Manager Bill Shankly toonde zich weinig mededeelzaam Glasgow Rangers schakelde Borussia Dortmund üit Chefarine 4 Nederlandse topschaatsers bereiden zich voor Spanning in klasse van RTTV is ten top gestegen Maluku Muda kreeg „laatste waarschuwing" Daan Stuivenberg, vurig supporter van Veenendaal, had drukke bruiloft Gordon Milne kan in geen geval spelen Nederlandse ploeg in 1967 op hoogtepunt 16-jarige na eerste partij dood in ring Tweede plaats voor Post en Pfenninger Leo van Straten naar FC Den Bosch Deelnemers aan kampioenschap 47/2 Liverpool FC in Amsterdam Resultaten Verto WISSELMARKT Europa Cup bekerwinnaars TAFELTENNIS CHI in Zuidlaren sterk bezet Vliegtuig van Inter had vertraging FINANCIËN en ECONOMIE Callrente Belangrijke vooruitgang bij bestrijding van pijn en griep! Oostduitse trainer: Elektronische treinkaartjes Paaina 9 WOENSDAG 7 DECEMBER I96| AMSTERDAM Roger Hunt is uit vorm. Bill Shankly, de manager van het eenheidselftal Liverpool wil er uiter aard geen woord over horen. Tijdens de persconferentie, na de aankomst van het chartervliegtuig dat de ploeg van Liverpool naar Schiphol bracht, praat de kortgeknipte tacticus honderduit, maar hij zegt niets... Zeker, Gordon Milne, de Schotse achterspeler heeft hij in verband met een dijbeenblessure thuis moeten laten, maar hij raffelt snel een viertal namen op van spelers, die de kanthalf zouden kunnen vervan gen. „Alle vragen zijn al beantwoord", zegt hij lachend. Bij de loting bedoelt hij. Daar in Zwitserland werd het ant woord gegeven op de vraag, wie Liver- pools tegenstander zou zijn. Hoe het al- maal verder zal moeten gaan, heeft Shankly's voetbalintelligentie allang doorzien, maar naar buiten toe laat hij daar niets van blijken. Ook niet van wat er gaat gebeuren, nu Roger Hunt uit vorm is gebleken en Gordon Milne met het been op een stoel in Liverpool moest achterblijven. De Britse sportjournalisten, talrijk aanwe zig, hebben echter al hun conclusie ge trokken. Zij weten, dat Shankly een zwijgzaam man is, zij hebben aan een kleinigheid genoeg. Van het viertal re serves, dat Shankly heeft genoemd (Alf Arrolsmith, Bobby Graham, Phill Chis- nell en Ian Ross) weten wij al, dat Bobby Graham zal spelen. Hij is de meest ervaren man van deze reserves. Graham zal rechtsbuiten spelen, voor zover er sprake is van een rechtsbui ten in het 4-3-3, dat Liverpool vermoe delijk in het Olympisch Stadion op de natte grasmat zal leggen. Zulks betekent dat de snelle Callaghan, die rechtsbui ten speelde in het Engelse elftal, dat indertijd voor de jubileumwedstrijd aan trad tegen Oranje (1-1) wordt terug getrokken op het middenveld. Gewoon lijk is dat de plaats van Gordon Milne. Bill Shankly mag dan een zwijgzaam man zijn, hij heeft de Britse journalis ten wel verteld, wat hij heeft gezien in de wedstrijd Ajax-Telstar. Ajax speelde in die wedstrijd onder zijn normale Europese vorm en miste Keizer en Soetekouw. Dat echter heeft Shankly geen zand in de ogen kunnen strooien. „Ajax is een sterk team", heeft hij bij terugkeer gezegd, „dat snel schakelt en verrassend goed kan improviseren. Het is het beste clubelftal, dat ik ooit uit Nederland heb gezien". Dat is een regelrecht compliment aan de sterren van Jaap van Praag, die nèrvositeitsvlekken in het gezicht had bij de aankomst van de grote Engelse tegenstanders. De stad Liverpool heeft de woorden van schrale Shankly begre pen. De wedstrijd van volgende week in Liverpool is, geheel tegen de traditie, al uitverkocht. Het betekent ook, dat Ajax het extra zwaar krijgt. Shankly's woor den zijn tevens een appel geweest om zijn al sinds lange tijd ongewijzigd ge bleven ploeg ook in de 27e wedstrijd, die de Liverpulians volgende week in de strijd om de Europa Cup spelen, met alle kracht te steunen. Er wacht Ajax dus wat- Maar dat wisten ze al lang... De Liverpool-spelersgroep, 15 man, zal vandaag niet trainen. Shankly be- AJAX Suurbier Pronk Groot Swart Nuninga Graham Callaghan Bals Soetekouw Van Duivenbode Muller Cruyff Keizer Hunt Thompson St. John Strong Lawler Yeats Smith Lawrence Stevenson LIVERPOOL FC 4DVF.R1 ENTIh stelde gisteravond de bus af. Des mor gens had hij zijn mannen nog van half tien tot twaalf uur onder handen gehad en dat moest maar genoeg zijn. Van daag hangen ze wat rond in en om het Hilton-hotel en zullen een kijkje ne men in het Olympisch Stadion. Ook Ro ger Hunt zal geen extra training krij gen. De goalgetter van Liverpool mag dan uit vorm zijn, hij blijft een geweldi ge lastpost. Het schot is echter wat opgedroogd en dat betekent wellicht een hele ver ademing voor de Ajaxploeg en met na me voor Gert Bals. Er blijven nog ge noeg zorgenkinderen over, waarbij men slechts de naam van de in blakende welstand verkerende Ian St. John hoeft te noemen of die van de kwikzilverige linksbuiten Thompson met zijn fameuze vleugelschoten. „Alles is goed in Zeist" was het enige wat Jaap van Praag óver de landskampioenen wilde mededelen. Het KNVB-sportcentrum is herme tisch afgesloten en dus moeten wij het er maar mee doen. Ajax verkeert in 'n stadium van diepe contemplatie. De spelers kijken naat t.v.-uitzendingen van Europa Cup-wedstrijden van Liverpool. Ook de Liverpoolspelers zijn weinig mededeelzaam. Ze verdwijnen snel in de lift, die hen naar een of andere ver dieping in de Hilton-toren brengt. Bill Shankly denkt kennelijk al vooruit. Hij wil zijn mannen wat afleiding bezorgen. „Is hier de wedstrijd tussen Borussia en Glasgow Rangers op de televisie te zien?" De bekerwinnaarwedstrijd werd door de Duitse t.v. uitgezonden en Ne derland is zo'n klein landje in de ge- dachtengang van Shankly, dat hij zich niet kan voorstellen, dat een dergelijk evenement niet op ons scherm te zien zou zijn. We vertellen hem, dat hij er honderd kilometer aan tekort komt. Shankly's eerste teleurstelling? ROTTERDAM Het bestuur der n.v. Vereenigde Touwfabrieken, te Rot terdam deelt mede, dat de resultatei over 1966 door de stijging der kostei ongunstig zijn beïnvloed, daar dez« stijging niet geheel kon worden opge« vangen, ofschoon de omzet kon worden gehandhaafd. AMSTERDAM Het tarief van dag geld (call money) werd heden met een half pet verlaagd tot 4-i/2 pet. Sinds 27 oktober heeft het tarief op vijf pet ge staan, waarmee de krapte van de geld markt werd geïllustreerd. Thans is de markt aan de ruime kant gekomen doordat, nu de Sinterklaasinkopen ach ter de rug zijn, veel bankpapier naar de banken is teruggevloeid, een ver schijnsel dat reeds de laatste dagen viel waar te nemen. AMSTERDAM, 6 dec. Londen 10.08810.09J; New York 3.61H— 3.61H; Montreal 3.331—3.344; Parijs 73.15—73.20; Brussel 7.23J—7.23J; Frankfort 91.04J—91.09 J; Stockholm 69.90}—69.95}; Zürich 83.75—83.80; Milaan 57.89}—57.94}; Kopenhagen 52.37—52.42; Oslo 50.58—50.63; Wenen 13.97J—13.983; Lissabon 12.58J—12.59J. Gisteravond is op Schiphol het elftal van Liverpool FC gearriveerd. De foto toont het gezelschap in de aankomst hal. DORTMUND Een verwoed vech tend Borussia Dortmund is er voor 40.000 toeschouwers dinsdagavond in Dortmund niet in geslaagd zich te plaatsen in de kwartfinales van het toernooi om de Europese heker voor bekerwinnaars. Hoewel de Duitsers 51 minuten een numerieke meerderheid be zaten, kwamen ze tegen Glasgow Ran gers niet verder dan een doelpuntloos gelijk spel. De Rangers zegevierden in de eerste ontmoeting tussen beide clubs, Spelmoment uit de wedstrijd tussen Borussia en Glasgow Rangers: v.l.n.r. Greig (Glasgow), Held (Bor.) en Jo- hansen (Glasgow). woensdag 23 november in Schotland ge speeld, met 21. Zes minuten voor de rust moest Bobby Watson van het veld worden ge dragen, nadat de Duitse vleugelspeler Lothar Emmerich een zware overtre ding tegen de Schot beging, zonder dat hij de bal kon spelen. Een medisch on derzoek wees uit, dat Watson zijn rech ter dijbeen had gebroken. Borussia, houder van de trofee, was aanmerkelijk meer in de aanval dan de Schotten, die zich na het uitvallen van Watson sterk concentreerden op de ver dediging. De Duitsers hadden echter geen wapen tegen de ver doorgevoerde mandekking van hun tegenstanders. De nervositeit speelde beide ploegen parten. Een goede wedstrijd hebben de toeschouwers in het tot de laatste plaats bezette Rote Erde-stadion dan ook niet gezien. Gerichte schoten waren schaars. Glasgow was na een goed half uur spe len dicht bij een treffer, toen doelman Wessel grote moeite had met een vrije trap van Henderson. Vijf minuten voor de rust moest Martin, de Schotse doel man, zijn talenten tonen na een gericht schot van Trimhold. De verwachting, dat Borussia na de rust het numerieke overwicht in doel punten zou uitdrukken, werd niet be waarheid. Steeds nerveuzer werden de spelers, waardoor er zelden goede com binaties werden opgebouwd. Pas na 35 minuten kwam het eerste schot op het doel. Daarvoor zorgde echter niet een van de Duitse aanvallers, doch de Schot Henderson. Zes minuten later slaagde Trimhold erin ook doelman Martin tot een actie te dwingen. Het gelijke spel, goed voor een plaats in de kwartfinales, leverde de spelers van Glasgow Rangers een premie van 200 pond sterling (2000 gulden) op. Vier middelen in één tablet helpen snel en doen wonderen! De kennis van pijnbestrijding is in de loop der jaren groter geworden. Er is vastgesteld waar en hoe pijn ontstaat en men heeft geleerd pijn te meten. Men heeft kans gezien de werking van een der oudste pijnbe- strijders door toevoeging van daar na ontdekte middelen belangrijk te versterken. Eén der bestanddelen is het betrouwbare maagmiddel Che- farox, dat een teveel aan maagzuur neutraliseert De combinatie is ide aal om pijn of griep snel en doel treffend te bestrijden. OOST-BERLIJN Karoly Soos, trainer van het Oostduitse voetbalelftal, heeft dinsdag in een interview met het Oostduitse blad „Voetbalweek" zijn me ning over de kansen van Nederland in het Europa Cup-toernooi voor landen teams gegeven. Oost-Duitsland is samen met Nederland, Hongarije en Denemar ken ingedeeld in groep 5. Naar zijn opinie is het niet juist, dat insiders in deze groep de kansen van Nederland en Denemarken buiten beschouwing laten en een tweekamp tussen Hongarije en Oost-Duitsland verwachten om uit te maken, wie er naar de kwartfinales gaat. Soos vervolgde: „Vooral het laatste treffen tussen Nederland en Denemar ken Nederland won de ontmoeting met 20 is voor mtj een duidelijk bewijs, dat er in „onze" groep bepaald geen gemakkelijke tegenstander is aan te wijzen". Hij voegde daar nog aan toe, dat Nederland over enkele voortreffe lijke spelers beschikt, die voor grote verrassingen kunnen zorgen. „Ik ben ervan overtuigd, dat die ploeg in 1967 een hoogtepunt zal bereiken". De eerste ontmoeting Oost-Duitsland Nederland is op 5 april, de thuiswed strijd wordt op 13 september in Rotter dam eespeeld. ZUIDLAREN De Franse ruiter Jean Dasque en waarschijnlijk ook de Duitse meesterspringer Hans Günther Winkler zullen niet starten in het inter nationale indoor-concours hippique te Zuidlaren, dat maandag 12 december begint. Dasque, de winnaar van het vo rige jaar, heeft van de Franse hippische sportbond geen toestemming gekregen om in de grote Prins Bernhard-hoeve in actie te komen en Winkler verkeert in tijdnood door een zakenreis naar Dene marken. Voor de paardensportliefhebbers blijft er in Zuidlaren overigens nog voldoen de te genieten. Voor het eerst is het concours uitgebreid. Het zal zes dagen duren. De eerste twee dagen zijn gere serveerd voor de landelijke ruiters. Van af woensdag komen de nationale top- ruiters en de internationale deelnemers aan de beurt. Zaterdagavond zijn de fi nales voor de beste krachten uit de na tionale en internationale nummers. Daarnaast is er dan een treffen tussen landelijke ruiters uit Nederland, Olden burg en Westfalen. De buitenlandse deelneming komt ditmaal uit Duitsland (met o.m. Herbert Meijer), Frankrijk, dat commandant Lefrant en Charles Moizard als sterkste troeven heeft, Zwitserland, met als topruiter de win naar van 1964, Hans Möhr, en België. Vrijwel alle bekende ruiters uit ons land zullen op de leemzandbodem in Zuid laren de strijd met de hindernissen aanbinden. In totaal nemen 230 ruiters met 300 paarden deel. MOERS/NIEDERRHEIN De 16- jarige amateurbokser Fritz Repler uit Homberg am Niederrhein is tijdens zijn eerste wedstrijd, die hij ooit bokste, aan hartzwakte overleden. De leerling-ma chinebankwerker Repler bereikte slechts met moeite de derde ronde, waarin hij ontmoedigd opgaf. Plotseling zakte hij in zijn hoek in elkaar, terwijl zijn verzorger nog bezig was met het uittrekken van Repler's handschoenen. De toegesnelde ringarts dr. Rossmiiller probeerde de jonge debutant vertwijfeld in leven te houden, maar mond-op-mond beademing en toediening van medica menten mocht niet baten. Een directe hartmassage bleef tenslotte ook vruch teloos. Later heette het, dat Repler „op weg naar het ziekenhuis was overle den". Het stoffelijk overschot werd nog niet vrijgegeven. AMSTERDAM De kernploeg van de K.N.S.B., bestaande uit wereldkam pioen Kees Verkerk, Europees kampioen Ard Schenk, Rudie Liebreclits, Peter Nottet, Frits Bartling en Jorrit Jorritsma, heeft op Sinterklaasavond voorlopig de huiselijke haard de rug toegekeerd. Zij hebben met trainer/coach Wim de Graaff hun intrek genomen in hotel „De Kroon" te Diemen, waar z\j, evenals het vorig seizoen, zich in enge kring zullen voorbereiden op de grote schaatseve- nementen van het seizoen. Een voorbereiding, die na de Nederlandse kampioen schappen (op 7 en 8 januari te Amsterdam) zal worden voortgezet in het door de Nederlanders geliefde trainingsoord in het Noorse Haniar. De idee om Grenoble, waar in 1968 Olympische Winterspelen zullen worden gehouden en waar op het week einde voor de Europese kampioen schappen te Lahti internationale wed strijden zijn, als buitenlandse trainings oord te kiezen, hebben de schaatslei- ders laten varen. „Wij weten hoe het is met een nieuwe kunstijsbaan. Uit er varing weten we hoeveel „kinderziek ten" er kunnen optreden. De baan is pas half december gereed en men ver keert dus nog geheel in het experimen tele stadium, wanneer wij daar begin januari komen. Neen, dan gaan wij lie ver weer naar Hamar, dat wij kennen en waar de jongens graag vertoeven", aldus KNSB-directeur Piet Bergström die ter verwelkoming van de ploeg dinsdagmorgen in Diemen was. Vier van de zes man gingen om twaalf uur reeds op weg naar de Kunstijsbaan Jaap Eden, waar thans elke dag tweemaal wordt getraind (om twaalf uur en 's avonds om zes uur), maar waar de rijders in de voorgaande weken reeds vele uren hebben doorge bracht. Jorrit Jorritsma, die van de militaire autoriteiten verlof heeft ge kregen om de schaatstraining te vol gen, kwam iets later, terwijl Lie- MILAAN Een anoniem telefoontje met de mededeling, dat er een bom in het toestel, waarmee het voetbalelftal van Internazionale Milaan naar Boeda pest zou vliegen, was verborgen, was er oorzaak van, dat men 4% uur later vertrok dan in het vliegschema stond vermeld. Het vliegtuig werd naar een afgelegen startbaan gedirigeerd en aan een nauwgezet onderzoek onderworpen. Er werd geen bom gevonden. Inter komt donderdag in Boedapest tegen Va- achtste finales van het toernooi om de Europese beker voor landskampioenen. brechts „ik was de afspraak verge ten om in het hotel bijeen te komen" rechtstreeks naar de baan was gere den, waar een gure wind overigens voor een weinig vriendelijk welkom zorgde. Anders was het met de ijspiste, die er als een spiegel uitnodigend lag. Maar, weer of geen weer, er werd ge traind, zoals in het verleden en zoals dat ook in de toekomst het geval zal zijn. Naast de ijstraining is er in de mor genuren conditietraining, of in een de nabijheid van het hotel gelegen gym nastiekzaal, of in de buitenlucht. Voor de conditietraining onderhoudt Wim de Graaff nauw contact met Ben Holle boom, die reeds vele jaren de wekelijk se conditietraining op het CIOS te Overveen in de zomermaanden leidt. ZURICH Peter Post en Fritz Pfenniger hebben dinsdag, op de laatste avond van de 14e zesdaagse van Zürich. hun toen verkregen voorsprong niet kunnen behouden. In de laatste fase van de strijd werden zij voorbijgestreefd door het Westduitse koppel Rudi Altig en Renz. dat een ronde voorsprong nam. De eindstand luidt 1. Rudi Altig/ Renz (West-Dld.) 291 punten; op één ronde: 2. Peter Post/Fritz Pfenniger (Ned./Zwits.) 349 pnt.; 3. Bugdahl/Sercu West-Dld./Belg.148 pnt.; 4. Lykke/ Eugen (Denemarken) 125 pnt.; op twee ronden 5. Simpson/Baensch (Eng./ Austr.). De kleine zesdaagse voor amateurs, die bestond uit 12 etappes van een half uur, is gewonnen door het Westduitse koppel Link/Fritz. Het Nederlandse duo Piet de Wit/Ger Bongers eindigde op de derde plaats. De uitslag luidde: 1. Link/Fritz (West- Duitsl.) 29 pnt.; 2. Van Lancker/Mare- chal (Fr.) 6 pnt.; 3. De Wit/Bongers (Nederland) 5 nnt. RHENEN Een gehandicapt R.T.T.V. heeft het tegen Oldra niet verder kunnen brengen dan een gelijk spel. J. Engelaar en D. v. Breenen on dervonden namelijk veel last van een oogontsteking, die ze allebei 's middags opgelopen hadden. Al met al een uit slag, die wel eens beslissend zou kun nen zijn voor de eindrangschikking in deze afdeling. J. Engelaar kon het volgens verwach ting niet bolwerken tegen de nu weer zeer sterk spelende Van Wolveren en verloor met 13-21 en 10-21 kansloos. Van Breenen bracht de stand echter weer gelijk door met dezelfde cijfers Siecker te verslaan. Van de Brink stel de enigszins teleur door Van Vriesema te verliezen met 20-22 en 17-21. Het dubbelspel werd echter weer ge wonnen door Engelaar en v. Breenen met ruime cijfers in 2 sets n.l. 21-8 en 21-16. Van Breenen kon het vervolgens niet tot winst brengen, mede door zijn oog ontsteking, en verloor met 21-19 en 21-18 van Van Wolveren, waardoor R.T.T.V. weer achter kwam te staan met 2-3. Engelaar speelde Vervolgens tegen Vriesema en na verlies in de eerste set met 10-21, leek het erop dat R.T.T.V. een geslagen team zou zijn doch door slim spel in de tweede en derde set, die hij won met 21-10 en 21-16 was de stand weer gelijk. Van de Brink, die in de uitwedstrijd Van Vriesema en Siec ker gewonnen had verloor nu echter ook zijn tweede wedstrijd, namelijk te gen Siecker in drie sets, 16-21, 21-3 en 10-21 en bezorgde daardoor R.T.T.V. weer een achterstand. Van Breenen bracht de partijen weer op gelijke voet door gemakkelijke winst op Vriesema met 21-10, aldus 4-4. Van de Brink had echter zijn avond niet en verloor met grote cijfers 5-21, en 9-21 van Van Wolveren, waardoor de ze speler ongeslagen bleef. De partij tussen Engelaar en Siecker moest dus de beslissing brengen. Engelaar kwam in de eerste set met 11-19 achter te staan, maar door stug volhouden kwam hij gelijk en sleepte de setwinst toch nog uit het vuur met 21/19. In de tweede set liet hij het niet zo ver ko men; hij bleef vanaf het begin enkele punten voor en won deze set dan ook met 21/18, waardoor tenminste nog een punt in Rhenen bleef. In deze klasse is de spanning nu groot geworden, doordat er nogal ver rassende uitslagen zijn geweest. Zo ver loor Tios dat de eerste helft geen en kel punt afstond reeds tweemaal. A.s. vrijdag speelt R.T.T.V. de be langrijke wedstrijd tegen Tios. In Arn hem werd het een 6-4 nederlaag, doch daar Tios kennelijk van slag is, zal R.T.T.V. het in deze wedstrijd waar schijnlijk wel tot winst kunnen brengen. Ook de deze week te spelen wedstrijd Oldra-Treffers is van groot belang voor de stand in deze klasse. Tios 6-8; Treffers 6-8; Oldra 7-8; R.T.T.V. 6-6; Velp 6-2. RTTV 3 - VSW 7-3. RTTV heeft blijkbaar de goede smaak te pakken, want ook VSW werd kansloos naar een nederlaag gespeeld. Nu was De Groot Mulder met drie over winningen de grote man bij RTTV. Udo en Huntelerslag wisten ieder twee maal te winnen. Door verlies in het dubbel spel werd het 7-3. De kansen van dit team op een gunstige eindstand in de 2e klasse zijn nu weer aanmer kelijk gestegen. RTTV 4 speelde de afgelopen week tegen Shot 2 in Wageningen en boekte daar een 3-7 overwinning. Door deze overwinning staat het vier de team, bestaande uit de spelers O. Weyssenfeld, E. Hees en A. Need op de tweede plaats. Van deze spelers is vooral O. Weyssenfeld in goede vorm, gezien zijn twee nederlagen in de hele competitie. Dit team is nu al wel ver zekerd van een plaats in de kampioen- schapsgroep. Team 5 verloor in Wageningen van Nizo 2 met 8-2. Ondanks deze neder laag staat dit team, bestaande uit J. de Bode, J. Nieuwenhuis en G. Puyk nog op de derde plaats. Bij behoud van de derde plaats, wat toch echt wel mogelijk is, komen ook zij in de kam- pioensgroep. Volhouden is hier dus de boodschap. Team 6, bestaande uit J. v.d. Brink, H. v. Nieuwamerongen en B. Middel, staat helemaal onderaan in zijn afde ling. Dit team zal in de volgende com petitie in de degradatiegroep moeten proberen niet op de fatale onderste plaatsen te komen. Overige uitslagen: RTTV 6 - Kr. en Vr. 3-7; RTC 3 - RTTV 7 2-8; SKF 1 - RTTV 8 9-1; Velp B - RTTV A 4-6. BARNEVELD De voetbalvereni ging Maluku Muda uit Barneveld heeft van de afdeling Utrecht van de KNVB een „laatste waarschuwing" ontvangen naar aanleiding van de ongeregeldheden die de laatste tijd zijn voorgekomen bij wedstrijden, die de Barnevelders moesten spelen. Bij de eerste de beste ontoelaat bare actie van Maluku Muda-spelers of-publiek jegens bijvoorbeeld de scheids rechter, zal de afdeling Utrecht niet na laten de zwaarste straf toe te passen. Met name wordt in het KNVB-schrijven genoemd: het voorstellen van royement aan het bondsbestuur. DEN BOSCH De 20-jarige doel- verdediger Leo van Straten, die aan het begin van deze voetbalcompetitie een contract met NOAD weigerde te teke nen, zal voortaan uitkomen voor de eerste-divisieclub FC Den Bosch. De transfersom bedraagt ongeveer 40.000 gulden. Leo van Straten is onder meer uitgekomen in het Nederlands UEFA- elftal. DEN HAAG Aan het toernooi om het Nederlands biljartkampioenschap ereklasse ankerkader 47/2, dat van 15 tot en met 18 december te Emmeloord wordt gehouden, nemen de volgende acht spelers deel: Henk Scholte (Eind hoven), Tinl Wijnen (Oss), Henk de Kleine (Kampen), Hans Vultink (Aal ten), Flip Beekman (Amsterdam), Ja nus Jacobs (Amsterdam), Lambert van Leur (Oss) en Bert van Hinthum (Oss). VEENENDAAL Elke club heeft zo haar aanhangers. Aanhangers, die ln ver schillende klassen ingedeeld kunnen worden. Er is een groep, die alleen entree be taalt om de favorieten te zien spelen en er is een groep, die tijdens de wedstrijd ook nog een aantal aanmoedigingen het veld inzendt. Bij die laatste groep zijn ook diverse mensen, die als het ware al de schommelingen van hun club, voor- en tegenspoed, meebeleven. Eén van die mensen is by de voetvoetbalvereniging Veenendaal, standplaats sportcomplex De Salamander, bijvoorbeeld Daan Stuivenberg, die momenteel kan tinehouder in de met eigen krachten opgetrokken nieuwe kantine is. „Toen ik 14 jaar was kwam ik bij Veenendaal. Nooit heb ik echter in een elftal meegevoetbald. Hoe dat komt weet ik niet. Wel deed ik aan straat voetbal, maar voor Veenendaal ben ik nooit in het veld gekomen". Daan Stuivenberg duikt in het verle den. „Voor de oorlog had Veenendaal eens een protest lopen en moest, toen het dat gewonnen had. een beslissings wedstrijd spelen. Prachtig was dat. Er werd een extra trein gecharterd en met ik schat zo'n 1000 supporters zijn we toen vertrokken. Laat Veenendaal, die wedstrijd winnen en daardoor promove ren. De trein werd toen feestelijk ver sierd met gele brem... Na enige tijd kwam ik in de elftalcommissie, samen met Herman Gerritsen, Gert Bouman, Breekveldt, die inmiddels overleden is, Jo Heidingsveld en Arnold Tanis. Die Arnold was me een mannetjesputter. Het was in die tijd, dat Wim Dorgelo voorzitter was. Jo Overeen, vader van Jan, die bij Candia '66 voetbalt, was penningmeester. Het ging echter niet zo goed en toen is Jan Boers, tegenwoordig in de Sport stichting, voorzitter geworden. Piet van Kruistum werd penningmeester en dat is hij nog". Daan Stuivenberg kwam daarna tot de functie, die hij totnogtoe bij Vee nendaal heeft vervuld. „Bouw van der Laak had op het terrein een consump tietent, maar hij was er niet altijd. Zo kwam het, dat de jongens aan me vroegen of ik niet voor na de training voor een flesje kon zorgen. Dat gebeur de. Vervolgens werd ik in 1956 terrein knecht. Toen kwamen de plannen voor een nieuw clubgebouw. Er kwam ook 'n verkooplokaliteit en nadat we met 't bestuur gepraat hadden, kwamen wij daar in. Dat „wij" wil ik vooral bena drukken, want het hele huishouden helpt altijd mee en ik kan je wel vertellen, dat er heel wat tijd in gaat zitten". Toen wij hem vroegen hoe het staat met zijn fanatisme wat betreft de ver eniging, zei hij: „Daar wil ik best voor uitkomen. Voor mij is er maar één club en dat is Veenendaal. Tegenwoordig heb je een grote mond nodig, anders lopen de mensen over je. Mijn vurigste wens is, dat wij zo gauw mogelijk uit de vierde klasse zullen raken en zullen stijgen. In Veenendaal hebben we veel te veel afbreuk van andere ploegen. Die doen je de das om. Cor van de Broek heeft het ook gezegd, een eerste klasser kan hier makkelijk bestaan". Vorige week vierde het echtpaar Stui venberg zijn 25-jarig huwelijk. Junioren en senioren van v.v. Veenendaal wer den allen op deze bruiloft uitgenodigd. DAAN STUIVENBERG anders lopen ze over je Rond de 140 „geelblauwen" kwamen in het NVV-gebouw bijeen. Daan Stuiven berg: „Wijzelf worden ook dikwijls op een bruiloft uitgenodigd, daarom wilden we wat terug doen. Ook de onderlinge verstandhouding komt het ten goede". UTRECHT Enige maanden gele den zijn de Franse Spoorwegen proef nemingen begonnen met een nieuw elek tronisch systeem voor het reserveren van zitplaatsen. Reizigers voor de ne gen expressetreinen op de route Parijs- Lille kunnen van dit systeem gebruik maken. Het nieuwe systeem biedt reizigers de mogelijkheid op tien stations (vijf in Parijs) een zitplaats in de trein te bespreken. Ieder van deze tien stations heeft een klavier, waarop de reizigers hun aanvragen voor reserveringen „no teren". De boekingen worden via een tele-communicatienet op het centrale station Parijs-Noord ontvangen en in een computer verwerkt. Deze berekent hoeveel zitplaatsen voor een bepaalde trein zijn geboekt, hoeveel er nog vrij zijn en zorgt tevens voor verspreiding van deze gegevens naar de andere sta tions.

De Vallei | 1966 | | pagina 9