Wie vindt de fout in deze foto? Operafragmenten tijdens schoolconcert in „Irene" Onderwij stentoonstelling Bouwen geopend Omweg voor het langzame verkeer lag' HENNY JANSEN Zieke eend waggelde toch weg K.\ .S.W. nam afscheid van gepensioneerden Veel appels, ;e prijzen VERZEKERINGEN HYPOTHEKEN FINANCIERINGEN Parfumverstuivers Drs. Verdijk (KVP) uit de Kamer Kunstenaars op zoek naar atelierruimte Herv. jeugd vierde jaarfeest Aanrijding Hoofdstraat Afrastering tegen illegale schaatsers Plaatsnamen voor straten in Ede Ans Woldringh in exposeert Bennekom Wie vond horloge? Exp. VAN ECK - E.V.E. «.4067 Pagina 1 ZATERDAG 16 NOVEMBER 1966 VEENENDAAL Onlangs is de Westelijke Rondweg gesloten ver klaard voor fietsers en bromfietsers, althans voor zover er geen rijwiel pad langs ligt. Dit betekent dus dat men tussen de Munnikenioeg en het Panhuis en tussen het Rembrandt- park en de Bergweg gebruik moet maken van de Westersingel, die als ventweg dienst doet voor de Rond weg. De fietsers, die vanaf de Munni- kenweg naar de Bergweg willen over de Rondweg, gaan eerst over de ventweg naar het Panhuis. Daar ste ken zij de weg over en gaan via het rijwielpad tot aan het Rembrandt- park. Dan moeten zij weer de weg oversteken, om hun weg via de vent weg te vervolgen. Op dit tweemaal de weg oversteken is zeker indien de weg niet drukker wordt, als ze nu is weinig tegen. De rit van de fietser wordt echter grappig als hij bij de Slotemaker de Bruinestraat Dijkstraat komt. Hier is zijn weg versperd, want op de hoek Slotema ker de Bruinestraat/Rondweg is een flatgebouw in aanbouw. De weg kan hij niet op want dat wordt door een keurig nieuw bord verboden. Dwars door het in aanbouw zijnde flatge bouw is wat moeilijk, zodat onze fiet ser een andere weg zal moeten ne men. Hij kan alleen via de mr. Heemskerkstraat de Bergweg berei ken. Voor de weggebruikers uit Vee- nendaal-Noord, die niet vaak aan die kant van hun woonplaats komen, brengt dit zeker 's avonds eni ge moeilijkheden met zich mee. We hebben de bovenstaande be zwaren voorgelegd aan de hoofdin specteur/korpschef van de Veenen- daalse politie, de heer W. C. H. Dek ker. Als oplossing om op de Bergweg te komen zag hij ook alleen maar het omrijden door de mr. Heems kerkstraat. Hij sprak van „een klein maar tijdelijk ongemak" dat geno men zal moeten worden Er komt in de toekomst een verbinding langs de flat op de hoek van de Slotemaker de Bruinestraat, doordat men de vent weg er in een bocht langs laat lopen komend vanaf het Rembrandtpark links ervan en in een verdere toe komst zullen er waarschijnlijk langs de gehele Rondweg rijwielpaden ge legd worden. „We hebben dit nu moeten doen, want als men eenmaal gewend is van een bepaalde route gebruik te maken krijgen we de mensen er niet meer van af. Zo spoedig mogelijk zal de ventweg om de flat gelegd worden en dan zijn we uit de moeilijkheden", al dus de heer Dekker. ADVERTENTIE Drogisterij en parfumerie Zandstraat 7 - Veenendaal Deze week wilde de dienstplich tig militair W.v.B. uit Veenen daal met zijn lelijk eendje terug naar de kazerne. Op de Middel laan weigerde het eendje echter alle diensten, waardoor de mili tair besloot het ding aan zijn lot over te laten en op een andere manier naar het kamp terug te keren. Zijn vader zou de volgen de dag de wagen laten ophalen. Toen de heer Van B. senior de volgende morgen met een kraan wagen op de Middellaan arriveer de, bleek de end verdwenen La ter vond de politie het vehikel terug op de Groenelaan Daar wegzwemmen niet aannemelijk is, wordt verondersteld, dat men een gratis ritje heeft willen maken, maar niet ver kwam door het de fect aan de motor. VEENENDAAL In het OCB-ge- bouw werd gisteravond door de KVSW afscheid genomen van een zevental ge pensioneerden en werd de heer R. Da- velaar gehuldigd met zijn 40-jarig jubi_ leum. Afgehaald door de chefs was een groot aantal reeds lange tijd gepensio neerden aanwezig om dit jaarlijks weer kerende feest bij te wonen. Na het officiële gedeelte bestaande uit een toespraak van de directeur van de KVSW de heer L_ M. Bonnike volgde een gevarieerd programma waaraan on der meer door een goochelaar werd mee gewerkt. Behalve de heer Bonnike was ook de heer Kist aanwezig. Ingeleid door de bedrijfsleider, de heer H. Vlake, die ook de leiding van deze avond had nam de heer Bonnike het woord. „Het doet ons, de heer Kist en mij bijzonder veel plezier u allen weer in ons midden te hebben. Dit plezier is altijd weer groot want het is een familiefeest waar op we nu bijeen zijn. Een familie in de goede zin van het woord want in deze familie komen geen ruzies voor en kun nen de kinderen alles van hun ouders en grootouders verdragen". Hij vergeleek de reeds lang gepen sioneerden met de grootvaders enzij die gisteren met pensioen gingen met vaders en zij die nog werken met kin- „Het is geen dramatisch afscheid", zo ging hij verder_ maar toch een heen gaan. Ik hoop "nu niet dat u aan de KVSW denkt als de plaats waar u eens hebt gewerkt maar waar u niets meer mee te doen heeft dan elk jaar in no vember een contactavondje. Ik hoop dat we u nog vaak in ons bedrijf mogen te genkomen. Over de huidige tijd sprekend merkte de directeur op: „Er is nog helemaal geen reden om ongerust te worden over werkloosheid en armoede maar we zul len wel allemaal de schouders er onder moeten zetten. Alles is sinds 1945 voor uit gegaan zonder grote moeilijkheden maar we komen nu uit rustig vaarwa ter, nog wel niet in de storm maar toch in ieder geval in een stevige bries te recht. Alleen als we allen meewerken komen we er zonder schade doorheen. Hierna overhandigde de heer Bonnike aan de zeven gepensioneerden, te weten de heren K. Schoeman, W. Viegen, O. v. d. Poel, J. Henzen, M^ H. Vink, T. Spies en F. J. v. d. Wal evenals aan de heer R. Davelaar een wandbord, terwijl de dames een pakje Everwear-textiel aangeboden werd. DEN HAAG Drs. A. A. M. Ver dijk, lid van de KVP-fractie uit de Tweede Kamer, zal zich in verband met persoonlijke omstandigheden, niet opnieuw kandidaat laten stellen bij de komende vervroegde verkiezingen. De heer Verdijk, sinds juli 1963 lid van de Tweede Kamer, is directeur van het Provinciaal Opbouworgaan Noord-Brabant te Tilburg en woont te Moergestel. Hij was een van de leden van de KVP-fractie, die stemde tegen aanvaarding van de motie-Schmelzer. De heer R. Davelaar werd vrijdag morgen door burgemeester mr. dr. J. Hazenberg onderscheiden met de de Orde van Oranje Nassau, wegens zijn 40-jarig dienstverband bij de K.V.S.W. EDE De Culturele Raad van Ede zoekt momenteel naarstig naar atelier ruimte voor kunstenaars. Een onlangs tot de ingezetenen van Ede gerichte oproep om ruimte af te staan heeft tot nu toe geen enkele reactie opgeleverd. De Culturele Raad is evenwel van me ning dat er ruimten te vinden moeten zijn, welke voor de kunstenaars ge schikt kunnen worden gemaakt. Enkele maanden geleden heeft de Stichting Atelierbezit S.L.A.K. te Arn hem verzocht medewerking te verlenen bij het zoeken naar atelierruimten. KESTEREN De grote appeloogst van dit seizoen heeft slechte prijzen op de nationale en internationale markt tot gevolg. De Nederlandse fruittelers met name die in de Betuwe lijden op het ogenblik enorme stroppen. Dit kan on der andere tot gevolg hebben, dat na de oogsttijd een groot aantal boomgaar den gerooid zullen worden, omdat de te lers het op deze manier niet langer vol kunnen houden. De E.E.G. markt raakt langzamerhand overvoerd met appels, hetgeen tot ge volg heeft, dat op de veilingen bijzon der lage prijzen worden besteed. De opbrengst van de appels ligt veel al 5-10 cent per kilo onder de kost prijs. Aangezien geen subsidie aan de Nederlandse fruitteler wordt verstrekt zoals dit in het buitenland het geval is, is deze toestand njoeilijk langer houd baar. De kosten voor de telers stijgen, maar de opbrengsten dalen. Voor velen is het des te meer een onbegrijpelijke zaak, dat de consumentenprijs daarentegen zo hoog is. Om een voorbeeld te noemen: goudrenetten die op de veiling 25 cent per kilo opbrengen, kosten de consu ment het dubbele. Naar de mening van ingewijden zal hier spoedig moeten worden ingegrepen wil men voorkomen dat een groot aan tal boomgaarden gaat verdwijnen. Geveltjes van Veenendaal in S t.-Nicolaas-p rij svraag Dit is de vierde foto uit de geveltjes- prysvraag van „De Vallei'». Het antwoord op de vraag: „Waar zit de fout in de foto", moet niet moeilik te geven z\jn, maar het is waarschijn lijk wel nodig met de foto op weg te gaan naar de plaats waar ook de fotograaf gestaan heeft. Let u daar dus wei op. Die plaats is, met een beetje heen en weer stappen, niet zo moeilijk te vinden. Veel succes, maandag volgt de vijfde foto! OPHEUSDEN Een gevarieerd pro gramma omlijstte donderdagavond de jaarvergadering van de Ned. Hedvorm- de meisjes- en knapenvereniging die in gebouw „Eltheto" werd gehouden. De leiding van deze jaarvergadering berustte bij ds. Calsburg die na de ge bruikelijke opening de vele aanwezigen hartelijk verwelkomde. W. Deijs hield de Bijbelinleiding die hij gekozen had uit Handelingen 8 vers 26 tot en met 39. De rest van het programma werd ge vuld met samenzang, declamatie en een wedstrijdspel. Tussen de bedreven door werden de jaarverslagen uitgebracht van meisjes- en knapenvereniging. ADVERTENTIE ASSURANTIEKANTOOR MULDER sinds nov. 1922 Eigenaar: R. R. Mulder Makelaar in Assurantiën Kerkewijk 167 Veenendaal Telefoon 083853000 Vertegenwoordiger: H. Logtenberg, Larikslaan 4, Veenendaal. RHENEN Drie musici stonden gisteren op het podium van gebouw Irene. De zaal was gevuld met jonge mensen, allen leerlingen van „hogere" scholen. De musici waren Greet Ribbeling, sopraan, Henk Meijer, tenor en Peter Han sen, piano, die ook de toelichting voor zijn rekening nam. Deze musici waren naar Rhenen gekomen ter gelegenheid van een schoolconcert, waarin enkele operafragmenten zowel opera-buffa, als opera-serio en een operettefrag ment waren opgenomen. De bedoeling was de jeugd te laten kennismaken met het „Bel Canto". Zonder meer kan gezegd worden dat de executanten in hun opzet zijn geslaagd. Er was een merkbaar contact tussen zaal en uit voerenden, dat bijna het gehele uur gecontinueerd kon worden. „Toelichter" Peter Hansen begon met een inleidend praatje, waarin hij de toehoorders opmerkzaam maakte op 't verschil tussen de moderne zangers en deze, de bel canto-dienende, vocalisten. Onder meer wees hij erop dat zingen voor de microfoon en met diverse tech nische hulpmiddelen niet moeilijk is, maar dat werkelijk leren zingen zeker 7 ét 8 jaar kost, maar dan kan men het ook zonder microfoon iets wat de nekslag zou zijn voor de „sterren". Voor ieder gezongen werkje gaf de heer Hansen een toelichting, soms door een verklaring van hetgeen komen zou, een andere keer door alleen maar te vertellen wat er komen zou en het in een bepaalde tijd te plaatsen. Het concert, begon met het duet Mar- celine en Jacquina uit de Fidelio van Ludwig van Beethoven. Reeds met dit eerste nummer had men de zaal gevan gen. Donizetti's Peppo en Rita gaf de kinderen veel plezier. De uitleg van de heer Hansen was misschien niet over bodig, maar ook zonder dat zouden de zangers de betekenis van de Italiaanse woorden overgebracht hebben. Nu doet een thema van de man die door de vrouw onder handen genomen wordt, het altijd. „Violetta en Alfredo" uit „La Traviata" van Verdi werd zonder uitleg gezongen. Dit mooie voorbeeld van het echté bel canto viel bij het tie- nerpubliek goed in de smaak, evenals de aria en het duet uit „De verkochte bruid" van Bedrich Smetana, dat weer wel een toelichting nodig had. Hansen wees tevoren op de moeilijk heid om een „stotteraar" zingend te verbeelden, maar Henk Meijer sloeg er zich met glans doorheen. Het slot van dit zeker geslaagd te noemen schoolconcert kwam met een duet uit „Der Zigeunerbaron" van Jo- hann Strauss. De aandacht van het pu bliek was wat verslapt, maar ondanks dat deed de „schitternoot" een huivering door de zaal gaan. Henk Meijer wist uitstekend iedere keer een andere persoon op de planken te zetten. Dit is waarschijnlijk een der moeilijkste dingen bij dergelijke concer ten. Indien men de gehele opera uit voert, dan is men de hele voorstelling dezelfde, maar nu moet men steeds in een „andere huid kruipen". Ook Greet Ribbeling wist volkomen waar te ma ken, dat er voor het bal canto meer no dig is dan voor tienermuziek. Ook haar personen waren geslaagd, al mist zij ,nog de ervaring, die Henk Meijer in dit werk heeft. Het verschil in ervaring tussen de twee uitvoerenden laat zich begrijpen, als men bedenkt dat de heer Meijer se dert de oprichting van de Stichting Schoolconcerten in 1954 aan deze series heeft meegewerkt, terwijl mej. Ribbeling eerst sinds een jaar dit werk doet. Denk niet dat wij van haar zin gen met hebben genoten - het tegendeel is waar. Ook haar spel was de moeite waard om te zien. In de pauze tussen twee opvoeringen hadden we even een gesprekje met de uitvoerenden. Hieruit bleek dat deze mensen bezield zijn door een ideaal, het ideaal namelijk de jeugd begrip en waardering bij te brengen voor het bel canto. Ze doen dit met veel plezier, hoe moeilijk het werk soms ook is, hun be loning ligt in het feit dat ook de jeugd waardering voor de „klassieke" muziek krijgt. VEENENDAAL. Vrijdagmiddag tegen drie uur ontstond op de Hoofd straat een aanrijding, die een tweele dige oorzaak gehad zal hebben: een glad wegdek en onvoldoende afstand houden. r De heer T. T. uit Rhenen reed met zijn personenauto over de Hoofdstraat, toen plotseling de voor hem rijdende auto stopte. Doordat hij ook stopte kwam de achter hem rijdende heer C. W. de J. uit Veenendaal in moeilijkhe den. Ondanks remmen reed hij tegen de voor hem rijdende auto op. Beide auto's werden beschadigd. EDE Vandaag zijn enkele vrijwil ligers begonnen een nieuwe afrastering aan te brengen rond de ijsbaan achter „De Reehorst" in Ede. De oude afraste ring was compleet vergaan, waardoor verleden winter per avond naar schat ting tweehonderd personen zonder te betalen binnenkwamen. EDE B. en W. van Ede zijn van mening dat het ter vergemakkelijking van het vinden van de straten in de nieu we wijk Veldhuizen-Klaphek gewenst is door de straatnaamgeving het buurtka- rakter te accentueren. Het college stelt de raad voor de straten in de wijk te noemen naar Nederlandse plaatsnamen. De toegangswegen van de buurten wor den genoemd naar een van de provin cies Groningen, Friesland, Drente Overijssel, Zeeland en Limburg. BENNEKOM Tot en met 18 de cember exposeert "Ans Woldringh olie verfschilderijen, monotypes en bedrukte stoffen in kunst- en boekhandel Rossen berg te Bennekom. Uit het omvangrijke oeuvre, dat Ans Woldringh als autodidact sinds 1960 ver vaardigd heeft, is een ruime keuze ge maakt. Haar werk werd nog niet eer der tentoongesteld. RHENEN. Mr. J. Deen, wethou der van Onderwijs, heeft in tegen woordigheid van zijn collega wethou der T. van Llenden, gistermiddag de onderwijstentoonstelling .Bouwen' ge opend, die van 28 november tot en met december wordt gehouden in de openbare lagere school „Lijsterberg". Deze show gaat uit van de Stichting Onderwijstentoonstellingen in Den Haag in opdracht van en in samen werking met de Stichting Vakoplei ding in het Bouwbedrijf. Deze tentoonstelling beoogt een lo gisch overzicht te geven van het ge hele proces bij het tot stand brengen van een gebouw. De meeste aandacht wordt besteed aan baksteenbouw, om dat het kind daarmee door eigen waar neming het best mee vertrouwd is. Daarnaast wordt ook de skeletbouw en het prefab-systeem behandeld. Het gaat bij deze tentoonstelling niet zo zeer om de bouwkunst, als wel om 't technisch gedeelte van het bouwen. Na de officiële opening vond een rondgang plaats onder leiding van een deskundige, die het onderwijzend per soneel instructies gaf om de leerlingen weer te kunnen voorlichten. Het ligt in de bedoeling dat de kinderen uit de vijfde en zesde klas van de lagere scholen, de beide uloscholen en de Streekschool voor de Middenstand de tentoonstelling bezoeken. De meisjes van de Streekhuishoud- school zullen er niet aan deelnemen vanwege een overbezet programma op school. ELST Gevonden: zwart lederen portemonnee met inhoud; nylon dames regenjas; bankbiljet van f 10,-; drie chaloonstokken; bedelarmbandje. Verlo ren: doublé dameshorloge (Pontiac); groene kindermuts: presentielijst EHBO; bril; loonzakje; kinderpostzegelkaart; etui met ballpoints; huissleutel; rode, dikke sjaal; oude wieldop Simca; pols horloge; 2 bromfiets tassen. De juiste weg voor al uw vervoer naar: ADVERTENTIE AMSTERDAM - UTRECHT - ARNHEM AMERSFOORT - HILVERSUM - 't GOOI Nijverheidslaan 1 3 Veenendaal

De Vallei | 1966 | | pagina 3