Rhenens bedrijf geeft landelijk de toon aan met klassieke meubels I'rijzen variëren van f 1800.- tot f 6000.- INDUS Tweede bouwstroom op komst in Leersum Sfeervolle presentatie van zitmeubelen Padvinders bouwen aan nieuw groepshuis Weinig belangstelling voor Philadelphia-vergadering Bazaar van N.C.V.B. in Ahierongen heeft een feestelijke verrassing voor U. IN SERIE GEEN CONFECTIE AFWACHTEN Groepshuis Amerongen BURGERLIJKE STAND Reorga n isa tie Wachtverbod in Dorpsstraat DINSDAG 22 NOVEMBER 1966 AMEEONGEN De Ned. Chr. Vrou wenbond houdt op 1 december een ba zaar ten bate van Bartimeüs te Zeist. Dit Blindeninstituut bestaat 50 jaar en er bestaan plannen voor een nieuw ge bouw te Doorn voor dubbel gehandi capte kinderen. Een sympathiek doel. Opdat deze plannen verwezenlijkt zul len worden, wordt de hoop uitgespro ken, dat er velen naar deze bazaar zul len komen. RHENEN Aan de Grebbeweg en de Vogelenzangweg liggen de com plexen van „A. J. Koekoek en Zn. N.V. Fabriek van gestoffeerde zitmeu belen". Dit bedrijf, dat momenteel 55 man personeel in dienst heeft, werd in 1928 opgericht dor de heer A. J. Koekoek, thans 90 jaar en diens zoon de heer J. G. Koekoek, bijna 65 jaar. Zoon en kleinzoon van de oprichter voeren thans de directie. De kleinzoon heet naar zijn grootvader. Er zijn vier generaties in leven, in de respectieve leeftijden van 90, 64, 32 en 5 jaar. Bij gelegenheid van de ingebruikneming van nieuwë toonzalen, die aan de Vogelenzangweg grenzen, met daarachter parkeerruimte voor een kleine twin tig auto's, maakten wij een praatje met de heer J. G. Koekoek. ADVERTENTIE Het kopen van een Indus horloge is-al tijd een prettige ge beurtenis. Een Indus Compressor .bij voorbeeld... dat beroemde 100% waterdichte hor loge. Of een sierlijk Indus dameshorloge. Als u tussen 15 november en 31 de cember uw Indus koopt, be leeft u een dubbel genoegen! U krijgt dan geheel gratis een prachtige ka lender met kleuren foto's van euro- pese landschap pen, leder Indus horloge is bo vendien 2 jaar verze kerd tegen verlies en diefstal! De toonzalen zijn uitsluitend toegan kelijk voor kopers, die in het bezit zijn van een introductiekaart van de klein handelaar, omdat deze firma niet rechtstreeks aan de particulier levert. Wie de enorme toonzalen binnenstapt krijgt onmiddellijk een behaaglijk ge voel. Er gaat een sfeer van uit die wel dadig aandoet. Aan de inrichting zijn geen kosten gespaard. De warme vloerbedekking, de talrijke openhaardvuren (brandend en wel), de knusse verlichting, de tien tallen Perzische tapijten, de bloemen en planten en bij de entree een bijzon der leuke en van moderne verlichting voorziene bar moeten iedereen wel di rect in de ban hebben. Je zou er wil len blijven om er in te wonen. „Dat hebben we er ook mee willen bereiken," zegt de heer Koekoek, zit tend op een bank van het model „Ge- nève", terwijl een lieftallig meisje intussen voor een heerlijk kopje kof fie zorgt. „Wie hier binnenkomt moet onmiddellijk het gevoel krijgen „thuis" te zijn. Het effect zou totaal verloren gaan, wanneer wij ons pro- dukt zouden showen op een kale hou ten vloer in kille vertrekken. De ad- apirant-kopers, die hier in welk mo del ook komen „proef-zitten", moeten het idee hebben al in eigen huis te zijn." De heer Koekoek is een vlot verteller. „Wij ontwerpen zelf onze modellen. Mijn zoon doet dat voornamelijk. Hij heeft er een bepaalde feeling voor. Van een model wordt een prototype gemaakt, gestoffeerd en wel. Soms wordt het vier of vijf keer afgebroken, omdat we er geen heil in zien. Is het model tot volle tevredenheid klaar ge komen, dan laten we het bij een fa briek in serie bouwen." De firma Koe koek maakt namelijk zelf geen meube len. Ze worden er alleen gestoffeerd. „Op onze modellen zit geen patent. Dat Is niet nodig. Er is een „modellencom- missie", die er voor waakt dat de zaak niet wordt nagemaakt. Die commissie ressorteert onder de Centrale Bond van Meubelfabrikanten. Alle modellen, die wij op de markt brengen, hebben een eigen naam. Hele series zijn genoemd naar leden van het Koninklijk Huis. We hebben een „Ma- rijke-bankstel" en een „Beatrix- fauteuil". Maar ook model „Genève", waarop ik nu zit. Bovendien krijgen alle modellen een nummer". De firma in Rhenen is afhankelijk van veel toeleveringsbedrijven. In dit verband noemt de heer Koekoek rub ber, polyether, stoffen, koord, franje enz. In de fabriek komt de kale romp aan, die in eerste instantie wordt ge keurd en daarna aangekleed. De produkten, die voor de stoffering nodig zijn, worden aangekocht op de Eind vorige week berichtten wij over de ophanden zijnde installatie van de heer D. J. Bovenschen als bestuurs lid van de Kamer van Koophandel en Fabrieken in Utrecht, als afgevaardig de van de Rhenense Middenstands Centrale. Op dit plaatje weegt de heer Boven schen af voor één van zijn klanten. Ook in Utrecht gaat hij straks we gen; de belangen afwegen voor de middenstanders in zijn gemeente. binnenlandse en buitenlandse markt. In het zelf maken van de rompen ziet de firma nog geen heil. Misschien is dat een onderwerp voor de toekomst. De toonkamers staan vol niet allerlei soorten bankstellen, van tweezitters tot vierzitters. Vroeger kocht men een bank met twee fauteuils. Tegenwoordig stapt men daar wel eens van af. Men zoekt allerlei soorten meubelen uit, die gezamenlijk de kamer zullen moeten sieren. Bij de firma Roekoek kan men uitsluitend terecht in de klassieke stijl. „Wij leveren geen confectiewerk," zegt de heer Koekoek veelbetekenend. „Je kunt ons bedrijf vergelijken met een eerste klas maatkledingbedrijf." En wanneer hij zegt, dat de kwaliteit aan de hoogste eisen voldoet, geloven we dat direct. De firma levert meubelen in de prijzen die variëren van per stuk f 1800,- tot f 6000.-. De kopers komen uit alle windstreken van ons land. De meubelen uit Rhenen zijn toonaange vend. „Een winkelier kan nooit onze vol ledige collectie in huis hebben," legt de heer Koekoek uit. „Daarom hebben Wij nu aan ons bedrijf deze uitgebreide toonzalen gecreëerd. Op elk meubel le veren wij elke gewenste stof. De firma heeft er een paar honderd in huis." Wanneer we nogmaals onze bewonde ring" uitspreken over de sfeervolle in richting van de toonkamers, zegt de heer Koekoek, dat iedereen die in zijn bedrijf komt, zich direct thuis moet ge voelen. „De Hollander staat er om be kend, dat hij graag in huis vertoeft. Maar dan moet het ook een genot zijn. Dat is het al in onze toonkamers, laat staan straks in eigen home. Ons produkt staat in de beste zaken van Nederland. Het is geen gemakke lijk vak, maar wel een mooi vak. Van af mijn dertiende jaar zit ik er al in. Ik heb een opleiding als stoffeerder achter de rug van een jaar of acht." De heer Koekoek weet waar hij over spreekt. „Tegenwoordig is ook de meu belindustrie aan mode onderhevig. Vroeger werkten we met rood en groen trijp, tegenwoordig kijkt men na twee jaar al niet meer naar de dessins. Dan moet er al weer iets nieuw komen. Is er in de meubelindustrie iets merkbaar van een veranderende con junctuur? „Het publiek en de winkelier zyn zeer terughoudend", antwoordt de heer Koekoek. „We hebben altyd gebaad in de orders, maar de laatste tyd Is er een beduidende teruggang merkbaar. We behoeven nog geen maatregelen, te nemen, maar wanneer het té lang duurt zal dat wel het geval moeten zijn. Het moet beslist geen grotere vormen aan nemen." Uit het verdere gesprek blijkt, dat sinds 1963 de lonen in dit bedrijf met 63 pet. zijn gestegen. Het is een zeer loonintensief bedrijf, omdat er prak tisch alleen maar handwerk wordt „ge pleegd". Sinds 1963 zijn dan ook de meubelprijzen sterk opgelopen. Het een sluit het ander nu eenmaal niet uit. Na een rondgang door de fabriek met haar talrijke afdelingen, wordt het dui delijk, dat Rhenen trots mag zijn op dit bedrijf. O Een kijkje ruimte. in de meubel-expositie RHENEN I)e padvindersgroep, "Jhr. Schimmelpennlnek" te Rhenen bloeit weer. Na een korte inzinkingsperiode heeft de groep nu een enthousiaste leiding, die de padvinderij in Rhenen binnen enkele jaren weer aantrekkelijk «1st te ma ken. Frisse ideeën en moderne, opvattingen hebben geleid tot een groot aantal le den en wat heel belangrijk is een nieuw groepshuis temidden van het prach tige Rhenense natuurschoon. In nog geen vier jaar t-ijds heeft Rhenen weer een padvindersgroep, waar men trots op kan zijn. Sinds enkele jaren laat de Rhenense padvindersgroep weer regelmatig van zich spreken. Tijdens een periode, waar in de leiding gebrekkig was en het le dental schrikbarend terugliep, hoorde men niet veel van de plaatselijke afde ling van deze internationale organisatie. Er kwam een nieuwe leiding en tege lijkertijd nieuw leven in de Jhr. Schim- melpenninckgroep. Momenteel bestaat de groep uit ruim 50 leden. Voor de welpen moest zelfs een wachtlijst wor den aangelegd. Zeven leiders besteden er hun vrije tijd aan om de padvinde rij in Rhenen op een goed peil te hou den. Vier jaar geleden startte men reeds met de bouw van een eigen' groepshuis. De bouw werd zoveel mogelijk door de groep zelf verricht. Voorheen huisden de padvinders ln het oude gemeentehuis. Men moest ech ter gaan zoeken naar een andere ruim te, omdat dit oude gebouw museum zou worden. Bovendien was het levensge vaarlijk en onverantwoord om er met Geboren: Gene, zoon van W. Lievaart en C. J. Willemsen. Ondertrouwd: Marten van de Hoorn, 34 jaar en Maria Niessen, 24 jaar. Getrouwd: Arie Rustenhoven. 22 jaar en Elisabeth Gerdina van Blitterswijk 23 jaar. Overleden te. Ede, Stephanus Hendri- cus Dekker. 89 jaar. Overleden te. Zeist, Chistiaan Bijle- veld, 82 jaar. RHENEN In het jeugdgebouw achter de gereformeerde kerk aan de N. Veenendaalseweg hield de afdeling Rhenen van „Philidelphia" gisteravond een ledenvergadering. waaraan de chr. gemengde zangvereniging „Eben Haëzer", onder leiding van de heer Goedhardt, vocale medewerking ver leende. De zaal was geheel bezet, toen voorzitter J. de Vries het openings woord uitsprak. Het werd een mooie avond. De heer Bulsink, hoofd van de BLO- school ln Veenendaal, vertelde hoe het op z'n school toegaat. De kinderen werken de leerstof geheel naar eigen tempo en naar eigen vermogen door en bereiken op deze manier toch een volwaardige plaats in de maatschap pij. De heer Dondorp van het chr. sociaal, pedagogisch bureau te Utrecht gaf aan de hand van dia's een goed beeld van de begeleiding van het geestelijk gehandicapte kind in inrichtingen en thuis. Veel dagverblijven en inrichtin gen komen we in Nederland nog te kort. Er moet nog veel gebeuren voor dat het een ideale toestand is. De heer Dondorp liet onder andere zien, hoe kinderen die niet lezen en schrijven konden, op latere leeftijd toch ingewikkelde machines konden bedie nen tot volle tevredenheid van hun pa troons en met een normaal salaris naar huis gingen. De heer Stringer, ambtenaar van de afdeling' sociale zaken van de gemeente secretarie, vertelde de aanwezigen over de mogelijkheden van de Alge mene Bijstandswet bij vakantieplaat sing van gehandicapte kinderen. Daar uit bleek, dat in dergelijke gevallen de gemeente bereid is bij te dragen in de extra kosten, die zo'n vakantie voor een gehandicapt kind meebrengt. Jammer, dat van de kant van de le den van de afdeling de belangstelling niet zo groot was. Dat de zaal geheel bezet was, was te danken aan de koor leden, die ongetwijfeld een erva ring rijker naar huis zijn gegaan. Op nieuw is gebleken, dat „Philadelphia" in onze gemeenschap een belangrijke plaats inneemt. De bijeenkomst werd ook door voor zitter De Vries gesloten. de jongens te verblijven. Groepsleider S. Drost zegt: „Wij zijn toen bazaars gaan organiseren, die bij elkaar ruim f 3.000,- hebben opgebracht. Met dit geld en nog enkele andere giften zijn we begonnen aan de bouw van ons groepshuis aan de Reumersweg.. Nu, na vier jaar, is het gebouw op enkele interne afwerkingen na gereed. De opening zal waarschijnlijk het ko mend voorjaar plaatsvinden gelijktijdig met de viering van het vijftigjarig be staan van de Jhr. Schimmelpenninck- groep" De heer Drost is groepsleider en heeft als zodanig de supervisie over de ge hele groep. Zijn echtgenote is leidster van de welpen. Beiden hebben veel ple zier in hun padvinderswerk. „Wij wer ken veel in dlstrictsverband", zegt de heer Drost. „Dit bevordert het onder ling contact en bovendien doe je er veel goede ideeën mee op. De verkenners doen regionaal mee aan sport- en patrouillewedstrijden en de welpen bezoeken de zogenaamde rimboejachten. De kerstfeestviering ge beurt ook jaarlijks met de gezamenlij ke groepen uit het district". De Rhenense padvinderij zit niet stil. Het afgelopen voorjaar volgden een 8- tal verkenners een brandweercursus. Zij behaalden allemaal het insigne van brandweerman. Het komende wintersei zoen is men voornemens om een cur sus E.H.B.O. te gaan volgen. Een en ander vindt plaats onder leiding van 'n lid van het plaatselijke Rode Kruis. De verkennersgroep wordt op 't ogen blik gereorganiseerd. Vaandrig Buiten huis zegt: „Het is "onze bedoeling de zogenaamde patrouilles zelfstandig te laten werken. Zij kunnen bijvoorbeeld patrouille-avonden organiseren in het clubhuis. Iedere patrouille vaardigt twee man af in een zogenaamde kaderpa trouille. Op deze manier krijgen we 'n prettige samenwerking en kweken we te gelijkertijd een grote mate van zelfstan digheid". Op het ogenblik Is de gehele Rhenen se groep echter nog druk bezig met de afwerkingen van het grote groepshuis, dat bestaat uit twee grote vertrekken met toilet en wasgelegenheid. De ene helft van het gebouw behoort aan de welpen en de andere helft aan de ver kenners. Beide ruimten beschikken over 'n ge zellige schouw, waarbij nog menig gezel lig avondje zal worden doorgebracht. Dit jaar werd in Leersum begonnen met de houw van 48 woningen in het kader van de bouwstroom, waaraan behalve Leersum ook Woudenberg, Maarn, Doorn en Amerongen deelne men. Hoewel de eerste woningen daarvan in Leersum pas begin volgend jaar ge reed zullen komen, worden thans al weer voorbereidingen getroffen voor de organisatie van een tweede bouw stroom, waaraan ook de andere ge meenten weer zullen deelnemen, bene vens enkele andere gemeenten, zoals Wijk bij Duurstede. Het plan bestaat deze woningen te doen bouwen in het westelijk gedeelte van het gebied, gelegen tussen Middel weg en Nieuwesteeg. Met de bouw zal evenwel pas kunnen worden be gonnen, wanneer het betreffende ge bied door de gemeente in eigendom is verkregen en bouwrijp is gemaakt. In totaal zal de gemeente Leersum willen deelnemen met 114 woningen. Deze zullen dan worden gebouwd in twee fasen. Het is de bedoeling, dat in de eerste fase 62 woningen worden ge bouwd, bestaande uit: 36 woningwet woningen, 14 premie-woningen voor* de verkoop en 12 vrije-sector-woningen De tweede fase zal omvatten 24 pre miewoningen voor de verkoop en 28 vrije-sector woningen. In deze tweede fase zullen geen woningwetwoningen worden gebouwd. Er zullen twee types woningen wor den gebouwd. Deze woningen zullen, naar gelang het type, drie of vier slaapkamers bevatten. De types wijken af van dat, hetwelk thans in aanbouw is. Het college van burgemeester en wethouders verwacht, dat de grond, waarop voornoemde woningen zullen worden gebouwd, in de loop van het volgend jaar bouwrijp zal zijn, zodat hopelijk in september 1967 met de eer ste fase van de woningbouw zal worden begonnen, terwijl, als de verwachtin gen juist blijken te zijn, de tweede fa se van de bouwstroom ln oktober 1968 zal aanvangen. Na gereedkomen van deze tweede bouwstroom zal de woningvoorraad van Leersum met ongeveer 10 pet zijn toegenomen. Winkeliers menen Nots. Fischerstraat loopt gevaar als winkelstraat EDE De winkeliers van de Nota ris Fischerstraat hebben in een brief aan het college van burgemeester en wethouders van Ede het verzoek ge richt bij de uitwerking van het kern- plan enkele voorzieningen te treffen, welke zouden moeten bewerkstelligen dat de Notaris Fiseherstraat een win kelstraat blijft. De winkeliers menen dat door de huidige situatie de straat niet ten onrechte door het winkelend publiek „naar en gevaarlijk" wordt ge noemd, hetgeen niet in het belang van de middenstanders van die straat wordt geacht. De winkeliers verzoeken het college in het kernplan de volgende punten op te nemen: een verbreding van de straat, een goede verbinding met de geplande rondweg en de inrichting van winkels op de parterre van de flats. Tevens vragen de middenstanders B. en W. om een betere verlichting en een wachtverbod voor vrachtwagens in de straat te willen aanbrengen. De win keliers menen dat door het huidige vrij intensieve verkeer in de straat (o.a. door de aanwezigheid van de eiervei- ling en drie grote bakkerijen), en het toegestane parkeren aan de linkerzijde (wat de middenstanders niet graag zou den missen) fietsers en voetgangers ge- 'vaar lopen. Het is daarom niet ten on rechte dat het publiek de straat pro beert te mijden, iets wat de winkeliers willen proberen te voorkomen. Het aanbrengen van bovengenoemde voorzieningen zien de middenstanders als enige middel om de straat als win kelstraat te behouden. O 0 In Eindhoven ls opgericht de afde ling Zuid-Nederland van de Con tactgroep Werkgevers in de Metaalin dustrie. Men heeft hiertoe besloten, om dat er ln het zuidelijk deel van ons land een ontwikkeling gaande is, die specifieke problemen oproept voor de middelgrote en kleine metaalbedrijven. RHENEN ln het voorbijgaan her opende Sint-Nicolaas zaterdagmiddag tijdens zijn feestelijke intocht in Rhenen de kunsthandel van de heer J. Baars aan de Fred. v. d. Paltzhof. De fles champagne, die er aan te pas kwam wilde maar moeilijk kapot, maar de dank van mevrouw Baars voor de welwillendheid van de oude bisschop om de heropening te ver richten was er niet minder om. OPHEl'SDEN. „Het is gewenst om voor het gedeelte van de Dorps straat, dat is gelegen tussen de linde laan en de Rijnhandijk een wachtver bod in te stellen voor beide zijden van de weg". Een en ander blijkt uit een voorstel van het college van B. en W. der gemeente Resteren aan de raad. Het betreffende gedeelte van de Dorpsstraat wordt veelvuldig gebruikt voor het parkeren van auto's. Voor 't rijdende verkeer is dit vaak een zeer hinderlijke zaak, omdat het daardoor voor auto's onmogelijk is elkaar te passeren. In het voorstel, dat in de raadsver gadering van aanstaande donderdag in behandeling zal komen, wordt verder gezegd: „Aangezien de Dorpsstraat be halve voor lokaal verkeer ook veelvul dig gebruikt wordt door het doorgaan de verkeer, is de huidige toestand ab soluut ontoelaatbaar. Als het wachtverbod slechts beperkt blijft tot een zijde van de weg zal dit waarschijnlijk tot gevolg hebben, dat de andere zijde van de straat perma nent als parkeerplaats gebruikt wordt. Daardoor zouden de bestaande bezwa ren geenszins van de baan zijn". Tot slot merken B. en W. op, dat voor de aanwonenden de instelling var een wachtverbod niet bezwaarlijk is omdat allen over een uitrit beschik ken. Een blik in het nieuwe groepshuis van de Jhr. Schimmelpennincjk-groep, dat komend voorjaar officieel in gebruik wordt genomen.

De Vallei | 1966 | | pagina 5