Met de... W at wii Groep "64? op 350 meter boven Vallei en Heuvelrug Nieuwe stichting voor de woningbouw Renswoude Bouw kleuterschool komt nu in zicht Sint kwam twee maal bij Forellen op bezoek Ook Esso wil zich aan alleiweg vestigen Een Wilhelminafonds huldigde J. E. v. Schuppen Goed resultaat van de collecte P. Kosters zal bedanken als raadslid Eerste pekel op Rhenens wegen „Heet hangijzeropnieuw in de Rhenense raad AAN U HE I WOORD In volle vaart tegen boom Dronken in de goot GEMEENTE HAAKT IN OP TWEEDE BOUWSTROOM INDUSTRIE Marokkaan wegens diefstal aangehouden invitatie Gratis bromfiets voor E. J. d. Hoef Auto met 2 personen vloog uit de boeht Auto keerde op de weg: "rote schade l RGENTIE Fagii.a 3 MAANDAG 5 DECEMBER 1966 voor straat werd door hem admini stratief „bewerkt", zo dat de mede werkers aan de actie op pad konden gaan. Om o.a. gezondheidsredenen zag de heer Van Schuppen zich echter genood zaakt een stap terug te doen. Hij moest bedanken als bestuurslid van de afdeling Veenendaal. Dr Rijlaars dam prees hem voor de belangrijke taak die hij had vervuld en zette hem en mevr. Van Schuppen in de bloe metjes. Vervolgens werd door de heer H. van Wijk, representant van het hoofdbestuur van het KWF. aan de heer Van Schuppen de grote legpen ning van het KWF uitgereikt. De woorden „uit waardering" op deze penning met de beeltenis van wglen Koningin Wilhelmina, behoefde weinig betoog. Met een kort dankwoord maakte de heer Van Schuppen duide lijk alles met de grootste liefde te hebben gedaan en hoopte dat de af deling Veendaal in de toekomst nog veel mooi werk zou kunnen verrichten om de bestrijding van de zo gevreesde ziekte in stand te houden, e penningmeester van de afdeling Veenendaal van het KWF. de heer Versteeg, was ook heel tevreden. De laatste huis-aan-huis collecte had de mooie som van 8.390. opgebracht. De opbrengst was beter dan in het voorgaande jaar en ook op dit punt blijven de leden van het bestuur van het KWF voor de komende jaren zeer optimistisch. £~\p onze vlucht boven de Gelderse Val- lei en de Utrechtse Heuvelrug gleed ook Eist onder de vleugels van onze Su per Piper door. Ongeveer ter hoogte van de Rijksstraatweg naar Amerongen knip te onze fotograaf in noordelijke richting 't dorp Eist en in een vijfhonderdste secon de stond het panoramische beeld op de plaat. Dit is het resultaat: tientallen hui zen, keurig, maar wat fantasieloos in de rij, langs rechte straten. Die straten zijn op deze foto duidelijk herkenbaar. Van beneden tiaar boven RHENEN In de gemeenteraads vergadering van afgelopen dinsdag avond, waar het nogal rumoerig toeging met betrekking tot een verzoek van een inwoner van Arnhem om grond aan te kopen aan de Valleiweg voor de bouw van een supermarkt, kwamen twee pro testen op tafel. Eén van de R.M.C. en één van de „Groep 64". Wij hebben ons telefonisch met deze laatste organisatie in verbinding gesteld met de vraag, welke betekenis hieraan .moet worden toegeschreven. Uit 't ant woord is ons gebleken dat het hier een combinatie betreft van allerlei groot handelsbedrijven. grossiers en fabrikan ten, die voor de zelfstandige midden standers vestigingen willen verkrijgen in nieuwe winkelcentra. Aan de „Groep 64" neemt ook deel „Kroon's" levensmiddelenbedrijf. Het gerucht dat in Rhenen de ronde doet, als zou „Groep 64" van plan zijn aan de Valleiweg een supermarkt te vestigen, werd niet bevestigd. Wel werd ons meegedeeld dat de „Groep 64" een branchepatroon voor het winkelcentrum aan de Valleiweg wil ontwerpen in volledige overeenstemming met het college van B. en W. van Rhe nen. Het is niet uitgesloten dat in bedoeld patroon een supermarkt is opgenomen, maar zo werd ons uitdrukkelijk ver klaard wanneer B. en W. van Rhe nen zo'n supermarkt niet ter plaatse willen hebben, dan komt die er ook niet. De Rhenense gemeenteraad komt dinsdagavond om 8 uur opnieuw ten ge meentehuize bijeen om over deze zaak te sprken. VEENENDAAL Op het rijwielpad langs de Kerkewijk werd vannacht kort na twaalf uur een man aangetrof fen. die van zijn fiets bleek te zijn ge vallen. Het was de heer B. V.. die zwaar onder invloed van sterke drank verkeerde. Op het politiebureau kon de man zich niet meer herinneren hoe hij op het rijwielpad terecht gekomen was. Hij werd ter ontnuchtering ingeslo ten. zien we dan eerst de Irene straat, vervol gens de Beatrixstraat, de Franseweg en schuin naar rechts boven de Verbindings weg. Al deze straten komen uit op resp. de Woudweg en de Driftweg, die rechts van deze plaat het beeld doorsnijdt. RENSWOUDE Als de raad er mee instemt, zal de gemeente Rens woude gaan deelnemen in de Bouwstroom Zuid-Oost Utrecht II en dat be tekent dat Renswoude zal kunnen meeprofiteren van het contingent woningen, dat de Stichting in de deelnemende gemeenten laat bouwen. Het college van B. en W. schrijft aan de raadsleden dat op deze wijze de mogelijkheid wordt geboden 51 woningwet- en 56 premie-woningen te realiseren. Renswoude heeft toen de Stichting de eerste bouwstroom in uitvoering bracht, daaraan niet kunnen deelnemen omdat men niet de beschikking had over de benodigde bouwgronden. In mei van dit jaar echter kon de burgemeester de raad mee delen dat men tot overeenstemming was gekomen met de familie Taets van Amerongen omtrent de aankoop van enkele grote percelen bouwgrond. Al eerder had de raad besloten tot onteigening over te gaan. Met dit grondbezit kan Renswoude, zoals nu blijkt, wat de woningbouw betreft de vleugels uitslaan. Het bouwen van meer dan honderd woningen is voor de gemeente een ongekende weelde. Jarenlang moest men zich tevreden stellen met een zeer bescheiden toewijzing. Omdat er in Renswoude geen woningbouwvereniging bestaat stelt het college voor een stichting in het leven te roepen, die de naam „Stichting Bouwstroom Renswoude" zal dragen. Deze stichting zal de administratieve werkzaamheden, die het grote aantal te bouwen woningen met zich meebrengt, ter hand gaan nemen. De 56 premie-woningen zullen allen koopwoningen zijn. Het bouwplan zal gerealiseerd worden door de N.V. Bouw en Exploitatiemaatschappij Vlaanderen en Westland te Huizen. Burgemeester en Wethouders delen de raad in dit verband mee dat er voor de bouw van de woning wetwoningen een krediet van 1.134.240 beschikbaar gesteld zal moeten worden, zijnde de aanneemsom. Het bouwplan zal aan de zuidkant van de gemeente tot stand komen, in de om geving van de Van Reedeweg en fde nieuwe Duyst van Voorhoutweg (be stemmingsplan Van Reedeweg). Andere voorstellen waarover de raad zich vol gende week maandag zal buigen be treffen onder meer het bestemmingsplan „Noord". Reeds eerder had men besloten dat het bouwrijpmaken van de gronden aldaar door de eigenaren of de exploi tanten diende te worden bekostigd. Bij nadere beschouwing meent het college hier verandering in te moeten brengen. Men wil nu wel een zekere medewerking verlenen wat het in bouwexploitatie brengen van de gronden betreft. Die medewerking bestaat in hoofdzaak uit het aanleggen van wegen en riolering. De exploitanten zullen in de kosten hier van moeten bijdragen. bestemmingsplan „Van Reedeweg" zul len worden aangelegd zullen welluidende namen krijgen. De plaatselijke historie die al in namen als Van Reedeweg en Taets van Amerongenweg tot uitdruk king komt, wil men ook nu weer in de naamgeving laten doorklinken. Men heeft in dit verband gedacht aan de naam van Maria Duyst van Voorhout, de grondlegster van de fundatie van Renswoude en echtgenote van Frederik Adriaan van Reede. Voorts wordt voor gesteld de eerste eigenaar van Rens woude, Robbert van Arckel, in een straatnaam te laten voortleven. De na men Duyst van Voorhoutweg en Van Arckelweg worden derhalve aan de raad voorgesteld. De heer Verboom, directeur van de N.V. Industrie en Handelmaatschappij v/h Verboom en Co. te Ede heeft ver zocht de naam van de Molenstraat zo danig te wijzigen, dat men eruit kan afleiden dat aan deze weg industrie is gevestigd. Het college vindt deze mu tatie wel van belang, ook al om de ves tiging van eventuele andere industrieën te stimuleren. De raad wordt daarom voorgesteld de Molenstraat in Industrie- laan te herdopen. RHENEN Naar wij vernemen zal de heer P. Kosters, lid van de gemeen teraad van Rhenen voor de Vrije Partij zich om gezondheidsredenen als raads lid moeten terugtrekken. Zijn opvolger op de kandidatenlijst is de heer M. van den Berg, grossier In groenten en fruit. De Vrije Partij is met 2 afgevaardig den in de raad vertegenwoordigd. Frac tievoorzitter is de heer E. P. van Dijk. RHENEN De zand- en pekelwagens zijn zaterdagavond voor de eerste maal in deze winter uitgerukt. Een aanhou dende natte sneeuwval maakte de we gen op vele plaatsen spekglad. Eerst laat in de avond was men de glibberige toestand meester. RHENEN Op verschillende plaat sen in de gemeente is door het vereni gingsleven het Sinterklaasfeest gevierd, in hotel „De Koning van Denemarken" werd dat gedaan door de R.Z. en P.C. „De Forellen". Hier kwam St. Nicolaas zelfs tweemaal op bezoek. Om half acht stapte hy, vergezeld van twee knechten, bij de grote schare jeugd binnen en 's avonds om half tien bezocht hy de senioren. De Sint sprak zijn grote voldoening uit over de totstandkoming van het over dekte bad aan de Lijsterberg en drukte de zwemmers op het hart extra goed te trainen om de prestaties op zwemgebied op die manier op te voeren. Verschillende leden moesten op het matje komen. De Goedheiligman raad pleegde het grote boek en gaf verschil- VEENENDAAL Zondagavond hield de politie de Marokkaan U. A. B. A. aan, verdacht van diefstal van een jas. De man had uit een langs de Kerkerwij k geparkeerd staande auto een mantel weggenomen ter waarde van ongeveer f 350. die hij bij zijn aan houding aanhad. In afwachting van de voorgeleiding is de man ingesloten in het politiebureau. Plaatsing geschiedt buiten verantwoordelijkheid van de redactie lende jongens een schrobbering. Vooral de sportiviteit moet volgens de Sint hoog gehouden worden. Daarop reikte hij talrijke diploma's uit, die in het afgelopen zomerseizoen ver diend waren gewonnen. Er bevonden zich verschillende clubkampioenen onder. De Sint en zijn knechten waren over deze prestaties bijzonder goed te spreken. De kinderen werden ruimschoots door de Bisschop getrakteerd op limonade en snoeperijen. Daarnaast kregen ze een paar filmpjes te zien, onder andere van het afzwemmen voor het KNZB-diploma deze zomer in natuurbad Ouwehand en een kleurenfilm over een gecostumeerd optreden van het Forellen-waterpolo- zevental. Tot omstreeks middernacht werd een geslaagd Sinterklaasbal gehou- den. RHENEN Morgenavond om acht uur komt de gemeenteraad in een spe ciale zitting bijeen om in tweede instan tie te vergaderen over het afgelopen dinsdag schipbreuk geleden voorstel van burgemeester en wethouders om aan 'n inwoner van Arnhem een stuk bouw grond te verkopen voor de vestiging van een supermarkt (voor de prijs van ƒ35.000,gelegen in het als winkel centrum bedoelde plan aan de Valleis weg, naast de zelfbedieningszaak van de Rhenense middenstander Van der Beek. Inmiddels bereiken ons stukken van het gemeentebestuur, waarin de raad als aanvulling op dit punt een tweede voorstel wordt gedaan tot verkoop van 552 m* grond in deze hoek aan de Esso Nederland N.V. voor de bouw van een servicestation. De Esso is bereid voor dit perceel 75.000.op tafql te leg gen. De perceelbreedte van laatstbedoel de grond bedraagt 27 meter. Het ligt in het voornemen van de Esso boven het service-station zes etage-woningen te bouwen. Voor zover ons bekend, zal dit tweede voorstel geen moeilijkheden opleveren. Voor wat betreft de transactie met de adspirant-bouwer van de supermarkt zijn ons geen nieuwe gezichtspunten be kend geworden. De protesten van de Rhenense Middenstands Centrale en de Groep 1964 liggen nog onverminderd bij de stukken. De RMC komt op voor haar lid Van der Beek, aan wie door de bur gemeester zou zijn beloofd dat hij geen concurrentie naast zijn deur zou heb ben te vrezen. De groep 1964 wil het ge hele complex kopen en daarna samen met het gemeentebestuur uitmaken welke branches voor vestiging in aan- RHENEN Zondagavond raakte een personenwagen vermoedelijk tijdens het inhalen nabij de Plantage W. III van de weg. De auto kwam als een compleet wrak tot stilstand tegen een boom. Eén van de twee inzittenden, afkomstig uit Den Haag, moest ter behandeling van de opgelopen verwondingen worden over gebracht naar het ziekenhuis te Wage- ningen. De firma Van Leijen heeft het wrak met een takelwagen weggesleept. merking komen. Van de zijde van de Groep wordt ons telefonisch medege deeld, dat wanneer de gemeente niet voor een supermarkt voelt, die er ook niet zal komen. Voor de raadsvergadering van mor genavond zal ongetwijfeld wel weer veel belangstelling bestaan. VEENENDAAL De „Lucia No zem", het fietsende mechanische jonge tje, dat de openingsweek van de nieuwe Bromfietshandel van de firma Van Wijk luister bij zette heeft in die tijd ruim 2000 km afgelegd, om precies te zijn 2012,3 km. Er waren vier deelnemers aan de wedstrijd, die 2000 km geraden hadden. Uit deze vier werd de gelukkige win naar door een toevallig aanwezige klant ten overstaan van de politie getrokken. Het was de heer E. J. van de Hoef, Bergweg 30. De heer Van de Hoef kan zich de gelukkige eigenaar van een complete Solex noemen. ELST Zaterdagmorgen is de auto van J. A. J. uit Paramaribo op de Rijksstraatweg in volle vaart uit de bocht gevlogen en totaal vernield. Een meisje, dat naast J. A. J. zat, werd met een hersenschudding naar het zie kenhuis in Wageningen vervoerd. J. zelf kwam met de schrik vrij. Hij had, ter hoogte van de Plantage Willem III een auto willen inhalen, bemerkte echter te laat dat er een tegenligger aankwam en raakte de macht over het stuur kwijt. Hij belandde tenslotte in het ei kehout langs de weg. O7 O ELST Op de Provinciale weg tus sen Eist en Veenendaal wilde de heer G. uit Leersum zijn auto op de weg ke ren. Uit de richting Veenendaal echter naderde een auto, waarvan de bestuur der niet tijdig tot stilstand kon komen. Er volgde een botsing, waarbij mevr. G. werd gewond en de beide auto's zwaar werden beschadigd. Wij leven in 1966 in een boeiende tijd, waarin zich zulke mogelijkheden heb ben geopend, dat zelfs de ouderen on der ons niet meer terugverlangen naar de tijd van „voor de oorlog", al kostten de sigaretten toen 15 cent en een borrel 8 cent. Willen wij echter met verantwoorde lijkheid in deze tijd staan en geen brok ken maken naar rechts en naar links, dan is het beslist noodzakelijk te we ten. wat er dichtbij en veraf aan de hand is. welke ontwikkelingen er gaan de zijn. Wij moeten als volk, maar ook als individu onze plaats weten in een wereld, die met talloze vezels onder ling economisch, militair en politiek ver bonden is. Dat de enkeling in deze gecompli ceerdheid geen duidelijke weg meer voor zich ziet, is niet zo verwonderlijk en door het niet-weten en niet-doorzien van wat er geschiedt, bestaat de kans. dat hij zich door enkele simpele leuzen op een weg laat leiden, die geen uit weg zal blijken te zijn. In ons eigen land wordt door onze regering geworsteld met de talloze gro te problemen, die op haar afkomen en die dikwijls zo specialistisch zijn, dat wij de neiging hebben terug te verlan gen naar een tijd. dat wij als gewone mensen 't nog enigszins konden bijbe nen. Al deze problemen stormen op ons af op al onze vertegenwoordigers gelijke lijk, van welke partij ook en de vijf grote partijen begraven onderling de strijdbijl om gezamenlijk die problemen op te lossen, hoogstens met nuancever schillen. Wij noemen dat o.a. onduidelijkheid bij de politieke partijen, omdat wij nog zo dikwijls enkel en alleen onze eigen „kleine" problemen behandeld willen zien, die echter ook niet meer los te maken zijn van het grote geheel. Laten we ons. gezien dit alles, de kans niet laten ontglippen inzicht te verkrijgen in die grote problemen, die ons allen aangaan. Komt u allen op woensdag 7 decem ber om 8 uur naar hotel „de Koren beurs" waar de heer G.A. Kieft, lid van de A.R.fractie van de Tweede Kamer en financieel deskundige ons voorlich ting wil geven over het financiële be leid van de overheid, één van de pro blemen, die sinds maanden wel zeer in het centrum van de belangstelling staan. Drs. H. Hiensch Veenendaal. Door de afdeling Christelijk Kleuter onderwijs van de Vereniging tot Stich ting en Instandhouding van een School met de Bijbel is al gedurende vele jaren getracht een eigen gebouw te stichten. Dat dit zo lang duurde was een gevolg van het feit, dat de benodigde urgentie verklaring van het Ministerie van On derwijs en Wetenschappen niet werd verkregen. De bouw van de twee-klassi- ge kleuterschool is nu wel op de urgen- tielijst opgenomen en het schoolbestuur vraagt de gemeente daarom medewer king om tot realisatie van de school te komen, die op de hoek van de Kerk straat en de Van Reedeweg gebouwd zal worden. Het college stelt de raad voor deze medewerking te verlenen. De nieuwe straten die straks in het VEENENDAAL Vrijdagavond verga derde het bestuur van de afdeling Veenendaal van het Koningin Wilhel mina Fonds voor de kankerbestrijding in hotel De Korenbeurs. In zijn ope ningswoord toonde zich de voorzitter van de afdeling, dr Rijlaarsdam, zich een tevreden man. Hij deelde mee, dat de enkele maanden geleden op touw gezette ledenwerfactie ten bate van het K.W.F. in Veenendaal een prach tig succes is geworden. Na tweemaal tevergeefs op stapel te hebben ge staan kwam de actie de derde maal. dank zij enkele medewerkers van Veenendaalse verenigingen, toch van de grfond. Het gehele plaatselijke ver enigingsleven zette zich daarna in voor dit goede en groots opgezette initiatief. De man die bergen werk verzette in deze drukke periode was secretaris J. E. van Schuppen. Straat

De Vallei | 1966 | | pagina 3