Directeur E. Kaper Heimerstein zal onderdeel vormen van gemeenschap In Gelderland goede samenwerking bij lectuurvoorzieningen Arnhemmer wil in Rhenen supermarkt gaan bouwen Raadslid A. Jansen geeft optie terug In Gelderland 1200 Kalkzandsteenfabriek „Vogelenzang" gaat bedrijf uitbreiden Groeiend begrip in Rhenen bewoonde woonwagens Alleen eerste klas fruit op kerstveiling te Kesteren Grond voor nieuw gymnastieklokaal mag van G.S. maar één gulden kosten J. Wisgerhof volgt W. Verhoeks op in de raad Grote aanvoer verwacht Rhenen r Sterkere band Groep Arbeid Grote agenda voor de raad Sinterklaascadeau voor ,Ons Genoegen" jaarvergadering „Ziekenzorg"" Wethouder Deen opent „bouwen"" mmmmé BURGERLIJKE STAND Ingekomen en vertrokken Brommer als extra prijs Schakers verloren van Bennekom DONDERDAG 24 NOVEMBER 1966 RHENEN Aan de rand van het bos, onder aan de Grebbeberg te Rhe nen, ligt huize„Heimerstein". Al vele tientallen jaren achtereen worden in het statige gebouw imbeciele kinde ren verpleegd. Met veel liefde, geduld en zorg tracht een enthousiast team medici en verpleegsters de ernstig gees telijk gestoorde patiënten een zekere mate van zelfstandigheid aan te le ren. Zij slagen volkomen in hun vol doening schenkende arbeid. Dagelijks worden zij met het leed van hun patiëntjes geconfronteerd, maar zij aanvaarden ze als medemens en gaan van hen houden. Het perso neel van huize „Heimerstein" werkt niet uit medelijden, maar het beseft evenals zovele andere collega's, dat zijn arbeid noodzakelijk en onmisbaar is. Een groot gedeelte van de Rhenense bevolking kent „Heimerstein" slechts oppervlakkig. Men weet, dat het tehuis "er is, maar meer ook niet. Directeur van verpleeginrichting voor geestelijk gestoorde kinderen is de heer E. Kaper. „Het zou een enorme voldoe ning zijn, zegt hij, als de Rhenense be volking nog meer ging beseffen, dat ons tehuis in Rhenen staat. Het dient als zo danig een onderdeel te gaan vormen van de gehele Rhenense gemeenschap. Sommigen beweren wel eens, dat „Hei merstein" achteraf staat, omdat de kin deren gevaarlijk zouden zijn. Dit is per tinent onjuist. Ons werk heeft nu een maal behoefte aan de vrije natuur en de ruimte." De heer Kaper merkte op: „De laat ste jaren is echter in de gemeente Rhe nen een groeiend begrip voor onze in richting waarneembaar. Men gaat als het ware rekening houden met „Hei merstein". Om een voorbeeld te noe men: de plaatselijke muziekverenigin gen hebben onze patiënten bijzonder vermaakt met hun optreden op Konin ginnedag. Imbeciele kinderen houden houden erg veel van muziek. Zij zijn bijzonder gevoelig voor ritme." In de toekomst zou de heer Kaper graag nog een sterkere band zien groei en tussen de Rhenense bevolking en „Heimerstein". De ingezetenen zouden bijvoorbeeld de kinderen eens kunnen komen bezoeken. In het tehuis wordt namelijk nog steeds een groot aantal patiëntjes verpleegd, dat nooit bezoek krijgt. Je kunt deze kinderen een enorm plezier doen met een wandeling o feen auto-ritje. Het zou bovendien leuk zijn als „Heimerstein" ook eens betrokken kon worden bij de vele kindermiddagen, die in Rhenen worden georganiseerd. Allemaal mogelijke suggesties, die de band met de bevolking en vooral met de Rhenense jeugd kunnen doen verste vigen. In de nabije toekomst zullen de leid sters ook met de kinderen de stad in gaan. De patiëntjes worden dan in de gelegenheid gesteld zelf iets te kopen. Behalve contact met de bevolking kweekt het bovendien zelfstandigheid. Het is een tijd verschrikkelijk moei lijk geweest voor de directie van „Hei merstein" om voldoende personeel te krijgen. Op het ogenblik is de bezetting gelukkig weer volledig. Drie verpleeg sters verzorgen een groep van dertien patiënten. Alle leidsters zijn verplicht een cur sus kinderbescherming te volgen. Deze cursus zal waarschijnlijk begin volgend jaar voor de eerste maal in het tehuis zelf worden gegeven. Bovendien hebben de leidsters eenmaal per veertien dagen een gesprek met de psycholoog. In deze gesprekken wordt dieper op de zwakzin nigheid en haar achtergronden inge gaan. De eigenlijke taak van de leidsters is om de imbeciele patiëntjes zelfstandig heid bij te brengen. Onder deze zelf standigheid wordt in eerste instantie verstaan: het zelf aankleden, wassen en eten. Als de kinderen in het tehuis wor den opgenomen zijn de meesten daar toe zelf niet in staat. Zij komen op „Heimerstein" in de leeftijd variërend van 6 tot 10 jaar en kunnen er tot hun eenentwintigste jaar worden verpleegd. ARNHEM In antwoord op vragen uit de Provinciale Staten delen Gedu- puteerdé Staten mee dat er in Gelder land tussen de lectuurvoorzieninsorga- nen een grote mate van samenwerking bestaat. Verdere activiterende maatre gelen, waarnaar door Statenleden werd gevraagd, achten G.S. dan ook niet no dig. Ten behoeve van de lectuurvoorzie ning in Gelderland zijn werkzaam 38 openbare bibliotheken, 2 provinciale bi- blioteekcentrales en de in Amsterdam gevestigde Centrale Vereniging voor RHENEN De heer J. Wisgerhof, die bij de installatie van de nieuwe raad was vervangen door de heer W. Verhoeks, komt weer terug. De heer Verhoeks (SGP) heeft namelijk voor het raadslidmaatschap bedankt. Zijn opvolger op de kandidatenlijs is de heer J. Wisgerhof, die inmiddels de be noeming heeft aangenomen. De heer Wisgerhof was destijds nestor van de raad. Hij werd in die „functie" opge volgd door de heer E. P. van Dijk (Vrije Partij). Nu de heer Wisgerhof terugkomt is de heer Van Dijk weer nestor-af. In de gemeenteraadsverga dering van komende dinsdag worden de geloofsbrieven van de heer Wisger hof onderzocht. Hij zal dan in de vol gende vergadering kunnen worden toe- «daten. Reizende Bibliotheken. Deze lectuur- voorzieningsorganen zijn landelijk aange sloten bij de Centrale Vereniging voor openbare leeszalen en bibliotheken c.q. het Katholiek Bibliotheek Centrum. De ze landelijke instellingen, die de laatste jaren nauw contact met elkaar onder houden, verstrekken de aangesloten bi bliotheken o.m. adviezen over alle za ken aangaande de lectuurvoorziening. De provinciale bibliotheekcentrales ver zorgen in het algemeen de lectuurvoor ziening in de Gelderse gemeenten met minder dan 20.000 inwoners, door die in die gemeente tot stand doen komen van bibliotheken (en het verlenen van bibliotheektechnische bijstand aan die bibliotheken) en waar dit eerste niet mogelijk is door het beschikbaar stel len van lectuur door middel van uit- leenposten. Van het bovenvermelde aantal van 38 bibliotheken, ontvangen 11 bibliothe ken van de Velpse centrale hulp bij het beheer, terwijl de Nijmeegse centrale eveneens aan 11 bibliotheken hulp biedt. De 16 overige, grotere bibliotheken zijn geheel zelfstandig. Voor de 22 bi bliotheken, die hulp van beide centra les ontvangen, worden de boeken zoveel mogelijk centraal ingekocht. De Centrale Vereniging voor Reizen de Bibliotheken heeft als hoofdtaak de provinciale bibliotheekcentrales, op ver zoek, te voorzien van speciale lectuur (o.a. vaklectuur). Op provinciaal niveau werken bo venvermelde instellingen op een klei ne bibliotheek na samen in een in 1964 opgerichte Stichting Contact Gel derse openbare bibliotheken. Deze stich ting heeft o.m. ten doel het tot stand brengen en onderhouden van contact tussen de openbare bibliotheken en de bibliotheekcentrales in Gelderland. Enkele patiëntjes bezig met het in pakken van sigaren, waartoe opdracht verstrekt is door een fabriek uit de omgeving. Daarna gaan de meesten veelal terug naar huis of worden te werk gesteld in een sociale of streekwerkplaats. Allereerst bezoeken de patiënten, die in het tehuis worden opgenomen, indien mogelijk, de BLO-school, die zich naast het hoofdgebouw bevindt. Deze school bestaat momenteel nog uit twee loka len, maar wordt in januari met één lo kaal uitgebreid, gelijktijdig met de komst van het nieuwe schoolhoofd, de heer A. J. Zoutendijk uit Zwolle. Nadat de kinderen de BLO-school hebben doorlopen wordt hen geleerd lichte eenvoudige arbeid te verrichten in een speciaal daarvoor bestemd pa- voljoen, dat zich op het terrein bevindt. Fabrieken uit de omgeving geven hier voor verschillende eenvoudige opdrach ten, zoals het inpakken van sigaren e.d. De patiënten doen het werk met gro te nauwkeurigheid en hebben er ple zier in. De opdrachten dienen echter in het geheel niet gecompliceerd te zijn, aangezien het verstand van deze patiënten zich niet verder ontwikkelt dan tot dat van een kind van zes of zeven jaar. Momenteel worden in huize „Hei merstein" achtentachtig patiënten ver pleegd. Onder hen bevinden zich twin tig zeer ernstige gevallen, waarvoor onlangs een nieuw paviljoen werd ge opend. Deze kinderen worden hierin afgescheiden van de rest verpleegd. In de toekomst zullen deze ernstige ge vallen niet meer in huize „Heimer stein" worden ondergebracht. In feite is de inrichting namelijk bestemd voor kinderen van wie de opvoeding en ver zorging in schoolverband mogelijk ge acht wordt. Bij een bezoek aan „Heimerstein" komt men tot de ontdekking, dat de kinderen, die er worden verpleegd, veel moeten missen, maar dat de gezonde mens veel kan bijdragen tot het levens geluk van deze geestelijk gehandicap ten. 0 Met grote nauwkeurigheid verrichten de geestelijk gehandicapten eenvou dige werkzaamheden. RHENEN. De gemeenteraad van Rhenen wordt door de burge meester bijeen geroepen op dinsdag avond 29 november ten gemeente huize voor een openbare vergade ring. Er moet een uitgebreide agen da worden afgewerkt, die er als volgt uitziet: Onderzoek geloofsbrieven J. Wis gerhof; 1. Notulen; 2. Ingekomen stukken en mededelingen; 3. Ver strekking renteloos voorschot mu ziekvereniging „Ons Genoegen"; 4. Grondaankoop ten behoeve van de bouw van een gymnastieklokaal; 5. Aankoop grond ten behoeve van on derhoud wegen; 6. Instelling school raad; 7. Aanvulling verhuringsbe- sluit gemeentelijk woningbedrijf; 8. Aanvulling verhuringsbesluit ga rages gemeentelijk woningbedrijf; 9. Verstrekking rekening - courant - krediet aan de N.V. Waterleiding Mij. „Rhenen"; 10. Voorlopige vast stelling exploitatie-uitgaven en -vergoedingen openbaar kleuteron derwijs over 1965; 11. Voorlopige vaststelling uitgaven openbaar la ger onderwijs over 1965; 12. Ver goeding beloning vakonderwijzers bijzondere scholen over 1965; 13. Gedeeltelijke intrekking bestem mingsplan met voorbereidingsbe- sluit; 14. Subsidie St.-Gabriël-col- lege; 15. Rekening-courant-over eenkomsten met A. van Hoboken en Co en de N.V. Bank voor Neder landse Gemeenten; 16. Verplaat singskosten onderwijzend perso neel buitengewoon lager onderwijs; 17. Verkoop grond ten behoeve van winkelbouw; 18. Onderhandse aan besteding aanleg Papaverstraat c.a.; 19. Bouw 24 woningwetwonin gen; 20. Wijziging gemeentebegroting en begroting gemeentewerken dienst jaar 1966; 21. Benoeming hoofd „Ban- tuinschool". RHENEN Burgemeester en wet houders stellen de gemeenteraad voor de Harmonie „Ons Genoegen" een ren teloos voorschot te verstrekken van f 5000,-. De vereniging heeft hierom verzocht ter financiering van de kosten van het vernieuwen van haar instru mentarium. De vereniging „Oefenin- Baart Kunst' kreeg reeds een dergelijk voorschot. Het bedrag zal moeten wor den afgelost in tien jaarlijkse termijnen van f 500,-. De rente van het bedrag kan dus worden beschouwd als het Sin terklaascadeautje. RHENEN De vereniging „Zieken zorg" komt woensdag 30 november in het wijkgebouw aan de Nieuwe Veenen- daalseweg in jaarlijkse algemene ver gadering bijeen. Op de agenda komt onder andere voor het punt contributieverhoging. Gisteravond kon de secretaris-penning meester de heer ,1. Hovestad ons nog niet meedelen w^lke voorstellen met betrekking tot de contributie naar vo ren zullen worden gebracht. Momenteel is die f 10,- per jaar. De vergadering wordt geleid door voorzitter dr. B. Stegeman. RHENEN Burgemeester en wethouders delen de ge meenteraad mee, dat de Arnhemmer J. van der Veen, 417 m2 grond wil kopen van de gemeente voor de prijs van f 35.000,om er een supermarkt op te bouwen, onder andere voor de verkoop van kruidenierswaren, groenten en vlees. Het terrein ligt in het zogenaamde „winkelbouw plan" aan de Valleiweg, naast het postagentschap. Er ligt eveneens een verzoek van de Esso Nederland voor een stuk bouwgrond ter plaatse, voor de vestiging van een quick-service-station. De onderhandelingen met de Esso Nederland zijn echter nog niet zo ver gevorderd, dat reeds thans een voorstel tot grondverkoop aan de raad kan wor den gedaan. In de vergadering van komende dinsdag zal over 't verzoek van de heer Van der Veen worden beslist. Reeds jarenlang hebben B. en W. zich beijverd om ten behoeve van de Rhe nense bevolking en met medewerking van de Rhenense middenstand binnen het bestemmingsplan „Domineesberg" een plan voor de bouw van winkels tot stand te brengen. Het college is van mening, dat het niet tot de taak van de overheid be hoort om de stichting en eventuele ex ploitatie van winkelpanden ter hand te nemen doch het is wel bereid terzake stimulerend op te treden. Deze stimu lans werd gegeven in de vorm van het bouwrijp maken van het winkelterrein aan de Valleiweg en de talrijke in het verleden gevoerde besprekingen een groot aantal Rhenense middenstanders. De eerste pogingen, die dateren uit de periode van 1958 - 1961, toen de R.M.C. dus nog niet bestond, resulteer- RHENEN Vanaf vrijdag 25 no vember wordt in de „Lijsterberg- school" een onderwijstentoonstelling gehouden, die is getiteld „Bouwen". Het ligt in de bedoeling, dat deze ten toonstelling, die hoofdzakelijk is be doeld voor de leerlingen van de Rhe nense scholen, vrijdagmiddag om half vijf wordt geopend door wethouder van onderwijs mr. J. Deen. den in de verkoop van twee percelen grond aan de Valleiweg, waarop thans twee Rhenense middenstanders een winkel exploiteren. In 1963 heeft de heer A. Jansen, thans lid van de gemeenteraad voor de VVD, toestemming gekregen van het gemeentebestuur om op het resterende bouwterrein een winkelpand te ontwik kelen. Hoewel deze optie formeel slechts drie maanden geldig was, heeft de heer Jansen in feite drie jaar de ge legenheid gehad om zijn plan te reali seren. Deze termijn had hij nodig, omdat de intussen vertraagde afgifte van de nodige rijksgoedkeuringen lange wacht tijden tot gevolg had. Toen de heer Jansen in juni van dit jaar tot gemeen teraadslid werd benoemd, heeft hij de burgemeester te kennen gegeven zijn particulier belang te willen scheiden van het door hem als raadslid te be vorderen algemeen en gemeentelijk be lang. B en W delen de raad mede te be seffen dat deze beslissing voor de heer Jansen niet gemakkelijk moet zijn ge weest. Toch werd deze houding gere specteerd en door het gemeentebestuur als juiste gekwalificeerd. De heer Jan sen stelde er wel prijs op, toen hjj niet meer als koper van de grond zou op treden, het bouwplan als zodanig aan ARNHEM In december 1965 bedroeg het aantal bewoonde woonwagens in Gelderland 1191 op een totaal van 9249 in Nederland. Blijkens door het ministerie van Cultuur Recreatie en Maatschappelijk Werk vergaarde cijfers werden de woon wagens als volgt bewoond: 513 door reizigers, 12 door zigeuners, 144 door kermis exploitanten, 232 door personeel wegenbouw e.d. en 290 door „anderen Onder „anderen" worden hier verstaan de woningnoodgevallen en degenen die om welke reden dan ook een woonwagen zijn gaan bewonen, doch niet behoren tot de cate gorie reizigers(echte woonwagenbevolking). Gedeputeerde Staten van Gelderland delen een en ander mee in antwoord op vragen, die naar aanleiding van de beleidsnota bij de begroting 1967 door leden van Provinciale Staten zijn gesteld. G.S. delen mee dat uit de memorie van toelichting op de ontwerp-Woonwagenwet blijkt, dat van vermindering van het aantal woon wagens en hun bewoners geen sprake is geweest. In 1918 waren er volgens een telling van het ministerie van Binnenlandse Zaken in ons land ongeveer 1600 woonwagens, bewoond door ongeveer 7300 personen. De echte woonwagenbewoners, de zgn. „reizigers" blijken in het algemeen moeite te hebben met de overgang van de wagen naar een woning. KESTEREN In de veilinggebou wen te Kesteren is men op het ogen blik druk bezig met de organisatie van de kerstveiling, die dit jaar plaats vindt op donderdag 8 december. Deze jaarlijkse gebeurtenis is in het Betuw- se land bijzonder populair en ook dit jaar worden dan ook weer vele hon derden bezoekers verwacht. De be langstelling van het publiek gaat voor namelijk uit naar de dag voor de eigeniyke veiling. Het fruit staat dan in de enorme veilinghallen opgesteld, terwijl de prachtige kleuren op geraffineerde wpze worden benut door diverse fraaie vormen te creëren waarbij vooral de kleurschakeringen fascinerend zyn. Aan de kerstveiling, die al ruim 25 jaar achtereen wordt georganiseerd, is een wedstrijd verbonden. Er worden prijzen in de vorm van bekers en me dailles toegekend aan de telers van de beste inzendingen. De beoordeling van de kwaliteit vindt plaats door een des kundige jury die bestaat uit de heren J. H. Heints van het Uitvoer Controle bureau uit Den Haag, C. Verkerk, groothandelaar te Amsterdam en W. Keuken van de Rijkstuinbouwvoor- lichtingsdienst te Arnhem. Ondanks de slechte prijzen van het fruit verwacht men een grote aanvoer. Aangezien het publiek en de kooplie den van een kerstveiling iets buitenge woon moois verwachten, heeft het vei- lingbestuur gemeend strenge eisen te moeten stellen aan de fruitaanvoer. Er mag dan ook alleen fruit van de beste kwaliteit worden aangevoerd. Boven dien moeten van ieder ras afzonder lijk minstens 25 kistjes aanwezig zijn. De organisatoren vermoeden dat in totaal ruim 7000 kistjes verpakt fruit en 8000 kistjes los fruit zullen worden aangevoerd. De inzendingen worden door de jury beoordeeld op woensdag 7 december. De aanvoer op de veiling te Kesteren moet uiterlijk op dinsdag 6 december om 3 uur hebben plaatsge had. De bezichtiging van de kerstveiling, die kan plaatsvinden op woensdag 7 december vanaf 8 uur 's avonds en op donderdag 8 december van 9-12 uur, is voor een ieder gratis. Ook groepen, zo als scholen, verenigingen en organisa ties zijn van harte welkom. Het doel van deze speciale tentoonstelling vlak voor de kerstdagen is de consument in de gelegenheid te stellen kennis te ne men van de vele soorten fruit en voor al van de verschillende kwaliteiten en rassen. Geboren: Cornelia Carolina, d.v. A. van Hattum en A. Boshuis; Rob, z.v. H. den Hartigh en H. M. van Veen; Ro bert Cornelis, z.v. F. V. Blokland en M. Drost, Veen endaal; Gerrit Cornelis Arie z.v. W. van Verseveld en W. ter Haar; Gerritje, d.v. M. A. J. Diepe- veen en J. N. C. van Manen, Veenen- daal; Anna Helena, d.v. C. J. van Ster- kenburg en A. A. van Nieuwamerongen, Veenendaal; Gijsbertus, z.v. G. J. Hen ken en A. Lieftink, Veenendaal; Yvon ne d.v. W. A. Rijkse en M» A. van der Heiden; Marcel Marcus, z.v. L. A. Lieu- wen en D. Fasen; Bart, z.v. C. L. van der Griendt en J. Kadijk, Veenendaal. Elders geboren: te Wageningen: Jan, z.v. W. Madern en B. M. A. T. Ter- schegget. Getrouwd: E. Middelhoven, 28 jr. en H. Roks, 22 jr.; A. van Beek, 20 jr. en B. A. Harteman, 19 jr., Tiel; G. J. Struijcken, 22 jr. en J. Rijkse, 20 jr. Overleden: Gerrit van Kruistum, 54 jr., echtg. van H. van Blitterswijk, Ede; Rudolf Arnoldus van Nuissenburg, 75 jr., echtg. van L. Versteeg, Veenendaal; Lambertus van Engelenburg, 79 jr., geh gew. met A. C. Budding, Veenendaal; Jan Davelaar, 80 jr., echtg. van T. van Eist, Veenendaal; te Utrecht: George Eugène Delfin, 61 jr., echtg. van C. H. van Mourik Broekman, Eist; te Hilver sum: Sataria, 76 jr., echtg. van L. A. van Beurden. een derde te kunnen overdragen. Ten einde hem hiermede behulpzaam te zijn, hebben B en W alle gegadigden die zich ten gemeentehuize meldden, ook degene over wie het huidige voor stel handelt, naar de heer Jansen ver wezen. B en W beschouwden dit als een morele plicht. Kort nadat de heer Jan sen zich van het winkelbouwplan dis tantieerde ontvingen B. en W. een aan tal verzoeken van gegadigden voor één of meer bouwterreinen, te weten: a. een verzoek van Esso Nederland voor de vestiging van een quick-ser- vice-station. b. een verzoek van de heer J. van der Veen te Arnhem voor de vestiging van een supermarkt, o.a. voor de ver koop van kruidenierswaren, groenten en vlees; c. een verzoek van Kraan en Van Kuijk N.V. te Veenendaal voor de ves tiging van één of meer winkels voor niet nader genoemde gegadigden: d. een verzoek van de N.V. Groep '64 i.o. te Zeist om medewerking voor de ontwikkeling van een winkelbouw plan. De onder a en b genoemde aanvra gen zijn uitgelopen op rechtstreekse aanvragen hebben betrekking op niet- verzoeken om grond te kopen. Beide ingezetenen, hoewel Esso Nederland de exploitatie in handen wil geven van een inwoner van Rhenen. Teneinde de Rhenense inwoners en middenstanders nog een kans te geven om tot winkelvestiging te komen wordt de onder c en d genoemde aanvragers verzocht voor een bepaalde datum me de te delen of zij onder hun gegadigden Rhenense inwoners telden. Slechts de onder de genoemde aanvrager reageerde er op, zij het voor het moment nega tief. Na afloop van de termijn werden de onderhandelingen geopend met de heer Van der Veen. Over de aankoop van pl. 417 m2 grond voor de prijs van f 35.000.- werd overeenstemming be reikt. Op dit terrein zal een winkelpand met drie bovenwoningen worden ge bouwd. In 1961 werd hier de grond ver kocht voor f 21,60 per m2. De destijds gevolgde onvolledige methode van kostprijsberekening heb ben B en W laten varen. De laatste kostprijsberekening gaat uit van kavel- prijzen, waardoor de kosten van bouw rijp maken in plaats van aan de grond- oppervlakte aan het aantal woningen wordt gerelateerd. Hierdoor is het te vens mogelijk geworden een reële ver houding tussen de grondprijs enerzijds en bebouwingsdichtheid en -soort an derzijds te scheppen. Hieruit valt tevens af te leiden dat de grondprijs na de laatste verkoop sterk is gestegen. Behalve de genoem de factoren zijn op de kostenstijging van invloed de sedert 1961 sterk geste gen kosten van bouwrijpmaken. In het kostenbestand zijn thans ook opgeno men een aantal bijzondere voorzienin gen rond dit winkelcomplex, die aan vankelijk niet geheel in de kostprijsbe rekening werden verwerkt. De onderhandelingen met Esso Ne derland zijn nog niet zo ver gevorderd, dat thans reeds een concreet voorstel aan de raad tot grondverkoop kan wor den overgelegd. RHENEN Ingekomen: M. Poots, (met gezin) van Capelle aan den IJs- sel naar Bremlaan 1. Vertrokken: A. Rustenhoven, van Rhenen naar Amerongen; G. van de Grift (met gezin) van Rhenen naar Amerongen; M. Meziani, van Rhenen naar Marokko; M. Labiad, van Rhenen naar Marokko; B. Post, van Rhenen naar Tiel; H. van Doödewaard, van Rhenen naar Echteld; D. Leijenhorst, van Rhenen naar Maurik; J. P. A. Hompe, van Rhenen naar De Bilt. ACHTERBERG De bazaar van de Vrijwillige Brandweer te Achterberg die op 25 en 26 november wordt gehouden in het Buurtschapshuis heeft naast een schat van fraaie prijzen op het laatste moment nog beslag weten te leggen op een bromfiets als extra prijs. De bazaar wordt geopend op 25 nov. om 19.00 uur door de burgemeester van Rhenen en is zaterdag geopend vanaf 13.30 uur. RHENEN In de gemeenteraads vergadering van 27 september van dit jaar besloot de raad aan te kopen van de vereniging tot stichting en instand houding van scholen met den Bijbel in Rhenen een perceel grond gelegen aan de Verlengde Acacialaan-hoek Lariks- laan, ter grootte van 100 m2 voor de prijs van f 2000.- teneinde er een nieuw gymnastieklokaal op te bouwen. Gedeputeerde Staten van Utrecht, die een dergelijke transactie moeten goed keuren hebben de raad op de vingers getikt, door mede te delen tegen de prijs van f 2000.- bezwaar te hebben, omdat de betreffende grond destijds om niet aan het schoolbestuur was overgedragen. De grondprijs was toen verdisconteerd in de vergoeding ex ar tikel 72 van de L.-O.-wet. Burgemeester en wethouders delen de raad naar aanleiding van deze aan merking van Gedeputeerde Staten me de bij het voorstel tot aankoop een en ander over het hoofd te hebben gezien. Gedeputeerde Staten hebben geen be zwaar tegen overdracht van het per ceel grond aan de gemeente voor een symbolisch bedrag van f 1,-. Inmiddels gaat het schoolbestuur hiermee akkoord en ligt er een con cept-besluit klaar om de aankoop tegen f 2000.- in te trekken efi een nieuwe transactie tot stand te brengen met de inzet van één gulden. RHENEN De kalkzandsteenfabriek „Vogelenzang" heeft burgemeester en wethouders verzocht medewerking te verlenen aan haar plannen tot uitbrei ding van haar bedrijf aan de Cunera- laan. Formeel moeten de uitbreidings plannen afstuiten op planoligische moei lijkheden, maar burgemeester en wet houders willen die medewerking wel verlenen. Dit blijkt uit een voorstel aan de raad om het uitbreidingsplan (thans ge noemd bestemmingsplan) te wijzigen. Het industrieterrein ter plaatse is zoda nig ingeperkt, dat slechts een smalle strook grond langs de Cuneralaan de be stemming industrieterrein heeft behou den. Het terrein waar de bedrijfsuitbrei- ding wordt gedacht is tot bosgebied ver klaard. Hierop mag dus onder de huidi ge omstandigheden niet worden ge bouwd. Inmiddels hebben B. en W. contacten gelegd met de inspecteur voor de ruim telijke ordening. Dit overleg heeft ertoe geleid, dat de raad nu wordt voorge steld het besluit van 6 december 1960, regelende de herziening van het bestem mingsplan voor de gehele gemeente met uitzondering van de bebouwde kom men, in te trekken en te verklaren dat een bestemmingsplan voor het bedoelde gebied in voorbereiding is. Is dit verwezenlijkt, dan kan ter voor koming van tijdverlies en vooruitlopend op een formele bouwaanvraag met be hulp van een schetsplan een principe uitspraak worden uitgelokt van gedepu teerde staten. RHENEN De competitiewedstrijd schaken RhenenBennekom is geëin digd in een 8y2iy2 nederlaag voor de Rhenenaren. De volledige uitslag was als volgt: M. ter HaarJ. Kroon 01 S. van Dijk—H. Vos 0—1 H. Visch—K. W. Ganzevoort J—4 J. VerwoertIr. S. Bosch 44 T. van DqkP. Mulder 0—1 D. J. BovenschenS. v. d. Schaaf 01 J. Kat—K.B.A. Bodlaender 4—4 B. van DoornT. C. v. d. Kamp 01 R. W. van ZwietenH. Saaltink 01 J. F. Meyer—G. W. Bloemen 0—1

De Vallei | 1966 | | pagina 5