Veelbesproken flessehals komt donderdag in de raad College niet eensgezind over aankoop Kerke wijk 6 Anderhalf jaar voor Rhencnaar GEMEENTE LEENT BIJNA 'N MILJOEN GEVELTJES-prijsvraag was niet gemakkelijk Gitaarband Leger des Heils nu officieel geïnstalleerd DE VALLE 1 Minderheid en commissies vinden f 130.000.- te veel Imkers gaan vergaderen VERZEKERINGEN HYPOTHEKEN FINANCIERINGEN Strop voor parkeerder Sioux in de hinderlaag Onze Sint-Nicolaas- kruiswoordpuzzel Luxor Theater AGENDA Renswoudenaar won eerste prijs Niet haalbaar Te hoge prijs Vreemde bromfietser reed door na botsing Jongensclubs tegen elkaar in de arena Financiering Veenendaals raadhuis SCHOLEN Krijgt Rhenen derde tandarts Herziening van bestemmingsplan „Vogelenzang" Exp. VAN ECK - E.V.E. t., 406 7 m Pagina 3 ZATERDAG 10 DECEMBER 1966 ADVERTENTIE ASSURANTIEKANTOOR MULDER sinds nov. 1922 Eigenaar R. R. Mulder Makelaar in Assurantiën De zogenaamde flessehals aan de Kerkewijk. Rechts, achter Hotel „De Korenbeurs", de Nuts spaarbank. VEENENDAAL Op de donder dagavond te honden raadsvergadering konit een voorstel aan de orde, dat het begin van het einde van de flesse hals aan het begin van de Kerkewijk zou kunnen betekenen. Het college stelt de raad namelijk voor om over te gaan tot aankoop van een stuk grond en een gedeelte van de opstallen dat nu nog toebehoort aan de Nuts- spaarbank. De toelichting bij het voor stel geeft enig licht op de gebeurtenis sen. die aan de totstandkoming van dit voorstel voorafgegaan zijn. Men is reeds geruime tijd aan het onderhandelen met de Nutsspaarbank over de aankoop van de bedoelde grond. Tussen de regels door is te le zen, dat men het niet eens kon worden over de prijs, waarna een afspraak werd gemaakt om de prijs te laten vaststellen. Men heeft hiertoe de ge bruikelijke weg gekozen door het aan wijzen van een commissie van drie deskundigen; één aan te wijzen door de gemeente, één door de Stichting Nuts spaarbank en de derde gezamenlijk door de twee andere deskundigen. De gemeente wees (haar vaste deskundi ge) de heer C. van Dam uit Doorn aan. Bij een bespreking tussen de partij en en de deskundigen bleek indertijd, dat de aankoop van het gehele terrein geen „haalbare kaart" was, waarna de deskundigen de opdracht kregen de waarde te bepalen van een deel van het .perceel, vanaf de Kerkewijk tot aan de in het bestemmingsplan gepro jecteerde voorgevel-rooilijn. De commissie heeft op 1 juni een rapport uitgebracht, waarin zij stelde, dat berekend op basis van onteige- ningswaarde bet bedoelde stuk grond een bedrag van f 130.000,- op moet brengen. Daar het hier gaat om een strook grond van 275 ca, komt dit dus op een prijs per vierkante meter van (ruim) f 470,-. Voor de grond alleen zou dit 'n wat hoge prijs zijn, maar men moet in aanmerking nemen dat ook een gedeel te van het huis tegen de grond moet. Tot zover is het een normaal voor stel aan de raad. Dan volgt echter in de toelichting een tweetal alinea's, die wij hieronder laten volgen: „Op grond van het bovenstaande wordt door de meerderheid van ons college uw raad voorgesteld tot aan koop van een gedeelte van het per ceel Kerkewijk 6 te besluiten, waar toe een ontwerp-besluit ter vaststel ling wordt aangeboden. Twee leden van ons college, die zich niet gebon den achten aan de met de Nutsspaar bank gemaakte afspraak één lid maakte toen nog geen deel uit van 't college (de heer Bastmeijer, red.) en het andere lid (de heer Van Kuijck, red.) kon wegens ziekte niet aan de besluitvorming deelnemen stellen u voor niet tot aankoop over te gaan, omdat zij van mening zijn, dat de koopprijs te hoog is". De commissies van bijstand voor de financiën en de belastingen en die van de eigendommen en voor openbare werken hebben zich, als te doen ge bruikelijk over het voorstel van het college gebogen. Na „ampele bespre kingen" hebben zij het college meege deeld „dat zij niet met het voorstel ak koord kunnen gaan, omdat zij de aan- RHENEN De Zutphense rechtbank heeft H. uit Rhenen veroordeeld tot anderhalf jaar gevangenisstraf en ver beurdverklaring van zijn auto. H. ging op een nacht in augustus met H. uit Deventer en S. uit Arnhem op pad om in Voorst kabel te stelen uit twee ge bouwtjes van de Provinciale Geldersche Electriciteitsmaatschappij." H. uit Deventer en S. uit Arnhem werden voor hun aandeel in de diefstal veroordeeld tot negen maanden gevan genisstraf met aftrek van voorarrest, waarvan twee maanden voorwaardelijk met drie jaar proeftijd. T"|e Sint-Nicolaas Kruiswoordpuzzel van de vorige week heeft een overweldigend aantal inzendingen op geleverd. Een flink deel van de op lossingen was echter niet juist. De vyf boekenbonnen van tien gulden gaan naar: D. Koster-Vermeulen, Dorpsstraat 6, Ingen (Bet.) G. P. de Witte-v. Manen, Savornin Lohmanstraat 99, Veenendaal. Mej. I. Pakvis, Koenerstraat 104, Amerongen. R. Geerestein, Renswoudseweg 3, Ederveen. D. Roelofsen, Boslaan 30, Veenen daal. koop niet verantwoord vinden voor de ze prijs". Van de zijde van de Nutsspaarbank werd verzekerd, dat men met deze prijs akkoord gaat en dat men zich aan het rapport van de deskundigen hou den zal. Men stelde het zo, dat als men besluit een commissie te benoe men, men van te voren vastgelegd is op de prijs, die deze commissie noemt. Hierbij lopen beide partijen het risico, dat het mee- of tegenvallen kan. Indien de raad niet met het meerderheids )- voorstel van B. en W. meegaat, dan zal men dit bedrag van de zijde van de Nutsspaarbank toch zeker als uit gangspunt voor eventuele verde re onderhandelingen beschouwen. VEENENDAAL Donderdagavond zat het dertienjarige dochtertje van de familie v. d. K. uit Veenendaal achter op de fiets bij haar vriending Jannie v. d. B. toen het duo op de Kanaalweg door een onbekend gebleven bromfietser werd aangereden. De fiets en de man tel van het meisje v. d. K. werden hier door beschadigd. De bromfietser zou ge zegd hebben, dat hij de schade wel wil de betalen, maar reed door zonder zijn identiteit bekend te maken. De politie stelt een onderzoek in. RENSWOUDE Maandagavond 19 december, komt D.S.A. (De Straat Af) uit Renswoude en de Ederveense Jon gensclub in Rehoboth tegen elkaar uit. Het is de eerste wedstrijd die beide verenigingen tegen elkaar spelen. De jongens, veertig in totaal, gaan elkaar bekampen met dammen, sjoe len, tafeltennis, speerwerpen, kracht sport en een quiz. Ook worden de jon gens getest op Bijbelkennis. Het zal er geducht gaan spannen in Rehoboth, te meer daar het hier een streek-wedstrijd betreft. D.S.A., dat thuis nog ongeslagen is, zal alles op al les zetten dit fraaie record te handha ven. EDERVEEN Maandagavond 12 december komen de leden van de Alg. Nederl. Imkersvereniging afdeling Eder veen voor hun jaarvergadering bijeen. Dit is, zoals men uit het verleden weet, de drukst bezochte jaarvergadering, wel ke ook nu weer wordt gehouden in café Marktzicht. Mogelijk worden de leden gelokt door de gratis verloting. Na de opening en de jaarverslagen wordt er een causerie gehouden door de heer Laban, Rijksbijenteeltconsulent te Wageningen. Het onderwerp zal zijn: „Inwintering en zwermtijd". Hierna komt de bestuursverkiezing. Aftredend zijn de heren A. v. Wagens- veld, C. v. Hunnen, en G. Boonzaaijer, die zich allen herkiesbaar gesteld heb ben. Kerkewijk 167 Veenendaal Telefoon 083853000 Vertegenwoordiger H. Logtenberg, Larikslaan 4, Veenendaal. VEENENDAAL De gemeente Veenendaal zal bij de N.V. Bank voor Neder landse Gemeenten te 's-Gravenhage een lening afsluiten van f 970.000.In het voorstel van het college aan de raad wordt meegedeeld dat dit geld zal worden bestemd voor de financiering van het in aanbouw zijnde raadhuis. Aangezien de gemeenten in het kader van de centrale financiering zelf geen beroep meer op de kapitaalmarkt mogen doen en de toewijzingen uit Den Haag als „mondjes-maat" zouden kunnen worden omschreven, ziet men de aanbieding van de Bank voor Nederlandse Gemeenten als een goede gelegenheid om de financiële positie van de gemeente, die overigens vrij goed is, te versterken. Het college adviseert de raad dan ook tot de genoemde lening te besluiten. De commissies van advies en bijstand voor de financiën en belastingen hebben inmiddels laten weten tegen de lening geen bezwaren te hebben. Een van de bepalingen die bij de le- drag zal moeten worden afgelost in 25 ning is gemaakt houdt in, dat het be- jaar met een som van f 38.800 per jaar tegen een rente van 7Ys pet. Andere voorstellen, waarover de raad in de vergadering van 15 december zal gaan beslissen betreffen in hoofdzaak het onderwijs. Van diverse schoolbe sturen zijn verzoeken binnengekomen om gemeentelijke medewerking te ver lenen bij de aanschaf van diverse voor zieningen. De Rehobothschool doet het grootste beroep op de gemeente-kas en vraagt een subsidie van f 16.250,- dat zal wor den besteed voor het aanschaffen van RHENEN Al enkele dagen gaat in Rhenen het hardnekkige gerucht dat zich in de Grebbestad 'n derde tandarts zal vestigen. Hoewel wij nergens enige bevestiging konden krijgen weet men te vertellen dat deze vestiging zal plaats vinden in het leegstaande huis van de familie Hesselink aan de Heren straat. 100 rijwielstandaards, nieuwe tegels op de speelplaats, 180 nieuwe leerlingen sets (in plaats van de oude schoolban ken) en leermiddelen voor het tweede leerjaar. Andere verzoeken zijn binnengekomen van de Ichtus-ULO, kleuterschool 't Geerhofke en de Koningin Juliana- school. De begroting van de Sportstichting sluit met een nadelig saldo van f 51.350. Met de exploitatie van het in aan bouw zijnde instructiebad is in de be groting rekening gehouden. Het college stelt de raad voor hiermede akkoord te gaan. RHENEN De burgemeester van Rhenen brengt ter openbare kennis, dat de raad der gemeente Rhenen bij be sluit van 29 november 1966, nr. 13 overeenkomstig artikel 21, eerste lid der Wet op de Ruimtelijke Ordening heeft bepaald, dat een herziening van het bestemmingsplan voor gronden bui ten de bebouwde kom in voorbereiding is. Rhenen, 5 december 1966. De burgemeester voornoemd, L. Bosch v. Rosenthal. EDE Op maandagavond 12 de cember houdt de afdeling Ede van de reeds enkele jaren bestaande Christen Democraten Unie haar eerste openbare vergadering in „Ons Huis", Telefoon- weg te Ede. Sprekers op deze avond zullen zijn: de landelijke voorzitter van de CDU, de heer J. J. Smits en het dagelijks bestuurslid drs. E. van de Beek. Het onderwerp is: Noodzakelijke vernieu wingen in de politiek. VEENENDAAL. Majoor H. E. Krommekool was gisteravond in de le- gerzaal van het Leger des Heils aan de Fluiterstraat in zijn functie als Jeugd- secretaris van de Oost-Nederlanddivisie, om de gitaarbrigade van het Veenen- daalse korps te installeren. Sinds enige tijd is de kommandant van het korps Veenendaal, luitenant Van der Harst aan het repeteren met een groepje jongelui, om een gitaargroep sa men te stellen, die in het Legerwerk ingeschakeld kan worden. Donderdag ble ken de eerste resultaten van dit werk. Tijdens een bijzondere legersamen- komst onder leiding van de jeugdse- cretaris, werden de in keurige kleding gestoken jongelui „ingelijfd" bij het korps. Nu kan men officieel naar bui ten optreden als een clubje. In zijn toespraak zei de majoor, dat het houden van de muziek in het hart belangrijk is. Hij vertelde in een me laatsenkolonie in Zuid-Amerika ge werkt te hebben, waar een dergelijke gitaarbrigade bestond. Ondanks de grote handicap, die deze mensen vaak hebben, bleek, dat toch velen de mu ziek in het hart hadden. Hij spoorde de jongelui aan de muziek niet voor eigen plezier te beoefenen, maar er de Heer mee te dienen. Voor hun werk gaf de majoor de jongeren Psalm 150 (onberijmd) mee. Luitenant Van de Harst liet daarna horen wat de groep reeds presteert. Hoewel er natuurlijk nog enkele schoonheidsfoutjes aan kleefden, was het geheel van de opvoering redelijk goed. Vooral het enthousiasme waar mee gemusiceerd werd was hartver warmend. De liederen, die de gitaarclub ten gehore bracht lagen alle prettig in 't gehoor. Het verfrissende van dit toch al vrij oude korps is, dat het zo heer lijk jong blijft in de methodes, waarin het menen het evangelie van zijn Heer te moeten brengen. Evangelisatie met VEENENDAAL De heer H. uit Veenendaal deed op het politiebureau aangifte dat zijn auto, terwijl deze in de hoofdstraat geparkeerd stond waar schijnlijk is aangereden door een pe trol-kleurige personenauto. De wagen van de heer H. werd aan de linkerzijde beschadigd. De veroorza ker van de schade is nog niet bekend. een dergelijke groep zal niet afschrik ken, doch integendeel aantrekken. De eerste maal, dat men met deze gitaarbrigade kennis» kan maken zal zijn tijdens de Volkskerstzang op 22 de cember in garage De Haas. Verder denkt de commandant, naast optreden in de legerzaal aan werk in ziekenhui zen en dergelijke. Reeds voor de ko mende weken staan dergelijke uitvoe ringen op het programma. We hopen dat dit initiatief, waaraan het echtpaar Van der Harst veel tijd heeft besteed, zal blijven bestaan, ook badat het zijn standplaats Veenendaal verwisseld heeft voor een andere. Volgens de daarvoor geldende regels binnen het leger zal dit met een goede anderhalf jaar het geval zijn. TAe Sint-Nicolaasprijsvraag met de Veenendaalse geveltjes heeft heel wat puzzelaars in Veenendaal (en ook daarbuiten) hoofdbrekens gekost. Het aantal inzendingen was groot, maar kaart voor kaart moest helaas terzijde geschoven worden omdat niet alle vragen juist beantwoord waren. Er waren ook enkele misverstandjes. Niet het interieur van woonhuizen en winkels (achter de geveltjes) waren inzet van onze prijsvraag, maar de geveltjes en wat daaromheen gebouwd was. Bij een van de huizen hing achter het raam een lijstje, of stond een bloem pot op een andere plaats. Dat waren niet de fouten in de foto's. Ook niet de fiets die er wél stond toen wij de foto namen, maar die weg was toen de puzzelaar naar de fout zocht. Bijgaande stukjes foto uit de prijsvraag vormen met de onderschriften de op lossing. De jury van de prijsvraag kwam ten slotte tot de volgende prijsverdeling: De eerste prijs werd gewonnen door de heer Jac. Veldhuizen, Dorpsstraat 38 in Renswoude 50, De tweede en derde prijs, elk 25, gingen naar Jan Landsman, Da Costa- straat 6, Veenendaal en mevrouw J. v. d. Bovenkamp, Schrijverspak 99-3, Vee nendaal. De vijf prijzen van elk tien gulden waren voor: J. Maas, J. P. C. Leinweber- straat 44, Veenendaal; J. G. Koen, La rikslaan 13, Veenendaal; J. A. Molmans, Kastanjelaan 8, Veenendaal; H. G. Veldhuizen, Boompjesgoed 45, Veenen daal en M. J. de Haan, Schrijverspark 103-2, Veenendaal. In de loop van de volgende week krijgen de prijswinnaars hun prijzen (in de vorm van waardebonnen, te besteden bij de middenstand) toegestuurd. VEENENDAAL De Amerikaanse titel van de film, die momenteel in het Luxor-theater draait geeft niet direct weer wat de inhoud ervan behelst. „The Glory-Guys" werd in het Nederlands „Sioux in hinderlaag" gedoopt en dan is er weinig voor nodig om er achter te ko men, dat het een wild-west film van het zuiverste gehalte moet zijn. De strekking van „Sioux in hinder laag" is, dat eerzucht vele mensen tot val brengt. Zo ook de commandant van een Amerikaans legerkorps. Reeds eerder heeft zijn eerzucht een aantal mannen het leven gekost. Door de op offering van deze mannen kon hij roem oogsten. Eén van zijn ondergeschikten is kapi tein Demas Harrod (Tom Tryon), samen met hoofdverkenner Sol Rogers (Harve Presnell) en Lou Woodard (Senta Ber ger) de hoofdrolspelers. Harrod ver moedt, dat het korps, dat hij moet op leiden voor de op het programma staan de slag tegen Sioux-indianen, zich zal moeten opofferen om zijn commandant vrij spel te geven. Behalve deze militaire aspecten, is ook nog een burgerlijk verhaal in deze film verweven. Hoofdverkenner Sol Rogers en kapitein Harrod zijn namelijk beide stapelgek op de roodharige Lou Woo dard. Zo liggen ongeveer de zaken aan de vooravond van de slag tegen de Sioux. Tijdens de voorbereidingen van het ge vecht maakt de toeschouwer kennis met een aantal soldaten van Harrod's korps. Daaronder zijn vanzelfsprekend de no dige karakters en types, jongens met branie, jongens die niet veel zeggen, ko mieken, enz. Het nadeel van zovele wild west films is dikwijls het onpersoonlijke karakter. Elke acteur is of een lafaard of een held. In „Sioux in hinderlaag" is dat minder het geval; men heeft ge tracht de film wat realistisch te maken, hoewel dat niet geheel en al gelukt is. Ook in vroeger tijden was men niet be stand tegen een aantal roffelende mo kerslagen op het gezicht en in deze film komt het maar al te vaak voor, dat de personen in kwestie na afloop van zo'n „delict" beminnelijk glimlachen, de ha ren goed strijken en dan vrolijk weg- stappen. In ieder geval is het in zijn soort een goede wild-westfilm. De onderlinge strijd tussen kapitein Harrod en verkenner Ro gers is aardig uitgebeeld. Tijdens de gro te slag tegen de Sioux zijn deze mannen daarentegen „eikaars broeders" en dat zijn dingen, die het altijd wel bij een bioscoopbezoeker doen. Verder zijn van tijd tot tijd de natuur opnamen uitzonderlijk mooi, in het bij zonder wanneer beide legers, rood en blank, over de vlakten tegen elkaar op trekken. Hoewel veel uit deze film be slist niet waarheidsgetrouw zal zijn, zal de ten gronde richtende eerzucht van commandanten vroeger eveneens voor gekomen zijn. Heden, zaterdag ELST Café Sportlust 16 en 19.30 uur: Sint- Nicolaasfeest Buurtvereniging Fran- seweg. BIOSCOOP Luxor-theater Veenendaal: 19.30 uur: Sioux in hinderlaag. Morgen zondag. BIOSCOOP Luxor-theater Veenendaal, 15.00 uur: „Sioux in hinderlaag"; 19.30 uur: „Commando des doods". ADVERTENTIk De juiste weg voor al uw vervoer naar: AMSTERDAM - UTRECHT - ARNHEM AMERSFOORT - HILVERSUM - 't GOOI Nijverheidslaan 1 3 Veenendaal 1. Twee witte driehoekjes 2. Ornamentje in de nok 3. Extra dakraampje 4. Spijltjes in raampjes 5. Extra raampje zijgevel 6. Regenpijp 7. Stenen top •:~r ip 8. No. 7 moet op no. 8 9. Aanhalingstekens

De Vallei | 1966 | | pagina 3