Sterren van Liverpool verbleekten onder tempogeweld van Amsterdamse formatie Bennie vil je een stuk kaas nithet vuistje Stemmen uit de kleedkamers Geen uitschieters op le dag pentathlon Panters-heren zullen in Jaarbeurs strijd leveren Verzoek om subsidie van v.v. Renswoude in raad Vaster Anderlecht gewipt door Dukla Praag Alf Ramsey wil 20 landen in eindronde om wereldtitel Arbiter staakte militaire wedstrijd HIJS Hokij versloeg TIJSC Trappers ADO blijft meedoen aan intertoto Ajax gaf voetballes in mistig Stadion: 5-1 FINANCIËN en ECONOMIE Hoofdprijs G.V.V.V.-verloting: reis naar 't Oosten Weer Swart Pagina 9 DONDERDAG 8 DECEMBER 1966 VEENENDAAL De voetbalvereni ging GVVV heeft ten behoeve van de jeugd een grote verloting op touw ge zet. De 1500 loten zijn bijna alle grif van de hand gegaan. De hoofdprijs zal zijn het meemaken van de reis, die een jeugdgroep volgend jaar naar Oost- Duitsland zal maken. De trekking zal waarschijnlijk in ja nuari '67 plaats hebben. (Van onze sportredacteur) AMSTERDAM Liverpool FC is in het Olympisch Stadion te Amsterdam in de eerste ontmoeting met Ajax voor de Europa Cup voor landskampioenen van een koude kermis thuis gekomen. De Amsterdamse ploeg, die voor de rust een ongelooflijk hoog tempo draalde, overdonderde de gerenommeerde Engelsen zo danig, dat er een schitterende 51 overwinning uit de bus kwam. Wy hebben het geluk gehad aan de goede zyde van het veld te hebben gezeten. Aan die zyde nameiyk, waar voor de rust vier doelpunten van Ajax tot stand kwamen. Er hing in het stadion zulk een dikke mist, dat het andere doel vanaf de persplaatsen op geen stukken na te zien was. Over die vier doelpunten van Ajax voor de rust kunnen we dus gelukkig iets vertellen. Over het vyfde doelpunt, dat na de rust tot stand kwam, hebben we ons moeten laten inlichten door men sen die aan de andere zyde van het veld zaten. Welnu, Ajax kreeg al enkele minu ten na het aanvangssignaal van de goed leidende Italiaanse arbiter Sbasdella, die heeft moeten rennen of zijn leven er vanaf hing om de wedstrijd goed te kunnen volgen, een enorme ruggesteun toen de ditmaal schitterende Sjaak Swart met 'n sneltreinvaart twee, drie te genstanders op rij passeerde en de bal doorgaf aan Henk Groot, die hem zon der aarzelen hoog voor het doel van Liverpool plaatste. Vier, vijf Engelsen trachtten de bal weg te koppen, doch de voor de op het laatste moment geblesseerde Piet Kei zer ingevallen Kees de Wolff, die voor de eerste maal sinds hij twee jaar ge leden van Purmerstijn werd overgeno men voor Ajax' eerste team een volle dige wedstrijd speelde, rees met een formidabele sprong boven alle Engel sen uit en liet doelman Lawrence kans loos met een harde, goed geplaatste kopbal. Het was, alsof er een orkaan los barstte binnen de muren van het Olympisch Stadion. Het gejuich van de helft van het publiek, dat het doelpunt had kunnen zier werd meteen overge nomen door al degenen, die voor een kaartje hadden betaald, maar slechts de andere helft van het veld konden zien. Liverpool FC was door deze snelle treffer duidelijk aangeslagen. Het trachtte met te grove acties de vloed golf van Amsterdamse aanvallen tot ADVERTENTIE DEN HAAG Dukla Praag heeft zich geplaatst voor de kwartfinales van het toernooi om de Europese beker voor landskampioenen. Na de 4-1 zege in de thuiswedstrijd zegevierden de Tsjechen in Brussel met 1-2 over An derlecht, dat hierdoor werd uitgescha keld. De 37.000 toeschouwers zagen Dukla Praag in de 35e minuut van de wed strijd een voorsprong nemen door Me- dorov. In de 59e minuut scoorde Jan Mulder voor Anderlecht, maar tien mi nuten later was het Mreac, die de Tsjechische zege zeker stelde. Overigens hebben de Belgen pech ge had bij het schieten, want tweemaal raakte Mulder de paal, eenmaal moest Masupost op de lijn redden en vele ma len was het de briljante doelman Vik tor, die in de laatste instantie schoten van Van Himst, Jurion, Mulder en Berg- holz afweerde. Anderlecht is uit gebe kerd en daarbij kwam duidelijk aan het licht dat Dukla Praag over een bijzon der sterk team beschikt. De tweede ontmoeting voor de achtste finales van het toernooi om de Europa Beker voor landskampioenen tussen Gornik Zabrze en CSKA Sofia is in een 3-0 zege geëindigd voor de Polen. Deze stand was reeds bij de rust bereikt. Ondanks deze nederlaag plaatsten de Bulgaren zich voor de kwartfinales om dat zij de eerste wedstrijd in Sofia met 4-0 wonnen. Voor ruim 30.000 toeschouwers, die de ijzige wind hadden getrotseerd, heeft Celtic Glasgow zich woensdagavond op eigen terrein geplaatst voor de kwartfi nales van het toernooi om de Europese Beker voor landskampioenen. De Schot ten zegevierden met 3-1 over de Franse kampioen FC Nantes. Bij de rust was de stand nog gelijk 1-1. De eerste ont moeting was eveneens in een 3-1 zege voor Celtic geëindigd. Het Spaanse voetbalelftal heeft woens dagavond in Valencia voor 50.000 toe schouwers met 2-0 gewonnen van de Ierse Republiek. De wedstrijd die werd geleid door de Nederlandse scheidsrech ter Piet Roomer, telde voor de voorron den van het toernooi om het Europese kampioenschap voor landenteams. De beide Spaanse doelpunten werden voor de rust gescoord. De eerste ontmoeting eindigde onbeslist: 0-0. Door een 3-3 gelijk spel in de ontmoe ting voor het toernooi om de Europese Beker voor amateur-landenteams tus sen West-Duitsland en Zuid-Slavië, heeft Turkije het eindtoernooi bereikt. De Turken eindigden namelijk door een beter doelgemiddelde op de le plaats. Overigens heeft een overwinning voor de Westduitsers in de lucht gehangen. Bij de stand 3-2 in het voordeel van de Duitsers scoorde in de laatste minuut Pavlic de gelijkmaker en waren de kan- staan te brengen en bepaalde zich tot enkele onverwachte uitvallen, die de Amsterdamse verdediging, getuige de reacties van het publiek uit de mist, weinig moeilijkheden opleverden. Johan Cruyff, ongrijpbaar voor de Engelse verdedigers, werd keer op keer met de knie in zijn rushes gestuit door vooral de boomlange Yeats en Smith, maar hij zaaide steeds weer pa niek in de Liverpoolse achterhoede. Zoveel paniek, dat geen enkele Engels man in de zeventiende minuut ook maar enig idee had, hoe de plotseling op volle snelheid liggende Sjaak Swart tot staan moest worden gebracht. Swart ging in één lange rush enkele tegen standers voorbij en bood vervolgens Nu- ninga een prachtige kans. Doelman Lawrence kon het harde schot van de Ajacied slechts met de vuisten afwe ren, maar stompte de bal voor de voe ten van Cruyff, die zich geen moment bedacht en onder een orkaan van toe juichingen 20 liet aantekenen. Wie van de toeschouwers op de prop volle tribunes had dat gedacht? Ver moedelijk niemand en met enige vrees wachtte men op een tegenoffensief van Liverpool. Dat offensief kwam evenwel niet, want Ajax bleef in een enorm tempo doorgaan, waardoor de nogal tra ge Engelsen niet wisten, waar ze moes ten lopen. Ze hielden stand tot de veertigste minuut, maar bleven daarbij hun toevlucht zoeken ln (te) harde tack les. Bij een daarvan werd Cruyff in de veertigste minuut zodanig in een rush gestuit, dat arbiter Sbasdella wel voor een vrije trap moést fluiten. Swart joeg de bal onnoemelijk hard in de muur van Engelse verdedigers, vanwaar hij terugsprong voor de voeten van Nunin- ga. Driemaal achtereen richtte Nunin- ga meedogenloos hard en de derde maal was het raak. Doelman Lawrence viel vergeefs uit En nog was de aanvalsdrift van Ajax niet geluwd. Het was onbegrijpelijk zo als de Amsterdamse formatie keer op keer de verdediging van Liverpool open brak, niet in het minst geïntimideerd door de sporadische, Engelse uitvallen, bij een waarvan een kopbal van St. John de lat boven het hoofd van doel man Ger Bals trof. En weer was het Sjaak Swart die de grondslag legde voor het doelpunt, dat een halve minuut voor de rust tot stand kwam. De donker gelokte Amsterdam mer ging in een machtige solo twee, drie tegenstanders voorbij en gaf van vlak voor de doellijn een schitterende voorzet. Johan Cruyff tikte heel handig de bal voor keeper Lawrence langs Nu- ninga en dat betekende 4-0. Geen wonder dat een opgetogen scha re zich in de rust aan de koffie tegoed deed. Maar toch, men was er nog niet helemaal gerust op. En niet zonder re den. Dat bleek onmiddellijk na de af trap voor de tweede helft, toen Liver pool alles deed om de score een draag lijker aanzien te geven. Keeper Ger Bals k greehet in die periode bijzonder moeilijk en toonde zich nogal eens on zeker, waardoor hij achtereenvolgens Hunt en St. John goede kansen bood. Maar Ajax hield stand, al had het in die periode niet over gebrek aan hulp van Vrouwe Fortuna- te klagen. Het hield echter niet alleen stand. Het gaf Liverpool in de 24e minuut zelfs nog een geduchte dreun, toen weer Cruyff in een rush werd gestuit en Henk Groot de bal uit de daarvoor toegekende vrije trap met veel effect langs keeper Law rence joeg. Het leek of Liverpool zich bij een zware nederlaag had neergelegd. Toch zou het nog een doelpunt scoren en wel in de laatste seconden van dit enerverende duel. Bij een ogenschijnlijk ongevaarlijke Engelse aanval raakte Suurbier de bal maar half. De bal ging recht de lucht in en stuitte bij zijn te rugkeer precies op het achterhoofd van de nietsvermoedende Engelsman Gra ham, vanwaar hij voor de voeten van Hunt kwam. En een dergelijke kans laat een Engelse prof niet liggen. De aftrap na dit doelpunt was slechts een formaliteit... O Het tweede doelpunt van Ajax, ge scoord door Johan Cruyff, in beeld, ln het midden Klaas Nuninga. AMSTERDAM De stemming in de kleedkamer van Liverpool FC was na afloop van de wedstrijd niet best, om niet te zeggen beneden peil. Het duur de ruim twintig minuten alvorens ma nager Bill Shankly bereid was enig commentaar te geven en dat commen taar was bijzonder zuur. „Die 5-1 over winning van Ajax is niet voldoende", zei hij, „in Liverpool maken wij er ze ven. Hoe ik Ajax vond? Ik heb Ajax nauwelijks gezien". Dan was de stemming in de kleedka mer van de Amsterdammers heel wat beter. Geen wonder natuurlijk. Maar on danks die goede stemming klonk er ver ontwaardiging door in de uitingen van de Ajaxlieden over de meer dan grove wijze, waarop verschillende spelers van Liverpool zich hadden gedragen, of lie ver misdroegen. Bennie Muller zei „hardstikke blij" te zijn met deze overwinning. „Maar het was bepaald geen lolletje om tegen deze tanks, die alles probeerden om ons in de grond te boren, te spelen. De ge mene trucjes van Yeats bijvoorbeeld waren niet te tellen". Hetzelfde zei ook Klaas Nuninga, die het bijzonder moeilijk heeft gehad. „Wat die kerels uit Liverpool deden om I je te torpederen", aldus Klaas, „was meer dan erg en onvoorstel baar". Nuninga noemde in dit verband vooral zijn directe tegenstander Smith, die hem diverse malen in de heup zwaai had trachten te nemen. Wim Suurbier trok pijnlijk met zijn rechterbeen. Het scheenbeen vertoonde een grote, bloedende wonde en de en kel was ernstig opgezet. „Het was een van de vele vieze hakjes, om ons te treffen", gromde Suurbier, „maar ze hebben me toch niet aan de kant ge kregen. Het spel van Liverpool is me tegengevallen. De Engelsen moesten het meer hebben van gemene overtredingen dan van goed voetbal en dat is toch al tijd een veeg teken. Ik heb nog geluk gehad, dat mijn been niet brak". Henk Groot, die aan een kopduel een gescheurde wenkbrauw had overgehou den toonde zich bijzonder gelukkig met de door hem gescoorde doelpunten. „Ze moeten toch heel wat weten, om er ons in Liverpool uit te spelen", glunderde hij, terwijl hij voorzichtig de wond be tastte. Sjaak Swart zei een bijzonder pret tige wedstrijd te hebben gespeeld. „Ik was er lekker in", beaamde hij, „en wilde, dat ik altijd zo kon spelen". Trainer Rinus Michels tenslotte, die door diverse van zijn pupillen een fe nomenaal trainer en coach werd ge noemd, was van mening, dat het snel gescoorde doelpunt van Kees de Wolff de ploeg een enorme ruggesteun had gegeven. Vooral voor Kees zelf was dat doelpunt uiterst belangrijk", zo ver klaarde Michels. „Ik heb natuurlijk op winst gespeeld. Dat moet je wel in een thuiswedstrijd, want je kunt ervan verzekekerd zijn, dat Liverpool op eigen terrein alles op de aanval zal zetten. Dat we er zo lek ker door zouden gaan, nee, dat had ik echt niet verwacht. Maar in mijn hart was ik toch wel optimistisch omtrent de uitslag. Laten we echter niet te vroeg juichen. Wij hebben in deze wed strijd vijf doelpunten gescoord. Er komt nog een hele wedstrijd en je weet nooit, of Liverpool thuis niet hetzelfde kan presteren als wij hier". OOST-BERLIJN Alf Ramsey, de trainer van het Engelse voetbalelftal, heeft woensdag tijdens een bijeenkomst van sportjournalisten in Oost-Berlijn en kele nieuwe denkbeelden over de opzet van het toernooi om het wereldkam pioenschap ontwikkeld. Een van Ram sey's belangrijkste suggesties was om het aantal deelnemers aan dè eindron den, dat momenteel 16 bedraagt, uit te breiden zijn door het toenemend aantal zakelijk zijn voor het toenemend aantal landen, dat zich aanmeldt. Ook meen de Ramsey, dat in de toekomst het lot moet aanwijzen, welke landen in de kwart- en halve-finales tegen elkaar zul len uitkomen. SIEGEN De ontmoeting tussen de militaire voetbalploegen van West- Duitsland en Griekenland, die woens dag in Siegen voor het internationale militaire kampioenschap werd ge speeld, is acht minuten voor het einde, toen de Duitsers met 1-0 voor stonden, gestaakt. De Belgische scheidsrechter Derekz zag zich hiertoe genoodzaakt toen een Griekse speler weigerde het veld te verlaten. Eerder had de arbiter ook al een Griek uit het veld gestuurd. De Grieken, die fanatiek werden aange moedigd door enkele honderden in Duitsland werkende landgenoten, maakten zich vooral in het laatste half uur van de ontmoeting schuldig aan zeer grove overtredingen. West- Duitsland heeft zich geplaatst voor het finale-toernooi, dat van 15 t.m. 30 mei in Bagdad wordt gehouden. DEN HAAG. In een wedstrijd voor de Coupe Internationale heeft het Haagse HIJS Hokij woensdagavond voor 800 toeschouwers met 16-5 gewon nen van TIJSC Trappers uit Tilburg. De tussenstanden waren: 5-2, 3-2 en 8-1. Kees de Wqfff, invaller voor de op het laatste moment geblesseerde Piet Kei zer, scoorde hoog opspringend reeds na drie minuten de openingstreffer voor Ajax. DEN HAAG. ADO zal zich niet te rugtrekken uit de halve finale van de intertoto-competitie, waarin de Tsje chische club Bratislava als tegenpartij fungeert. De gemeente Den Haag heeft zich namelijk garant gesteld voor vijf duizend gulden, wanneer de wedstrij den in Den Haag en Bratislava voor ADO verlies opleveren. ADO overwoog zich terug te trekken, aangezien de verwachtingen ten aan zien van de financiële resultaten niet hoog waren gespannen. Met een thuis wedstrijd in februari met grote kans op slecht weer en daardoor wei nig belangstelling meende men op te weinig inkomsten te kunnen rekenen om de reis- en verblijfkosten, de pre mies en verzekeringen goed te kunnen maken. Door de gemeentelijke garan tie zijn de bezwaren van ADO verval len. De twee andere clubs in de halve fi nale, die elkaar in een uit- en thuis wedstrijd ontmoeten zijn: Eintracht Frankfort en ZagLei uit Polen. Het eerste Europese kampioenschap Pentathlon voor landenteams, dat van woensdag t/m zondag in de sfeervol ingerichte sporthal van Amersfoort wordt behouden, heeft op de eerste dag geen indrukwekkende uitslagen te zien gegeven. Voor een verrassing zorgde echter de Amsterdammer I-Tip Beekman, die Henk Scholte, een der sterkste kaderspelers ter wereld, in het 47/2 met ruim verschil een nederlaag toebracht en de Ossenaar Lambert van Leur, die zijn plaatsgenoot Tini Wynen in het 71/2 glansryk versloeg. In de eerste ronde won Nederland A met 64 van Nederland B. De ontmoeting tussen België A en België B is door de A-ploeg met 64 gewonnen. West-Duits land zegevierde met 64 over Frankryk. Dit unieke biljartfestijn begon 's mid dags op de vier tafels met de partij en tussen resp. de Nederland a- en de Nederland b-ploeg, te weten: libre, H. Vultink - A. Jacobs; kader 47/2, H. Scholte - P. H. Beekman; kader 71/2, M. J. Wijnen - L. van Leur en band stoten: H. de Kleine - L. Teegelaar. Aanvankelijk werd er op alle vier ta fels matig gespeeld. Janus Jacobs bracht echter wat spanning in het spel door in de derde beurt een grootse se rie van 328 caramboles te produceren. Hans Vultink, met wie het nog niet zo wilde vlotten als vorige week in Apeldoorn, kwam hierna sterker terug en stootte een serie van 323. Bij de laatste stoot van deze serie kwamen de ballen echter vast te liggen. Zelfs de loep werd erbij gehaald, maar dit minuscule onderzoek mocht voor Hans, die het bepaald anders zag, niet ba ten. De arbiter was resoluut in zijn oordeel. Vultink was echter niet uit het veld geslagen. In drie beurten maakte hij de 500 vol. Jacobs bleef op 337 staan. De partij tussen Scholte en Beekman in het 47/2 was een van de twee ver rassingen van deze middag. De jovia le Amsterdammer heeft grootmeester Scholte, nog gebruind van zijn toernee door het Midden Oosten, een lesje ge leerd. In de derde beurt scoorde Beek man een serie van 86. Scholte had hier geen antwoord op. Onverschillig zat hij op zijn stoel en draaide wat met zijn keu. Hij vond het kennelijk wel goed. Beekman draaide op volle toeren en produceerde een slotserie van 94, waardoor hij de 400 vol maak te. Scholte moest met 168 caramboles genoegen nemen. Voor de andere verrassing zorgde Van Leur, die in dertien beurten 300 caramboles achter zijn naam liet schrijven en Wijnen, die niet verder kwam dan 193, hiermee resoluut terug wees. De 33-jarige Henk de Kleine uit Kampen, specialist in het bandstoten, won met gemak van Bert Teegelaar. In de drie partijen, die hierop volgden ontmoetten de „grote jongens" van het driebandenspel elkaar op het groe ne laken. De aantrekkelijkste partij was die tussen J. Doggen en H. de Ruyter, resp. Nederland A en Neder land B. Eerstgenoemde, die vorig jaar de 36-jarige Henny de Ruyter van het eer ste plan in de driebandentop verdrong, was ook nu superieur. Na 41 beurten had Doggen de 60 vol en kon hij zijn O De vloerbedekking in de Amersfoortse sporthal was er gisteren oorzaak van, dat arbiter Gobets een van de par tijen van Henk Scholte moest onder breken om met een natte vinger de op de ballen gestoven haren te ver wijderen. Henk Scholte, die over de aanwezigheid van die haren had ge klaagd, keek nauwlettend toe. VEENENDAAL De belangrijke wedstrijden voor de Pantersteams voor zowel de dames- als dee herenformaties concentreren zich ditmaal op de vrij dagavond. Morgenavond trekt het eer ste damesteam voor de eerste maal dit seizoen naar Hilversum om het op te nemen tegen GVC. Heren 1 en heren 2 gaan vrijdagavond naar de Utrechtse Jaarbeurshallen om strijd te leveren tegen resp. SVE/VVZ 1 en SVC 1. De mogelijkheid is niet uitgesloten, dat ook ditmaal het volle pond mee naar Veenendaal gaat, maar dan zullen vooral de heren goed voor de dag moe ten komen. De dames ontmoeten in GVC een vol slagen onbekende tegenstandster. GVC staat niet zo hoog genoteerd op de standenlijst, maar het spelen in de vreemde Expohal te Hilversum zou een nadeel voor de Veenendaalsen kunnen zijn. Kan dit team zijn draai vinden in deze omgeving, dan gaat onder norma le omstandigheden de buit mee naar huis. Dit is dan ook nodig wil deze da mesformatie van Panters de leiderspo sitie in de Overgangsklasse blijven be houden. De heren van Panters krijgen het vermoedelijk zwaarder te verduren in de Utrechtse Jaarbeurshallen. Om acht uur speelt heren 1 tegen het eveneens nog vrij hoog geklasseerde SVC 1, het geen wel eens een spannende strijd zou kunnen worden. SVC is een fanatieke ploeg, die zowel aanvallend als verde digend goed voor de dag kan komen. Een volledig Panterteam moet niettemin de volle winst kunnen behalen. Panter 2 treedt om negen uur aan tegen SVE' WZ 1, waartegen Panters 1 verleden week in eigen huis gelijk speelde. On danks het feit, dat de Jaarbeurs moei lijk te bespelen is voor de Veenendaal- w an dat UUf./VUZ Wifi- s°— zien win- gaan, zor- noteerd staat in deze eerste klas, we het nog ongeslagen Panters 2 nen. Maar het zal niet vanzelf daar zullen de Utrechters wel voor gen. Heren 3 speelt zaterdagmiddag om vier uur thuis in de zaal van het Chr. Lyceum tegen het Blitse GGSI 1. Een heel moeilijke partij voor de gasthe ren. Heren 4 reist zaterdagmiddag naar Woerden om het op te nemen te gen Hercules 3. Een gelijk spel zou al mooi zijn. De jongens-jeugdploeg gaat eveneens op reis naar Zeist om te spe len tegen de pupillen van Cito. Dames 2 speelt om 3 uur zaterdagmiddag thuis tegen het Utrechtse GAC 2 en kan de twee punten veroveren. keu met een gerust hart opbergen. Zijn hoogste serie was 10. Die van De Ruyter 8. Laserre, kampioen van Frankrijk driebanden in het seizoen '62/'63, won in een zeer spannend duel van de Duit ser Tiedtke. Jansen (België A-ploeg) moest zijn meerdere erkennen in zijn landgenoot Clasens (België B-ploeg), die voor Boulanger was ingevallen. Clasens had 77 beurten nodig om de 60 caramboles vol te krijgen. Jansen bleef op 59 staan. De hoogtepunten in de avonduren waren de partijen tussen Ludo Dieles, de jonge talentvolle Belgische speler in het bandstoten, die reeds op zijn zevende jaar jeugdkampioen van Euro pa was, en zijn landgenoot Van Barel, alsmede die in het libre tussen de Bel gen Vandijck en Vandenbranden. Die- les won in 18 beurten op fraaie wijze van Vanbarel, die niet verder kwam dan 75 caramboles. De hoogste serie van Dieles was 41. Vandenbranden begon heel subtiel met een serie van drie, om daarna met een serie van 186 caramboles Van dijck, de Belgische recordhouder par- tijgemiddelde en serie (500) in het li bre te overdonderen. Vandijck scoorde weliswaar 393 caramboles, maar moest uiteindelijk de eer aan zijn landgenoot laten. In het 47/2 was Leo Corin uit Luik heer en meester op het groene laken. Vervest, die twee wereldtitels bezit, waaronder die in het 47/2, moest met 190 caramboles genoegen nemen. In de vrij langdurige partij tussen de Belgen Schrauwen en Fanchamps ging eerstgenoemde in 17 beurten met de eer strijken. In de laatste vier partijen van de avond stonden de Fransen en de Duit sers tegenover elkaar in het strijdperk. De weinige toeschouwers, die er nog waren hebben slechts genoten van het spel van de Fransman Jean Marty, die in zijn partij tegen de Duitser Ru dolph aardige staaltjes van bandstoten presenteerde met een hoogste serie van 43 caramboles. Günter Siebert won weliswaar in het libre van de zwak spelende Lachambre, maar hij had toch nog vijf beurten nodig om de eindstreep te halen. De 23-jarige Mül- ler uit Berlijn had geen moeite met Poupon en Spielmann, die houder is van het Duitse record particulier ge middelde 71/2, wist wel raad met de Fransman Galmiche, hoewel beiden lange tijd bij elkaar in de buurt ble ven. Vanmiddag om twee uur wordt het toernooi voortgezet. AMSTERDAM, 7 dec. Terwijl de stemming aan het Beursplein ook van daag weer vrij vast mocht worden ge noemd, viel toch in sterkere mate dan gisteren een zekere gereserveerdheid waar te nemen die in verband werd gebracht met de cirsis rondom Rhode- sië. De druk op het Pond Sterling die hiervan het gevolg is en de moeilijkhe den die uit het probleem kunnen voort komen, hebben beleggers voorzichtiger gemaakt dan ooit. Vandaar dat na het hogere niveau voor de internationale fondsen van gisteravond en hedenoch tend, de officiële middaghandel teleur stelde en de koersen onder die van het voorbeursverkeer bleven. Dit was vooral het geval voor Unile ver en olie's. De eerste werd vanoch tend verhandeld tot 90 gulden maar kwam vanmiddag terecht op 88 gulden. Olie's noteerden vanochtend 130,5, van middag slechts 129 gulden. Een en an der betekende niettemin dat de koer sen hoger lagen t.o.v. gisteren en dit gold vooral Unilever die zich in het te lefonische effectenverkeer van gister avond reeds in een willige stemming verheugde. Wat Philips betreft, dit fonds bleef aan de vaste kant op 77 gul den, dit temeer nu uit nadere berichten over het bod van Philips op de helft der aandelen van het Engelse elektronische concern Pye blijkt, dat Eindhoven het bedrijf sterker wil concentreren om staande te blijven in de concurrentie. Overigens is omtrent het resultaat van het bod op Pye nog geen beslissing ge vallen. Evenals de beide vorige dagen bleef AKU oplopen, in sympathie met de al gemeen vastere tendens, en kwam te recht op 57 gulden en voor Hoogovens werd nog slechts een iets betere advies prijs vernomen. Luchtvaartfondsen wa ren gisteren in New York gevraagd en hiervan profiteerde KLM, zodat de koers hier steeg tot 375. De handel was overal zeer matig. Dit kon ook gezegd worden van de scheepvaarthoek, waar de koersen echter de stijgende richting behielden. Dit gold vooral Kon. Boot en Scheepvaart-Unie. Op de Staatsfondsenmarkt was vrij wel niets te doen maar wisten de koer sen zich goed te handhaven. Hier en daar werden zelfs fractionale verbete ringen geregistreerd. De cultures ble ven zonder belangstelling. Aandelen Centrale Suiker werden in open hoek verhandeld op 289 tot 290. RENSWOUDE Reeds verschillende jaren wordt door de voetbalvereniging „Renswoude" gebruik gemaakt van het terrein „De Hokhorst", dat eigendom is van J. G. G. Baron Taets van Ame- rongen te Renswoude. Het Gemeentebestuur van Renswoude wil de betrokken gronden aankopen, maar wegens het begrotingstekort wordt verwacht, dat gedeputeerde sta ten voor deze aankoop geen goedkeu ring zal verlenen. Nu de voetbalvereniging niet kan worden geholpen met het beschikbaar stellen van de terreinen, meent het col lege van burgemeester en wethouders hot uiiraxuili om euhauiie. dal raarif geruime tijd geleden werd ingediend, te moeten toestaan. Alhoewel de finan ciële toestand bij de ver. gezond is, is men niet in staat om bijzondere uitga ven, zoals voor de aankoop van een grasmaaimachine, verbetering kleedlo kalen. e.d. te doen. Verder moet de vereniging een bij de Raiffeisenbank te Renswoude in 1964 gesloten lening voor terreinverlichting, nog grotendeels aflos sen. Het college van B. en W. meent daarom de v.v. Renswoude, dat de jeugd een gezonde vrijetijdsbesteding biedt, een jaarlijkse subsidie van f 500,- te moeten verlenen. In de raadsvergade ring van maandag a.s. zal deze kwes tie behandeld worden.

De Vallei | 1966 | | pagina 9