Lijsterberg en Tollekamp vergen hoge uitgaven Echtpaar Meijer won de RMC-hoofdprijs De nieuwe duivenbus kost bijna 60 mille Betuwe draagt 25.000 gulden bij A UTO UIT DE BOCHT Niets gemerkt van botsing RHENEN HEEFT SLUITENDE BEGROTING Ons Genoegen Renswoude gaf goede uitvoering Belangrijk besluit voor duivenhouders van Betuwe en Vallei-streek Mooi succes voor jonge muzikant uit Renswoude BELASTINGEN TOERISME WOONEENHEDEN Oplegger Terugbetaling A.R. Veenendaal zet Bieslietnel nummer één MAANDAG 12 DECEMBER RHENEN Burgemeester en wet houders hebben de gemeentebegroting voor 1967 aan de raad toegezonden ter bestudering. Het ligt in de bedoeling de raadsvergadering, waarin dit lijvige fi nanciële stuk aan de orde zal komen, te houden omstreeks half januari. De inde ling van de begroting is drastisch gewij zigd om een grotere leesbaarheid te verkrijgen. In voorgaande jaren werd gewerkt met een zogenaamde verkorte begroting met een afzonderlijke memo rie van toelichting. Thans zijn beide «tukken in één band verenigd. Tegenover deze redactionele verbete ring staat echter, dat de financiële uit komst ten opzichte van de oorspronke lijke begroting 1966 aanzienlijk slechter is. Laatstgenoemde dienst sloot met een post onvoorziene uitgaven van rond 63.000. De begroting voor 1967 kon sluitend worden gemaakt met een post voor onvoorziene uitgaven van slechts 15.812,08. Dit bedrag zal nog moeten worden verlaagd met de geraamde ka- pitaalslasten ad 4432, zijnde een reeds verstrekt krediet voor de verbetering van de waterafvoer van de gemeente lijke landerijen in de Achterbergse Meent, zodat voor onvoorziene uitgaven daarna nog een bedrag van 11.380,08 overblijft. B. en W. achten dit bedrag onvoldoende als sluitpost voor een be groting waar nog een heel jaar mee gewerkt zal moeten worden en zij menen dan ook niet te kunnen spreken van een reëel sluitende begroting. De ontvangstramingen zijn in de be groting reeds zo hoog mogelijk opge voerd. zodat hierin geen ruimte meer zit. De uitgaven zijn voor zover het de zogenaamde niet-verplichte uitgaven betreft slechts geraamd tot de uiterst noodzakelijke bedragen. Voor de kosten, voortvloeiende uit de algemene bijstands wet, is uitgegaan van het aantal per sonen, dat momenteel een uitkering ge niet of in een tehuis of inrichting wordt verzorgd. Ten aanzien van het bejaar dencentrum „De Tollekamp" is reke ning gehouden met het verwachte aan tal te plaatsen personen dat bijstand zal ontvangen. Voor de verpleegprijzen van de tehuizen en inrichtingen z(jn de tarie ven aangehouden, welke thans bekend zijn. Het is daarom zeker niet uitgeslo ten, dat de hiervoor geraamde bedragen in de loop van 1967 zullen moeten wor den verhoogd. Van de oorzaken, die tot het minder gunstige beeld voor 1967 hebben geleid, kunnen in grote lijnen de volgende wor den genoemd. 1. In 1966 ztfn een groot aantal kapi- taalswerken uitgevoerd of geraamd. Hiervan worden genoemd: Scholenbouw, het instructiebad „Lijsterberg", kleed gebouwen op sportvelden, het gebouw aan de Bantuinweg voor de dienst van gemeentewerken, het bejaardencentrum „De Tollekamp" en een nieuw gymnas tieklokaal. Deze objecten gaan thans in de gewone dienst naast de kapitaals- lasten ook hun kosten voor onderhoud, verlichting, verwarming en schoonhou den met zich meebrengen. 2. De personeelslasten zijn zoals over al op de arbeidsmarkt is geschied in totaal gestegen met rond 250.000. 3. De netto-kosten van sociale zorg en maatschappelijk werk zijn met een be drag van 225.000 omhoog gegaan. In dit bedrag zit alleen voor de bejaarden zorg al een stijging van rond 106.000, onder andere als gevolg van de kosten van ingebruikname van de „De Tolle kamp". 4. Het bedrag per leerling voor het ge woon lager onderwijs stijgt van 105,71 tot 131,46. De oorzaken hiervan zijn: dure oude scholen, onderbezette nieuwe scholen en een sterke stijging van lonen en sociale lasten van het schoonmaak personeel. Om tot een reëel sluitende begroting te komen is het noodzakelijk, volgens burgemeester en wethouders, het inkoni- stenpeil van de gemeente te verhogen. De enige mogelijkheid daartoe kan slechts worden gevonden in een ver hoging van de plaatselijke belastingen. Volgens het college liggen die in Rhenen nog ver beneden de daarvoor door de minister vastgestelde normen. B. en W. zijn er zich van bewust, dat voorstellen tot verhoging van de plaat selijke belastingen tot de minder aange name overheidsmaatregelen moeten wor den gerekend. Anderzijds stellen zij, dat ze een logisch gevolg zijn van de vele voorzieningen die in 1966 voor de be volking zijn getroffen. Zij stellen de raad dan ook voor over te gaan tot een geringe verhoging van: a. de wegbelas- ting met 3 van de belastbare op brengst van de gebouwde eigendommen; b. de rioolrechten met 2,50 per aan sluiting en c. de hondenbelasting met 5 per hond. Het ligt ook in het voornemen een aantal legestarieven aan te passen, even als de marktgelden. Een herziening van deze retributies vergt echter een wat langere voorbereidingstijd. Een voorstel daartoe wordt echter in de loop van 1967 ingediend. Wanneer we de gewone dienst bekij ken, dan blijkt daaruit dat in 1967 weer een massaal onderzoek van de burgerij op het programma staat op tuberculose. Hiervoor wordt een uitgaaf geraamd van 12000. Men verwacht aan bijdra gen van de deelnemers 10.500 terug. De exploitatielasten van het overdekte instructiebad „Lijsterberg" en de ver voerskosten van schoolkinderen worden geraamd op 46.273. De kapitaalslasten en overige materiële uitgaven komen op 13.991,94, zodat er in 1967 in totaal mee gemoeid is 'n bedrag van 60.264,94. Hiervan komt terug wegens gebruik RHENEN Vrijdagavond vond in de grote montagehal van Garage De Rhoter aan de Herenstraat de trekking plaats van de RMC-Sinterklaas-actie. Voorzitter A. J. Bovenschen sprak een volledig bezette hal toe en overhandigde Notaris S. J. Vleer, die de trekking verzorgde, een geschenk voor diens mede werking. Daarop trok de notaris niet minder dan 134 pnjzen, waaronder zes hoofdpryzen. De eerste prijs, een wasautomaat werd gewonnen door S. Meijer, Eikenlaan 7, Rhenen. Onder de talrijke prijswinnaars ble ken kopers te zijn uit Veenendaal, Res teren, IJzendoorn, Eist, Ochten, Ren- kum en Wageningen. Alle prijswinnaars zijn per briefkaart uitgenodigd heden avond om 7 uur in Garage De Rhoter de door hun gewonnen prijzen te ko men afhalen. Aanvankelijk lag het in de bedoeling van het bestuur van de Rhenense Mid denstands Centrale de trekking in de openlucht te doen plaats vinden. Dit zou geschieden bij het VW-informatie kantoor op het Fred. v. d. Paltshof. In verband met de slechte weersvoorspel lingen, werd 's ochtends per geluids wagen bekend gemaakt, dat de trek king zou geschieden in de hierboven ge noemde montagehal van Garage De Rhoter, hetgeen een buitengewoon ge schikte gelegenheid voor dit doel bleek te zijn. De firma Jan Drost N.V. zorg de voor muziek door middel van een geluidswagen. Ook de uitslagen konden door de vele belangstellenden vlot wor den gevolgd. De organisatie verliep uit stekend. Het werd een waardig slot van de Sinterklaasactie van de RMC, die enkele weken heeft geduurd. De trekking van de prijzen was nog maar net achter de rug of een hij gende meneer Meijer van de Eiken laan stapte bij garage De Rhoter van zijn fiets, om te informeren of hij in derdaad de gelukkige winnaar was van de hoofdprijs. „Er wonen bij mij in de buurt wel drie „Meijers", was zijn antwoord, toen de bestuursleden van de RMC hem vroegen welke Meijer hij dan wel was. Toen bleek dat de hijgende Meijer op Eikenlaan 7 thuis hoorde, werd hij rondom gefeliciteerd. „Ik kon het maar niet geloven," zei hij, „daarom ben ik meteen maar naar de stad gegaan om eens te informe ren." Mevrouw Meijer is erg gelukkig met de fraaie wascombinatie. „Die komt goed van pas," roept ze dolge lukkig uit, toen ze samen met haar man zaterdagmiddag in de showroom werd genodigd voor een plaatje. „We hadden alleen nog maar een centri fuge, geen wascombinatie. Ik heb er wel eens één kunnen krijgen van mijn man en mijn zoon, maar ik heb toen gezegd: ik doe het nog wel met de borstel." „M'n vrouw wordt ook een dagje ou der," zegt haar man, „en nu we deze prachtige machine hebben, zullen we straks wel zeggen, eigenlijk hadden we tien jaar geleden al zo'n ding moeten aanschaffen." „Maar de wasborstel gaat nu voor goed de deur uit," zegt mevrouw Meij er. Het gelukkige echtpaar heeft aan alle RMC-acties meegedaan. Ze wonnen nog nimmer een prijs. Nu had mevrouw Meijer woensdagochtend vier formulie ren ingeleverd. Ze had voor 200,- in Rhenen gekocht en ziedaar, het geluk was ditmaal met haar. „Het personeel op de meubelfabriek „De Specht" aan de Boslandweg zal maandag wel zeg gen, dat ik een helderziende ben," lacht de heer Meijer. Hij is daar als perso- neelchef werkzaam en toen hy vrij dagavond aan het opruimen was en ie mand hem aan de prijzenregen herin nerde, moet de heer Meijer gezegd hebben: die wascombinatie is wel iets voor mij! Welnu, het echtpaar Meijer heeft gewonnen. Zaterdagmiddag heb ben RMC-voorzitter en -secretaris de fraaie prijs getoond aan de heer en me vrouw Meijer, ter gelegenheid waarvan onze fotograaf de hierbij afgedrukte plaat maakte. Overige prijswinnaars: Mej. v. d. Berg, Franseweg 118, Eist (gashaard); F. Rosbag, Schouttnboom- gaard 2, Rhenen (bergmeubel); H. Hek man, Roghairweg 7, Rhenen, (gereed schapskist); G. Leemkuil, Dr Waller- straat 20, Rhenen (zaagset). Het echtpaar Meijer uit Rhenen, werd winnaar van de grote wasautomaat, die als hoofdprijs van de Sint-Nico- laasactie ter beschikking was gesteld door de Rhenense Middenstands Cen trale. R.M.C.-voorzitter J. Boven schen was de eerste, die de heer Meijer gelukwenste. door particulieren en zwemclubs een be drag van 27.550. De netto kosten van het schoolzwemmen zullen naar schat ting 32.714,94 bedragen. In de jaren 1964, 1965 en 1966 werd aan de vereniging voor vreemdelingen verkeer een tijdelijke verhoging van sub sidie toegekend van respeetieveiyk 3500, 2500 en 2500. In de begroting voor 1967 is deze verhoging niet meer ge raamd. Inmiddels heeft het VVV-bestuur al aan B. en W. te kennen gegeven, zonder deze extra subsidie niet tot een sluitende exploitatie te kunnen komen. De vereniging zal nog nadere financiële gegevens by B. en W. bezorgen. Indien daaruit blijkt, dat de hogere subsidie voor VVV onontbeerlijk is, zullen B. en W. de raad nog een ander voorstel doen toekomen. In verband met de precaire financiële toestand over de gehele linie, hebben B. en W. in de begroting voor 1967 slechts één kapitaalsuitgaaf opgenomen, dat is de aankoop van een kolkenzuiger, annex veegmachine. Deze machine is no dig, omdat er regelmatig verstoppingen optreden in de riolering. Er bestaat dringend behoefte aan. In de bedrijfs- begroting van gemeentewerken is tevens een post geraamd voor de verbetering van een vrachtauto. Maar dat is dan ook alles. B. en W. voegen er echter a'an toe, dat zodra zich nieuwe urgente of vol gens de wet verplichte kapitaalsuitga ven voordoen, zjj niet zullen aarzelen deze by afzonderlijke begrotingswijziging voor te dragen. Een en ander houdt niet in, dat alle wensen in 1986 in vervulling zyn gegaan. Naast de voortgang van de woning bouw, waarvan de financiering verze kerd is door rijksvoorschotten, hebben B. en W. nog de volgende werken in por tefeuille: a. uitbreiding speelterrein Groeneweg: b. restauratie oude gemeentehuis Markt; c. verbetering bijzondere school g.l.o. aan de Achterbergsestraatweg; d. aanleg centraal antennesysteem; e. verbetering verkeerssituatie bij Ouwe hands Dierenpark: f. verdere ontwikkeling van de kern Achterberg. Voorts heeft ook de Bantuinschool in de stad nog steeds de volle aandacht. De ze school verkeert in een zeer slechte staat. In het gebouw zijn een openbare kleuterschool en een openbare lagere school gehuisvest. In verband met de daaraan verbonden hoge kosten is ver betering van het schoolgebouw naar de mening van B. en W. niet verantwoord, doch is nieuwbouw de aangewezen weg. Dit betekent dus, dat er in de toekomst zowel een kleuterschool als een lagere school zullen moeten worden gebouwd. Voor een kleuterschool zijn momenteel onderhandelingen gaande over het ver krijgen van de nodige grond. Voor de lagere school moet een urgentie worden „losgepraat". Het is wel gebleken, dat dit langs de normale weg niet mogelijk is. Op korte termijn worden echter stap pen ondernomen om deze school door het ministerie van onderwijs als een bijzon der geval te doen aanmerken, opdat op die grond toch een urgentie kan worden verkregen. Mochten B. en W. dit plan niet kunnen realiseren, dan komen zy ten spoedigste met voorstellen door nieuwbouw. Wat de begroting voor het woningbe drijf betreft, daaromtrent lezen wy in de betreffende stukken van B. en W., dat op 1 januari 1967 bij dit bedryf in beheer zullen zijn: 127 woningwetwoningen, ge bouwd vóór 31 dec. 1945; 12 midden standswoningen, gebouwd vóór 31 dec. 1945; 919 woningwetwoningen, gebouwd na 31 dec. 1945; 6 middenstandswonin- gen, gebouwd na 31 dec. 1945: 28 sane ringswoningen; 3 woningen, gebouwd nó 31 dec. 1945; 16 woningen, gebouwd vóór 31 dec. 1945; 2 noodwoningen, gebouwd met steun van het rijk; 1 noodwoning en 9 woningen, eigendom van het grond- bedryf. In totaal betreft het hier 1123 woningen, waarvan 105 ingericht voor duplexbewoning, zodat het aantal zelfstandige wooneenheden 1228 be draagt. Verder worden geëxploiteerd: 24 garages by flatwoningen; 1 garage bij een eensgezinswoning, o.m. ten behoeve van de rijkspolitie en 5 garages aan de I Larikslaan. In totaal zijn dit 30 garages j In aanbouw en waarschijnlijk per 81 december 1966 gedeeltelijk beschikbaar, voor verhuur, Is het bejaardencentrum „De Tollekamp", omvattende 8 bejaar denwoningen en een aantal kamers, door het rijk geiykgesteld met 81 j'i woon- eenheid. Verder is een aanvang gemaakt met de bouw van 72 flatwoningen met 36 garages, deel uitmakende van een bouwstroom van 243 woningen. In voor bereiding is een plan om by de flats aan de Dr Wallerstraat nog een vrystaand blok garages te bouwen. RENSWOUDE - - De jaarlijkse uit voeringen van de muziekver. „Ons Genoegen" werden vrijdag en zaterdag in gebouw „Rehoboth" gehouden. Beide avonden werd er na de pauze een ver schillend programma gebracht. Vrijdag avond was er na de pauze een gezel lig samenzijn onder leiding van de band „De Trixons". Dit was bestemd voor de jongeren maar helaas was de zaal maar slecht bezet. Daarentegen was „Re hoboth" zaterdag tot in de hoeken ge vuld. Het programma werd geopend dooi de drumband van Ons Genoegen on der leiding van W. de Kampert met „De mars der tamboers" Hierna concerteer de Ons Genoegen onder leiding van di rigent J. A. Reijnhoudt kapelmeester van de Huzaren van Boreel en kregen een warm applaus. Jan Hoogeweg speelde begeleid door mevr. Boom op zijn tüba „Die dansende teddybeer". Ook de drie kleinste leerlingen van „Ons Genoegen" ontvingen een warm applaus. Na de pauze werd het toneel spel „Onno" door de toneelvereniging uit Veenendaal opgevoerd. De spelers bleken zeer rolvast te zijn en er werd dan ook erg genoten van dit blijspel. De dames ontvingen allen nog een boe ket bloemen uit handen van de voorzit ter. VEENENDAAL Voor de vele duivenliefhebbers in onze streek is er onlangs een belangrijk besluit genomen. Eén van de belangrijkste facetten in de duivensport is wel het verzenden van de gevleugelde diertjes naar de plaat sen van lossing. Lossingsplaatsen als Tiel, Breda of an dere plaatsen in Noord-Brabant betekenen de kortste af standen. Daar blijft het echter geenszins bij. De duiven gaan ook de grens over, naar België en vervolgens ook naar het land van De Gaulle. Het vervoer van de duizen den postduiven vergt het nodige organisatievermogen van de betrokken verenigingsbesturen. In vroeger jaren had het vervoer plaats door gehuurde vrachtwagens uit Neder land. die de duiven brachten naar de verzamelplaats in België, Essen, net over de Nederlandse grens. Vandaar werden de duiven door een speciale trein naar de ver schillende lossingsplaatsen gebracht. De laatste tijd echter gaan steeds meer kringen, organisaties die een overkoe pelende functie hebben, over tot aanschaf van zogenaam de containers, een speciaal voor het duivenvervoer ge bouwde vrachtwagen. Deze goed-geoutilleerde wagens brengen de duiven rechtstreeks naar de plaatsen van los sing. VEENENDAAL Zaterdagmiddag vierden de kinderen van het personeel van „Scheepjeswol" een gezellig Sint- Nicolaasfeest, dat in de kantine werd gehouden. De ongeveer 350 jongelui genoten van een gevarieerd program ma, waaraan vele artiesten meewerk ten. Later op de middag waren ook Sint en Piet van de partij. Zij hadden voor iedereen een cadeau meegebracht en dat completeerde dit geslaagde festijn. RENSWOUDE Vrijdagavond tussen half acht en acht uur moest een uit de richting Utrecht komende vrachtwagen met aanhanger van de G.T.W. ter hoogte van an ohar.deiuar i B. Pater afremmen voor e>ti:ele op J de weg staande „kneusjes". Een achterop rijdende personenauto ico.i nier tijdig genoeg afremmen en school onder de aanhanger. Daar de chauffeur van de vrachtwagen niets merkte, reed hij doortotdat de be- t stuurdei van een achtervolgende wa- gen hem er ter hoogte van café- restaurant „De Hof" hem er op at- tent maakte, dat er een aanrijding had plaatsgevonden. De rijkspolitie maakte proces-verbaal op. Persoon- lijkt ongelukken deden zich niet i oor. J Alleen wat blikschade aan de perso- nenwaqen. Ook de Werbo. een kring, die de verenigingen uit Veenendaal, Rhenen, Eist, Scherpenzeel en nog enkele plaatsen overkoepelt, heeft besloten tot de aankoop van een container. De container, die de Werbo op het oog heeft, zal de lieve som gelds van f 56.000 gaan kosten. Dit bedrag bij elkaar te krijgen betekent een moeilijke taak. Met de secretaris van de Veenendaalse postduivenvereniging De Luchtreiziger, tevens bestuurslid van de Werbo, de heer II. van Kooten, wonen de in de Dr. Kuyperstraat, hadden wy een gesprek over het genomen besluit. Eén van de belangrijkste punten die naar voren kwamen was, dat de kring Betuwe Combinatie graag met. de Werbo wil samenwerken en voor de aanschaf van de container meteen al een bedrag van f 25.000 beschikbaar heeft gesteld. „Overal in Nederland ls men overge gaan tot het aankopen van deze speciale duivenbussen. Dat houdt in, dat op den duur geen speciale duiventreinen van af de verzamelplaats Essen zouden gaan rijden, maar dat de duiven van de kringen, die nog niet in het bezit van containers zijn, in enkele wagons ondergebracht zullen worden, die dan gewoon bij een trein tussengekoppeld worden. Dat houdt een aantal moeilijk heden in, want telkens zullen die wei nige wagons overgekoppeld worden", aldus de heer Van Kooten. „Verder zul len de spoorwegen het komende jaar een prijsverhoging van 20 k 30 procent gaan toepassen. Het wordt dus een on houdbare, dure situatie. Daarom heeft de Werbo contact opgenomen met alle kringen, die al een duivenbus aange schaft hebben. Alle waren enthousiast over de containers en raadden het ons uitdrukkelijk aan er eveneens toe over te gaan. De veertien bij de Werbo aan gesloten verenigingen hebben een ver gadering van verenigingsbesturen be legd, waarbij elk bestuur vóór de aan koop was. Daarna kwam er een leden vergadering. Het bestuur van de „Luchtreiziger" heeft toen de zaak aan de leden voor gelegd en eerlijk gezegd hebben wij het donker ingezien. Van de leden wordt namelijk een flinke bijdrage verwacht, waarvan men een gedeelte verplicht is te betalen. Direct moet ik er aan toe voegen, dat alle leden hun bijdrage weer na enige tijd terugkrijgen. De hoofdpunten zijn namelijk zo: elk lid stort voor half december f 25,- renteloos, hetgeen na een jaar weer terugbetaald zal worden. Verder zal er bij de leden op worden aangedrongen, indieir moge lijk obligaties a f 25,- in meervoud te nemen tegen 5 pet. reente. Hoewel het merendeel van de leden vóór stemde, Een ander aspect is bijvoorbeeld, dat we met de Combinatie Nijmegen con tact opgenomen hebben. Het aantal dui ven neemt namelijk in de loop van het vliegseizoen, wanneer de afstanden groter worden, af en dan zouden de dui ven van Nijmegen en onze streek teza men in één bus naar St. Denis in Frank rijk, een afstand van ruim 400 kilome ter gebracht kunnen worden. Doordat er dan maar één bus rijdt, is het toch rendabel." Het plan van de Werbo houdt in, dat een oplegger van f 56.000 aangeschaft wordt. Enkel de oplegger betekent een voordeel, want mocht de trekker, die gehuurd wordt bij Heebring in Ede, eens defect raken, dan kan er ter plaat se een andere trekker voorgeschoven worden. Enkele voordelen van de goed uitgeruste container lichtte de heer Van Kooten toe. „Ongeveer 8400 duiven kun nen een plaatsje vinden in de aluminium boxen, die zo in de verschillende vak ken geschoven kunnen worden. Op de lossingsplaatsen wordt in de container van binnen een handle overgehaald, waarna alle duiven tegelijk de lucht in gaan. Om nog maar iets van het gro te voordeel te noemen: de container heeft ingebouwde watertanks van 300 tot 600 liter, de luchtverversing heeft zeven keer per uur plaats, geïsoleerde rolluiken beschermen de duiven tegen alle weersomstandigheden en lichtvens- ters tussen de rolluiken zorgen voor het binnenvallen van een zacht daglicht", moet men toch niet vergeten, dat de meesten gewone arbeiders zijn en dat de gevraagde steun niet zo heel gering is. Het dagelijks bestuur heeft daarom hen. die door deze bijdrage in moeilijk heden zouden kunnen komen, verzocht zich met het bestuur in verbinding te stellen. Zo liggen ongeveer de zaken". Wij vroegen secretaris Van Kooten hoe men de terugbetaling wil realise ren. „Het vervoer per duivenbus is aan- Op de foto een duivenbus, die al door verschillende kringen aangekocht is. De Werbo schaft echter een oplegger aan, waar een trekker voor geplaatst zal worden. Dat is het enige verschil. Voor het overige is de outillage van zowel oplegger als de op de foto af gebeelde vrachtwagen hetzelfde. merkelijk goedkoper en van de gelden die wij besparen, zullen de leden terug betaald worden. Hoewel ik er in het be gin een zwaar hoofd in had. is dat vol komen veranderd. Dat komt vooral ook doordat de Betuwe Combinatie, die de bedoeling had zich aan te sluiten bij de Nijmeegse Combinatie en reeds 'n jaar lang voor een bijdrage voor de Nijmeeg se container aan het sparen was, aan de Werbo-deur geklopt heeft met de mededeling, dat het met ons wilde sa- meenwerken. De bydarge, die zij levert behelst een bedrag van 25.000 gulden. 0 RENSWOUDE— De 16-jarige Jan Hoogeweg, wonende aan de Dorpsstraat no. 63 en lid van de plaatselijke mu ziekvereniging „Ons Genoegen," nam met succes deel aan het Solisten-con cours in Wageningen. Hij behaalde in de 2e afdeling een eerste prijs met een totaal van 162 punten ('t hoogst-bereik- bare aantal punten was 165). Het in strument dat de jongen bespeelde was een tuba, het stuk dat werd gespeeld heette „De dansende teddybeer." Jan Hoogeweg was een leerling van de heer J. A. Boom. ook lid van „Ons Genoe gen." VEENENDAAL Tijdens een buiten gewone ledenvergadering van de Anti Revolutionaire Partij te Veenendaal werd de kandidatenlijst voor de verkie zingen van de leden der tweede kamer vastgesteld. In grote lijnen werd daar bij het advies van het Centraal Comité opgevolgd. De. candidatuur van de heer R. L. A. Ester, door de AR Veenen daal gesteld, had in landelijk verband te weinig steun gekregen, waardoor zijn naam niet op de groslijst voorkwam. Na een langdurige stemming werd de volgende volgorde vastgesteld: 1 mr B. W. Biesheuvel; 2 dr I. A. Diepenhorst; 3 B. Rooi vink; 4 mr W. Aantjes; 5 G. A. Kieft; 6 M. W. Schakel; 7 mr W. R. v. d. Sluis; 8 drs J. Boersma; 9 dr C. Boertien; 10 J. A.-v. Bennekom. Verder werden onder meer gekandi deerd de heren J. Smallenbroek en ds A. J. Kret uit Leiden. VEENENDAAL. De uulornobi- Eist Van B. uit Ede vloog z.ondag- middag omstreeks een uur met zijn personenauto op de Nieuweweg uit de bocht. Waardoor hij deze ma noeuvre hiaakte is nog niet hele maal duidelijk geworden, maar wel staat vast dat hij alcohol had ge dronken. Even voorhij de kruising met de llolleweg schoot hij naar rechts en belandde via het trottoir, na eerst een stilstaande autobus te hebben geraakt, tegen een muurtje. Waarschijnlijk heeft hij willen uit wijken voor een tegenligger. De auto werd aan de voorzijde aan zienlijk beschadigd. De schade aan de bus Neef beperkt tot wat inge deukt plaatwerk. Van B. kwam er zelf met een lichte wond aan de hals nog goed af. De politie sleepte ie beschadigde auto zelf weg. Het on geval trok een vrij grote publieke belangstelling.

De Vallei | 1966 | | pagina 3