Minder geregistreerde deelnemers dan vorig jaar SUCROSA SUCROSA Rhevo-teams handhaven zich aan de kop LLEN Tini Wijnen speelt in Apeldoorn als grootste kanshebber Financiën en Economie Aandeelhouders V.A.T. :ich verweren z Rusland leidt na eerste dag Ckefarine 4 Tenniskampioenschap van Victoria VDC had geen last van zenuwen en won van „Ons Genoegen Liverpool-Ajax op televisie Eervolle uitnodiging voor Ada Kok Hemur-Enge wacht op micro-wedstrijden BW kreeg twee keer klap te incasseren Instuif versloeg DSA uit Renswoude Anquetil naar nieuwe groepering Verdeeld is fantastisch! brandewijn Sport in 't kort Over bridgen gesproken.... Volleyba John Surtees naar Honda Nationaal kampioenschap 47/1 DVSA-programma Bezorgdheid bij toto: Geen herstel Turnen (ook voor hem!) Belangrijke vooruitgang bij bestrijding van pijn en griep! Dammen Biljarten Van Melle bleef op peil Pagina 11 WOCNStJAG 30 NOVEMBER 1966 DEN HAAG „Een redelijke kans de concurrentie van buitenlandse kans spelen te weerstaan achten wij alleen dan aanwezig, indien de voorwaarden, waaronder door ons de prijsvragen moeten worden georganiseerd, in over eenstemming worde ngebracht met de eisen, die voor een bloeiend fondsen wervingsinstituut noodzakelijk zijn". Dat staat onder meer te lezen in het zojuist uitgekomen jaarverslag van de stichting „De Nationale Sporttotalisa- tor". In het verslag over het boekjaar 1965/'66 wordt namelijk bezorgdheid uitgesproken over ed opnieuw gecon stateerde activiteiten ten behoeve van buitenlandse kansspelen: „De propa ganda geschiedde en geschiedt nog in tensief en is omvangrijker dan om streeks 1963 kon worden geconstateerd. Mede door deze activiteiten achten wij het verklaarbaar, dat de aanmelding voor de registratie voor het seizoen 1966/'67 belangrijk achterbleef bij het seizoen daarvoor". In het jaarverslag wordt geconsta teerd, dat het seizoen 1965/'66 goed be gon. In de periode september-novem- ber 1965 bleef het bedrag van de week- lijkse inleg ononderbroken ruimboven een miljoen gulden. Op 21 november trad een periode van zeer slecht weer in, met vele afgelastingen. De inleg van 21 november tot en met 6 maart was als gevolg daarvan 3% miljoen gulden minder. Na het hervatten van de regelmatige afwerking van de wedstrijdprogram ma's na 6 maart van dit jaar trad geen herstel in naar het niveau van september-november: „Integendeel, t' bedrag van de wekelijkse inleg daalde nog en geen enkele maal werd voor 'n prijsvraag een miljoen gulden inge legd". De sterk verlaagde inzet wordt daarom niet gezien als een gevolg van slehct weer. Een totaal van f 40.463.881 voor het hele seizoen 1965/'66 wordt, gezien de lange duur van het slechte weer, zelfs bevredigend geacht. Bezorgdheid is ech ter ontstaan over de activiteiten van gistreerden bij de aanvang van 1966/ '67 betekende een belangrijk lagere in leg in de gepasseerde weken van het nieuwe seizoen dan in de overeenkom stige periode van het verslagjaar 1965/ '66. De totale inleg in he t seizoen 1965/ 1966 voor 51 prijsvragen bedroeg: TOKIO De landenwedstrijd turnen tussen de twee „grootmachten" Rus land en Japan, die in de Aichi-hal te Tok oiwordt gehouden, heeft na de eer ste dag een voorsprong voor de Russen opgeleverd. Bij de dames is de stand 95.55 tegen 94.65 en bij de heren 143.65 tegen 142.90. Beslissend voor de achterstand der Japanners, die bij de wereldkampioen schappen in Dortmund, de Russen naar de tweede plaats verwezen, was het zwakke paardspringen van de gasthe ren. Geheel volgens de verwachtingen was de wereldkampioen in de twaalfkamp, Michael Voronin, de beste vrije turner met 9.70 punten, terwijl hij bij het paardspringen met 9.80 en aan de ringen 9.80 eveneens de hoogste waarde ringscijfers verkreeg. Achter Voronin (29.30) bezet zijn landgenoot Diamidow met 29.00 punten de tweede plaats voor de Japanner Nakayama met 28.95 pnt. Natalia Kuschinskaja, die in Dort mund zo'n vel gevecht leverde met de Tsjechische Caslavska, heeft de leiding met 19.55 punten waarbij zij het paard springen (9.75) en brug met 9.80 won. Sinaida Drugina is tweede met 19.30 punten en derde is de Japanse Taki Shibuya met 19.20 punten. De wedstrijd wordt vandaag voortgezet. «nVF.m ENTIE f In plaats van suiker. Goedgekeurd door de N.V.S. zonder saccharine, voor de slanke lijn! LEEDS R^rs. Dolly Banks be keek stomverbaasd de 13 kaarten, die haar tijdens het bridgetoernooi waren bedeeld. Het waren allemaal schoppen. Uit de blikken van verbazing, die zij op de gezichten van de drie an dere spelers las begreep zij, dat ook zij iets bijzonders in de hand had den. En het was ook zo, eelk had een hele kleur. Omdat de regels van het betreffen de toernooi het voorschreven, moest het spel ook aan de andere acht ta feltjes zo worden gespeeld. Volgens deskundigen is de kans op een dergelijke verdeling precies een tegen 2.235.197.406.895.366.368.301.599 999. 40.463.881 gulden, hetgeen een record betekende. Daarvan ontving de KNVB voor de levering van programma's: f 1.868.555,68. Aan kosten van de ver enigingen werd betaald: f 809.277,84, aan exploitatiekosten: f 154.638,92. Voor prijzen (33 procent van de inleg) was beschikbaar een bedrag van: f 13.353.084,36. Uitgekeerd werden aan de Nederland se Sport Federatie: f 10.115.973, mede werkende ver.: f 8.092.778,40 en aan de Stichting Centraal Overleg Fondsenwer vingsacties voor charitatieve doelein den: f 6.069.583,80. Van het totaalbedrag van f 40.463.881 zorgden 3342 voetbalvereni gingen voor 34.214.346 gulden en 1693 andere sportverenigingen voor de res terende 6.249.546 gulden. De 3342 voet balverenigingen telden 976.396 geregis treerde toto-leden en de 1692 andere sportverenigingen: 182.518. ADVERTENTIE Vier middelen in één tablet helpen snel en - doen wonderen! De kennis van pijnbestrijding is in de loop der jaren groter geworden. Er is vastgesteld waar en hoe pijn ontstaat en men heeft geleerd pijn te meten. Men heeft kans gezien de werking van een der oudste pijnbe- strijders door toevoeging van daar na ontdekte middelen belangrijk te versterken. Eén der bestanddelen is het betrouwbare maagmiddel Che- farox, dat een teveel aan maagzuur neutraliseert. De combinatie is ide aal om pijn of griep snel en doel treffend te bestrijden. MIDDEL EN IN 1 TABLET HELPEN SNEL EN DOEN WONDEREN! RHENEN Maandagavond kwamen zowel de dames als de heren van Rhevo '65 tussen de lijnen in de zaal aan de Prins Bernliardlaan. De dames hadden een vrij gemakkelijke avond en ver sloegen het Utrechtse VKS 2 overtui gend met 3-0. De heren hadden het daarna iets moeilijker, maar na een aarzelend begin konden ze USS 11 er met 3-1 nog vrij gemakkelijk onder hou den. Door deze overwinningen blijven TOKIO John Surtees zal volgend seizoen voor Honda gaan rijden. De 33-jarige oud-wereldkampioen der auto coureurs, zo deelde een woordvoerder van de grootste motorfietsenfabriek van Japan mee, zal vandaag het aangebo den contract tekenen. Problemen rond de 24-uursrace van Le Mans waren er in juni van dit jaar oorzaak van, dat het contract van de Brit met Ferrari werd verbroken. De overige Grand Prix- races van het seizoen 1966 reed Sur tees voor Cooper-Maserati. In het eind klassement van de competitie om de wereldtitel werd de veelvoudige oud wereldkampioen motorrennen tweede achter de Australiër Jack Brabham. MELBOURNE Dinsdag zijn in Melbourne de tenniskampioenschappen van Victoria voortgezet met de partij en uit de vierde ronde heren-enkelspel en de derde ronde dames-enkelspel. Bij de heren kwamen Tony Roche (Austr.), Arthur Ashe (VS) en Barry Phillips- Moore (Austr.) een ronde verder. Roche won in straight sets (6-4, 8-6, 6-2) van de Amerikaan Anthony Fox, Ashe ver sloeg de Australiër Bill Bowrey met 4-6, 6-4, 7-5, 6-3 en Phillips-Moore had niet al te veel moeite met zijn landge noot Neil Frazer: 7-5, 6-3, 6-1. Bij de dames zegevierde het ach ternichtje van de cellist Pablo Casals, Rosemarie Casals (VS), met 6-1, 2-6, 6-1 over de Australische Jill Blackman, terwijl Judy Tegart (Austr.) de Ame rikaanse Nancy Richey, vijfde op de wereldranglijst, uitschakelde. De set standen waren 6-3, 6-4. VEENENDAAL Maandagavond versloeg V.D.C. I de kampioensgegadig de Ons Genoegen II uit Zeist met gro te cijfers en vervulde daarmee zijn spor tieve plicht tegenover de andere kan didaat, „D.E.Z." uit Culemborg. Laatst genoemde club heeft in de laatste wed strijd tegen V.D.J.-Excelsior aan een gelijk spel genoeg om zich kampioen van klasse IA te kunnen noemen. De Zeistenaren, die door de belang rijkheid van deze wedstrijd onder hoog spanning speelden, vonden een rustig V.D.C. tegenover zich, dat niets meer te verliezen had. O.i. is dit wel de voor naamste factor voor de grote nederlaag van Ons Genoegen. Dit was de laatste wedstrijd van V.D.C.. Hier volgt de gedetailleerde uitslag: 1. J. Vermeer—J. F. Vrijs 2-0 2. H. v.d. BrandhofK. Osinga 2-0 3. A. KeijmanW. A. v.d. Linden 2-0 4. J. v.d. Vliert—G. B. v.d. Horst 1-1 5. E. de KleuverA. Gerrits 2-0 6. D. BoumanH. Verhoeff 0-2 7. W. v.d. HorL. Hoven 1-1 8. H. van BeekW. Zeypveld 2-0 9. B. ValkenburgH. W. Hol 1-1 10. E. SchaapA. Herben 2-0 ff Totaal 15-5 Nu de competitie voor V.D.C. I is af gelopen en ook voor het tweede tiental (nog 2 wedstrijden) het einde nadert, gaan de spelers weer hun volle aan dacht besteden aan de onderlinge com petitie, die nu ongestoord voortgang kan vinden. Het belooft zeer spannend te worden, omdat D. Bouman reeds H. v.d. Brandhof en de clubkampioen J. Vermeer versloeg! Relatief gaat hij dan ook aan de leiding met 9 punten uit 6 partijen. W. de Kleuver behaalde 10 uit 8, Tollenaar 9 uit 8, de Rader 8 uit 6. H. van Beek 7 uit 5 en B. Valken burg 7 uit 6. In deze volgorde zullen ongetwijfeld wijzigingen komen, als de „groten" meer partfleh hebben ge speeld. Voor nieuwe leden en nu den ken we op de eerste plaats aan de ster ke dammers in Veenendaal, die vroeger lid waren en met wier hulp V.D.C. ze ker weer naar de hoofdklasse kan door stoten is nu nog volop gelegenheid in clubverband met deze denksport mee te doen. Het bestuur hoopt maandag in ieder geval enkele nieuwe gezichten te zien. de beide Rhevo-teams in deze compe titie. De dameswedstrijd tussen de teams van Rhevo en VKS werd er één met weinig aantrekkelijk spel. Het spel van VKS was zeer slecht verzorgd en de meest elementaire technische handelin gen werden keer op keer verkeerd uit gevoerd. Voor de dames van Rhevo was er weinig fraais aan. Zonder de minste inspanning konden ze deze wedstrijd in drie sets uitmaken en wel met de spre kende setcijfers 15-8, 15-10 en 15-4. De wedstrijd, die hierop volgde, was eveneens van een niet al te beste kwa liteit. USS 11 kampte met een tekort aan goed ingespeelde spelers, waardoor de wedstrijd een wat rommelig karak ter kreeg. USS had al gauw zijn kruit verschoten. Rhevo was steeds de betere ploeg, doch verzuimde punten te scoren. Het leek erop, dat Rhevo deze eerste set wel zou gaan winnen, maar USS liet blijken niet voor niets naar Rhenen te zijn gereisd. Met 12-15 wonnen de studenten deze set en Rhevo stond met 0-1 achter. Maar alsof er helemaal niets gebeurd was trok Rhevo in de volgende sets fel ten strijde. Al gauw bleek dat de ge wonnen eerste set van USS een uitschie ter was geweest, want nu kon Rhevo doen wat het wilde en kwam USS er niet meer aan te pas. Slag op slag was raak en Rhevo stond niets meer af. Het won dan ook de drie resterende sets met 15-8, 15-5 en 15-8 en daardoor deze wedstrijd hogelijk verdiend met 3-1. Door deze overwinningen blijven de beide Rhevo-reams ongeslagen en lei den in resp. de derde en vierde klas van de bond. Het ziet er dan ook naar uit dat, als er in de tweede helft van de competitie net zo trouw en hard wordt getraind als thans het geval is, minstens één van beide teams een gro te kanshebber blijft op de titel. ADVERTENTIE van vers fruit specialist in vruchten- brandewijnen Aardbeien-, abrikozen-, ker sen-, sinaasappel-, frambozen-, en citroenbrandewijn, bessen jenever en zoete schillen. Bij Uw slijter - Geen statiegeld. Het is thans definitief zeker dat de Europa Cup-wedstrijd Liverpool - Ajax woensdag 14 december op de televisie komt. De uitzending duurt van 20.25 tot 22.15 uur. De commentator moet nog worden aangewezen. DEN HAAG Ada Kok zal op 28 december in Florida deelnemen aan de tweede jaarlijkse zwemwedstrijden van de Hall of Fame. Zij ontving voor deze wedstrijden 'n uitnodiging van de AAU (American Athletic Union). Charles Rittcm zal Ada Kok vergezellen. AMERONGEN Door de slechte weersomstandigheden in het weekeinde werden alle wedstrijden van de Ame- rongse korfbalclub afgelast. Ook zater dag zijn alle twaalftallen vrij. Alleen op 10 december zal het tweede elftal nog een wedstrijd spelen en wel tegen Meeuwen-3 uit Putten. Daarna gaat de winterperiode in. Eind december en in januari en februari worden dan micro wedstrijden in Utrecht gespeeld. Precies op de helft van de competitie ziet de stand er als volgt uit: Hemur-Enge 7-11; Antilopen 7-10; Meeuwen 6-9; Austerlitz 6-8; VIKO 6-6; Midlandia 8-6; KVO 7-2; Fortissimo 7-0. Het eerste twaalftal dus fier aan de leiding. Er zal echter hard getraind moeten worden om deze topplaats te handhaven. Het tweede twaalftal ver keert nog in de onderste regionen, ter wijl ook de aspiranten nog laag geklas seerd staan. Verwacht mag echter wel worden dat hierin verbetering zal ko men. VEENENDAAL In het district Vee nendaal werd maandagavond de compe titie voortgezet. In Rhenen speelde het eerste team van Driehoek tegen het eerste van Kunstmin uit Leerdam. De laatste won deze ontmoeting met 6-1. De punten kwamen op naam van Hey- mering (remise), Stichter (winst) en Schrijvershof (winst). De biljartvereniging Vonk deed het maandagavond minder goed. Het eerste team verloor met 5-2 van Sportlust in Eist. F. van der Nat verloor van C. Kaspers, W. van Asselt verloor van A. van Leth, terwijl W. van Asselt in zijn partij tegen A. Lekkes de eer door een zege redde. Ook het tweede team van BW moest te Leerdam zijn meerdere erkennen in Kunstmin-2. M. van Leeuwen, J. W. v. Hardeveld en J. Hardeveld (senior), verloren resp. van Teunissen, Soomer en Basch. De uitslag was 7-0 voor Kunstmin-2. Dinsdagavond zijn in het Olympisch Stadion de prijzen üitgereikt van de stadion-baancompetitie. Amateur sprinter Jan Jansen ont Jing de beker uit handen van de nieuwe stadion directeur, de heer J. Melchers. De scheidende directeur, de heer Dick Bessem (midden) keek of alles goed ging. De spelers van het Deense elftal heb ben op het bijveld van het Feyenoord- stadion nog stevig getraind. Men ziet op de voorgrond Nills Möller, Kjeld Thorst (aanvoerder) en Münck Jensen. VEENENDAAL NSVS-speler J. W. Heykamp is met ingang van 17 novem ber voor vijf wedstrijden, waarvan 2 voorwaardelijk met een proeftijd van 1 jaar, van het eerste elftal geschorst. ARNHEM Dezer dagen werd in Arnhem de halve finale gespeeld om de titel „Nationaal Klaverjaskampioen van Nederland". Er namen 204 spelers aan deze wedstrijden deel, die zich voor de ze halve finale via in totaal 28 plaatse lijke voorrondes plaatsten. De winnaars waren de paren A. H. Bras - L. J. Bras uit Dordrecht, E. Hekhoven - E. Hek hoven uit Utrecht, de heer en mevrouw Philippo uit Haarlem, D. van Kum - J. van der Burg uit Utrecht en Hunnik - Eykelekamp uit Deventer. KOOTWIJKERBROEK Kootwijker broek heeft bijna een ijsclub gevormd. Om deze winter op verantwoorde wijze gebruik te kunnen maken van het re- creatiemeer „De Loofles" heeft men een voorlopig bestuur gevormd. VEENENDAAL GVVV-speler J. Budding is met ingang van 1 november geschorst voor zes wedstrijden, waarvan drie voorwaardelijk, van het vierde elf tal. Proeftijd een jaar. ZEIST 212 rijders namen vorige week deel aan de rit van de Zeister Slotridders. Niet alleen uit de directe omgeving kwamen de automobilisten, maar ook uit onder meer Deventer, Lei den, Den Haag, Amsterdam en Rotter dam. De rit was uitgezet door de heren A. G. Verbeek en F. van Bueren. Win naars werden: Klasse A: E. van Lien- den uit Zeist; Klasse B: J. B. van de Marei uit Amersfoort; Klasse C: A. Jans uit Amersfoort. EDE Winnaar van het school- schaaktoernooi in Ede is het christelijk Streeklyceum geworden. In de kantine van „Arbeidszorg" aan de Zanderijweg werden door de heer Dekkema, ambte naar van jeugd- en sportzaken, de prij zen uitgereikt. Tweede werd de chr. UTS en op de derde plaats eindigde de chr. ULO. APELDOORN Het nationale kampioenschap anker kader 47/1, dat morgen middag om 1 uur op de matchtafels in Orpheus begint, zal een antwoord moeten geven op de vraag, wie ons land op de Europese kampioenschappen in het Franse plaatsje Marc-en-Baroeul, medio maart van het volgend jaar, gaat vertegenwoor digen. Velen tippen de slanke Ossenaar Tini Wynen als de grootste kans hebber, temeer daar Henk Scholte eerst vandaag terugkomt van een ongetwyfeld zware demonstratiereis door Japan. Insiders zyn er bovendien van overtuigd, dat titelverdediger Tini Wynen over meer kaderspelcapaciteiten beschikt dan een Henk Scholte of een Hans Vultink. Ook Hans Vultink behoort toch tot de kanshebbers. Er zijn maar weinig sporten, die zo veel tijd eisen van een speler als de biljartsport, tenminste als men tot de „toppers" behoort. Tini Wijnen speel de vorige week vrijdag tot en met zon dag in Amersfoort om zich een plaats te verwerven voor de nationale titel- wedstrijd anker kader 47/2, die van 15 tot en met 18 december in Emmeloord worden gehouden. Daartussen komt hij nog even vier dagen in Apeldoorn voor het anker kader 47/1. Volgende week woensdag tot en met zondag is Wijnen weer in Amersfoort te vinden, waar hij deelneemt aan de grote internationale wedstrijden met als inzet het Europees kampioenschap pentathlon. Tini Wijnen blijft er uiterst rustig on der. Hij is een figuur, die zich bij de moeilijkste omstandigheden kan aan passen. Een prachtig voorbeeld hier van maakten wij vorige week in Amersfoort mee, toen in de wedstrijd zaal de geluiden klonken van een beat- feest, dat in de aangrenzende zaal werd gehouden. Onder deze moeilijke omstandigheden roffelde Wijnen een slotserie van 250 caramboles uit zijn keu. „Als ik in de serie zit hoor ik vrijwel niets", was het veelzeggende commentaar. Een topbiljarter vergeet gewoon zijn omgeving wanneer hij ge concentreerd is. Over zijn kansen in Apeldoorn is Wijnen niet erg optimis tisch. Een belangrijke reden heeft hij hiervoor wel, want Wijnen is bijna een jaar uit het wedstrijdwezen geweest, omdat dit niet met zijn werkzaamhe den kon worden gecombineerd. Deze moeilijkheden zijn inmiddels opgelost en zijn huidige baan van automobiel vertegenwoordiger biedt hem meer vrijheid om zijn geliefde sport te be oefenen. De kansen van Wijnen zijn in werkelijkheid zeer groot. Vorig jaar demonstreerde hij in Oldenzaal in deze spelsoort een geweldige vorm en finish te met een algemeen moyenne van 28.37 caramboles, hetgeen een nieuw Nederlands record betekende. Wijnen beheerst deze spelsoort als geen ander in de wereld en alleen zijn gebruikelij ke slordigheidjes kunnen hem van pro longatie van dè titel afhouden. Ook Hans Vultink behoort tot de ge gadigden en deze rustige, jeugdige ho telhouder uit Aalten verkondigde in Amersfoort aan iedereen, die het maar horen wilde, dat de hoogste serie van 198 (Henk Scholte) in Apeldoorn ver beterd zal worden. De KNBB heeft inmiddels ook zes arbiters aangewezen voor dit kam pioenschap. Het zijn: M. Gobets (Alk maar), A. N. de Kleine (Zwolle), A. Klaassen (Baarle Nassau), Jacob Sweering (Amsterdam) en Bob Jansen (Rotterdam). Hiervan staan Gobets, Sweering en De Kleine op de interna tionale lijst van de KNBB. Na de opening om een uur verschij nen eerst aan de biljarts Vultink tegen Roodenburg en Beekman tegen Ja cobs. Om half vier komen dan Wijnen- Van Leur en Jansen-Sundquest. Jansen is invaller voor Scholte. Uit de voor verkoop blijkt, dat er grote belangstel ling voor dit evenement bestaat. AMSTERDAM Een aantal aan deelhouders in de Volks Aandelen Trust (V.A.T.) N.V. te Amsterdam, veront rust over het gevoerde beleid bij deze vennootschap, heeft by notariële akte een stichting opgericht, die zich ten doel stelt op te komen voor de belangen van VAT.-aandeelhouders, aldus wordt meegedeeld door de heer W. C. Posthu mus Meyjes namens het bestuur der stichting. Hieraan voegt hij toe, dat aandeelhouders, die de behartiging van hun belangen aan de stichting willen toe vertrouwen, zich schriftelijk kunnen wenden tot de Vereniging Effectenbe scherming in Den Haag (Riouwstraat 167). Zoals bekend, zal zaterdag 3 decem ber in de RAI te Amsterdam een jaar vergadering van de V.A.T. worden ge houden. In die vergadering komen de jaarstukken 1965/'66 aan de orde, maar tevens een voorstel om tot liquidatie van de vennootschap over te gaan. Voornoemde stichting stelt zich op 't standpunt, dat nu er over de vordering die de V.A.T. heeft op gebr. Teixeira De Mattos dan wel op de Forum Bank, nog geen zinnig woord is te zeggen, het niet opportuun genoemd kan worden reeds thans een voorstel tot liquidatie ter tafel te brengen. Het moet name lijk als een aan zekerheid grenzende waarschijnlijkheid worden aangenomen, dat ter vergadering geen quorum voor een liquidatiebesluit aanwezig zal zijn. Volgens de statuten dient dan binnen een maand een nieuwe vergadering te worden belegd. In beide vergaderingen wil de stich ting, haar zij meedeelt, zich met klem tegen liquidatie verzetten, al was het alleen al, omdat het nu nog bestaande contact tussen aandeelhouders zou wor den verbroken. Immers, de huidige aandeelhouders zijn tezamen de juridische eigenaren van de vennootschap. Zou de V.A.T. als gevolg van een liquidatie uiteenvallen, dan zal de overgrote meerderheid van aandeelhouders de stukken als volledig waardeloos beschouwen, terwijl nog al tijd de mogelijkheid bestaat, dat uit de ADVERTENTIE AMERONGEN Voor het weekeinde staat er voor DVSA het volgende op het programma Zondag: Om half drie wordt te Utrecht de ontmoeting KDS - DVSA ge speeld. KDS staat bijzonder goed op de ranglijst. Verwacht mag worden dat het voor de Amerongers wederom bijzonder moeilijk zal worden. Om 13.15 vertrekt men vanaf garage Correct. Het tweede elftal speelt om 12.00 uur tegen CDN-3 te Driebergen. Zaterdag: Het eerste elftal van de zaterdagafdeling, dat zaterdag j.l. on nodig verloor, speelt om 14.30 uur te Soesterberg tegen de gelijknamige ploeg. Het tweede elftal ontvangt om 14.30 uur op de Burgwal KULAN-3. Zaterdag zijn alle jeugdelftallen vrij. VEENENDAALMaandagavond ont moetten de jongens van de Veenendaal- se Instuif en het Renswoudse „De Straat Af" elkaar. Het totale aantal punten, dat de Veenendaalse jeugd in de wedstrijden behaalde, was 20.607, DSA kwam niet verder dan 18.250 pun ten. Deze puntenaantallen doen goed uitkomen, dat de wedstrijden nagenoeg gelijk opgingen. Het was volgens de lei ding van de Instuif een nuttige en ge zellige contactavond. PARIJS. Jacques Anquetil en z'n ploegleden rijden in het jaar 1967 voor een nieuwe groepering „BIC". Zijn co-équipiers zijn Stablinsky, Aimar, Novak, Theillière, Grain, Le- meteyer, Milesi, Leduc, Bolley, Riotte, Campagnaro, Lepachelet, Jacques Guiot (allen Frankrijk). De Nederlan der Den Hartog, de Spanjaard Jime nez, de Belg Stegemans en de Duit sers Adler en Wolfshohl. boedel Teixeira De Mattos, resp. Fo rum Bank, een bedrag ter beschikking komt. Om diezelfde reden worden im mers vele zg. Indische vennootschappen op „een laag pitje" gehouden. Dat zou ook met de VAT zo kunnen gaan, meent het stichtingsbestuur. De stichting meent dan ook dat de heer C. Verolme (enig lid van de raad van bestuur van de V.A.T.), om welke reden dan ook, zo snel mogelijk van de V.A.T. af wil, en daarbij de belangen van de zeer vele kleine aandeelhouders zou veronachtzamen. (Op de vorige jaarvergadering werd besloten later te beslissen over de ver dere toekomst van de V.A.T. Gedacht werd aan een beleggingsmaatschappij in de sfeer van de televisie. Dit voorne men werd echter doorkruist door de déconfiture van het bankiershuis Teixei ra De Mattos). AMSTERDAM De stemming voor de internationale waarden is gistermid dag bij de opening licht verdeeld ge weest. Het opmerkelijkste hierbij was de zwakke tendentie voor Hoogovens en Kon. Olie. Hiervoor waren echter oor zaken aanwezig. Voor Kon. Olie geldt dat het consortium van internationale olie-maatschappijen in beginsel akkoord gaat met de wens van de Sjah van Iran om de produktie.te verhogen. Hiermee wil Iran hogere inkomsten incasseren] Een belangrijke produktieverhoging zou kunnen leiden tot moeilijkheden bij de afzet, hetgeen nadelig is voor de olie maatschappijen. Verder zijn er de on enigheid tussen Jordanië en Israël. Kon. Olie noteerde op 125.80 ca. 70 cent be neden de voorgaande slotprijs. De zwak ke stemming voor Hoogovens wordt veroorzaakt door de belangrijk lagere winst van het Duitse staalconcern Hösch. Hoogovens heeft in dit bedrijf een groot belang. De laatste jaren heeft Hösch steeds tien procent dividend uit gekeerd. Hoe hoog het eerstvolgende di vidend zal zijn, dient te worden afge wacht. De beurs is te dien aanzien niet optimistisch. In de morgenuren werd Hoogovens verhandeld op ca. 257, te gen gisteren als officiële koers 265. Philips opende goed prijshoudend op 74.50, trok later even aan tot 74.90 om op ca 74.40 te sluiten. Unilever deed het beter door na een opening op 81.70 ver der uit te lopen tot 82.40, waarmee een koerswinst werd geboekt van 1.30. AKU daarentegen daalde van 52.50 tot 52. KLM werd wederom hoger geadviseerd doordat dit fonds gisteren in Wall Street anderhalve dollar hoger sloot. De New Yorkse beurs was voor de eigen markt gemakkelijker, alleen de luchtvaart maatschappijen reageerden er gunstig op de hogere winst over de maand ok tober. De activiteiten van gisteren in de scheepvaartsector behoorden vandaag tot het verleden. Deze hoek bleef we derom voor alle fondsen gesloten. Uit de advieskoersen viel af te leiden dat de stemming er prijshoudend was. De cultures lagen wat verdeeld in de markt. De Staatsfondsenmarkt kon zich goed handhaven. De 7 pet. nieuwste obligaties BNG werden in-officieel op 99 3/8 verhandeld. De uitgiftekoers was 99. In de lokale afdelingen viel bitter wei nig te beleven. De aandelen Schevenin- gen (EMS) werden voor de defde ach tereenvolgende dag wederom iets lager geadviseerd. Dit op de onzekerheden ten aanzien van het verwisselingsaan- aanbod. De beurs wacht nog steeds op een bericht hierover. De door de minister-president prof. dr. J. Zijlstra uitgesproken regerings verklaring, welke via de radio ter beur ze viel te beluisteren, trok de nodige belangstelling. Het was nog te vroeg voor commentaar op deze verklaring. ROTTERDAM De omzetten van het moederbedrijf van Van Melle N.V. en die van de buitenlandse vestigingen over de eerste negen maanden van 1966 hebben zich op het peil over de zelfde periode van 1965 kunnen hand haven. Dit deelt de directie in een tus sentijds bericht mee. Als gevolg van de gestegen kosten en lasten was het derhalve niet mogelijk om de winst over de periode januari/ september 1966 te handhaven op het gun stige peil van 1965. Deze vertoont een merkbare daling. Het eindresultaat over 1966 zal echter merkbaar gunstig worden beïnvloed door dividenden van dochteronderne mingen over de winsten van voorgaan de jaren. (De nettowinst over 1965 bedroeg f 1.024.000, het dividend twintig procent in contanten. De aandelen Van Melle worden op de incourant^ beurze genoteerd).

De Vallei | 1966 | | pagina 11