Tweeduizend kinderen straks wekelijks les in nieuwe bad Kwam Sint per boot door de Hoofdstraat? Wie vindt de fout in deze foto? MATSER EHBO, redders, brandweer actief in B.Z.B.-wedstrijden \eiling Septer Tiel Ede bouwt 8000 huizen Afscheid na 52 jaar gas C.H. bundelt afdelingen Jaarlijkse strijd om wisselbeker AGENDA Sportstichting gaat instructiebad beheren en heeft nog meer pijlen op de boog Velden op sportpark nu flink onder handen HUUR WERD DRASTISCH VERLAAGD OMPLOEGEN Sint bezoekt ook „Hollantoriaantjes" Vluchtelinge meldde zich HOOGSTRAAT 1416 Wind hielp bomenrooiers VEENENDAAL Politie zoekt naar f 840, DONDERDAG I DECEMBER 1966 VEENENDAAL Als het nieuwe instructiebad, dat op de hoek van de Sportlaan en de Westelijke Rondweg door aannemer Gebr. v. d. Belt wordt gebouwd, gereed is, zul len bijna tweeduizend schoolkinderen daar per week een uur zwemonderricht kunnen krijgen. Deze voorlopige be rekening van de capaciteit van het bad, stemt het bestuur van de Veenendaalse Sportstichting tot voldoening omdat nu, zoals voorzitter Th. Diepeveen het uitdrukt „alle Vee nendaalse kinderen de kans krijgen zwemmen te leren". Het bad dat op initiatief van de stichting tot stand kwam, heeft de voortdurende aandacht van het bestuur omdat men er straks het beheer over zal gaan voeren. Helemaal zeker is dat nog niet, omdat de raad hier in laatste instan tie over zal beslissen. fmÊmmmmmmsms x v.. - - ln de raad werd onlangs nog een pluim op de hoed van de stichting gestoken. Het kant-en-klare instructiebad- plan werd als een welkome en aanvaardbare „tussen-op- lossing" gezien, omdat het gigantische overdekte zwem bad/sporthal-complex financieel niet haalbaar bleek. Sportstichting-secretaris W. van Offeren zegt: „Ja, dat oude plan, dat ongeveer vier miljoen gulden ging kosten, was veel te kostbaar. Via de provinciale adviseur voor lichamelijke opvoeding en sport hoorden we dat we een bestaand plan van de gemeente Vleuten zouden kunnen overnemen. Dat was in september. Een maand later was alles al in kannen en kruiken en kon er met de bouw worden begonnen. IJs en weder dienende zal het bad op 1 april van het volgend jaar worden geopend." om de harde bovenlaag van de velden te breken. De heer Diepeveen weet in dit verband te vertellen dat er door de Heidemij gaten in de grasoppervlakte zullen worden geboord, die dan later zullen worden volgestopt met grint. „We moeten de grond gaan verzan den", zo merkt hij op, „en wellicht dat men bij de aanleg een betere grassoort had kunnen begruiken." Voorzitter Diepeveen zegt voorts dat de verbetering van de terreinen een kwestie van jaren is. „Tussen de werk zaamheden door moeten de velden be speelbaar blijven, je kunt ze nu een maal onmogelijk gaan omploegen..." En om te besluiten met wat algeme ne opmerkingen: „We zitten echt niet stil Er wordt momenteel aan verschil lende projecten gewerkt. Dat is belang rijk, want de sport gaat in de Veenen daalse samenleving een steeds grotere plaats innemen. Dat brengt de ontwik keling van de tijd met zich mee...." Elk jaar kiest de sportstichting een andere voorzitter. De reden? „Die func tie neemt veel tijd in beslag", ant woordt de voorzitter, „en het moet al lemaal in m'n vrije tijd gebeuren, dat houd je niet eeuwig vol." Even later gaat de telefoon. De tele foniste van de gemeente Veenendaal is Tot ongeveer een maand geleden had de Sportstichting wat haar activiteiten betreft, nog maar weinig aan de weg getimmerd. De werkzaamheden van het bestuur beperkten zich in hoofdzaak tot het sportpark Panhuis en de verenigin gen, die daar hun wedstrijden spelen. Voorzitter Diepeveen windt er geen doekjes om als hij stelt, dat het beleid van de stichting soms met kritische blikken door de verenigingsbesturen be keken werd. Een van de „klachten" betrof de fi nanciën. „Ja", zo haakt de heer Diepe veen die de voorzittershamer sinds twee maanden hanteert maar al veel langer lid van de stichting is in, „daar zijn zo hier en daar misverstan den over ontstaan. Men vond de huur die men aan de stichting voor de vel den moest betalen, te hoog. Vergeet ech ter niet dat deze destijds door het col lege van B. en W. is bepaald. Dat was vóór onze tijd. Het hele sportpark heb ben wij in feite in erfenis gekregen..." Hij vertelt verder dat er wel terdege VEENENDAAL Een voertuig heeft de gevarendriehoek, die boven de ze bra in de Hoofdstraat hangt, stukgere den, zo werd gisteren de politie gemeld. De politie gaf het door aan de dienst gemeentewerken, die de zaak weer in het reine moet brengen. Men vraagt zich wel af, wat het voor een voertuig geweest moet zijn, dat zo hoog was. Men denkt zelfs aan een vaartuig, waarvan de mast dan de driehoek ge raakt zou hebben, maar zo nat was het nu ook weer niet... VEENENDAAL Ook dit jaar or ganiseert de personeelsvereniging van „Hollantor" een Sint-Nicolaasfeest voor de kinderen van haar werknemers. Dit feest, dat op zaterdagmiddag 3 decem ber zal plaats vinden in het gebouw „Eltheto", Fluiterstraat duurt van 14.45 - ca 17.30 uur. Er worden circa 400 personen ver wacht, waarvan 200 kinderen. Natuur lijk is de Sint zelf aanwezig, maar daarnaast verzorgt een kindergooche laar een one-manshow, die ongeveer een uur zal duren. Het sportpark zoals het er nu bij ligt. De velden staan voor een deel onder water. De Sportstichting staat op dit moment nog machteloos, maar is druk bezig dergelijke waterrijke toestanden in de toekomst te voor komen. rekening is gehouden met de wensen van de vereniging. Door toedoen van de stichting is de huur, die destijds f 800 per jaar voor een hoofdveld en f 400 per bijveld bedroeg, drastisch verlaagd. De twee grote voetbalverenigingen DO- VO en GVVV ontvangen dit seizoen voor het eerst geld toe! Dat wil de secretaris wel even uit de doeken doen: „De verenigingen moeten nu zelf voor het toezicht zorgen. Voor heen werd dat van gemeentewege ge daan. De kosten die hierdoor worden bespaard kunnen van de huur worden afgetrokken en op die manier ontvangen die verenigingen nu f 50,- per jaar van ons..." De heer Van Offeren voegt eraan toe dat er bovendien overeengekomen is dat de stichting nu haar inkomsten voorna melijk „uit de passieve sportmensen" haalt. Van de entreeprijs die het publiek betaalt, komt nu 35 cent in de kas van de stichting terecht. „Een dubbeltje meer dan voorheen", zo zegt hij. „Wij hebben de verenigingen geadviseerd de entree enigszins te verhogen. Tot op he den heeft men daar echter nog geen ge hoor aan gegeven..." „Al met al dachten we", gaat de heer Diepeveen verder, „dat we nu toch wel een reële oplossing voor die financiële perikelen hebben gevonden". De sportstichting werd op 17 augus tus 1964 geïnstalleerd. Vanuit de ge meente was de wens naar voren geko men om de beschikking te hebben over een overlegorgaan tussen de sportver enigingen en de gemeente. Voorheen fungeerde een gemeentelijke sportraad als zodanig. Al gauw bleek dat deze in stantie haar doel voorbijschoot, vooral omdat de leden ervan te veel belangen hadden bij de verenigingen, waarvoor zij bij onderhandelingen op de bres moesten staan. De Sportstichting werd geformeerd uit personen, die buiten elke vereniging staan, maar van wie toch wel wordt verondersteld dat zij over een zekere kennis van zaken beschik ken wat de (sportieve) Veenendaalse problemen betreft. Officieel heet het dat de stichting tot doel heeft „de sport en de lichamelijke opvoeding in Veenendaal te bevorderen door het exploiteren van sportaccom modaties (sportpark, gymnastieklokaal en straks het instructiebad)". „Onmiddellijk nadat we in functie ge treden waren", zegt de heer Diepeveen, „zijn we maatregelen gaan nemen om het sportpark naar ons idee te verbete ren. De vloer in de kantine wei'd ver nieuwd, er kwam een verlichting en we gingen de velden aanpakken. Kijk, daar heb je weer zoiets. De velden. Er zijn problemen met de afwatering. Dat komt door de harde oppervlakte. Het water kan niet weg... maar daar kun je de stichting geen verwijt van ma ken." Men heeft inmiddels bij een aantal gerenommeerde instanties aangeklopt. Een daarvan is de Ned. Heidemij. die speciale methoden zal aanwenden aan de lijn. „Of je direct bij de wethou der kunt komen", zegt de heer Diepe veen tot secretaris Van Offeren. De Sportstichting zit niet stil. Inder daad. EDE De gemeenteraad van Ede heeft gisteravond zes bestemmingsplan nen vastgesteld waarin de bouw van circa achtduizend woningen is gepland. De totale kosten van de uitbreidings plannen, die in Ede noord-oost en in Ede zuid liggen belopen een bedrag van circa 62 miljoen gulden. De wijk Veldhuizen circa 190 hec tare en het belangrijkste onderdeel van het uitbreidingsplan zal met haar 6400 woningen te zijner tijd aan onge veer 22.500 inwoners huisvesting kunnen bieden. De wijk is opgebouwd uit zes woonbuurten, vijf van 850 woningen en een van 1250 woningen plus het centrum met hoogbouw met 900 woningen. De verhouding eengezins-, meerge zinswoningen is fifty-fifty. In verband met het opvangen van een normale groei van Ede en het streven om in 1970 de woningnood te boven te zijn, zal in dit gebied de voor acht tot tien jaren benodigde woningbouw kun nen worden ondergebracht. Slechts twee leden van de Boerenpar tij, de heren Boers en Van den Dikken- berg, verzochten aantekening tegen te hebben gestemd. Over de straatnaamgeving in het uit breidingsplan Veldhuizen-Klaphek kon de raad het niet met B. en W. eens worden. Het voorstel van het college om de straten naar Nederlandse plaatsen te noemen vond weinig weerklank bij de raadsleden van wie enkelen met an dere suggesties kwamen. B. en W. besloten daarom het voorstel terug te nemen en de door de raad ge lanceerde namen in studie te nemen. Afscheid. ADVERTENTIE Geveltjes van Veenendaal in St.-Nicolaas-p rij s vraag |-let achtste Veenendaalse geveltje heeft iets te maken met het zwe vende gëveltje uit onze. prijsvraag- serie. Daarmee verklappen we wel een geheimpje, maar anders wordt het misschien een beetje te moeilijk. Morgen liet laatste geveltje en zoals wy gisteren al schreven dan de oplossing van de prijsvraag sturen naar de Eedactie van De Vallei, Prins Bernhardlaan 28 in Veenendaal. Heden, oonderdag BIOSCOOP Luxortheater Veenendaal 19.30 uur: „De man met het ijzeren masker". Morgen, vrijdag VEENENDAAL Postkantoor 9—12 uur: Stand voor het kind. RHENEN Foyer eigen gebouw 20 uur: Schudjas- sen RBB. BIOSCOOP Luxortheater Veenendaal 19.30 uur: ,.De man met het ijzeren masker". SCHERPENZEEL Donderdag 1 december 1966: 20 uur Bloedplasma-avond in de Hole- voetschool. Vrijdag 2 december 1966: 19.30 uur Philalethes S.C.P. Spreker H. G. Abma uit Gouda over het onder werp: De komende verkiezingen. VEENENDAAL Op het- politiebu reau kwam woensdagmorgen mej. G. W. H. (19 jaar) vertellen, dat zij weg gelopen was uit de Rudolfstichting. Ze vertelde, dat ze de nacht had doorge bracht bij de familie M. in Veenen daal, waarvan zij een der zoons kende. De politie heeft zich met de Rudolf stichting in verbinding gesteld, waar vandaan men de vluchtelinge later op de dag heeft opgehaald. AFDELING KUNSTNIJVERHEID O EDE Gisteren heeft de heer P. van Kruistum wegens pensionering als op zichter afscheid genomen van het Ede- se gas- en waterleidingbedrijf. De heer Van Kruistum is 52 jaar bij het gasbedrijf werkzaam geweest. EDE In de gemeente Ede zullen de plaatselijke kiesverenigingen van de C.H.U. samengevoegd worden tot een gemeentelijke kiesvereniging. De leden vergadering van deze nieuwe vereniging zal een bestuur moeten kiezen, waarin uit elke plaats in de gemeente Ede ten minste een lid zitting zal hebben. Teneinde de banden tussen de leden in de diverse dorpen zo nauw mogelijk aan te halen zal in iedere plaats een drietal contactpersonen worden be noemd. De ledenvergadering zal bij beurt in de verschillende plaatsen worden ge houden. VEENENDAAL - Aan de Buurtlaan- Oost staan enkele bomen reeds langere tijd op de nominatie om gekapt te wor den. Voor een ervan is het niet meer nodig, want deze is woensdagmorgen reeds omgewaaid. Bewoners van de Buurtlaan hebben de boom in stukken gezaagd en met behulp van vrachtauto's langs de kant van de weg gelegd. Zij zaten echter de gehele dag in angst, dat ook nog een andere boom zou omwaaien, want ze zwiepten allemaal gevaarlijk heen en weer. VEENENDAAL Sinds dinsdag en tot en met vanavond staat Veenendaal in 't teken der bedrijfszelfbescherming (BZB). Ln en om de brandweerkazer ne zijn namelijk de eerste van een drietal wedstrijden aan de gang 0111 de wis selbeker, die ieder jaar beschikbaar wordt gesteld voor de beschermingsploeg van het bedrijf, dat de opgedragen taken het best heeft uitgevoerd. Dinsdag avond zijn de EHBO-ploegen aan het werk geweest, woensdagavond de red ders en hedenavond zullen de brandweerploegen hun krachten met elkaar meten. De E.H.B.O.-ploegen hadden de op dracht te helpen bij een ongeval op de Kerkewijk. Er zouden daar twee brom fietsers met elkaar in aanraking geko men zijn, waarbij beiden ernstig ge wond raakten. Het ene slachtoffer had een gecompliceerde onderbeenbreuk, schrammen aan het voorhoofd en was bovendien bewusteloos. Het andere slachtoffer had inwendige bloedingen in de buikholte, een verwon ding aan de onderarm, maar was wel bij bewustzijn. De opdracht van de ploeg was het verlenen van eerste hulp aan de slachtoffers en het per brancard naar de ziekenwagen, die ongeveer 25 meter weg stond, te brengen. De redders hadden gisterenavond een opdracht, die uit twee delen bestond. Het eerste wat zij doen moesten, was een vijftal steken en knopen leggen, waarvan de juiste uitvoering door de jury nauwlettend in het oog werd ge houden en vervolgens moesten ze een bewusteloze op de brancard leggen en hierop vastbinden, om hem daarna via verschillende hindernissen te vervoeren. De heer Van Werkhoven uit Utrecht was gisterenavond voorzitter van de jury. Na afloop van de oefeningen prees hij de Veenendaalse ploegen voor de goede geest, die er in al de ploegen VEENENDAAL Een der perso neelsleden van Boxal liep dinsdag met een portemonnee op zak, waar f 340, in zat. Plotseling miste hij de beurs. De personeelschef belde de politie, die de zaak in onderzoek heeft. heerst. Ook de leiding van de meeste ploegen schetste hij als „goed tot zeer goed". Hij maakte enkele aanmerkingen op kleinigheden, die men verkeerd ge daan had, maar prees toch, dat alle ploegen meer dan honderd punten wis ten te verzamelen, hetgeen voor derge lijke wedstrijden zeer goed is. Nadat hij de uitslag van de wed strijd bekend gemaakt had, wees hij uit voerig op de noodzakelijkheid van goe de Bedrijfszelfbescherming. „Het gaat hierbij niet om het redden van iets, dat met geld te betalen is. want geld komt er altijd wel, maar het gaat om het redden van mensenlevens, die onbe taalbaar zijn," zo zei hij. De uitslagen zijn: EHBO: SKF 1 245 pnt.; VSW 244 pnt. Leidsche Wolspinnerij 239 pnt.; Rit meester 235 pnt.; Mopavi 217 pnt.; SKF 2 182 pnt. redding: Mopavi/Carolan 125 pnt.; SKF 123 pnt.; Panter 119 pnt.; VSW 113 pnt.; Gemeentewerken 111 pnt.; Rit meester 105 pnt. De ploeg van Scheepjeswol die ook opgegeven was, liet verstek gaan, ter wijl Panter een bijzonder woord van waardering kreeg voor het goede aan tal punten, dat men behaalde, terwijl men met een kleiner aantal mensen moest werken dan de andere ploegen. In april en juli 1967 zullen de volgen de wedstrijden gehouden worden. TIEL, 30 november. Veilbericht van de Tielse Veiling Septer. Opgave na klasse mm maat. Appelen 75/opw 70/75 Allington Pippin Binderzoet Engelse Bellefleur k.l Engelse Bellefleur k.2 Brabantse Bellefleur x Cox Orange k.l x Cox Orange k.2 Dijkmanszoet x Golden Delicious k.l x Golden Delicious k.2 x Goudreinet k.l x Goudreinet k.2 x Jonathan k.l x Jonathan k.2 Koningsrood Laxton Superbe Lombarts Calville k.2 Winterbanana Blankkroet p. 100 kg 65/70 60/65 55/60 31—33 26—28 63 69 53—68 46 51 36—44 52—67 44—66 37—47 32—41 44—47 39 45 36—40 30—33 3545 3343 30—37 23—30 27 34 24—26 21—24 22—32 21—25 20—23 25—27 24—26 21—23 20—25 22—26 20—24 17—21 26—28 27 30 24— 6 .18,30; roodkroet p. 100 kg 11,00—14,60; Peren Brederode Conference k.2 Giezewildeman Legiponts k.2 Doyenne de Com. k.l 126-128 St. Re mi Winter jannen IJsbouten Zwijndr. Wijnperen k.2 Perenkroet per 100 kg 6,00. 52—84 26—36 15—18 1 1 26—35 - 17—24 10—16 21—32 28 43 20—23 20—27 20—29 21—35 zoetkroet 4.80. 35—50 31—40 31—61 20—81 25—38 15—22 26—30 10—18 21—25 Groenten: Boerenkool 12 16; Prei 29—31, 16—20; Savooie kool 11 Aardappelen middel 1012. x hoofdaanvoer. Alles in centen per kg tenzij anders vermeld. 13; Wortelen 7—10;

De Vallei | 1966 | | pagina 3