Pijnenburg-v. Kempen voor enkele uren weer koppel Geen goed woord voor moderne zesdaagsen Situatie in Tour rond landenformule de France is aanzienlijk verscherpt Spoeling in toto bijzonder dun Wijnen plotseling naar ziekenhuis Rhenense handbalclub wacht zware zondag H.V.C. moet tegen Hilversum voortzetting herstel tonen Veenendaal treft op belust Candia '66 revanche „Als we kapot zaten reden we door" Er wordt vandaag niet gevoetbald Gordon Milne doet mee tegen Ajax Geen verrassingen in biljartcompetitie Vultink-Roodenburg naar Europees kampioenschap 47/1 Zesdaagse-publiek kan op monitors Liverpool-Ajax zien Piet de Wit rijdt in Toekomst-zesdaagse Sprankelende ontmoeting in Brussel Vechters Begroeting Circus Aflossen Fietje Weer succes voor tennismeisjes Afdeling Utrecht Pagina 7 ZATERDAG 10 DECEMBER 1966 minen moesten ergens naar toe." Over de prestaties van het beroemde koppel: „Ze hebben wat afgezien. Ik heb me nooit opgedrongen, maar Piet wilde het, hè. Tegenover een vrouw durft een man te zeggen hoe hij zich voelt. Ik ben 25 keer met Piet naar Amerika geweest. We hebben een scho ne tijd gehad, zunne. En er werd gere den. Wij hebben nog een foto, dat Jan en Piet tegen elkaar hangen. Ze waren leeg, konden niets meer. Hun armen vielen slap langs hun lichaam." De directeur van het theehuisje komt Van Kempen begroeten. Piet zegt: „Weet ge wie dat is?" wijzend op Pijnenburg. „Ik zal het je zeggen, het is De Pijn." De directeur kijkt ver rast op en roept geestdriftig: „Zijt gij pichnambour Pichnambour. Dat gilden de Parijze- naars vroeger van de tribune, wanneer de „kanonbal" uit Tilburg tot nieuwe explosies kwam. BRUSSEL „Kanonbal" Jan Pijnenburg achter het buffet van een smalle, naar frituur geurende automatiek aan de Heuvel in Tilburg zegt: „Ah, bende doar?" Hij trekt zijn witte jas uit, steekt een volle doos sigaren bij zich en vraagt: „Woar stoat oew' wagen?" Twee minuten later zijn we op weg naar Brussel. Ter gelegenheid van de eerste na-oorlogse zesdaagse in Nederland willen wij Pijnenburg (61) in contact bren gen met zijn vroegere koppelgenoot Piet van Kempen (68), die al vijfenveertig jaar in België woont. Piet is ook gevraagd door de televisie, maar hij heeft geantwoord: „Daar begin ik niet aan. De bedoeling is natuurlijk dat ik recla me maak voor die zesdaagse in Nederland. Maar dat is geen zesdaagse. O ja, ik wil het wel doen, maar dan moeten ze me duizend gulden geven. Die dui zend gulden heb ik zelf niet nodig. Die geef ik aan de armen". De televisie zag er van af. Jan en Piet vinden het leuk elkaar te ontmoeten, maar ge moet niet denken, dat ze veel interesse tonen voor het spektakel, dat maandag in Amsterdam van start gaat. Jan Pijnenburg korte gedrongen gestalte, een huidskleur die zijn goesting voor cognac niet verloochent en venijnige ogen achter brille- glazen begint erover te praten zodra we Tilburg achter ons laten. Zijn toon is smalend, maar dat zegt nog niets, want hij is nog steeds een fel manneke, dat zijn temperament slechts met de grootste moeite beheerst. De reis naar de Belgische hoofdstad bijvoorbeeld gaat hem niet snel ge noeg. Hij vindt, dat we te laat demar reren, dat we geen gebruik maken van de open gaatjes, die het drukke ver keer soms verschaft. In Mechelen ko men we compleet vast te zitten bij een opgebroken weg. Dat is Jan te veel. Met een wild gebaar stapt hij uit en loopt nerveus langs de file auto's, als of hij de sprint wil aantrekken van een vermoeid rennersveld. Hij schreeuwt, dat we sneller moeten vol gen, dat we d'r op en d'r over moeten, omdat we anders achterop raken. Er is kennelijk nog een andere re den. Hij wil voorkomen, dat we het rendez-vous aan de Boulevard Anspach mislopen, dat hij met Piet niet kan praten over dat glorieuze verleden, waarin volgens beide heren nog echt gefietst werd. Wat is de reden geweest, dat Piet van Kempen eertijds in Jan Pijnen burg de ideale koppelgenoot zag? Piet arriveert in een zilvergrijze Ferrari. Hij ziet er opvallend jong uit, gaat perfect gekleed en levert ook met zijn kostbare ringen het bewijs, dat hij in goeden doen is. Piet bouwt torenhoge flatgebouwen en villa's in Brussel en ver daarbuiten, zij het onder een andere naam. Voor de ontwerpen en de betonberekeningen heeft hij respectievelijk een architect en een ingenieur in dienst. „In Olland zou ik niet mogen bou wen, verstoat ge? In België goat da allemaal veul makkelijker." Ondanks zijn Vlaams accent is nog duidelijk te horen, dat hij in Den Haag geboren Is. De erelijst van de koning der zes daagsen vermeldt tweeënzestig over winningen in Europa en Amerika. Piet van Kempen is daar met recht trots op en voorziet daarom de jeugdfoto op de achterzijde van de erelijst van zijn handtekening, zoals hij dat vroeger met veel minder zorgvuldigheid hon derden keren heeft gedaan. Pietje, de echtgenote van „the blue train", zoals Piet in Amerika werd genoemd, is ook ln ons gezelschap. Mooie Fietje is 65 Jaar oud, maar nog even behaagziek als een meisje van twintig. Bovendien weet zij alles van de wielersport, waarover zij spreekt ln het technisch idioom en met de handgebaren van een vedette. Voortdurend kletst zij haar handen langs elkaar om aan te tonen, hoe Piet vroeger van boven uit de piste naar beneden dook. Haar be wondering voor „de coureur met de grote macht" steekt zij niet onder stoelen of banken. De begroeting. Beide mannen slaan elkaar uitbundig op de schouders. Na de gebruikelijke informaties gluurt het verleden om de hoek van de deur, treedt binnen en neemt een paar minu ten volledig bezit van het gesprek. Piet: ,,Weet ge nog, Jan, in Dort mund? We reden ze allemaal zo kapot, dat ze op de piste vielen. Toen kwam Schwarze, den directeur naar ons toe en hij zei: „Jongens schei er mee uit, ik heb geen coureur meer over." Jan: „We hebben ook wel een com bine gemaakt, maar soms reden we toch tegen elkaar." Piet: „Ze praten tegenwoordig over Peter Post. Post, zoals die nu rijdt, daar hadden we er vroeger honderd van. Daarom begrijp ik niet, dat die man zo'n verbeelding moet hebben. Heb je gezien hoe h(j loopt, Jan? Jan: „Wij waren het beste koppel ter wereld. Wij verstonden elkaar in het rijden. Ik hoor je nog zeggen: „Jan, ga eruit. En dan ging ik eruit. De eerste keer, dat ik met Piet den zesdaagse reed vertoonde ik veel te veel macht. Dat was niet nodig. Ik hou van zesdaagsen, maar de zes daagsen die nu verreden worden zijn geen zesdaagsen meer." Het is een beetje pijnlijk, dat deze oude rotten ten aanzien van het spek takel in Amsterdam zulke bittere ge luiden laten horen. Het moet allemaal nog beginnen, maar de kampioenen hebben er geen hoge verwachtingen van. „Meneer, tegenwoordig rijden ze een uur per dag. Het is een circus gewor den. Maar als ik een goochelaar zie, dan weet ik, dat ik belazerd wordt. Maar dat wil ik niet op een zesdaagse. Weet U, als wij een zesdaagse reden, dan wogen we aan het begin 82 kilo. Aan het einde wogen we 77 kilo. Te genwoordig is het net andersom. Het is een zesdaagse a la carte geworden. Op drie uur 's middags een sprintje, gevolgd door een jachie van een half uur. Dan slapen tot acht uur. Om ne gen uur een sprintje en om tien uur een jachie. Dan gebeurt het soms, dat de grote jongens van de baan gaan en plaats maken voor de zesdaagse van de amateurs. Verder zitten er nog attracties tussen. Vroeger moest je op de piste blijven rijden, ook als de wedstrijd geneutra liseerd was. Je mocht niet op de vlak ke rand. Ze strooiden er zand op of zetten er stoelen op. De Duitsers zeggen „Niet op de Teppische rijden". Wij spraken altijd van de loopplank. Wij zaten soms te huilen op onze fietsen van de pijn. Als wij rust hadden, hiel den we ijszakken tussen onze benen of we legden er een biefstuk op. Dat hoe ven ze nou niet meer te doen. Er wordt ook niet meer zes, zeven uur gejaagd, zoals wij dat deden. En dan kon je daarna ons truitje uitwringen. Je moet zien, hoe tegenwoordig het aflossen gebeurt. Op het moment, dat de aflosser de baan in komt, krijgt hij toevallig een lekke band. In plaats dat de ander door gaat, nee, het hele kop pel van de baan." Piet: „Ik ben laatst nog in Antwer pen naar de zesdaagse geweest. Toen is me opgevallen, dat de mensen niet meer rechtstaan. Verstoat u me Ze zijn niet meer verbijsterd door het machtsvertoon. Vroeger namen de mensen eten mee naar de baan en ze bleven de hele nacht zitten. Dat kwam ook, doordat er in die tijd renners wa ren, die tot de verbeelding spraken. Die zijn er niet meer. Pijnenburg-Van Kempen was een begrip en dat is het nog." Jan: „Vroeger gaven wij op met de mond, maar we deden het niet. Zelfs als we allebei dood zaten gingen we door. Dat hing ook af van de soigneur. De beste soigneur was Viël, een gewel denaar. Als ik in de cabine kwam, zei hij: „Jan, gij bent de beste." En als Piet in de cabine kwam, zei hij: „Piet Piet van Kempen (links) begroet oud- strijdmakker Jan Pijnenburg met een joviale schouderklop. gij bent de beste." De soigneurs ston den langs de baan om aanwijzingen te geven. Ze vochten met elkaar. We heb ben het een keer meegemaakt, nietwaar Piet, dat Viël riep: „D'r is een tele gram gekomen van la reine d'Hollan- de. Ze wenst je veel geluk." D'r was natuurlijk helemaal geen telegram, maar je kreeg er nieuwe energie door. Als ik kapot zat nam ik ook wel cog nac. Ik dronk een fles per avond. Ik ben wel eens half dronken op de baan gekomen, maar dat gaf niet. Ik reed!" We gaan een stukje eten. Onze aan wezigheid wordt langzamerhand niet belangrijk meer. Jan en Piet zetten de klok dertig jaar terug. Dat is de reden waarom zij in de tegenwoordige tijd spreken. Fietje, die nu intensief aan het gesprek deelneemt en volgens Jan verschrikkelijk jaloers was op de vrou welijke aanhang van grote Piet, zegt: „Ze waren dubbel gezond, die jongens. Ze aten goed hè en ach ja, die vita- De gesprekken worden luider. De 6- daagse-koning beschouwt Jan kennelijk nog steeds als de leerling, die hij als koppelgenoot verkoos toen hij zelf na een glanzende carrière bezig was aan tempo te verliezen. Jan: „Piet verloor aan tempo, niet aan macht. Ge kon nooit zien, dat hij veel afzag. Hij zat in het zadel als ge beeldhouwd marmer. Hij ging nooit op zijn pedalen staan. Als hij kapot zat, drukte hij zijn hoofd dieper in zijn nek. Dat was het enige. Alleen wij za gen het. Vroeger waren het natuurmen sen. vechters. Als ze me wilden afhou den dan vergaten ze het gat te dichten. Dan was ik er al lang doorheen. In Duitsland reed ik volgens publiek niet als ik niet mijn rug kromde als een kat..." Fietje: „Het waren goede vrienden. Zij hebben nooit een woordje gekib beld." Jan: „Ik zocht altijd de kortste weg. Piet kwam altijd van boven." Piet: „Tegenwoordig hebben ze geen dikke polsen meer en dikke knieën." Piet: „Het is een kwestie van karak ter. Ik heb 16 paarde, waarmee ik op de courses kom. Een klein paardje kan winnen, omdat het karakter heeft. Verstoat u? Tegenwoordig zijn er geen baanrenners meer." Jan: „Ik zei soms: Allez, courage Piet. Ze kunnen niet meer op hun velo blijven zitten." Om kwart voor twaalf rijden wij Pij nenburg terug naar huis Jan zit stil naast ons en zegt: „Piet heeft het goed gedaan. Piet heeft altijd veel geld verdiend. Hij was een renner van klas se. Hij was net zo nerveus als ik, maar hij beheerte zich zich. Ik kon dat niet en nog niet. Aan mij was het duidelijk te zien PARIJS De vergadering, die de zakelijke leiders van de extra-sportieve mer ken in Parijs hebben gehouden over de landenformule in de Tour de France van het komende jaar, heeft de conflictsituatie tussen de Tourorganisatoren en de merkenteams alleen maar verscherpt. De vertegenwoordigers van de veertien merken uit Frankrijk, België, Spanje en Nederland Italië was niet vertegen woordigd spraken zich, met uitzondering van de Nederlandse stichting Tele vizier/Batavus, zeer scherp uit tegen het plan van de organisatoren, Felix Levt- tan en Jacques Goddet, om volgend jaar de Tour met een landenformule te laten rijden en niet pas in 1969, zoals de afspraak was. Televizier/Batavus weigerde later in de vergadering, die werd geleid door de Belg Staels, een verklaring te onderte kenen, waarin de aanwezige extra-spor tieve merken zich uitspreken tegen de landenformule in de Tour en tevens wei geren renners af te staan voor deze wedstrijd. De vertegenwoordiger van Televizier/ Batavus legde toen een verklarng af. die bij de andere aanwezigen nogal wat opschudding veroorzaakte: „Het bestuur van de Stichting Nationaal Sportfonds Televizier/Batavus stelt zich op het standpunt, dat t.a.v. de nieuwe formule voor de Tour de France een oplossing bereikt, dient te worden in het belang van de wielersport, de ren ners en de sponsors. Televizier/Bata vus denkt in dit verband aan een Tourformule, waarbij landenteams star ten onder auspiciën van een -of meer merken van een bepaalde nationaliteit. Televizier/Batavus heeft zich vanaf het begin van haar activiteiten in de wieler sport gezien als een nationaal Aerken- team. Om deze reden heeft Televizier/ Batavus steeds uitsluitend Nederlandse renners gecontracteerd. Als overgangs oplossing is het wellicht mogelijk om in landen-merkenteams gedurende een of meer jaren 'n buitenlandse gastrenner op te nemen. Indien het in bepaalde landen niet mogelijk is een nationaal merkenteam te formeren, dan zal men kunnen overwegen enkele regionale mer kenteams te vormen. Televizier/Bata vus behoudt zich de vrijheid voor, om bij een beslissing van de vergadering, die zij niet in het belang van de wieler sport en de renners acht, een afwijzend standpunt in te nemen." Uit protest tegen de eerder genoemde verklaring, waarin de extra-sportieven zich uitspreken tegen de landenformule en tevens weigeren renners af te staan, verlieten de vertegenwoordigers van Te levizier/Batavus de vergadering voor tijdig. Na hun vertrek besloot de ver gadering een brief te schrijven aan de Tour-organisatoren. In de brief spreekt de vergadering nogmaals haar diepe te- ADELAIDE Betty Stöve en Li- dy Jansen Venneboer hebben vrijdag de tweede ronde van het dames-dubbel in het toernooi om de internationale ten niskampioenschappen van Zuid-Austra- lië in Adelaide bereikt. Zij wonnen met niet al te veel moeite van het Britse duo R. Rosser-AVox. De setstanden waren 6-1 en 6-4. leurstelling uit over het eenzijdig ver breken van de afspraak voor wat de landenformule betreft. Toch willen de extra-sportieve merken nog wel met de Tour-organisatie praten, hoewel zij er geen positief resultaat van verwachten. Wanneer een bespreking geen gunstige oplossing oplevert, dan zullen de spon sors niet aarzelen de Tour te boycotten. Door het wegblijven van de Italianen die niet onwelwillend schijnen te staan tegenover een nationale ploeg Felice Gimondi, die de Tour in 1965 won, heeft zich al bereid verklaard als kopman op te treden is het front van de extra- sportieven nog meer gespleten. De spon sors van bepaalde merken zullen het waarschijnlijk nog moeilijker krijgen, omdat Jacques Anquetil en Raymond Poulidor, twee grote trekpleisters in het Tour-gebeuren, verklaard hebben vol gend jaar graag te willen starten. In de contracten van de meeste renners is weliswaar een bepaling opgenomen dat zij dienen te rijden in de wedstrijden, die door hun bazen worden aangegeven, doch er schijnt een mogelijkheid te zijn om hier onderuit te komen. Het komt er dus op neer dat de ex tra-sportieve merken nu niet alleen in conflict zijn met de Tour-organisatie, maar binnenkort mogelijk ook met hun eigen toprenners. APELDOORN De R.N.V.B. heeft alle voor zaterdag op het programma staande voetbalwedstryden van de zaterdag-amateurcompetitie in verband met de gesteldheid van de terreinen af gelast. Ook de afdelingen van de Ko ninklijke Nederlandse Voetbal Bond hebben voor zaterdag deze maatregel genomen. LIVERPOOL Gordon Milne, we gens een dijbeenblessure niet opgeno men in de Liverpool-formatie, die woensdag met 5-1 van Ajax verloor, zal woensdag a.s. in de tweede wedstrijd tussen beide ploegen voor Liverpool kunnen spelen. Een medisch onderzoek heeft uitgewe zen, dat de verwonding genezen is. Vandaag zal Milne deel uitmaken van het elftal, dat in de league-competitie uitkomt tegen Manchester United. De ploeg is verder gelijk aan die, welke in het Olympisch Stadion in het veld kwam. DEN HAAG De cijfers van sport- toto nr. 22 van het afgelopen weekein de luiden: Aantal deelnemers: 657.151; bruto in leg: f914.319,60; prijzenbedrag: f 301.725 le prijs: f 165.948,75 aantal meldingen 102 (1 met 2 kol.), per kolom f 1.611,15; 2e prijs: f 19.517,50, aantal meldingen 2100 45 met 2, 6 met 3 en 2 met 4 kol.) per kolom f 41.80; 3e prijs: f 45.258,75 wordt niet uitgekeerd, maar toegevoegd aan de 3e prijs van sporttoto nr. 23. AMERSFOORT Het belangrijkste alle spelsoorten is, en de Rotterdam) feit op de derde dag van het Europees kampioenschap pentathlon kwam niet uit een der talrijke gespeelde partijen naar voren; het was het bericht dat Ti- ni Wijnen, die deel uitmaakte van de Nederlandse A-ploeg, plotseling in het ziekenhuis moest worden opgenomen. Wijnen klaagde over ernstige pijnen in de borst en had veel moeite met het lopen. Onmiddellijk na zijn opneming in het ziekenhuis is een eiektro-cardiogram gemaakt, waardoor de vrees, dat de Os- senaar een lichte hartinfarct had, ver dween. Wijnen zal enkele dagen ter observa tie in het ziekenhuis te Amersfoort blij ven en daarna worden overgebracht naar het ziekenhuis in Oss. Hij zal in elk geval enkele weken rust moeten houden. Zijn plaats in de A-ploeg zal worden ingenomen door Bart van Nij- natten, zodat de oorspronkelijke uitsla gen van de wedstrijden van Nederland A kunnen worden gehandhaafd. 's Middags verscheen de B-formatie van onze zuiderburen tegen Frankrijk ten strijdtonele. Noemenswaardige re sultaten kwamen uit dit treffen niet te voorschijn. Beide landen wonnen ieder twee partijen. Het beslissende duel werd gisteravond pas laat gespeeld. Hoewel librist Vandijck tegen de Frans man Lachambre.ln twee beurten finish te, kwam laatstgenoemde, die in het in dividuele klassement libre op de laatste plaats staat, een heel stuk beter voor de dag dan tevoren. Jean Marty, onbetwist favoriet bandstoten in dit kampioenschap stond de Belg Vanbarel aanvankelijk 'n kleine voorsprong toe, maar de tengere Fransman zegevierde tenslotte in 25 beurten. In de ontmoeting tussen België A en Nederland B had vooral de bandstoot- partij tussen de 21-jarige coming man Ludo Dieles, die nu reeds ereklasser in RHENEN De teams van RHC gaan een moeilijke competitiedag tege moet. Allereerst ontmoeten de dames in de Utrechtse Jaarbeurshal het team van W.W.V. uit Kerk-Avezaath. De Grebbestadbewoonsters zijn tot nog toe ongeslagen en lijken recht op de titel af te stevenen. De grootste concurrent is W.W.V., dat nu beslist moet winnen om nog een kans op de bovenste plaats te behouden. Als de RHC-dames rustig spelen en het hoofd koel houden zullen zij met een zege huiswaarts keren. Het herenteam krijgt het veel moei- VEENENDAAL Door de Sinter klaasviering werden er maandagavond geen wedstrijden in het district Veenen- daal gespeeld. Dinsdag kon de goedhei ligman echter weinig invloed meer uit oefenen en in de klasse C 4, Poule 2, had onder meer de wedstrijd BW 3- Kunstmin 5 plaats. De winst ging naar de Veenendalers. Achtereenvolgens kwa men A. van Dijk (tegen De Jong), E. van Asselt (tegen Amers) en P. de Jong (tegen Amers) tot een zege. Doordat Van de Kaa zijn partij van Amers ver loor kwam de eindstand op 7-2. Woensdag speelde De Morgenster ln Eist tegen Kunstmin 3. De Elstenaren moesten net een overwinning hun neus voorbij laten gaan; het was het extra punt voor Kunstmin, dat hen van de ze ge afhield. Van Dam en Slok van Mor genster kwamen tegen resp. Klepper en Ophey tot een overwinning. Daarna waren het Kosters en Silfhout, die te gen resp. Godschalk en Buys de door de teamgenoten opgebouwde voorsprong teniet deden. De eindstand werd 4-5. Eveneens woensdagavond kwam het Roode Hert uit Amerongen tegen De Zwaan uit. De Amerongers konden de buit in eigene huis houden. Achtereen volgens wonnen Zwart, De Bree en La- mers hun partij, terwijl Van Vulpen door verlies de tegenpartij een te grote desillusie bespaarde. Donderdag kwamen Sportlust 2 en Driehoek 3 tegen elkaar uit. De Eiste- naren moesten in de Rhenenaren hun meerderen erkennen en verloren met 7-2. Voor Driehoek waren het resp. G., J. H. en E. G. Opperman, die hun partij wonnen. Voor Sportlust redde W. Bergeyek door een winnende partij de eer. Morgenster 2 vertrok donderdag naar Excelsior 5 en kon het tegen het Leersumse team niet bolwerken. Het verloor met 6-3. Voor de punten voor Eist zorgden Soomer door winst en Van de Klift remise. Tot slot kwam het tweede van Drie hoek in Rhenen uit 'tegen het vierde van Excelsior. Net zoals het derde team kon het tweede ook een 7-2 overwinning bewerkstelligen. H. Lodder, A. van Yer- sel en W. Verwoerd wonnen hun partij, K. Lodder moest in de Excelsior-man zijn meerdere erkennen. lijker, want er moeten twee zware wed strijden worden gespeeld en wel tegen Attila 3, dat de derde plaats bezet en tegen Oranje, dat met RHC de eerste en tweede plaats deelt. Attila is een wisselvallige ploeg, die de ene week veel beter speelt dan de andere. Als RHC goed verdedigt en zijn break-out-speler op het juiste mo ment weet te benutten, dan kan de ze ge de Rhenenaren niet ontgaan. Een uur later moeten de heren alweer aan treden tegen het Utrechtse Oranje. Een beslissende factor kan zijn, dat de eerste wedstrijd al een heleboel van de krachten van RHC heeft gevergd, omdat de verdediging van Oranje zich door break-outs niet laat verrassen, is een voorspelling in deze een hachelijke zaak. Als RHC zijn cirkel spelen goed weet te benutten en dit afwisselt door snelle' acties van zijn afstandsschutters, dan zijn de Grebbestadbewoners zeker niet kansloos. Aan spanning zal het niet ontbreken, want de winnaar zal de bovenste plaats bezetten. De rneisjesadspiranten spelen tegen Sport Vereent en zullen wel met een kleine nederlaag genoegen moeten ne men. Het tweede herenteam zal verlies te gen Attila 5 bijna niet kunnen ont gaan, terwijl de heren junioren tegen Oranje zullen bewijzen, dat zij ondanks het eerste seizoen iets in hun mars hebben. De jongens-adspiranten ontmoeten de jongens van Oranje. Zij zullen onge twijfeld met een zege de terugreis aan vaarden. Programma voor zondag 11 decem ber: Heren: RHC 1 - Attila 3: RHC 1 - Oranje 1; RHC 2 - Attila 5. Heren junioren: RHC - Oranje. Jongens adspiranten: RHC - Oranje. Dames: WWV - RHC. Meisjes adspiranten: RHC - Sport Vereent. Bert Teegelaar de aandacht. Teegela.. die gedurende 18 beurten met ruim ver schil voorstond, had geen antwoord op de respectabele serie van 73 carambo les, die de Belg hierna produceerde. Dieles maakte de partij in zes beurten uit. Teegelaar kwam u«re verder dan 122 caramboles. Jacobs haalde in vijf beurten de eind streep, waarbij hij een prachtige serie van 435 caramboles maakte. Tegenstan der Van den Branden bleef op 147 ca ramboles staan. Beekman en Van Leur verloren resp. van Verwest en Schrau- wen (121-400 en 101-300). De uitslag werd 6-2 in het voordeel van de Belgen. Een eventuele winst in de vijfde partij van Henny de Ruyter op Jansen (drie banden), die eveneens gisteravond laat gespeeld werd, kon de Belgen de over winning niet meer ontnemen. AMERSFOORT De Nederlandse kampioen Hans Vultink uit Aalten en Joop Roodenburg uit Voorhout zullen ons land vertegenwoordigen in het Eu ropese kampioenschap anker kader 47/1, dat van 5 tot en met 8 januari in het Noordfranse plaatsje Marc-en-Baroeul wordt gehouden. De overige deelnemers zijn de Fransen Jean Marty (titelhou der) en Marcel Hibon, de Spanjaard José Galvez, de Belg Tonny Schrau- wen, de Duitser Siegfried Spielmann en de Oostenrijker Heinrlch Weingartner. AMSTERDAM De wielerliefhebbers joar et beutien in egoan bint. Wie hoap behoeven woensdagavond geen probleem te hebben over het naar de RAI gaan voor de Amsterdamse zesdaagse of thuis blijven om op de televisie Liverpool Ajax te zien. Kurt Vyth, de organisator van de zesdaagse, heeft het hun nl. ge makkelijk gemeakt. De Amsterdamse fabrikant heeft 40 monitors laten instal leren, waarop de belangrijke wedstrijd in Liverpool gevolgd kan worden. Ook op de andere avonden heeft het voetbal een grote plaats in de zesdaag se gekregen. Dinsdagavond ontvangt de heer Vyth de eerste elftallen van DWS en Feyenoord, terwijl dan tevens pen extra premie-wedstrijd wordt gereden ten behoeve van het in financiële nood verkerende De Volewijckers. Donderdagavond zullen de bezoekers van de zesdaagse hoogstwaarschijnlijk Ajax kunnen huldigen. De heer Vyth heeft de Nederlandse kampioenen, die dan net uit Engeland terug zijn, voor deze avond uitgenodigd. Deze avond is er opnieuw een extra-premie-wedstrijd voor De Volewijckers. AMSTERDAM Piet de Wit, wereld kampioen stayeren 1966, zal deelnemen aan de zesdaagse van Amsterdam, die van 12 tot en met 18 december in het RAI-gebouw wordt gehouden. De 20-ja- rige coureur uit Wormer zal zijn kun nen in de „Zesdaagse van de Toekomst" tonen. Verder is voor 13 december het eer ste elftal van Feyenoord uitgenodigd om de wedstrijden bij te wonen. HVC heeft zich zondag jl. in de thuis wedstrijd tegen Excelsior weliswaar van de beide punten verzekerd, maar overtuigend was het herstel van de Amersfoortse ploeg na de daaraan voorafgaande slechte resultaten geens zins. Zondag moeten de Amersfoorters op bezoek in Hilversum bij de club van die naam en daar zullen zy moeten tonen, dat ze nog altyd serieuze gega digden voor een positie bij de eerste drie zijn. Gemakkelijk krijgen ze het er zeker niet. Wageningen krijgt aan evenmin een gemakkelijke Helmondia tegenstan- VEENENDAAL De belangrijkste wedstrijd van morgen is Veenendaal - Candia '66. Met goed weer zullen vele Rhenenaren en Veenendalers de weg naar het sportcomplex De Salamander wel weten te vinden, net zoals in de eerste wedstrijd, te Rhenen gespeeld met een zege voor de geelblauwen, ve len het Candia-terrein vonden. Verder speelt DVSA thuis tegen EMS; de allereerste competitiestri jd speelden de Amerongers in Bunnik te gen deze ploeg en toen deelde men de punten. In de afdeling Utrecht zal Scherpen- zeel het wel bolwerken tegen het zwak ke St. Maarten. In Eist zal de streek- derby Oranje Wit - RK Unitas uitge vochten worden. Veenendaal - Candia '66. Hoe beter men elkaar kent, des te feller de strijd. Zo was het ook in de te Rhenen ge speelde wedstrijd. Na een voorsprong van Candia, was het tenslotte toch Vee nendaal. dat met de eer ging strijken. Candia heeft in de eerste helft van de competitie enkele gevoelige klappen moeten incasseren, maar heeft zich zo te zien toch hersteld. Morgen zal door 22 voetbalenthousiasten heel wat ener gie aangesproken worden. Wat betreft krachten is Veenendaal sterker en ook door het voordeel van eigen veld zal de zege wel naar Veenendaal gaan. Een grote overwinning zal het o.i. echter niet worden. Veenendaal 914; Candia '66 119. DVSA zal op De Burgwal gastheer zijn van EMS. EMS volgt de koplopers goed en zal dat door een zege in Ame rongen stellig willen blijven doen. Aan DVSA de taak dat te voorkomen, waar mee tegelijkertijd een verlaten van de onderste regionen bewerkstelligd zou kunnen worden. EMS 10—11; DVSA 10—5. In Eist zullen Oranje Wit en Unitas elkaar de punten betwisten. De eerste ontmoeting van de streekgenoten ein digde in een 13-zege voor Oranje Wit. Unitas zit momenteel zogezegd in de „vernieling", maar zal morgen alles in het werk stellen dat ongedaan te ma ken. Oranje-Wit 10—8; Unitas 94. St. Maarten verloor op eigen veld met 13 van Scherpenzeel en zal het morgen ook wel niet verder weten te brengen dan een nederlaag. Scherpenzeel 911; St. Maarten 94. der en zal veel moeite hebben zich de Brabanders van het lijf te houden. Toch moet het mogelijk zijn de kans op een eervolle eindklassering te behou den. Voor koploper Roda JC lijken tegen EDO de papieren vrij gunstig te liggen. FC VVV krijgt het waarschijnlijk in Zaandam tegen ZFC, dat ook nog lang niet kansloos is, veel moeilijker. Haarlem, dat er relatief nog steeds het beste voor staat, laat Veendam vermoedelijk zonder punten naar het noorden des lands terugkeren en For- tuna VI. gaat in Rotterdam tegen Ex celsior een moeilijke wedstrijd tege moet. Limburgia zal met Tubantia vrijwel geen moeite hebben. De wedstrijd tus sen de provinciegenoten De Baronie en Wilhelmina biedt grote mogelijkheden op een puntenverdeling, evenals Her mes DVS-Heerenveen. Zwolse Boys zal het waarschijnlijk laten afweten tegen SC Gooiland. Voor AGOVV tenslotte lij ken de vooruitzichten in de uitwedstrijd tegen NOAD ook weinig gunstig. Eredivisie Koploper Ajax gaat een bezoek bren gen aan ADO. In die wedstrijd zullen de Amsterdammers uitkomen met de aanvalslinie van het tweede elftal, maar we verwachten desondanks ten minste een gelijk spel voor de koplo pers. Feyenoord zal in de derby tegen Xer xes waarschijnlijk de volle buit ver overen en Sparta moet TelStar aan de verkeerde kant van de score kunnen laten. Voor Elinkwijk lijkt in de thuiswed strijd tegen Go Ahead de kans op ver overing van een of beide punten onmo gelijk, terwijl tussen NAC en DOS wel eens een compromis zou kunnen wor den gesloten. Bij FC Twente-Willem II blijft o.i. de winst bij de thuisclub, terwijl DWS- PSV en MVV-Sittardia grote mogelijk heden op een puntenverdeling bieden.

De Vallei | 1966 | | pagina 7