In toekomst 5-daagse werkweek en 6 weken vakantie Juliette Greco getrouwd Speciale radio-uitzending op kerstavond voor eenzamen C.A.O. VOOR MUSICI OP KOMST Tingel-Tangel start Literaire prijs voor An Rutgers JUWEEL BROOD Scheepvaartberiehten VANAVOND UNIA PILOOT STOPM POTTERS RECHTER TIE TEKKO TAKS TELEVISIE T.V. LANGENBERG DINSDAG 13 DECEMBER 1966 64 Hij is ervan overtuigd dat Ca- tharina maar een teken hoeft te ge ven en dan zou heel Rusland tegen de gehate keizer in opstand komen Maar Catharina wil dat teken niet geven ze wil een teken krijgen. Ze is niet bijgelovig zoals Elisabeth was geweest, ze wacht niet op een teken van boven; wat zij verwacht is de on dubbelzinnige noodsituatie die haar in de ogen van de wereld rechtvaardigt. Ze wil niet door willekeur de schuld zijn van een zaak waarvan de afloop onzeker is en waarvan het mislukken bloed en smart tengevolge zou heb ben. Ze weet dat honderden die haar als gekrenkte hulpeloze vrouw gene gen zijn, van haar afvallig zouden worden zodra ze met wapenen tegen haar eigen echtgenoot, tegen de tes tamentair aangewezen keizer te velde zou willen trekken. En ook al heeft ze deze honderden niet nodig voor haar staatsgreep, dan denkt ze toch verder dan die staatsgreep, aan haar toe komstige regering als usurpatrice, wier enige aanspraak op de troon zou kunnen bestaan in de algemene sym pathieDat zijn allemaal verstan dige overwegingen. Maar dieper zit haar instinct, de onveranderlijke structuur van haar persoonlijkheid. Catharina is geen manwijf; ze is een vrouw met een mannelijk hoofd- ldeaal, maar door en door een vrouw. Ze gedraagt zich jegens haar lot als jegens een geliefde: met hartstochte lijke, uitdagende passiviteit. Ze wil het noodlot niet dwingen, ze wil maar dat dan met alle kracht van een overdimensionale wil door het noodlot gedwongen worden. Vier dagen lang van 12 tot 16 juni blijft Catharina alleen in Pe tersburg voordat ze naar Peterhof verhuist. Er is niets bekend over wat ze in die vier dagen gedaan heeft, wie ze ontmoette, zijzelf noch één van haar samenzweerders heeft daarover de een of andere aantekening nagela ten. Het is met vrij grote zekerheid aan te nemen dat ze in die dagen het manifest heeft opgesteld dat op het moment van de staatsgreep onder het volk verbreid moest worden, en dat ze het concept daarvan op de een of andere manier aan graaf Kyril Ra- soemofsky deed toekomen, want daar zal het zich op het juiste tijdstip be vinden. Het is heel waarschijnlijk dat ze zich daarbij niet van Gregor maar van Alexej Orlow bediende, want Gregor Orlow wordt sedert enige tijd bespied door spionnen van de staats politie maar toch wel zo onhandig dat Gregor zijn oppasser, luitenant Perfilew doorziet en hem brengt waarheen hij wil wandelen. Slechts één ding is zeker: dat de oproerlingen bij hun plan rekening houden met de Deense veldtocht, met Peters afwe zigheid en met de algemene wanorde en ontevredenheid waarin hij het land zal achterlaten. O O O Maar opnieuw is het Peter die zijn noodlot op onverwachte manier ver haast. Nadat hij zo publiekelijk zijn ongelijk tegenover zijn vrouw heeft aangetoond, is er voor hem geen hou den meer aan. Het beschimpen van Catharina is op zijn eigen hoofd neer gekomen, hij heeft niet haar maar zichzelf onmogelijk gemaakt, hij merkt dat en haat haar daarom nog meer; haar bestaan, haar aanblik kan hij niet uitstaan. Hij heeft haar al uit zijn nabijheid verbannen, hij heeft haar bevolen in Peterhof te blij ven terwijl hij met zijn maïtresse verblijf houdt in Oranienbaum, om geven door zijn militairen en een staf van mooie hofdames. Zoals gewoon lijk maakt de bourgogne zijn tong los en hij belooft om, zodra hij maar een maal van zijn lastige echtgenote af is, ook alle andere huwelijken aan het hof te ontbinden en de dames toe te staan naar eigen believen nieuwe mannen te kiezen. De mooie dames, wier zedelijkheid al bedenkelijk los ser is geworden door het keizerlijke voorbeeld en het dagelijks wijngenot, horen zulke woorden graag. Maar de weg van Oranienbaum naar Peters burg is kort; wat daar 's avonds wordt gezegd, weet men de volgende ochtend hier, en de echtgenoten van de dames die zich op diverse verant woordelijke posten bevinden, ballen hun vuisten. Bij de ware geruchten voegen zich de valse. Peter heeft voor zijn Holsteinse officieren in Oranienbaum een protestantse kapel ingericht in Petersburg heet het dat de keizer zelf volgens de evange lische rite aan het Avondmaal zou hebben deelgenomen. De weg van Petersburg naar Astrakan is langer en de geruchten hebben de tijd om te groeienin Astrakan heet het dat de keizer het Russische leger aan de ko- ning van Pruisen zou hebben ver- kocht onder voorwaarde dat het niet naar Rusland zou terugkeren. En dat allemaal terwijl de senaat doende is de laatste voorbereidingen te treffen voor de afmars en de verzorging van 2 de troepen tegen Denemarken. Op 21 juni vindt er in Oranienbaum een groot feest plaats waarop ook Catharina moet verschijnen. Kort na haar aankomst stuit ze op juwelier 2 Ponzié en verzoekt hem haar Catha- rina-orde mee te nemen omdat daar- aan iets gebroken is. Ponzié ant- woordt dat de keizerin in haar eigen 2 belang deze opdracht maar liever niet moest geven, want hij is zojuist vrije (amusements)sector, waar vrijwel naar Oranienbaum gekomen om een niets is geregeld. Voor de free-lances, Catharina-orde voor juffrouw Woront- die wel eens meewerken aan NTS- en •zow af te leveren, en de keizer zou 2 NRU-uitzendingen, bestaat een soort het stellig als provocatie opvatten, 2 regeling, maar ernstig is het gesteld als de keizerin het de moeite niet zou met bijvoorbeeld de zwarte bemidde- vlnden op deze dag haar orde te dra- ling van ambulante musici en artiesten, gen. 2 De wettelijke bepalingen worden gran- Alleen leden van de keizerlijke fa- 2 dioos ontdoken. De musici durven vaak milie mogen de orde van de heilige 2 niet op hun rechten te staan, bijvoor - Catharina dragen. Het is volkomen beeld bij de uitbetaling van vakantieda- duidelijk dat de keizer met het verle- gen, omdat zij vrezen niet te worden nen van die orde aan zijn geliefde 2 geëngageerd. De ABK denkt in dit ver haar ophanden zijnde opneming in 2 band aan een wettelijke regeling, waar de keizerlijke familie dat hij daar- 2 bij bijvoorbeeld bij elke overeenkomst mee zijn spoedig huwelijk met juf- vakantiebonnen moeten worden ver- frouw Worontzow wil aankondigen. strekt. Catharina verdraagt dit zwijgend. 2 De ABK voert thans ook overleg over Zwijgend woont ze de feestelijkheden g een behoorlijke rechtspositieregeling bij, het manoeuvreren van een minia- ivoor de leden van de drie Nederlandse UTRECHT De eerste CAO voor musici van Nederlandse symfonieorkesten, die waarschijnlijk met ingang van 1 september 1967 van kracht wordt, garan deert de orkestmusici een vijfdaagse werkweek en zes weken vakantie per jaar. Dit heeft de heer S. Bonn, secretaris-penningmeester van de bij het NVV aan gesloten algemene bond van kunstenaars, vanochtend meegedeeld op het eerste congres van zijn bond in Utrecht. Over deze CAO is vijftien jaar onderhan deld. Over twee punten wordt nog overleg gepleegd, te weten de.overgangs bepalingen voor orkesten die reeds een betere regeling kennen en de vergoe ding voor medewerkers aan radio-uitzendingen. In de CAO, die de heer Bonn „een werkbaar stuk" noemde, zijn niet alleen de primaire arbeidsvoorwaarden geregeld, maar ook zal daarin worden opgenomen een salarisregeling en een orkest reglement. Ook voor de orkesten van de NRU, waar de ABK met 300 leden de groot ste invloed heeft, komt er waarschijn lijk een CAO ter regeling van secun daire arbeidsvoorwaarden. De salaris regeling zal aangepast blijven aan die van de ambtenaren. Meer zorgen heeft de ABK met de tuurvlootje op de vijver van het park, 2 zwijgend „met een verveeld gezicht" 2 kijkt ze toe bij de amateuruitvoering, 2 waarbij Peter in het orkest viool 2 speelt. Zwijgend ziet ze het aan hoe Peter juffrouw Worontzow persoonlijk de Catharina-orde omhangt. 2 Maar Peter kan niet tegen haar 2 zwijgen, haar verdraagzaamheid Is 2 er dan niets dat die vrouw uit haar vreselijke kalmte brengt waarmee ze hem altijd weer in het ongelijk stelt 2 Niets wat haar een woede-uitbarsting, 2 steeg bijvoorbeeld een lelijk woord ontlokt, niets dat 2 van 2 tot 6®- haar wakker schudt uit die afgrijse- °p internationaal lijke indrukwekkende passiviteit? Te-? gen de avond als hij weer gedronken 2 heeft, beveelt hij zijn adjudant Barja- tynski de keizerin te arresteren. (Wordt vervolgd) balletten, want, zo zei de heer Bonn, er bestaan bij deze balletten nog mid deleeuwse toestanden. Bij één ballet groep is het gewoonte, dat de repetitie tijden pas één dag tevoren worden vast gesteld, zodat van gezins- of vereni gingsleven niets terecht komt. Salaris regelingen bestaan er evenmin. De ABK zet nu spoed achter de zaak, vooral onder invloed van de sterke Ie- denaanwas uit de balletgroepen. Het aantal leden bij het Nationale Ballet in enkele maanden niveau heeft de AMSTERDAM Vrijdag 16 decem ber zal het cabaret Tingel Tangel de Amsterdamse première geven van zijn elfde programma getiteld: „Zotten en Wijzen bijeen, wetend meer dan wijzen alleen". Medewerkenden zijn: Marijke en Sieto Hoving, Tineke van Leer en Else Kleyenberg "(piano)»-Kostuums en versiering van Nicó Wijimerg. ABK de oprichting van een inter nationaal beroepssecretariaat voor kunst en amusement bij het internationaal verbond van vrije vakvereniging bevor derd. Het secretariaat legt thans con tacten met de radio-omroepen en ande re instellingen in diverse landen. De heer Bonn deelde ten slotte nog mede, dat het NW de ABK nog steeds jaarlijks subsidieert met een bedrag van f 25.000 k f 30.000. De bond on dervindt bij zijn activiteiten nog wel eens hinder van een gebrek aan ver trouwen, een erfenis die de inmiddels door het NVV geroyeerde Nederlandse Bond van Toonkunstenaars heeft ach tergelaten. De laatste jaren wordt de bond evenwel door een ledenaanwas overrompeld. Het zijn er thans 849 ver deeld over tien afdelingen. Nieuwe af delingen worden opgericht in Amster dam, Utrecht en Den Bosch. ADVERIENTIF en bij zware of hardnekkige verkoudheid POTTER'S CATARRH PASTILLES Alleen bij apothekers en drogisten DEN HAAG De Nederlandse schrijfster An Rutgers- Van der Loeff gaat deze week naar Wenen om daar de Oostenrijkse Staatsprijs voor jeugd literatuur in ontvangst te nemen. Haar is bericht gegeven, dat de prijs haar is toegekend voor haar boek „Mens of wolf", dat onderlinge mense lijke relaties onder oorlogsomstandighe den tot onderwerp heeft. DEN HAAG Op 1 december wa ren bij de dienst luister- enkijkgelden 2.359.004 televisietoestellen aangegeven tegen 2.333.439 op 1 november j.l. Het aantal geregistreerde radiotoestellen be droeg 1 december 2.744.687 tegen 2.726.377 op 1 november. OVER'! F NT IE UW BAKKER HEEFT T 0 PARIJS De Franse zangeres Ju liette Oreco is maandagmiddag in het Noordfranse dorp Verderonne in het huwelijk getreden met de toneelspeler Michel Piccoli. Het paar slaagde erin alle publiciteit uit de weg te gaan door aan te kondigen dat de huwelijksvol trekking later in de week zou geschie den. De zangeres gaat begin januari naar de Sowjet-Unie waar zij gedurende een maand in de voornaamse steden zal op treden. De 39-jarige Juliette heeft al een 12- jarig dochtertje uit haar eerste huwe lijk met de Franse acteur Philippe Le- maire. De b0-jarige Piccoli heeft even eens een 12-jarig dochtertje uit zijn eer ste huwelijk met Eleonore Hirt. 3376. Wederom was Piloot Storm heer en meester in 't la boratorium. De poging van de Staalhelm om, op Dra- go's stille bevel, revanche te nemen, was gelukkig mis lukt. Maar Arend nam het incident heel ernstig op. 'n Gewaarschuwd man telt voor twee, zegt het spreek woord, maar hij had zich desondanks bijna toch weer laten verschalken door die geslepen, kleine booswicht. Hierna zou hij dan ook geen enkel risico meer nemen en toen hij zich ervan had overtuigd, dat de projector richter voorlopig in het rijk der dromen verkeerde, gaf hij de weer verstard neergeknield-zittende Drago een nieuwe portie „stijfsel"! En hij deed het met vreugde! Zonder veel plichtplegingen wentelde hij daarna de Meester in zijn transparante „verpakking" opzij, om daarna snel de kast, waarin zijn verloofde stond, voor de projector te schuiven. Een gevoel van tevredenheid en verwachting vervulde Arend. Hij wist nu immers hoe hij de projector moest instellen om Sandra en zijn vrienden uit hun glazen gevangenis te bevrijden! 6. De jonge vrouw heeft haar paard achteruit gedre ven. dodelijk verschrikt volgt ze het snelle zwaardge vecht. Haar zoontje houdt zich krampachtig aan haar vast met beide armen om haar middel, hij drukt zijn ge zichtje tegen haar rug. Dan ziet de vrouw dat de rover die bemerkt heeft, dat hij rechter Tie zelf niet kan tref fen, een poging doet zijn zwaard in de hals van diens paard te steken om het buiten gevecht te stellen. Ze slaat haar hand tegen haar mond. „Heilige hemel, laat die schurk toch niet..." Intussen beschermt Tsjiao Tai de oudere man, die zo beeft, dat hij zich met beide handen aan zijn zadel moet vastklemmen. Met een brede grijns weert Tsjiao Tai de venijnige zwaardsteken van zijn twee tegenstanders af. Als ervaren zwaardvechter ziet hij wel dat het geen vaklui zijn. Vooral die vent met die lange snor geeft zich telkens bloot. Hij neemt zich voor die eerst af te maken en daarna af te rekenen met de andere. Die blijkt wat meer ervaring te hebben, want hij maakt een paar handige schijnbewegingen. Rechter Tie's tegenstander ziet in dat hij beter de be nen kan nemen. Hij wendt zijn paard om en gaat op de vlucht. De rechter is vlak achter hem, zijn zwaard scheert door de lucht maar mist de nek van de rover bij een haarbreedte. De KRO zendt op Kerstavond, zater dag 24 december, van negen uur 's avonds tot ongeveer half twee 's nachts, een radioprogramma uit dat speciaal bestemd is voor alleenstaan den. Het is een rechtstreekse uitzending vanuit de KRO-studio, waar een hon derdtal gasten aanwezig zal zijn. Van elf uur af zijn er vier priesters In het KRO-gebouw, die strikt privé, mensen in geestelijke nood en die telefonisch contact zoeken met de KRO, te woord staan. Juist de Kerstavond is voor veel alleenstaanden aanleiding tot het be gaan van wanhoopsdaden. Contact met een geestelijke kan dit soort daden voorkomen. Tot de gasten, die de Kerstavond in de KRO-studio zullen zijn, behoort een groot aantal vrienden van „Het Por taal" uit Utrecht, een katholieke instel ling voor kerk-zoekenden, onder leiding van pater J. Zilkens o.s.a. Het programma wordt geopend met een kerstconcert met werken o.a. van Purcell, Bach, Handel, Debussy, Brahms, Faure en Britten. Medewer king verlenen de sopraan Ans Philippo, de alt Marina Wemelsfelder, de tenor Anton Trommelen, de bariton Meinaard Kraak en de bas Marco Bakker. Voorts werken mee Mieke van Amerom fluit, Ada Brussen harp, Anneke Uittenbosch klavecimbel, Bouw en Jeanne Lemkes viool, Hans Neuburger altviool, Jean Decroos cello en Danielle Dechenne piano In de pauze van het concert vertelt Jan Starink een kerstverhaal. Na het concert maken de radiomedewerkers en de gasten nader kennis met elkaar. Dit samenzijn in de KRO-foyer wordt opge luisterd door een optreden van de ca baretier Jules de Corte. ADVERTENTIE Om middernacht volgt een uitzending van een Eucharistieviering in studio 1. Celebrant Is Pater H. in 't Veld. Pater J Zilkens houdt de predikatie. Een koor samengesteld uit zusters van de voorzienigheid, leerlingen van de kweekschool Cor Mariae uit Den Haag en leerlingen van het Utrechts conser vatorium, zingt samen met de aanwezi gen de „Vredesmis" en de „Wisselende gezangen voor de Kersttijd" van Henk in 't Veld. Solistische medewerking verleent de sopraan Veronica Beke. Kleine vaart. Anne Christina 12 80 no Bengazi nr Tripoli. Calchas pass. 10 Kp Palos nr Lissabon. Neutron pass. 9 Northforeland nr Londen. Ubbergen, 12 van Bruinisse nr. Sevilla. Vega, 11 te Amsterdam. Zus, pass. 10 Majorca n. Napels. Grote vaart. Aagtekerk, 12 250 n Port Sudan nr Penang. Aegis, 11 te Port of Spain. Alkmaar, 12 te Teesport. Alnitak, 12 te Karachi. Amstelhoek 10 v. Singapore n. Sanghai. Ancospray, 11 v. Rotterdam n. Londen. Aristoteles, 11 v. Hamburg n. Bremen. Banggai, 10 85 z Kreta n. Bar celona. Bengalen, 11 te Dunedin. Blitar, 10 500 nw Luderitzbaai n. Kaapstad. Cinulia, 11 te Valparaiso. Deneb., 15 te Rotterdam verw.; Dinteldijk, 12 te San Francisco. Gaasterdijk, pass. 11 Vlissin- gen n. New York. Gaasterkerk, 11 te Rotterdam. Garoet, 10 190 nw Finisterre n. Antwerpen. Goeree, 10 1000 nw Gi braltar n. Algiers. Hollandsdiep, 10 345 w Bordeaux n. Hull. Kara, 10 v. Kopen hagen n. Gotenburg. Karimun, pass. 10 Vlissingen n. Antwerpen. Kennemerland, 11 75 z Vitoria n Bahia. Kinderdijk, 11 30 z sto Domingo n Rotterdam. Kopio- nella, 10 400 w Luderitbaai n. Curasao. Koudekerk, 10 te Newcastle.. Ladon, 11 te Mackenzie. Limburg, 13 te Chalna. Mainlloyd, 10 180 ozo Socotra n. Aden. Medon, 11 v. Bonaire n. Turks Eiland. Oostkerk, 11 te Londen. Palamedes 9 te Hamburg. Parthenon, 12 te Amsterdam. Randfontein, 11 te Antwerpen. Sepia. 10 v. Suez n. Mena. Sloterkerk, 10 v. Amsterdam n. Kaapstad. Solon. 10 te Port of Spain. Utrecht 16 te Malta verw. Vitrea, 15 te Fao verw. Zaankerk, 10 250 zzw Mogadiscio q. Aden. HILVERSUM I 18.00 Country and Western Express (gr.). 18.20 Uitzending van de Volks partij voor Vrijheid en Democratie. 18.30 De Springplank: jonge artiesten met orkestbegeleiding. 19.00 Nws. 19.10 Actualiteiten. 19.30 Conciliepostbus (herh.). 19.35 Gregoriaanse zang. 19.45 Zoekend geloven: nieuwe catechismus voor volwassenen. 20.00 Stereo: Om roeporkest en solist: moderne en klass. muz. 21.10 Voordracht. 21.30 Heden daagse muz. (opn.). 21.55 Moderne ka- mermuz. (gr.). 22.00 Kunst: cultureel progr. 22.30 Nws. 22.40 Overweging. 22.45 Vijf maal Polen 1966: De dood straf op afbetaling, hoorspel. 23.25 Ste reo: gr.muz. 23.45 De Zesdaagse te Amsterdam. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II. 18.00 Nws. 18.15 Actualiteiten. 18.25 Stereo: Metropole-orkest: amus.muz. 18.55 Voor de kinderen. 19.00 Gespro ken brief uit Parijs. 19.05 Hersengym nastiek. 19.30 Zingen geblazen: lied- jesprogr. 20.00 Nws. 20.05 Moet U 'ns horen: licht muz.progr. 20.45 Imp-Ul- sen: cabaretprogr. 21.15 Het spook van Abercragghie, hoorspel. 22.00 Wie Waagt, die zingt: volksliedjes. 22.30 Nws. 22.40 Actualiteiten. 22.50 Venster op de hedendaagse muz.: muzikale le zing. 23.30 Lichte orkestmuz., afgewis seld met licht instrumentaal trio. 23.55- 24.00 Nws. NEDERLAND I NTS/NOT: 11.10-12.00 Schooltelevisie. NTS: 19.00 Nws in 't kort. 19.01 Pipo de clown. 19.05 Journaal voor gehoorge stoorden. KRO: 19.35 Christus voor al leman: bijbelprogramma. NTS: 20.00 Journaal. KRO: 20.20 Vanavond in Nieuwspoort. 20.50 De Wreker, TV-film. 21.40 Bokken en schapen, cabaretpro gramma. 22.25-22.30 Journaal (NTS). NTS: 23.00-23.30 Teleac: Kernfysica. (11). NEDERLAND II NTS: 20.00 Nws in 't kort. 20.01 Don Quichotte (dl. 10), TV-film. 20.30 De kunst om lief te hebben, Poolse speel film. (beide keuringen 14 jaar). CVK/ IKOR/RKK: 22.05 Levend verleden, do cumentaire over Griekenland. NTS 22.50-22.55 Journaal. HILVERSUM I. NCRV: 7.00 Nws en herhaling SOS- berichten. 7.10 Dagopening. 7.15 Ste reo: klassieke grammof oonmuz. 7.30 Nws. 7.32 Lichte grammof oonmuz. 7.40 Radiokrant. 8.00 Nieuws. 8.10 Gewijde muziek. 8.30 Nieuws. 8.32 Stereo: Viool en piano (gr.): klassieke muziek. 9.00 Voor de zieken. 9.35 Waterstanden 9.40 Voor de huisvrouw. 10.30 Morgen dienst. 11.00 Lichte grammof oonmuziek. 12.27 Mededelingen t.b.v. land- en tuin bouw. 12.30 Nieuws. 12.40 Advents- dienst. 13.00 Variant: actualiteiten, re portages en lichte muziek. 13.30 Pro menadeorkest: amusementsmuziek. 14.00 De familie Leenhouts, hoorspel. 14.30 Stereo: Omroepork. en zangsolis te: klassieke muziek. 15.25 Stereo: Clarinet en piano: klassieke en moder ne muziek. 15.50 Bijbelvertelling voor de jeugd. 16.00 Voor de jeugd. 17.00 Five o'clock, praatje. 17.15 Russische volksmuziek. 17.35 Amusementsmuziek (opn.). 17.50 Overheidsvoorlichting: In de rubriek mens en samenleving van het Ministerie van C.R.M. spreekt Dr. C. A. Swigchem over monumentenzorg bescherming. HILVERSUM II. VARA: 7.00 Nws en ochtendgymnas tiek. 7.20 Socialistisch strijdlied. 7.23 Lichte grammofoonmuziek en reporta ges. (7.30 Van de Voorpagina; 7.35 De Zesdaagse te Amsterdam). VPRO: 7.55 Deze dag. VARA: 8.00 Nieuws. 8.10 Lichte grammofoonmuz. en reportages. (8.30-8.35 Van alle markten thuis, praat je voor de huisvrouw). 9.00 Romanti sche orkestwerken (gr.). VPRO: 9.40 Schoolradio. VARA: 10.00 Stereo: Klas sieke grammofoonmuz. 10.45 Voor de kleuters. 11.00 Nws. 11.02 Voor de muziek. 12.00 Lichte orkestmuz. en zang (gr.). 12.22 Voor het platteland. 12.27 Mededelingen t.b.v. land- en tuin bouw. 12.30 Stereo: Tango-rumba-orkest en zangsolisten. 13.00 Nieuws. 13.10 Ac tualiteiten met o.a. De Zesdaagse te Amsterdam en kalender. 13.25 Piano en acoordeon. 13.40 Licht instrumentaal trio (opn.) 13.50 Gesproken portret. 14.05 Concert: A. Sopraan en piano: mod. liederen; B. Pianorecital: klassie ke en moderne muziek. 15.00 Voor de jeugd. (16.00-16.02 Nieuws). 17.00 Voor de zieken. 17.30 Dansorkest en solisten. HILVERSUM III AVRO: 9.00 Nieuws. 9.02 Actualitei ten. 9.05 Gevarieerd muziekprogram ma (opn.) 10.00 Nieuws. 10.02 Arbeids vitaminen (gr.). (11.00 Nieuws). 12.00 Nieuws. 12.02 Operette-klanken. 13.00 Nieuws. 13.02 Actualiteiten. 13.05 Licht platenprogramma. (14.00 Nieuws). 15.00 Nieuws. 15.02 Lichte Nederlandse mu ziek. 16.00 Nieuws. 16.02 Platenpro gramma voor de jeugd. 17.00 Nieuws. 17.02 Actualiteiten. 17.05 Rhythm and blues. 17.35-18.00 Country en Western muziek. DINSDAG 13 DECEMBER 1966 DUITSLAND I 10.00 Nws. 10.05 Journaal (herhaling van gisteravond). 11.00 Documentaire. 11.45 Filmreportage. 12.00-13.30 Actuele kroniek. 16.40 Nws. 16.45 Voor de kin deren: poppentrucfilm. 17.05 - 17.55 Doornroosje, tv-spel voor de kinderen. 18.00 - 18.05 Nws. (Reg. progr.: NDR: 18.05 Nws. 18.16 lm Zeitraffer. 18.50 Zandmannetje. 19.00 Nws. 19.21 TV- film. 19.59 Programma-overz. WDR: 18.05 Uitz. voor het gezin. 13.30 Hier und heute. 19.10 Novellen aus aller Welt, tv-film. 19.40 Gevarieerd progr.). 20.00 Journ. en weeroverz. 20.15 Film reportage. 21.00 TV-spel. 21.50 Docu mentair programma. 22.35 Journaal, weeroverz. en commentaar. DUITSLAND II 18.10 Nws en weerber. 18.20 Act. en muz. 18.55 Auf der Jagd nach Schlag- zeilen, tv-film. 19.27 Weerber. 19.30 Nws en thema van de dag. 20.00 Sport- spiegel. 20.30 Filmreportage. Aanslui tend: Nws. 21.15 Detective-film. (Niet geschikt voor jeugdige kijkers). 22.05 Cultureel nws. 22.35 Nws, weerber. en thema van de dag. i - - 2. Tekko nam de hoorn van het telefoontoestel en zei: „Hallo, met Taks, met Tekko Taks... hallo met wie?... zeker, ik ben zelfs ere-lid van de stedelijke hengelaars club... wat zegt U?... walvissen!" De stem aan de an dere kant van de lijn praatte onverstoorbaar verder en toen zette Tekko grote ogen op. „Tjonge-jonge", schrok Tekko, „ja, ik weet natuurlijk niet of mijn hen gels wel op walvissen berekend zijn ...oh eh... weet U wat U doet, komt U er morgenochtend even rustig bij mij over praten... ja, ja, dat begrijp ik... goed af gesproken, tot morgen, goedenavond!" „Goeden avond" zei de stem aan de andere kant van de lijn en de man die het gesprek gevoerd had, zei tegen zijn vriend, die naast hem stond: „Ik geloof wel dat 't lukken zal; morgenochtend moeten we bij hem komen, Je moet te genwoordig toch wat verzinnen om aan personeel voor 't vuile werk te komen!" X x "AXVXXXXXXXXXVVXXVXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXVXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXWVXVXXXXXXXXXXVXVVXXXXXXXXXXXXXXXXVXVVXXXXXXXXVVXWXWVXVXVXXXXXXXXVVXXXXXXXXXXVXXXXXXWXXVVXVWXXVVWVVVVXVXXXXVXXXXXXXXXXXXXVXXXXXXVXXXXXXVXXXXVWVVXXXXXWXXXVVVVVXVXXXXXXXXX

De Vallei | 1966 | | pagina 2