Zuid-Holland triomfeerde in nat. schaatswedstrijd Real Madrid kreeg boete Nederlands judokampioenschap gaf te weinig strijd te zien „In Amerongen voelde ik me snel thuis Goed turngehalte op nationale wedstrijden voor verenigingen Betty Stöve een ronde verder Gemeentesecretaris A. Korten: v Knikkers belangrijker dan het spel NJJB gaat samen met Karate Bonden Egbert Nystadt won in Vught Britten behielden Koning Gustaafbeker Om de IJsselcup Goede 3e plaats voor Gelderland BUITENLANDS VOETBAL België Portugal Spanje Eigenschappen DIT ZAL WEL MIJN LAATSTE GEMEENTE ZIJN internationale allure... de kleintjes van ELISABETH BAS 9^ BASJES 10 X lekker roken voor 1.10 Atletiek Tennis Pagina 8 DEVENTER De eerste grote na tionale schaatswedstrijd van dit seizoen met ais inzet de IJsselCup, is gewonnen door het gewest Zuid-Holland van de KNSB, dat in de rijders Kees Verkerk, Peter Nottet, Jorrit Jorritsma en Ru- di Ldebrechts meer talent op het ijs kon brengen dan het gewest Noord-Holland/ Utrecht, waarvoor Ard Schenk, Frits Bartling, Ed Beets en Piet Meyer uit kwamen. In deze wedstrijden voor alle gewes ten, kwamen de Zuidhollanders heel goed voor de dag. Kees Verkerk won de 500 meter in de voor de omstandighe den goede tijd van 43.6 en werd met Ard Schenk tweede op de 1500 meter. De laatste afstand werd gewonnen door Peter Nottet, die na een spannende strijd met 0.3 seconde voorsprong op Ard Schenk over de eindstreep ging. De na de 500 meter verkregen voorsprong stond Zuid-Holland na de 1500 meter niet meer af. Integendeel, door de prestaties van de vier beste rijders werd het verschil met het gewest Noord- Holland/Utrecht (vorig jaar bekerhou der) groter. De overige ploegen bleven ver achter bij de westelijken. Het dichtst kwam bij verrassing nog Gelderland in de buurt, dat een verdiende derde plaats in de eindrangschikking kreeg, vooral door het sterke rijden van Karei ter Winkel op de 1500 meter. De Overijssel se favoriet Eddy Verheyen stelde teleur. In tegenstelling tot de andere leden van de kernploeg moest hij te veel geven om tot een redelijke prestatie te kunnen komen. De uitslag van de 500 meter was: 1. Kees Verkerk (Z.-H.) 43.6; 2. Jan de Vries (Drente) 43.8; 3. Ard Schenk (N.-H./Utr.) 43.9; 4/5 Frits Bartling (N.-H./Utr.) en Peter Nottet (Z.-H.) 44.3; 6. Rudi Liebrechts (Z.-H.) 44.4; 7. Jorrit Jorritsma (Z.-H.) 44.8; 8. Jan Ba zen (N.-H.Utr.) 44.9; 9/10/11. Frits Jellema (Friesland), Klaas Schipper (Overijssel) en Jan Beets (Drente) allen 45.0. De uitslag van de 1500 meter: 3. Peter Nottet 2.17.2; 2/3 Ard Schenk en Kees Verkerk beiden 2.17.5; 4. Rudi Liebrechts 2.19.3; 5. Jorrit Jorritsma 2.19.8; 6. Frits Bartling 2.20.0; 7. Karei te Winkel (Gelderland) 2.20.8; 8. Jan LONDEN Chelsea heeft zaterdag de leiding in de eerste divisie van de Engelse League aan Manchester United- moeten afstaan. Tony Hateley, voor 100.000 pond sterling (1 miljoen gulden) door Chelsea aangekocht, mocht zijn supporters opnieuw tot groot enthousi asme brengen, hij kon toch niet voor komen, dat Chelsea een punt aan Sto ke City moest afstaan. Manchester United daarentegen gaf Sunderland geen enkele kans en zegevierde zonder moeite met 50. David Herd, de Schot se international, zorgde voor vier tref fers. Manchester United en Chelsea ver gaarden beide 25 punten. Manchester heeft echter een wedstrijd minder ge speeld dan de Londenaren. Liverpool, dat met 21 van West Bromwich Al bion verloor, verspeelde zijn tweede plaats op de ranglijst en staat nu als derde geklasseerd met 23 punten. Een trots record sneuvelde in de wed strijd Millwall-Carlisle United voor de tweede divisie. De 21 zege van Mill- wall betekende de 56e overwinning in een thuiswedstrijd in successie. Daar mee was het uit 1936 daterende „record" van Reading juist verbeterd. Twintig minuten voor t(jd stond de ploeg nog met 10 achter. Zeven minuten later was de score echter 21 in het voor deel van de thuisclub. De ruim 18.000 toeschouwers namen toen bezit van het speelveld, zodat de ontmoeting geruime tijd moest worden onderbroken. Op deze zaterdag werd tevens de eer ste ronde van het toernooi om de FA- cup verwerkt, waarin de derde en vier de divisieclubs en de teams, die niet in de League uitkomen, hun krachten meten. Verrassingen bleven vrijwel uit. Van de 18 non-leagueclubs, die tegen derde- of vierde-divisieteamr uitkwa men, plaatste er zich geen direct in de volgende ronde. Vier clubs bereikten 'n gelijk spel en krijgen volgende week 'n nieuwe kans. Burnley - Aston Villa 42; Evernton - Blackpool 01; Fulham - Manchester City 41; Leeds United - West Ham United 21; Manchester United - Sunderland 50; Newcastle United - Sheffield Wednes day 3—1; Nottingham Forest - Arsenal 21; Sheffield United - Leicester City 01; Stoke City - Chelsea 11; Tottenham Hotspur - Southampton 5-3; West Bromwich Albion - Liverpool 2-1; Daring - Waregem 11; Standaard - FC Mechelen 32; Anderlecht - FC Luik 10; FC Brugge - La Gantoise 31; FC Beringen - Tilleur 40; Antwerp - Racing White 22; St. Truiden - Beerschot AC 42; Lierse SK - Charleroi 40; Brugge leidt met 17 punten voor Anderlecht en Antwerp FC, die beide 16 punten verzamelden. San Joannense - Cuf 04; Benfica - FC Porto 30; Setubal - Braga 12; Academica - Belenenses 10; Atletico - Beira-Ma 14; Guimaraes - Sporting 21; Varzim - Leixoes 02. Na acht wedstrijden leidt Benfica met 13 punten voor Academica en Braga, die elk 11 punten verzamelden. Elche - Pontevedra 31; Barcelona - Hercules 41; Sabadell - Espanol Barcelona 01; Cordova - Saragossa 11; Atletico Madrid - Granada 20; La Cortuna - Real Madrid 23; Real Madrid heeft de leiding met 18 punten voor Espagnol (16 punten) en Valencia (14 punten). Beets 2.21.2; 9. W. Meyer (N.-H./Utr.) 2.22.2; 10. H. Eckelboom (Gelderland) 2.22.4. Het eindklassement: 1. Zuid-Holland 361.699 pnt.; 2. Noord- Holland/Utrecht 364.467; 3. Gelderland 370.767; 4. Friesland 375.900; 5. Overijs sel 377.267; 6. Drente 381.800; 7. Gro ningen 386.200; 8. Noord-Brabant/Lim burg 389.167; 9. Zeeland 416.300. De finish van de 1500 meter tussen Ard Schenk (links) en Peter Nottet. De ploeg van Gelderland, die een eer volle derde plaats behaalde. V.l.n.r.: Hans Eckelboom (Heerde), Ab van Leeningen (Zutphen), Karei te Win kel (Brummen), Jaap Hoorneman (coach), Wim Borgers (Apeldoorn) en Jaap Hoorneman (Zutphen). ZURICH Het bestuur van de Europese Voetbal Unie (UEFA) heeft Real Madrid een boete van 2.000 Zwit serse franken (ca 1700 gulden) opge legd naar aanleiding van de ongere geldheden bij de wedstrijd RealPena- rol om de wereldbeker voor clubteams. De Italiaanse arbiter Lo Bello en spe lers van de club uit Uruguay werden toen door het publiek bedreigd. De UEFA heeft aan de houder van de Europese beker voor landskam pioenen laten weten, dat zij nieuwe incidenten 'zeer strenge straffen zullen worden uitgesproken. Het bestuur wees er voorts op, dat het zeer goed moge lijk is, dat Real in een dergelijk geval een thuiswedstrijd op neutraal terrein zal moeten spelen of in het Bernabeu- stadion zonder dat daarbij publiek aan wezig is. AMSTERDAM Boze stemmen weerklonken zaterdagavond na afloop van de Nederlandse judokampioen schappen dangraden In de kleedka mers van Sporthal West in Amster dam Boze stemmen van Wim Ruska en Chris Dolman, die het elkaar in de finale der zwaargewichten zo byzonder moeilijk hadden gemaakt. Twee zwaar wichtige kemphanen, de 26-jarige blonde Europese kampioen Wim Rus- ka, en de 21-jarige Chris Dolman, die in twee jaar tijd naar voren kwam, Europees kampioen werd bij de junio ren in Lyon en tevens lid is van de Nederlandse worstelploeg. Twee atle ten, die wekelijks onder leiding van Anton Geeslnk in Utrecht trainen en elkaar van haver tot gort kennen. Men was niet kwaad, omdat er een Incident zou zijn geweest, maar alleen t<jn Geesink was het met drie kampioe- omdat Chris Dolman in die finale nen Theo Klein, Jan Snijders en Wim niets had gedaan en Wim Rus- Ruska, een goede dag. De liefhebbers ka die toch heus over kracht be- Van het judo waren minder tevreden, schikt niets had kunnen doen, om dat Dolman zijn potige armen recht Moment uit de finale half-zwaar gewicht tussen Letterie uit Amster dam (links) en Joop Gouweleeuw uit Delft. voor zich uit bleef houden, waardoor Ruska slechts eenmaal tot een balans- verstoring kon komen, hetgeen hem genoeg opleverde voor zijn derde na tionale titel. Het was typerend, dat het juist bij deze twee „vrienden" tot uiting kwam, al waren alle andere fniales niet van dezelfde smetten vrij. Immers, Wim Ruska wilde duidelijk met een vol punt zijn superioriteit bewijzen. Hij is immers de huidige Europese kam pioen, terwjjl Chris Dolman verheugd was, dat hij de volle tien minuten was blijven staan. Maar met echt judo had het niets te maken. Geen spel ook niet in de liohtere gewichtsklassen van worp en overname, van flitsende acties, durf, moed en improvisatie. In tegendeel, het behalen van klein tech nisch voordeel en daarna de zaak con solideren, dat is het beeld van de twee kampioenschappen 1966 geweest, hetgeen men ziet dat ook steeds meer in andere takken van sport de sportbeoefening doet verkrampen omdat niet het spel," maar de knikkers zo belangrijk zijn geworden. Overigens waren er weinig nieuwe gezichten te bespeuren, want in alle klassen kwamen de kernploegleden in de finales. De spectaculairste ontmoeting was die tussen de middengewichten Jan Snijders en Martin Poglajen: ook hier twee opponenten, die elke beweging van elkaar doorzien. Het was een fel betwist kampioen schap, met een steeds maar aanvallen de Martin Poglajen, die daardoor open stond voor de o-uchi-gari en een over name- armtechniek van Jan Snijders, waardoor deze revanche nam voor zijn nederlaag in de finale van de open Duitse kampioenschappen in Frank fort. Joop Gouweleeuw won op beslissing van Koos Letterie; ook voor hem een derde titel. De strijd tussen de lichtgewichten Anton Linskens en Theo Klein, welk door laatstgenoemde werd gewonnen, heeft het publiek een bittere nasmaak gegeven, omdat Linskens, die voor de vijfde maal in zijn carrière genoegen moest nemen met een tweede plaats, vrijwel gedurende het gehele gevecht de aanvallende judoka is geweest. Theo Klein had echter twee zeer klei ne technische voordelen méér dan An ton Linskens. Jetze van Dijk won voor de eerste maal een Nederlands kampioenschap en de 25-jarige Zwollenaar deed dat op imponerende wijze door na enige over names zyn tegenstander, Sjef van der Steen, in een onwrikbare houdgreep te nemen. Voor de kodokan dojo van An- AMERONGEN „Met de ge meentesecretaris van Fijnaart", zegt de heer A. Korten, sinds 1 novem ber gemeentesecretaris van Ame rongen, door de telefoon. Een paar uur later maakt hij in zijn bureau op het gemeentehuis duidelijk, dat het hier slechts om een verspreking gaat. „Ik voel me al volkomen thuis in Amerongen", zo vertelt hij tus sen het thee-drinken door. „Eigen lijk al vanaf de eerste dag. Een kat in een vreemd pakhuis? nee, dat idee heb ik nooit gehad. Kijk, in mijn functie moet je je wel snel aan passen. Als dat niet gebeurt, is het volgens mij onmogelijk je werk goed te doen". De heer Korten is zoals hij zelf zegt geen „man van reizen en trekken". Hoewel hij al in ver schillende delen van Nederland heeft gewerkt, is hij toch iemand, die zich gauw aan een plaats hecht. „Amerongen", zo merkt hij op. „zal wel mijn laatste gemeente zijn. Hier wil ik blijven De heer Korten, 45 jaar, blond en snel spreker, kwam als jongeman van 18 jaar op een gemeente-secre tarie terecht. Na zijn schooltijd had hij aanvankelijk geen uitgesproken idealen wat het kiezen van een be roep betreft. „Als je van school af komt moet je een keuze doen. Ik be gon als assistent-accountant en was echt van plan me verder in die rich ting te bekwamen Het kwam anders uit. De huidige gemeentesecretaris van Amerongen. verliet in 1939 zijn geboorteplaats Alblasserdam om naar Friesland te vertrekken. „Ik werd volontair op de secretarie van de gemeente Hasker- land. Waarom ach, ik wilde weieens zien hoe het er bij een gemeente aan toe ging. Met de ervaringen die ik daar opdeed zou ik wellicht als ac countant mijn voordeel mee kunnen doen, zo redeneerde ik." De streekgemeente Haskerland en alle gemeentelijke zaken waarmee hij dagelijks te maken kreeg gingen hem echter dermate boeien, dat het „accountants-idee" langzamerhand uit zijn gedachtenwereld verdween. Hij koos voorgoed voor de gemeente. „Op zo'n moment zie je zo'n beslis sing als een hele verandering, maar het heeft geen enkele invloed op je verdere leven. Daarom zou ik er, als ik u was, in de krant maar niet te veel op ingaan Na Haskerland, waar de heer Kor ten twee jaar bleef, volgde de ge meente Olst in Overijssel. Daar werd hij jongste ambtenaar. Direct na de Tweede Wereldoorlog werd hij be noemd tot loco-secretaris. Een sollicitatie naar de post van gemeentesecretaris in Fijnaart en Heiningen had succes. In deze ge meente (ongeveer rijf duizend inwo ners) maakte hij een boeiende tyd door. „Fijnaart", zegt hij. 4,was eerst een specifieke landbouwgemeente. Later kwamen de industrialisatie plannen. De gemeente werd een deel van de Rotterdamse agglomeratie en dat bracht vele veranderingen met zich mee. We stonden met zijn allen voor de taak om een achterstand in te lopen, want Ftjnaart zou je voor zichtig een enigszins achter gebleven gebied kunnen noemen. Er is met man en macht aan gewerkt om de gemeente rijp voor industrialisatie en verdere expansie te maken." Toch ging de secretaris weg, on danks de goede resultaten die er werden bereikt. „Het is goed om te veranderen", zegt hij nu. „Goed voor je werk en goed voor jezelf. Boven dien vond ik Amerongen aantrekke lijk, omdat ik van mening ben, dat ik de eigenschappen bezit, die hier in deze samenleving passen. Dat klinkt wat ingewikkeld, maar ik bedoel het simpelweg zo; het karakter van de mensen en de streek hier ligt me wel. Ja, ook de streek. Ik ben een natuur-mens en hou van het bos De heer Korten is nog geen inwo ner van Amerongen, in die zin dat hij er met zijn gezin woont. Deze week echter komt aan die situatie een eind, omdat de gemeente hem een woningwetwoning heeft toe gewezen als een tijdelijke oplossing. Hy zegt: In Fijnaart had ik een gro te ambtswoning, maar ik ben toch blij met het huis, dat ik nu krijg." De samenwerking, die zich mani festeerde bij de bouw van het zwem bad vindt de gemeente-secretaris kenmerkend voor de hele bevolking van Amerongen en deze factor, zo zegt hij was mede bepalend voor het feit, dat hij de Amerongse samen leving als „plezierig" bestempelt. Heeft de gemeentesecretaris ook behoefte aan een bepaalde inwerk- perlode? „Eigenlyk", zo luidt het antwoord, „zou je alle gemeentelijke zaken eerst eens drie maanden moe ten gaan onderzoeken, want ik zie het werk van de secretarie in zijn totaliteit als het oplossen van proble men. Elke zaak waar wy mee te ma ken krijgen is een klein probleempje. Een pluspunt bjj dit alles is de goede voorganger die ik had. Dat scheelt enorm HAARLEM By de verenigingswedstryden turnen om het kampioenschap van Nederland in Haarlem hebben PSV voor de eerste keer bij de heren en Quick voor de zevende maal b(j de dames de kampioenstitel behaald. Persoonlijk won by de heren de 18-jarige Cor Smulders van PSV- met welke verrassende prestatie hU zich aandiende als een geduchte versterking van de nationale ploeg. By de dames verzekerde zich de natonale kampioene Ria Rietveld (Hercules Bode graven) van de eerste plaats in het persoonlijk klassement. DEN HAAG De Nederlandse Jiu jitsu en Judo Bond heeft in principe besloten samen te gaan met de organi saties op het gebied van karate. Reeds zijn er door de hoofdbestuurs leden J. J. Moes (Amsterdam), F. van Bijleveld (Amsterdam) en W. Luiten (Leiden) besprekingen gevoerd om te komen tot een Sectie Karate in de NJJB. Er is tot dusver overeenstem ming bereikt met de Nederlandse Ka rate Associatie, de Shokotan Ryu Ne derland, de Karate Federatie Neder land en de Nederlandse Taikwando Associatie. Er werd besloten een technische ge spreksgroep van afgevaardigden van de diverse organisaties te vormen, die onder leiding van Ge Koning (NJJB) tot taak zal krijgen technische vraag stukken op te lossen en eisen samen te stellen voor de graduatie van leraars opleidingen. Gezamenlijke wedstrijden zullen worden gehouden, o.a. een Ne derlands kampioenschap, dat in maart 1967 zal plaats hebben, voorafgegaan door testwedstrijden die, zonder publiek gehouden worden in het zwembad „Den Hommel" te Utrecht in januari 1967. Tevens zal, na selectie, een groep karateka's worden afgevaardigd naar de Europese kampioenschappen, die in mei 1967 in Engeland worden gehou den. De organisatie van alle evenemen ten zal worden verzorgd door de wed strijd-organisatorische commissie van de NJJB. In de morgenuren turnden zes heren- ploegen, waarbij al direct bleek dat de kampioensploeg van vorig jaar Atilla (Utrecht) zich niet zou kunnen handha ven. Het waren in het bijzonder Mauri tius (Volendam) en PSV (Eindhoven), die met vaak uitstekend keurturnen reeds op de eerste onderdelen uitblon ken. Deze ploegen liepen tamelijk ver uit op Atilla, dat lang niet in zo'n vorm was als vorig jaar in Amers foort. Bij de spannende strijd om de leiding bracht het rekturnen de beslis sing. Enkele minder goede prestaties van de Volendamse turners veroorzaak ten een achterstand op P.S.V., die niet meer viel in te lopen. Met ruim twee punten voorsprong verzekerde PSV zich van de kampioenstitel met een ploeg, bestaande uit: Gunneman, Smulders, v. Geet en Willems. Over het algemeen vertoonde het technische peil een lichte vooruitgang, waarbij in het bijzonder de betere af werking van de oefeningen opviel. Bij de wedstrijden van de dames in de middaguren kwamen acht ploegen in de strijd. Enkele bekende keurturnsters maakten hun rentree, onder wie oud kampioene Janny Vierstra (Quick), Nel van Bekkum (Hercules Hebe Wormer- veer) en Willy Gielen (Atilla Amers- f ort). Het turnpeil was zeer goed en er kwamen vrijwel geen mislukkingen voor. Janny Vierstra bleek er weer he lemaal in te zijn en vooral haar oefe ning aan de brug en haar vrije oefe ning waren bijzonder fraai. Quick had het voordeel een vrij ho mogene ploeg van alleen zeer goede turnsters in de strijd te brengen, zodat bij alle onderdelen hoge totalen waren verkregen. Het zevende landskampioen schap was dan ook op de helft van de wedstrijd al bijna veilig gesteld. Bijzondere prestaties leverden ook Willy Gielen (aan de brug en op de balk), Ria Rietveld (vrije oefeningen en paardspringen en Nel v. Bekkum (balk en vrije oefening). De resultaten bij de heren waren: 1. en kampioen van Nederland PSV (Eindhoven) 152.40 pnt.; 2. Mauritius (Volendam) 150.35; 3. Atilla (Utrecht) 142.70; 4. De Halter (Alkmaar) 130.60; 5. Atilla (Amersfoort) 123.70; 6. Blij- dorp (Rotterdam) buiten mededinging 112.25 pnt. Individueel klassement: 1. Cor Smul ders (PSV) 52.65 pnt.; 2. Alex Knip (Mauritius) 51.85; 3. Hans Gunneman (PSV) 51.70; 4. Jan Snellenberg (Atilla Utrecht) 48.85 pnt.; 5. Guus van Geet (PSV) 48.65 pnt. De uitslag bij de dames luidde: 1. Quick (Huizum) 169.60 pnt.; 2. PSV (Eindhoven) 161,90; 3. Atilla (Amers foort) 156.65; 4. Hercules (Bodegraven) 156,50; 5. Kralingen (Rotterdam) 154,00; 6. Hercules Hebe (Enschede) 141,80. Individueel klassement: 1. Ria Rietveld (Hercules) 37,15 pnt.; 2. Femie Klunder (PSV) 36,50; 3. Jan- nie Vierstra (Quick) 36,30; 4. Willy Gie len (Atilla) 35,75; 5. Nel van Bekkum (Hercules Hebe, Wormerveer) 35,55.-. ADVERTENTIE P RI SM H O R LO G E S MELBOURNE De Rotterdamse Betty Stöve is zaterdag doorgedrongen tot de derde ronde van de kampioen schappen van de staat Victoria in Mel bourne. Zij won met 61, 62 van de Australische mej. T. McKay. Met de Nederlandse speelster plaatsten zich de Amerikaansen Rosemary Casals (63, 63 tegen Kenny) en Nancy Richey (62, 61 tegen Pam Turner). Arthur Ashe, de nummer een van de niet-Australische spelers, maakte na zijn aarzelend debuut van vrijdag een heel wat betere indruk. Hij won zijn partij tegen de Jamaicaan Richard Russell in de kortst mogelijke tijd met 61, 62, 63. In een andere wed strijd voor de derde ronde won Roy Emerson met 63, 108, 64 van zijn landgenoot Bob Carmichael. Tot dege nen, die zich voor de vierde ronde plaatsten, behoorden verder de Britten Cox en Stiwell en de Belg Patrick Hom bergen. Laatstgenoemde behaalde een zwaarbevochten overwinning op de Au straliër Baulch (6-2, 3-6, 2-6, 10-8. 6-2). Betty Stöve bereikte met Russell (Ja maica) de tweede ronde van het ge mengd-dubbelspel. Zij versloegen de Frangaise Evelyne Terras en de Au straliër Stone met 63, 79, 64. ADV ER I'ENT IP VUGHT Egbert Nystadt heeft zondagmiddag op de Vughterheide de nationale Lunette-cross gewonnen. Ny stadt, die direct na de start de leiding nam, werd op het 6500 meter lange, ge accidenteerde parcours niet bedreigd. Van Gerven (De Spartaan) en De Schipper (Memphis) vochten een fel duel uit om de tweede plaats, hetgeen Van Gerven met miniem verschil in z'n voordeel besliste. De uitslag luidde: 1. Nystadt (DOS-Dwingelo) 6500 m in 21.51,9; 2. Van Gerven (De Spartaan, Lisse) 22.00,5; 3. De Schipper (Mem phis, Enschede) z.t.; 4. De Bode (Me tro. Rotterdam) 22.26,9; 5. Mol (Ac tion, Enschede) 22.36,-; 6. v.d. Heyning (Volt, Tilburg) 22.43,-. Bij de dames, die 1100 meter moesten afleggen, ging de overwinning naar An- neloes Bosman (Numaga, Nijmegen) die een tijd van 4 min 18 sec liet afdruk ken. MILAAN Het Britse heren-tennis- team heeft de Koning Gustaafbeker in Milaan met succes verdedigd. De Brit ten, die de trofee vorig jaar verover den, namen zaterdag in de finale tegen Italië een beslissende 2-0 voorsprong. Roger Taylor versloeg de Italiaan Ni- cola Pietrangeli met 6-4, 6-4 en Mike Sangster klopte kampioen Giordano Maicli met 7-9, 6-4, 11-9. De strijd om de derde en vierde plaats b eslisten de Tsjechen in hun voordeel. Jean Kukal versloeg Daniel Contet met 3-6, 6-3 6-4 en Jan Ko- des won met 8-6, 7-5 van Michel Le- clercq, Tsjecho-Slowakije kreeg daar door een beslissende 2-0 voorsprong.

De Vallei | 1966 | | pagina 8