Wat een idee! om Ajax-Liverpool op LANA tapijt te laten spelen! r \sss/ KVT. BLIJF BIJ Abonneert U op de VALLEI in 27 maanden vakman met zékere toekomst LUCHTMACHT KADERSCHOOL onderofficier koninklijke luchtmacht r Op het land,waar het leven goed is geeft de buitenlucht gezondere eetlust 1 B. en W. van Ede beantwoorden 283 vragen van raadsleden Edese knapen op dievenpad Sportvereniging .Amerongen' hield vaardigheidsproeven Memorie van Antwoord op gemeentebegroting c a (en de margarine is Zeeuws Meisje) sergeant specialist verkeersleiding sergeant specialist gevechtsleiding sergeant specialist weerwaarneming sergeant specialist brandweer sergeant specialist communicatie sergeant specialist radiotechniek sergeant specialist radartechniek sergeant specialist vlieguitrusting- verzorging sergeant specialist materieel sergeant specialist administratieve zaken sergeant specialist lancering GW sergeant specialist vuurleiding GW sergeant grondverdediging Kleurige ijsblokjes .in Luchtbommen naar oud recept v -v. Y" 'j/7'X Pagina 4 WOENSDAG 7f DECEMBER 1966 Niet zo'n gek idee al zijn er praktische bezwaren. In elk geval zou het voor de spelers alleen maar voordelen hebben. Bij u thuis wordt weliswaar niet gevoetbald, maar het kan in zo'n gezin toch ook soms stevig toegaan. LANA is ook een echte vloerbedekking voor grote gezinnen. Heel sterk; enorm geluiddempend en elastisch als rubber. LANA heeft een rubber onder laag, waar de zuiver wollen pooldraden onverbre kelijk in zijn verankerd. LANA is motvrij en u kunt kiezen uit 17 prachtige lichtechte kleuren. Gaat u verhuizen? Uw LANA tapijt gaat mee. Voor moderne mensen is LANA het laatste woord. De hypermoderne fabrikage methode maakt 't mogelijk LANA voor f 26.60 per m2 (vastgestelde consumentenprijs exclusief omzetbelasting) te verkopen. Moordrecht (Z.H.) Deventer Amsterdam Eindhoven Groningen Rotterdam Brussel Parijs De Koninklijke Luchtmacht moet van minuut tot minuut paraat zijn, werkt met uiterst kostbare en verfijnde apparatuur. Daarom behoort zij te kunnen rekenen op de vakbekwaamheid van haar onderofficieren specialisten. Onvoorwaardelijk. Daarom: elektronika, verkeersleiding, geleide wapens... welk van de vele specialismen wellicht ook het jouwe mag worden, wees er in ieder geval van overtuigd dat je na de opleiding van 27 maanden een door en door getraind vakman bent. Hoog ge waardeerd om zijn kennis en kunde - óók in de burgermaat schappij. Deze grondige opleiding krijg je in Schaarsbergen (bij Arnhem) aan de J Voel Je er voor te werken In een dynamisch bedrijf? Stel je prij» op een zéker bestaan met voortreffelijke sociale voorzieningen? Ben je niet jonger dan 16 Jaar en niet ouder dan 22. ongehuwd. In 't bezit van een Mulo-, UTS- of gelijk-" waardig diploma? Vraag dan, via onderstaande coupon, uitvoerige inlichtingen. Indien je in het bezit bent van een LTS-getuigschrift of enige klassen Mulo of HBS hebt doorlopen, vul dan eveneens de coupon in. Na 9 maanden voorberei dend onderwijs kan je ook worden toegelaten tot de onderofficiersopleiding O 3 O O Aan de afdeling Personeelspubliciteit. Grote Marktstraat 40, Den Haag. Verzoeke mij schriftelijk'J/mondeling*) in te lichten over de opleiding tot beroeps-onderofficier van de Koninklijke Luchtmacht. Naam: Adres: Plaats: tsteeeseese Geb. dttum: Vooropl./dipb doorholtn wol n/«» gtwtnit wordt. SK 2155 zijn De meeste Amerikanen drinken hun drankjes graag koud. Een paar blok jes Ijs in het glas en dan de drank (whisky, ver mouth, zelfs cognac) in het glas schenken. Er is in de Verenigde Staten in de loop der jaren zelfs een echte „ijs-cultuur" ont staan. IJs in blokjes. in bolletjes, in schilfertjes. IJs voor dit doel en voor dat drankje, 't Heeft met de temperatuur niets te maken, want zelfs midden in de winter doen de ijs- verkopers uitstekende za ken. Een bar, die zichzelf enigermate respecteert, heeft zijn eigen „ijs-eigen aardigheid". Het is voor 'n Europeaan allemaal nog al moeilijk te volgen, maar de meeste Amerikanen combineren nu eenmaal hun drankjes met ijs. En, niet waar?, 's lands wijs, 's lands eer. Wij gunnen de Amerikanen hun ijspret, al hopen we vurig, dat die (naar onze mening slech te) drinkgewoonte niet in ons land doordringt. Wie in het westen der Verenigde Staten op het ogenblik als gastvrouw of gastheer beslist „in" wil doen, moet het Ijs bij de drankjes in verschillende kleuren bestellen. Dat ge kleurde ijs moet dan har moniëren met de glazen of passen bij de geschonken cocktails of andere drank jes. Een werkelijk geraf fineerde gastvrouw kiest de kleur van het ijs zo, dat ze prachtig harmonieert met de jurk die ze draagt. Toen wij dit eens zagen gebeuren, deed het ons vreemd aan, om niet te zeggen kinderlijk. Maar toen de gastheer ons na dien een glas bier kwam brengen met een fors brok groenkleurig ijs in dat glas, Au, toen schrokken we hevig... en we hebben na enige aarzeling (zon der dat de gastheer het be merkte) het glas achteloos geledigd door het buiten 'n raam te houden en toen om te keren. Maar laat onze tegenzin U niet weerhouden om ,in' te doen en Uw gasten voortaan gekleurd ijs in hun drankjes te geven... De veelzijdige kunste naar en technicus Leo nardo da Vinci is vermoe delijk de grootste aëro- dynamicus van zijn tijd geweest. Men bezit van hem detailtekeningen van allerlei vliegtuigen. Te Los Angeles, Californië Is kort geleden een tentoon stelling van het veelzijdi ge werk van Da Vlncl ge houden. In de technische afdeling dier expositie wa ren 66 modellen van vlieg tuigen, volgens de tekenin gen uit het schetsboek van Da Vinei vervaardigd. Minder bekend is, dat Vinei ook allerlei lucht bommen heeft getekend en berekend. Ook deze bom men werden volgens zijn gegevens gebouwd. m\ M t i si Hl'j V. x - v\\ rAJ* v nwuiJWimjy lUMMhuuiii wjuitwar. Zeeuws Meisje, vanouds bekend bij de verstandige Hollandse huisvrouw. En, op elk pakje een zegeltje. Geef er veertig aan uw leverancier... en u krijgt een gulden contant. EDE Burgemeester en wethouders van Ede hebben welgeteld niet minder dan 283 vragen beantwoord, welke le den van de gemeenteraad hebben ge steld bij de schriftelijke behandeling van de gemeentebegroting voor 1967 in de afdelingen van de gemeente raad. Op dinsdag 20 december begint de raad aan de openbare behandeling. De vergadering wordt donderdagochtend 22 december voortgezet en het ziet er wel naar uit dat ze de hele dag zal duren. Wij memoreren uit de memorie van antwoord de volgende punten: Een verruiming van het plaatselijk belastinggebied zouden B. en W. uit een oogpunt van de autonome bevoegdheid van de genneente inzake het eventueel verkrijgen van meer inkomsten ter dek king van in het belang van de gemeente noodzakelijke uitgaven toejuichen. Er wordt naar gestreefd in het voor jaar van 1967 een herziend kernplan voor Bennekom, waarin de gegevens van het verkeersonderzoek zullen zijn verwerkt, in procedure te brengen. Voorts is er een vastgesteld en goedge keurd bestemmingsplan voor Benne- kom-West. dat ruimte biedt voor de bouw van ongeveer 900 woningen. Op bepaalde terreinen zijn reeds bouwplan nen van particulieren in uitvoering of zullen deze binnen afzienbare tijd wor den gerealiseerd. Grote gedeelten van dit gebied zijn reeds in eigendom van de gemeente. Voor deze gedeelten worden de exploitatiemogelijkheden nader be zien. Hoogstwaarschijnlijk zal dit nog in planwijzigingen moeten resulteren. Mocht te zijner tijd, in verband met de verstedelijking van Ede, blijken dat behoefte aan volkstuincomplexen zal be staan, dan zal hiervoor wellicht een ter rein kunnen worden bestemd, indien dit althans ook in financieel opzicht moge lijk zal zijn. De overplaatsing van het woonwagen kamp te Otterlo naar het te stichten re gionale kamp te Arnhem, hangt geheel af van het tijdstip van gereedkoming van laatstbedoeld kamp. Omtrent dit laatstbedoelde tijdstip bestaat thans nog geen enkele zekerheid. Het standpunt van B. en W. aangaan de fluoridering van het drinkwater, is nog niet gewijzigd. Voor zover dit valt te beoordelen, schijnen inmiddels de voordelen wel zjjn komen vast te staan, maar is de afwezigheid van nadelen (medische) nog niet aangetoond, terwijl de principiële en financiële bezwaren naar de mening van het college onver minderd blijven gelden. Het aanbrengen van centrale verwar ming in 't oude woningbezit moet tech nisch mogelijk worden geacht. Het komt B. en W. voorhands economisch niet verantwoord voor, in het oude woning- bezit daartoe over te gaan. Op dit mo ment zou daartoe zeker ook geen mede werking van het ministerie van Volks huisvesting en Ruimtelijke Ordening verkregen worden. De plannen om te komen tot aanleg van een centraal antennesysteem zijn vertraagd door het feit, dat de financie ring moeilijkheden oplevert. Het Rijk verleent geen rijksvoorschot hiervoor, zodat de benodigde financieringsmidde len uit andere bron verkregen moeten worden. Intussen is een krediet van f 2000 beschikbaar gesteld om een be stek te laten maken voor 600 woningen. De financiering van het project is ech ter nog niet rond. Indien deze rrioeilijlt- heden overwonnen kunnen worden, hoopt men in de loop van 1967 met de uitvoering te kunnen beginnen. Van de kant van het college Is geen plan voor de bouw van een aula in Lun- teren in voorbereiding. Wel zijn onder handelingen gaande omtrent bijdragen van de burgerij en plaatselijke instellin gen in de kosten van de bouw. Slechts in het geval dat aanzienlijke bijdragen fonds perdu worden verleend, achten EDE De 19-jarige M. en z'n 17-ja- rige broer, allebei uit Ede hebben be kend, dat zij vorige maand 800 gulden gestolen hebben bij het loodgietersbe- drijf Van Schuppen in Veenendaal. De beide Jonge Inbrekers bleken meer er varing in het inbrekersvak te hebben opgedaan, want ook in Ochten, Doorn, Elburg en Ede. waren zij op het dieven pad geweest. B. en W, het verantwoord aan deze voorziening een hoge prioriteit toe te kennen. De uitvoering van de aanleg van te geltrottoirs ondervindt enige vertraging omdat de nutsbedrijven in enkele van de betreffende wegen nog leidingen of kabels moeten vervangen. Voorts is eni ge stagnatie ontstaan, doordat vanaf augustus 1966 door het gasbedrijf in Bennekom, Ede en Lunteren vele reeds bestaande trottoirs zijn opgebroken voor het leggen van leidingen. Al deze trot toirs worden door de dienst van ge meentewerken voor rekening van het gasbedrijf hersteld. Een aannemer van tegelwerken, die sedert augustus 1966 voor de dienst gemeentewerken werk zaam is, moest derhalve eerst worden ingeschakeld voor het verrichten van de normale onderhoudswerkzaamheden aan klinkerbestrating en tegeltrottoirs om de reeds ontstane achterstand in te halen. Wanneer de weersomstandigheden het toelaten, zal echter nog dit jaar een be gin worden gemaakt met de aanleg van de tegeltrottoirs. Het ligt in de bedoeling van het colle ge van B. en W. in het begin van het volgend jaar nadere voorstellen te doen omtrent de situering van een nieuw ge meentehuis. B. en W. zijn van mening dat de re constructie van de weg Ede - Hoender- loo een dringende zaak Is. Op het urgen tieplan is voor 1967 dan ook een bedrag uitgetrokken voor grondaankopen in het wegvak Ede - Roekel. Hiermee zal be gin 1967 worden begonnen. De eigenlijke reconstructie kan dan ln 1968 ter hand worden genomen. Omtrent de omlegging om Otterlo dan wel reconstructie van de bestaande weg is nog overleg gaande. Het college vindt het gebruik van par- keermeters in de kern thans niet ge rechtvaardigd omdat het aantal lang- parkeerders op de parkeerterreinen in het centrum te verwaarlozen is. AMERONGEN Bij de vaardigheids- proeven, georganiseerd door de sport vereniging „Amerongen" bleek, dat er in Amerongen .veel en goed aan gym nastiek wordt gedaan. Van de 68 deel nemers en deelneemsters bleek slechts een tweetal meisjes onder de maat te blijven en niet aan de minimumeisen te klfhnen voldoen. Onder het toeziend oog van een groot aantal medegymnasten werden de oefeningen gehouden. Deskundig werd elk onderdeel bekeken door de leden van de jury, een viertal heren van de Stichtse Turnkring, en een dame voor de puntentelling. Na een strengere be oordeling dan wel eens eerder was ge weest, werd de uitslag als volgt: jon gens a. Ie en tevens kampioen J.W. van der Gaag met 49.4 punten, jongens b. Ie C. Reede met 51 pnt.; dames der de klas Joke Ploeg met 51,2 pnt.; da mes tweede klas Greet Kroesbergen met 52,5 pnt.; meisjes a. Coby Wagens- veld met 49 pnt.; meisjes b. Elly de Haas met 48.3 pnt. Als verenigingskampioene wérd met een puntentotaal van 53 uitgeroepen Marjan Griffioen. Op 5 december werd een Sint-Nico- laasfeest georganiseerd voor de jeugd afdelingen. Ongeveer 200 kinderen wa ren naar het Dorpshuis gekomen om de Sint met een tweetal zwarte knechten te verwelkomen. Het hoge bezoek duurde tot ongeveer kwart over vijf. De tijd werd doorgebracht met zingen, spelletjes enz. Na het bezoek werden door wat oudere' leden enkele oefenin gen gedaan. Uit elke jeugdgroep werd daarna op de trampoline gedemon streerd als sluitstuk van de avond. Uit blinkster was Jannie van de Haar, leidster, die bij de kampioenswedstrij den trampolinespringen van Nederland als vijfde werd geplaatst in de nationa le ploeg. Er waren ook nog een gooche laar en een buikspreker om het feest luister bij te zetten. Medegedeeld wordt nog, dat voor lage re afdelingen verenigingswedstrijden worden gehouden op 19 december 1966 in het Dorpshuis. Voor het beoordelen van deze onderlinge wedstrijden zal een aantal turners uit de omgeving de jury vormen.

De Vallei | 1966 | | pagina 6