Opbouw en verbetering Nederlands voetbal moet beginnen bij de jeugd Georg Kessler: „Angst voor centrale training van jonge spelers is ongegrond" DOVO speelde gelijk in een nat oefenpartijtje (2-2) Max Tailleur onthaalt Ajax op „heerlijk avondje" AMERIKA IS VOOR EUROPEANEN: AANTREKKELIJK MAAR KOSTBAAR natuurlijk... daar zegt iedereen ja op! Royal ClubTonic apart fris... altijd fris... ideaal fris... Reserves kregen kans Wolfshohl versloeg Devlaeminck India leidt in duel met BrazÜL Royal ClubTonic Groep van 14- en 15-jarigen zeer belangrijk Niet tekort doen Zuid-Afrika wijst geestelijken uit Italianen gaven weinig Man verzon smoes om in ziekenhuis te kunnen liggen Vlot Radio-actieve stof in verongelukt vliegtuig Acht jarige jongen aangereden Bejaard echtpaar in Veenendaal werd beroofd Davis Cup Man terechtgesteld in Madrid •kn NU GRATIS Pagina 7 MAANDAG 5 DECEMBER 1966 (Van onze sportredacteur) ZEIST „Een goede opleiding van de Nederlandse voetbaljeugd is het middel by uitstek om te komen tot beter voetbal in ons land. Vandaar, dat wij grote aandacht besteden aan de jeugdige voetballers in de ieeftyd van 14 en 15 jaar. De angst van vele amateurclubs en in de lagere divisies spelende semiprof- clubs, dat een centrale opleiding van jeugdige voetballers het vertrek van die voetballers naar financieel goed draaiende verenigingen ten gevolge zal heb ben iykt me wat overtrokken", aldus bondscoach Georg Kessler, tijdens een ge sprek, dat wy dezer dagen met hem hadden. Met een centrale jeugdtraining voor voetballers in de leeftijd van 14 en 15 jaar is een begin gemaakt in de afde ling Utrecht van de KNVB en vorig jaar werden daarbij ook betrokken de afdelingen Twente, Zwolle Gelderland en Arnhem/Nijmegen. De bedoeling is de talentvolle jeugd op te vangen en een doelgerichte training te geven. En dat niet alleen en op de eerste plaats op het gebied van de voetbaltechniek, maar vooral ook op het gebied van le tac tiek, de discipline en de teamgeest. „Veel clubs", zo zei ons Georg Kess ler, „zien die centrale training van de jeugd als een soort voorbereiding op betaald voetbal. En niets is minder waar. Wanneer men denkt dat de beta lende verenigingen op deze manier pro beren jong talent te vinden en te wer ver, dan zoekt men het toch veel te ver. De werkelijk talentvolle voetballertjes worden tóch wel gevonden, want men kan ze elke zaterdagmiddag op de di verse Nederlandse voetbalvelden zien. „Bovendien", aldus Kessler, „heb ik nog nooit een voetballer ontdekt. Wer kelijk talent wordt niet ontdekt. Het komt snel en overwacht en dient zichzelf aan. En dat kan geen enkele vereniging voor andere clubs verborgen houden. Waarom dan die angst? Door 't gebrek aan goede jeugd-oefen- meesters krijgt de jeugd bij de klei nere amateurclubs nooit de kans om 't ver te brengen. Stel nu", aldus bere kent Georg Kessled, „dat we voor alle afdelingen v.d. KNVB de centrale jeugd training rond hebben. Dan betekent dat, dat er uit de totaal twintig afdelingen rond 300 knapen, 15 per afdeling, wor den geselecteerd. Geen mens zal toch willen geloven dat deze 300 ook allemaal naar 't betaalde voetbal gaan. We heb- JOHANNESBURG De Zuidafri- kaanse regering heeft de tijdelijke verblijfsvergunningen van twee Angli caanse geestelijken niet willen verlen gen. De een een Amerikaan moet voor 1 januari van het volgend jaar het land verlaten hebben. De ander een Canadees moet voor 28 januari ver trokken zijn. De Canadees was een felle tegenstan der van de apartheid. Inmiddels heeft een andere Anglicaanse geestelijke, die de Zuidafrikaanse nationaliteit heeft, be sloten zijn bezittingen te verkopen en een nieuw leven in Engeland te begin nen wegens de apartheidspolitiek van de Zuidafrikaanse regering. ROME In antwoord op de oproep voor vrijwillige bijdragen om de nood te lenigen die door de overstromings ramp is ontstaan, hebben de Italiaanse burgerij en organisaties 1.630 miljoen lire gedoneerd. Oppervlakkig bezien lijkt dit heel wat, maar in feite is het nauwelijks één promille van de onoffi ciële raming van de schade. De lauwe reactie zal wel te wijten zijn aan de mening die bij het publiek heeft postgevat, dat de regering in de noodtoestand te traag en bovendien on voldoende is opgetreden. Vele particu liere groeperingen hebben buiten de of ficiële oproep om rechtstreeks de hel pende hand geboden aan de rampgebie den. Van de genoemde donatie krijgt Flo rence 500 miljoen lire, Venetië 400 mil joen en wordt de rest over andere ge bieden uitgesmeerd. (Van onze correspondent) VENLO Drie volle dagen genoot de 48-jarige J. M. uit Den Haag liefde rijke verpleging in het ziekenhuis „St.- Jozef' aan de Hogeweg te Venlo, om weer wat op te knappen van de „ver wondingen", die hij bij een aanrijding door een personenauto op de Burge meester van Rijnsingel zou hebben op gelopen en waarbij de bestuurder was doorgereden. Zo althans diste de Hage naar, die zei rugklachten van deze aan rijding te hebben overgehouden, het verhaal bij de politie op. De man werd naar het ziekenhuis ge bracht en daar opgenomen. Intussen stelde de recherche een onderzoek in, doch weldra bleek dat het verhaal over de aanrijding verzonnen was. Voorts bleek; dat de Hagenaar al meer dan tien keer in een ziekenhuis was opge nomen, zonder dat hem iets mankeer de. Nadat het ziekenhuis omtrent de wer kelijke situatie was ingelicht en de man had bekend de aangifte uit zijn duim te hebben gezogen, ten einde op deze wijze te worden opgenomen in het zie kenhuis, is hij onmiddellijk uit het zie kenhuis ontslagen. Wegens het doen van valse aangifte en poging tot oplichting, is tegen hem proces-verbaal opge maakt. ben een toekomstdroom van drie divisies van elk 18 clubs. Als er van die 300 jongens eens 50 in het betaalde voet bal terecht zouden komen, dan zou dat een bijzonder groot aantal zijn. De ove rigen blijven dus in elk geval behou den voor het amateurvoetbal, dat dan ook terdege meeprofiteert van die cen trale training en daardoor ook op een hoger plan kan komen. Bovendien wanneer een vereniging zich afzijdig houdt van die centrale jeugdtraining, dan doet ze er de eigen leden mee tekort. De besturen van die verenigingen hebben t.o.v. de jongeren toch een grote verantwoordelijkheid. Zij moeten hun jongens de gelegenheid ge ven om de hoogste prestatie te bereiken Men mag zich daarbij niet laten leiden door clubchauvinisme, maar dient eerst en vooral de belangen van de betrokken jongeren in het oog te houden. Er zijn overigens al verschillende be talende clubs, die alles doen om de jeugd een goede opleiding te geven. Go Ahead is er een goed voorbeeld van. De bedragen, die men in „dure" voet ballers moet investeren om een behoor lijk elftal te kunnen formeren kan men beter op deze wijze besteden. Er zit minder risico in en op den duur zal blijken, dat men er veel geld mee uit spaart. De bedoeling is om deze centra le training van jeugdige voetballers te laten doorlopen in de leeftijdsgroep 16 18 jaar. Natuurlijk, er zullen inderdaad talentvolle jongeren van kleine ama teurclubs naar betalende verenigingen verdwijnen. Maar daar staat tegenover dat de amateurclubs van die trainingen toch zelf ook bijzonder veel voordeel kunnen hebben." „Er is", zo vertelde ons Kessler, „een plan in de maak om de overgang van jeugdige spelers van de ene naar de an dere club, en met name van het ama teurvoetbal naar 't betaald voetbal, tot 17 jaar te bevriezen". Kessler kon ons nog niet zeggen, op welke wjze men dit zal gaan doen maar onze indruk is, dat men in dit opzicht de situatie in Duits land als uitgangspunt gaat nemen. Daar kan een jeugdspeler van een amateurclub niet voor zijn achttiende jaar naar een betalende vereniging. Bij de overgang van een amateurclub naar een betalen de vereniging moet een bedrag van DM 3000 worden betaald, welk bedrag nog wordt verhoogd met een bepaalde premie voor het aantal centrale trainin gen en het aantal voor vertegenwoordi gende elftallen gespeelde wedstrijden. Op deze wijze hebben de amateurver enigingen er ook nog iets aan. Enkele Duitse clubs hebben de goede gewoonte, om de amateurclub waarvan een speler afkomstig is bij eventuele latere ver koop van die speler een deel van de opbrengst te geven. Het bevordert ze ker de wederzijdse verhoudingen. Belangrijk voor een vereniging is het altijd, wanneer een jonge speler wordt uitgenodigd voor de centrale training. ADVERTENTIE 576ste STAATSLOTERIJ MAANDAG 5 DECEMBER 1966 DERDE KLASSE Prijzen van I - ic 2C 4C IOC gevallen op nrs. eindigend op 6 gevallen op nrs. eindigend op 401 gevallen op nrs. eindigend op 337 gevallen op nrs. eindigend op 896* gevallen op nrs. eindigend op 550 gevallen op nrs. eindigend op 0458 Een prijs van f 2.000 is gevallen op het nr. 091982 Een prijs van f 2.000 is gevallen op het nr. 091834 Een prijs van f 2.000 is gevallen op het nr. 043816*) Een prijs van f 2.000 is gevallen op het nr. 096410 Een prijs van f 2.000 is gevallen op het nr. 024806*) Een prijs van 5.000 is gevallen op het nr. 031395 De prijs van 30.000 is gevallen op het nr. 046659 Op dit nr. zijn twee prijzen gevall en. ERMELO Terwyi regen, natte sneeuw en een onbarmhartige wind over het veld striemden werd er toch nog gevoetbald op het prachtige sportcomplex van Ermelo, tegen derde klasser DVS 'S3. Tegenstander was DOVO, dat zonder Nico Diepeveen, Bert Visser en Klaas van Hall toch de spieren soepel wilde hou den en in de eerste helft ondanks de barre weersomstandigheden niet onverdien stelijk speelde. In de tweede helft lukte het echter niet meer, de onervaren nieu welingen konden het gemis van de „originele" voorhoedespelers op geen enkele wyze compenseren. DOVO ging vrij vlot van start en DVS kreeg geen vat op het goede com bineren van de Veenendalers. Reeds na vijf minuten was het raak, toen Bertus Bovenschen een beheerst schot langs keeper Tempel afvuurde, 01. Zonder veel moeite bleef DOVO doorgaan en slechts een enkele keer kwam DVS tot een tegenactie, die echter steeds een voortijdig einde was beschoren door een attente achtehoede die goed op dreef bleek te zijn. Het middenveld was vrij wel constant in handen van DOVO. In de voorhoede liep het minder goed. Op de linksbuitenplaats liet Hartog wel aardige dingen zien maar hij hield de bal steeds te lang bij zich en liep zich voortdurend vast. Als rechtsbinnen kreeg De Kleuver een kans om te laten zien wat hij waard was. Hoewel snel genoeg toonde hij echter steeds weer niet opgewassen te zijn tegen de verdediging van DVS. In de twintigste minuut kwam Gerard van Beek naar voren en van grote af stand schoot hij in de richting van het doel. Keeper Tempel, die de bal steeds goed wist te onderscheppen, liet het nu WENEN Het Bulgaarse passagiers vliegtuig, dat op 24 november nabij Bratislava in Tsjecho-Slowakije neer stortte, waarbij alle 84 inzittendeh om het leven kwamen, vervoerde radio-actief materiaal, zo is bekend geworden. Het Tsjechoslowaakse nieuwsagent schap C.T.K. berichtte, dat zich aan boord van de Ujoesjin negen kleine lo den kistjes met radio-actief iodine 131 bevonden. Het iodine 131 in de vorm van iodine werd in Boedapest aan boord genomen en was voor medische institu ten in Oost-Duitsland bestemd. afweten en blunderde volkomen, 02. In de tweede helft kregen DOVO's reserves een kans. Daarmee was elk ge vaar van de Veenendaalse voorhoede verdwenen en hoewel er vanuit het middenveld herhaaldelijk goede kansen werden gegeven kon men niet tot af werken komen. DVS wist dat uit te buiten en speelde nu veel beter. Door Kamphorst kwam men op 1-2 en toen even later Nijhuis gelijk maakte hield men in het verdere verloop van de wedstrijd de krachten in evenwicht. Eindstand dus 2-2. Een sportieve en prettige onmoeting, die echter door de slechte weersomstandigheden getekend werd. Het handjevol toeschouwers kon er niet warm van worden en moest door de sneeuwbuien heen de thuisreis aan vaarden. Want die uitverkoren jongere kan voor zijn clubmakkers een voorbeeld worden en hun veel leren. Tenslotte er wordt alles aan gedaan dat de betrokken jon gere in alle opzichten een goede oplei ding krijgt. Vandaar, dat via contact met ouders en school gecontroleerd wordt of het werk of de studie er niet onder te lijden heeft. Zou dat namelijk het geval zijn, dan behoort de betrok ken jeugdspeler heel snel niet meer tot de uitverkorenen. HANNOVER De Westduitser Rolf Wolfshohl heeft zondag in Hannover tijdens een internationale cyclocross voor de eerste maal van dit seizoen de Belg Eric Devlaeminck, wereldkampioen 1966 verslagen. De 27-jarige Wolfshohl, die reeds driemaal de wereldtitel cyclocross voor zich opeiste, bleef tien van de twaalf ronden in de buurt van zowel Devlaeminck als de Italiaan Renato Lon- go. Tijdens de voorlaatste ronde viel hij onverwacht terug, maar gedurende de laatste twee km kwam de Westduitser zó sterk terug, dat hij een voorsprong van 20 sec. kon nemen. De Nederlandse kampioen Huub Harings kon het tempo van de sterkste cyclacrossers ter wereld niet bijhouden en liep in gezelschap van de Westduitsers Boelke en Waibe een achterstand van bijna vijf minuten op. Op de laatste meters wist Harings de Duitsers echter voor te blijven, hetgeen hem een zesde plaats opleverde. AMSTERDAM Vandaag, 5 december, is het in Nederland een belangrijke dag, ook voor de voetballers van Ajax, die in het K.N.V.B.-sportcentrum in Zeist bijeenkomen om zich voor te bereiden op de wedstrijd van woensdag tegen Liver pool. Maar hoe strak het programma van de Ajacieden ook is en hoe belangryk rust en afzondering zijn, vanavond wordt ook in Zeist Sinterklaas niet vergeten. Max Tailleur zal met tabberd en myter de spelers, die zondag het feest reeds in huiselyke kring hebben gevierd, opwachten en wie weet, misschien geeft hy ze Iets waardoor ze woensdagavond de Engelsen gesterkt tegemoet zullen treden. Overigens vormen de drie dagen voorbereiding op de wedstrijd tegen Liverpool de eerste in de achtste finale van het toernooi om de Europese voetbalbeker voor landskampioenen slechts een klein deel van het zware programma, dat de Amsterdammers de komende weken staat te wachten. Na de wedstrijd van woens dag 7 december volgt zondag een competitiewedstryd tegen A.D.O., beslist geen gemakkeiyke tegenstander voor de Amsterdammers. Woensdag 14 december wacht dan in Liverpool de return van de Europa Cup-wedstryd. Voorlopig echter zijn deze wedstrij den nog geen probleem voor de Ajacie den, die vanaf maandagmiddag nog maar een vraag in gedachten hebben: hoe kunnen we woensdag Liverpool verslaan In Zeist zal dinsdag tijdens een be spreking worden bekeken, hoe die overwinning tot stand kan komen, ter wijl bovendien een film op het program ma staat, 's Avonds volgt een volledi ge training, waarop vooral de conditie onder de loep wordt genomen. Om half elf 's avonds zullen dan in het sport centrum in Zeist de lichten uitgaan. Woensdag, de dag van de wedstrijd, begint met een lichte training, massa ge, enz., waarna men om ongeveer kwart over zes, na een lichte maaltijd, naar Amsterdam vertrekt. In het Olympisch Stadion zullen de Amsterdammers, indien zich geen on verwachte moeilijkheden voordoen, in de volgende opstelling spelen: doel: Ger Bals; achter: Wim Suurbier, Tonny Pronk, Frits Soetekouw en Theo van Duivenbode: midden: Henk Groot en Bennie Muller; voor: Sjaak Swart, Klaas Nuninga, Jo- han Cruyff en Piet Keizer. Europese beker. Tussen de 63.000 toeschouwers zullen waarschijnlijk niet veel meer dan 600 aanhangers van Liverpool zitten, want de Engelsen hebben van Ajax slechts 300 kaartjes voor de marathon-tribune en 300 voor de eretribune gekregen. Dit aantal is zo laag, omdat de En gelsen voor de return op 14 december ook maar 600 plaatsen van anderhalf pond (15 gulden) konden missen. Na afloop van de ontmoeting wacht de spelers een koude lunch, waarna zij naar huis mogen gaan. Donderdagmor gen komen ze weer bijeen in Zeist om de wedstrijd te analyseren. Vrijdag na de lunch kan iedereen weer naar huis en zich prepareren op de competitie wedstrijd van zondag 11 december te gen ADO in Den Haag. Het is Ajax nog al zwaar gevallen, dat gisteren niet de gehele competitie is afgelast, want in dat geval had de Amsterdamse ploeg zondag 11 december een op papier ge makkelijker tegenstander gewacht: Fortuna '54. Maandag 12 december komen de Aja cieden weer in Zeist bijeen. Dinsdag middag verlaten zij het sportcentrum om ongeveer half een, waarna zij van af Schiphol om drie uur naar Liver pool vertrekken. En met die wedstrijd op woensdag avond (14 december) in Liverpool wordt voor Ajax een zware en moeilij ke periode van trainen, voorbereiden, concentreren, enz. afgesloten. Een pe riode, waarin Ajax misschien, zoals veel supporters hopen en een enkele optimist zelfs zonder meer aanneemt, zich heeft kunnen plaatsen voor de kwartfinale van het toernooi om de VEENENDAAL Het achtjarige zoontje van de familie A. moest zater dag na een aanrijding naar het Julia- na-ziekenhuis worden vervoerd met een gebroken bovenbeen. Het jongetje reed per fiets op de Rembrandtlaan en wil de waarschijnlijk links af de Frans Halslaan inrijden, maar aarzelde hier bij. De achter hem rijdende bestuurder van een personenauto, de heer P. R. uit Renswóude kon de jongen niet weer ontwijken en schepte hem. VEENENDAAL Vrijdagavond hebben drie mannen een overval ge pleegd op het bejaarde echtpaar Van de Weerd aan de Middellaan te Vee nendaal. De buit bedraagt f 150,-. De drie mannen hadden een heel werk schema opgesteld om hun daad te vol voeren. De eerste duwde de vrouw in een andere kamer, de tweede werkte de man het vertrek uit terwijl hem een zak over zijn hoofd werd getrokken, en de derde doorzocht intussen het huis. Op de zolder vond hij een kistje met daarin ongeveer f 50.- aan dubbeltjes en ongeveer f 100,- aan guldens. Dit werd meegenomen. De bejaarde men sen waren niet in staat een goed signa lement te geven. Slechts is bekend, dat de leeftijd van de daders respectieve lijk ongeveer 18, 20 en 30 jaar moet zijn geweest. De politie heeft de zaak in onderzoek. WASHINGTON Ruim vyfhonderd reisbureau-agenten en schrijvers die zestien Europese landen vertegenwoor digen, zijn bijeengekomen in Washing ton, op zoek naar het Amerika, dat Europeanen zich kunnen veroorloven te bezoeken. Een van 's werelds grootste reisbu reaus heeft de reis van de experts verzorgd. In de komende twee weken zullen ze elk een tocht van 7500 mijl door de Verenigde Staten maken. Om vast te stellen hoe de buitenland se toerist het meest economisch zijn pond, lira, frank of gulden kan beste den, zullen de agenten verblijven in be scheiden hotels en motels, die voor 1 nacht in een kamer met twee bedden niet meer dan f 20,vragen. Maandag hebben de experts een maal tijd genuttigd in een New Yorkse auto matiek, waar men zijn koude schotels, soepen en „drinks" krijgt uit muntma- chines. Maar van nu af aan zullen de reis bureau-agenten de gasten zijn van ho tels en restaurants, die hen 18.000 gra tis etentjes zullen voorzetten. De Griekse expert Paul Kyriazis ver tolkte de gevoelens der reisbureau-agen ten, toen hij zei: „Het is niet zo dat de Europeaan hier niet komen wil. Integen deel, het is net andersom. Maar voor Europeanen zijn de Verenigde Staten als een mooie vrouw aantrekkelijk, maar te kostbaar". Volgens dr. Benedetto Mosco van het tijdschrift Oggi in Milaan kosten de maaltijden en hotels in Noord-Italië, vooral in Milaan, waarschijnlijk even veel als in de Verenigde Staten. De moeilijkheid daarom zijn de kosten van de reis naar New York en terug. De Amerikaanse vice-president, Hu- bert Humphrey, zei tijdens een rond leiding van de groep door het Witte Huis, dat alle Europeanen er zeker van konden zijn dat ze welkom waren in Amerika. Hij zei dat men in Amerika zeer wel wist wat het Amerikaanse toe risme naar Europa voor de economieën van de landen daar betekende. Hij zou graag zien dat voor de Amer. econo mie een tegenwicht werd geschapen door toenemend toeristisch verkeer naar de Verenigde Staten. VEENENDAAL Sint Nicolaas, die zaterdag al verschillende bezoeken bracht aan de vooravond van zijn ver jaardag heeft het met het Nederlandse weer zwaar te verduren gehad. Op veel plaatsen moest hij met zijn onafscheide lijke knecht felle sneeuwbuien trotseren, maar de blijheid, die hij met zijn vrijge vigheid oogstte vergoedde veel. Verwoest Het kasteel van Colon- ster te Angleur bij Luik, waarvan de torens uit de veertiende eeuw dateren, is zaterdag door brand verwoest. De zeventiende-eeuwse slotkapel kon be houden worden. Het kasteel was on langs door de Belgische staat aange kocht en zou ingericht worden als ont vangstcentrum voor de universiteit van Luik. CALCUTTA Nadat de eerste dag van de Davis Cup-ontmoeting tussen In dia en Brazilië met een 11 gelijke stand was afgesloten, nam India giste ren een 21 voorsprong op de Zuid- amerikaanse formatie. Zaterdag zegevierde de 21-jarige Bra ziliaan Thomas Koch met 26, 36 en 36 over Jaideep Mukerjea, maar Ra- manathan Krishnan bracht de balans weer in evenwicht door een 57, 6-r-2, 62, 63 overwinning op Edson Man- darino. Het dubbelspel bracht de Indiërs een overwinning, zodat zij met 21 leid den. Op het laatste moment had de India se Davis Cup-aanvoerder de samenstel ling van het dubbel gewijzigd. In plaats van Premjit Lall betrad Jaideep Mu kerjea aan de zijde van Ramanathan Krishnan de kurkdroge grasmat. De Zuidamerikanen weerden zich verbit terd en hielden de strijd open tot aan de vijfde set, toen zij moesten capitu leren voor de Indiërs, die, meer ge wend als zij waren aan de typische om standigheden, hun krachten beter had den verdeeld. Voor de Challenge round van de Da vis Cup, die van 26 t/m 28 december a.s. in Melbourne wordt gespeeld, heeft titelhouder Australië zaterdag het ver tegenwoordigende team samengesteld. Zoals verwacht zijn de belangrijkste spelers van het Australische team de vroegere Wimbledonkampioen Roy Em erson en diens oude rivaal Fred Stolle. Zij zullen waarschijnlijk de beide enkel spelen voor hun rekening nemen. Tot het team behoren verder John Newcom- be, Tony Roche, Bill Bowrey en Owen Davidson. Tegenstander van het Australische team in de Challenge round is de win naar van de ontmoeting tussen India en Brazilië. MADRID In de Carabancheige- vangenis te Madrid is Jesus Garcia Ro mero geëxecuteerd wegens moord op een lid van de Guardia Civil door wur ging. Toen de politie op 1 april van dit jaar hem en zijn drie broers trachtte te ar resteren, schoot hij een van de politie mannen neer, die later aan zijn ver wondingen bezweek. Jesus Garcia Romero werd door een militair gerechtshof tot de doodstraf veroordeeld, maar wist te vluchten. Hij werd pas vorige maand ontdekt. Hij werkte in het noorden van Spanje on der een valse naam als bouwvakker. Twee van zijn broers, ook ter dood veroordeeld, zijn tot 30 jaar gevange nisstraf veroordeeld, terwijl zijn derde broer 25 jaar kreeg. ADVERTENTIE bij aankoop van 2 gezinsfl essen Royal Club Tonic glas en stamper cadeau. Deze aanbietfing is alleen geldig voor de stad Apeldoora Neem steeds zo'n grote fles extra in huis. 'nPuur genoegen, óók met een schijfje citroen of een tik. p»

De Vallei | 1966 | | pagina 7