„Jong Oranje" beschikte niet over schutters van allure Nederlandse bisschoppen richtten zich tot NKS en Kath. sportverenigingen In 1967 toch landenformule in Tour de France Liverpool-Ajax op de televisie iets voor huo fiets! PEC versloeg in Hattem oostelijke formatie: 5-3 Bayern München in volgende ronde; Borussia verloor St. Nicolaas Militair elftal versloeg Frankrijk HIJS-Hokij verloor van Tsjechen Nieuwe concurrent voor Cassius Clay Russisch Olympisch voetbalteam speelt in Doetinchem Van Duivenbode niet tegen Del Papa Opnieuw verzwakking van Nederlands volleybalteam Zweden zegevierde in Britse rally Gelijk spel (2-2) tegen Roemenië Positieve benadering Nog 10 dagen... dan is het Jeugd-achtkampen tafeltennis Europa Cup voor bekerhouders VOOR WINTER EN ZOMER TEGEN VORST EN ROEST! Tafeltennissers naar Engeland Toiletjuffrouw won voetbalpool René Frank president van Hockey Federatie de lekkere, mondfrisse Wty, pepermunt-dragee lJ Ct. Jk 'n nuttig gt de kinderen DONDERDAG 24 NOVEMBER 1966 DEN HAAG „In een wereld van groeiend inzicht, veranderde opvattingen en levensomstandigheden, behoeft het niet te verbazen, dat ook op het terrein van spel en sport veranderingen optreden. Dit temeer, omdat het verschijnsel spel en sport een integrerend deel is van het hedendaagse leven". Aldus begint een brief van de Nederlandse bisschoppen aan de Nederlandse Katholieke Sport Federatie, waarin een positieve benadering van de sport tot uiting komt en die een duidelijke taakomschrijving bevat voor de NKS en de katholieke sportverenigingen. (Van onze sportredacteur) DEVENTER „Jong Oranje", dat in doelman Tonny van Leeuwen en Peter Kemper twee spelers telde, die de eigenlijk toegestane leeftyd van 23 jaar al gepasseerd zyn, heeft woensdagavond op het terrein van Go Ahead met 22 gelijk gespeeld tegen Jong Roemenië. En dat was, gezien het duidelijke veld- overwicht in de eerste helft, eigenlijk wat teleurstellend. Jong Oranje speelde namelyk in de eerste helft een voortreffelijke partij voetbal. Althans voor zover het het veldspel en de opbouw betrof. Toen echter bleek al, dat de in het wit gesto ken Nederlandse formatie schutters van allure miste. Het aantal doelrijpe kan sen, dat in die eerste helft werd gemist was bijzonder groot doordat de dikwijls knap opgezette aanvallen tenslotte steeds weer strandden in tot in het on eindige doorgevoerde combinaties, waarmee de snelle en technisch bijzon der bekwame Roemenen wel raad wis ten. Toen in de tweede helft de kanthalfs Strik (Go Ahead) en De Zoete (ADO) tempo en conditie tekort bleken te heb ben verminderde de aantrekkelijkheid van het duel snel en eindigde de ont moeting in een sfeerloze en weinig boeiende vertoning. Toch kon bondscoach Georg Kessler na afloop wel tevreden zijn, want er wa ren enkele spelers van Jong Oranje, die een bijzonder knappe en sterke wed- ADVF.RTENTIE Het nieuwste model met zichtbaar gas-niveau Wereld-garantie Wereld-service VOOR DE HANDEL: B. D. LEEFSMA NV, BKERKSTR. 25. AMSTERDAM. TEL 23 27 271 AJACCIO Het Nederlandse mili taire elftal heeft woensdag in Ajaccio met 31 gewonnen van Frankrijk. De wedstrijd werd gespeeld voor Groep B van het toernooi om het internationale militaire kampioenschap. De eerste wedstrijd, vorige maand in Den Haag gespeeld, eindigde eveneens in een Ne derlandse overwinning: 20. Naast Nederland en Frankrijk speelt in Groep B ook Portugal, dat in zijn eerste wedstrijd Frankrijk met 2-1 ver sloeg. De Nederlandse militairen hebben het op het gladde veld van het Mezzavia- Btadion niet al te moeilijk gehad. Onze landgenoten waren in technisch en tac tisch opzicht aanmerkelijk beter dan de Fransen, die door de 5000 toeschouwers herhaaldelijk werden uitgefloten. De PSV'er Willy van der Kuilen was de grote man in de Nederlandse aanval. Hij scoorde alle drie de doelpunten. Bij de rust had Nederland met 20 de lei ding. Het Franse doelpunt werd acht minuten voor tijd gemaakt door Came- rini. De Italiaanse scheidsrechter Spar- della maakten een bijzonder zwakke in druk. De stand in Groep B luidt nu: Nederland 2 2 0 0 4 51 Portugal 1 1 0 0 2 2—1 FrankrUk 3 0 0 3 0 2—7 strijd hebben gespeeld. Dat waren aan voerder Warnas van Go Ahead, Rensen- brink van DWS, Klijnjan van DFC en in de eerste helft Geurten van MW. Vooral Warnas en Klijnjan vielen op. Het was wel wat tegen de verhouding in, dat de Roemenen in de tweeëntwin tigste minuut de leiding konden nemen. Doelman Constantinescu van Roeme nië had al heel wat moeilijke momenten te verwerken gekregen, toen rechtsback Achterberg (DOS), veruit de zwakste verdediger in het team van Jong Oran je, te lang treuzelde met wegwerken. Linksbuiten Moldoveanu ontfutselde hem de bal en bediende prompt Dumi- triu van een voorzet op maat en op het schot dat toen volgde, moest keeper Tonny van Leeuwen het antwoord schuldig blijven. Welgeteld vijf minuten hadden de Roemenen plezier van hun voorsprong. Toen mondde een solo-actie van Strik uit bij Klijnjan, die geen mo ment aarzelde en raak schoot. In de tweede helft liet bondscoach Kessler de bijzonder zwak spelende Theo Pahlplatz van FC Twente na ruim twintig minuten vervangen door Lam bert Verdonk van PSV, maar het bracht nauwelijks meer vaart en verrassing in de Nederlandse aanval. Daarin kwam eerst enige activiteit, toen de Roemenen voor de tweede maal de leiding namen via 'n doelpunt van rechtsbuiten Nastu- resco. En weer was het Achterberg, die van deze treffer de oorzaak was. Hij verzuimde namelijk tijdig naar voren te komen en op die manier de Roemeense buitenspeler in de buitenspelval te lok ken. Tien minuten lang probeerde de Ne derlandse aanval met korte combinaties de Roemeense verdediging open te bre ken om tenminste de gelijkmaker te scoren. En toen dat niet lukte, deed Klijnjan het maar alleen. In één rush passeerde hij drie tegenstanders, om vervolgens keeper Constantinescu met een hard schot kansloos te maken. Nadien zagen de Nederlandse aanval lers, die bleven volharden in priegel- werk, geen mogelijkheden meer om als nog de overwinning uit het vuur te sle pen. Er was >zelfs nog een bliksemsnelle reactie van keeper Van Leeuwen nodig, om een minuut voor het einde een snel le Roemeense uitval tot mislukking te brengen. ADVERTENTIE De gevaarlijke Nederlandse aanvaller Klijnjan, de beste man in de aanvals- linie van Jong Oranje, in duel met de Roemeense verdedigers. Doelman Constantinescu van Jong Roemenië, die veel knappe reddingen verrichtte, bleef ook bij deze Neder landse aanval meester van de situatie. Het ligt voor de hand dat in de huidi ge Nederlandse situatie, welke geken merkt wordt door groeiende openheid voor de verschillende levensbeschouwin- gen, de sportbeoefening een samenwer king en in bepaalde gevallen een sa mengaan zal zoeken met allen die op dit terrein werkzaam zijn, zo staat er verder in de brief, waarin de positieve waardering van de sport tot uitdrukking komt in drie punten: 1 De sport heeft de taak de mens voort te helpen naar eenheid met zich zelf, de medemens en de wereld. 2 De sport kan de mens vrijheid bie den om te genieten, waarbij de aarde hem dienstbaar is en hij harmonie er vaart met zichzelf en de omringende wereld. 3 De sport- biedt mogelijkheden tot MEESTERWERKEN VAN Z TOT A ppsitief te waarderen menselijke eigen schappen, zoals zelfbeheersing, sportivi teit en gemeenschapsgevoel. In de taakomschrijving voor de NKS en de katholieke vereniging wordt erop gewezen, dat ellereerst de leken zijn ge roepen om verantwoordelijkheid te dra gen voor de sportbeoefening. De kerk heeft geen eigen mandaat ten aanzien van de sport. Het blijft echter zeer ge wenst dat een levensbeschouwelijk ver band bestaat, dat zich voortdurend be zint op de taak van de sport, en dat men de vorming van leiders voor de jeugd in de sport ter hand neemt. Want misstanden dreigen, zoals doping, ver ruwing, schijn-amateurisme en prestatie ten koste van de mens, die vaak voort komen uit een onduidelijk of een ver keerd begrepen plaats- en functiebepa ling van de sport. Ter vervanging van de bisschoppelij ke bepalingen van 1947 wordt in de brief een aantal gedachten en richtlij nen naar voren gebracht. Zo zal het spelen van jeugdteams tegen niet-ka- tholieke verenigingen geen belemmering meer in de weg worden gelegd. Boven dien zijn er verschillende motieven, die voor toelating van niet-katholieke leden tot katholieke sportverenigingen spreken zoals de sfeer in de vereniging, het be reikte spelpeil, de ligging van de accom modaties en het ontbreken van niet-ka tholieke verenigingen ter plaatse. Ook voor de sportbeoefening op zondag vóór twaalf uur zijn verschillende motieven aan te wijzen, zoals het tekort aan ac commodaties en leiders. De vrees dat de zondagsheiliging in verdrukking zou komen is verdwenen, mede door de in stelling van avondmissen. Niettemin wordt in de brief de mening naar vo ren gebracht dat de zondagmorgen zo veel mogelijk vrij van sport moet blij ven. Dit echter niet op principiële godsdienstige motieven maar uit het oogpunt van het gezinsverband. Tenslotte de samensmelting van ka tholieke met niet-katholieke verenigin gen. Ook hiervoor kunnen bepaalde mo tieven zijn, zoals de verhoging van het spelpeil, een effectiever gebruik van de accommodaties en de levensvatbaarheid van een club, waarbij wel uitdrukkelijk wordt gesteld dat het voortbestaan van katholieke sportverenigingen echter van grote waarde is. GENEVE De organisatoren van de Tour de France, 's werelds grootste wlelerevenement, schijnen zich niets aan te trekken van de weerstanden, die hun plan, om de Tour van het volgend jaar bij de profs met de zg. landenformule te laten rijden, bij de extra-sportieve merken heeft gewekt. Felix Levitan, een van de organisato ren van de Tour, heeft woensdag tij dens een vergadering van de Interna tionale Prof-wielrennersfederatie (FICP) in Genève nog eens over de Tour 1967 gesproken. „De ronde van 1967 .wordt gereden met nationale ploegen bestaande uit tien renners. Elk land, uitgezonderd Frankrijk, mag slechts één ploeg af vaardigen. Frankrijk, als organiserend land, heeft recht op twee equipes. Wij willen elk land, dat zich voor de be roepswielersport interesseert, gelijke kansen geven, hoe klein het aantal be oefenaren in een land ook is. In het verleden is herhaaldelijk gebleken, dat DEVENTER In het kader van het landelijk trainings-programma organi seert de nationale Sport Commissie van de NTTB ook dit seizoen weer een aan tal jeugdachtkampen. Deze zullen eerst per afdeling worden gehouden, waarna diverse districten worden samenge voegd om uiteindelijk te komen tot de selectie van de acht sterkste spelers, geboren na 1 juli 1949, van ons land. Zondag a.s. vindt in het gymnastiek lokaal van 'de Venenschool te Deventer de selectie voor de afdeling IJsselstreek plaats. Trainer Joop Bijsterbosch heeft hiervoor het oog laten vallen op een zestiental jongelui, die onderverdeeld worden in twee groepen. Uiteindelijk zullen de nummers één tot en met 5 uit elke groep overgaan naar de eerste regionale achtkamp met de afdeling Twenthe, die in januari 1967 gehouden wordt. Uit deze laatste achtkampen kun nen er zich zes klasseren, die samen met de spelers uit de drie Noordelijke provincies en uit de afdelingen Gelder land en Oost-Gelderland verder spelen. De achtkampen voor zondag a.s. zijn als volgt samengesteld: Groep A: Har ry Teela (DTTC), André Riezebeek (Bequick), Henk Tuten (Kwiek), Geo Abbink (Sprenger UC), Johnny de Wil de (De Brug), Lody Krom (Staphorst), René van Dam (Sprenger UC) en Jan Mensink (Wijhe). Groep B: Gerrit Schuurman, Bertus Mensink en Jo Preuter (allen Wijhe), Edje Hulshof (De Brug), Freddy ter Tellegte (Flits), Fons Mensink (Flits), René Kragt (DTTC) en John van Amersfoort (Sprenger UC), reserve: Henk van der Berg (De Brug). APELDOORN. De Europa Cup voetbalwedstrijd Liverpool Ajax komt woensdag 14 december op het TV-scherm. De afspraken zijn nog niet ondertekend, maar de NTS verwacht niet, dat er nog iets tussen komt. Of de op woensdag 7 december te spelen wedstrijd Ajax Liverpool eveneens op de televisie zal zijn hangt af van de kaartverkoop. ADVERTENTIE SOFIA De Bulgaarse kampioen CSK^ Sofia heeft woensdagmiddag in Sofia een 40 overwinning behaald op het Poolse Gornik Zabrze. Bij de rust van deze ontmoeting, de eerste voor de achtste finales van het toernooi om de Europese voetbalbeker voor landskampioenen, leidden de Bulgaren reeds met 20 door doelpunten van Marachliev in de 31e en de 45e minuut. Ook in de tweede helft was de Bulgaarse kampioensploeg oppermachtig en Tzanev (73e minuut) en \as- silev (90e minuut) bepaalden de eindstand op 40. De return wordt op 7 december in Zabrze gespeeld. via Sofia. De eindstand was reeds bij de rust bereikt. De tweede ontmoeting zal op 30 november in Sofia worden gespeeld. ADVERTENTIE Het Westduitse Eayern München heeft zich woensdagavond geplaatst voor de kwartfinales van het toernooi om de Europese beker voor bekerwinnaars. Op eigen terrein versloeg Bayern voor slechts 8.000 toeschouwers het Ierse Shamrock Rovers, dat in Dublin niet verder was gekomen dan een 1-1 gelijk spel, met 3-2. Bij de rust hadden de Duitsers door doelpunten van Brennin- ger en Ohlhauser een 2-0 voorsprong, die cehter door Gilbert en Tuohy in de tweede helft teniet werd gedaan. Zes minuten voor het einde scoorde Müller het beslissende doelpunt. Naast Bayern München heeft ook Servette Genève zich reeds voor de kwartfinales geplaatst Borussia Dortmund, houder van de Europese beker voor bekerwinnaars, heeft doensdagavond in het Ybrox-park van Glasgow Rangers met 2-1 verloren. De Schotse bekerhouder startte voor bijna 60 000 toeschouwers overrompelend en nam reeds in de 12e minuut de leiding door een doelpunt van de Deen Johansen. Door een fout van doelman Martin kwam Borussia dankzij Trim- hold in de 32e minuut gelijk, maar in de tweede helft greep het sterke Glas gow toch de winst door een doelpunt van Smith in de 75e minuut. De return wordt op 6 december in Dortmund ge- sDeeld. Everton is er woensdagavond in Li verpool niet in geslaagd de Spaanse be kerwinnaar Real Zaragoza de weg naar de kwartfinale af te snijden. De Engel sen, die de eerste wedstrijd in Zarago- za met 2-0 hadden verloren, kwamen voor 55.000 toeschouwers niet verder dan een 1-0 overwinning. Het enige doel punt van deze ontmoeting werd in de tweede helft gescoord door Sandy Brown. Real Zaragoza is de derde ploeg, die zich plaatste voor de kwart finales. Racing Straatsburg heeft woensdag in de eerste wedstrijd voor de achtste finales een kleine 1-0 overwinning be haald op de Bulgaarse bekerhouder Sla- DEN HAAG HIJS Hokij heeft woensdagavond in de Haagse houtrust- hal de ijshockey wedstrijd tegen de Tsjechische kampioen BRNO met 5-8 verloren. De tussenstanden van deze door ruim 3000 toeschouwers bijgewoon- Hp wedst.ril rtwnrpn 1-3 3-1 1-4 Neem nü de anti-vries met dubbele functie: Esso Anti-Freeze Coo lant. Beschermt tegen vorst èn roestGa voor veilige koelsysteem service naar een Esso dealer MET ESSO BENT U BETER UIT! HATTEM. Dinsdagavond speelde het oostelijk zaterdagelftal een wed strijd tegen de tweede-divisieclub PEC uit Zwolle. De ontmoeting had plaats op het terrein van de voetbalvereni ging Hatto Heim in Hattem. De oos telijken, waarvan vooral Den Rooyen (SSC) door goed spel opviel en waar van DOVO-speler Nico Diepeveen geen opvallende, maar wel een nuttige wed strijd speelde, verloren met 5-3. Voor de rust gaven de oostelijke amateurs goed partij, maar na de hervatting ging de conditie van PEC een woordje meespreken, zodat de oostelijken de nederlaag niet konden ontgaan. PEC nam de leiding door een doel- LONDEN De Nederlandse tafel tennissers zullen op 28 december in Borehamwood Herfordshire tegen En- land spelen. Voor Engeland komen uit: Stuart Gibbs, Michael Johns, Maureen LOS ANGELES Joe Frazer, de 22- jarige Olympische kampioen uit Phila delphia, heeft zich door een k.o.-over- winning op de Amerikaan Eddie Ma- chen in de tiende en laatste ronde van hun gevecht in Los Angeles opgewerkt tot een serieuze kandidaat voor een ti telgevecht tegen wereldkampioen Cas sius Clay. De scheidsrechter stopte het gevecht 22 seconden na het begin van de laat ste ronde. Eddie Machen was volko men zonder verweer tegen de regen van punches, die zijn jonge tegenstan der op hem afvuurde. Een ronde tevo ren was de 34-jarige Machen al bijna uitgeteld en in de eerste ronde was hij door een rechtse cross bijna tussen de touwen door gevlogen. Het was de dertiende zege van de nog ongeslagen Frazer. Machen werd verleden jaar op punten verslagen door Ernie Terrell in het gevecht om het wereldkampio'",'"-,",n in de W.B.A.- vorxip punt, dat ontstond door een fout van keeper Vlaanderen van Zuidvogels. Later verklaarde deze, dat hij niet ge wend is aan kunstlicht en dat dit vol gens hem de verschillende fouten, die hij nog zou maken, tot gevolg had. Het oostelijk elftal kwam weer op gelijke hoogte door een niet groots spe lende Kiel van Go Ahead Kampen: 1-1. Daarna liep PEC door twee fraaie doelpunten uit tot 3-1. De ruststand zou door een doelpunt van aanvoerder- rechtshalf Den Rooyen op 3-2 komen. Bijna werd het zelfs 3-3 door 'n mooie en snelle combinatie tussen linksbui ten Hoeksema (Oranje Nassau), Die peveen en Kiel. Diepeveen trok de bal voor het doel, maar Kiel bleef iets te lang aarzelen met schieten. Na de hervatting zou het oostelijk elftal zich op gelijke hoogte werken. Rechtsbuiten De Rooy van Sprang werd onderuit gehaald en de scheids rechter wees een penalty toe, die door Den Rooyen benut werd: 3-3. PEC liep daarna uit tot 5-3, hetgeen voornamelijk door de betere conditie kwam. Bijna had het oostelijk elftal, toen Den Rooyen en Diepeveen er sa men tussenuit trokken, een vierde doel punt gescoord. De PEC-doelman stop te de schuiver van Nico Diepeveen echter goed. DOETINCHEM Het Russische Olympische voetbalteam speelt vrijdag 25 november a.s. in Doetinchem een oe fenwedstrijd tegen De Graafschap. De Russen, die met een groep van 25 per sonen voor drie dagen naar Nederland komen reizen daarna naar Mexico City v een acclimatisatieperiode van enkele weken waarin een aantal wedstrijden in Zuid-Amerika wordt gespeeld. In de ploeg, die zich reeds enkele jaren voor bereidt op de Olympische Spelen van 1968, zijn geen spelers opgenomen, die aan de strijd om de wereldtitel of aan Europa Cubwedst.r'idPn b^bv^n ddelge- kleine landen vaak de beste renners ter wereld voortbrengen". Als pleister op de wonde bij de extra-sportieven, die enige tijd geleden al verklaarden, hun renners nooit vrij te zullen geven voor een Tour met landenploegen, be loofde Levitan, dat de organisatoren de merken, die hun renners afstaan, op het gebied van de reclame zeer ver te gemoet zullen komen. Tijdens de bijeenkomst in Genève werd ook de lijst van wegrenners van de eerste categorie voor het komende jaar opgesteld. Voor Nederland prijken op deze lijst: Jan Janssen, Gerben Kar stens en Jo de Roo. De indeling ziet er verder als volgt uit: België: Merckx, Reybroeck, Seis en Van Looy. Frankrijk: Anquetil, Theilliere, Aimar en Poulidor. Italië: Gimondi, Dancelli, Motta, Adorni en Zilioli. West Duitsland: Rudi Altig en Boelke. Zwitserland: Paul Zollinger. Spanje: Echevarria, Gabica, Gomez del Moral, Jimenez, Otano en Mome- ne. Engeland: Simpson. Portugal: Az- vedo en Valada. Luxemburg: Schutz. DEN HAAG De Europese Boks Unie heeft de Italiaan Saraudi aange wezen als uitdager van de Europese kampioen in het halfzwaargewicht, Pierdel Papa (It.). De mogelijkheid, dat de Nederlandse kampioen, Bas van Duivenbode, Del Papa mag uitda gen, is hierdoor voorlopig van de baan. De Nederlandse Boks Bond heeft enke le weken geleden Van Duivenbode als kandidaat-uitdager bij de EBU voor gedragen. LONDEN Vijftien voetbalpool winnaars in Londen zijn woensdag elk 26.496 pond sterling rijker ge worden. Vijf zijn anoniem gebleven, tien waren naar het Park Lane-hotel gekomen om uit handen van actrice Elizabeth Sellers hun cheques in ont vangst te nemen. Mevrouw Grace Pitwell heeft de pot met gemengde gevoelens ontvan gen. Ze is juffrouw van het toilet en heeft in de vijftien jaar, dat ze die functie vervult liefde voor het vak gekregen! „Ik kan wel huilen", zei ze, „maar ik schei er toch maar mee uit. Wie heeft er nou gehoord van een juf frouw van het toilet, die poolwinna- res is?" Het wordt in elk geval ver andering van lucht. Vrijgezel Albert Shelmerdine, ar beider in een papierfabriek, zei: „Ik had de p... in toen de man van de pool bij me aanbelde. Ik miste er bijna een tekenfilm op de televisie door". Shelmerdine, man van middelbare leeftijd, zet zijn 26.496 pond op de bank „en gaat gewoon verder". Onder de winnaars is ook een 40- jarige vader van zeven kinderen. DEN HAAG De Nederlandse vol leybalformatie, die na de Olympische Spelen in Tokio reeds een aderlating onderging door het vertrek van een aantal prominenten, krijgt het in de maand december bijzonder moeilijk tegen België en Frankrijk. Frank Constandse en Jacques de Vink, die sociologie studeert, hebben studie boven topsport laten prevaleren en Joop Tinkhof, die verleden jaar reeds van een afscheid sprak, heeft er definitief een streep onder gezet. De drie DES/Blokkeer-spelers zullen niet deelnemen aan de interlandwed strijden op 10 december in Antwerpen tegen België en op 16 december in Doetinchem tegen Frankrijk, twee lan den, die zich de laatste jaren als de zwaarste tegenstanders in de strijd om de Westeuropese beker, door Ne derland viermaal gewonnen, ontpop ten. De samenstelling van de selectie- ploeg, die op 3 en 4 december a.s. in het KNVB-sportcentrum in Zeist bij eenkomt, ziet er als volgt uit: Jurrian Kooien, Hans Jansen, Hans Valken burg, Hans Lodder, Richard Onnes, Bert Vermeulen, Jan Mulder, Cor Brouwer, Jan van der Hoek, Henk Schreuder, Jacques Ewalds, Henk van Baaien. Hans Kranenburg, Teun de Jong, Hans Mooibroek, Piet van Wij nen, Reinier de Wit en Karei Tinga. Voor bondscoach Henk Blok is het een moeilijke taak om na de spelen van Tokio voor de tweede maal in twee jaars tijd de volleybalformatie voor te bereiden *.p het komende Westeuropese volleybalkampioenschap, dat van 30 maart tot en met 6 april in ons land zal worden gehouden. LONDEN De Rally van Groot- Brittannië is donderdag geëindigd in een zege voor het Zweedse duo Bengt SoderströmGunnar Palm. Het werd trouwens een geheel Zweedse aangele genheid, want ook op de tweede en der de plaats eindigden Zweedse equipes. De Coupe des Dames werd gewonnen door Pat Moss. De einduitslag: 1. B. Soderström-Gun- nar Palm (Zweden) Ford Lotus, 2. H. Kallström (Zweden) met Minicooper, 3. T. Trana (Zweden) met Volvo. CARïO De Belg René Frank ls woensdag in Cairo gekozen tot presi dent van de Internationale Hockey Fe deratie (FIH). Hij wordt daarmee de opvolger van -jhr. L. J. Quarles van Uf- ford, die sedert 1945 president van de FIH was, doch zich dit jaar in verband met zijn leeftijd terugtrok. Ashwini Ku mar en Sainz de Los Torros (Spanje) werden herkozen als vice-presidenten. Glitchitch volgde René Frank op als sc- orotaris-o-pneraal v»ri rif» FTH

De Vallei | 1966 | | pagina 15