Willy van der Kuylen vervangt Johan Cruvff tesfen Denemarken „In Veenendaal een eerste klas club... 't moet kunnen" Rudie Lubbers blonk uit in boksduel Nederland-Polen RTTV tegen nam revanche Velp: 6-4 geef een vouwfiets! Gewest Gelderland K.N.S.B. stelt eigen trainingsfonds in Morgen filmverslag van interland voor tv PARADE VIEUX Slotemaker-Geest vierde equipe in Monte Carlo Ortiz prolongeerde lichtgewicht-titel Rallye FIFA neemt eigen trainer in dienst Betty Stöve ook door derde ronde Zesdaagse renners naar Ziirich Kessler gaf voorkeur aan routine Cor van den Broek, ruim 30 jaar aktief voetballer.- op en top drop 25 9n echt gezinsgeschenk Pagina 11 DINSDAG 29 NOVEMBER 1966 ZEIST Het Nederlands elftal, dat woensdag a.s. in Rotterdam tegen Dene marken uitkomt, wQkt op één plaats af van de formatie, die op 6 november jl. In Amsterdam met 21 verloor van Tsjecho-Slowakije. Willy van der Kuylen, die op 18 september ln Wenen tegen Oostenrijk zyn laatste interland speelde, ver vangt Johan Cruyff, die een jaar lang niet in vertegenwoordigende elftallen mag worden opgesteld. Het Nederlands elftal is voor deze wedstrijd van het toernooi om het Europees kampioenschap voor landenteams als volgt samengesteld: doel: Eddy Pieters Graafland (Feyenoord); achter: Wlm Suurbier (Ajax), Rinus Israël (Feyenoord), Daan Schrijvers (PSV) en Cor Veldhoen (Feyenoord); midden Bennie Muller (Ajax) en Willy Dullens (Sittardia); voor: Sjaak Swart (Ajax), Willy van der Kuylen (PSV), Klaas Nuninga (Ajax) en Piet Keizer (Ajax). Reserves zjjn: Tonny van Leeuwen (GVAV), Frits Fllnkevleugel (DWS), MIel Pjjs (PSV), Jan Klijnjan (DFC) en Peter Kemper (PSV). George Kessler heeft dus de voor keur aan routine gegeven. Zoals te verwachten was, verkoos hij de 19-ja- rige Willy van der Kuylen, al vier maal eerder international, boven een debuterende Jan Klijnjan als vervan ger voor Johan Cruijff. DFC, dat se dert april 1938 de befaamde links buiten Cees Mijnders speelde toen zijn laatste interland geen represen tant meer voor het Nederlands elftal heeft geleverd, heeft dus zijn eerste in ternational na 28 jaar nog niet gekre gen. Dat Jan Klijnjan een goede kans heeft binnen afzienbare tijd voor de HILVERSUM Van de wedstrijd Nederland-Denemarken wordt woens dagavond 22.40 uur via Nederland 1 een samenvattend filmverslag uitgezonden. Dat tijdstip kan veranderen door even tuele programmawijzigingen. De bedoe ling is in dat filmverslag ook enkele commentaren van spelers en officials op te nemen. De Nederlandse Radio Unie verzorgt via Hilversum 1 een directe radiorepor tage van de wedstrijd. De uitzending begint 20.25 uur en de verslaggevers zijn Jaap van der Zwan en Wim Hoo- gendoorn. ADVEPTF.NTlb oude club uit Dordrecht geschiedenis te maken, kon maandagmiddag in het verregende KNVB-sportcentrum te Zeist duidelijk uit de woorden van de bondscoach worden opgemaakt. Dat Eddie Pieters Graafland, minder in vorm dan enkele jaren geleden, zijn plaats niet behoefde af te staan aan „eeuwige reserve" Tonny van Leeu wen vindt eveneens voor een aanmer kelijk deel zijn oorzaak in Kesslers voorliefde voor ervaring. Vast staat, dat de Denen woensdag avond in het Feijenoord-stadion van Rotterdam in de wedstrijd voor 't Euro pees voetbalkampioenschap 'n elftal sa mengesteld uit geroutineerde spelers, te genover zich zullen krijgen. De elf uit verkorenen voor 't oranjeteam vergaar den gezamenlijk 197 caps, gem. 18 per speler. Daarbij dient nog opgemerkt te worden, dat Wim Suurbier, die woensdagavond voor de tweede maal in het nationale team uitkomt, en in min dere mate Willy Dullens en Willy van der Kuylen met respectievelijk 4 en 5 interlands het gemiddelde bijzon der ongunstig beïnvloedden. Eddie Pieters Graafland op Gejus van der Meulen na de keeper, die het vaakst het doel van oranje verdedigde, is met zijn 44 wedstrijden veruit de man met de meeste internationale er varing. Bennie Muller (35 interlands) en Cor Veldhoen, die woensdag zijn 25e zal spelen kunnen al evenzeer op een rijke interlandhistorie terugzien. Even als Sjaak Swart trouwens, die tot 24 wedstrijden kwam. „Denemarken is voor ons een typische „Angstgegner" door de loop der jaren heen geweest" betoogde Kessler maandagmiddag, na dat hij de resultaten van de wedstrij den tegen de Denen had gereleveerd, „Wij zullen ons geen zand in de ogen laten strooien, omdat de Denen maar amateurs zijn." Toch heeft de bondscoach goede hoop, dat Nederland in zijn tweede wedstrijd voor het Europese kampioenschap voor winst zal kunnen zorgen. „Als ze spelen als in de tweede helft tegen Tsjecho Slowakije, hebben we zeker goede mogelijkheden op een zege", wa ren zijn woorden toen hij het elftal be kendmaakte. Het ziet er helaas niet naar uit, dat de eerste ontmoeting tussen Nederland en Denemarken in de competitie om het Europese kampioenschap de en tourage van een sfeervol uitverkocht DEN HAAG Voor Rallye Monte Carlo 1967, die van zaterdag 14 t/m 18 januari wordt gehouden, heeft nog een vierde Nederlandse equipe ingeschre ven. Deze vierde equipe bestaat uit Rob Slotemaker (Zandvoort) en Ferry v. d. Geest (Heemstede), die met een Ci troen DS 21 in Warschau zullen starten. De Amsterdamse debutant Bierman, van wie de startplaats nog niet bekend was, zal met een Simca in Frankfort NEW YORK Carlos Ortiz, de we reldkampioen boksen lichtgewicht, heeft zijn titel maandagavond in New York met succes verdedigd tegen zijn uitda ger, de Philippino Gabriel („Flash") Elorde. Elorde ging in de veertiende ronde van de geprogrammeerde vijftien knock out en dat was voor de eerste keer in zijn carrière. De stoot waarmee Elorde tegen het canvas ging was een gevoelige linkse hoek. DALLAS De Amerikaanse wereld kampioen weltergewicht, Curtis Cokes, heeft gisteravond met succes zijn titel tegen zijn Franse uitdager, Jean Josse- lins, verdedigd. De 29-jarige kampioen werd na de vijftien ronden unaniem tot winnaar op punten uitgeroepen. Cokes behaalde zijn 36ste overwinning in een carrière, waarbij hij slechts acht keer verloor en tweemaal onbeslist bokste. Het Nederlands elftal voor de wed strijd tegen Denemarken is samenge steld. De spelers poseerden in het K.N.V.B.-sportcentrum ln Zeist voor de fotograaf. Men ziet v.l.n.r. op de voorste rjj: Sjaak Swart, Willy van der Kuylen, Klaas Nuninga en Piet Keizer; middel ste ryWim Suurbier, Bennie Muller, Willy Dullens en Cor Veldhoen; achter ste ryRinus Israël, Eddie Pieters Graafland en Daan Schrijvers. stadion zal krijgen. Het is zelfs de vraag, of de kuip van Feyenoord half vol zal komen. Jos Cooler, vice-praeses van de KNVB en voorzitter van het be taalde voetbal, was uiterst somber: „Met 30.000 35.000 toeschouwers zou ik al dik tevreden zijn..." FRANKFORT De Westdultse voetbaltrainer Dettmar Cramer zal met ingang van 1 april 1967 als trainer in dienst treden bij de FIFA, de inter nationale voetbalfederatie. De 41-jarige Dettmar Cramer, die thans o.a. verantwoordelijk is voor de opbouw en de samenstelling van het Westdultse amateur- en jeugdelftal, is de eerste trainer in volledige dienst van de FIFA. Hij zal in zijn nieuwe functie worden belast met vele uiteen lopende opdrachten op het gebied van de opbouw van de voetbalsport in de gehele wereld. Cramer, die sinds 1963 lid is van het ontwikkelingscomité van de FIFA, heeft op dit terrein reeds veel ervaring opgedaan in Azië. Zo was hy in 1964 in verband met de Olympische Spelen in Tokio trainer van het Japanse elftal en zal hij eind van dit jaar een voetbalcursus in Bang kok leiden. MELBOURNE Betty Stöve heeft maandag tijdens de tenniskampioen schappen van Victoria in de derde ronde van het damesenkelspel de Aus tralische E. Fenton in drie sets versla gen: 7-5, 3-6 en 6-3. Voor een verrassing zorgde de Australische Lorraine Ro binson, moeder van drie kinderen, door in dezelfde ronde de Franse kam pioene Frangoise Durr uit te schakelen (7-9, 6-4, 6-4). In de derde ronde van het herenenkelspel verloor de Zweed Ove Bengston met 2-6, 5-7, 2-6 van de Australiër Owen Davidson, terwijl diens landgenoot Tony Roche weinig moeite had met Alan Stone: 6-1, 6-0, 6-1. ZURICH De beste zesdaagserijders zullen vanaf woensdag in Ziirich uitko men op de snelste winterbaan ter we reld. Bij het voornamelijk Zwitserse pu bliek is het koppel Fritz Pfenninger (Zwitserland) - Peter Post (Nederland) sterk favoriet. De Zwitser heeft op de winterbanen een heel wagenpark in de wacht gesleept. Hij hoopt tijdens de zesdaagse van Zürich zijn 37e auto te winnen. De hoofdprijs van dit winter- festijn bedraagt 70.000 Zwitserse francs. Verwacht wordt, dat een groot aantal wielrenliefhebbers naar Zürich zal ko men om het evenement bij te wonen, al was het alleen al omdat men in Zürich voor een sterk drankje na twaal ven slechts in de wielerpiste terecht kan. Onder de renners zijn tien huidige of voormalige wereldkampioenen, vijf Olympische kampioenen en acht Euro pese. Van hen zijn de verdere kansheb bers 't koppel Patric Sercu België )- Klaus Bugdahl (Did.) en 't Duitse duo Rudi Altig-Sigi Renz. Verder nemen de volgende koppels deel: Romain Deloof (België) - Freddy Ruegg (Zwitserland); Emil Severyns (België) - Louis Pfenninger (Zwitser land); Palle - Lykke (beiden Denemar ken); Leandro Faggin - Giuseppe Be- ghetto (beiden Italië); Tom Simpson (Groot-Brittannië) - Ron Baensch (Oos tenrijk); Hans Junkerman - Hans-Peter Sanders (beiden Duitsland); Dieter Kempe (Duitsland) -Karl Heberle (Zwitserland); Horst Oldenburg (Duits land) - Roland Zoeffel (Zwitserland). Dit rennersveld zal nog aangevuld worden met een aantal Zwitserse kop pels, die geen dreiging zullen vormen voor de andere. VEENENDAAL „Ik speel nu al dertig jaar, maar plannen om er mee te stoppen Ik denk er nog niet aan", zegt Cor van den Broek. Aan de Boslaan, enkele huizen voor by de school aan het Conlferenpleln, vonden we op nummer 86 de woning van de deze week 44 jaar geworden voetballer, die ons gastvrij ontving om over die dertig jaren voetbalsport te vertellen. En vertellen kan Cor, de blonde rechtsbuiten, ln het dagelyks leven magazijnbediende, vader van een 13-jarige dochter en een 10-jarige zoon, die ook al met het voetbalsop is over goten. Mevrouw Van den Broek („ik ga byna altijd kyken"), bracht koffie en Cor stak van wal. „Ik ben geboren in Arnhem, maar toen ik elf jaar was woonde ik in Velp en ben daar met voetballen begonnen bij Gelria. Twee jaren later gingen we in Veenendaal wonen en werd ik lid van „V.V. Veenendaal". Dat was een fijne tijd. Op mijn 17e kwam ik in het eerste elftal van de zaterdagmiddag- ploeg. Ik speelde toen met Dirk Ver meer, Bram Middelhoven en Gijp van de Scheur. Een jaar later deed ik voor het eerst mee met het zondagelftal, als invaller in de promotiewedstrijd tegen Apeldoornse Boys. We wonnen toen met 81 en dat was voor mij natuurlijk een geweldig begin. Ik speelde toen rechts buiten". Breeduit met zijn armen geba rend weet Cor van den Broek deze wedstrijd tot in details na te vertellen en zonder veel nadenken noemt hij op wie er in dat elftal stonden opgesteld. Dan komt de oorlogstijd. „In 1943 moest ik naar Duitsland en ook daar bleef ik voetballen. Ik speelde in het ADVERTENTIE ROTTERDAM Dat het optreden van drie Olympische kampioenen nog geen garantie geeft voor een geslaag de boksavond is maandagavond in de amateurinterland Nederland Polen gebleken. De Polen, die naast de win naars van het goud in Tokio nog enke le gerenommeerde boksers hadden meegebracht, wonnen weliswaar met 7-3, maar geen moment kwam tot uiting, dat Polen een van de sterkste bokslanden ter wereld is. De ruim 1500 toeschouwers in de uit verkochte Rotterdamse Rivièrahal heb ben slechts één bokser van zeer grote klasse gezien. Gelukkig voor Neder land, dat op het laatste moment met twee invallers moest aantreden, was het de veelvoudige kampioen Rudie Lubbers. De blonde Amsterdammer bokste ook nu weer een grandioze par tij, waarin zijn talent tot volle ontplooi ing kwam. Rudie joeg de Poolse kam pioen Dragan drie ronden lang op on navolgbare wijze door de ring. De pool was na de eerste minuut waarin hij kennis maakte met de strakke linkse en de sublieme links-rechtse combina tie zo geïmponeerd, dat hy zich alleen maar tot verdedigen kon beperken. Met prachtige linkse dubbelschoten, linkse directen en goed getimde recht se hoeken bouwde Lubbers aan een su perieure puntenzege. Tommy Netten de tweede Neder landse halfzwaargewicht, zorgde met bantam Jan Huppen voor de overige Nederlandse overwinningen. Netten bokste niet fraai, maar wist door een offensief in de slotronde toch nog te overtuigen. De avond begon voor Nederland bij zonder hoopvol. Jan Huppen, de Neder landse bantamkampioen, bokste een voortreffelijke partij tegen Hubert Skrzypczak. De kleine Amsterdammer, die een stevige stoot in beide handen heeft, liet zich nu eens niet verleiden Het is R.T.T.V. gelukt tegen het on- deraanstaande Velp revanche te nemen voor de nederlaag in de le helft. Met 64 werden de zo nodige 2 punten bin nengehaald. Dank zy v. Breenen 3 x, v. d. Brink 1 x en Engelaar 1 x en winst in het dubbelspel werd deze winst be reikt. Het begin was echter weinig hoopvol, want J. Engelaar was niet opgewassen tegen Peters en verloor in 2 sets. Van Breenen was nu echter weer in goede vorm en bracht de stand in evenwicht door Gersen te verslaan in 2 sets. Het gelukte v. d. Brink niet om tot winst te komen tegen Regterings, hoewel het weinig scheelde, n.l. 21-17 in de 3e set. Engelaar en van Breenen (nog steeds ongeslagen in het dubbelspel) brachten de partijen weer op gelijke voet door ge makkelijk in 2 sets te winnen van Peters en Gersen. Van Breenen zorgde voor 32 door van Peters te winnen in 2 sets en Engelaar vergrootte de voorsprong tot 42. Enge laar speelde in deze partij duidelijk snel ler dan Regtering en won gemakkelijk in 2 sets. v. d. Brink speelde daarna Gersen naar een kansloze nederlaag, de le set was zelfs 21-6, en zorgde daarmee voor de halve winst. v. Breenen bleek ook in zyn derde party ongeslagen tegen Regtering, hoewel het in drie sets moest. Dat eerst v. d. Brink tegen Peters en Engelaar tegen Gersen niet meer tot winst kwamen was niet belangrijk meer. Het scheelde echter maar weinig. Enge laar liet zelfs een 20-17 stand in de 3e set verloren gaan om met 23-25 nog te verliezen. De punten waren echter reeds binnen. R.T.T.V. staat nu op de 3e plaats met 2 punten achterstand op de 2e plaats en 3 punten achterstand op de le plaats. Er is dus in deze klasse dus nog van alles mogelijk. a.s. Donderdag 1 december speelt R.T.T.V. I tegen Odra I uit Arnhem. Ook deze wedstryd moeten de R.T.T.V.- ers kunnen winnen gezien de 7-3 over winning in de le helft van de competitie. Panters I—R.T.T.V. II In deze wedstrijd was Van de Broek de grote figuur. Hy won n.l. al zijn par tijen. Meyer won eenmaal van v. d. Weerd (overigens ook een prima pres tatie). Notermans kon jammer genoeg door pijn in zyn rug niet voluit spelen. Hij verloor dan ook zijn 3 partijen. Dit team zal in de 2e competitiehelft moe ten proberen degradatie te voorkomen. Het 3e team heeft prima revanche ge nomen voor de nederlaag tegen Treffers II in de uitwedstryd. A. Udo was in pri ma vorm en won al zyn 3 partijen in snel tempo en ook nog samen met W. de Groot Mulder het dubbelspel. H. Hun- telerslag en W. de Groot Mulder deden echter niet veel voor hem onder en won nen ieder 2 maal, zodat de einduitslag 82 werd. Er is voor dit team nog steeds kans om in de bovenste helft te eindigen. De junioren hebben het in de wed stryd tegen leider Velp net niet kunnen bolwerken. A. v. d. Wetering en C. Hun- telerslag kwamen allebei tweemaal tot winst, doch H. Nieuwenhuis kon nog niet tot winst komen, hoewel hy steeds beter gaat spelen. Zaterdag wonnen zij echter in Arnhem van Spero met 82 zodat de 2e plaats voor deze jongens wel vast staat. De overige uitslagen zyn: 3e klas.: R.T.T.V. 4—St. v. Climax 4 6—4; R.T.T.V. 5—St. v. Climax 5 8—2. 4e klas.: R.T.T.V. 7—Shot 4 3—7; R.T.C. 2R.T.T.V. 8 9—1. alleen op dit wapen te vertrouwen. „Huppie" draaide met snel voeten werk om zijn felle tegenstander heen en trof de Pool al in de eerste ronde direct met twee zuivere, linkBe hoeken. Skrzypczak, die het vorige jaar bij de Europese kampioenschappen als vlieg- gewicht zilver veroverde, bleek echter uitstekend te kunnen incasseren, steeds maar weer kwam hij terug, doch telkens werd hij door de kundig counterende Nederlander opgevangen. In de laatste ronde gooide Huppen al les op alles op de aanval. Met zijn rechtse hoek kwam hij zeker vijfmaal góed door, maar Skrzypczak wist door het lijf-aan-lijf gevecht te zoeken het einde te halen. Voor de tweede Nederlandse bantam- gewicht, Gerrie te Paske, duurde het gevecht met Arthur Olech, in To kio winnaar van een zilveren medail le, nog geen vier minuten. Te Paske die zich uitstekend verdedigde, liep te gen het einde van de eerste ronde een gescheurde linker wenkbrauw op, die in de volgende ronde hevig begon te bloeden. Ringarts Van Win achtte het toen beter de partij te stoppen. De broers Pierre en Jan Dooren bosch, van wie de laatste lichtwelter op het laatste moment voor de ge blesseerde weltergewicht Schregardus was ingesprongen, verdedigden zich te gen de Olympische kampioenen Grud- zien en Kasprzyk uitstekend, maar zij kwamen toch klasse tekort om tot suc ces te komen. Nu moet gezegd wor den, dat de Polen geen grote indruk maakten. Vooral lichtgewicht kam pioen Grudzien had teveel moeite met de rechts voorstaande Pierre. Jan Doorenbosch plaatste in de beginfase tegen de kennelijk op de k.o. loerende Marian Kasprzyk enkele fraaie opsto ten. Maar toen de rechts voorstaande Pool halverwege de tweede ronde en kele malen met een linkse directe doorkwam werd het duidelijk, dat de Brabander de nederlaag niet kon ont lopen. Jerzy Kulej, de derde Olympische kampioen in het Poolse team, behaal de voor de pauze de vierde Poolse ze ge tegen lichtwelter Tonny Deckers. De lange bokser uit Den Bosch buitte al leen in de tweede ronde zijn langere reach uit. De grotere agressiviteit van Kulej, die id de slotfase eenmaal vol van links werd getroffen, gaf de door slag. kamp-elftal van de Nederlandse arbei ders en in S..V Weisenau. In 1945 ging ik in Amsterdam werken. Natuurlijk zocht ik het voetbalveld op en ben toen lid geworden van „De Spartaan". Na één wedstrijd kwam ik in het eerste elftal terecht en natuurlijk weer op de rechtsbuitenplaats. Fijne club daar. Maar in 1947 ging ik weer naar Vee nendaal terug. Veenendaal speelde toer in de tweede klasse en het was al da delijk raak. Ik werd opgesteld in de wedstrijd tegen TEC. We wonnen met 1het ene" doelpunt was van mij. Ik kon toen nogal hard schieten, maar ik speelde nogal voorzichtig. Je mag het ook wel bang noemen. Ik hield niet van hard spel, nu nog niet trouwens. Om streeks 1950 speelde ik met Wim Bley- enberg en Wim Davelaar. Natuurlijk was de wedstrijd tegen Vitesse een hoogtepunt, daarover hoor je nu nog vaak praten. We wonnen toen met 42. Toch rolden we toen de tweede klasse uit, maar later kwamen we daar weer in terug. In 1953 ging Ik op mijn re tour, maar tot ongeveer 1960 ben ik bij Veenendaal gebleven. Door contacten met kennissen uit mijn werkkring kwam ik toen bij Eek en Wiel terecht, waar ik nu nog speel en wel in het derde elftal. In de periode '63-'65 ben ik jeugdtrainer geweest bij VRC. Dat was bijzonder plezierig werk. Ik mag graag met die kleine jongens optrekken. Tot ik door ziekte enige tijd uit de running ben geweest en toen lag die tijd ook weer achter de rug. Ja, ik speel nu nog elke week mijn wedstrijd en ik hoop het nog een poosje vol te houden. Het is een gezonde bezigheid en je blijft er fit bij. Maar na dit seizoen wil ik toch liever weer terug naar Veenendaal, dat is wat dichter bij huis en ik ben mijn oude liefde voor Veenendaal beslist nog niet kwijt. Ik houd van sport en heus niet alleen van voetballen. Ook andere sporten hebben mijn belangstelling, vooral wielrennen. Het voetballen in Veenendaal is er niet op vooruitge gaan. Er zijn naar mijn mening te veel clubs hier. Maar de voornaamste oor zaak is de minder geworden interesse en opoffering. Men heeft er niet vol doende voor over. In mijn jonge jaren was dat heel anders. Toen ging ik zelfs op mijn verjaardag trainen. Verder zie ik het als een gebrek, dat de binding tussen de leiding en de spelers minder is geworden. Maar ook de kwaliteit van de trainers is zeer belangrijk. Naar mjin mening hebben we in onze omge- Cor van den Broek: „In onze om geving geen beste trainers ving geen bijzonder goede trainers. En toch is een trainer voor mij de man waarmee een elftal staat of valt. Het is natuurlijk een kostbare zaak dat wel, maar men komt er niet veel verder mee als het op een training blijft bij het oude patroon. Dan is het eigenlijk niet anders dan de jongens om het veld heen te laten draven en wat lichame lijke oefeningen te laten doen. Mentale training en technische voorbereiding zijn veel belangrijker. Dat geldt voor iedere wedstrijd opnieuw. Teken op de tafel in je clublokaal een speelveld en laat de trainer dan de gemaakte fouten behandelen en de tactiek bespreken. Dan leren de jongens wat, daarmee kan je tenminste proberen het spelpeil te verbeteren. Wat me de laatste tijd bezig heeft gehouden is de spelverruwing. Ik heb kortgeleden op de televisie een gesprek gevolgd, waarin scheidsrechter Dorp mans de schuld voornamelijk bij de spelers en het publiek zocht. Daar ben ik het bepaald niet mee eens. Vooral in het lagere voetbal zijn het naar mijn mennig de scheidsrechters, die onvol doende kwaliteiten bezitten en moeiiyk- heden veroorzaken. Dat gaat natuurlijk niet in alle gevallen op, maar toch wel voor tachtig procent. Ik hoop, dat de KNVB daar eens wat aan gaat doen." Cor van den Broek is na dertig jaar spelen nog niet voetbalmoe. Hij heeft nog vol op plannen en zit boorde vol ideen. Ondanks een aantal teleur stellingen, ziekte en blessures. In zijn „glorietijd" en ook nu is hij dezelfde gebleven, een enthousiaste man met grote liefde voor de voetbalsport. Daar van getuigt zijn slotopmerking: „Ik zou zo graag zien dat er in Veenendaal een eerste klasse club kwam. Dat moet kunnen Het gewest Gelderland van de Kon. Ned. Schaatsenrijders Bond kwam ln hotel „Stad Elburg" te Elburg in jaar vergadering bijeen. In zijn openingswoord stelde de voor zitter, de heer Woudstra. dat de plaats van samenkomst de grens tussen het oude en het nieuwe land iets gemeen had met de situatie, waarin de Bond zich bevindt. Elburg en omgeving be vinden zich in een overgangsstadium, ook de K.N.S.B. maakt een periode door van het oude naar het nieuwe. Vroeger de afzonderlijke ijsclubs met enkele da gen of weken activiteit voor uitsluitend de eigen leden, nu een groter samen spel tussen clubs met langduriger ac tiviteit voor byv. trainingen en voorbe reiding op wedstrijden, mede mogelijk gemaakt door de aanwezigheid van kunstysbanen. Clubs, die nu niet by de Bond zijn aangesloten doen hun leden tekort, werkt. De opbouw van de wielerbaan in de RAI te Amsterdam is in volle gang. Volgende maand zal hier voor het eerst sinds de oorlog een zesdaagse worden gehouden. In een vlot tempo werden daarna ver schillende punten van de agenda afge- De taak van de secretaris, de heer Klok te Ede, werd overgenomen door de heren Van Dijk te Harderwijk (het administratieve gedeelte) en Hoekstra te Apeldoorn (het wedstrijdtechnische deel). Voor jury en baantechnische za ken blijft de heer Klok nog beschik baar. Voor de organisatie van het ijstoeris- me op het Veluwemeer, waar twee be langengroepen zijn, werd nog geen op lossing gevonden. Waarschijnlijk zal de ze bom op het ijs barsten. De gewestelijke kampioenschappen werden toegewezen aan Wapenveld, he ren lange baan; T.O.G. Oldebroek, da mes lange baan junioren en senioren; Gendt, junioren A en B; Nooit gedacht, Oldebroek, korte baan heren; De Fles- sche, Oosterwolde, korte baan dames; Ochten, schoonrijden paren, dames en heren. Met algemene stemmen werd een be stuursvoorstel om een einde te maken aan de „vreemde" wyze van stemmen in de landelijke bondsvergadering, aan vaard. Tot nu toe moesten de vereni gingen de gewesteiyke vergadering, waar de agenda van de landelijke bonds vergadering wordt behandeld, hebben bezocht om in de landelijke vergadering een stem te kunnen uitbrengen. Deze stem (1 per 200 leden) kon men ech ter aan bijv. een in het gewest wonend bondsbestuurslid overdragen, zodat en kele bondsbestuursleden het pro en con tra in de bondsvergadering sterk kon den beïnvloeden. Het voorstel van het gewest Gelderland houdt in, dat elke in de landeiyke vergadering aanwezige ver eniging in het vervolg zelfstandig stemt, waardoor men een reële situatie krygt. Ook werd in deze vergadering beslo ten een gewestelijk trainingsfonds in te stellen om tegemoet te komen in de ho ge kosten van veelbelovende, geselec teerde rijders. JStaande de vergadering werden reeds enkele toezeggingen ge daan. Er zal aan de verenigingen wor den voorgesteld dit jaar een vrijwillige bijdrage in het trainingsfonds te storten van 10 cent per lid. Tot lid van verdienste van het gewest wegens 25-jarig bestuurslidmaat schap van een vereniging werden be noemd de heren Menningh en Kousman te Borculo, de heer Geurts te Dodewaard de heer Breunissen te Gendt en de heer Wessels te Neede. De heer de Jong te Elburg werd we gens 40-jarig bestuurslidmaatschap en bestuurslid van 't gewest met harteiyke woorden van de voorzitter van lid van verdienste tot erelid bevorderd. De heer Klok, die het secretariaat overdroeg, werd eveneens tot erelid van het gewest benoemd. De vice-voorzitter, de heer v. d. Brand te Arnhem, schilderde de veelzijdige werkzaamheden van de heer Klok voor da schaatssport.

De Vallei | 1966 | | pagina 11