Winnaar 1966 Jaap Wagemaker schildert met materie WF Kerstgroet voor de Spaanse arbeiders PERSONALIA STAATSPRIJS BEELDENDE KUNST VANAVOND Morgen Maandag Even voorstellen: Tekko Taks PILOOT STORM RECHTER TIE Materie lei JONGE GENEVER WYNAND FOCKINK Benoemd TEEE VISTE TELEVISIE T.V. LANGENBERG Pagina 2 ZATERDAG 10 DECEMBER 1966 62 Merkwaardigerwijze is deze gemakzuchtige, corpulente en op niets zozeer als op zijn rust be dachte man, die nooit van zijn leven een uniform om zijn leden had en die alles wat militair is uit de grond van zijn hart verafschuwt, onlangs door de keizertot generaal der infante rie benoemd. Dat was geen daad uit nijd geweest, Peter had hem werke lijk een plezier willen doen, hij had deze man aan zich willen verplichten en meende stellig dat iedereen even gelukkig zou zijn met een nieuwe, schitterende uniform als hijzelf. Toen Panin van de adjudant des keizers van zijn benoeming hoorde, zei hij bedaard dat er hem, als er geen an der middel bestond om deze onver diende eer te ontgaan, niets anders restte dan naar Zweden te emigreren. Peter was daar woedend om gewor den: ,,Ze hebben me altijd gezegd dat die Panin een man met verstand was. Laat me dat nooit meer horen." Maar benoemd is benoemd Panin blijft generaal, zij het ook generaal in „ruste". Hij hoeft zijn luie leden niet in te spannen en betrekt enkel het burgerinkomen van zijn nieuwe Dat weten ook alle samenzweerders en ze zijn ervan overtuigd dat ze nog een hele tijd zullen moeten wachten op het moment dat hun plannen sla gen. Ze vergeten hun belangrijkste helper. Mevrouw Dasjkow, de Orlows, de gardeofficieren, de metropolieten doen hun werk goed maar beter dan allen bij elkaar werkt Peter aan zijn ondergang. AMSTERDAM lk heb het nieuwste schilderij van Jaap Wagemaker gezien. 2 Het was tijdens 'n kort bezoek aan zijn altelierwoning in de Zomerdijkstraat in Amsterdam, waar ik hem had opgezocht in verband met de toekenning van 2 de staatsprijs 1966 voor beeldende kunst en architectuur, dat hij plotseling voor de betekenis van de openbare i een van zjjn ezejs omdraaide en zei: „Dit heeft nog niemand gezien". Ik zag gevaar:' een* impopulaire'1 keizer' wH een 8r00t' heel «clitgrijs vlak. Tussen twee stukken hout met een duidelijk zich meteen bij de aanvang van zijn sprekende nerf liep een zwarte baan als een rivier over het paneel. Daarop regering, na vijf jaar van bloedige lag een grote vorm, opgebouwd van leien, stukken metaal en schelpen, prach- uitputtende oorlog, in een nieuwe, tjg van materie, prachtia van kleur met elkaar een van de mooiste stukken, volslagen impopulaire oorlog storten! 5 dje ;k yan Wagemaker heb gezjen En Peter is nog niet eens gekroond, hij wil zijn soldaten voor zich laten Jaap Wagemaker (60) maakt er geen vechten en sterven nog eer hij de geheim van, dat hij heel blij is met de Goddelijke wijding heeft ontvangen prijs vooral om de erkenning, die hij waar nog geen Russische soeverein inhoudt. Nu heeft hij over erkenning en van heeft durven afzien. Maar Peter g belangstelling de laatste jaren niet te wil niets weten van een kroning: zijn klagen. Zijn schilderijen komen in vrij afgod, de koning van- Pruisen heeft g veel openbare en particuliere collecties zich ook nooit plechtig laten kronen; voor. Natuurlijk ondervindt zijn werk zijn afgod heeft zich kort na zijn re- 2 ook wei weerstand. Niet iedereen kan geringsaanvaarding in de glorierijke zijn assemblages waarderen, oorlog tegen Oostenrijk begeven eerst van al zijn lauweren halen in Haarlemse Amsterdammer "=3- schrijft aan Freda-j ^TmSr Safr^r rik II: -Niemand anders ter wereld, geboorte en heeft daar de veel geroem- behalve Uwe Majesteit, kan de keizer de kunstnijverheidsschool bezocht. Die overreden van deze noodlottige veld- 2 schoo, ig helaas niet meer Qnder meer tocht af te zien." En Frederik schrijft ^ad hij les van Jessurum de Mesquita, inderdaad een lange uitvoerige brief als zoveel anderen in een Duits kamp aan Peter. De begrijpelijke wens om vermoord. deze alleronderdanigste bondgenoot j^a afiDOp van zijn opleiding deed hij op de Russische troon te houden, van aijeSi vooral reclamewerk, voordat rang. Maar deze onverdiende sinecu- memorandum "voor waa'ruVb'lïjkt dat geeft hem een warme menselijke toon hij tot schilderen kwam. In 1928 bracht i. -iiim. „Ik heb het recht niet me te men- j hij zijn eerste bezoek aan Parijs. Dat gen in de zaken van Uwe Majesteit," g gaf hem een schok. Daarna is hij zelf schrijft hij, „en mijn neus overal in g gaan schilderen: expressionistische te steken. Maar ik spreek als parti- g landschappen, die de invloed van Per- culier en vriend die voor zijn vriend g meke en Kruyder niet verborgen. Er geen enkele van zijn gedachten mag volgden nog een paar bezoeken aan verhelen. Ik beken dat ik heel graag g parijs. En steeds sterker werd de vraag: zou willen dat Uwe Majesteit zich g „wie ben ik? Waar sta ik?" maar pas reeds had laten kronen, omdat zo'n in 1945, na zijn definitieve vestiging in plechtigheid een volk imponeert dat Amsterdam werd hem de weg duidelijk, eraan gewend is zijn soevereinen ge- Wagemaker ging abstract-figuratief kroond te zienHerinnert Uwe Ma- werken. Hij had een kort contact met jesteit zich niet wat er tijdens de af- Cobra maar het werk van deze wezigheid van Peter I geschiedde, groep was hem te veel een kreet. Pi- toen diens eigen zuster tegen hem sa- casso's werk schokte hem diep. Steeds menspande Uwe Majesteit stelle meer zwaaide hij over naar de abstrac- zich voor dat de een of andere ramp- tie. zalige woelige geest tijdens Uw afwe- „Eigenlijk is deze ook figuratief", zigheid listen wilde beramen om Iwan zegt hij er nu van. „Ze moet een eigen op de troon te brengen, dat Iwan met expressie dragen, een vorm van over- behulp van vreemd geld uit de gevan- dracht inhouden, wil ze niet ontaarden genis zou ontsnappen, troepen om in een aardig sjaaltje. Ik ben dan ook zich heen vergaardezou Uwe Ma- altijd blij, wanneer iemand contact met jesteit dan zelfs bij het meest geluk- mijn werk heeft", kig krijgsverloop niet ijlings huis- waarts moeten keren om de brand in 2 Vf 33rh6lu eigen huis te blussen?" Frederik ziet 2 het gevaar in al zijn urgentie. Waar- Wagemaker zegt op zoek te zijn naar schijnlijk vergist hij zich in feite ook g dingen met een eigen waarheid. „Daar- niet in de richting waaruit het dreigt. 2 op ga je langzamerhand door. Dat pro- 2 beer je op te voeren. In feite is dat 2 een proces van „steeds minder". Een (Wordt vervolgd) jonge kunstenaar probeert alles in zijn werk te stoppen, tot politiek toe. Hij overlaadt het. Maar dan komt er lang- jw//#/#////////###/#//////////y//////////////////////////#/////####/A/#////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////^ zamerhand een zuivering Het wordt een re verergert alleen maar de boosheid van de oude man jegens de onbeperk te, zinloos toegepaste macht van de soevereine keizer. Zonder ooit zijn teruggetrokken positie op te geven, krijgt hij toch contact met de andere ontevredenen, ze kennen zijn gezind heid en rekenen op zijn schrandere kop voor het uur der beslissing. Soms spreekt Panin met vorstin Dasjkow. Ze brengt hem in de waan dat zij hetzelfde wil als hij, namelijk de val van Peter en de wettige troon opvolging van de tsarewitsj. Soms praat mevrouw Dasjkow met de ge broeders Orlow. Ze beschouwt die grove onbeschaafde mannen die am per kunnen lezen en schrijven als een soort subalterne officieren die van haar bevelen ontvangen en onderda nig uitvoeren: de samenzweerders wantrouwen en beliegen elkaar, ze hebben verschillende opvattingen, verschillende plannen, verschillende uiteindelijke bedoelingen. Al hun voorbereidingen zijn omslachtig en op tamelijk lange tijdsbestekken be rekend. De senaat en de synode voor zich winnen, het volk met hulp der geestelijkheid, de soldaten door mond-tot-mond propaganda opruien louter dingen die jaren van inten sieve en gevaarlijke arbeid vergen. Drie maanden na zijn troonsbestij ging is er geen sprake meer van ern stige regeringsarbeid. De weinige nuchtere uren van de dag gaan voor bij met kleingeestige soldateske be zigheden, met exercitie-oefeningen, het afnemen van parades en met voorbereidingen voor de veldtocht te gen Denemarken. Sinds zijn beide ooms uit Holstein zijn gekomen om op zijn macht te parasiteren, houdt hij zich weer uitsluitend bezig met Holstein en zijn verstandig Russi sche raadgevers hebben iedere in vloed op hem verloren ja, hij be handelt ze bij de geringste tegen spraak allersmadelijkst: Wolkow, Narysjkin en Melgoenow zijn in het openbaar door hem geslagen. Op 3 juni legt de senaat hem een de staat een tekort heeft van een tiende van de totale inkomsten en dat „dit kastekort verklaard kan worden uit het onderhoud van de buitenland se troepen". Peter laat de buitenland se troepen in Silezië ter beschikking van Frederik n daar en concentreert de andere troepen in Lijfland voor de veldtocht tegen Denemarken. Op 8 juni bericht de raad voor bui tenlandse zaken dat de Khan van de Krim „met een onmetelijke leger macht" de Russische grenzen heeft overschreden. Peter bekommert zich niet om de Russische grenzen, hij geeft bevel in alle halteplaatsen paar den gereed te houden voor zijn tocht naar Denemarken. Er wordt hem ge meld dat er in het gouvernementsdis trict van Astrakan ernstige onlusten zijn uitgebroken, dat de boeren in de fabrieken en op de landgoederen op roerige leuzen aanheffen. Peter stuurt één enkel regiment het binnenland in alle overige militairen heeft hij no dig voor zijn oorlog tegen Denemar ken, voor die zinloze, door iedereen hartgrondig gehate, overbodige oor log om een onbetekenend stukje Hol- steinse grond, waaraan geen mens in het land gehecht is behalve hijzelf. Allen die niet doof zijn voor de openbare mening en niet ongevoelig zaak van weglaten, al maar weer. Steeds minder blijft er over. Maar. dat weinige gaat nieer spreken. Hét is net zoals Picasso zegt: „Je moet precies weten waar je ophoudt". 3374. Het was Piloot Storm nog niet recht duidelijk, welke stoffen of gassen de projector in zijn binnenste produceerde en op dit moment interesseerde hem zulks ook niet bijzonder. Er was hem meer aan gelegen, dat Sandra en de anderen zonder nadelige gevolgen hun be wustzijn terugkregen. Doch het lag voor de hand, dat hij eerst iemand als proefkonijn wilde gebruiken en Doctor Drago zat daar als 't ware op te wachten. De violette straal danste over de merkwaardige glasachti ge substantie, die de kleine man omsloot. Arend keek met Argus-ogen toe en zag hoe dit omhul- sel begon te verpulveren om daarna geheel op te lossen in het niets! Drago knipperde met de oogleden en hui verde, terwijl hij naar het pistool vlak bij zijn neus keek. „Laat mij toch met rust, Storm! Ik heb het zo koud!" sprak hij bibberend. Onze piloot wist natuurlijk niet in hoeverre Drago komedie speelde, maar opeens ving hij de veelbetekenende blik op, die deze naar de Staalhelm achter de projector wierp. De Meester was weer klaar wakker! DEN HAAG. Vandaag komt uit Zwitserland op Schiphol aan de „Ile Spaanse Artistieke Ambassade", die in opdracht van de Spaanse televisie en het Spaans instituut voor de emigratie, 2 in deze kersttijd een speciale boodschap komt brengen aan de Spaanse arbeiders, 2 die hier in Nederland werkzaam zijn. Deze „Artistieke Ambassade" is sa- 2 mengesteld uit 65 artiesten, die een ty- pisch Spaans programma vaii dansen en liederen zullen brengen. Zondag 11 2 december wordt in de Stadsschouwburg te Eindhoven om 12.00 uur een voor3tel- 2 ling gegeven, gevolgd door een tweede 2 voorstelling om 18.00 uur, welke laatste bijgewoond zal worden door de ambas- 2 sadeur van Spanje. De organisatoren 2 verwachten daar een massale opkomst 2 van 2000 Spaanse arbeiders. Op het ogenblik werkt Wagemaker veel met platen lei, vooral verweerde dakleien gebruikt hij graag, omdat ze zo'n mooie kleur hebben gekregen als gevolg van 1e aantasting door het weer. Maar ook ander materiaal past hij wel toe. Zo kreeg in zijn schilderij „Ararat" met zijn mooie, donker-zandkleurige fond, een brok oud hout van een schip een centrale plaats, een prachtig diep bruin element met grijswit en donker rood erin. Dit heeft een paar jaar geleden een plaats gehad op de tentoonstelling „Bij- ADVERTE&TIE bel en de kunst van nu", door het Ne derlands Bijbelgenootschap georgani seerd. Wagemaker vertelt: „Ik heb me toch afgevraagd, of ik er eigeilijk wel bij hoorde. Net als u vroeg ik me af: „Wat is de relatie tussen dit schilderij en de bijbel? Maar de keuzecommissie bleef aanhouden." Naddrukkelijk stelt Wagemaker, dat hij de vorm een van de belangrijkste elementen van een schilderij vindt. Daarom is hij tegen het tachisme het werken met spatten en toevallige ge vormde vlekken kleur. Dat ziet hij trou wens al weer verdwijnen. Maandag ontvangt hij in Rijswijk, op het nieuwe ministerie van Cultuur, Re creatie en Maatschappelijk werk, de staatsprijs uit handen van minister Marga Klompé. Dan zal hij omringd zijn door een aantal van zijn schilde rijen, speciaal voor de gelegenheid van Amsterdam naar Rijkswijk overge bracht. Liever zou het hemzelf en de jury zijn geweest, wanneer de uitrei- j king was uitgesteld tot de opening van de grote overzichtstentoonstelling, het komende jaar ir. het Stedelijk Museum te Amsterdam. Maar dat is afgestuit op praktische bezwaren. In de handige kneepfles De borrel die u „toelacht" Geniet met uw gasten van die tongstrelend zachte "WF genever. Een rondje WF Daar is iedereen vierkant voor! Jonge WF Genever f. 10.45 per hele liter J 4. Rechter Tie's vraag over het landhuis schijnt de ergeant niet erg te bevallen. Hij zet zijn helm recht en mtwoordt wat stug: „Wat zou er daar dan wel loos zijn Judewijvenpraatjes, meneer, geklets van de boeren lier! Natuurlijk is het landhuis versterkt, want een hon- lerd jaar geleden werd er zwaar gevochten hier in de treek." De rechter geeft het nog niet op. „Het schijnt lat de landheer de zaken verwaarloost. Dat is toch zon- le..." De sergeant haalt zijn schouders op. „Het is een >ude familie, centen zat!" zegt hij zuur. „Daar hebben /e onze paarden al!" roept Tsjiao Tai uit. Als ze door et dichte bos njden, vraagt rechter Tie: „Heb je het bevolkingsregister goed vastgebonden, Tsjiao Tai? Ik moet mijn rol van ambtenaar bij de volkstelling tot in de perfectie kunnen spelen!" Tsjiao Tai klopt op het pak dat hij achter zich op de zadeltassen heeft gebon den. „Muurvast, edelachtbare! Ik begin aardig honger te krijgen, ik hoop dat het dorpshoofd ons strak een lek ker bakje rijst zal voorzetten. En als hij daarbij dan ook nog eenHij wordt onderbroken door luide kre ten die plotseling in het stille bos weerklinken „Help! Help!!!" „Dat is een vrouw!" roept rechter Tie uit. „Voorbij de bocht! Er op af!" Geref. Kerken: Beroepen: te Gouda: A. Segger te Middelstum (Gr.). Geref. Kerken (Vrijgem.) Beroepen: te Zuidhorn: M. H. Drost te Mariënberg; te Vlaardingen: L. Hou wen te Hattem; te Barendrecht: J. W. Rietkerk, kand. te Lisse. 9 De raad van commissarissen van Demka in Utrecht heeft besloten, dat na voltooiing van de reorganisatie van dit staalbedrijf, waar 1150 van de 2000 werknemers moeten afvloeien, een eenhoofdige leiding voldoende zal zijn. Het ligt in de bedoeling, dat ir. P. W. A. Lanzing de leiding van de Demka op zich zal nemen. In verband hiermee zal ir. I. Dufour met ingang van 1 ja nuari zijn huidige werkzaamheden als directeur beëindigen. 9 Bij K.B. van 5 december is be noemd tot raadsheer in de Hoge Raad der Nederlanden mr. D. A. van der Linde, thans raadsheer in het Ge rechtshof te Amsterdam. HILVERSUM I KRO: 18.00 Stereo: Licht instumen- taal ensemble en zangsoliste. 18.20 Stereo: Lichte ork. muz. 18.40 Licht in strumentaal ensemble en zangsolist. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.30 Zingening: liedjesprogr. 20.30 Verzoekplaten. 22.10 Roulette: een spelletje met gr. pl. 22.30 Nws. 22.40 Overweging. 22.45 Goal...! muzikaal sportprogr. met commenta ren, reportages, nieuwtjes en lichte muziek. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II. 18.00 Nws en commentaar. 18.20 Klas sieke gr. muz. 19.15 Boekbespreking. 19.35 Stereo: Spelenderwijs met de lich te muz. 20.00 Nws. 20.05 Promenade orkest en zangsoliste: amusementsmuz. 20.40 Alle bloemen bloeiden tegelijk, hoorspel. 21.50 Weerklank: muziekre- vue. 22.30 Nws. 22.40 Stereo: Lichte or- kestmuz. 22.50 Rakelinks: act progr. 23.25 Babysitten: gevar. platenprogr. met praatje. 23.55-24.00 Nieuws. NEDERLAND I NTS: plm. 11.55-13.00 Reportage On dertrouw H.K.H. Prinses Margriet en Mr. Pieter van Vollenhoven. 16.00 Swin ging Londen, filmreportage. 16.15 Sin terklaas cadeaus op rolletjes: progr. voor ouders en kinderen. 16.25 Sieto tussen kunst en koren, filmrep. over abstracte schilderkunst. 16.55-17.30 Voor de jeugd. NTS: 18.30 Samenvatting van de reportage Ondertrouw van H.K.H. Prinses Margriet en Mr. Pieter van Vollenhoven. 19.00 Nws. in het kort. 19.01 Pipo de Clown. VPRO: 19.05 De avonturen van Tom Sawyer (5), TV- film. 19.35 Beat it: film over verschil lende beatgroepen. NTS: 20.00 Journ. VPRO: 20.20 Music, Cherry, Please: muz. progr. 20.55 Jazz uit de States. 21.15 Aaah-dèle: cab. liedjes. 21.55 Voor en na Pearl Harbour, filmdocumentai re. NTS: 23.00-23.05 Journaal. NEDERLAND II NTS: 20.00 Nws. in het kort. 20.01 Rawhide, TV-film. 20.50 VARA: Achter het nieuws. 21.15 De tovertuin van Charles Trenet...: liedjes en ballet. NTS: 22.05 Journ. 22.10-23.15 Biljarten: reportage van het Europees kampioen schap Pentathlon voor teams te Amers foort. HILVERSUM i KRO: 8.00 Nws. 8.10 Klass. gram- mofoonmuz. 8.55 Levende Liturgie, le zing .9.00 Hoogmis. 10.00 Audio: gevar. muz. progr. 12.00 Licht instrum. ens. 12.30 Nws. en mededelingen. 12.37 Bui tenlands commentaar. 12.50 Operamuz. 13.30 Voor de kinderen. 14.00 Hong. Radio-koor (opn): mod. koorwerken. NRU: 14.15 Stereo: Concertgebouwork. en solist: moderne muz. KRO: 16.30 Cavalcade: licht gev. muziekprogram ma. CVK: 17.00 Gereform. kerkdienst. 18.00 Gewijde muz. IKOR: 18.30 Zingt het voorbedachte lied. 18.50 Kerk ver af en dichtbij. NCRV: 19.00 Nws. en weerpraatje. 19.07 Klassieke kamerm. 19.26 Brusselse kanttekeningen. 19.30 Samenzang: geestelijke liederen. 20.00 Daar en nu, lezing. 20.15 Klassieke grammofoonmuz. KRO: 21.00 Vijf maal Polen 1966: Parel, hoorspel. 21.20 Metropole-ork. (opn): amusementsmuz. 22.00 Liedjesprogramma. 22.30 Nws. 22.40 Geloven in morgen: bezinning en gebed. 23.00 Rijk Rooms leven in de sport verleden tijd, docum. 22.30 Jazz- muz. met comm. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II VARA: 8.00 Nws. 8.15 Sportmedede- lingen en socialistische strijdlied. 8.18 Voor het platte land. 8.30 Weer of geen weei', gev. progr. (9.00 Sportmedede- lingen). 9.45 Nws. IKOR: 10.00 Onder weg: een progr. met van alles wat. 10.30 Oud-Katholieke Hoogmis. 11.30 Vraag en antwoord. 11.40 Grammo foonmuz. 11.45 De kerk in de spiegel van de pers. AVRO: 12.00 Muzikaal onthaal: bonte muzikale show. 13.00 Nws. 13.07 De toestand in de wereld, lezing. 13.20 Radar: radio-period. 14.00 Lichte ork. muz. en zagnsol. NRU: 14.30 Marathon Sportrevue I. VARA: 17.00 Zondagclub: progr. van toppers en poppers. 17.30 Voor de jeugd. 17.50 Nws. NRU: 18.05 Marathon Sportrevue II. VARA: 18.30 Vrij entree: cabaret- en liedjesprogr. 18.50 Bij nader inzien: discussies. VPRO: 19.30 Balans: opi- nis en gebeurtenissen, gewogen en ge toetst. AVRO: 20.00 Nws. 20.05 Stereo: Omroepork. en zangsoliste (opn): ope ramuziek. 21.15 Boekbesprekingen, af- gew. met muz. 21.45 Voordr. 21.45 Ste reo: Li. instrum. trio en zangsolisten. 22.25 Ik geloof, dat..., praatje. 22.30 Nws. 22.40 Actualiteiten. TROS: 22.55 Voorgerecht. 23.00 Op de valreep: fe licitaties. 23.10 Utrechts Studenten-ens. amusementsm. 23.25 Reportage van de Zesdaagse te Amsterdam. 23.45 Lichte grammof oonmuziek. NRU: 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM III AVRO: 9.00 Nws. 9.02 Gev. platen progr. KRO: 10.00 Nws. 10.02 Verknipt. 11.00 Nws. 11.02 Lichte pl. met pr. VARA: 12.00 Nws. 12.02 Loco, een pro gram. zonder motief. 13.00 Nws. 13.07 Beat- en Popfestival. 14.00 Nws. 14.02 Rome-Athene: platenprogram. voor de buitenl arbeiders. 14.32 Koperorkest. 15.00 Nws. 15.02 Country en Western muz. 16.00 Nws. 16.02 Muzikaal aller lei (gr) met om 16.30 Voetbaltoto-uit slagen. 17.00 Nws. 17.02-18.00 Neder landse artiesten op de plaat. NEDERLAND I NTS: 15.30 Monitor met om plm. 15.50 Flipper en plm. 16.30 Sportuitsla gen. 17.00-18.00 Reportage van het Eur. kampioenschap Pentathon voor teams te Amersfoort. CVK/IKOR/ RKK: 19.00 Bijbelvertelling voor de kinderen. CVK/IKOR: 19.05 Dwars- Bomen: discussie van jonge mensen. NTS: 19.30 Sport 20.25 Journ. AVRO: 20.30 Kunstgrepen. 21.00 De Caterina Valente Show. 22.05 AVRO's Televizier. NTS: 22.30-22.35 Journaal. NEDERLAND II NTS: 19.00 Jahan en de Alverman (11), vervolgverh. voor de jeugd. 19.30 Latin Touch: Zuid-Amerikaanse zang en dans. 20.00 Journaal. 20.05 Dr. Kil- dare, TV-film. 20.30 The Villains (ver gane glorie), TV-film. 21.15 Beweging: maandelijks kunstprogramma. 22.00 Europese danskampioenschappen te Den Haag voor beroeps. 23.1023.15 Journaal. HILVERSUM I NCRV: 7.00 Nieuws en herhaling SOS-berichten. 7.10 Dagopening. 7.15 Stereo: Lichte ork. muz. 7.30 Nieuws. 7.32 Stereo: Amus. muz. (gr.). 7.40 Radiokrant. 8.00 Nws. 8.10 NCRV-lied. 8.15 Gewijde muz. (gr.). 8.30 Nieuws. 8.32 Stereo: Musette-ensemble en zang solisten. 9.00 Voor de zieken. 9.35 Wa terstanden. 9.40 Voor de huisvrouw. 10.25 Theologische etherleergang. 11.00 Lichte gramm. muz. 12.22 Voor boer en tuinder. 12.27 Mededelingen t.b.v. land en tuinbouw. 12.30 Nieuws. 12.40 Va riant: actualiteiten, reportages en lichte muz. 13.30 Stereo: Lichte gramm. muz. 14.05 Schoolradio. 14.35 Stereo: Licht in strument. kwartet. 14.45 Radio Filhar monisch ork. en solist (opn.): klassieke en moderne muz. 16.00 Bijbeloverden king. 16.30 Stereo: Amsterdams Vocaal kwartet: oude en moderne liederen. 17.00 Overheidsvoorlichting: Konink rijksviering in Doetinchem. Vraagge sprek van Rob Schrijvers met de heer J. de Boer. 17.10 Voor de kleuters. 17.25 Voor de jeugd. 17.40 Stereo: Koorzang. HILVERSUM II AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgym nastiek. 7.20 De Zesdaagse te Amster dam. 7.25 Lichte gramm. muz. VPRO: 7.55 Deze dag. AVRO: 8.00 Nws. 8.10 Act. 8.15 Lichte gramm. muz. (8.30-8.35 De groenteman). 8.50 Morgenwijding. 9.00 KI. juwelen (gr.). (11.00-11.02 met piano. 10.00 Voor de kleuters. 10.10 Arbeidsvitaminen (gr.). (11.00-111.02 Nieuws). 12.00 Licht instr. ens. 12.27 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Modern platteland, praatje. 12.35 Lichte ork. muz. en zangsoliste. 13.00 Nws. 13.10 Journaal met reportage Zes daagse te Amsterdam en beursberichten. 13.30 De ontwikkeling van de opera: fragmenten uit opera's van Verdi. 15.00 Voor de vrouw. 16.00 Nws. 16.02 Klass. en moderne kamermuz. (gr.). 17.00 Voor de padvinders. 17.05 Jazz- en dans muziek voor de jeugd. HILVERSUM III KRO: 9.00 Nws. 9.02 Lichte pl. pro gramma. 10.00 Nws. 10.02 Act. 10.05 Niet veel... 11.00 Nieuws. 11.02 Actuali teiten. 11.05 A'dam '66: reportages ei lichte muz. 12.00 Nieuws. 12.02 Actuali teiten. 12.05 Licht platenprogr. 13.0C Nws. 13.02 Act. 13.05 Over de hekel 14.00 Nws. 14.02 Act. 14.05 Licht platen progr. 15.00 Nws. 15.02 Act. 15.05 Klik momentopname van een stukje Neder land. 16.00 Nws. 16.02 Act. 16.05 Tiener show. 17.00 Nws. 17.01 Act. 17.05-18.0f Verzoekplatenprogramma. ZMATERDAG 10 december DUITSLAND I 10.00 Nws. 10.05 Journaal (herhaling van gisteravond). 10.20 Kennziffer 01, TV-film. 10.45 Buitenlandse politiek. 11.30 Licht muzikaal progr. 12.00-13.00 Act. kroniek. 13.55 Nws. 14.00 Wedstrijd voor jonge mensen. 14.30 Quiz. 15.00 Balans in bewogen beelden. 15.15 Bot schaft für den Kaiser, beeldgeschiede nis over kerstmis. 15.50 Flitsen van een ijsshow in Londen. 16.30 Das Karussel, TV-spel. (herh.). 17.15 Economische ru briek. 17.45 Sportjourn. (Regionaal pro gr.: NDR: 18.30 Hucky und seine Freunde, TV-film. 19.00 Act. 19.15 Amu- sementprogr. met act. 19.58 Program- maoverz. WDR: 13.30 Weekjourn. 18.30 Hier und Heute. 19.10 Amusementspro- gr. 19.38 Programmaoverz. voor de ko mende week. 19.40 TV-film.) 20.00 Jour naal en weeroverz. 20.15 Raumpatrouil- le, TV-film. 21.15 Gesprek. 22.00 50e trekking Duitse Lotto. 22.05 Journaal, weeroverz. en Woord voor de zondag. 22.20 Der grosse Bluf (Destry rides again), Amerikaanse speelfilm. 23.55 Nieuws. DUITSLAND II 14.30 Programmaoverz. voor de ko- mgnde week. 15.00 Progr. voor de jeugd. 15.25 Amusementsprogr. 15.30 Flipper, TV-film. 15.55 Verschlossene lippen, Russische speelfilm. 17.05 Licht muzikaal progr. voor jonge mensen. 17.55 Nieuws en weerber. 18.00 Infor maties en meningen uit de Bondsstaten. 18.30 Filmnieuws. 18.55 Muziekprogr. met amateurs. 19.27 Weerbericht. 19.30 Nws en weekkroniek. 20.00 Liebe, Lum pen, Leidenschaften (Le grand Bluff), Franse speelfilm. Aansluitend: Nieuws. 21.25 Commentaar. 21.35 Sportact. en Lotto-uitslagen. 23.00 Nws en weerber. 23.05 Tabula Rasa, komedie. Herh. Niet geschik voor jeugdige kijkers.). ZONDAG 11 DECEMBER DUITSLAND 1 10.00 Nws. 10.05 Journaal (herh. van gisteravond). 10.20-10.50 Filmreportage. 11.00 Programma-overz. voor de lopen de week. 11.30 Filmreportage. 12.00 Internat. borreluurtje. 12.45 Week- journaal. 13.15 Regionaal weekjournaal 14.30 Kinderfilm. 15.00 Doc. film. 15.50 Opera van Humperdinck (herhaling). 17.35 Filmkroniek. 18.15 Sportjournaal. 19.00 Reportages van buitenlandse cor respondenten. 19.30 Sportjournaal. 20.00 Journaal en weeroverz. 20.15 Advents- zang. 21.65 Nws. 22.00 Intervieuw. 22.30 Eurovisie: Reportage van de Europese Kampioenschappen Standaarddansen van Professionals in Den Haag. DUITSLAND II 12.00 Die Römer sind unter uns, doe. (herh.). 12.30 Programmaoverzicht voor de lopende week. 13.00 Amusementspro gramma voor Italianen en Duitsers. 13.45 Nieuws en weerbericht. 13.50 Pro gramma voor het gehandicapte kind. 14.05 Adventsprogramma. 15.20 West- lich Sansibar (dl.2), Engelse speelfilm (herhaling). 15.50 Teken-trucfilm. 15.55 Das Geheimnis der Mine, tv-film. 16.10 Robinson Crusoë (2), tv-film (herh.). 17.40 Adventsliederen. 17.45 Nieuws, weerbericht en sport. 18.00 Progr. over beroepskeuze. 18.30 Voor de jeugd. 19.00 Sportjournaal. 19.27 Weerbericht. 19.30 Nieuws. 19.40 Berechten en meningen uit de bondshoofdstad. 20.00 Licht mu zikaal programma uit Stockholm. 21.00 Tokio 1964, film. 2.25 Nieuws en weer bericht. 22.30 Adventsboodschap. MOCO Dit is Tekko Taks, de rentenier, jong van hart en recht van lijf en leden. Ogenschijnlijk valt er niets bijzonders aan hem te bespeuren maar als men ^vxxxxxxxvxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxvxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx^ hem wat beter leert kennen en wat meer van hem afweet, gaat men vanzelf van hem houden, want hij is eigenlijk niet het gewone mannetje, waar hij altijd voor gehouden is. Ja, Tekko Taks is wel een eigen wijs manneke, bang als .het niet nodig is, maar held haftig als niemand 't van hem verwacht. Hoewel hij verzot is op zijn renteniersbestaan, is hij toch nooit lang thuis. Door zijn nieuwsgierigheid tuimelt hij als 't ware van het ene avontuur in het andere en wij wij tuimelen mee. Hoe dat gaat, zal men wel merken. Maandag start i deze serie: Tekko Taks op glad ijs. j ^XXXXXVXXXXXXXXXXXVXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXVXXXXXVXXXXXXXXXXXVVXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXVXXXXXXVXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXVXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXVXXXXXXXXXXXXXXXXXXXVXXXXXXXXXVVXXXXXXXXXXXXXVXXXXXVXXXXXXXXXXXXXXXXXVVXXXXXVVXXXVXXXXXVXXXXXXXXXXXXXXXXVXXXXXXXXXXXVXXXXXXXXXXXXXVXXXXXXXXXXXXXXXXXX

De Vallei | 1966 | | pagina 2