoging: daar is ook de geïrri teerdheid schuld aan die blijkt te be staan bij de V.V.D. en C.H.U. om dat in heel die lange formatieperio de niemand zich iets aan hen gelegen heeft laten liggen. Met deze situatie dient de premier Zijlstra straks reke ning te houden, ook al kan hem dan l»etrekkelijk weinig gebeuren als de Kamer straks ontbonden zal zijn. An derzijds heeft dat echter weer het na deel dat de komende verkiezingen niet zullen nalaten hun schaduwen vooruit te werpen en het politieke handelen zullen beïnvloeden. Bij dit alles komt dan nog het algeme ne onbehagen dat onder een deel van ons volk blijkt te bestaan. Onbeha gen over de huidige politieke situatie. Onbehagen over ons staatkundig be stel in het algemeen dat zo voel! men het niet helemaal meer tie naam van democratie verdient om dat de werkelijke invloed van de kie zer maar heel gering is. Waarbij de angst over de kentering van het eco nomisch getij ook al niet bijdraagt tot de zo nodige politieke bezinning. Neen, als men al deze moeilijkheden overdenkt dan is de taak die de heer Zijlstra nu op zijn schouders heeft genomen, zeker niet benijdenswaar dig. Gelukkig is hij een man die niet voor moeilijkheden opzij pleegt te gaan en gelukkig ook is hij een man die ook bij zijn politieke tegenstan ders vertrouwen geniet. Van harte hopen we dat ook het Nederlandse volk hem dat vertrouwen zal willen (biyven) geven.

De Vallei | 1966 | | pagina 1