Tini Wijnen verbeterde op magistrale wijze Nederlands record hoogste serie Hoofdteams van Panters alle in thuiswedstrijden VRC-SKV: wedstrijd kan voor kampioenschap beslissend zijn Vultink enige concurrent voor titelverdediger fflüir VELPON Nederlandse tennismeisjes in finale in Melbourne Elftallen voor zaterdag iets voor hun fiets! TOPSCORERS Heerenveen richtte ijshockeyclub op Ajax-trainer Michels speelde luistervink bij Liverpool Opnieuw een auto voor Pfenninger Sport op radio en t.v. Nationaal biljartkampioenschap kader 47/1 SPORTHUIS „COCKY" Record Zwakke momenten Richey-Casals verslagen Komen en gaan bij Willem II Clay en Terrell vragen te veel Wereldkampioenschap volleybal voor dames januari 1967 in Tokio Juniorenvoetbal Volleybal '#f nuttig geschenk voor de kinderen? Pagina 13 VRIJDAG 2 DECEMBER 1966 ADVERTENTIE APELDOORN Tini Wijnen heeft gisteren in de tot een sfeervolle biljartarena omgebouwde kleine zaal van de schouwburg „Orpheus" al in zijn eerste partij voor het nationaal biljartkampioenschap 47/1 duidelijk ge toond ernstig van plan te zijn zijn titel in deze spelsoort te prolongeren. Wijnen verbeterde in die eerste partij al meteen het Nederlandse record hoogste serie met een waarlijk magistrale serie van 212 caramboles. Dat is veertien caramboles meer, dan de vorige recordhouder, Henk Scholte, ooit in een nationaal kampioenschap maakte. Naast Wijnen demonstreerde ook Vultink op de eerste dag reeds een zeer acceptabele vorm en het is nu al wel haast zeker, dat de strijd om de titel tussen deze twee zal worden uitgevochten. De overige deelnemers behoren o.i. niet tot de kanshebbers, hoewel een Jacobs, een Roo- denburg en een Van Leur in staat moeten worden geacht tot een onverwachte en voor de titelgegadigden onaangename verrassing te komen. Een verrassing werd gisteren tijdens de opening van het toernooi reeds door de directeur van de gemeentelijke dien voor lichamelijke opvoeding en sport, de heer M. Booy, bereid toen deze de deelnemers in Apeldoorn na mens het gemeentebestuur had welkom geheten en het toernooi zou openen met een acquitstoot. De heer Booy, die weinig vertrouwen bleek te hebben in zijn biljart- capaciteiten en daarvoor zijn excuses maakte, zag tot zijn grote schrik bij de afstoot de speelbal in twee stukken uiteen vallen. Toen uit het inwendige van de bal een wa pentje van de gemeente Apeldoorn tevoorschijn kwam besefte hij pas, dat er opzet in het spel was. Tevoren had de heer B. Dekker als voorzitter van het organiserende district Apeldoorn een welkomstwoord tot de spelers ge richt. liet staan. Hij scoorde een hoogste se rie van 86, maar ook hier gold, dat er te veel zwakke momenten in het spel voorkwamen. In hun avondpartijen demonsteerden Vultink en Wijnen niet de vorm en ze kerheid van 's middags. Ze werden evenwel in geen enkel opzicht bedreigd door resp. Beekman en Sundquest. Vultifik produceerde in zijn vierde beurt, na met twee poedels te zijn be gonnen, een goed opgebouwde serie van 77 caramboles, die in de zesde beurt door een serie van 107 caramboles werd gevolgd. Het afbreken van die laatste serie verbrak ook het ritme en daar door had hij nog 18 beurten nodig om met een slotserie van 53 te finishen, Beekman op 116 achter zich latend. Bij Tini Wijnen zagen we een vrij wel identiek beeld.* Na 34 caramboles in de eerste en 26 in de tweede beurt een aantal beurten van grote beschei denheid en daarna in de zevende en elfde beurt series van resp. 71 en 77 caramboles. Maar ook hier kwam weer een reactie, waardoor de 300 carambo les pas na 15 beurten werden vol ge maakt. Sundquest reikte niet verder dan 145 caramboles. Kerkewijk 35, Veanandaal Telefoon 4335 Westerneng (Scherpenz. - zat.) 19 Mandersloot (Scherpenz. - zat.) 18 Aalbers (VRC) 14 Van de Berg (Merino's) 14 C. v. Ommeren (DVSA - zond.) 13 Van Mourik (DVSA - zat.) 13 Donkelaar (Advendo) 12 Greuter (Advendo) 11 Idzerda (Valleivogels) 11 Diepeveen (DOVO) 11 Van Kessel (Unitas) 10 Cor Henzen (Musketiers) 9 Cees Henzen (Musketiers) 9 Jan Henzen (Kulan) 9 Van de Berg (Candia - zat.) 9 v.d. Bovenkamp (Scherp. - zat.) 9 J. Veldhuizen (Renswoude) 9 D. van Manen (GWV) 8 Schoeman (VRC) 8 A. v. d. Pol (SVP) 8 Vink (Renswoude) 8 Zaterdagmiddag wordt het een druk te van belang in de zaal van het Chr. Lyceum aan de Tuinstraat. Dan spelen n.l. alle hoofdteams van Panters in eigen huis hun competitiewedstrijden. Om drie uur de dames tegen het Apel- doornse BBC, om vier uur het nog on geslagen team van heren 2 tegen hekke- sluiter DPC 3 en om vijf uur heren 1 tegen no. 2 op de ranglijst, het Utrecht se SVE/VVZ. Het ligt het meest voor de hand, dat de meeste punten in Vee- nendaal zullen blijven, maar dat de Panters het deze middag niet cadeau zullen krijgen staat wel vast. De dames van de Panters steken de laatste tijd niet in de beste vorm en van BBC uit Apeldoorn is weinig be kend. In ieder geval betekent het spelen in eigen huis en voor eigen publiek een voordeel. Als dit team kans ziet om op zijn eigen manier de wedstrijd uit te spelen, dan voorspellen we een over winning. Panters 1 (heren) ondervond verleden week in de Utrechtse Jaar beurs, dat het spelen tegen een hekke- sluiter een lastige zaak is. Panters 2 dient dan ook DPC 3 uit Utrecht vast niet te onderschatten, want een kat in het nauw maakt nu eenmaal rare spron gen. Maar ook hier moet een normaal draaiend Panters 2 de beide punten thuis weten te houden. Panters 1 zal zijn collega van het 2e team een groot Het toernooi begon met de pntmoe- tingen tussen Joop Roodenburg en Hans Sundquest op de eerste en tussen Flip Beekman en Janus Jacobs op de tweede tafel. Het werden bijzonder ma tige partijen, waarin alle vier spe lers de grootste moeite hadden om aan het materiaal te wennen. Het aantal poedels, dat op beide biljarts werd ge maakt, was zeer groot. De eerste, die zich enigszins aanpaste was Janus Ja cobs, die met 48 caramboles in de 15e beurt een kleine uitschieter had en daar door een voorsprong van 42 carambo les op Beekman nam. Beekman knab belde in de volgende beurt nog wel iets van die achterstand af, maar werd een geslagen man, toen Jacobs in de 21e beurt de ballen in cheval-positie kreeg en een mooie slotserie van 82 caram boles produceerde. Op de andere tafel werd bijzonder zwak gespeeld. Roodenburg had aan vankelijk steeds een kleine voorsprong en passeerde na liefst 34 beurten als eerste de 200 caramboles. Hij produ ceerde daarna evenwel vier poedels op een rij, hetgeen Sundquest gelegenheid bood niet alleen de achterstand in te lopen, maar zelfs een kleine voorsprong te nemen. Die voorsprong groeide uit tot 31 caramboles, maar toen Rooden burg plotseling een serie van 54 maak te, die afbrak omdat de keu ketste, was Sundquest, de jongste speler van dit toernooi, zo geïmponeerd, dat hij in deze partij nog slechts vijf caramboles scoorde. Roodenburg had nog vier beurten nodig om de laatste 16 caram boles te vergaren. Na te zijn begonnen met twee mis sers bracht Tini Wijnen, die blijkbaar geenszins gehinderd werd door een hardnekkige wond aan een vinger waarvoor hem voor de. partij een peni- cilline-injectie werd gegeven, de toe schouwers in vervoering met een ma gistrale serie van 212 caramboles, waar- De uitslagen van de gisteren gespeel- de partijen: Flip Beekman (Amsterdam) 176 21 32 8.38 Janus Jacobs (Amsterdam) .300 21 82 14.28 Joop Roodenburg (Voorhout) 300 51 54 5.88 Hans Sundquest (Den Haag) 266 51 27 5.21 Lambert van Leur (Oss) 176 11 66 16.00 Tini Wijnen (Oss) 300 11 212 27.27 Jan Jansen (Beek en Donk) 107 13 56 8.23 Hans Vultink (Aalten) 300 13 132 23.07 Van Leur 163 17 43 9.58 Roodenburg 300 17 86 17.64 Jacobs 300 25 66 12.00 Jansen 100 25 21 4.00 Wijnen 300 15 77 20.00 Sundquest 195 15 30 9.66 Beekman 116 18 23 6.44 Vultink 300 18 107 16.66 Stand na de eerste dag: 1. Wijnen 4 212 23.07 2. Vultink 4 132 19.35 3. Jacobs 4 82 13.04 4. Roodenburg 4 86 8.82 5. Van Leur 0 66 12.10 6. Beekman 0 32 7.48 7. Sundquest 0 30 6.22 8. Jansen 0 56 5.44 mee hij Henk Scholte het van 1960 da terende nationale record van 180 ca ramboles ontfutselde. De wijze, waarop Wijnen met prachtige piqués en mas- sés de moeilijkste problemen oploste, was zonder meer fantastisch. Met kor te, nerveuze dribbelpasjes bewoog de titelhouder zich rond het biljart, steeds de ballen in k cheval-positie houdend. Binnen tien minuten waren de eerste 100 caramboles bijeen. En Wijnen ging door in razend tempo. Op 212 evenwel brak deze imponerende serie abrupt af op een vrij eenvoudige trekstoot, die op een fractie van een millimeter werd ge mist. Op dat moment zat een verbete ring van het nationale record partijge middelde, dat met 60 sinds het Euro pees kampioenschap van 1964 ook op naam van Scholte staat, er nog ruim schoots in. Maar na de 16e carambole in de vierde beurt zat het Wijnen weer niet mee. En zo was deze kans op een tweede recordverbetering verkeken. Al thans voorlopig. Toen kwam daar opeens de reactie. Wijnen had nog ze ven beurten nodig om de resterende 72 caramboles vol te maken. Hans Vultink begon in zijn partij te gen de voor Scholte ingevallen Jan Jan sen uit Beek en Donk uiterst nerveus en keek gedurende de eerste negen De deelnemers, nog „gebroederlijk" naast elkaar, tijdens de speech van de heer B. Dekker, voorzitter van het district Apeldoorn van de K.N.B.B. beurten tegen een ruime achterstand aan omdat Jansen al direct begon met een serie van 56. In de tiende beurt echter liep Vultink met een knappe se rie van 58 caramboles zijn achterstand in. Jansen kwam er daarna niet meer aan te pas. Via series van negen en ne genendertig alsmede een schitterende langs de kaderlijn gespeelde slotserie van 132 bereikte Vultink de 300 caram boles. De arme Jansen bleef op 107 staan. De eerste avondpartijen tussen, op het eerste biljart, Janus Jacobs en Jan Jansen en, op het tweede biljart, Joop Roodenburg en Lambert van Leur bleven weer ver beneden het peil, dat men in een nationaal kampioenschap zou verwachten. Jacobs had liefst 25 beurten nodig om de partij tegen Jan sen in zijn voordeel te beslissen. Zijn slotserie van 44 caramboles was knap van opzet, evenals zijn hoogste serie van 66. Er stonden evenwel te veel zwakke momenten tegenover. Jansen bleef precies op 100 staan. Rocklenburg toonde pas in de 17e beurt van zijn partij tegen Van Leur toch wel capaciteiten te bezitten door een gave slotserie van 86 te maken, waardoor hij de man uit Oss op 163 VEENENDAAL Net als In voorgaande weken moeten we zeggen: „Als de wee re- en terreingesteldheid het toelaten, zullen er weer diverse voetbalwedstrQ- den gespeeld worden". Erg veel hoop hebben we overigens niet. Wat betreft de zaterdagvoetballere, DOVO gaat voor een belangrijke ontmoeting naar Spakenburg; VRC speelt aan de Brinkereteeg tegen SKV en zal op eigen veld alles in het werk stellen om de koploper van de troon te stoten; GVVV speelt op het Sportpark tegen De Geuzen, dat ongeveer even sterk geacht kan worden, waardoor de ontmoeting interessant kan worden en tot slot zal De Me rino's aan de Wageningselaan het niet bijster sterke Jonathan ontvangen. In de afdeling van de KNVB komen enkele veelbelovende wedstrijden voor. NSVS, dat vorige week zo onverwacht tegen koploper Renswoude tot een geljjk spel kwam, zal tegen het eveneens ln de onderste regionen verkerende TOV al zijn krachten aanspreken om uit de gevarenzone te geraken. Een streekderby om de bovenste plaatsen is SVPHulshorst. Veel spanning ver wachten wij ook hier. G.V.V.V.De Geuzen. De ploegen schijnen- elkaar in kracht niet veel te ontlopen. In de uitwedstrijd verloren de Veenendalers met 3-0. Toen echter hadden zij een inzinking: achter el kaar wonnen de G.V.V.V.-ers de afge lopen drie wedstrijden en daarmee werkten zij zich uit de staartgroep. Daarom geloven wij dat De Geuzen door de enthousiaste en de smaak te pakken hebbende Veenendalers met een verlies naar huis gestuurd zal wor den. G.V.V.V. 11-10. De Geuzen 10-9. V.R.C.—S.K.V. De mogelijkheid be staat, dat V.R.C. zich zaterdag naar een gedeeld aanvoerderschap speelt. S.K.V. heeft twee punten meer dan de Veenen dalers. Mochten de Veenendalers de gas ten verslaan en mocht Lunteren tot ver« lies komen( dan staat V.R.C. samen met S.K.V. aan kop. S.K.V. 10-17. V.R.C. 10-15. De Merino's zal onder scheidsrechtelij- ke leiding van de heer Leguit tegen Jo nathan aantreden. In de uitwedstrijd werd een winst van 1-2 geboekt. Thuis moet het sterke Merino's zeker tot een zege kunnen komen tegen het laag ge klasseerde Jonathan. De Merino's 11-13. Jonathan 11-7. D.O.V.O. zal in Spakenburg tegen de gelijknamige ploeg een heel belangrijke wedstrijd spelen. De tweede competitie wedstrijd, op 3 september, speelde D.O.V.O. ook tegen Spakenburg en toen reeds bleek, dat de Spakenburgers een solide, sterke ploeg hebben. D.O.V.O. kwam niet verder dan een 2-2 gelijk ADVERTENTIE vraag lijm wijzer in de wiokeL Jut HEERENVEEN Nu de Heeren- veense Kunstijsbaan bijna gereed is, is donderdag besloten tot de oprichting van een ijshockeyvereniging. Er zijn zestig leden in de leeftijd van 14 tot 18 jaar, van wie 20 uit Wolvega en Sneek. Er zal tweemaal per week worden ge traind op de uitloopbaan van de 160 m onder leiding van Vre Bijlsma. Het be stuur van de Noord Nederlandse Kunst ijsbanen heeft f 3500,- beschikbaar ge steld voor de uitrusting van de spelers. LIVERPOOL Bestuurders van de Voetbalclub Liverpool beweren, dat de trainer van het Amsterdamse Ajax, Rinus Michels, luistervink bij Liver pool heeft gespeeld met het oog op de Europabekerwedstrijd van 14 december in Liverpool. Secretaris Peter Robinson zegt, dat Michels een bandrecorder heeft mee genomen naar de jongste competitie wedstrijd van de Engelse kampioen op eigen terrein, die tegen Leeds. Michels heeft volgens Robinson gezegd: „Ik kwam om het publiek op de band te zetten. Het is fantastisch. Voor welke ploeg ook is het een doelpunt waard. Ik wilde onze spelers alleen maar ge wend laten raken aan die verschrikke lijke geluiden. Zo iets kennen we in Ne derland niet en dus zullen de opnamen, die ik onze spelers zal laten horen, hun enig idee geven van wat hun te wachten staat." Robinson lachte en zei: „Het moet wel een mooi bandje zijn geworden. We wonnen met 50 en onze fans wa ren die dag in goede vorm." MELBOURNE De Nederlandse tennistere Betty Stöve en Lidy Jansen- Venneboer hebben zich donderdag in de finale van het damesdubbelspel van de kampioenschappen van Victoria in Mel bourne gespeeld. In 't beste damesdub belspel tot nu toe van 't Australische sei zoen zegevierden z(j met 6-4, 4-6, 6-3 over de favorieten voor de titel, het Amerikaanse duo Nancy Richey/Rose- Mary Casals. Insiders voorspellen, dat wanneer de Nederlandse speelsters in de finale in dezelfde vorm steken, zij zeker de dub- belspeltitel achter hun naam kunnen schrijven. In de kwartfinales won het Nederlandse paar in straight sets met 62, 64 van het Australische team Helen Fraser/Lorraine Robinson. In de kwartfinales van het herenen kelspel vond de Brit Mark Fox zijn Waterloo tegen Roy Emerson. De Aus traliër had evenwel vijf sets (68, 61, 46, 62, 62) nodig, om zich voor de halve finales te plaatsen. Voor de halve TILBURG De 24-jarige Willem II- speler Jan van Daal, die vanaf het be gin van het voetbalseizoen op de trans- ferlijst staat, gaat voor de tweede-di visie-club HVC (Amersfoort) spelen. De 22-jarige Jung Roemgens, die voor de tweededivisieclub Roda J.C. (Kerkra- de) voetbalt, zal de rest van het sei zoen de Willem Il-gelederen gaan ver sterken. finales plaatste zich ook nog de Aus traliër Anthony Roche, die met 64, 63, 62 zijn landgenoot Owen David son versloeg. In de achtste finales van het enkelspel schakelden Fred Stolle de Brit Robert StUwell (8—8, 64, 7—5, 3-6, 6-4) en John Newcombe zijn lapd- genoot Will Coghlan (10—12, 7—5, 6—1, 6—8, 6—0) uit. In de tweede ronde van het gemengd- dubbelspel verloren Betty Stöve en haar Jamaicaanse partner Robert Russell van de Australiërs Anthony Roche en Judy Tegart (2—6, 3—6). In het herendubbelspel tenslotte plaat sten de Australiërs Newcombe en Roche zich voor de finale door hun landgeno ten Ryan ,en Tobin met* 64, 62, 36, 62 te verslaan. De andere halve eind strijd tussen Emereon/Stolle en Bow- rey/Davidson moest bij de stand 62, 1210 in het voordeel van de eersten wegens invallende duisternis worden af gebroken. ZüRICH De Zwitser Fritz Pfen ninger heeft donderdag voor de 38-ste maal in een zesdaagse een auto ge wonnen. Schertsend zei hij van plan te zijn een autohandeltje te beginnen. Aan het eind van het eerste etmaal van de zesdaagse van Zlirich lag Pfen ninger tevens op kop, samen met de Nederlander Peter Post. Zij hadden puntenvoorsprong op vier koppels en een voorsprong van een of meer ron den op nog tien koppels. spel. Spakenburg heeft er iets langer over gedaan om bovenaan te komen, maar tenslotte is het toch gelukt. D.O.V.O. zal het moeilijk krijgen en wij verwachten een wedstrijd, waarin wei nig doelpunten zullen vallen en een ge lijk spel wel de uitslag zal worden. D.O.V.O. 12-17; Spakenburg 12-15. Afdeling Utrecht: Renswoude zal op eigen veld tot een zege op V.V.Z. '49 weten te komen, hoe wel het beslist niet gemakkelijk zal gaan. Renswoude 11-15. V.V.Z. '49 9-10. Kulan zal tegen Hees trachten zijn positie te versterken. Hees blijft de kop lopers in zijn afdeling goed volgen en wij denken, dat Kulan het heel moeilijk zal krijgen om die positie te versterken. Hees 10-12. Kulan 10-10. Musketiers zal tegen Cobu Boys, dat vorige week tegen Terschuurse Boys een 8-0 nederlaag moest incasseren, vlot tot een zege komen. De vraag is alleen met hoeveel HILVERSUM In de eerste afleve ring van de radiosportrubriek ..Mara- thon-Sportrevue" (Hilversum 2 14.30- 17.00 uur) zal zondag verslag worden gedaan van de wedstrijden Feyenoord- ADO (door Theo Koomen), DOS-Elink- wijk (Rien Bal), Go AheadXerxes (Dick van Rijn), FC Den Bosch- NEC (Wim Hoogendoorn), Willem II-NAÖ (Jaap Bax), SC Drente-Heracles (Jan Hof) en Gooiland-Wageningen (Peter van Brakel). Leo Pagano is verslaggever bij de hockeywedstrijd Hilversum-Kampong en Jan van der Hoek bij de nationale kampioenschappen biljarten kader 47/1 in Apeldoorn. Uitslagen van de courses geeft Gerard van Maarsseveen. In de tweede aflevering van Marathon-Sport- revue (18.05-18.30 uur): uitslagen, com mentaren, beschouwingen, overzichten en aanvullende biljartuitslagen. Het televisie-sportprogramma ,,NTS- Sport" (Nederland 1, 19.30 uur) bevat filmfragmenten van de zaterdag te spe len wedstrijd Liverpool-Sheffield Wed nesday, Ajax-Fortuna '54, alsmede van de wedstrijd SittardiaD.W.S. Verder flitsen van de nationale kampioen schappen biljarten ankerkader 47/1, de volleybalwedstrijd Orawi-Ohaco te Dor drecht, de korfbalwedstrijd Blauw WitOns Eibernest te Amsterdam, de worstelwedstrijden Hercules-SDZ en de zaalhandbalwedstrijd Swift-Podrovka (Joegoslavië) te Dordrecht, een wed strijd om de Europa Cup. NEW YORK De onderhandelingen over een titelstrijd tussen wereldkam pioen boksen zwaargewicht Cassius Clay en Ernie Terrell in de Madison Square Garden van New York zijn don derdag vastgelopen doordat men elkaar op financieel gebied niet heeft kunnen vinden. Houston in Texas en Detroit in Michigan maken nu de meeste kans om het gevecht binnen hun muren te krij gen. Harry Markson van de Madison Square Garden verklaarde, dat het niet in het belang van de Garden was om het gevecht tussen Clay en Terrell in New York te doen plaatshebben. Het was financieel niet mogelijk, zei hij. Clay en „Main Bout Inc." hebben meer geld van de Garden gevraagd dan deze bereid was te garanderen. Musketiers 11-18. Cobu Boys 12-9. T.O.V.N.S.VS. is een belangryke wedstrijd, omdat beide ploegen niet al te sterk staan en zij de beide punten heel goed kunnen gebruiken. N.S.V.S. bracht het vorige week tot een mooi resultaat door geljjk te spelen tegen Renswoude en met de in die wedstrijd verkregen moed zou ook T.O.V. het wel eens moei lijk kunnen krijgen. T.O.V. 11-8. N.S.V.S. 11-5. Valleivogels gaat tegen Rood Wit een gemakkelijke zege tegemoet. Rood Wit valt dit seizoen bitter tegen. Valleivogels 10-12. Rood Wit 11-7. S.V.P.Hulshorst zal een duel vol spanning worden. Beide ploegen brach ten koploper Renswoude in de laatste wedstrijden gevoelige klappen toe. S.V.P. zou zich door een overwinning langs Hulshorst werken en de naaste belager van Renswoude worden. Hulshorst 11-14. S.V.P. 10-13. In de derde klasse zal Scherpenzeel stellig door 'n overwinning op Roda zijn weg naar een kampioenschap vervolgen (Scherpenz. 11-19, Roda 11-2), Adven- do zal tegen Beverweerdse Boys weder om twee punten uit het vuur slepen (Advendo 11-18, Beverw. B. 9-9) en tot slot zal Soesterberg het in Amerongen tegen D.V.S.A. niet gemakkelijk krij gen (D.V.S.A. 11-13, Soesterberg 11-9). DOVO (uit)Spakenburg: Doel: T. Hardeveld; achter: G. van Beek, J. Rebergen, G. Slotboom en G. van Koo- ten; midden: R. Schoeman en B. Kroes bergen; voor: B. Visscher, N. Diepeveen, H. van Kooten en K. van Hall. GVVV (thuis)De Geuzen: Doel: W. van Dijk; achter: G. Beukhof, R. Clui- stra en H. van Manen. Midden: J. v.d. Bovenkamp en G. Hoedeman. Voor: Van Limburg, J. van Manen, D. van Manen, R. Schinkel en P. v.d. Bovenkamp. Merino's (thuis)Jonathan: Doel: T. Klaassen; achter: W. van Wakeren, C. Scholts, T. Nagel en J. C. Sukkel. Mid den: H. Blankesteyn en H. Sukkel. Voor: T. v.d. Berg, H. Gaasbeek, T. Diepe veen en C. Sukkel. Musketiers uit)Cobu Boys: Doel: H. Gijsberts; achter: A. van Kranenburg, C. Slotboom en J. Kroesbergen; Midden: M. v.d. Klift en A. Diteweg. Voor: D. Jansen, N. N., A. van Kranenburg, sen., A. Drost en C. Henzen. Renswoude (thuis)VVZ '49: Doel: J. van Ommeren; achter: L. Stutvoet, Koet sier en R. Dijkstra. Midden: Gongboom en G. Vink. Voor: J. Veldhuizen, G. van 't Foort, M. Hardeman, C. G. Vink en A. Veldhuizen. NSVS (uit)—TOV: Doel: R. van Ginkel; achter: C. Gaasbeek, A. Terschegget en P. van Ewijk; midden: Jac. Stuiven- berg en P. van Ewijk; voor: H. van Kesteren, G. de Ruiter, D. J. Roelofs, A. Gaasbeek en H. Voorhout. SVP (thuis)Hulshorst: Doel: J. van Kooten; achter: W. v. Sas, A. van Koo ten en J. Stuivenberg. Midden: J. C. v. Stempvoort en B. v.d. Pol. Voor: G. v.d. Bovenkamp, J. Bolderman, A. v.d. Pol, J. v. Remmerden en J. Spies. KULAN (uit)Hees: Doel: A. H. van Wakeren; achter: D. van Leeuwen, T. L. Roks en H. Eimers; midden: C. van Hall en W. A. Blankensteyn; voor: J. Bruis, J. D. Smaling, J. W. Heuzen, J. W. Budding en E. A. van de Broek. DVSA (uit)Soesterberg: Doel: H. van Rhee; achter: J. J. van Engelenburg, J. de Bruin en C. Wagensveld; midden: D. v.d. Berg, G. de Kroon en G. Blanke steyn; voor: A. v. Soest, J. Wildeman, J. G. van Mourik en J. C. van Engelen burg. Advendo (uit)Beverw. Boys: Doel: M. Veldhuizen; achter: H. van Hunen, H. van Beek en L. Post; midden: J. T. van Beek en B. Gaasbeek; voor: J. Nap, C. Greuter, G. Marcus, J. v. Donkelaar en R. de Fluiter. SCHERPENZEEL (thuis)—Roda '46: Doel: C. Sangers; achter: D. Caljé, J. A. van de Haar en W. Vlaanderen; mid den: C. Vlaanderen en H. Dijksloot; voor: J. van de Bovenkamp, M. van Dam, H. Mandersloot, G. Vlastuin en W. Wester- eng. plezier kunnen doen door SVE/WZ uit Utrecht, thans nog no. 2 op de stan- denlijst, minstens één punt af te snoe pen. Dit is voor dit team heel goed mo gelijk, mits het de vorm van enkele weken terug kan vinden. Deze strijd be looft in elk geval een spannende te wor den. Vóór deze wedstrijden, om twee uur, speelt nog het jongens-jeugdteam tegen het Biltse CGSI. Ook hier verwachten wij een zege voor de jonge Panters- pupillen. Het tweede damesteam trekt heden avond reeds naar de Utrechtse Jaar beurshallen om strijd te leveren tegen DPC 3. Deze grote zaal heeft dit team reeds zeer grote moeilijkheden opgele verd en we zien deze strijd voor da mes 2 dan ook somber in. ADVER FENTIE ADVERTENTIE TOKIO De moeilijkheden rond het toernooi om het vijfde wereldkampi oenschap volleybal voor dames zijn op gelost. Aanvankelijk zou de strijd om de wereldtitel zich in oktober 1966 in de Peruviaanse hoofdstad Lima afspe len, maar de Zuidamerikanan bericht ten afgelopen zomet niet in staat te zijn het toernooi te organiseren. De interna tionale volleybalfederatie, tijdens het wereldkampioenschap heren in septem ber in Praag bijeen, verzocht toen Ja pan zich met de organisatie te belas ten. Wat de Zuidamerikanen in meer dan een jaarn iet lukte, volbrachten de Japanners in enkele maanden. Donder dag deelden zij in Tokio mee, dat het wereldkampioenschap 1966 van 18 tot 28 januari 1967 zal worden gehouden. De voorronden zijn in Yokohama, Sen- dai en Osaka, waarna de halve finale in Tokio worden gespeeld. Naast Japan dat in 1962 in Moskou wereldkampioen werd, nemen Rusland wereldkampi oen in 1952, 1956 en 1960 China, Pe ru, Polen, Cuba, de Ver. Staten, Hon garije, Oost-Duitsland, Noord-Korea en Tsjecho-Slowakije deel. Net Nederland se damesteam, dat van de vier tot nu toe gehouden kampioenschappen alleen aan die van 1956 in Parijs en 1962 in Moskou deelnam, zal niet van de par tij zijn. VEENENDAAL. De wedstrijden, die de juniorenelftallen uit onze omge ving morgen spelen, zijn: V eenendaalQuick Holland—DOVO G.V.V.V.—De Meern CandiaRenswoude R.K. Unitas—D.O.V.O.-C. V.R.C.—H.D.S. ValleivogelsDe Merino's H.V.C. BScherpenzeel VOETBAL Zaterdag G.V.V.V.—De Geuzen De Merino'sJonathan V.R.C.S.K.V. SpakenburgD.O.V.O. Cobu BoysDe Musketiers HeesKulan RenswoudeV.V.Z. '49 T.O.V.—N.S.V.S. Rood WitValleivogels S.V.P.—Hulshorst ScherpenzeelRoda '46 SoesterbergD.V.S.A. Beverwijk B.Advendo '57 Zondag Candia '66Midlandia K.D.S.D.V.S.A. J.S.V.Veenendaal ScherpenzeelD.S.O. (U) R.K. UnitasSpel. Domstad Maluku MudaOranje Wit HANDBAL Zondag Heren: CeleritasR.H.C. Dames: Wijk bij DuurstedeR.H.C. HOCKEY Zondag Heren; SalamandersWageningen 4 KORFBAL D.S.V.—S.K.F. Hemur Enge is vrij. VOLLEYBAL Dames: PantersB.B.C. Heren: Panters 2D.P.C. 3 Panters 1—S.V.E./V.V.Z.

De Vallei | 1966 | | pagina 13