Donatie Ziekenzorg' moet nodig worden verhoogd Ik herkende hem direct van de foto in de krant" tegen Scherpenzeels raad aanleg nieuwe weg in West Tekort wordt begroot op circa twaalf mille I Waar ome Job naar keek I FEEST VAN PANTER-KINDEREN Pompbediende H. Brouwer bij wie Turkse moordenaar telefoneerde Oude Barneveldseweg wordt wat opgeknapt Harka, de zoon van hef opperhoofd Agenda bood geen discussie-stof Krijgt Nederland lotto naar Duits voorbeeld? BOEKENNIEUWS R.M.C.-filmmiddag enorm succes Kaartavond van N.V.V. Coöperatie had hogere omzet Ruim twee mille „voor het kind" Niet rooskleurig TAXI POLITIE Rhenen BURGERLIJKE STAND REPRESAILLE Rhenen Ingekomen en vertrokken Barneveld ging met de C.P.J. in zee „De Eendracht" raakte de roos DONDERDAG I DECEMBER I96è RHENEN Gisteravond werd de algemene ledenvergadering van de vereni- wijl 89 voorlichtingsbezoeken werden ging „Ziekenzorg" te Rhenen gehouden. Uitvoerig werd van gedachten gewis seld over de voorstellen van het bestuur om de jaarlijkse contributie van f 10.- te verhogen tot f 15.- per jaar. Uit mededelingen van de voorzitter bleek dat in de omtrek de contributies variëren van f 12.- tot f 17.50, waarmee men maar wilde aantonen, dat Rhenen eigenlijk nog als het hinkende paard achteraan komt. Uit de vergadering werd voorgesteld een keuze-contributie in het leven te roepen, met een minimum van f 15.- en een maximum van f20.-. Dat de contributie op de helling moet worden gebracht, vindt z'n oorzaak in het feit, dat „Ziekenzorg" in het ko mende jaar rekent op een tekort van f 12.000,-, zo dit al niet hoger zal lig gen. Een bijkomstige, maar belangrijke factor is, dat wanneer de contributie- post stijgt, het gemeentebestuur de sub sidie navenant verhoogt. Het mes snijdt ln dit geval aan twee kanten. De oorzaak van het komende tekort ligt in de verschuiving van de artsen honoraria en het wegvallen van ver schillende taken die „Ziekenzorg" tot nu toe voor haar rekening nam en waarvoor betaald werd. Hierdoor ont staat een belangrijke inkomstender ving. Staande de vergadering werd hulde gebracht aan het adres van de heer J. Hovestad, directeur van A. van Hoboken en Co's Bank te Rhenen, die altijd nog secretaris-penningmeester is van de vereniging en deze taak vervult op een wijze, die ieders bewondering afdwingt. De burgemeester, jhr. mr. L. Bosch ridder van Rosenthal, sprak zijn grote waardering uit voor het werk van de vereniging ten bate van de gehele ge meenschap. Hij trok een vergelijk met het buitenland en prees de hemel, dat wij over een dergelijk dienstverlenings apparaat op het terrein van de volks gezondheid mogen beschikken. In de kascommissie werden gekozen werd verleend bij 19 bevallingen, ter- (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG Culturele en recrea tieve instellingen in Gelderland alsme de verenigingen die het behoud van monumenten en de natuurbescherming voorstaan voeren besprekingen over de oprichting van de lotto in Nederland. In sommige publikaties wordt de Commissaris van de koningin in Gel derland, mr. H. W. Bloemen genoemd als initiatiefnemer. Gisteravond deelde hij ons telefonisch mee, dat dit op een misverstand berust. „Een aantal instellingen dat geld no dig heeft is op 't idee gekomen. Men heeft mij slechts gevraagd de gesprek ken te leiden. Ik heb ook niet gezegd, dat ik nu eindelijk eens de wet op kansspelen wil doorbreken. Ik vind het alleen jammer, dat er jaarlijks bijna 50 miljoen naar Duitsland verdwijnt". De commissaris van de koningin, die tot nu toe twee gesprekken heeft ge leid, beschouwde de vestiging van een Nederlandse lotto als een zaak die op lange termijn speelt. Hij achtte een en ander wel de moeite waard om er over te praten. Nog niet bekend is welke in stellingen van de eventuele opbreng sten zullen profiteren. „De mensen moeten niet gaan den ken dat we staatsgevaarlijk bezig zijn. Het worden geen barricadegevechten. Bovendien moeten we proberen ook een politiek gaatje zien te vinden om deze lotto te realiseren. We doen ove rigens niets op eigen houtje. Alles dient te geschieden in gemeenschappelijk overleg, o.a. met de Nederlandse „Sporttoto", aldus de commissaris der koningin. Nog voor wij het twe&de deel in de door Hollandia N.V. te Ba am uit gegeven serie van „Harka, de Zoon van het Opperhoofd" begonnen te le zen, hebben wij allereerst zowel voor als achterin het boek gezocht naar een mogelijke aankondiging van het derde deel. In het eerste deel, dat als ondertitel draagt „De strijd om de jachtvelden", voert de schrijfster L. Welskopf- Hen- rich, ons binnen in de jachtvelden van de Dakota-indianen, wier leven en le vensgewoonten zijzelf gedurende een aantal jaren heeft meebeleefd. Meebeleefd als een van de hunnen, zoals zij ook volledig door deze primi tieve maar in hun denken oer-eerlijke indianen werd geaccepteerd. In het eerste deel lezen wij veel over de le vensgewoonten van deze indianen en van deze indianen en ook over hun moeilijkheden, die beginnen wan neer de „bleekgezichten" komen om 'n spoorlijn aan te leggen, dwars door hun jachtgebied, waardoor de witte buffels het eerste worden verjaagd. Dit heeft vreselijke gevolgen voor de stam, die echter in het slot van het boek nog meer moeilijkheden krijgt, wanneer de gewetenloze goudzoekers zich bij de argeloze roodhuiden indringen. In het tweede deel spitst zich de verhouding tussen inlanders en bleekgezichten nog veel meer toe en bijzonder meeslepend maar ook dramatisch komt het einde voor de jonge en dappere Harka, wiens vader tenslotte wordt verbannen en hij deze ballingschap vrijwillig gaat de len. Of er nog meer delen over „Harka, de Zoon van het Opperhoofd" zullen volgen? Ja, maar alleen weten wij nog niet precies wanneer. In het tweede deel dat als veelzeggende ondertitel draagt „Boze krachten aan het werk", staat evenals in het eerste: verdere de len zijn in voorbereiding en met veel plezier zien wij dan ook een vervolg tegemoet. De schrijfster is er uitstekend in ge slaagd ons boeiend bezig te houden en de vertaling van D. A. Cramer-Schaap is bijzonder suggestief hetgeen zij voor al voor de jongeren heeft bereikt door ook de indiaanse termen en namen zo veel mogelijk in onze taal om te zet ten. Een boeiend jongensboek voor 8- tot 10-jarigen uitstekend om voor te lezen voor jongens én vaders span nend om te lezen. de heren H. tÉn Daalen, K. van Boey en en als reservelid de heer J. Ma- gauer. Blijkens het jaarverslag werd er weer veel werk verricht door de wijk verpleegsters. In Rhenen en Achterberg werden 1564 bezoeken gebracht aan kraam vrouwen; hulp werd verleend bij 76 be vallingen, terwijl 275 voorlichtingsbe zoeken werden afgelegd bij 148 perso nen. Aan 238 zieken werden 3981 bezoe ken gebracht. Voor de zuigelingenzorg werden 987 bezoeken afgelegd. Het con sultatiebureau voor zuigelingen werd 50 maal gehouden. Het aantal propa- ganda-bezoeken ten behoeve van het consultatiebureau voor zuigelingen be liep 222 en de propagandabezoeken voor het volgen der cursussen 131. Er werd 2 keer een moedercursus gegeven voor 50 dames. Voor de kleuterzorg werden 35 zit tingen van het kleuterbureau gehouden en 1080 huisbezoeken afgelegd. Ook werd een kleutercursus georganiseerd voor 15 dames. Er waren 931 zuigelin gen en kleuters in zorg. De arts werd meermalen geassisteerd bij het inen ten van baby's en kleuters tegen pok ken, polio, kinkhoest, difterie en teta nus. Voor de tuberculosebestrijding vonden 129 bezoeken plaats; In verband met de bejaardenzorg werden 334 bezoeken bij 60 bejaarden afgelegd. Het aantal bestralingen met het diathermie-toestel beliep 1693 en die met de hoogtezon 426. Op de spreekuren werd 98 maal poliklinisch geholpen. In 37 gevallen werd de laat ste hulp verleend. Uit het magazijn van verplegingsar- tikelen werden 988 maal artikelen uit geleend; en werd voor circa f 2360,- nieuwe verplegingsartikelen aange schaft. Voorts werd de Emmabloem- collecte georganiseerd. Er werden 349 maatschappelijke bezoeken afgelegd. Voor de reumatiek-bestrijding bedroeg het aantal huisbezoeken 54. De kankerbestrijding vergde 59 huis bezoeken. Bij 18 lichamelijk gehandi capten werden bezoeken gebracht en voor geestelijke gezondheidszorg 23 bezoeken. Gedurende 2 maanden was een stage-zuster in opleiding. Voor Eist (U.) gelden de volgende gegevens: Er werden 539 bezoeken ge bracht aan 43 kraamvrouwen; hulp afgelegd en 23 propaganda-bezoeken voor het volgen van cursussen. Aan 39 zieken werden 953 bezoeken gebracht. Voor de zuigelingen beliep het aantal bezoeken 770. Op het consultatiebureau voor zuigelingen werd 49 maal geas sisteerd en op het consultatiebureau voor kleuters 10 maal. De arts werd meermalen geassisteerd bij inentingen tegen polio en pokken. Voor de tuber culosebestrijding werden 110 bezoeken afgelegd. In verband met de bejaar denzorg werden 155 bezoeken verricht en voor reumatiekbestrijding 38 bezoe ken. Er vonden 77 maatschappelijke bezoeken plaats. Voorts 42 bezoeken voor gebrekkigen-zorg. In 12 gevallen werd de laatste hulp verleend. Er wer den 47 hoogtezon-bestralingen verricht. Uit het magazijn van verplegingsarti kelen werden 180 maal artikelen uitge leend. Er werd een moedercursus ge houden en een cursus ziekenverzor ging. De heer B. Stegeman te Rhenen werd als bestuurslid herkozen. Voorzit ter is thans de heer B. Stegeman, arts te Rhenen. In dienst der Vereniging zijn: zr. G. H. Feitsma, zr. J. Slagter en zr. J. E. Roemeling vodr Rhenen en Achterberg, zr. C. Terwey voor Eist (U.). RHENEN Gistermiddag gaf de Rhenense Middenstandscentral® in het verenigingsgebouw „Irene" twee film voorstellingen voor de jeugd, die geheel gratis konden worden bijgewoond. Beide keren was de zaal afgeladen vol. De firma J. Drost N.V. had ge zorgd voor een aantrekkelijk program ma en ook voor de apparatuur. Na afloop kregen alle kinderen een RMC-traktatie. RHENEN Op vrijdag 2 december organiseert de N.V.V. Bestuurdersbond afdeling Rhenen in het „Eigen Gebouw" haar tweede schudjasavond van dit sei zoen. Gezien de drukte op de vorige schud jasavond belooft dit weer een gezellige avond te worden. Opgaven aan de be kende adressen en verder tot 20.00 uur aan de zaal. SCHERPENZEEL. De Coöperatie „Ons Belang" te Scherpenzeel noteerde over het afgelopen boekjaar een verho ging van de omzet van f 80.000,--. Hier door krijgen de leden 4 pet. van het goederenafnamebedrag uitgekeerd. Donderdag 1 december zullen deze produktiegelden uitbetaald worden. In het afgelopen boekjaar kon men te vens 20 nieuwe leden inschrijven. j j SCHERPENZEEL Dezer dagen j werd een huwelijk voltrokken, waar- j bij een boerenzoon en een boeren- dochter in de echt werden verbon- den. De gebruikelijke belangstelling was ditmaal zeer groot. Ome Job van de Fliert, die tegen- over het gemeentehuis woont, ziet een en ander vanuit zijn ruststoel al- tijd oppervlakkig aan, maar ditmaal zag hij iets, dat zijn hart plotseling J sneller deed kloppen. Hij pakte zijn pet en stok en met j de sigaar aan kwam hij het gebeu- ren op zijn manier bekijken. Niet de bruid of bruidegom had zijn belangstelling, noch de fa- j milie. Alleen de paarden. De paar- den uit de goeie oude tijd. De plaatselijke rijvereniging „De j Valleiruiters"stond namelijk ter ere van het bruidspaar in carré opge- J steld. Daar kwam Ome Job aan. Bekeek elk paard. Kende de berijder of de berijdster en kende zodoende ook elk paard. Dat paard is van die en die merrie, en daarvan zijn de ouders die en die. Die hengst heeft veel na- komelingen enz. Tijdens de hele trou- werij genoot ome Job van dit prach- tige gezicht. - Na afloop vroeg hij: „Waor is dat allemaol veur?" Vandaag trouwt een dochter van raadslid Veldhuizen met een zoon van wethouder Haanschoten uit Woudenberg. „Oh", was het antwoord. „Een de- S re van Mees van Breesjote en een zoon van Henk Haansjote van Worn- barg. Noe begriep ik 't. Wat een j mooie peerde..." VEENENDAAL. Gistermiddag vier den de kinderen van de personeels leden van de Panter Sigarenfabrieken een gezellig Sint-Nicolaasfeest in het N.V.V.-gebouw. Naast Sint en Piet was ook de poppenkast van Hans Berk aanwezig, die de jongens en meisjes liet genieten van de avon turen van Jan Klaassen en Katrijn en natuurlijk niet te vergeten, van de ondeugende politieagent Humtata. Sinterklaas had voor alle Panter- kindertjes een geschenk meegebracht. De commissie die het feest nu voor de tweede maal organiseerde had aan het feest ook een kleurwedstrijd ver bonden, zodat de Sint, in een met tien tallen tekeningen, versierd N.V.V.- gebouw kon worden welkom geheten. De jury kwam, na alle inzendingen uitvoerig te hebben beoordeeld, tot de volgende uitslag: Vier en vijf jaar: 1. Everdinus mer; 2. Johan Remmerde. Tim- Zes t/m acht jaar: 1. Hermieke Kui per; 2. Marijke Dijkhorst. Negen t/m elf jaar: 1. Dina Tanis; 2. Sophia de Koning. KESTEREN De pompbediende H. Brouwer uit Rhenen van het Mobil- station in de Spoorstraat te Kesteren heeft zondag zonder dat hij dit zelf wist op enkele meters afstand van een moordenaar gestaan. Het be trof hier de 30-jarige Turk Ferhat Ackay, die een dag tevoren zijn 26- jarige landgenoot Herraytthin Guite kin in een café-restaurant te Baam met SECHERPENZEEL De Scherpenzeelse gemeenteraad heeft zich tijdens de vergadering van gisteravond niet kunnen verenigen met het voorstel van het college van B. en W., om een krediet te verlenen voor de aanleg van de weg Oost-West ten westen van de Brinkkanterweg. Voor de aanleg van deze weg hadden de heren L. en D. Schuur in het voorjaar van 1964 een perceel grond aan de gemeente verkocht. Toen werd ook besloten dat de beide heren de kosten van de aanleg van de weg zouden betalen. Daarna is de gemeente twee jaar lang met hen in onderhandeling geweest om, zoals het college aan de raad schrijft, „tot een redelijke oplossing te komen". Tenslotte kwamen burgemeester en wethouders tot de overtuiging dat het billijk was dat ook een deel van de kosten van aanleg voor rekening van de gemeente zou komen. Dat aandeel werd beraamd op 20 procent van de totale kosten, zijnde een bedrag van 12.100.Hiermee kon de raad zich niet verenigen. G. van Rootselaar doodlopend SCHERPENZEEL Ook de lagere scholen in de gemeente Scherpenzeel hebben dit jaar weer meegewerkt aan de Kinderpostzegelactie. Deze actie kan in Scherpenzeel een succes geno.emd worden. Samen brachten de scholen een bedrag bijeen van f 2070,--. Hiervan nam de openbare lagere school aan de Dorpsstraat f 870,- de Holevoetschool f 578,75 en de School met de Bijbel f 621,25 voor haar rekening. Vooral de heren Rootselaar (C.H.U.) en Van Kampen (A.R.) hadden bezwa ren. Het C.H.U.-raadslid vond dat het maar om „een doodlopend weggetje" ging. De heer Van Kampen zag wat te gen het bedrag van die twaalf mille op en achtte het beter dit geld voorlopig te reserveren. Wethouder Van den Ham (C.H.U.) zei, dat het er de gemeente om begonnen was de bewoners van de Brinkkanterweg wat tegemoet te komen. „Ze zijn mis schien verkeerd voorgelicht, toen ze van plan Waren daar te gaan wonen, waar door het geheel hun financieel wat te gen is gevallen", zo stelde h(j vast en hij voegde er aan toe dat die verkeerde voorlichting niet van gemeente-zijde was gekomen. Tenslotte werd het voorstel in stem ming gebracht en met zeven tegen vier stemmen verworpen. De overige agenda punten waren van formele aard en vormden weinig stof tot discussie. Na dat er twee commissies samen waren ge steld, die de inmiddels aan de raad aan geboden gemeente-begroting zullen gaan onderzoeken en nadat men zich unaniem akkoord had verklaard met de bouw van een bergplaats op de algemene be graafplaats aan de Glashorst, volgde de rondvraag. De heer Van Bruggen (P.v.d.A.) in formeerde naar de garage van de ge meente-bode, waarover de vorige ver gadering zo uitvoerig was gesproken. „ZtJn de offertes van de heer Berendse nog in praktijk gebracht?" zo vroeg h(j zich af. Burgemeester mr. C. P. Hoytema van Konijnenburg antwoordde, dat het ge meentebestuur in overleg met de techni sche dienst de voorkeur aan een derge- ïyk type garage had gegeven. „Het kwa liteitsverschil tussen de garages van de heer Berendse en die van de gemeente was echt te groot," zo sprak hij. De heer Veldhuizen (C.H.U.) vond de Oude Barneveldseweg, die toegang tot J. Bakker nieuw raadslid woonwagenkamp verschaft „een onbe gaanbaar en modderig geval". Hij vroeg of het college van plan was in deze toe stand verbetering te brengen. De voorzitter herinnerde hem er aan dat het college reeds besloten had tot maatregelen over te gaan. „Het gaat om een noodoplossing", zo zei hij. „De gaten zulllen met asfalt worden ge dicht. Een algehele reconstructie van de weg zou ons tienduizenden guldens gaan kosten, omdat er bijvoorbeeld volgens voorschriften van het waterschap een sloot moet worden gegraven, die dwars door de weilanden loopt. Daarom hebben we aan een voorlopige oplossing de voor keur gegeven". De voorzitter wist bovendien te ver tellen dat in de loop van het volgende jaar het regionale kamp, dat in de ge meente Harderwyk zal worden ingericht, in gebruik zal worden genomen. Aan het begin van de raadsvergade ring, die nog geen drie kwartier duur de, werd de heer J. Bakker (C.H.U.) als raadslid door de burgemeester be ëdigd. H(j volgt de heer B. Valkenburg Tzn. op. die wegens drukke omstandig heden zyn raadslidmaatschap niet langer kon voortzetten. In de volgende vergadering zullen de begrotingsdebatten plaats vinden. Uit de nota van aanbieding der begroting, die de raadsleden dezer dagen ter inza ge kregen, biykt dat de financiële posi tie van de gemeente niet rooskleurig is. een pistoolschot om het leven bracht. De moordenaar deed tijdens zijn vlucht Kesteren aan en bezocht daar een pension, waar een groot aantal Turken verblijven, alsmede het benzi nestation, waar op dat moment de heer Brouwer alleen verbleef. „Om ongeveer half negen zondag avond zegt hij stapten er twee Turken bij me binnen. Na veel moeite kon ik begrijpen, dat ze op wilden bel len. Ik gaf hun hiervoor toestemming en zij draaiden een nummer in Soest. Na een druk gesprek, dat er aan weers zijden van de lijn af en toe fel aan toe ging, betaalden ze en verdwenen". De heer Brouwer vertelt zijn relaas nuch ter en schijnt het vooral de normaalste zaak van de wereld te vinden. „Na ongeveer tien minuten kwamen de beide Turken terug en vroegen of ik voor hen een taxi wilde bellen, die hen naar Arnhem zou kunnen brengen. Ik belde mevrouw Van Neerbosch op uit Kesteren, die er in eerste instantie niet zo heel veel voor voelde, doch la ter toezegde zo spoedig mogelijk te ko men. De Turken later bleek dat één er van de moordenaar was betaal den opnieuw en verdwenen in de rich ting van het pension, dat vanuit het benzinestation duidelijk zichtbaar is. Zij kwamen echter weldra terug, maar hun aantal bleek te zijn uitge groeid tot vijf. Kort daarop reed ook de taxi voor, bestuurd door mevrouw Van Neerbosch, die werd vergezeld door haar echtgenoot. Toen de taxi-chauffeuse het vijftal zag staan liet zij blijken, dat ze niet allemaal mee konden. Het bleek, dat slechts degene, die later de moorde naar bleek te zijn voor het vervoer in aanmerking wenste te komen. Op het laatste ogenblik meende ik echter te zien, dat er twee Turken instapten. Het werd me eerlijk gezegd allemaal een beetje onduidelijk, maar enfin de an dere Turken verdwenen en het werd weer rustig. Nog geen vijf minuten later stapte er opnieuw een *^rk bij me binnen. Hij vroeg of hij fftgmaals mocht bel len naar het reeds eerder genoemde adres in Soest. Nog niets vermoedende gaf ik toestemming en hetzelfde schreeuwerige gesprek vond plaats. Toen ook deze Turk uit het kantoor van de heer Brouwer w as verdwenen, naderde er een agent op een brom fiets, die aan de pompbediende vroeg of hij even op zijn bromfiets wilde let ten. De agent verwisselde zijn helm voor een pet en verdween in de rich ting van het pension van de Turken. De heer Brouwer zegt: „Toen ik bui ten keek zag ik ook nog een agent met een hond in de richting van het pension lopen, terwijl er tevens een politiebus- je stond. Na verloop van tijd kwam de politie man, die zijn bromfiets bij mij had staan, terug. Ik was juist bezig met de kas en kon dus niet naar buiten gaan om iets te vragen, maar mij werd ook niets gevraagd. Achteraf zeg je, als ze dat nu wel hadden gedaan hadden ze de moordenaar kunnen hebben. Ik wist namelijk dat de Turken onderweg wa ren naar Arnhem. Eén telefoontje naar de politie daar en ze hadden hem zo kunnen aanhouden". Toen de taxi met de beide Turken in Arnhem aankwam vroegen de Turken aan de chauffeuse of zij niet door wil de rijden naar Maastricht. Manmoedig weigerde zij dit en zette de heren voor het station af, waarna niets meer van de moordenaar en zijn kameraad werd vernomen. De heer Brouwer bemerkte, toen hij 's nachts de krant las dat hij te doen had gehad met de moordenaar. „Ik herkende hem direct toen ik de krantefoto zag. Onmiddellijk stelde ik de politie van myn ervaring op de hoogte. Dr zijn toen enkele recher cheurs by me geweest, maar tot nu Geboren: Cornelia Willemina Johan na, d.v. H. van Wijk en M. Oelderik; Marius Roelof, z.v. T. J. van Leijen en D. M. R. van der Linden; Johanna, d.v. J. van Keulen en J. E. Veenhui- zen; Gerritje, d.v. J. G. D. M. van Ommeren en H. J. Comelisse; Marjo lein, d.v. L. Vonk en M. Wessels; Kerstin Astrid, d.v. H. Heikamp en D. C. Meijer; Cornelis Marius, z.v. C. J. van Egdom en A. M. Vonk: Gerrit, z.v. C. Hendriksen en A. van Kruistum; Gijsbert, z.v. C. Hendriksen en A. van Kruistum. Ondertrouwd: Silfhout. H. Laros en C. C. E Getrouwd: A. J. Henken en J. van de Scheur; G. van Putten en T. G. G. van den Hatert; H. van de Weerdhof en A. Comelisse. Overleden: Peter van de Boven- kamp, 86 jr, e.v. C. Hardeman; Dirk Heikamp, 77 jr., e.v. G. Mol; Johan na Meijer, 83 jr., geh. gew. m. A. Menge; te Wageningen: Gerrit van Beijnhem, 57 jr., e.v. J. C. van Noort. toe heb ik niets meer van de zaak ge hoord", aldus de heer Brouwer. Toen één onzer verslaggevers zich in verbinding stelde met het telefoon nummer, dat door de Turken tot twee maal toe werd gedraaid, weigerde de persoon aan de andere kant van de lijn hem ieder commentaar. Mevrouw Van Neerbosch wilde, in verband met een mogelijke represaille maatregel van de Turk, liever niet in de krant, zodat wij ook van haar geen enkel commentaar kunnen - publiceren. De plaatselijke politie in Kesteren kon ons begrijpelijk overigens evenmin inlichtingen verstrekken, aan gezien het hier een zaak betreft, die door de gemeentepolitie van Baarn wordt behartigd. Ingekomen personen: H. W. ten Broe- ke, van Wageningen; R. Kahn, van Doorn; T. P. A. Sperna Weiland, van Lèiden; M. Ayad Abdellah, van Arn hem; C. van Zetten, van Wageningen;" P. J. van Liere, van Goes; A. Krab, van Capelle aan den IJssel; J. Heller van Weert; H. W. Bakker, van West stellingwerf; C. A. van Hoeven, van Amsterdam; J. van der Haar, van Sint-Maartensdijk; H. A. W. van Ra- venswaaij, van Veenendaal; H. Kieft, van Putten; G. Hilpertshauser, van Veenendaal; N. F. van Moorsel, van Nijmegen; P. Kooij, van Zijpe; R. Varela Fernandez, van Spanje; M.M. Kammas, van Marokko. Vertrokken personen: I. M. Schuit, naar Druten; P. F. Jonkers, naar Hat- tem; A. M. Schoeman, naar Echteld; A. Biemold, naar Ruinerwold; J. van den Hoofdakker, naar Weert; F. Codi- na Collado, naar Veenendaal. BARNEVELD „Met de C.P.J. in zee", onder dit thema is dezer dagen de oprichtingsvergadering gehouden van de chr. plattelandsjongeren (C.P.J.) in de zaal van de coöperatie te Barneveld. Enthousiast is er door de aanwezigen gesproken over deze voor Barneveld ge heel nieuwe jongerenvereniging, die een christelijk cultureel karakter zal gaan dragen. Besloten werd om op 19 janu ari een tweede avond te houden. Dan zal tevens de bestuursvergadering wor den gehouden. Het bestuur van de CJBTB heeft zyn functie neergelegd daar deze vereniging opgegaan is in de CPJ. Het programma dat op de verga deringen gebracht zal worden, zal een heel nieuw karakter dragen en het ac tieve element voert de boventoon. De algemene ontwikkeling in de breedste zin van het woord zal ruime aandacht krijgen. Met nadruk kwam naar voren dat de CPJ beslist niet alleen uit agra risch georiënteerde leden bestaat. Lan- delyk gezien, is zelfs 80 pet. niet meer aan een agrarisch bedrijf verbonden. Zo zullen ook verpleegsters, verkopers (sters), en anderen hartelijk welkom zijn. BARNEVELD De uitslagen van de onderlinge schietwedstrijd van „De Eendracht" te Barneveld luiden deze week als volgt: C. Mastenbroek 98, W. Vinkenborg 93, A. Bouw 92, C. Turn hout 91, J.van Eist 90, W. Adams 89, A. v.d. Bring 88, A. Willems 88, T. Ros kam 88, G. v.d. Langemeen 87, M. Teu- nissen 87, J. Bekebrede 86, A. Hooijer 84. W. Pater jr. 82, H. J. van Ee 81, M. van Ginkel 81, W. Groene- wold 80. J. Westerneng 79, A. Fieret 79, A. G. J. den Oudsten 78, W. Karre- man 78, M. van Bruggen 76 en L. D Huisman 72.

De Vallei | 1966 | | pagina 5