Harko Kokmeyer kreeg weinig tegenstand van Le Noir een nieuwe flets! Verenigingskampioenschap keurturnen in Haarlem Europese toekomst Honkbalfederatie in beter gecoördineerd ADO overweegt zich terug te trekken uit Intertotocompetitie ien nadelig tijd van het jaar saldo gevreesd Eerste puzzel-wandeltocht wordt 10 dec. gehouden „In Veenendaal heeft ijsclub een goed bestaansrecht" Veel teleurstellingen maar ook veel vreugde Mexicaanse gezinnen gaan „Olympische gasten" opnemen Tafeltennisoverzicht Real Madrid speelt voor kinderfonds Nobby Stiles kreeg forse boete R.D.V.'ers damden SKF zegevierde over Ritac 3 Talent Veenenda?' 'n pracht geschenk T0GAL TEGEN REUMATISCHE PIJNEN: SNEL PIJNVRIJ ZentrA SCHAATSCOACH DE JONG VAN IJSCLUB RHENEN: -ei.na 9 DINSDAG 22 NOVEMBER 1966 ADVERTENTIE AMSTERDAM Mohammed le Noir is een vriendelijk bokser. Hij lachte voortdurend wanneer de Neder landse middengewicht-kampioen Harko Kokmeyer met dubhelstoten, felle series naar maag of gezicht en linkse hoeken zjjn repertoire afdraaide. Tegenstand kon hy echter nauweiyks bieden en de Amsterdammer boekte dan ook in een uitverkocht „Krasnapolsky" na acht ronden een zeer ruime puntenzege. De donkere Le Noir stelde, zoals gezegd, weinig tegenover het offensief van Kokmeyer. Slechts af en toe priem de een links stopstootje door Kok- meyers dekking, maar hoeken en direc te slagen van de 31-jarige Parijzenaar kwamen zo traag uit het goed gebouw de lichaam, dat de Nederlandse kam pioen zijn dekking alweer had kunnen sluiten. In de achtste en laatste ronde kreeg Le Noir nog een openbare waar schuwing en daardoor werd zijn neder laag slechts groter. Na de pauze had middengewicht Joop Kruis weinig moeite met William Poitrimol. De Fransman was na de eerste ronde al zo geïmponeerd door de stootkracht van de Amsterdammer, dat hij zijn verdediging angstvallig ge sloten hield. Voor Kruis was dat geen bezwaar, want hij sloeg soms dwars door de verdediging van zijn tegenstan der heen. In de derde ronde moest Poi trimol na een rechtse hoek op de kaak voor het eerst naar het canvas. Toen Kruis in de volgende ronde met een rechtse hoek op de korte rib, onmiddel lijk gevolgd door een linkse op de lever, doorkwam was het gebeurd. Poitrimol ging zwaar neer en werd uitgeteld. De eliminatiewedstrijd voor het Ne derlandse kampioenschap zwaarwelter tussen Jan de Vos en de Surinamer Ronald Wiedewald ontaardde in een or dinaire vechtpartij. De Vos kwam zon der enige conditie in de ring, hetgeen schrijnend tot uiting kwam in het laat ste gedeelte van de partij, waarin hij volkomen groggy door de ring ging. In de achtste en laatste ronde begaven de krachten van de Amsterdammer het helemaal. Eerst kreeg hij staande acht tellen rust van scheidsrechter Krom en kort daarop ging hij na een rechtse hoek op de kaak voor de volle tien tellen neer. Ronald Wiedewald verkreeg door zijn zege het recht met de Antilliaan Jack Johnson om de vacante zwaarwelterti- tel te boksen. Harko Kokmeyer (links) in zijn partij tegen de weinig tegenstand biedende Fransman Mohammed Le Noir. ADVERTENTIE HAARLEM Zondag a.s. worden in het Krelagehuis te Haarlem de vereni gingskampioenschappen keurturnen ge houden, waaraan 6 heren- en 8 dames- ploegen zullen deelnemen. De ontmoeting van de heren, die des ochtends wordt gehouden, belooft in teressant te worden, daar er zeker drie gegadigden voor de kampioenstitel zijn. Het Utrechtse Atilla, met kopman Jan Snellenberg, dat vorig jaar op enigszins verrassende wijze als eerste uit de bus kwam, heeft zware concur rentie van P.S.V. (Eindhoven), dat met Cor Smulders, Hans Gunneman en de van de vereniging Volt gekomen Guus van Geet een sterke ploeg vormt en wel eens voor een verrassing kan zor gen. St. Mauritius uit Volendam, met onder meer Alex Knip, de veelbeloven de Peter Karregat en Wim Dedters is echter ook niet kansloos. De Halter (Alkmaar), Blijdorp (Rotter dam) en Atilla (Amersfoort) zullen geen kans maken tot de eerste drie plaatsen door te dringen. Bij de wedstrijden voor de dames ls het Leeuwarder Quick, dat reeds 6 maal achtereen de titel won, wederom favoriet voor de eerste plaats. De Frie se ploeg bestaat uit Maaike Kroes, Griet je van Essen, Jannie Vierstra, Aty van Veen, Ali van Essen en Grietina Molenbuur. Met grote belangstelling wordt afge wacht, wat oud-kampioene Jannie Vier stra, die door een knieblessure meer dan een jaar op non-actief heeft gestaan in Haarlem zal laten zien. De strijd om de tweede en derde plaats zal moeten worden uitgevochten tussen Hercules (Bodegraven) met on der meer onze nationale kampioene Ria Rietveld en Pini de Jong en Attila (Amersfoort), dat naast Willy Gielen geen bekende keurturnsters heeft opge steld, P.S.V. (Eindhoven) dat naast Fe- mie Klunder een aantal talentvolle jeugdturnsters in de ploeg heeft opge nomen en Kralingen (Rotterdam) dat geen bepaalde uitblinksters telt, maar altijd een homogene ploeg vormt. Hercules-Hebe uit Wormerveer, de ver eniging met dezelfde naam uit Ensche de en D.O.S. uit Leiden, alle drie door middel van de voorrondes in deze fina le gekomen, zullen geen rol van beteke nis spelen. MEXICO CITY Terwille van de sport hebben 38.000 Mexicaanse gezin nen toegezegd onderdak te zullen ver lenen aan bezoekers van de Olympische Spelen in 1968. Twintigduizend hiervan wensen voor déze gastvrijheid geen en kele vergoeding te ontvangen Dit heeft een enquete uitgewezen, die het Mexi caanse instituut voor opiniepeiling on der 200.148 families heeft gehQuden. Het gaat hier echter niet om gasten die fi nancieel draagkrachtig genoeg zijn om kamers in dure hotels te betrekken, maar om de slechter bij kas zittende sportenthousiasten, die met moeite het geld voor de reis naar Mexico bijeen kunnen brengen en voor wie verblijfs- en andere kosten te hoog zijn. Van de geënqueteerde gezinnen gaf 33 procent de voorkeur aan buitenlandse bezoekers 19 procent wenste alleen landgenoten op te nemen en 48 procent liet de na tionaliteit onverschillig. Deze wensen staan in nauw verband met het feit, dat in 41 procent van de ondervraagde families een gezinslid Engels spreekt, terwijl 8 procent een eventuele Italiaan se gast te woord kan staan. Een Mexicaanse automobielclub heeft zich bereid verklaard aan deze gasten bij de Olympische Spelen auto's ter be schikking te stellen terwijl de automo bilisten eveneens als tolk willen funge ren. AMSTERDAM Dank zy overleg tussen Nederland en Italië, de twee sterkste honkballanden in Europa, be staat de mogelijkheid, dat de Europe se Honkbalfederatie (FEB), die in het verleden door haar opzet een onbestuur baar lichaam bleek, in de toekomst op democratische leest geschoeid wordt. Op de komende vergadering van de FEB, die op 19 maart In Parijs wordt gehouden, zullen de nieuwe statuten en reglementen, die< in de afgelopen maan den na veelvuldig overleg tussen Neder landse en Italiaanse officials zijn opge steld, in stemming worden gebracht. Tijdens deze besprekingen zijn de twee landen, die in het verleden nogal eens wantrouwend tegenover elkaar stonden, volledig tot overeenstemming gekomen. In Parijs zal ondermeer voorgesteld worden het voorzitterschap van de FEB aan Nederland te geven en het secretariaat aan Italië, waardoor een betere samenwerking mogelijk wordt. Wanneer de voorstellen aangenomen worden, zullen deze nog geen invloed hebben op de organisatie van het toer nooi om het Europese kampioenschap, VEENENDAAL Shot—Panter 2-8. Shot heeft het Panter niet zo moeilijk gemaakt als in de eerste wedstrijd. Het moest nu met 82 diep buigen. Alleen de Koreaan Kim, die tot deze avond omgeslagen was, zorgde voor de winst punten van Shot. Hij bezorgde zowel J. als H. Stuivenberg een nederlaag, maar moest tegen v. d. Weerd, voor de eerste maal in deze competitie een nederlaag incasseren. V.S.W.—Treffers 3 5—5. V.S.W. stond aan Treffers 3 uit Arnhem eigenlijk onnodig een puntje af. Het was jammer, dat De Koning niet tot winst kon komen. W. Beek (3 x) en Rietstra (2 x) zorg den voor de punten waarbij de laatste alleen van Brugman verloor. Ook bij het dubbelspel was de zege voor het Arn hemse team. S.T.V. Climax 2—V.S.W. S.T.V. Climax 2 heeft goed revanche genomen voor de destijds geleden nederlaag. Voor het eerst in deze competitie deed Middel hoven weer mee en dit was een grote versterking. Hij won, evenals v. Eist en v. d. Berg, al zijn partijen zodat, daar alleen het dubbelspel verloren ging, de eindstand 91 werd. S.T.V. Climax 3—Swift 5—5. Dit was een gelijk opgaande strijd, waarbij de Veenendalers met 14 achterkwamen, maar tot 44 inliepen. Door Dodemans werd het 45 voor Swift en in een spannende slotpartij won Kleuver van Abrahams, zodat de eindstand 55 werd. Van Manen won alleen van Fre- deriks, v. d. Brink van Frederiks en Abrahams en Klfeuver dus van Abra hams en Frederiks. Het dubbelspel was voor de Wageningers. Het programma voor deze week luidt: 1 KI B, 25—16 ZTTV 1— Sc Velp; 26—11 Oldra—Tios 2; 1 KI B 2 23—11 Panter—RTTV 2; 24—11 Kr en Vr— Shot; 2 KI A 1 24—11 RTTV 3— Treffers 3; 2 KI A 2 26—11 Oldra 3— Ritac3 KI F 1 23—11 Shot 2—RTTV 6; 24—11 Kr en Vr 2—Ritac 2 en RTTV 4—STV Climax 4; 3 KI F 2 23—11 Swift 2—Panter 2; 24—11 RTTV 5— STV Climax 5; 4 KI H 1 23—11 Panter 3—'t Winstpunt 2; 24—11 RTTV 7— Shot 4; 4 KI H 2 23—11 Shot 5—SKF 1; 2411 Ritac 3't Winstpunt 1. 0 Tijdens een vergadering van de be heersstichting en de bewindvoerders van de Vasco Mij, die maandagmiddag te Heerlen is gehouden, is besloten aan de rechtbank te Maastricht voor te stellen een accountantskantoor een diep gaand onderzoek te laten instellen naar de gang van zaken bij de Vasco Mij. ADVERTENTIE Zorg dat U Togal in huis heeft. Snelle stiller van grote en kleine pijnen. Reumatische pijnen. Ischias. Spit. Griep. Hoofdpijn. Verkoudheid. Alles ver dwijnt snel. Door Togal. Bij apoth. en drog. TOGAL 0.95; 2.40; 8.88. LONDEN t- Het Spaanse Real Ma drid zal vandaag in Londen tegen de Engelse eerste-divisieclub Chelsea in het veld komen. De baten van de ont moeting zijn bestemd voor het Interna tionale Kinder Noodfonds. Het is de eerste van een serie wedstrijden tussen clubs uit Londen en ploegen van het continent, die op het programma staan en waarvan de opbrengst bestemd is voor liefdadige doeleinden. In het elftal 'vpn Real zijn tenminste drie spelers opgesteld, die tijdens het wereldkam pioenschap in Engeland in het Spaanse team speelden. Het zijn doelman Anto nio Betancourt, verbindingsspeler Igna- cio Zocco en vleugelspeler Francisco Gento. De 37-jarige Ferenc Puskas, de oud-aanvoerder van Real, zal een hal ve wedstrijd meespelen. Bij een gelijke eindstand beslissen strafschoppen wel ke club zich winnaar mag noemen. RHENEN De uitslagen van de door R.D.V. gespeelde onderlinge club-compe titiewedstrijden in de tweede klasse luidt als volgt: G.G. de HatertN.F. Hoolhorst 20; K. Pleijler-G. Spies 0—2; T. v. d. Heu velJ.H. van Dijk 11; W. van Wal- semA. Egas 02. Het eerste tiental speelde thuis in de districtscompetitie tegen Scherpenzeel. Het won met 128. DEN HAAG De manager van ADO, Eddie Hartmann, zal het bestuur van zyn club waarschynlyk adviseren ADO terug te trekken uit de halve finale van het Intertoto-toernool, waarin uit- en thuis moet worden gespeeld tegen de Tsje chische club Bratislava. De reden: hy vreest een groot nadelig saldo. De wedstryden worden in februari gespeeld. De kans op slecht weer is dermate groot, dat het aantal bezoekers in het „Zuiderpark" bij de thuiswedstryd ver be neden de vyftienduizend blyft. Daartegenover staat een bedrag van rond 35.000 gulden aan vlieg- en verbiyfkosten, premies voor twee wedstryden, verzekeringen en, vergoeding van Inkomsten van de spelers. „Het is duidelijk", zegt manager Hartmann, „dat alleen een uitverkocht „Zuiderpark" die kosten kan dek ken. Gezien de tijd van het jaar mag daar niet op worden gerekend. Bij wer kelijk slecht weer en de kans daar op is uitermate groot wordt het een handjevol toeschouwers en een nadelig saldo van minstens vijfduizend tien duizend gulden. Het is daarom, dat ik het bestuur in overweging geef A.D.O. terug te trekken uit de Intertoto. Het blijft uiteraard de zaak van het be- ADVERTENTIE HORLOGES stuur een beslissing te nemen; maar het is mijn taak als manager vooraf te wijzen op de consequenties. Met de wed strijden tegen Gotenburg in september zijn we er nog net zonder verlies uitge sprongen, maar tegen Bratislava in fe bruari zie ik het donker in", aldus de heer Hartmann. Hij noemt de uitbreiding van de ac commodatie en vooral de overkapping van de zit- en staantribunes, die niet overdekt zijn, een dwingende noodzaak voor het spelen van wedstrijden in de wintermaanden en voor lichtwedstrijden in dezelfde periode: „Wanneer toeschou wers droog kunnen zitten of staan, dan komen ze wel. Een flinke regenbQi tus sen één en twee uur op zondag of een uur voor de avondwedstryd houdt dui zenden mensen uit het „Zuiderpark", omdat we nu eenmaal een beperkt aan tal overdekte plaatsen hebben. Dat bete kent verlies van inkomsten. Vorige week V* aV» IV V» nt PitceUpViA noHonolo afgezegd. Het vroeg geen abnormaal hoog bedrag, maar gezien het weer achtte ik het risico te hoog." A.D.O. wil wel zorgen voor een over kapping en kan daarvoor een lening sluiten van acht ton, mits de gemeente Den Haag zich garant wil stellen voor dat bedrag. De voorstanders hebben hun tegenstanders in de Haagse ge meenteraad nog niet kunnen overtuigen. Bij A.D.O. betreurt men dat: „Door ga rant te staan kan Den Haag meehelpen passieve recreatie te bevorderen. Nu zien wij ons genoodzaakt aantrekkelij ke wedstrijden af te wijzen". De enthousiaste groep Rhenense schaatsers in actie tijdens de droog- training. dat volgend jaar in Antwerpen wordt gehouden. De Belgen zijn namelijk al te ver gevorderd met hun organisatie om nog grote wijzigingen in de wed- strijdopzet aan te kunnen brengen. Hoe nauw de samenwerking tussen Ne derland en Italië wordt, blijkt uit het feit dat Italië als voorbereiding op het Europese kampioenschap te Antwerpen in Nederland een trainingskamp zal in richten en oefenwedstrijden zal gaan spelen. DERBY Nobby Stiles, de Engelse international, die gezien zijn veelal forse wijze van spelen tijdens het toer nooi om het wereldkampioenschap sterk werd bekritiseerd, is maandag door de strafcommissie van de Engel se voetbalbond beboet. Stiles werd 12 augustus bij de te Wenen gespeelde vriendschappelijke wedstrijd tussen Manchester United en Wiener SK uit het veld gezonden wegens belediging van de scheidsrechter. Dc Engelse speler kreeg een boete van 50 pond sterling (500 gld) en zal de kosten van het geding moeten betalen. Deze be dragen ongeveer 40 pond. De commis sie waarschuwde voorts de overige spe lers van Manchester en liet weten, dat zij in de toekomst er niet voor zal te rugschrikken om schorsingen uit te spreken. Stiles had maandag overigens het ge luk in het geheel niet aan zijn zijde. Op weg naar de zitting van de straf commissie raakte de Engelse interna tional betrokken bij een ongeluk. De wagen van Stiles werd beschadigd, doch de chauffeur alsmede manager Matt Busby en aanvoerder Bobby Charlton liepen geen verwondingen op. Trainer De Jong: voor doen is belang rijk VEENENDAAL Zoals reeds eer der in onze krant vermeld werd houden de gezamelijke Veenendaalse wandel- verenigingen komende winter vier puz- zeltochten Aan deze tochten kan ieder een deelnemen, zowel degenen die in Veenendaal als daarbuiten wonen. Er zal niet in groepsverband, maar in groèpjes van drie personen gelopen worden. Er zullen geen medailles of bekers uitgereikt worden. Aan het einde van de vierde tocht zullen persoonlijke prij zen worden overhandigd De afstanden zullen niet groot zijn, voor de deèhiemers tot en met 9 jaar 6,5 kilometer; van 10 tot en met 15 jaar 8 km en 16 jaar en onder eveneens 8 km. De afstanden zullen binnen een vastgestelde tijd gelopen moeten wor den. Voor de jongsten onder de deelne mers zullen begeleiders mee gaan. Met de eerste tocht zal er bij de S.K.F. gestart worden. De juiste tijd zal nog bekend gemaakt worden. Na aftrek van de gemaakte kosten zal het overgebleven geld geheel voor het kopen van prijzen bestemd zijn. Bij de volgende adressen kan men zich aanmelden: Mevr. Van de Weerd- hof, Jan Steenlaan 16-1; de heer Dite- weg, Emmalaan 33 en de heer Voskui len, Zandstraat 88-1, allen te Veenen- c.al. De eerste tocht is voor 10 decemh gepland. VEENENDAAL S.K.F. speeldv voor de tweede maal in deze competiti' tegen Ritac 3. Binsbergen kreeg het moeilijlk tegen Van Wely, maar won in drie games zijn partij. Eimers, die een volkomen off-day had, kon alleen van C. van Santen winnen maar moest tegen v. Mastricht en v. Wely het onderspit delven. Met deze twee punten moesten de gasten genoegen nemen, want Vink bleef ongeslagen en het dubbelspel lever de een overwinning op voor Eimers en Vink, zodat de einduitslag 8-2 werd ir het voordeel van S.K.F. De stand van za ken is momenteel: SKF 1 't Winstpunt RTC 2 Ritac 3 Shot 5 RTTV 8 6 11; 6—8; 6— 7; 6— 5; 6— 5; 6— 0; RHENEN We ryden de weg naast het militaire monument op de Grebbeberg in. Het in ochtend en slechts enkele auto's klauteren tegen de Grebbeberg op, richting Rhenen. Even later lopen we 't bs in. Er heerst 'n diepe stilte. Plotseling zien we blauwe vlekken tussen de bomen. De blauwe vlekken worden groter en verdwynen dan ineens. De „droogtrainers" van de ysclub Rhenen, enkelen in blauwe trainings pakken, zyn door 'n kom In het heuvelachtige terrein aan het gezicht onttrokken. Enkele momenten later komen ze weer tevoorschijn. Het ïykt alsof tussen de bo men een ysbaan ligt. Later zal schaatscoach De Jong zeggen: „Van een afstand is het soms niet mogelyk te zien of er nu werkelijk „echt" geschaatst wordt". Van veraf zien we de leden van de de schaatsclub Rhenen aan 't werk. Hun schaatscoach geeft rustig zyn aanwijzingen en door de groep van ongeveer vyf- tien jongens worden die prompt uitgevoerd. „We stoppen ermee, jongens. Nog één rondje en dan zien we elkaar onderaan de berg". Onderaan de berg. Hotel „De Grebbe", trefpunt van de Rhenense schaatsers. Aan de aehterzyde van het hotel de wand van de Grebbeberg. Aan de voor- en zywand de weg Rhenen-Wageningen, die aan de voet van de Grebbeberg weg- kronkelt en later zal overgaan in de Nude te Wageningen. Buiten hotel „Grebbe" zijn de jongens van de groep inmiddels verzameld. Trainer De Jong geeft zyn instructies voor de volgende dag. Dan gaan zij naar de ysbaan in Deventer. Even later komt hy binnen. Hij is al 20 jaar voor zitter van de ijsclub Rhenen, tevens schaatscoach. In het dagelijks leven sportleraar aan diverse scholen en gym nastiekleraar van onder meer Excelsior in Zetten en Olympia in Ochten. Vanaf het moment, dat men in Ne derland begon met het geven van schaatstraining, is ook hij aan het werk gegaan. Wanneer de schaatssport 's zo mers in de mottenballen ligt, is de heer De Jong tevens verbonden aan het zwemonderwys van het Rhenense bad. Nadat hij tot zijn achttiende jaar veel aan voetbal gedaan had, begon hij van af die leeftijd intensief met schaatsen en gymnastiek. Aan wedstrijdryden heeft hy nooit gedaan. „Kunstrijden doe ik zoveel te beter. Op het ys dans ik even goed als op de dansvloer", zegt hij schertsend. In 1945 werd in Rhenen een nieuwe ijsclub opgericht. „We hadden er voor die tijd wel een, maar die is in de oor log verdwenen. Een steenfabrikant, wij len J. A. Lexius de Ridder, gaf het eer ste tientje voor een advertentie in de krant". „De Indoor- of droogtraining verloopt prettig. De jongens vormen een hechte groep. Er zit zeker talent by, maar na men noemen doe ik liever niet. De droogtraining hier op de Grebbe berg doen we nu al zeker tien jaar. El ke zaterdagmorgen oefenen we ander half uur in de bossen. Hotel „De Greb be" is het trefpunt. We verkleden en wassen ons. hier, allemaal pro deo dank zij de eigenaar, de heer Van Londen, zelf verknocht aan de schaatssport en vroeger altijd fier het ijs op gaand met een parachute... Met de droogtraining beginnen we in augustus. We blijven doorgaan totdat er hier ijs komt. Overigens trainen we vanaf het opengaan van de Deventer ijsbaan, in september, elke zondagmor gen daar". Trainer De Jong vervolgt: „De droog training is niet alleen voor het kweken van uithoudingsvermogen. Ook het doorzettingsvermogen, heel belangrijk of misschien wel het belangrijkste bij de schaatssport, trachten wij op peil te brengen. Een goede wedstrijdmentaliteit is onontbeerlijk. Daarnaast wordt er veel gedaan aan het verkrijgen van een goede techniek. De mogeiykheid bestaat zelfs, dat als de techniek op het droge tot in de puntjes bestudeerd wordt en als er goed voor getraind wordt, iemand, die nog nooit op het ys gestaan heeft, zo zon der meer weg zou kunnen ryden. De schaatssport is hard. Wil men iets bereiken, dan zal moeten worden. er intensief getraind Weinig woorden en veel doen is één van mijn deviezen. Teleurstellingen? Ja, die zijn er veel. De Rhenense rijder Ab van Manen, de Veenendaler Piet Kieviet en ook wei eens Van de Zwaai uit Wageningen heb ik getraind. De jongens behoorden tot de kernploeg van Nederland en hebben dikwijls in het buitenland aan wedstrij den deelgenomen. Plotseling, nadat ze jarenlang hard gewerkt hebben om wat te worden, verdwenen ze. Dikwijls om financiële redenen, de schaatssport is duur, soms om het meisje. Natuurlyk kunnen ook ander factoren een rol spe len. Ab van Manen heeft byvoorbeeld met de elfstedentocht, waarin hij viel en zijn arm uit de kom geraakte, een hevi ge terugslag gehad. Ja, teleurstellingen zijn er dikwijls. Jongetjes, die je vanaf hun dertiende jaar traint. Ze klimmen op, beloven veel voor de toekomst, ko men zelfs in Noorwegen en stoppen er dan plotseling mee. Jammer is dat. Dick Jansen uit Rhenen byvoorbeeld. De jongen maakte in zijn eerste wed- stryd een dusdanige tyd, dat we zeiden: „We hebben er weer een goede ryder by. Voor hem kwam de terugslag door zijn tweejarige diensttijd, die hy in de tropen moest vervullen. Ook is het in Nederland nu eenmaaleen plicht om diploma's te behalen en daardoor een goede werkkring. De sport laat men dan vaak geheel of gedeeltelijk varen". „Om by teleurstellingen te blijven, vergist u zich weieens in een rijder?" „Je, het komt vaak genoeg voor dat 'n jongen er op het droge heel atletisch uitziet en dat ik verwacht, dat hij op het ys een goed figuur zal slaan. Dat kan enorm tegenvallen. Veelal is het dan een gebrek aan mentaliteit. Licha melijk getraind is hij goed, maar het ontbreekt hem aan de vereiste wed- stry dmentaliteit' „In Rhenen is een ijsclub. Wat zou u zeggen, als die ook in Veenendaal kwam?" Komen... 'n ijsclub had er in Veenen daal al twintig jaar moeten zyn. De plaats Veenendaal is uitermate sport- minded. Hoeveel voetbalploegen heb je er niet en hoeveel spelers zyn niet naar betaalde clubs gegaan? Denk alleen maar eens aan Wim Bleyenberg. Ook de andere sporten gaat het voor de wind. Een ijsclub zou zeer zeker kunnen bestaan. Inderdaad is er weinig water in Veenendaal, maar toch is de plaats bij uitstek geschikt voor een ijsbaan. Graaf twee steken diep en je hebt water. Als het grondwater op komt, is het met behulp van een opge gooid dykje gemakkelijk op peil te hou den. De grond van Rhenen is als een vergiet. Als we hier een baan willen aanleggen, kost dat hopen geld, in tegenstelling met Veenendaal". „Wie zou er voor moeten zorgen?" Trainer De Jong: „Het is voor een ge meente altyd beter als het Initiatief uit de burgery komt. De overheid weet dan, dat er voldoende animo voor is en kan er eventueel haar steun aan geven. Ik weet, dat er in Veenendaal genoeg be langstelling voor de schaatssport be staat en dat de enige, kleine ijsbaan telkens stampvol is. Naar mijn idee moet het initiatief van de inwoners ko men. Als de accommodatie van een ijs baan te duur wordt en als de natuur geen handje helpt (in Rhenen hebben we de Blauwe Kamer van de natuur gekregen) dan wordt het uiteraard moeilyk. De ijsclub Rhenen heeft het al tijd zonder één cent van de gemeente gedaan. Het was niet nodig ook. De fi nanciële basis van een vereniging ziin de lidmaatschappen en 's winters de entree-gelden. Nogmaals, ik ben ervan overtuigd, dat er In Veenendaal bp- AAW

De Vallei | 1966 | | pagina 9