„lach" klik trek klaar 15 seconden na „klik" is uw foto klaar f 74,50 10 januari wordt geen nationale feestdag Barbados Groepspraktijk in Utrecht De Polaroid Swinger Geef de komende feestdagen iets bijzonders. Geef een Polaroid Camera. Animo voor binnenlands luchtnet vrij groot Over de grenzen DUITSERS BETOOGDEN TEGEN N.P.D. Trouwdag prinses Margriet Claus ontslaat veertig man Vier artsen gaan samenwerken Alles wat u met een Polaroid Land camera, te doen hebt is: richten, op de knop drukken en de filmenvelop uit de camera halen. 15 Seconden later trekt u het negatief los en u ziet de foto die u juist genomen hebt. Scherp. Duide- lijk. Briljant. De Pola- KSmM roid camera maakt het u jpSp wel zeer eenvoudig, doet ^Sét eigenlijk alles wat met fotograferen samenhangt - automatisch! Hebt u niet precies dat moment geschoten dat u had wil len nemen - dan kielh u eenvoudig nog een keer, en in een paar tellen hebt u de juiste foto van het juiste moment,de foto waar u altijd weer met plezier naar kijkt. Wanneer u eens 15 seconden over hebt, loop dan even bij uw fotohandelaar binnen. Hij zal u graag op de foto zetten, en dan zult u zelf ont dekken wat een uniek Sinterklaasgeschenk een Polaroid camera is. Met model 104 kunt u - in 60 seconden - ook kleurenfoto's maken. Prijs ƒ225,— GASTEIS Klacht geseponeerd tegen ir. Van Dis Hotel in Heiloo uitgebrand DONDERDAG I DECEMBER 1966 ADVERTENTIE T&UroW' to hM |«tf«pen>crd fnnMimvh vin Polaroid CorporaSon, ttmbrMg», Mm. U.S.A. *Swtog«' to Mn tiamtotoiMrfc van PetoroM CorporMfon, CambiWgo, Mm, U.S.A. DEN HAAG Dinsdag 10 januari, de huwelijksdag van prinses Margriet en mr. Pieter van VoUenhoven, zal niet worden gevierd als een nationale feest dag. Voor scholieren en ambtenaren in Den Haag, waar het huwelijk wordt voltrokken, geldt voor vrije uren op die dag dezelfde regeling als op de jaarlijkse Prinsjesdag. De gemeente Den Haag zorgt maan dag 9 en dinsdag 10 januari wel voor veel vlagvertoon en versieringen langs de routes, die het jonge paar beide da gen zullen volgen. Zo zal o.m. de flood- light-belichting van nionumenten, gebou wen en gevels, die voor het eerst in de Sinterklaasweek is ontstoken, ook in de avonduren van 9 en 30 januari worden ingeschakeld. Prinses Margriet is het petekind van de Nederlandse koopvaardij. Daarom zal bij de ingang van het Binnenhof ©en scheepsmast worden opgericht. Daaraan worden, na de huwelijksinze gening in de Grote- of st. Jacobskerk, seinvlaggen gehesen. Bij de toreningang van de Grote Kerk zullen vlaggen worden geplaatst van Nederland, Suriname en de Antillen. De vele schuttingen in de directe omgeving van de Grote Kerk zullen voor de gele genheid door middel van versieringen aan het oog worden onttrokken. Het is verder de bedoeling van het Haagse gemeentebestuur een beroep te doen op de winkeliersverenigingen in de Korte- en Lange Poten, het Noord einde en de Theresiastraat om de kerst verlichting intact te houden en in de avond van 10 januari wederom te ont steken. Opmerkelijk is de grote belangstel ling van de zijde van de buitenlandse pers voor het huwelijk van prinses Margriet: er zijn bij de R.V.D. bijna evenveel aanvragen ingediend als voor het huwelijk van prinses Beatrix. Dat geldt evenzeer voor zaterdag 10 decem ber, de ondertrouwdag te Baarn. De Rijksvoorlichtingsdienst heeft mee gedeeld, dat de volgende personen de uitnodiging tot bijwoning van de kerke lijke inzegening van het huwelijk van prinses Margriet en mr. Pieter van Vol lenhoven hebben aanvaard: Prinses Alice, gravin Athlone en lady Ariel Keith; prinses Christina van Zwe den; prins Charles van Luxemburg; prins Friedrich Wilhelm van Pruisen, oudste zoon van prins Louis Ferdinand en prinses Kyra van Pruisen; zijn zuster prinses Kira Auguste van Pruisen; la dy Elisabeth Anson en mej. Christina von Amsberg, jongste zuster van prins Claus, die beiden bruidsmeisjes waren bij het huwelijk van prinses Beatrix. Ook Reverend Winfield Burggraaff, die prinses Margriet 29 juni 1943 te Ottawa heeft gedoopt en zijn echtgeno te zullen bij de plechtigheid aanwezig zijn. AMSTERDAM. De Amsterdamse officier van Justitie, mr. J. J. Ab- spoel, zal geen gevolg geven aan het verzoek van de heer C. C. van den Hoogen, leraar Nederlands in de hoofd stad, om een onderzoek in te stellen naar uitlatingen, die ir. C. N. van Dis (Tweede-Kamerlid voor de Staatkun dig Gereformeerde Partij) heeft ge daan in een interview in „Vrij Neder land" van december 1965, die volgens de heer Van den Hoogen smalende Godslasteringen zijn. De uitlatingen leveren op geen enke le wijze het delict op van artikel 147 W.v.S. (smalende Godslastering), al dus mr. Abspoel. Zij zijn niet gericht op God, maar op bepaalde mensen met bepaalde opvattingen. Of het een belediging van een volksgroep is, werd niet in de klacht gesteld, zo voegde mr. Abspoel er nog aan toe. De klacht is geseponeerd. Op de morgen van uitspraak van de Amsterdamse rechtbank, begin novem ber, in de zaak van de schrijver Ge rard Kornelis van het Reve, die niet schuldig werd bevonden aan „smalen de Godslastering" en deswege ontsla gen werd van rechtsvervolging, deed de heer Van den Hoogen per brief zijn verzoek aan de officier. In het interview, waarvan citaten in de brief waren opgenomen, kwam de schrijver Van het Reve ter sprake. Ir. Van Dis stelde het onmogelijk te ach ten, dat een homoseksueel kan gelo ven. Volgens hem komen homo seksuelen in de hel terecht. (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG. Van 29 augustus, de openingsdag, tot eind oktober vervoer den de twee Friendships van de Neder landse Luchtvaart Maatschappij op de binnenlandse luchtlijnen Groningen - Twente - Schiphol v.v. en Schiphol - Rotterdam - Eindhoven - Maastricht vv. bijna tienduizend passagiers: 9640 luchtreizigers, hetgeen neerkomt op 'n gemiddelde bezettingsgraad van 54 pro cent. Dat resultaat heeft bij de N.L.M. de verwachtingen overtroffen. De hoogste bezettingsgraad werd ge boekt op de ochtendvluchten uit Gro ningen via. Twente naar Schiphol: 69 procent. Het is bovendien vaak voor gekomen, dat het toestel volledig be zet uit Twente vertrok. Het slechtste resultaat werd geboekt op de zondag avondvluchten hit Maastricht: gemid deld dertien procent (44 passagiers op tien vluchten). Teneinde enigszins tegemoet te ko men aan de verlangens van Rotter dam, is per 1 november de Maasstad op de vrijdagen eveneens betrokken bij de twee heen- en twee retourvluch ten Amsterdam - Maastricht via Eind hoven. Tot die datum was er 'n vlucht Schiphol - Eindhoven - Maastricht v.v. en een vlucht v.v. waarin Rotterdam was opgenomen. Ongeveer drieduizend van de 9640 reizigers maakten gebruik van de N.L.M. als aansluiting op inter nationale lijnen. Over de financiële reshltaten valt nog weinig te zeggen. Daarmee wil de N.L.M. liever wachten tot het jaar overzicht. Na de gunstige aanlooppe riode van eind augustus tot eind okto ber, komen de wintermaanden. Wel heeft de N.L.M. een aantal mogelijkhe den in studie genomen om te komen tot een optimale rentabiliteit van het binnenlandse luchtnet, waarmee 29 augustus een proefperiode van twee jaar werd ingezet. Tot die mogelijkheden behoren o.m.: het uitvoeren van charters en speciale vluchten, aansluitingen tijdens de weekeinden op het Ité-vervoer van de K.L.M. (aan- en afvoer van vakantie gangers) en vrachtvervoer op beperk te schaal. Op die manier zouden beide Friendships extra kunnen worden in geschakeld om tot een rendabeler ex ploitatie te komen. DEN HAAG Veertig vaji de hon derd vijftig man personeel van Claus' Meubeltoonzalen in Amsterdam is ont slag aangezegd. De ontslagen werkne mers krijgen hun loon over december, alsmede een gratificatie uitbetaald. Volgens de directie van Claus, sprui ten de ontslagen niet voort uit finan ciële moeilijkheden, maar uit een ad ministratieve reorganisatie. Doordat Claus van groothandel detaillist is ge worden, is veel administratief werk overbodig geworden. Daarentegen is er een grotere vraag naar verkopers ont staan, HEILOO Woensdagavond om zes uur is brand uitgebroken in het café- restaurant „De Oude Herberg" van mevrouw R. Jansen aan de Rijksstraat weg te Heiloo. Dj brand is vermoede lijk veroorzaakt door een te fel branden de kachel op de bovenverdieping, waar vier kachels brandden. Toen een voorbijgangster de bewo ners had gewaarschuwd, bleek de bo venverdieping al niet meer bereikbaar te zijn. De brandweer van Heiloo kon er niet in slagen de brand te bedwingen, waarna de hulp van de Alkmaarse brandweer werd ingeroepen, zodat ten slotte met achttien stralen water kon worden gegeven. De brand was hierna speodig bedwongen. Het gebouw en het restaurant zijn ge heel uitgebrand. Hl msm mmmmsm Om middernacht van dinsdag op i woensdag is het Westindische eiland Barbados 's werelds nieuwste onafhan kelijke staat geworden. Er was vuurwerk en de kerkklokken luidden, toen aan ruim drie eeuwen Britse overheersing een einde kwam. Barbados is het 26ste lid van het Britse Gemenebest geworden. Het heeft ook de wens te kennen gegeven zich aan te sluiten bij de Verenigde Naties en bij de Organisatie van Amerikaan se Staten. Onder de officiële gasten in Bridge town waren de hertog en de hertogin van Kent, en de president van het Amerikaanse opperste gerechtshof Earl Warren. Zij zagen hoe de Union Jack omlaag gehaald werd en vervan gen door de blauw-witte vlag van het onafhankelijke Barbados. Het driehoekige suikereiland, waar als eersten in 1625, Britten voet aan wal zetten, heeft een oppervlakte van 166 vierkante mijl en een inwoner tal van ongeveer een kwart miljoen zielen, voor het merendeel van Afri kaanse afstamming. Barbados is de vierde Britse kolonie in het Caraibische gebied, die dit jaar onafhankelijk geworden is. De andere waren Jamaica, Guyana en Trinidad- Tobago. Er dreigde regen toen de hertog van Kent een boodschap voorlas van zijn nicht, koningin Elizabeth van Engeland, en de macht overdroeg aan premier Errol' Barrow. Barrow is een 46-jarige ex-RAF- vlieger die na de tweede wereldoorlog naar Barbados terugkeerde en zich in de politiek begaf. Voor de onafhankelijkheid heeft Bar row verklaard, dat hij om het lidmaat schap van de Organisatie van Ameri kaanse Staten zou vragen zonder te wachten op andere Britse Gemenebest leden op het Westelijk halfrond. De nieuwe premier is leider van de „democratische partij van de arbeid", die in het Huis van Afgevaardigden over 14 zetels beschikt. Later op de dag werden Barrow en zijn ministers door Sir John Stow, de nieuwe Britse gouverneur-generaal van Barbados, beëdigd. Naar de onafhankelijkheidsfeesten 2ijn afgevaardigden gestuurd door ne gen Latijns-Amerikaanse en aangren zende Caraibische landen met uitzon dering van Haiti en Cuba. In totaal zijn 49 landen en gebieden vertegenwoor digd. De gouverneur van Porto-Rico, Ro berto Sanchez Vilella, had bericht van verhindering gestuurd omdat in San Juan een speciale zitting van de wet gevende vergadering aan de gang was. Cuba was niet uitgenodigd, verklaarde premier Barrow, omdat men niet het risico van een boycot door andere La tijns-Amerikaanse landen wilde lopen. Haiti liet men links liggen, omdat men er het regime van president-dictator Frangois Duvalier afwijst. Barbados, wel genoemd „Engeland met palmen", vanwege de vele Engels aandoende landschappen en tradities, heeft het grootste aantal men sen van West-Indië dat lezen en schrij ven kan. Dinsdag heeft premier Barrow een persconferentie gehouden, waarop hij enig licht heeft laten schijnen over de toekomstige politiek van zijn land. Hij zei dat hij gekant was tegen eenzijdige Amerikaanse acties op het Westelijk halfrond, zoals het sturen van troepen vorig jaar naar de Dominicaanse re publiek. Barbados is bereid tot het onderhou den van vriendschappelijke betrekkin gen met de Sovjet-Unie en alle andere welwillende landen. Engeland werd door Barrow berispt voor het niet oplossen van de Rhode- sische kwestie, maar hij zei niet zover te willen gaan dat Barbados blanke sportlieden uit Rhodesië of Zuid-Afrika zou weren. (Van een onzer redacteuren) DEN HAAG In de Utrechtse wijk Overvecht zullen vier artsen gezamen lijk een praktijk gaan voeren. De prak tijkruimte zal worden ondergebracht in een nog te bouwen gezondheidscentrum. Gezamenlijk krijgen de artsen een be handelkamer, afzonderlijk een spreek- en onderzoekkamer. Het initiatief, ge steund door rijk en gemeente, is geno men door het Nederlands Huisartsen In stituut te Utrecht. De vier artsen behouden ieder hun eigen patiëntenkring. In noodgevallen kunnen zij elkaar echter vervangen, hetgeen als een groot voordeel wordt gezien voor de patiënt. Aangezien de vier artsen geregeld contact met elkaar hebben, zijn zij op de hoogte van de ziekten van eikaars patiënten, wat voor de patiënt bij vervanging van groot be lang is. Administratief en organisatorisch wor den veel kosten gespaard. Kostbare ap paratuur kan gezamenlijk worden aan geschaft. BONN In Hamburg en in Oberur- sel, bij Frankfurt, hebben enkele dui zenden personen gedemonstreerd tegen de Nationalistische Duitse Partij NDP. Naar schatting vijfduizend Hambur gers hebben een optocht door de bin nenstad gehouden om blijk te geven van hun misnoegen over de opkomst van de neo-nazistische NDP. Er werden tal van anti-NDP-leuzen meegedragen. Een er van luidde „één Adolf is genoeg voor ons". Hiermee werd een parallel ge trokken tussen Adolf Hitler en de NDP- voorzitter Adolf von Thadden. Aan 't hoofd van de lange stoet ging Heinz Ruhnau, minister van Binnen landse Zaken van de deelstaat-Ham burg. In een toespraak zei hij: „Wij zullen niet toestaan dat de hoop der jon- gemersen en die van het hele volk op een vrede voor de tweede maal door politieke charlatans wordt ver woest. De zg. nationale macht, zei Ruh nau, was in feite de grote vijand van de natie. De naam van Duitsland was erdoor door het slijk gehaald. Er hadden geen incidenten plaats en men ging vreedzaam uiteen.

De Vallei | 1966 | | pagina 10