Met de... op 350 meter boven Vallei en Heuvelrug Met de P.H.-R.D.M. een Super Piper van het vliegveld Hilversum hebben onze fo tograaf en de Hilversumse vlieger T. Buitink, een paar weken geleden boven de Gel derse Vallei en de Utrechtse Heuvelrug gezworven, met de bedoeling boven een aantal stadjes en dorpen in dit ge bied luchtfoto's te maken. Vlieger en fotograaf van wie bij het maken van lucht foto's een voortreffelijk sa menspel wordt vereist slaagden in hun opzet. Van hun opnamen, gemaakt van een gemiddelde hoogte van ongeveer 350 meter, zal ons blad de komende weken een vijftiental beelden tonen on der het motto„Op 350 meter boven Vallei en Heu velrug". Het maken van luchtfoto's in het algemeen in Nederland hij de wet verboden is geen sinecure. Geroutineerde vliegers en fotografen weten, dat er maar ongeveer zes dagen in het jaar geschikt zijn voor luchtfoto grafie. Op die andere 359 dagen mankeert er altijd wel wat aan. Dan is het te somber, dan weer te zonnig nu eens schuiven wolkenflarden langs een overi gens wel heldere lucht en dan weer heeft de zon voor teveel verdamping gezorgd op het aard oppervlak en is het, wat men noemt1: heiig. Onmiddellijk stegen vlieger Buitink en onze fotograaf, de heer F. J. Bastin, in de Super Piper van vliegveld Hilver sum op om te beginnen aan een rond vlucht via Amerongen, Eist, Rhenen, Wageningen, Veenendaal, Ede, Rens- woude en Scherpenzeel, telkens met de bedoeling deze plaatsen vanaf de zuid zijde aan te vliegen om niet al te veel last te hebben van de zon die in deze tijd van het jaar al tamelijk laag komt te staan. De start was niet al te fortuinlijk.' Ter hoogte van Amerongen - boven de Rijn sloeg de zonnekap van een van de camera's met een klap tegen de staart van de Piper en kwam vervolgens in de Rijn (of in de uiterwaarden) terecht. Wie 't ding vindt, graag even een seintje aan onze redactie. De vlucht verliep verder voortref felijk. Nadat de negatieven en de af drukken bij de officiële instanties goed keuring hadden verkregen, waren de opnamen vrij voor publikatie. Op deze pagina de eerste twee van de serie - een opname boven het allernieuwste gedeelte van Veenendaal, waar men behalve nieuwbouw ook grote stukken bouwrijp terrein ziet, alsmede een opname boven de Rijn, met de camera gericht op de Rhenense Cuneratoren. Het zijn twee volkomen con trasterende beelden een nieuw stadsdeel dat uit de grond groeit met flats op de voorgrond en de achtergrond, alsmede grote stukken maagdelijk gebied waar op al vaagjes een wegenplan zichtbaar is en het hart van een oud stadje, waarin de huizen bin nen de grotendeels verdwenen muren rondom het hart, de kerk, gegroepeerd ligen. Op de tweede plaat is duidelijk te zien hoe Rhe nen zich buiten de oude stadskern heeft ontwikkeld en nog verder ontwikkelt. Het bekijken en verder uitkienen van ,,wat wat is" laten wij graag aan onze lezers en lezeressen over. Misschien zijn er nog heel wat be kende plekjes op te ontdekken misschien wel de eigen straat, het eigen huis

De Vallei | 1966 | | pagina 11