Veenendaal kon slechts eenmaal door Midlandia-kordon breken DVSA gaf te weinig inzet en verloor weer: 0-4 Clubkampioenschappen van MACRO in Rhenen 't is weer tijd voor In enerverende krachtmeting won Panters 2 van Valbovol 3 RHC kwam met succes uit Utrecht terug Candia '66 deelde de punten met WIJ UD-WSY werd na half uur gestaakt Linda Ludgrove gaat emigreren Gehavend HVC ging weer tenonder steek eens een North State op en ontdek hoe goed een sigaret kan smaken Volleybal-uitslagen in de hoogste afdeling Afdeling Utrecht Panters 2—Valbovol 3 DPC 3—Panters 1 Reserves Handbal VOOR WINTER EN ZOMER TEGEN VORST EN ROEST! Wout Meyer brak been DAMES Pagina 6 UTRECHT Veenendaal heeft, ln tegenstelling met wat werd verwacht, tegen Midlandia in Utrecht slechts een kleine 01 overwinning kunnen behalen. Mid land ia, laaggeklasseerd in deze afdeling, legde zich toe op verdedigend voetbal en mede hierdoor konden de geelblauwen slechts met de grootste moeite door het voor het Midlandia-doel gevormde kordon heenkomen. Ook het bijzonder slecht be speelbare veld verhinderde doeltreffende acties van de Veenendalers, die by vla gen oppermachtig waren. De eerste helft bleef de stand dubbelblank. Pas na on geveer tien minuten in de tweede helft kon linksbuiten Teus Heykamp met een schuin effectvol schot voor een doelpunt zorgen en daarmee voor de zege. Bij Veenendaal was de verdediging goed gesloten. Beide halfs speelden een nuttige partij. De voorhoede kwam niet zo best uit de verf, hoewel de geelblau- we voorwaartsen het geluk niet meezat. Van Midlandia was het linksbuiten Valkenburg, die het rechtsback Anton Muller voortdurend lastig maakte en een goede partij speelde. De achterhoe- IJSSELSTEIN Candia '66 speelde zondagmiddag in het nieuwe sportpark „de IJsseloever" in IJsselstein op een goed bespeelbaar veld tegen VVIJ. Het was een wedstrijd, waarbij de Candia- ploeg weer compleet was. Na ongeveer een kwartier spelen bracht Geurt van Veenendaal uit een pass van Jan ten Brack de stand op 0-1. Er werden door WIJ verschillende gevaarlijke aanval len op het doel van keeper Kok gelan ceerd, doch deze speelde een prachtige wedstrijd en liet zich vooralsnog niet passeren. In de tweede helft had Can dia het windvoordeel en was sterker. Het werd echter gelijk door een vrije trap van WIJ, waarbij de bal va richting werd veranderd. Zowel Johnny Eibers als Geurt van Veenendaal kwa men nog voor het VVIJ-doel, doch zij benutten deze kansen niet. In de laat ste minuut werd Geurt van Veenen daal in het strafschopgebied onderuit gehaald, maar de scheidsrechter liet doorspelen. Uitslagen zondag; WIJ - Candia 1-1; Candia 2 - PVC 3 0-4; Candia 4 - Soes- terberg 4 3-3. Zaterdag; Candia 2 - SDCP 0-5. DEVENTER Het treffen tussen U.D. en W.S.V. werd na een half uur in de eerste helft gestaakt. Bij een on gelukkige botsing met een Deventemaar liep rechtsachter Wout Meijer van W.S.V. een beenbreuk op. Van ruw spel was geen sprake. Hiervoor had U.D. zich wat beter dan de Apeldoorners getoond, hetgeen resulteerde in een veldoverwicht. De aanvallen van W.S.V., hoewel min der in aantal, waren wat gevaarlijker. de met een uitstekende keeper Van Wijk vormde een hechte linie. De eerste tien minuten waren voor Midlandia. De meerderheid van de Utrechters nam evenwel geleidelijk af en na ongeveer een kwartier, was het Veenendaal, dat de toon aangaf en die bleef aangeven. Midlandia speelde niet slecht, maar het teamverband was nog al eens zoek. De Veenendaalse linies harmonieerden wat beter, maar een goe de party voetbal kregen de toeschou wers niet voorgeschoteld. Het misera bele veld was daar de oorzaak van. Na de hervatting kreeg Veenendaal het nog moeiiyker, daar de arbiter nog al eens dubieuze beslissingen nam. Na tien minuten scoorde Teus Hey kamp: 0-1. Het zou een kostbaar doel punt worden. Steeds meer trok Midlan dia in de verdediging en voor de over heersende Veenendalers' was er hoege naamd geen doorkomen meer aan. Toch bleven zij doorvechten. De zwoegende Dick van Dijk probeerde het eens met een afstandsschot, maar de uitstekende keeper Van Wijk wist een grotere ach terstand te voorkomen. Ondertussen had keeper Ares Blanke- spoor weinig of niets te doen. Hij had deze keer een vrij gemakkeiyke middag. Rechtsback Anton Muller moest menig duel met linksbuiten Valkenberg uit vechten, maar ook voor deze snelle spe ler werd de weg naar het doel telkens afgesneden. De score onderging geen wijzigingen meer en Veenendaal biyft dus in de kop groep 'meereizen. AMERONGEN Onder byzonder slechte weersomstandigheden en op een spekglad terrein vond zondag j.I. de ontmoeting DVSA - Zwaluwen Voor uit plaats. Het werd van Amerongse kant een bijzonder slechte wedstrijd. De animo, welke de Utrechters toon den om een overwinning mee te ne men konden de DVSA-mensen blijk baar niet verwerken en het werd een 0-4 nederlaag. Direct na de aftrap zette Zwaluwen Vooruit met laag over de grond gaan de ballen zijn voorhoede aan het werk. Ondanks dit overwicht van Zwalu wen Vooruit duurde het nog een half uur, alvorens de stand 0-1 werd. Direct na de aftrap volgde een goed opgezet te aanval van DVSA. De bal belandde bij de linksbinnen B. van Ommeren. Deze zette goed voor, doch de kopbal van zijn broer C. van Ommeren ging rakelings langs de paal. Deze aanval van DVSA was de eerste en enige ge vaarlijke voor de rust. Zwaluwen Voor uit wist wel raad met de slecht ge plaatste ballen en was zelf bij elke aanval gevaarlijk. Dit resulteerde in de 40e minuut in een tweede doelpunt. Na een corner werd de bal in eerste instantie weggewerkt door doelman Van Brenk, maar belandde bij een te genstander, die met een hard schot 0-2 scoorde. Reeds toen was het te zien, dat het voor Amerongen bijzonder RHENEN Nadat op 12 november in Maurik een voorwedstryd was verreden, organiseerde de MACRO uit Rhenen zaterdagmiddag een wedstryd om het Club kampioenschap Motocross. De wedstryd werd gehouden op een ca. 800 meter lang circuit, dat voerde over de Oude Veenendaalseweg en over de voormalige speel tuin van het G.E.B. Het werd een wedstryd waarin de renners alles gaven. Het MACRO-bestuur stelde het zeer op prys, dat het terrein voor dit doel belangeloos door het gemeentebestuur ter beschikking was gesteld. In de avonduren volgde een gezellig samenzijn in hotel „De Stichtse Ve- ver", waar niet alleen de renners, maar ook een groot aantal leden met hun dames aanwezig waren. Voorzitter E. van Dam heette de aanwezigen wel kom en hoopte, dat men na de sportie ve middag een „knal"-avond zou mo gen beleven. En dat werd het, dank zij de muziek van het orkest van Wim de Koning. Het hoogtepunt van de avond kwam toen de heer Van Dam de bekers aan de kampioenen uitreik te. Deze waren door de volgende rij ders gewonnen: Kampioen senioren 250 cc: Roelof van Laar, Rhenen; kampioen senioren 500 cc: Gerard van Beek, Soest; kampioen junioren 50 cc: Nico Kneepkens, Rhe nen; kampioen junioren 175 cc: Anton de Man, Rhenen; kampioen junioren 250 cc: G. van Maurik, Maurik; kam pioen junioren 500 cc: H. van Toorn, Ingen. Een extra beker was er voor Gerard van Beek, die niet alleen clubkam pioen in de 500 cc klasse bij de senio ren was geworden, maar tevens in de ze klasse kampioen van West-Europa (Internationale Motorsport Bond) door zich als beste te klasseren bij bepaal de wedstrijden in Duitsland, België en Nederland. Er was nog een extra verrassing, doordat de heer J. P. Kneepkens voor zitter E. van Dam een schilderij van zijn hand aanbood, voorstellende de start van de Leccius de Ridder moto- cross op de Grebbeberg. LONDEN De Britse zwemster Lin da Ludgrove, ex-wereldrecordhoudster op de 220 yards rugslag, zal in januari van het volgend jaar naar Australië emigreren, Zij hoopt echter wel op de Olympische Spelen 1968 voor Groot- Brittannië uit te komen. De 19-jarige Linda won dit jaar tij dens de Gemenebest-spelen op Jamaica de titels op de 110 en 220 yards rug slag. Zij was tevens lid van het kwar tet, dat de gouden medaille op de 4 x 100 yards wisselslag voor Engeland won. In het begin van november was zij tot Britse sportvrouw van het jaar uit geroepen. Na de internationale zwem wedstrijden in Fort Lauderdale (Florida) op 28 december, vliegt de Britse zwem ster naar Sydney, waar zij onderdak vindt bij een familielid. Gerard van Beek, kampioen van West- Europa in de 500 cc klasse, in actie. Ook zaterdag, tijdens de ahibkam- pioenschappen van de M.A.C.R,O. in Rhenen, was hij ongenaakbaar. moeilijk zou worden. De spelers begon nen onder elkaar verwijten te maken en dit kan het spel niet ten goede ko men. Na de rust was het weer Zwalu wen Vooruit, dat de toon aangaf. Het bouwde aardige aanvallen op en kreeg hiertoe ook de kans, want als een Ameronger de bal werd afgenomen deed deze niet veel meer. De Utrech ters zagen kans om aan hun voor sprong nog twee doelpunten toe te voe gen en de wedstrijd, welke niet op een hoog peil stond, werd door DVSA ver loren met 0-4. Wegens afkeuring van het veld vond de ontmoeting Odijk 3 - DVSA 2 geen doorgang. Van de zaterdagelftallen kan slechts worden gezegd, dat het eerste elftal weer teleurstelde. Van Dolderse Boys werd verloren met 4-3. Het tweede elftal van de zaterdag afdeling deed het beter. Het won van VW 4 te Veenendaal met 1-2. Deze wedstrijd werd eveneens op een bij zonder moeilijk te bespelen terrein ge speeld. DVSA B deed het ook goed en won met 10-1 van Candia'66 B. De verdediging van Zwaluwen Voor uit tracht hier een aanval van D.V.S.A. af te slaan. ADVERT TENTÜ Luister naar „1 Is weer tijd voor North State", met de Dutch Swing College Band oJ.v. Peter Schilperoort via Radio Veronica za. 1115en 18.45 u, zo. 10,30 en 1&45lfc DEN HAAG. De uitslagen van de wedstrijden, gespeeld voor de ere-divi- sies van de competitie van de Neder landse Volleybal Bond, luidden: Heren: H.M.L.—Blokkeer 2—3 (11— 15, 15—13, 3—15, 15—8, 6—15); Hevok Orawi 2—3 (17—15, 14—16, 10—15, 15—2, 15—17); Cito—H2c/01haco 0—3 (915, 815, 415); Oranje Nassau A.M.V.J. 3—1 (15—13, 15—6, 11—15, 15—13); Libanon—S.O.S. 2—3 (7—15, I—15, 15—6, 15—7, 6—15). Dames: KweekschoolCelebes 13 (15—9, 8—15, 6—15, 13—15); Be Fair- Rapid 1—3 (6—15, 15—10, 12—15, 17—19); H.M.L.—Armada 3—2 (15—13, 15—8, 4—15, 9—15, 15—9); Achilles— S.O.S. 3—1 (12—15, 15—8, 15—8, 15— 4); P.S.V.Boemerang 31 (157, II—15, 15—6, 15—12). Stand 4e klasse H, zondag Midlan diaVeenendaal 01, WIJCandia '66 11, DVSAZwaluwen Vooruit 04, JSV—EMS 1—1. Amsvorde 914 VVIJ 910 V'daal 9—14 Candia '66 119 KDS 9—13 Vreeswijk 98 Zwaluwen V. 913 Midlandlia 105 EMS 10—11 DVSA 10— 5 JSV 9—10 SVF 10— 3 le klasse OSO—Hoogerheide 3—1, Tersch. BoysCobu Boys 80. Tersch. B. 1219 Montfoort 1110 Musketiers 1118 Cobu Boys 1219 CSW 11—16 CSV Vit. 11— 8 Lopik 11—15 WJ 11— 7 Vel. Boys 11—14 VWM 11— 6 OSO 1212 Hoogerh. 123 2e klasse A NSVSRenswoude 2 2, ValleivogelsTOV 7—2, Hulshorst- Rood Wit 5—3. Renswoude 1115 Kulan 1010 Hulshorst 11—14 Candia '66 10— 8 SVP 10—13 TOV 11—8 Hees 10—12 Rood Wit 11— 7 Valleiv. 10—12 NSVS 11— 5 VVZ'49 9—10 8e klasse A EFC '58—Scherpenzeel 17, RodaZwart Wit 51. 11—19 Stroe 10— 8 11—18 EFC '58 12— 8 10—15 SOVA 11— 6 10—14 Zwart Wit 12— 4 1014 Roda '46 11— 2 Scherpenz. Veense B. Hoevel. Posthoorn Woudenb. 3e klasse B DVSADolderse Boys 34, FAKSoesterberg 32, Advendo BVC 81, ValkenheideLangbroek 0—3. Advendo 1118 Beverw. B. 99 Dold. Boys 1116 Soesterb. 11—9 DVSA 11—13 FAK 9— 6 DEV 10—12 BVC 10— 2 Langbroek 1111 Valkenh. 61 Bunnik 99 VEENENDAAL Zaterdagmiddag werd in de zaal van het Chr. Lyceum de beste en mooiste wedstrijd gespeeld in de herenafdeling Volleybal tussen de ploegen van Panters 2 en Valbovol 3. De Woerdense ploeg was voor de eerste maal dit seizoen helemaal com pleet, aldus haar coach, en heeft het nog ongeslagen Panters 2 fantastisch goed partij gegeven. Het werd een granöioze strijd tussen twee der beste ploegen van deze eerste klas. Panters 2 won na zeer veel krachtsinspannin gen de strijd met 8-1. Panters 1 was minder succesvol in de Utrechtse Jaar beurshallen tegen het laag geplaatste DPC 8 en verloor met 8-0. Valbovol heeft in het verleden reeds menig goed duel met één der heren- ploegen van Panters uitgevochten. Ook nu waren de verwachtingen weer hoog gespannen en eigenlijk werden de mannen uit Woerden door Panters min of meer gevreesd. Maar het op volle toeren draaiende Panters 2 had er deze middag bijzonder veel zin in en vooral in de eerste twee sets liet het zien, waartoe het werkelijk in staat is. Gedurende de eerste set kwam Val bovol er nog niet aan te pas. De aanval van Panters liep gesmeerd. Er werd een spervuur van keiharde smashes over de Woerdense defensie gelegd, dat niet af te stoppen was. Om beurten sloegen Thedo Tuinstra en Dick Boven- schen onhoudbaar hard in en na de wissels namen Wim Willemsen en Roel Sipkema deze aanvallende taak volle dig over. Panters wist ditmaal niet van ophouden en hamerde door, totdat de eerste set in een ruime 15-2 winst was omgezet: 1-0. Ook in de tweede set een zwaar aanvallend Pantersteam, dat in de verdediging prachtige red dingen verrichtte. Hedda Buys en de jonge Henk van Schuppen bleven de zeer actieve rol van spelverdelers goed uitvoeren, zodat de aanvallers hun werk konden blijven doen. Valbovol kwam er steeds beter in en had zo nu en dan een duidelijk antwoord klaar. Maar Panters liep uit tot een prachtige 12-3 stand en Valbovol scheen te zijn geklopt. Toch kwamen de Woerdena ren nog goed terug, maar uiteindelijk won Panters ook deze set: 15-10. De derde set gaf weer een zwaar aanval lend Panters te zien en het nam een ruime voorsprong van 10-5. Daarna klopte het in de Panters-verdediging niet best meer. Diverse ballen vonden hun weg naar het plafond van de zaal. Valbovol trok op naar 10-10 en nam vervolgens een 10-13 voorsprong. Pan ters deed wat het kon, maar het zat er niet meer in. Met 11-15 won Valbo vol deze set en de stand was 2-1. De vierde en laatste set werd de span nendste en beste van de wedstrijd. Panters wilde winnen en Valbovol zet te alles op alles om nog een gelijk spel uit het vuur te slepen. Beide aanvallen opereerden op volle toeren en beide verdedigingen hadden handen vol werk. Panters kwam voor met 6-3, maar daarna nam Valbovol het initiatief weer geheel over en nam zelfs een 8-11 voorsprong. Het zag er wat penibel uit voor Panters. Maar het had deze com petitie al eerder op kritieke momenten een achterstand weten weg te werken en met deze wetenschap ging het weer zwaar in de aanval. Twee fanatiek vechtende ploegen gingen elkaar te lijf als terriërs. Het publiek roerde zich danig en de spanning steeg met elke punt. Panters 2 kwam naast en voor Valbovol op 13-12. Nog gaf Valbo vol zich niet gewonnen. Zijn verdedi ging deed werkelijk wonderbaarlijke dingen, maar Panters bleef aandrin gen, zwaar in de aanval. Ook in deze kritieke situatie hield het het hoofd weer tamelijk koel en bracht Valbo vol met 15-13 op de knieën. Panters 2 blijft mej; deze 3-1 winst zonder één enkel verliespunt aan de kop van de eerste klasse. Bij de heren van Panters 1 had de wedstrijd tegen het Utrechtse DPC 3 een heel ander verloop. Deze Panters- formatie verscheen weer eens met een gewijzigde samenstelling tussen de lij nen en mede hierdoor en een min of meer falende rest van de ploeg kon het DPC er niet onder krijgen. Pan ters 1 kon in de eerste set nog wel een mooie 14-1' voorsprong opbouwen, maar het verzuimde door te drukken. Dit laatste deed DPC wel en het won derhalve de eerste set met 16-14: 1-0. In de tweede set was het een gelijk op gaande strijd. Het nadeel van de gro te Jaarbeurshal speelde Panters we derom parten, en de lichte meerderheid kon het niet in punten uitdrukken. DPC nam enkele punten voorsprong en stond deze niet meer af. Met 15-12 won DPC deze set eveneens en Panters keek tegen een 2-0 achterstand aan. Verwoed kwam Panters in de derde set terug, wetende dat het helemaal niet nodig was van deze ploeg te ver liezen. Wat het echter ook deed, steeds weer was DPC de Veenendalers te slim af. Toch nam Panters eerst weer eens een 5-9 voorsprong, maar ook dit maal zag het geen kans deze te behou den. DPC kwam goed terug, kwam naast Panters en finishte even later wederom met een 15-10 setwinst en had daarmee de strijd met 3-0 van Panters 1 gewonnen. Een onnodige ne derlaag voor Panters 1. Door dit ver lies is het wat verder achterop geraakt en zal het in de nog resterende wed strijden in deze eerste helft van de competitie nog enkele partijen moeten winnen, wil het kans blijven houden op één der ereplaatsen. Het derde herenteam kwam in Zeist tegen Olympia 1 tot een verdlensteiyk 2-2 gelijk spel en toonde meer in zijn mars te hebben dan de standenlijst aangeeft. Heren 4 won in eigen huis heel gemakkelijk met 3-0 van de spoor wegmensen uit Utrecht, SSVU 2. De jongens-jeugd toog naar Culemborg en leverde een mooie partij tegen het fa voriete Shot A. De jonge Veenendalers verloren weliswaar met 3-1, maar kun nen terugzien op een goede wedstrijd. Het tweede damesteam kon in de Utrechtse Jaarbeurshallen helemaal niet uit de voeten komen en verloor met 3-0 kansloos van Athlon 2. De meisjes-jeugd deed het beter en dwong koploopster Shot A uit Culemborg 'n 2-2 geiyk spel af. Door deze uitslag blijft Shot A lei der in deze jeugdcompetitie. Panters volgt op de voet met slechts één puntje achterstand. UTRECHT De tweede competitiezondag is voor de zaalhandballers van RHC aanmerkeiyk gunstiger verlopen dan de eerste competitiedag. Tegenover de drie overwinningen en zes nederlagen van toen, stonden nu zes overwinningen en drie nederlagen. Verrassend biyft het goede spel van het damesteam dat recht op de titel ïykt af te stevenen. Het eerste herenteam had voor deze zondag twee wedstrijden op het pro gramma. Voor het eerst sinds lange tijd spelend in zijn sterkste opstelling is dit team er volledig in geslaagd de onzekere indruk van vorige week, toen enigszins onnodig werd verloren, weg te nemen. Twee overwinningen doen enig optimisme beslist rechtvaardigen. Te meer, daar beide grote concurrenten, Celeritas en Oranje, ook hun eerste nederlaag opliepen. Er staan nu drie ploegen met elk vier punten uit drie wedstrijden bovenaan de ranglijst. In de wedstrijd tegen UD heeft men zijn hart nog wel even vastgehouden toen tien minuten voor het einde de stand nog pas 65 in het voordeel van R.H.C. was. Pas toen zagen wij even dat flitsende samenspel, waaruit van zelf kansen moesten ontstaan. Drie ra zendsnelle break-outs en een strafwerp beslisten de stryd in het voordeel van R.H.C. De eindstand werd 105. Wie had gedacht, dat de wedstrijd tegen Spirit een gemakkelijke zege zou opleveren zal daar in het begin wel van teruggekomen zijn. Weer was er een injectie nodig om de ploeg haar beste spel te laten demonstreren. In dit geval waa dat een snel opgelopen 24 achterstand. Toen was het echter ge beurd. Tien minuten zeer gevarieerd, snel aanvalsspel, afgesloten met goede schoten, bogen voor het wisselen deze achterstand om in een 84 voorsprong. In de tweede helft was het te merken, dat de vermoeidheid een woordje ging meespreken. Veel opwindens gebeurde er dan ook niet. Beide ploegen scoor den viermaal, zodat het einde kwam met een 128 overwinning voor R.H.C. Verheugend was het toch wel, dat vijf aanvallers een aandeel hadden in de 22 doelpunten, die in beide wedstrijden werden gescoord. Kees van de Pol scoorde 6 keer, Hennie van de Broek en Piet de Zwarte 5 keer, Jan van de Pol 4 keer en Dick de Heus 2 keer. Het is niet moeilijk de juiste tactiek te vinden tegenover een ploeg met slechts één of twee schutters. Om ech ter 4 of 5 schutters uit te schakelen is voor elke verdediging zeer moeilijk. Voor de komende wedstrijden kan men over dit team ook enig optimis me betrachten. Volgende week kan al worden bewezen of men op de goede weg is, want dan staat namelijk de wedstrijd tegen de grote rivaal Celeri tas op het programma. Een R.H.C.- ploeg in goede vorm hoeft daar echter beslist niet voor terug te deinzen. ADVERTENTIE Neem nü de anti-vries met dubbele functie: Esso Anti-Freeze Coo lant Beschermt tegen vorst èn roest I Ga voor veilige koelsysteem- service naar een Esso dealer I ifef! fiiimü J; MET ESSO BENT U BETER UITI Het damesteam kon tegen Celeri tas aanvankelijk maar moeilijk tot sco ren komen. Toen het eerste doelpunt echter was gevallen, volgden er met de regelmaat van de klok meer. Dank zij twee doelpunten van Bep van de Broek werd er met een 20 voorsprong ge wisseld. In de tweede helft was het overwicht van de Rhenense dames nog veel gro ter. Hoewel de opbouw vaak verrassend goed en snel was, bleef het schieten echter nog onder de maat. Veel scho ten misten nét die zuiverheid of inzet, die nu eenmaal nódig is om de bal in het kleine zaalhandbaldoel te depone ren. Als Bep van de Broek zich er echter mee ging bemoeien, werd het gevaarlijker. Zij scoorde zelf nog drie maal en stelde Wil Krechting in staat tot het scoren van het zesde doelpunt. Verdedigend werd goed gespeeld; zo goed zelfs, dat de Celeritas-dames geen kans zagen om doelvrouwe Theo Smit te passeren. Een 60 overwinning dus en een nieuwe stap op weg naar het kampioenschap, dat er meer dan ooit in lijkt te zitten. De competitie is ech ter nog lang en we zullen maar niet te voorbarig zijn. De junioren-jongens wonnen met 74 van Attila en verloren met 67 van S.S.V.U. Vooral in deze laatste wed strijd werd uitstekend gespeeld. S.S.V.U heeft een zeer sterk jeugd- team, dat twee weken geleden nog het openingstoernooi won. In aanmerking genomen, dat dit van de R.H.C.-jon- gens pas het eerste seizoen in de juni orenafdeling is, kan worden gesproken van een goede jeugdploeg, die nog wel een paar successen zal boeken. Van de overige resultaten springt op nieuw de klinkende 90 overwinning van de adspiranten in het oog. He ren 2 doet het eveneens zeer verdiens telijk, terwijl de meisjes-adspiranten nog even moeten wennen. R.H.C. 2 (heren) Attila 5 9—5; Jongensadsp. R.H.C.U.D. 90; meis- jesadsp. R.H.C.—W.W.V. 1—3; meisjea- adsp. R.H.C.—U.H.V. 0—2. HAARLEM Een zich angstvallig verdedigend HVC is gisteren tegen koploper Haarlem roemloos tenonder gegaan. Al na twaalf minuten moest de ditmaal boven Heeres verkozen doelman Hoogerman buigen voor een tam kopballetje van Van Haaren en kort na de hervatting was het dezelfde speler, die zijn ploeg naar een zeker verdiende overwinning schoot. (2-0). De Amersfoorters hebben in drie ach tereenvolgende wedstrijden met even- zovele nederlagen hun zelfvertrouwen geheel verloren. Geplaagd door blessu res Akkerman, Ruyterbeek en Mar cus moesten zij ook nu weer geha vend in het strijdperk treden. En al deden met name Hoogerman en Van Loenen geen onaardige dingen, de rust uit de verstrekte verdediging bleek in Haarlem volkomen verdwenen. Om dat bovendien Van Empel, Temming en Hollander er aanvallend helemaal niets van terecht brachten, kreeg die laatste linie van de Amersfoorters het met de minuut zwaarder. Nadat Van Haaren in de 12e minuut een tam kop balletje door de benen van back Bruin- se op vrij fortuinlijke wijze in het doel had zien verdwijnen (1-0), bleef de strijd zich voornamelijk rond Hooger man afspelen. Een stugge mandekking voorkwam echter, dat Couperes en Hoeben hun toch al respectabele doel- punten-produktie nog verder konden op voeren. In de tweede helft nam Van Haaren na 9 minuten de taak van dit goalgettersduo voor de tweede maal waar. (2-0). Al liet HVC daarna onmid dellijk zijn defensie-instelling varen, veel eer viel er voor de ruim 10.000 toeschouwers voor de ontredderde Amersfoorters niet meer te behalen.

De Vallei | 1966 | | pagina 6