Met de... op 850 meter boven Vallei en Heuvelrug KONINGSLAAN 2: toekomstig adres van prinses Margriet en mr. P. van Vollenhoven De zesde opname in onze serie luchtfo to's boven de Gelderse Vallei en de Utrechtse Heuvelrug voert ons vandaag weer even terug naar Rhenen, waar de vorige keer het prachtige stadshart met de Cunera-ioren het middelpunt was van onze camerazoeker. De volgende baan die ons toestel koos was iets noordelijkerA naar het hoogste punt van Rhenen, dat daarom ook Rhenen-Hoog wordt ge noemd. Op deze plaat zoeken we eerst een paar oriëntatiepunten. Even links van het mid den, bovenin de plaat, de Rhenense to renflat in aanbouw (tussen Rozenlaan en Anjerlaan). De bouw was op het moment dat we deze foto maakten nog niet halver wege gevorderd, want in totaal krijgt deze torenflat 14 verdiepingen (met 72 zelf standige woningen). Vanaf deze flat rechts naar onderen ziet men duidelijk de Ribes laan, de Vallei weg en middenin de grote mop tegenover de Valleiweg ondermeer een van de paradepaardjes van Rhenen, het overdekte instructielxidRecht tegen over dit bad de hoge flat met de lange schaduw. De achterkant van deze flat ziet uit op de Algemene Begraafplaats ('t terrein met boschages, geheel rechts in 't midden). Om nog een paar punten in het straten- stramien te noemen: dwars door de foto va/i links naar rechts loopt de Achter- bergsestraatweg naar de Spoorbaa/iweg, die gescheiden door een punt-achtige groenstrook, bijna parallel loopt aan de provinciale weg Oss-Veenendaal. Ook de Bergweg is op deze foto nog goed te on derscheiden, evenals het glooiende agrari sche gebied, tot waar de bebouwing van nieuw-Rhenen gevorderd is. roor 't eerst zijn vanmorgen op Paleis Het Loo in Apel doorn door fotografen van de Nederlandse en de wereldpers exterieur-opnamen gemaakt van dat gedeelte van Het Loo, waar in H. K. H. Prinses Margriet en mr. P. van Vollenhoven na hun huwelijk op 10 januari a.s. hun intrek zullen nemen. De appar tementen bevinden zich in een van de paviljoens aan de eigen lijke achterzijde) van Het Loo en wel in het rechter gedeelte. De voorkant van dit paviljoen ligt aan de Koningslaan no. 2 het toekomstige adres dus van het prinselijk paar. Het is de bedoeling dat de prinses en haar echtgenoot gaan wonen op de eerste etage van het paviljoen, terwijl de vertrek ken op de begane grond zullen worden gebruikt voor represen tatieve doeleinden. Het gedeelte van Paleis Het Loo dat door het echtpaar be woond zal worden en naar wij vernamen gezien moet worden als een tijdelijke behui zing, is in de geschiedenis nim mer door een Oranje bewoond geweest. Ten tijde van prinses Wilhelmina was in het rechter paviljoen onder meer het secre tariaat van de prinses gevestigd. BIJ DE FOTO'S: Links: De voorzijde va/i hel rechter paviljoen van paleis Het Loo aa/i de Koningslaan. Bij het bordje no. twee be vindt zich de toega/ig tot de appartementen van de Prinses en mr. Va/i Vollenhoven. Rechtsboven: Paleis Het Loo, zoals we het ko ninklijk verMijf het best kennen. Maar het is eigenlijk de achter zijde van het paleis. Prinses Margriet en mr. Va/i Vollenhoven ko men te wonen in het voorste gedeelte van het rechter paviljoen, waarvan de volgende opname. De appartementen voor de Prinses en haar echtgenoot bevinden zich, vanaf de deur naar rechts, op de eerste etage. De appartementen op de begane grond zullen dienen v(x>r ontvangsten. i

De Vallei | 1966 | | pagina 14