Ook B. en W. Heteren niet akkoord met ideeënschets Automobilist overleeft botsing met trein KERKDIENSTEN Binnen 10 jaar weg Kesteren-Arnhem wellicht gereed Laat Sinterklaasfeest zangkoor Con Amore Zondagsdiensten ,,/A* ben me van geen kwaad bewust r HORLOGERIE Opgeruimd staat netjes V .V.\plaatst kerstboom AGENDA Wageningen niet uitbreiden over Rijn 7 VAN MANEN BLIJVEN TELLEN... Wethouder mr. Deen over supermarkt Natuurgebied blijkt werkterrein sluw Natuurgebied Paviljoen Grebbe berg aanzienlijk groter Overloop Wederopbouwwet Veenendaal KAARSEN HENNYJANSEN HOOR- TOESTEL/LEN Bekendmaking Fransen eg viert Sinterklaasfeest \nenen Ameronqen Leersum Scherpenzeel Renswoude Eist Ederveen Resteren Ede mam Van tijd tot tijd telt u uw geld. Is het geen tijd om het naar de N.M.B. te brengen? Daar krijgt u voor uw spaar geld een rente die aantelt. Op een boekje of spaar rekening kunt u 3J, 4j of zelfs 5j maken. Met zo'n rente blijft u tellen. Bijtellen! NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK De bank waar u zich thuis voelt! 99 VRIJDAG 9 DECEMBER 1966 HETEREN Naar aanleiding van de onlangs verschenen ideeënschets voor het Gelders Rivierengebied heeft ook de gemeente Heteren bij de Pro vinciale Staten van Gelderland geageerd tegen enkele voorstellen, die in de schets worden gedaan. Het gemeentebestuur van Heteren spreekt zich in een brief fel uit tegen het plan om een nieuw woongebied voor Wageningen te creëren aan de overzijde van de Rijn. „In het algemeen kunnen wij, aldus het gemeentebestuur van Heteren, ons verenigen met de naar voren gebrach te principes, welke ten grondslag lig gen aan de ideeënschets voor het Gel ders Rivierengebied. Wij zijn van me ning, dat het ten aanzien van de ge meente Heteren aanbeveling verdient, voor de dorpen Driel en Randwijk te komen tot een geografische afronding, die enerzijds de mogelijkheid schept de natuurlijke groei in de eerstvolgende jaren in de dorpen zelf op te vangen en anderzijds de mogelijkheid biedt de ze dorpen een in stedebouwkundig en esthetisch opzicht aantrekkelijk aan zien te verlenen. Voor wat het dorp Heteren betreft zal er gestreefd moeten worden naar een uitbreiding op ruimere schaal, die in het bijzonder is gericht op een goed voorzieningsniveau. B. en W. zeggen in de brief aan de Provinciale Staten voornemens te zijn deze gedachten te doen verwerken in de thans in voorbereiding zijnde be stemmingsplannen. Daarbij zal ook aandacht worden ge schonken aan de vraag in hoeverre 't mogelijk en verantwoord is om 't aan de oostgrens van de gemeente geprojec teerde industrieterrein in noordelijke richting te verplaatsen. Ten aanzien van de ontsluiting van onze gemeente door middel van de geprojecteerde be langrijke wegen in oost-west richting kunnen wij ons, aldus B. en W., nog niet definitief uitspreken. Wij zouden te zijner tijd gaarne kennis nemen van het resultaat van het te verrichten ver- keersonderzoek". Voorts wijst het gemeentebestuur er op, dat ten noorden van het dorp Driel een terrein in de ideeënschets is aan gegeven met de bestemming „belang rijkste natuurgebied" Dit terrein wordt echter sedert jaren gebruikt voor de aanleg van een stuwcomplex in de Rijn. Het zou gewenst zijn, dat de bestem mingsomschrijving ter plaatse in over eenstemming met de werkelijke situatie wordt gebracht. In de ideeënschets wordt op het grond gebied van de gemeente Heteren in de onmiddellijke nabqheid van het dorp Randwijk een oppervlakte reservecapa citeit aangegeven, die in de toekomst wellicht nodig zal zijn voor de uitbrei- RHENEN Op vrijdag 23 december opent de familie Schielein. het nieuw aangebouwde gedeelte van het hotel op de Grebbeberg. Op die dag wordt een receptie gehouden van 's middags 3 tot 5 uur. De familie Schielein is al jaren gevestigd in paviljoen „De Grebbe berg". De jongste uitbreiding heeft van het paviljoen een kapitaal pand ge maakt, hetgeen een welkome aanwinst betekent voor het toeristenverkeer naar Rhenen. ADVERTENTIE de gemeente Heteren in samenwerking met de gemeentebesturen van Valburg, Resteren en Dodewaard als suggestie een variant-voorstel ingediend bij de Provinciale Staen van Gelderland. WMF r\ pleet f 1 en itaal f SOLA elite KELTUM yJ plwl mi' en staal HOOGSTRAAT 28 VEENENDAAL RHENEN Burgemeester en wet houders van Rhenen brengen ter open bare kennis, dat zij op maandag 12, dinsdag 13 en woensdag 14 december 1966 op de normale tijden waarop de reinigingsdienst het huisvuil ophaalt, achter de roltrommelauto een extra wa gen zullen laten rijden, waarmee grof tuin- en huishoudafval kan worden meegegeven, dat men normaal ver plicht is zelf naar de vuilnisbelt te brengen, mits dit bij de vuilnis-emmer wordt klaargezet. Zij doen een beroep op de ingezete nen van deze gelegenheid vooral ge bruik te maken, in de hoop dat daar mee wordt bereikt, dat er geen vuil meer wordt gestort lange de openbare wegen en op andere van de weg af zichtbare plaatsen. RHENEN Burgemeester en wet houders van Rhenen maken bekend: dat bij hen is ingekomen een verzoek van het gemeentebestuur van Rhenen om vergunning voor de bouw van 24 etagewoningen op het perceel, kadas traal bekend gemeente Rhenen, sectie G nummers 2164 en 2039 gedeeltelijk, gelegen aan de Klaproosstraat. Dit bouwplan wijkt af van het ter plaatse geldende bestemmingsplan. Alvorens een beslissing overeenkom stig artikel 20 der Wederopbouwwet te nemen, worden eigenaren en gebrui kers van aangrenzende percelen en na bijgelegen gronden in de gelegenheid ge steld om binnen 14 dagen na dagteke ning van deze bekendmaking tegen het verlenen van de gevraagde vergunning schriftelijk bij hun college bezwaren in te dienen. De hierbovenbedoelde bouwaanvraag en de daarbij behorende stukken lig gen gedurende genoemde periode ter inzage ter gemeentesecretarie. Rhenen, 9 decker 1966. B. en W. voornoemd, ding van Wageningen ten zuiden van de Rijn en voor het onderbrengen van een deel van de overloop van Ede. Het gemeentebestuur van Heteren zegt hiervan in het schrijven: „Het komt ons voor, dat het scheppen van een nieuw woongebied ten zuiden van Wa geningen niet voor de hand ligt en wel om de volgende redenen: 1. Het gebied ten zuiden van de Rjjn is landschappelijk gaaf; 2. liet gebied heeft een hoge agrari sche waarde; 3. De ervaring leert, dat aan het scheppen van een nieuwe stad aan de overzijde van een rivier grote moeilijkheden verbonden zijn; 4. Het Is naar onze mening in strijd met de in de ideeënschets voorgesta ne concentratie-gedachte, welke ge- gedaehtengang door ons wordt onder schreven, om naast de vele bestaan de dorpskernen in dit deel van de Betuwe nog een nieuwe (grotere kern te projecteren. Uitgaande van het bovenstaande heeft B. en W. van Heteren kunnen zich nog verdere wijzigingen voorstellen, bij voorbeeld het scheppen van mogelijkhe den tot het opvangen van de „overloop" uit de provincie Utrecht. Inmiddels is aan de stedebouwkundi- ge adviseurs verzocht op korte termijn over 4e financiële consequenties tot het uitwerken van deze gedachtengang zo mogelijk in de vorm van een struc tuurplan voor het gezamenlijk gebied van advies te dienen. Zodra deze gemeenschappelijke op dracht tot stand is gekomen het be raad is pas kort geleden begonnen zal het resultaat aan de samenstellers van de ideeënschets worden voorgelegd. De gemeente Heteren gaat hierbij uit van de veronderstelling, dat een derge lijke studie niet beperk behoeft te blij ven tot het gebied van de thans samen werkende gemeenten Dodewaard, Reste ren, Valburg en Heteren, zodat de mo gelijkheid wordt opengehouden, dat an dere gemeenten, zo dit wenselijk en mo gelijk blijkt, in het overleg en de be sprekingen worden betrokken. Ned. Herv. Kerk: Oude kerk, 9.30 uur: ds. Graafland; 17.00 uur: ds. Jongerden. Julianakerk, 9.30 uur: ds. Langerak; 17.00 uur: ds. Wisgerhof. Vredeskerk, 9.00 en 10.30 uur: ds. v. Assenbergh; 17.00 uur: ds. Graafland. Sionskerk: 9.30 uur: ds. Wisgerhof; 17.00 uur: ds. Langerak. Bejaardencentrum, 9.30 uur: ds. Jon gerden. Veeneind, 15.00 uur: ds. Terlouw. 14 dec., 7.30 uur ds. Catsburg van Opheusden. Dijkstraat, 14.45 uur: de heer Van Beusekom. Herv. Gem. „Sola Fide" 10.00 uur ds. Vqzelaar en 17.30 uur ds. Glashouwer, van Driebergen (Open- Deur-dienst). Geref. Kerk: /lude kerk, 9.30 uur: ds. Overduln en 17.00 uur: ds. Van Enk. Petrakerk, 9.30 uur: ds. Van Enk en 17.00 uur ds. Overduin. ADVERTENTIE ZOEKT U IN IETS APARTS? Kijk dan bij Drogisterij en Parfumerie Zandstraat 7 Veenendaal VEENENDAAL De heer E. W. D. uit Rhenen kreeg giste ren in V eenend aal waarschijn lijk de schrik van zijn leven. Toen hij om ongeveer half één van de Groeneveldselaan naar de Middellaan wilde rijden lette hij kennelijk niet voldoende op, want op hetzelfde moment, dat hij op de spoorwegovergang was, was een goederentrein komend uit de richting Rhenen daar ook. De trein reed tegen de auto aan en wierp deze in de naast de spoorbaan gelegen sloot. Toen de loc ongeveer vijftig meter verder tot stilstand kwam, bleek een deel van de linkerzijde van de auto nog op de bumper van de loc te zitten. De bestuurder werd per ziekenauto overge bracht naar het J ulianazieken- huis. Daar werd geconstateerd dat hij waarschijnlijk alleen een gebroken rib aan het avontuur heeft overgehouden. De auto is total loss. De familie Van den Berg in een hoekje van da gistermiddag op 't Hof her opende zelfbedieningszaak. ADVERTENTIE ,A,Leveringen uitsluitend op medisch advies A,Volledige garantie op alle toestellen A Deskundige en blijvende service A Desgewenst aan huis te ontbieden Leverancier fondsen alle :ieken- PRINS BERNHARDLAAN 4 (ZWAAIPLEIN) VEENENDAAL RESTEREN .Naar aanleiding van vragen, die het raadslid J. den Hartog (A.R.) enige tijd geleden tijdens een gemeenteraadszitting stelde, omtrent de doortrekking van de provinciale weg, die momenteel bestaat van Culemborg tot Resteren, ontvingen B. en W. van de gemeente Resteren van het provinciaal be stuur het volgende antwoord: „Het is wenselijk om het wegvak Kesteren-Arnhem- Zuid zo spoedig mogelijk te doen aanleggen. Daarom is Intussen een begin ge maakt met de nodige voorbereidingen. Met de feitelijke aanleg zal echter niet", op zeer korte termijn kunnen worden begonnen, omdat die voorbereidingen nu eenmaal veel tijd vergen", aldus de Gedeputeerde Staten van Gelderland. Tenslotte merkten G.S. op: „Niettemin zal, naar het zich nu laat aanzien, 't wekvak binnen tien jaar tot stand zjjn gekomen". Rhenen, 2 december 1966. EDE Gelegenheid worden gege ven tot kostelozé inenting tegen pokken voor kinderen beneden de leeftijd van twee jaar in het gebouw van de Ge- gemeentelijke Geneeskundige Dienst, Brouwerstraat 3 te Ede, op dinsdag 13 dec. 1966 te 15.30 uur. De geschiktste tijd om kinderen in te enten ligt in de leeftijd van drie maan den tot twee jaar. Het kan gewenst zijn tevoren de huisarts te raadplegen. De ouders die nen het oranje inentingsboekje mee te brengen. Met nadruk wordt erop gewezen, dat kinderen, die minder dan veertien da gen geleden een injectie tegen kinder verlamming, difterie, kinkhoest en te tanus hebben ontvangen, voor deze in enting niet in aanmerking komen. ADVERTENTIE REN SWOUDE Sint-Nicolaas zorg de gisteravond nog voor een late ver rassing tijdens de pauze van de repeti tie-avond van het zangkoor „Con Amo re". Onverwacht kwam bij binnen, zon der z\jn knechten, die hg al naar Span je had gezonden. De muziekvereniging „Ons genoegen", ADVERi b.NHh die toevalligerwijze in één van de ande re zalen van het gebouw „Rehoboth" repeteerde, in verband met de te geven uitvoering, begeleidde de Sint tot de deur met het spelen van „Zie ginds komt de stoomboot", waarop het koor zijn instemming betuigde door hard mee te galmen In het bijzonder kreeg de dirigent, Henny Pomp, een toespraak van de Sint, omdat hij zo goed zijn best had gedaan! Maar ook alle leden kregen een complimentje voor hun mooie zin gen, waarop hij het koor liet zingen „Zie de maan schijnt door de bomen". Sint-Nicolaas liep maar steeds met een groot pak te zeulen, dat hy tenslot te toch maar aan de dirigent overhan digde. Met veel dankwoorden maakte deze het pak open, maar dit bleek slechts houtwol te bevatten, met daar tussen in stukken karton, waarop wat geschreven stond, zoals: „Zou het „ding" hierin zitten?" en „Waar blijft het ding toch", totdat eindelijk onderin de doos geschreven stond „Het ding is weg". Sint-Nicolaas leek wel een gooche laar, want eensklaps had hij een echt pakje voor de dirigent in zijn handen, waarin het „ding" in de vorm van een dirigeerstokje bleek te zitten. Er was ook nog een klein pakje met een „dingetje". Dit was een stemvork. Beide cadeautjes werden door de ont vanger bijzonder gewaardeerd. Tenslotte werd aan alle leden een kop koffie aangeboden, waarna de Sint weer vertrok. RHENEN Het bestuur van de ver-» eniging voor vreemdelingenverkeer heeft besloten een 15 meter hoge kerst boom te plaatsen op de klaagmuur te genover de zaak van de heer Van der Mik aan het Fred. v. d. Palthof. Het gemeentebestuur is benaderd om toe stemming. ELST Zaterdag 12 december viert de buurtvereniging Franseweg het Sin terklaasfeest voor de leden in café Sportlust. In die middaguren zal het kinderfeest gehouden worden, dat om 4 uur begint. Om 19.30 begint het feest voor de gro ten waaraan wordt meegewerkt door „The red, white and blu-stars". stars." Geref. Kerk (OCB): 9.Sj en 17.00 uur: ds. Pool. Chr. Geref. Kerk: Bethelkerk, 9.30 en 17.00 uur: dB. Langbroek. Pniëlkerk, 9.30 uur: leesdienst en 16.30 uur ds. Kampman van Ede. Geref. Gemeenten (Led.) 9.30 en 18.30 uur: ds. Mallan. Geref. Gemeente (syn.) 9.30 en 17.00 uur: leesdienst. Ned. Prof. Bond: 10.30 uur: ds. Hanneman van Biltho- ven. R.-K. Kerk: Salvatorkerk, 8.00 en 10.00 uur: H. Mis en 19.00 uur: Lof. Willibrorduskerk, 9.00 en 11.00 uur: H. Mis. Leger des Heils: 10.00 uur Heiligingssamenkomst en 19.30 uur: Verlossingssamenkomst. Ger. Kerk: 10 en 17.00 uur ds. A. W. T. Nijenhuis. Ned. Prot. Bond: 10.30 uur ds. A. L. Broer (Hilversum). N.-H. Kerk: Chr. Ulo 9 uur ds. Westra; Cunerakerk 10.30 u. ds. Westra; 5 u. ds. N.-H. (Geref.) Evang.: 10 en 5 uur ds. Bouw van Ede. Ned. Herv. Kerk: 10 en 18.30 uur ds. G. Kaastra. Dorpshuis: 10 uur Jeugdkapel. Geref. Kerk: 10 en 17.00 uur ds. L. Zwaan. Ned. Prot. Bond: 10.30 uur mej. ds. C. P. Thomson, Utrecht (N.-H.) R.-K. Kerk: 8.15 en 10.15 H. Mis. Ned. Herv. Kerk; 10.00 uur: ds. G. F. Overgauw; 18.30 uur: ds. G. F. Over- gauw. Oud Geref. Gem.: 10 en 6 uur ds. Du Marchée van Voorthuyzen. Ned. Herv. Kerk, 9.30 en 18.30 uur: ds. J. T. Cazander. collecte schulddelging. Geref. Kerk, 10 en 18.30 uur: ds. P. W. van der Veen. Geref. Gem., 10 en 18.30 uur: dhr. B. Roest. R.-K. Kerk 8.30 uur: H. Mis. Deze dienst wordt gehouden in het Verenigings gebouw aan de Molenweg. Ned. Herv. Kerk: 9.3Ó en 6.30 uur: ds. L. van de Peut. Geref. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. IJtsma, Veenendaal. Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur ds. Meyert van Utrecht; ds. De Bie van Ederveen Oud Geref. Gern.: 9.30 en 3 uur lees dienst; dinsdag 13 dec. 7.30 uur ds. Van de Poel van Ede. Ned. Herv. Kerk: 10 en 18.30 uur ds. C. v. d. Berg. Oud Geref. Gem.: 10 en 3 uur ds. Van de Poel; donderdag 15 dec. 7.15 uur winterdienst ds. Van de Poel. VEENENDAAL Zaterdag 10 dec.: J. Verschoor, J. G. Sandenbrinkstraat 2, tel. 2529. Zondag 11 dec.: J. H. Kets, Hoofdstraat 26, tel. 3056. Apotheek: Zuiderapotheek. Dr. Slotema- ker de Bruïneplein 7, tel. 3714. Groene Kruis: Zuster Vreeman, Kerke- 'wijk 28. tel. 2307 RHENEN De Wijekers, Achterbergsestraatweg, tel. 2328 Apotheek Deys alleen voor spoedgeval len. SCHERPENZEEL/VVOUDENBERG Dr. M. Pon. Holevoetplein 291, Scher penzeel, tel. (03497) 1250. De dienst geldt van zaterdagmorgen 9 uur tot maandagmorgen 8 uur. AMERONGEN De praktyken van de doktoren Kars, Os- sendorp. Bakker, Van de Burg en Van Ommeren worden a.s. weekend waar genomen. door ds. A. C. Kars, Burg. v. d. Boschlaan 39, Amerongen, telef. 03434—1273. EDERVEEN RENSWOl DE/ DE KLOMP Dr. Ter Velde, Renswoude, telefoon 450 (08387). Dierenarts: T. Nutma, Hoofdweg 49A, Ederveen, tel. 08387-457. Weekenddienst Tandartsen te Wageningen, Renkum, Heelsum en Rhenen. Uitsluitend voor spóedgevallen telefoon 08370-3346. Heden, vrydag BIOSCOOP Luxor-theater Veenendaal, 19.30 uur: „Sioux in hinderlaag". Morgen, zaterdag VEENENDAAL Kantine D.S., 14 uur: Sinterklaasfeest kinderen personeel: BIOSCOOP Luxor-theater Veenendaal, „Sioux in hinderlaag". 19.30 uur: Veenendaal: Markt 5. Ede: Breelaan 1 RHENEN Naar aanleiding van het gisteren gegeven commentaar van de procuratiehouder van de firma Van Essen en de heer Van der Beek aan de Valleiweg over de uitlatingen van wet houder mr. Deen in de gemeenteraads vergadering van dinsdagavond, deelt de heer Deen ons mede, dat beide heren niets teveel hebben gezegd. „Het staat werkelijk in de krant, zoals het is ge weest." aldus de heer Deen. „Inderdaad heb ik onder een kopje koffie met de heer Kleijer gesproken over de vestiging van een supermarkt en inderdaad heb ik hem desgevraagd gezegd, dat die verkoop wel doorgang zou hebben. En dat ik gezegd zou heb ben, dat wanneer de burgemeester een toezegging zou hebben gedaan, hij dan in een bepaald kledingstuk zou staan, is ook allemaal waar. Onder een kopje koffie kun je dat rus tig zeggen. Eigenlijk hebben we de zaak een beetje komisch benaderd. En ik heb ook gezegd als alles waar is wel te voelen voor een bepaalde te gemoetkoming in enige vorm. Ik heb er ook aan toegevoegd, dat Van der Beek nog twee jaar door kan gaan zonder concurrentie en toen dron ken we ons kopje koffie leeg. Als de be lofte gegeven zou zijn, ligt het niet zo verschrikkelijk zwaar als wel gesteld wordt. Dat heb ik ook tegen de heer Kleijer gezegd. Maar persoonlijk weet ik van geen belofte af. Dat is de hele geschiedenis en waarom beide heren verontwaardigd zijn, kan ik niet begrij pen. Ik heb de organisatie niet benaderd, de heer Kleijer heeft mij ernaar ge vraagd. En toen heb ik op mijn beurt wat inlichtingen over de situatie ge vraagd aan de heer Kleijer, zoals on der andere wie er eigenaar van het pand is. Dat de heer Van der Beek voor zijn be langen opkomt, dat is zijn goed recht en dat neem ik hem ook helemaal niet kwalijk. Maar dat men verontwaardigd is over uitlatingendie ik heb gedaan en die niets anders zijn dan een infor matie, die ik naar waarheid heb gekre gen, kan ik me niet voorstellen. Ik voelde me als wethouder verplicht de raad op de hoogte te stellen. Dat is alles", aldus wethouder Deen.

De Vallei | 1966 | | pagina 5