Spanjaard gaat „sociëteit" voor gastarbeiders beheren HUNTER „Ook in de toekomst zullen ze nodig zijn 99 1 Wie maken er deel uit van I Ide commissie? I Hockeyclub De Salamanders heeft tweede veld nodig Schoolvolleybaltoernooi met record-aantal deelnemers Boeken-nieuws Bijstandscommissie heeft veel plannen erantwoor- delijkheid Puzzle-wandeltocht goed geslaagd Amerongse dammers hadden geen geluk Agent en kleermaker Duivenshow in Eist G. ten Broek overleden Bus ramde bestelauto Nieuwjaars receptie Marleentje en de kabouters Nieuwe avonturen van Belfioor en Bonnevu De dingen maken muziek KAARSEN REIN KOK AGENDA actief In week voor Kerstmis Geen uitzondering weer MARKTEN Arjos bespreekt A.-R. politiek Integreren Bij de neus KAARSEN KAARSEN Doe het zelf in kerststukjes IVF onbedaarlijk plezier hebben tien duizenden kinderen in Nederland de goedkope pocket-uitgave ontvangen van het reeds voor de oorlog door A. D. Hildebrand geschreven boek Bel fioor en Bonnevu, de twee goede reu zen". Geïnspireerd door dit succes heeft de N.V. De Arbeiderspers te Am sterdam nu het tweede boek over deze twee vrienden het levenslicht doen zien, eveneens in pocketvorm. DINSDAG 13 DECEMBER 1966 VEENENDAAL Per etmaal wringen er zich zo'n slordige 13.000 gemotori seerde weggebruikers door de fles sehals in de Kerkewijk. Daarbij ko men nog ettelijke duizenden brom fietsers en wielrijders, die vooral tij dens de spitsuren de toch al minima le ruimte voor zich opeisen. De ver keerssituatie ter plaatse houdt al ja renlang de gemoederen bezig. De ver keersveiligheid laat op dat punt veel te wensen over en er is een periode geweest, dat in geen enkele rond vraag toen die nog bestond de botleneck of flessehals ontbrak. Vrijwel iedere politieke groepering had er tijdens de algemene beschou wingen wel iets over te zeggen en meestal was de strekking van het betoog een pleidooi zo spoedig moge lijk een einde te maken aan deze onhoudbare situatie. De dagen van de flessehals schynen nu echter geteld te zijn. Schijnen, wel te verstaan, want 't college B. en W. is niet eensgezind in het voorstel dat donderdagavond aan de raad zal wor den voorgelegd. Ook de verschillende commissies, die zich over het voor stel hebben gebogen, zijn niet tot een positief advies kunnen komen. De minderheid van het college en de commissies adviseren het voorstel van de hand te wijzen omdat zij f 130.000,voor dit betrekkelijk klei ne lapje grond met opstallen veel te duur vinden. Zelfs met de bouwkosten van het nieu we raadhuis in het achterhoofd is f 470,per vierkante meter geen peu- leschil vooral als men bedenkt, dat de gemeente, er met de aankoop al leen niet is. De Nutsspaarbank moet worden gesloopt en de vrijkomende, grond moet dan nog eens geschikt gemaakt worden voor de verruiming van de plaatselijke verkeerssituatie. Toch zal de raad donderdagavond de Gordiaanse knoop moeten doorhak ken. Afwijzen betekent laten voort bestaan van de gevaarlijke situatie, die naarmate het verkeer toeneemt, steeds gevaarlijker wordt met risi co's van zelfs dodelijke ongevallen. Nieuwe onderhandeling zijn dan het gevolg en bij het niet slagen een langlopende onteigeningsprocedure. De kans op nieuwe onderhandelingen is overigens niet zo erg reëel omdat de prijs van f 130.000,is vastge steld door een speciaal daartoe in het leven geroepen commissie, samenge steld uit vertegenwoordigers van bei de onderhandelingspartners en een neutrale deskundige. Ook na afwij zen het wapen van onteigening han teren biedt geen soelaas omdat de prijs van f 130.000,tot stand is ge komen door taxatie op onteigenings basis. Bovendien kan men bij het volgen van een dergelijke gedragslijn niet verwachten goedkoper uit te zijn. In tegendeel. Boven de taxatiekosten ko men dan ook nog de proceskosten, zodat het afwijzen van het voorstel op die grond een maatregel is, waar bij de zuinigheid de wijsheid bedriegt. Ondertussen en dat is wel het groot ste bezwaar blijft de onmogelijke situatie voortbestaan en het aanvaar den van deze verantwoordelijkheid lijkt ons niet met f 130.000,te be talen. Een mensenleven moet hoger worden aangeslagen. ADVERTENTIE KING SIZE Mill: ★AMERICAN** CIGARETTES i VEENENDAAL Hedenavond komt de ARJOS afdeling Veenendaal bijeen in gebouw 't Trefpunt. Drs. H. Hiensch, de voorzitter van de AR-Kiesvereniging, zal de A.R.-politiek bespreken. JAARFEEST RENSWOUDE Zaterdag 17 decem ber zal de PJGC afdeling Woudenberg, ..Tot nut en genoegen" en „de Toe komst" het jaarfeest houden in de zaal van hotel „De Mof" te Leusden. Opgevoerd wordt het vrolijke toneel stuk „Als de klok waarschuwt". Het accordeonduo „Toscana" zal muzikale medewerking verlenen. VEENENDAAL De uit vijftien leden bestaande Commissie Bijstand Bui tenlandse Arbeidskrachten, die ongeveer een jaar geleden is opgericht, maar tot op heden slechts enkele malen in de openbaarheid Ls getreden, gaat nu de vleugels uitslaan. Voorzitter J. H. Vlake deelde gisteravond mee, dat er de komende maanden vele activiteiten ontplooid zullen worden, die alle tot doel hebben dat de buitenlandse arbeiders zich wat prettiger en vooral wat zekerder gaan voelen. Als belangrijkste stap in die richting heeft de commissie het plan opgevat om een soort sociëteit te gaan stichten in het pand Kerkewijk 9. In middels is met de verhuurder overeenstemming bereikt, zodat dit „home" voor de gastarbeiders, uiteraard na een grondige modernisering, binnen niet al te lange tijd in gebruik zal kunnen worden genomen. Het ligt in de bedoeling, dat een van de buitenlanders (een Spanjaard) het gebouw zhl gaan beheren en hij zal ook de beschikking krijgen over de woning boven het pand. Andere initiatieven zijn het organiseren van voorlichtingsavonden en cursussen op velerlei (praktisch) terrein. De heer Vlake verduidelijkt: „We willen de bui tenlandse arbeider hier in de ruimste zin des woords maatschappelijk bege leiden". Zoals gezegd, circa een jaar geleden zagen een aantal personen uit 't Vee- nendaalse bedrijfsleven het min of meer als een behoefte om een commissie te gaan vormen, die zich speciaal zou be lasten met de zorg voor de gastarbei der. Al gauw bleek dat een goede fi nanciële ruggesteun noodzakelijk zou zijn om tot daden te kunnen overgaan. De heer Vlake zegt dan ook: „De commissie is aanvankelijk niet goed van de grond gekomen, omdat er geen geld was. Zonder geld begin je niets. Het is net als met een bal, als je dat wilt leiden moet je kunnen dansen..." Doordat de commissie wat breder van opzet werd, er kwamen meer leden, kreeg men wat meer armslag en dat resulteerde in de eerste activiteiten. Er werd speciaal voor de Marokkanen 'n zogenaam „suiker-feest" georganiseerd en regelmatig vonden er voorlichtings middagen in de kantine van de SKF plaats. Nu heeft men zich tot het rijk ge wend met een verzoek in aanmerking te komen voor subsidie. Er is een be groting vastgesteld en ter verkrijging van meer financiële middelen vind er donderdag een bijeenkomst plaats, waar voor de personeelschefs van de Veenen- daalse bedrijven zijn uitgenodigd. Het is de bedoeling dat de buitenlan ders zelf ook enige zeggenschap binnen de commissie krijgen, want men wil hen bij het uitvoeren van bepaalde idee- en daadwerkelijk inschakelen door sub commissies te vormen. De sooiëteit aan de Kerkewijk zal het karakter van een soort ontmoetings centrum krijgen. Wat er precies ge daan zal worden? De commissie geeft een antwoord in algemene zin: „Ge woon, gezellig bij elkaar zijn, dat is de bedoeling." Een van de commissieleden de heer A. H. van Pijpen is van me ning dat de bevolking de buitenlanders aanvankelijk teveel aan zijn lot heeft overgelaten. „De gemeenschap had te weinig belangstelling voor hen. We wil len hen nu meer gaan integreren, om dat ze in het begin wat buiten 't beeld zijn gevallen". Hoewel in verschillende Veenendaalse bedrijven die integratie al wel in zeke re zin was doorgevoerd, ziet de com missie het als een van haar taken bij de gemeenschap belangstelling te kwe ken voor de Spanjaard, de Turk en de Marokkaan. De heer J. van Barneveld, hoofd per soneelszaken van de K.V.S.W. en te vens lid van de commissie acht dit laat ste zeker van belang, omdat, zoals hij zegt „de buitenlandse arbeider in Ne derland geen aflopende zaak Is". „Wij beschouwen hen niet als een conjunqjtu- VEENENDAAL Zaterdag ging de eerste puzzel-wandeltocht van start. Ruim honderd wandelenthousiasten had den zich bij de SKF op de Groeneveld- selaan verzameld en om half twee ver trok het eerste groepje. Zoals de naam al verraadde, kwamen de wandelaars onderweg talrijke ver rassingen tegen en het waren slechts enkele deelnemers, die het parcours vol komen foutloos achter zich lieten. Vele deelnemers moesten enkele strafpunten laten aantekenen. Onderweg werd op het Boslaanplein warme chocolade melk aangeboden, hetgeen eenieder zich goed liet smaken. Ook het geluk was aan de zijde van de „kilometer-verslin- ders", want het was juist enkele uren droog. De heer Voskuilen, één van de orga nisatoren, deelde mee, dat de tocht zeer *goed geslaagd was en hij verwacht dan ook, dat het aantal inschrijvers met de eerstvolgende van de serie toch ten nog groter zal zijn. AMERONGEN De laatste dans wedstrijd tussen Ons Genoegen 3 uit Utrecht en Amerongen is voorlopig ge ëindigd in een 9-11 nederlaag, hetgeen bijzonder jammer was voor de Ame- rongers. Men miste precies dat beetje geluk, dat nodig was om deze ontmoe ting in winst te kunnen omzetten. Voor de Amerongse punten zorgden De Groot Jr met winst en Maris, Meij er, Faber, A. v. d. Grift, Veldhuizen, M. v. d. Grift en A. van de Kolk met remise. De afgebroken partij tegen Maarssen dient nu de beslissing te brengen. Wan neer deze beslissing eindigt in gelijk spel blijft Amerongen definitief in de Hoofdklasse, beslist de jury verlies voor Amerongen, dan moet een beslis singswedstrijd worden gespeeld tegen Veluwezoom uit Nijkerk. Het tweede van Amerongen speelde tegen O.K.K. 2. Deze ontmoeting eindigde in een 12-8 overwinning voor OKK. reel verschijnsel, want ook In de toe komst zullen ze nodig zijn De toekomstige bezoekers van de „in stuif" aan de Kerkewijk zullen waar schijnlijk een lidmaatschapskaart nodig hebben om binnen te komen. „Ja," be aamt de heer Vlake, „die kant zullen we wel op moeten...... al is het natuurlijk niet zo, dat we hen voor elk kopje kof fie laten betalen Een van de eerstvolgende program mapunten van de commissie is het op touw zetten van een Kerstviering. Daar naast wil men nog op ruimere schaal dan tot nu toe het geval was, aandacht gaan besteden aan de voorlichting. „Neem een eenvoudig voorbeeld van een bromfiets", zo stelt de heer Vlake, „die buitenlandse jongens worden nog veel te vaak bij de neus genomen, wij willen daar door een goede voorlichting een stokje voor steken..." En hoe de gastarbeiders zelf gerea geerd hebben? „Moeilijk te zeggen", vinden de commissie-leden, „de Marok kanen bijvoorbeeld zijn moeilijk los te weken, met de Spanjaarden gaat dat beter De resultaten die tot nu toe zijn be haald zijn zeker een stimulans om met het werk op nog ruimere schaal door te gaan. En aan het bezoek straks aan de sociëteit zal men kunnen beoordelen in hoeverre dit door de buitenlanders wordt gewaardeerd. 2 VEENENDAAL De commissie j Bijstand Buitenlandse Arbeidskrach- ten bestaat uit de volgende perso- j nen: J. v. Barneveld, hoofd perso- j j neelszaken; M. Bastmeijer, wethou- der; mr. J P. S. Buis, directeur Stichting Bijstand, Buitenlandse j Werknemers te Utrecht; pater J. M. da Costa-Allonso, geestelijk verzor- ger, buitenlandse arbeiders; H. W. Hanninkvakbondsbestuurder; A. Harting, bedrijfsarts; mevr. Hofhuis, i J secretaresseJ. Hupkes, hotelhou- der; J. H. E. Niemann, penning- meester: A. H. van Pijpen, consu- I S lent van het Nationaal Centrum. Vor- ming Bedrijfsjeugd; H. B. Scholtens, i dir. Gewestelijk Arbeidsbureau; ds. J JA. Terlouw industriepredikant; J.H. Vlake, bedrijfsleider voorzitter mej. M. v. Buuren, secretaresse Fa- J I brikantenvereniging Veenendaal. Heden, dinsdag VEENENDAAL Trefpunt 19.45 u.: Kerstviering NCVB. BIOSCOOP Luxortheater Veenendaal: Geen voor stelling. Morgen, woensdag VEENENDAAL Legerzaal 16 uur: Jeugdfilmprogram ma Leger des Heils. Verenigingsgebouw 20 uur: Ledenver gadering CHU. AMERONGEN Raadszaal 20 uur: Nutsavond, Jiddische liederen en verhalen door Sara Anstad BIOSCOOP Luxortheater Veenendaal 19.30 u: Com mando des doods". VEENENDAAL Van tijd tot tijd komt de kleermaker van de fa. Piet van den Brul uit Arnhem op bezoek bij het Veenendaalse politiebureau. De agen ten, die aan een nieuw uniform toe zijn, worden dan met naald en draad onder handen genomen. Van de dienaren van Hermandad wordt heel wat geduld ge vraagd als de kleermaker zijn vakmanschap aan de dag legt. De resultaten mogen er echter zijn. Het model staan wordt beloond met een uniform, dat als gegoten zit. Daarvan zullen de Veenendalers zich op straat, bij het zien van de in het nieuw gestoken agenten, kunnen overtuigen. ADVERTENTIE van 10 tot 100 cm bij DROGISTERIJ - PARFUMERIE Gelderland - hoek Hoogstraat Veenendaal - Telefoon 2656 ELST Vrijdag en zaterdag aan staande organiseert de postduivenver eniging „De Instuif" een prachtige ten toonstelling met een inschrijving van meer dan 250 vogels in diverse klassen. Reeds vele jaren wordt deze tentoon stelling gehouden, maar het bijzondere ditmaal is, dat de enorm kostbare en dure kooien die anders gehuurd moes ten worden, nu in ruim 6 weken dooi de leden gemaakt zijn, hetgeen deze sterk vooruitgaande vereniging en haar leden een groot genoegen en voldoening moet geven, hun duiven in kooien ten toongesteld te zien, waar zovele uren aan gewerkt is. Deze keur van vogels zal beoordeeld worden door bonds- keurmeester Handgraaf uit Santpoort. De tentoonstelling wordt gehouden in de zaal van café „Sportlust". De ope ning is vrijdag om 7 uur. Zaterdag gaat de zaal weer om 3 uur 's mid dags open. VEENENDAAL Tot voor kort was de hockeyspelt in Veenendaal ge heel onbekend. Iii' 1963 werd door een kleine groep oud-hookey-enthousiasten de M.H.C. De Salamanders opgericht en op zogenaamde „geleende" veldjes werd een bescheiden begin gemaakt met de introductie van deze sport in Veenendaal. De vereniging groeit gesta dig en dit jaar was het al mogelijk om met vijf elftallen voor de competitie in te schrijven: een heren- en een dames team, twee jongenselftallen en een elf tal voor meisjes. In Nederland zijn ruim 200 hockey clubs met een kleine 40.000 spelers en speelsters. Dit aantal werd vergroot door de oprichting van De Salamanders dat, zoals reeds vermeld, een gestadige groei ondergaat, 't Aantal elftallen, drie met de oprichting, is dus bijna verdub beld. De standplaats van de vereniging is 't Sportpark Panhuis en de groei zou volgens 't bestuur van De Salamanders de komende aanvrage bij de Sport stichting om een tweede veld recht vaardigen. SCHERPENZEEL Op 93-jarige leeftijd is in Scherpenzeel de heer G. ten Broek overleden, beter bekend on der de naam „ome Gradus". Zijn oorspronkelijke beroep was aan nemer. Daarnaast bekleedde hij talrij ke nevenfuncties zoals raadslid (van de liberale staatspartij) en wethouder. Te vens was de heer Ten Broek ambtenaar van de burgerlijke stand en president van de sociëteit waarvan hij de laatste jaren ere-president was. De crematie zal woensdagmiddag te Dieren plaatsvinden. De training is krachtig ter hand ge nomen. Naast de conditietraining door mevrouw Van Ruremonde (Corrie van Barneveld) verheugt de vereniging zich over de medewerking van de heer H. Buys. De in de eerste helft van de compe titie behaalde resultaten, vooral van de dames en de jongens-A, stemmen be slist tot optimisme. VEENENDAAL Maandagmorgen om ongeveer kwart over tien deed zich een aanrijding voor op het randje van de bebouwde kom aan de Kerkewijk. Vanuit Rhenen kwam een NBM-bus, be stuurd door de heer G. G. v. O. uit Rhenen. Voor hem aan de rechterzijde van de weg stond een bestelauto van de Waterleidingmaatschappij gepar keerd. Waarschijnlijk schatte de be stuurder van de bus de afstand ver keerd, want hij reed tegen de linkerach terzijde van de bestelauto die daar was neergezet door de heer C. C. uit Veenendaal. De bus werd rechtsvoor, de bestelauto linksachter beschadigd. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. De commissaris der Koningin in de provincie Utrecht en Gravin van Lyn- den van Sandenburg zijn voornemens ter gelegenheid van de jaarwisseling te ontvangen op dinsdag, 3 januari 1967, van 16.00 - 18.00 uur. in Paushuize, Kromme Gracht 49, Utrecht. ELST De cultuur-natuurhistorische vereniging „Zuidoost-Utrecht" organi seert een avond, die gewijd is aan het zelf maken van kerststukjes! De heer Van Alphen uit Amerongen heeft zich bereid verklaard voor de leden van de ze vereniging in het voorjaar een bloem schikcursus te geven en vooruitlopend op deze cursus komt hij dinsdagavond 13 december demonstreren, wat er met dennegroen. hulst, mos, kaarsen, e.d. door iedereen betrekkelijk gemakkelijk te maken valt. Hij zal een flinke voorraad materiaal meebrengen, waarvan het meeste voor belangstellenden te koop zal zijn, maar hij raadt de bezoekers van de demon stratie aan, om zelf ook zoveel moge lijk mee te brengen. Vooral hulst en takken van blauwspar zijn schaars en kostbaar! Het is n.l. de bedoeling, dat de aanwezigen na de pauze gelegenheid krijgen het geleerde alvast in de prak tijk te brengen. Om te voorkomen, dat door tijdge brek te weinig gedaan zou kunnen wor den begint de avond reeds om half achtl. De plaats is weer de zaal van het wijkgebouw aan de Veenendaalse- straat te Eist. Kort na deze avond zullen de leden van de Cultuur-Natuurhistorische Ver eniging „Zuidoost-Utrecht" waarschijn lijk een bezoek gaan brengen aan de Sterrewacht te Utrecht. Nadere bijzon derheden hierover volgen op de avond van de 20e. VEENENDAAL Op donderdag 22, vrijdag 23 en zaterdag 24 december staat Veenendaal weer geheel in het teken van de volleybalsport. Dan komen wederom van heinde en verre de schoolteams van middelbare en ulo-scholen naar Veenen daal om in vrijwel alle sportzalen, waarover Veenendaal beschikt, uit te maken welk team dit jaar beslag kan gaan leggen op de vele beschikbare prijzen. Drie dagen lang zullen de spanning, de teleurstelling en de vreugde niet van de lucht zijn als de vele teams elkaar op een sportieve manier te lijf gaan. Dit grootse school-volleybalevenement wordt dit jaar voor de zeventiende maal georganiseerd. De heren H. C. Buys en E. van As- selt zijn in de afgelopen weken druk bezet geweest en zullen dat blijven tot na het toernooi. Liefst 167 teams doen dit jaar mee aan dit toernooi. Uit Ede, Zetten, Wageningen, Arnhem-Oost en West, Doorn, Veenendaal, Bennekom, Rhenen, Wageningen, Lunteren, Drie bergen en Eist komen de sportieve scholieren naar Veenendaal, allemaal met het voornemen zo goed mogelijk voor de dag te komen en als het even kan een prijs te bemachtigen. Vooral op de finaledag, zaterdag, zal het en thousiasme geen grenzen meer kennen en vooral dan zullen de vele honderden supporters hun kelen weer schor- schreeuwen om hun favoriete team naar een overwinning te „yellen". De volleybalsport is op de scholen vandaag aan de dag bijzonder in trek. Veenendaal en omgeving is daarop geen uitzondering, vandaar de overgro te' deelneming aan dit evenement. De vele scheidsrechters, altijd belangrijke lieden bij deze sport, zullen worden ge- recruteerd uit oud-leerlingen, leden van de plaatselijke volleybalvereniging Panters, politiemensen en gymnastiek leraren. De organisatie is, zoals reeds vele jaren, weer in handen van de heer E. van Asselt voor de ULO- en Am bachtsscholen en de heer H. C. Buys voor de middelbare scholen. Al met al belooft het weer te gaan spannen jn de week voor de Kerstda gen. Meer dan duizend volleyballiefheb bers met hun publiek zullen ervoor zor gen, dat Veenendaal die dagen voor de zoveelste maal volleybalplaats bij uit sték wordt. Het fanatisme en het en thousiasme van de deelnemers staan borg voor een bijzonder woelig, emotio neel en voor alles spannend toernooi. Dit op één na grootste volleybalevene ment in Nederland geniet alom in het land in het algemeen en in deze streek in het bijzonder een grote bekendheid en ook ditmaal zullen vele toeschou wers, waaronder vele onderwijzers, naar Veenendaal trekken om te zien hoé hun pupillen het er tussen de witte lijnen afbrengen. AMERONGEN De leden van de schietvereniging Willem Teil hielden weer een onderlinge wedstrijd. De uit slag werd als volgt: W. van Veenendaal 96 pnt; G. v. d. Horst 96 pnt; H. den Uijl 95 pnt; R. Brinkman 92 pnt; G. Wijnbergen 91 pnt; J. de Greef 93 pnt; J. van Leeu wen 90 pnt; P. v. d. Sigtenhorst 90 pnt; J. Pakvis 89 pnt; R. Labruyère 87 pnt; W. Engelaar 86 pnt en F. van Mou- rik 84 pnt. VEENENDAAL Aanvoer ca. 55.000 eieren. Prijzen klppeëleren f 14,50—f 15.50, henneëieren f 13,00— f 14,00, alles per 100 stuks. Handel ma tig. Biggen, aanvoer 20 stuks. Prijzen f 73,00 f 83,00. Handel traag. „Door de kracht van mijn toverstaf je verdwijnt plots alle moeheid", zegt kabouter Schaterlach in het royaal uit gevoerde, door de N.V. J. II. Kok te Kampen uitgegeven kinderboek „Mar leentje en de kabouters". Die moeheid wordt niet alleen verdreven door de aanraking van het toverstafje, maar ook door de lezing van dit verhaal dat werd geschreven door een Belgische arts. Jarenlang vertelde hij zijn dochtertje voor het slapen gaan een zelf bedacht verhaal zonder griezelige hoogtepunten maar wel met de voor kinderen zo be nodigde uitgebreidheid in details, dat de gewone vermoeidheid werkelijk ver dreven kon worden en plaats moest maken voor een heerlijke fantasie waarop ieder kind gezond kan dromen. Marleentje krijgt in haar bedje ook be zoek van kabouter Schaterlach, die haar uitnodigt voor het feest van hun koning en koningin, waar dit mensen kind eerst aarzelend, maar la ter dol enthousiast op ingaat. Mar leentje beleeft een heleboel leuke avon turen en krijgt ook een heel wat pret tiger kijk op heel veel dieren, die ieder kind anders maar griezelig vindt, maar Waarvan zij nu ook eens de andere kant te zien krijgt. Deze dokter heeft met dit boek weer eens bewezen dat volgens de omslag van dit boek een vleugje humor en een dosis guitigheid vaak de beste me dicijnen zijn. Marleentje en de kabouters. Een roy aal, met leuke zvvart-wit uitgavoerde illustraties uitgegeven door J. H. Kok N.V. te Kampen, geschreven door M. Coene. Omslag en Illustratie van Tiny van Asselt. Belfioor en Bonnevu hebben in hun denkbeeldig leven velen enorm veel plezier gebracht en doen dit nu in hun boek opnieuw. Jongens en meisjes van acht jaar en ouder zullen heerlijk kun nen grinniken om de gefantaseerde avonturen van dit goedmoedige reu- zenduo, die spannende en humoristi sche dingen beleven, maar daarnaast ook in angstige momenten de oplos sing voor handen hebben. Het is leuk en vlot geschreven, maar de pocketuit- gave eist een beetje extra voorzichtig heid in jeugdige handen, die nog ge wend zijn aan de stevige vorm, waarin eerder de boeken voor de jeugd plach ten te verschijnen. „Nieuwe avonturen van Belfioor en Bonnevu". l'itgave in de ABC-reeks voor de jeugd van de N.V. De Arbei derspers te Amsterdam. Ik ben zo graag buiten Dat vind ik zo fijn Want ik hou van de wind En de zonneschijn. Soms als ik op school ben En lk zit in de klas Dan denk ik: 'k wou binnen Maar buiten was! Of was buiten maar binnen Dat was nog eens fijn: Zou binnenstebuiten Van blijdschap zijn! Op pagina 13 van het door de N.V. De Arbeiderspers te Amsterdam uitge geven boekje van Henk Kooyman „De dingen maken muziek" vonden wij de ze ook voor een volwassene veelzeg gende woorden. Hoe vaak zouden ook wij wel eens „buiten" willen zijn, wanneer ons werk ons niet meer naar de school toe dwingt, maar wel naar de besloten gemeenschap van ons werk, die evenmin iedere dag even aantrek kelijk is. Dat „buiten" zijn kunnen wij echter ook vinden bij de huiselijke haard, waar het kleine „Greetje" op een verhaaltje van pa of ma zit te wachten. „De dingen maken muziek" brengt ons korte en wat langere versjes, rijmpjes en gedichtjes voor onze klein tjes, die alles nog eens leuk krijgen versierd door de eenvoudige zwart wit illustraties, die heel sprekend zijn in dit aparte maar prettige formaat, waarop deze uitgave van De Arbeiders pers verscheen. „De dingen maken muziek" door Henk Kooyman met leuke illustraties uitgegeven door N.V. De Arbeiders pers te Amsterdam. SCHERPENZEEL De dagen van het huis op de foto zijn geteld. Het staat op de hoek Nieuwstraat-Schreiheuvel en wordt (nog) bewoond door de heer Bos. De eigenaar bouwt echter elders een nieuwe woning en zodra deze klaar is zullen de slopers in actie komen om deze „sta-in-de-weg" het veld te laten ruimen. Indertfjd is spe ciaal ter beveiliging van dit onover zichtelijke punt eenrichtingsverkeer voor de Schreiheuvel ingesteld, welke maatregel naar men verwacht weer ongedaan zal worden gemaakt als het huis is gesloopt. Niemand, die hierom zal rouwen, zelfs op de Schrei heuvel niet.

De Vallei | 1966 | | pagina 3