Achterbergt Excelsior heeft gebrek aan openlucht-terrein en Economie Financiën LAGER PONTIAC Danny Kaye in Nederland heeft nog geen programma Voor de kenner een begrip voor u een openbaring Chelsea versloeg Real Madrid: 2-0 „Zondaars" van GVAV mogen weer spelen Schaatswedstrijden te Deventer Skoblar misschien naar Sittardia Hans Pesser trainer Oostenrijks elftal Akkertjes Uit gesprek met voorzitter en secretaris blijkt: Interimdividend Gemeente Rhenen Mogelijk Geen rallysucces voor Jim Clark Berifica bereikte volgende ronde Naar Europese munteenheid WISSELMARKT Billiton Renaults voor Roemenië Dag ra ziet goede vooruitzichten Indonesië heeft kapitaal nodig Dit was eens het horloge van koning LodewijklS[apoleon. Het is duizenden guldens waard. onbegrensde fotografische mogelijkheden E EXAKTA EXA lib EXAla EXAKTA 165.- A 415.- 280.- SPORT van hier en daar BILOMATIC Paaina 9 ACHTERBERG In het voorjaar van 1950 werd in Achterberg, behorend tot de gemeente Rhenen, een aantal stencils gemaakt, dat by de inwoners een ople ving voor de gymnastieksport moest teweeg brengen. Nadat de stencils huis-aan- huis waren verspreid, meldden zich ongeveer vijftig belangstellenden aan. De ini tiatiefnemer, de heer D. van Bennekom, toen wachtmeester van de rijkspolitie en thans opperwachtmeester in Montfoort en ere-voorzitter van Excelsior, was biy met die geestdrift. Met een groep van zes mensen, te weten: de heren H. Pulk, J. A. Cynsen, R. Rykse. D. van Bennekom, H. v.d. Burg en R. van Daalen ging hy aan het werk. Op 6 april 1950 werd de eerste en momenteel nog steeds de enige Achterbergse gymnastiekvereniging opgericht: Excelsior. v.a. v.a. v.a. UERnr*' 'Kift 01 cLóó* tof U4* fatótAndttM* Imp.: Firms Dr. K. Hsyndsrlckx - Hugo de Grootstraat 9-Den Haag De begintijd voor de nieuwe sport vereniging was moeilijk. De aanschaf van materiaal vormde een grote moei lijkheid. Op de materiaalproblemen wist wachtmeester Van Bennekom ech ter raad. In Huize Heimerstein stond nog materiaal en voör f 500,- kwam dat in bezit van Excelsior. De vereni ging bezat echter hoegenaamd geen cent. Eén van de oprichters bracht uitkomst door het verschaffen van een renteloos voorschot. Op het ogenblik telt Achterberg on geveer 1700 inwoners. Excelsior heeft zo'n 170 leden. Het gaat de vereniging goed, maar uit het gesprek dat wij met voorzitter Rijkse en secretaris Maasbach hadden, kwam duidelijk naar voren, dat er een grote behoefte bestaat aan een goed terrein voor openluchtuitvoeringen, schoolfeesten, wedstrijden en dergelijke. De leden van Excelsior oefenen allen in het Buurtschapshuis aan de Achterbergse- straatweg. Dit gebouw is niet voldoen de. De heren Maasbach en Rijkse zijn het er over eens, dat hier een taak voor de gemeente ligt. Een goed ter rein in de openlucht is volgens hen on ontbeerlijk. De eerste uitvoering van Excelsior was in juli 1950. Allees stond onder leiding van de heer Vaartjes van Spar ta uit Veenenda&l, alsmede de toenma lige leidster van Sparta, Dinie Takken. Daarna werd elk jaar een zomeruit- ▼oering gegeven. Tevens onderlinge wedstrijden voor de jeugd en bonds- vaardigheidsproeven. De heer Rijkse vertelde, dat dit niet de enige activiteiten van zijn vereni ging zijn. „Voor oudere leden organise ren we telkenmale verenigingskam pioenschappen, we nemen regelmatig deel aan wedstrijden in rayonverband. Toen wij tien jaar bestonden hebben we zelf een rayon-dag georganiseerd. Ik wil nog eens aanhalep, dat toen de gebroeders Van Laan hun terrein ge heel belangeloos beschikbaar gesteld. Dit gebaar stelden wij vooral op prijs, omdat het die dag 30 graden Celsius was en er van het gras begrijpelijker wijs niet veel overbleef. Hierbij aan sluitend zou lk willen zeggen, dat we In Achterberg op het ogenblik bijzon der veel medewerking van de bevol king krijgen." Afgezien van bovenstaande organi seert Excelsior elk jaar een contact avond. Ook Sinterklaas komt elk jaar op bezoek. Dit jaar zal dat op 3 de cember zijn. De heer Maasbach vervolgde: „Ex celsior omvat behalve de gebruikelijke leeftijdsgroepen van jongens en meis jes, dames en heren ook nog een vol- leybalgroep. Deze groep is gevormd door de heren senioren en staat ge heel los van de Volleybalbond. Het team wil nog weieens tegen andere verenigingen spelen." Voorzitter Rijkse: „De laatste twee jaar hebben wij een enorme toeloop gehad, vooral van meisjes. Ondanks deze toeloop hebben wij toch met en- LONDEN Chelsea, leider van de Engelse eerste-divisie heeft dinsdag avond In Londen met 2-0 gewonnen van Real Madrid. Bij de rust hadden de Britten een 1-0 voorsprong. De ba ten van de ontmoeting komen ten goe de aan het Internationale Kinder Nood fonds. Het fonds hield aan deze eerste van een serie liefdadigheidswedstrijden 20.222 pond sterling (ruim 200.000 gul den) over. De Engelsen waren aanmerkelijk sneller dan hun tegenstanders, die het te veel in kort spel zochten. Toch was voor de 32.277 toeschouwers de 39-jari ge Ferenc Puskas de man, die de wed strijd maakte. De veteraan mocht zijn snelheid zijn kwijtgeraakt, zijn passes waren nog altijd op maat. Helaas zagen de Spanjaarden geen kans gebruik te maken van de mogelijkheden, die de „galopperende majoor", eens de groot ste ster van het Hongaarse wonder- team, hun bood. Na 35 minuten nam Chelsea de lei ding door Tony Hateley, onlangs voor 100.000 pond sterling aangekocht. Met een kopbal gaf hij doelman Betancourt geen kans. Vier minuten voor het ein de van de wedstrijd scoorde John Hol- lins, speler van het Engelse jeugd- team, met een afstandsschot het twee de doelpunt. kele problemen te kampen. Het betreft voornamelijk jongens van 15 tot en met 24 jaar. In deze leeftijdsgroepen neemt de belangstelling voor gymnas tiek zodanig af, dat het er voor onze vereniging bedenkelijk gaat uitxien. Dit is niet alleen in Achterberg zo. Het is een landelijk verschijnsel. De oor zaken moeten volgens mij gezocht worden in onder meer de militaire dienst, de grote verscheidenheid van sporten en de studie. Het is jammer, want meestal schuilen tussen deze jon gens de beste krachten. Het bestuur van het Koninklijk Nederlands Gym- nastiekverbond probeert alles te onder zoeken door bij elke vereniging een soort enquête te houden." Over de moeilijke begintijd en de huidige situatie zegt de heer Rijkse: „De meeste materialen hebben we zelf moeten bekostigen. We kregen geen medewerking van de gemeente Rhenen. Gelukkig is dat nu wel het ge val met subsidies en dergelijke. We hebben nu de beschikking over materi aal ter waarde van ongeveer f 10.000,-, waaronder een trampoline en een brug. Het meeste hebben we bij el kaar gekregen door eigen werkzaam heid. Dat wil ik benadrukken, die werkzaamheid. Bazaars, papieracties en dergelijke hebben het nodige geld opgebracht. Als er van de leden niet de bereidheid geweest was om zelf te werken, dan waren wij nooit zover ge komen. De geest bij Excelsior is goed en daar bereik je veel mee. De leiding is in handen van de heer P. van Ingen, die op één na alle groe pen traint, behalve de kleutermeisjes. De laatsten staan onder leiding van Janny van de Haar uit Rhenen, die van jongsaf bij ons is geweest. De lei ding is dus ook eigen kweek van Ex celsior." Secretaris Maasbach noemt degenen op, die in het verleden hun medewer king aan de gymvereniging verleend hebben. „De heer Vaartjes uit Veenen- daal heeft ruim veertien jaar leiding gegeven, mevr. Ruremonde-Van Barne- veld heeft acht jaar lang de dames en de meisjes getraind en ook me vrouw Vaartjes-Jacobs heeft geduren de vijf jaar in Achterberg les gegeven. Om bij mevrouw Ruremonde-Van Bar- neveld even stil te staan, zij werd eens derde bij de Nederlandse kampioen schappen dames en maakte geruime tijd deel uit van het dames-keur korps." Hoewel er bij Excelsior dus van veel vorderingen sprake was en is, is het bestuur van de vereniging het er over eens, dat in Achterberg op sport gebied nog veel meer mogelijk is en dat er nog veel gedaan kan worden. De grootste moeilijkheid is momenteel het ontbreken van een terrein voor openluchtuitvoeringen. Volgens de he ren Maasbach en Rijkse ligt hier een taak voor de gemeente en zij zijn be nieuwd wat er betreffende deze kwes tie in de toekomst gedaan zal worden. 4PVERIENTIE Let op, dat U de originele Akker- cachets krijgt, met de onovertroffen werking bij pijn en griep! DUMFRIES Jim Clark, oud-we reldkampioen der coureurs, is niet bij zonder succesvol geweest bij zijn po ging ook in de rallysport een prestatie van formaat te leveren. De „vlie gende Schot" kwam, na zich vele jaren uitsluitend op de autorensport te heb ben geconcentreerd, deze week uit in de Rally van Groot-Brittannië. Hij haalde de finish echter niet. Dinsdagavond kwam zijn wagen eerst in botsing met een rotswand. De Ford Lotus-Cortina werd zwaar beschadigd en de noodzake lijke reparaties kostten zoveel tijd, dat de autocoureur op dat moment al geen kans meer had op een eervolle klasse ring. Enkele uren later raakte Clark de macht over zijn stuur kwijt. De wagen sloeg driemaal over de kop en werd to taal vernield. Clark zelf bleef onge deerd. GRONINGEN De elf spelers van de Groningse eredivisieclub GVAV, die voorlopig werden geschorst, omdat zij vorige week in plaats van te trainen naar een voetbalwedstrijd op de televi sie keken, zullen het komende weekein de weer mogen spelen. Het bestuur van GVAV schorste dinsdag de spelers nl. voorwaardelijk. Bovendien kregen zij geldboeten, variërend van 50 tot 150 gulden. DEVENTER Zaterdag worden de traditionele langebaanwedstrijden, met als inzet de „IJssel cup" verreden op de Deventer kunstijsbaan. Het neusje van de zalm onder de Nederlandse schaats- cracks zal aan de start verschijnen op de afstanden 500 en 1500 meter. Ook de winnende formatie van het vorig jaar, het vertegenwoordigende team van Noord-Holland/Utrecht, met Ard Schenk Jan Halfweeg, Frits Bartling, Marcel Pennings en Piet Modder. De seizoenen daarvoor kwamen zegevierend tevoor schijn de volgende ploegen: 1962/1963 Zuid-Holland 1963 1964 Gelderland; 1964/1965 Zuid-Holland. De samenstel ling van de ploegen van Gewest Overijs sel en Gewest Gelderland is intussen be kend. De volgende rijders zullen starten: Gewest Overijssel: Selles (Kampen), Verheyen (Deventer), Beltman (Wijhe), Wolbers (Goor) en Schipper (Almelo). Gelderland Te Winkel (Zutphen) Eckelboom (Heerde), Van Leeningen (Voorst), Hoorneman jr. (Brummen) en Borgers Apeldoorn HANNOVER De 30-voudige Zuid- slavische internationaal Josip Koblar zal waarschijnlijk dit seizoen nog voor eredivisieclub Sittardia gaan spelen. Het hangt echter van de beslissing af, of Hannover '96, dat de Zuidslaviër voor 100.000 mark van OFK Belgrad overnam, Skoblar zal uitlenen. Naast Sittardia zijn ook de Turkse voebalbond en verscheidene lagere Zuidduitse clubs geïnteresseerd in deze speler. Hannover '96 kan alleen voor 15 juni 1967 over Koblar beschikken, wanneer de Duitse voetbalbond het verzoek om aan zijn speler Georg Kellermann een invalidi- teitsuitkering toe te kennen, zal inwil ligen. Indien de DFB afwijzend be schikt, kan Skoblar pas het volgende seizoen voor de Duitse Bundesligaclub gaan spelen en zal Hannover '96 hem tijdelijk kunnen afstaan De onderhan delingen met Sittardia zijn nog niet af gerond. Van Duitse zijde is bekend ge maakt, dat de Nederlandse profclub zich bereid heeft verklaard Skoblar voor een hoog, door Hannover '96 vast gesteld, bedrag te verzekeren. WENEN Hans Pesser, 55 jaar oud, zal Edi Früwirt opvolgen als trainer van het Oostenrijks voetbalteam. Onder leiding van Pesser werd het Weense Admira het vorige seizoen nationaal kampioen. -* LISSABON. Benfica heeft zich ge plaatst voor de derde ronde van het toernooi der jaarbeurssteden. Gister avond wonnen de Portugezen met 3-0 van Spartak Plovdiv, Bulgartje. De eer ste wedstryd had een 1-1 gelijk spel op geleverd. BRUSSEL De economische en fi nanciële commissie van het Europees parlement heeft zich in Brussel uitge sproken voor een gecoördineerde mone taire politiek van de gemeenschap en voor het in 't leven roepen van een Euro pese monetaire eenheid. Daar inflatie en deflatie zich in de lid-staten van de gemeenschap meer en meer openba ren, meent de comissie, dat het in het leven roepen van een verenigde Europe se kapitaalmarkt en een gecoördineerde monetaire politiek urgent zijn. Bij het voorstel om een Europese monetaire eenheid in het leven te roe pen beveelt de commissie tevens aan het slaan van Europese munten die gangbaar zijn in alle lid-staten van de gemeenschap. Zulke munten zouden in kleine hoeveelheden in omloop moeten worden gebracht en ze zouden kunnen dienen voor het doen van kleine beta lingen, bijvoorbeeld aan taxichauffeurs e.d. Deze Europese munten zouden be schouwd moeten worden als een zeker teken van het toegroeien naar een Euro pese munteenheid. AMSTERDAM De internationale waarden hebben wederom met koers dalingen genoegen moeten nemen. Ge meten naar de flauwe stemming waar mee Wall Street maandag sloot, terwijl ook de Nederlandse fondsen aangebo den in de markt lagen is de koersda ling van de hoofdfondsen vanmiddag toch nog meegevallen. Men had zich reeds op een nog lager niveau inge steld. Dank zij dekkingsaankopen van de beroepshandel en enige vraag voor Zwitserse rekening bleef de schade een halve gulden lager op 79.30. Kon. perkt tot 60 cent vergeleken met het voorgaande slotniveau. Unilever was een halve gulden lager op 79,30. Ko. Olie ruim een gulden op 127,40. AKU gaf een halve gulden prijs tot 53,40. Hoogovens werd vier punten lager ge adviseerd op 266, KLM ca acht gulden lager op 320. In Philips ging nog het meest om. Van Amerikaans aanbod in de hoofdfondsen was geen sprake. Mo gelijk is het formeren van een noodka- binet door prof. Zijlstra een stimulans voor de internationale waarden ge weest. Wall Street zette maandag de nieuwe beursweek in met een flauwe stemming onder meer op de produktiebeperking van de grote automobielmaatschappij en. Het Dow Jones-gemiddelde daalde er ruim elf punten tot 798.16. De Duitse beurzen en Londen waren vandaag ge makkelijker. De cultures gaven, evenals de scheepvaartwaarden, weinig verande ring te zien. De noteringen in de staats- fondsenhoek schommelden rond die van gisteren in een vrij ruime markt. In de lokale afdelingen stonden de aandelen-EMS het meest in de belang stelling. Er gaat in dit fonds de laatste dagen veel om. Gisteren bedroeg de omzet nominaal f 204.000. Ook vanmor gen is er veel omgezet tegen oplopende koers van 151 tot 160 tegen gisteren 150 Vz als officiële koers. Volgens de beurs worden deze stukken weggekocht i.v.m. het gepubliceerde verwisselings aanbod. Het ziet er naar uit dat de beurs het nieuwe jaar zal aanvangen met een verandering van de beurstijd. Het ligt in de bedoeling officieel beurs te hou den van 13.00 tot 14.15. Ook de midden koers staat op de nominatie om te wor den afgeschaft. Dit zijn orders die voor de eerste gongslag ter beurze worden opgegeven om te worden afgerekend te gen de gemiddelde koers van de dag. Het wordt niet uitgesloten geacht dat deze maatregel meer „open hoeken" creëert. Amsterdam 22 november. Londen 10.091 - 10.093; New York 3.61) - 3.61J; Montreal 3.34J-3.343; Parijs 73.15 J-73.20 J; Brussel 7.23 ï-7.24 Frankfort 90.96 1 - 91.01) Stockholm 69.96-70.01; Zürich 83.78) - 57.92); Mi laan 57.87) - 57.92); Kopenhagen 52.37- 52.42; Oslo 50.61)- 50.66); Wenen 13.97)- 13.98); Lissabon 12.59) - 12.61. DEN HAAG Ten vervolge op een in oktober gedane mededeling maken commissarissen en directie van n.v. Billiton Maatschappij thans definitief bekend, dat op aandelen eerste en twee de rubriek over 1966 een interimdivi dend zal worden betaalbaar gesteld van resp. 15 en 10 procent. PARIJS Renault heeft een con tract gesloten met de Roemeense on derneming Importation Roumaine Auto- Tractor voor de levering van 8000 ge heel geassembleerde personenwagens. Het contract betreft 3000 Dauphines, 3000 R-16's en 2000 R-10's, waarvan de helft nog voor het eind van dit jaar en de andere helft in het komende voor jaar zal worden geleverd. Al eerder heeft Renault een overeen komst gesloten voor de levering van 3000 R-10's, zodat het Franse staatsbe drijf in totaal 11.000 wagens aan Roe menië kwijt kan. AMSTERDAM De meest effectieve promotor voor het Unicef, het kinder fonds van de Verenigde Naties, de Ame rikaanse televisie- en filmacteur Danny Kaye is op het ogenblik in Nederland. Morgenavond zal 6ij gedurende dertig minuten in de Singerzaal In Laren voor de Nederlandse T.V. optreden om erop te attenderen dat het Unicef twin tig jaar bestaat. Vanmiddag was er in het Amsterdamse Hilton wat genoemd werd een persconferentie. Wie van Danny Kaye houdt kan slechts hopen dat zijn uitzending morgenavond even ge zellig en verfrissend Is als de kleine show die hij vanmiddag in Amsterdam opvoerde. Wat hij overigens morgen zal doen. weet hij nog niet „Geef mij een zaal vol kinderen en ik zal proberen er wat van te maken. Soms lukt het, soms niet. Maar ik houd van gevaarlijk le ven. Lukt het niet, dan ga ik de woes tijn in en zal ik een telegram sturen waarin ik beloof het nooit weer te doen. Serieus: wat wij voor kinderen moe ten doen is zorgen dat zij genoeg te eten krijgen. Geen gezonde geest zon der een goed lichaam. Wij moeten ge woon hoop hebben. Als niemand meer hoop heeft, kan je wel inpakken. Ik was in Viëtnam. Het is een afschuwe- ADVERTENT1E WOENSDAG 23 NOVEMBER 1966 ADVERTENTIE DIEMEN De gang van zaken bij Dagra nv is 1965/66 is, blijkens het jaarverslag, bevredigend geweest. De directie meent, zowel in de farmaceuti sche en kosmetische sectoren, als ln de oliesector, belangrijk te zijn vooruit gegaan, en de grondslag te hebben ge legd voor een verdere uitbreiding van activiteiten, stijging van omzetten en toeneming van bieruit te verwachten netto winsten. De bruto winst is toegenomen van f 3,8 min tot 4.1 min. De netto-winst komt lager uit op f 365.549 tegen f 404.414. Hierover zegt het verslag: „Uiteraard hebben de voorbereidingen tot verdere groei belangrijk hogere las ten, bestaande uit afschrijvingen, perso neelskosten en ontwikkelingskosten met zich meegebracht, waarvan slechts een bepaald gedeelte van de ontwikkelings kosten naar volgende jaren is getrans porteerd. Bovendien werkte de in 1965 opgetreden stijging van arbeids- en an dere kosten in dit boekjaar volledig door. Van de aldus opgetreden totale kosten- vermeerdering van f 525.000 kon 93 pet uit de bruto-winst worden opgevangen, zodat een netto-winstcijfer van ruim f 365.000 v.j. f 404.000) resulteerde." Zoals gemeld, wordt voorgesteld een onveranderd dividend van acht pet waar van wederom drie pet in contanten en vijf in aandelen uit de agioreserve. lijke oorlog. Maar iedere laatste oorlog is de afschuwelijkste. Hoe afschuwelijk veel kinderen hebben niet geleden van de laatste wereldoorlog. Toen wij onze Unicef-actie begonnen deden 41 landen mee. nu 121". Danny Kaye kwam uit Parijs, waar hij maandag arriveerde. Morgen gaat hij terug naar Parijs en dan weer door naar New York en vandaar naar Los Angeles, want iedere week is er voor de Amerikaanse T.V. een Danny Kaye- show, die iedere week gemaakt en ge speeld moet worden. Daartussendoor zijn de acties voor de Unicef nu al vier jaar. En wat voor acties: optre den in zestien Amerikaanse steden in een tijdvak van twintig uur, meege- zeuld in een privé-vliegtuig om Ameri kaanse kindertjes ertoe te brengen hun snoepcenten voor het St-Maarten-feest aan de Unicef te geven. De energie van deze clowneske kin dervriend moet onuitputtelijk zijn. DJAKARTA Naar generaal Suhar to tijdens het afgelopen weekeinde in Djakarta heeft verklaard, zal het bruto nationale inkomen van Indonesië vol gen jaar net voldoende, zijn om des lands economie te houden zoals zij nu is. De Indonesische regering heeft voor de financiering van haar ontwikkelings programma buitenlandse kapitaalsinves teringen nodig, zo zei Suharto. Echter zal niet worden toegestaan, dat buiten lands kapitaal belangen krijgt in secto ren, die direct verband houden met de voorziening van essentiële goederen als kleding en voedingsmiddelen voor de bevolking. Volgens Suharto zouden de buiten landse investeringen het beste kunnen geschieden in de vorm van een maat schappij met beperkte aansprakelijk heid, waarvan Indonesiërs aandelen zouden kunnen kopen. In de statuten zou de mogelijkheid van nationalisatie op een door de Indonesische regering gunstig geacht tijdstip moeten worden opengelaten. De buitenlandse ondernemingen zou den onder meer Indonesiërs in hun di rectie en staf moeten opnemen en ook Indonesiërs moeten opleiden voor lei dende functies in de ondernemingen. O Prins Claus zal de Recreatiedag bij wonen, die door de ANWB en de Nederlandse Sportfederatie woensdag 30 november in het congrescentrum RAI te Amsterdam wordt georganiseerd. 0 Het beroep in cassatie van de 24-ja- rige student en provo H. E. A. T. te Amsterdam is voor de Hoge Raad der Nederlanden geen aanleiding geweest om het door T. aangevochten arrest van het gerechtshof te Amsterdam te ver nietigen. Bij dat arrest werd T. veroor deeld tot twee maanden met aftrek en tot verbeurdverklaring van in beslag ge nomen pamfletten. ADVERTENTIE 576ste STAATSLOTERIJ WOENSDAG 23 NOVEMBER 1966 EERSTE KLASSE Prijzen van 5.zijn gevallen op nummers eindigende op 50.zijn gevallen op nummers eindigende op 100.zijn gevallen op nummers eindigende op 200.zijn gevallen op nummers eindigende op f 400.zijn gevallen op nummers eindigende op 1000.zijn gevallen op nummers eindigende op 3 174 475 592 599 0754 Een prijs van f 2000.- Een prijs van 2000.- Een prijs van f 2000.- Een prijs van 2000.- Een prijs van 2000.- Een prijs van 5000.- is gevallen op nummer is gevallen op nummer is gevallen op nummer is gevallen op nummer is gevallen op nummer is gevallen op nummer 020873 085524 062769 016494 075672 004727 De prijs van f 20.000.is gevallen op nummer 057680 Let wel op dit nummer zijn twee prijzen gevallen. Toch loopt de Pontiac, die u nu kunt kopen beter. En er is een soort, dat Lodewijk Napoleon zeker niet kon ko pen, al had hij er zijn koninkrijk voor gegeven: de Pontiac Automatic. En als u het allernieuwste wilt, kiest u dan de koning van de automatische horloges: de Pontiac Bilomatic. Het horloge met kogellager, waardoor het spreekwoord: Pontiac tijd - juiste tijd nóg meer voor u gaat betekenen. PONTIAC TIJD -JUISTE TIJD

De Vallei | 1966 | | pagina 9