Extra-sportieven niet in Tour de France met nationale ploegen Voetbal in het buitenland Ook BBC en DPC niet bestand tegen geweld van Panters Wageningen liet de winst aan Gooiland Teams van RHC kwamen in Jaarbeurs tot overwinningen Gert Bongers reed fraai in Zürich 229 deelnemers in Ralley Monte Carlo Emerson op spikes speelde I IJSBAAN - (Dijkstr.) Oudkerk en Proost deelden eerste plaats IJshockey-allerlei HVC won verdiend van Excelsior Volleybaluitslagen in de Nederlandse top Selectie-negenkampen voor tafeltennissers Post/Pfenninger een ronde achter Engelse atleten heer en meester VOLLEYBAL Zaalhandbalcompetitie Duitsland Panters-BBC Panters 2-DPC 3 Panters 1- SVE/VVZ 1 Reserves ABONNEMENTEN VERKRIJGBAAR Spanje Portugal Italië België Frankrijk Engeland Slecht verdedigen Pagina 6 MAANDAG 5 DECEMBER 1966 DEN HAAG Vrijdag 9 december om 10.00 uur in Parijs bestaat er alle kans, dat Jacques Goddet en Felix Levitan bakzeil moeten halen betreffende het plan om de Ronde van Frankrijk 1967 met nationale ploegen te rijden. Dan komen namelijk de ploegleiders en directeuren van de extra-sportieve merken in het geweer om de puntjes op de I te zetten. Zij allen uit Frank rijk, Italië, Spanje, Nederland, België, West Duitsland, Zwitserland willen geen nationale ploegen in de Tour de France en doorgaan met de merkenteams. Wordt dat niet ingewilligd, dan staan de fabrieksploegen geen renners af. Wanner er nationale ploegen, bestaan de uit tien renners van zeven landen, zouden komen, dan starten er 70 ren ners, terwijl er vroeger zo'n 140 deelna men. Reeds eerder, tijdens besprekin gen met andere ploegleiders in de Ron de van Lombardije, was men unaniem van mening, dat het voorstel van Levi tan geen enkele kans maakte. „Nu men toch de Ronde van Frankrijk van 1967 wil organiseren met nationale ploegen, komen wij op voorstel van Peugeot en Mercier bij elkaar om de duimschroe ven aan te draaien." Dat zei Kees Pel- lenaars, de man die het wielerwereld- je kent als geen ander. Een dag ervoor komen alle ploeglei ders te zamen om gezamenlijke belangen te bepleiten betreffende reisvergoedin- gen en de contracten van de renners. In Frankrijk is men nu al zover, dat men is overgegaan tot internationale contracten, waarbij is verordonneerd, dat de renners aan bepaalde wedstrij den wèl en aan andere wedstrijden niet kunnen deelnemen. Maandag heb ik met Ton Visschers en Van der Ende, de ploegleiders van andere sportieve merken, een bespreking en zal tevens voorstellen dat zij mee gaan naar Pa rijs. Wanneer de tourbazen vast blijven houden aan een ronde met nationale ploegen bestaat er grote kans, dat de extra-sportieven de Ronde van Spanje of Italië zullen aangrijpen en dat zou de doodsteek voor de Ronde van Frank rijk zijn." aldus Kees Pellenaars. ZURICH De Nederlander Gert Bongers is zondagavond tijdens de zes daagse van Zürich niet geslaagd in zijn poging het wereldrecord over de vijf kilometer, dat op naam van de Duitser Rudi Altig staat, te verbeteren. Desal niettemin leverde Bongers een fraaie prestatie. Hij maakte een tijd van 6:11.2, slechts één seconde boven het record van Altig, dat van 13 november 1959 dateert en dat de Duitser in Keulen had laten noteren. MONTE CARLO Voor de rallye Monte Carlo, die komend jaar van 14 tot en met 21 januari zal worden gehou den, hadden zich bij sluiting der inschrij ving 229 equipes gemeld. Uit Engeland waar men nogal verontwaardigd was over het uitsluiten van Timo Makinen, Rauno Aaltonen en Paddy Hopkirk, die met BMC de eerste drie plaatsen had den bereikt in de rally van een jaar ge leden, aangezien zij jodiumlampen had den gebruikt, kwamen nu 36 aanmel dingen binnen. Overigens gaat het met de rallye Monte Carlo bergafwaarts. Waren er in 1963 n.og 440 deelnemers, in 1965 zakte het totaal tot 275, 244 in 1964 en thans 229. ZURICH De stand in de zesdaag se van Zürich zag er zondagavond laat als volgt uit: 1. BugdahlSercu (W.Dld -België) 98 pnt. op één ronde: 2. Post Pfenninger (Ned-Zwits) 281; 3. Altig Renz (W.Dld) 202; 4. Lykke—Eugen (Den) 89; 5. SimpsonBaench (GB- Austr) 88. De overige koppels hebben drie of meer ronden achterstand. POTIVY De Engelsen Jack Jack son en Michael Turner domineerden tij dens een internationale cross, die in Po- tivy werd gehouden. Michel Jazy ein digde op de vierde plaats. De uitslag luidde: 1. Jackson (GB) 6000 meter in 21 min 50.sec.; 2. Turner (GB) 21.54; 3. Tijou Frankr. 22.04; 4. Jazy (Frankr.) 22.08; 5. Maroquin (Frankr.) 22.10. VEENENDAAL Zaterdagmiddag j.l. werd voor de hoofdteams van Panters heel nuttig. De dames wonnen, na een vooral spannende vierde set, van het Apel- doornse BBC met 31 en staan nu mede aan de kop van de ranglijst in de Over gangsklasse. Heren 2 won daarna met 81 van het Utrechtse DPC 8, waardoor deze Panters-formatie ongeslagen bl(jft leiden ln de eerste klasse van de bond. Heren 1 presteerde het vervolgens om nummer 2 uit de eerste klasse, SVE/VVZ 1, een geljjk spel af te dwingen (22). Dit laatste gelyke spel voor Panters 1 had een overwinning moeten zyn, want na de eerste twee sets heel ruim te heb ben voorgestaan verloor het beide sets met 14:16, maar won het de resterende •ets, waardoor toch nog een gelijk spel uit het vuur werd gesleept. In de eerste set van het treffen tus sen de dames van Panters en BBC leek het erop, of Panters een gemakke lijke overwinning tegemoet zou gaan. Door goed serveren en duidelijk beter opereren aan het net verkreeg de Vee- nendaalse ploeg al snel een 6-0 voor sprong en BBC vluchtte in een time out. Maar dit kon Panters niet van zijn stuk brengen en zwaar aanvallend bleef het doorhameren op de soms wel goed ingrijpende BBC-defensie. Panters gipg door tot 12-0, waarna BBC enkele pun ten kon terug komen tot 12-4. Maar verder kwam de Apeldoomse ploeg on danks fel verzet niet en Panters won deze eerste set heel ruim met 15-4 (1-0). In de tweede set had BBC zijn antwoord duidelijk klaar. Het begon nu wat beter aan de aanval te werken, waardoor beide ploegen gelijkop gingen. BBC beschikte evenals Panters over enkele goede aanvalsters en de strijd werd daardoor aantrekkelijker en le vendiger. Panters nam een 6-2 voor sprong, maar BBC vocht verbeten te rug en nam vervolgens een kleine 6-7 voorsprong. Tot 11-11 bleven de partij en gelijkop gaan. Maar BBC kon op het beslissende moment in deze set doordrukken en won verdiend met 11-15 (1-1). In de derde set gaf Panters een nog duidelijker antwoord. Met Wil Schoemaker aan het hoofd van een so lide werkende aanval drukte het BBC volledig in de hoek. BBC vluchtte we derom telkens in time-outs of spelers wisselingen, maar Panters bleef onver stoorbaar doorwerken aan een machti ge 13-2 voorsprong. BBC vocht ditmaal werkelijk tegen de overbekende bier kaai en ging in deze set met maar liefst 15-2 tenonder. (2-1). In de vierde set leek het erop, alsof Panters rechtstreeks op 'n gemakkelijke 3-1 ze ge zou afstevenen. Wederom nam het een ruime 7-0 voorsprong, maar toen liet BBC zien, waartoe het in staat is. De verdediging van de Apeldoomse dames werkte veelal afdoende en voor Panters was er vaak geen doorkomen MELBOURNE Met spikes aan de voeten om zich beter staande te kunnen houden op de doorweekte grasbaan be reikte Fred Stolle zaterdag de halve fi nales heren-enkelspel van de tenniskam pioenschappen van staat Victoria. Hij versloeg zijn landgenoot Barry Phillips Moore met 62, 6—3, 63. Later op de dag bereikten Stolle en Emerson de finale van het herendubbelspel door een overwinning met 62, 1210, 64 op de Australiërs Bill Bowley en Owen Davidson. In de geheel Australische halve finale van het damesenkelspel ze gevierde Kerry Melville met 62, 64 over mevr. J. O'Neill. John Newcombe (Australië) won zondag met 97, 108, 62 van de Amerikaan Arthur Ashe en plaatste zich voor de halve finales, waarin hij tegen Fred Stolle zal uit komen. Ashe, die negen punten verloor door dubbele fouten, was tegen het ein de van de partij licht geblesseerd. H(j hinkte enigszins. Rosemary Casals, het 18-jarige Amerikaanse meisje, bereikte de finales van het dames-enkelspel door een zege met 63, 46, 62 op mevr. Lorraine Robinson (Australië). Rose mary Casals komt in de finale dus uit tegen Kerry Melville. Alle finales wer den uitgesteld tot 18 december, de dag na de Zuid-australische kampioenschap pen in Adelaide. Door de regen van vrijdag en zaterdag raakte het tijdsche ma in de war. meer aan. BBC werkte zich naast Pan ters op 8-8 en na veel spannende mo menten nam het zelfs een 10-14 voor sprong. Nog één punt en de stand zou weer gelijk zijn. De spanning steeg bij elke klap. Panters echter bleef betrek kelijk kalm bij deze achterstand en BBC trachtte nu soms te snel een ein de aan deze set te maken, hetgeen uit eindelijk zijn ondergang werd. Panters nam punt na punt terug, kwam op 14-14 naast BBC en kon even later de wat paniekerig geworden Apeldoomsen met 16-14 in deze set de baas blijven. Met 3-1 won Panters deze vrij belang rijke wedstrijd van een ploeg, die voor deze strijd evenveel verliespunten (2) had als Panters. De Veenendaalsen blijven nu, samen met Sprint uit Amers foort, de Overgangsklasse aanvoeren en het ziet er naar uit, dat ze in deze competitie heel onverwacht een belang rijke rol gaan spelen. DPC 3 uit Utrecht gaf in de strijd tegen het nog ongeslagen Panters 2 duidelijk te kennen niets te voelen voor de laatste plaats in deze eerste klas van de bond. Het spel van DPC gaf ook duidelijk te kennen, dat er in deze hele eerste klasse van kop tot staart weinig krachtsverschil is. De eerste set werd een gelijk-op gaande strijd. Panters nam steeds een kleine voorsprong, maar DPC bleef aandringen met een gevaarlijke aanval. Panters kwam op 12-9, vervolgens op 14-10, maar het duurde lang voordat het laatste punt kon worden gescoord. Met 15-10 won Panters deze eerste set en het was 1-0. In de tweede set liet DPC blijken zich door deze gerenommeerde Panters- ploeg niet onder de voet te willen laten lopen. Integendeel, het had in deze tweede set soms zelfs het beste van het spel. Een voluit draaiende aanval be zorgde Panters bijzonder veel last en de Veenendalers grepen herhaaldelijk naast hard ingeslagen ballen. DPC won deze tweede set verdiend met de mooie cijfers 6-15. In de derde set aanvankelijk eenzelf de beeld. Panters kon de leiderspositie tegen dit DPC niet waar maken, maar kon toch wat meer aandacht aan de aanval gaan besteden, hetgeen altijd nog het gevaarlijkste onderdeel van de ze ploeg is. Dick Bovenschen en Thedo Tuinstra sloegen keer op keer raak, terwijl de rest van de aanvallers deze middag niet zo best voor de dag kwam. Diverse ballen werden net buiten de lijnen geslagen. Maar Panters had de cadans weer goed te pakken en naar mate deze set verstreek kwam DPC onder een zwaardere druk te staan. Met 14-7 stond Panters plotseling voor een setwinst, maar DPC bleef door- knokken. Panters maakte deze derde set uit met 15-8. De vierde en laatste set werd de spannendste van deze strijd. DPC gaf zich nog niet gewonnen en Panters moest alle zeilen bijzetten. De ploegen vochten zich verbeten naar een 9-9 gelijke stand. Panters kon zich toen nog met veel moeite een 13-11 voorsprong verschaffen, waarna een zelden voorkomende arbitrale beslis sing de rust in de ploeg scheen te ver storen. DPC kon hiervan niet profite ren en Panters drukte door tot 15-11 en won derhalve deze wedstrijd met 3-1. Panters 1 zou het tweede team een heel goede middag bezorgen als het no. 2 van de ranglijst een nederlaag zou kunnen toebrengen. Dit heeft er dan ook heel dik ingezeten. In de eerste set vochten de mannen van Paflters 1 zich naar een 132 voorsprong en de zaak scheen te zijn bekeken. Ze kwamen voor met 147, maar de resterende punten kwamen niet. Door het simpele. maar keiharde serveren van twee SVE- WZ-spelers, Benschop en Nieuwenhuis, capituleerde het. Snel serveerden de Utrechters Panters 1 naar een 1416 nederlaag (01). In de tweede set van hetzelfde laken een pak. Wederom nam Panters een ruime 149 voorsprong, maar weer waren het de twee eerder genoemde spelers van SVE/VVZ, die Panters 1 genadeloos naar een 1416 nederlaag serveerden. Een onbegrijpe lijke situatie. Panters 1 had al ruim met 20 kunnen leiden, maar keek nu hopeloos tegen een 02 achterstand aan. Maar in de derde set liet Panters zich de kaas niet weer van het brood eten. Panters behield een kleine voor sprong en won deze set krap met 15 13 (21). In de vierde en laatste set gaf Panters duidelijk te kennen niet on der de indruk te zijn gekomen van zo veel tegenslag. Het geloofde weer in eigen kunnen en bleef aanvallen en goed verdedigen. Panters 1 was nu zon der meer de betere ploeg en SVE/ VVZ gaf zich gewonnen. Met 158 won Panters 1 deze vierde set verdiend en behaalde daardoor toch nog een ver diend gelijk spel. HANNOVER De grote winnaar van de vijftiende speeldag in de Duitse Rundesliga was Hannover '96 met 80 tegen Meidericher SV. Deze twee pun ten en drie treffers brachten de „'96" van de negende naar de vijfde plaats in de rangschikking. Van de eerste acht te.ams wonnen alleen Eintracht Frank furt en Bayern München. Beide clubs zegevierden met onverwacht grote cij fers: Frankfurt met 41 over Bremen en FC Bayern met 50 over Kaisers- lautern. Koploper Eintr. Braunschweig dwong München Gladbach op eigen ter rein een doelpuntloos gelijk spel af. Teleurstellend was het gelijke spel (11), dat Hamburger SV boekte tegen Borussia Dortmund. Voor de Borussen was het een goede generale repetitie voor het Europese bekerduel van dins dag a.s. tegen Glasgow Rangers. Achter het drietal, dat in punten gelijk staat: Eintracht Braunschweig, Eintracht Frankfurt en Hamburger SV (elk 19 punten), klom Bayern München op naar de vierde plaats met een achterstand van één punt. Verrassende vijfde is Hannover '96, dat vijf weken geleden nog op de vijftiende plaats stond. Gerhard Müller van de Duitse beker houder FC Bayern München is na za terdag opnieuw de meest succesvolle schutter in Duitsland. De jonge interna tionaal, die twee jaar geleden van een amateurclub werd overgenomen, zorgde voor vier treffers bij de 50 zege op FC Kaiserslautern. Hij staat nu met 16 doelpunten op de eerste plaats vóór Lothar Emmerich. De Dortmundse aan valsleider benutte in Hamburg een strafschop wegens hands en bracht daarmee zijn totaal op 14 doelpunten. FC NürnbergTSV München 1860 22; Bayern MünchenFC Kaisers lautern 50; Eintracht Frankfurt Werder Bremen 41; Hamburger SV Borussia Dortmund 11; Rot-Weiss EssenFC Köln 13; Fortuna Düssel- dorfFC Schalke '04 31; Borussia München-GladbachEintracht Braun schweig 00; Hannover '96Meide richer SV 30; Karlsruher SCVFB Stuttgart 41. door een zege van 20 over het laag geplaatste Bury. ArsenalBurnley 00; Blackpool Fulham 01; Aston Villa—Manchester United 21; ChelseaEverton 11; Leicester CityStoke City 42; Liver poolSheffield United 10; Manches ter CityNottingham Forest 11; Sheffield-WednesdayLeeds United 00; SouthamptonNewcastle United 20; SunderlandTottenham Hotspur 01; West Ham UnitedWest Brom- wich Albion 30. ADVERTENTIE Woensdagmiddag 7 december van 2—5 uur en vrijdagavond 9 december 5 na 7 uur aan de ijsbaan. -2; Gra- -Cordova Hercules Las PalmasPontevedra 3 nadaSabadell 20; Sevilla- 40; Deportivo la Coruna- 10; EspanolElche 30; Zaragoza— Athletico Madrid 22; Real Madrid Valencia 42; Athletico BilbaoBar celona 00. Na twaalf wedstrijden heeft Real Ma drid met 20 punten nog steeds de lei ding, vóór Espanol met 18 en Valencia met 16 punten. Sanoanense—Benfica 13; FC Porto Setubal 20; BragaBelenenses 41; AcademicaBeira-Mar 50; At- leticoGuimaraes 12; Sporting Leixoes 01; CufVarzim 20. Lijstaanvoerder is Benfica met 15 punten. De tweede plaats wordt gedeeld door Academica en Braga, die elk 13 punten hebben. Cuf en Leixoes hebben beide 12 punten. TilleurAnderlecht 01Racing White—Lierse SK 0—0; FC Luik— Antwerp 10; La GantoiseStandard 03; FC MechelenAring 22; Beer schotBeeringen 40; SC Charleroi FC Brugge 01WaregemSt. Truiden 0—1. De stand op kop luidt na de 12e com- petietiedag: 1. FC Brugge 19 pnt; 2. Anderlecht 18 pnt.; 3. FC Luik 17 pnt.; 4. Antwerp 16 pnt.; 5. Standard 15 pnt. Racing White en Tilleur sluiten de rjj met resp. 7 en 6 punten. FC BolognaInternazionale Milaan 32; BresciaVenetië 32; Cagliari— Lazio Rome 10; Lanerossi Vicence Spal Ferrare 10; LeccoFoggia 30; MantuaNapels 02; AC MilanFio- rentina 02; AS RomaJuventus Tu rijn 10; AC TorinAtalanta Bergamo 6—1. Internazionale Milaan heeft na tien wedstrijden de leiding met 17 punten. Juventus Turijn volgt met 15 punten op de tweede plaats, waarna Cagliari, Na pels en Bologna de derde plaats met elk 14 punten delen. De reserve-herenploegen deden het de ze week minder goed dan de hoofdteams. Panters 3 verloor met 03 van USS 3 en Panters 4 moest met 13 het hoofd buigen voor Odio 1. Alleen de jongens- ploeg kwam thuis tot winst op 't Bilt- se CGSI en wel met 31 in een goed gespeelde wedstrijd. Het tweede dames team zag kans om in de Utrechtse Jaarbeurshallen DPC 3 een gelijk spel (22) af te dwingen, hetgeen op een goed herstel duidt. De meisjes-jeugd- ploeg tenslotte moest in Utrecht tegen Athlon wel met 03 verliezen, want 't veel lager geplaatste Athlon kwam ver rassend goed voor de dag. Alles duid de erop, dat de leeftijdsgrens bij de Athlonmeisjes soms ver was overschre den, hetgeen vooral in deze jeugdcom- petitie een onsmakelijke gang van za ken is. De Panters-meisjes zijn nu de aansluiting met de kop wat kwijt en vielen in totaal drie punten terug. De meest spectaculaire gebeurtenis in de eerste divisie van het Engelse voet bal vond reeds woensdag jl. plaats. Manchester United nam door een 21 zege op Leicester de leiding over van FC Chelsea, dat vijf weken bovenaan had gestaan. Drie dagen later leed de nieuwe koloper met een 12 nederlaag in Birmingham tegen Aston Villa het eerste verlies na twee maanden. Voor 30.000 toeschouwers in Villa Park was de aanval van de „grote man nen" de grootste desillusie, want on danks een groot veldoverwicht geduren de de gehele wedstrijd gelukte het al leen aan Herd de Aston-doelman Withers eenmaal te overwinnen. Matt Busby, de bijna legendarische leider van de Mancunians, bleef echter optimis tisch: „Nooit zag ik een aanval meer kansen verknoeien dan vandaag, maar ondanks alles worden we kampioen, want als het erop aankomt, speelt geen ploeg zulk goed voetbal als United". Chelsea deelde in een zwakke wed strijd de punten met bekerhouder Ever- ton (11) en staat thans op de tweede plaats met een achterstand van één punt en vóór kampioen Liverpool, dat Shef field United voor 43.000 bezoekers aan de Anfield Road in de 88e minuut door St. John op gelukkige wijze met 10 bedwong. Een van de beste prestaties van za terdag werd verricht door West Ham United, dat tegen West Bromwich Al bion tot een 30 zege kwam. West Ham had vijf man van het eerste team moe ten vervangen, omdat dezen nog steeds kampten met darmstoornissen sinds de trip naar Cairo. Wolverhampton Wanderers moest de toppositie in de tweede divisie afstaan door een 13 nederlaag in de Midland- derby tegen Coventry City. Ipswich Town nam de leiding over ReimsSt. Etienne 12; Angers Sochaux 11; ToulouseStade de Paris 00; NiceValenciennes 52; Rouaan Monaco 00; MarseilleNantes 10; RC StraatsburgRennes 53; LyonRCP Sedan 08; Bordeaux Lens 11; LilleNimes 40. De stand 1. St. Etienne 24 pnt. uit 18 wedstrijden; 2. Nantes 23 pnt.; 3. Lens 22 pnt.; 4. Angers 21 pnt.; 5. RC Straatsburg 20 pnt. ANTWERPEN De Belg Leo Proost en de Nederlander Jaap Oudkerk hebben zondag de eerste plaats gedeeld in de eindrangschikking van wedstrijden ach ter motoren. Ieder had drie punten. De eerste serie (20 km achter der- nies) werd door Oudkerk gewonnen in 19 min 37.6 sec. 2. Proost, 3. Verach- tert, 4. Raynal, 5. Van der Lans. De tweecle serie (30 km achter grote motoren) werd gewonnen door Proost in 26 min 22.2 sec. 2. Oudkerk, op 5 meter, 3. Verachtert, op 100 meter, 4. Van der Lans, op 1 ronde en 55 meter, 5. Raynal, op 1 ronde en 175 m. De Fransman Daniël Moreion verbeterde een 12 jaar oud baanrecord voor ama teurs door een ronde te rijden in precies 14 seconden. Het record stond sedert 1954met 14,13 sec. op naam van de Belg Joe de Backer. Amstel Tijgers is het afgelopen week einde op de Amsterdamse kunstijsbaan tweemaal tegen Marville, een ijshoc- keyteam van de in Frankrijk gelegerde Canadese militairen, uitgekomen. De eerste ontmoeting eindigde zater dagmiddag in een ruime 114 overwin ning voor de Canadezen. De tussenstan den waren 30, 41 en 43. Zondag middag moesten de Canadezen echter hun meerdere erkennen in Amstel Tij gers, dat met 106 won. De tussenstanden: 31, 34 en 41. De ijshockeywedstrijd tussen Olympia Antwerpen en Den Bosch, die zondag avond in Antwerpen werd gespeeld, is geëindigd in een 61-zege voor de Bel gen. De tussenstanden waren: 00, 2—0, 2—1, 2—0. De Haagse ijshockeyclub HOKIJ ver loor zaterdagavond in Coronmeuse met 06 van Luik. AMERSFOORT - Voor HVC is gisteren na drie achtereenvolgende nederlagen het hij dan eindelijk weer ten gunste gekeerd. De Amersfoorters bedwongen in een meer spannende dan fraaie wed strijd het Rotterdamse Excelsior door een laat doelpunt van Temming (1-0). Over het geheel genomen kan men de HVC-zege wel verdiend noe men. Technisch mochten de Rotter dammers dan nauwelijks voor de Amersfoorters onderdoen, aanvallend was de thuisclub beduidend sterker. Met Smink als debuterende rechtsbui ten en de eindelijk van zijn blessure herstelde Ruitenbeek in de aanvalspits, werd in de eerste helft onmiddellijk een groot offensief ingezet, dat voorname lijk door het goede werk van doelman Van der Wekke geen resultaten ople verde. Toen kort voor de rust Ruitenbeek opnieuw geblesseerd raakte en Van Dijk hem kwam vervangen, dreigde HVC ineen te zakken. Onmiddellijk na de hervatting herstelden de Amers foorters zich op bewonderenswaardige^ wijze. Met De Jong en Van der Lugt* als voornaamste stuwers werd de Rot terdamse defensie, die vaak uit acht of meer spelers bestond, onder grote druk gezet. Toen Excelsior's linksbuiten Bas- sant bovendien nog de enige doelrijpe kans van zijn ploeg om zeep bracht, stond niets meer de HVC-zege in de weg. Dat het uiteindelijk bij die ene door Tem ming op fraaie wijze gescoorde treffef bleef, dankten de Maasstedelingen an dermaal aan doelman Van der Wekke. WAGENINGEN Voor de zoveelste maal in dit seizoen heelt Wageningen bewezen dat een veldmeerderheid niet voldoende is om de volle buit op te leveren. Voor trainer Paauwe moet het samenstellen van de groenwitte aanvalslinie zo zoetjesaan wel een nachtmerrie gaan wordenHoe er ook onderling gewisseld wordt en hoe vaak er spelers vervangen worden, het resultaat blijft gelijk: een voor hoede die heel redelijk uit de voeten kan als het op combineren aankomt, maar die voor de vijandelijke palen niet in staat blijkt een bal in het net te krijgenTegen Gooiland liet Wageningen vanaf het beginsignaal een fris partijtje voetbal zien. Het veld was niet in een al te beste conditie, de twee entwintig voetballers slaagden er door de bank genomen goed in val- en glijpartijen te voorkomen. Acht minuten was de wedstrijd oud toen Bakker de thuisclub de leiding gaf door met een machtige dreun Kees Quint te passeren. De Wageningse-goalie moest vooral in de beginperiode van de ontmoeting om de haverklap in actie komen, tegen de ene keer dat de Gooise schutterij succes had staat een hele serie bijzonder ge slaagde reddingen. 'Het groenwitte aanvalskwartet slaag de er van tijd tot tijd in door de Hil- versumse defensie te breken, uit een van die acties plaatste Geurt Jansen de bal scherp voor het doel, Frans van Ernst stond wel klaar om er een goal van te maken, maar het bleef bh een welgemeende poging. Marcel Brosksz leek even later meer succes te hebben, h(j begon aan een solo die hem gevaarlijk dicht in de buurt van de Gooise doelman bracht, voordat er een schot uit kon komen, haalde de stopper van de tegenpartij de Wage- ningse linksbuiten vakkundig onder uit In de tweede vijfenveertig minuten draafde de Wageningse aanval bijna doorlopend in de goede richting; Joop van Viegen bediende Van Ernst halver wege de tweede helft van een mooie crosspass. de kans werd echter gemist. Aanvoerder Tonnie v. d. Weerd begon zich nu ook met de aanval te bemoeien, hq deelde links en rechts passes uit, maar z'n collega's in de voorhoede ver gaten van de geboden kansen gebruik te maken. De tijd verstreek, in de stand kwam geen verandering meer en voor deze week is Wageningen weer uit de kop groep verdwenen. DEN HAAG Voor de competitie van de NeVoBo werden dit weekeinde de volgende volleybalwedstrijden ge speeld, Dames: SOSCelebes 03 (13 15, 14—16, 8—15); HMLPSV 3—2 (15—5, 15—13, 3—15, 9—15, 15—10); BoemerangArmada 30 (157, 15 13, 15—11). Heren: SOS— AMVJ 3—1 (15—8, 15—9, 13—15, 15—9); Orawi— Olhaco 2—3 (10—15, 2—15, 15—12, 15 —12, 12—15); HML—Libanon 3—1 (15 —11. 15—12, 15—17, 15—9); Valuas— Hevok 2—3 13—15, 18—15, 11—15, 15—12, 8—15); Valboval—Oranje Nas sau 3—2 (15—13, 8—15, 9—15, 15—13, 15—1). Spelmoment uit de spannende volleybalwedstrijd tussen Panters en B.B.C. UTRECHT De competitie zaal handbal heeft voor de topploegen van het Rhenense RHC tot dusverre een gunstig verloop. Dit ln tegenstelling tot de overige teams, die nog niet zo best draaien of het moesten opnemen tegen zeer sterke tegenstanders. Een voor beeld van dit laatste vormen de jon gens-junioren, die het moesten opne men tegen de sterkste ploegen van Ne derland. Zondag konden de Rhenense jongens het niet bolwerken tegen Achil les. Zij kwamen vooral veel routine te kort, zeker wanneer het de afwerking van soms opgelegde kansen betrof. Zo kwamen er vier schoten tegen paal of lat, terwijl de overigens voortreffelijke doelman bij enkele vrije kansen het ge luk aan zijn kant had. Zeer geflatteerd werd tenslotte met 7-1 verloren. DEVENTER Om te komen tot de definitieve samenstelling van de top- klasse-achtkamp voor de heren van de afdeling IJsselstreekte houden op vrij dag 6 januari 1967 in de nieuwe sport zaal in Markelowordt op vrijdag 23 december a.s. in de kantine van de N.V. Crane te Deventer een tweetal selectie- negenkampen georganiseerd. De enige speler, die vrijgesteld is van het spelen van selectiewedstrijden is Jaap van Hummel. Van beide negenkampen zul len de nummers één, twee en drie zich direct klasseren, terwijl de nummers vier uit beide groepen via een barrage-partij moeten uitmaken, wie de achtste gega digde wordt. De Keuze Technische-Com- missie heeft deze negenkampen als volgt samengesteld: Groep A: B. Koldenhof (De Brug), B. Schut, H. Klopper en C. v.d. Ven (Sprenger UC), B. Wijnhoud en H. Teela (DTTC), W. Overweg, G. v. Leeuwen en A. Baars (Swift). Groep B: W. v. Kampen en B. Lammers (De Brug), D. Keizer, J. Kalksma en F. Krist (Sprenger UC), R. Poipiekamp en J. Bijsterbosch (DTTC), F. Schmölzer en D. Huisman (Swift). Reserves: 1. G. Schuurman Wyhe 2. H. Freriks (ZTTC). 3. D. Geerdes (DTTC Het damesteam liet geen enkele twij fel bestaan over zijn bedoelingen. Reeds eerder voorspelden wij dit team een heel gunstige competitie en na deze zondag zijn de dames inderdaad nog ongeslagen. Tegenstader Wijk bij Duur stede heeft vrijwel geen kans gezien de RHC-keepster te verontrusten. In de eerste helft kon het zelfs geen enkele maal scoren. RHC daarentegen doel puntte er lustig op los. Bij de rust was de stand reeds 9-0. Daarbij dient wel te worden opgemerkt, dat de vijande lijke keepster een vrij zwakke indruk maakte. In de tweede helft konden de teugels wat gevierd worden. Zonder noemenswaardige inspanning werd de stand opgevoerd tot een niet eens ge flatteerde 15-2 score. De grote gang maakster was deze keer Willy Krech- ting. Zij nam liefst 11 doelpunten voor haar rekening en begint zich te ontpop pen als een zeer gevaarlijk schutster. Zij heeft zich kennelijk goed gereali seerd, dat het gevaar voornamelijk ko men moet van lage schoten, iets wat de anderen wel eens willen vergeten. Ineke van Leer en Iny ter Hogt maak ten met resp. 3 en 1 doelpent de 15 vol. Ook verdedigend verdient dit team deze keer met name door Bep Bijker en Thea Smit, een pluim. Met enkel een goede aanval komt men er bij zaal handbal niet. Dat ondervonden bijvoorbeeld de he ren van het tweede team, die zelf tot de redelijke produktie van 7 doelpunten kwamen, maar die zich door zeer slecht verdedigen 12x gepasseerd zagen. De goed keepende Evert Veenhuis stond vaak alléén tegenover een paar tegenstanders en was dan uiteraard kansloos. Aan hem heeft het zeker niet gelegen. Het eerste team stond voor de bijzon der moeilijke opgave om het Bunnikse Celeritas te kloppen, wilde het blijven meedingen naar de bovenste plaats. Dit Celeritas had men reeds verschei den malen ontmoet en nimmer wewl met meer dan twee doelpunten ver schil gewonnen. In het begin ging de strijd dan ook volkomen gelijk op. RHC, in zijn sterkste opstelling uitko mend, moest eigenlijk een duidelijk overwicht kunnen veroveren, maar dat vlotte niet zo erg met de ploeg. Cele ritas nam zelfs een 2-0 voorsprong, maar toen Cees van de Pol van de wisselbank kwam, stond het binnen één minuut 2-2. Twee lange schuivers sloe gen keihard langs de verraste Celeri- tas-doelman. Even later speelde Jan v.d. Pol op fraaie wijze Hennie van de Broek vrij van de cirkel en dat bete kende voor het eerst een voorsprong 3-2. Piet de Zwarte had zich opvallend rustig gehouden, maar toen hij zijn kans schoon zag was het dan ook raak 4-2. Een kleine inzinking bood Celeri tas de gelegenheid nog één keer terug te komen tot 4-4. Een ongelooflijke dreun van Piet de Zwarte en een be nutte str..fworp brachten echter nog voor het wisselen de voorsprong terug op 6-4. Na de rust werd de strijd soms wat harder, met name de Celeritas- verdediging greep wel eens wat fors in, zonder echter onsportief te worden. De snelheid werd daardoor echter wel uit het spel gehaald. RHC ging meer op balbezit spelen, daarmede de verde diging uitdagend van de cirkel af te komen. Dit gebeurde inderdaad en nog vier keer wist men daarvan te profite ren. Celerita"s bleef zich wanhopig ver dedigen, maar kwam toch niet verder dan 3 doelpunten, waardoor de eind stand 10-7 in het voordeel van de Rhe- nenaren werd. Een zeer verdiende over winning, want de individuele kwalitei ten van de RHC-spelers waren duide lijk beter. Jammer, dat dit team niet in staat is om compleet te trainen, want in tactisch opzicht schiet het nog vaak tekort. Door dit resultaat is Cele ritas uit de kopgroep weggevallen. At- tila verspeelde een punt en daardoor staan RHC en Oranje samen bovenaan met elk 8 punten uit 5 wedstrijden. De doelcijfers zijn voor RHC echter gun stiger. Volgende week moet de voorlo pige beslissing vallen. Dan speelt RHC een zogenaamde „doublé" en wel te gen de beide grootste concurrenten, Oranje en Attila. Voor de overige uit slagen zie men onderstaand overzicht. De jongens-adspiranten moesten met twee invallers aantreden en verspeel den hun kampioenskansen. De meisjes- adspiranten daarentegen boekten een eerste succesje. Jongensadspiranten RHC - Achilles 4-10; RHC - Attila 11-12. Meisjesadspiranten RHC - Wijk bij Duurstede 4-2; RHC - Dorestad 2-7.

De Vallei | 1966 | | pagina 6