Bohan bouwt in Resteren 11 middenstandswoningen autootje van Edo Zorg om gemeentebossen B. en W. van Ede in beginsel bereid bosbezit af te stoten Huisvrouw verloor f 400 Rhenen bindt de strijd aan tegen de bruine rat Beatavond Henny Bay ens redt vriendje van verstikkingsdood Imkers hoopvol gestemd over jubileumjaar 1967 Gemeente garant voor kopers Na ongeval met brommer Kerstboomteelt te riskant KAARSEN HENNY JANSEN Prijswinnaars van actie bekend «■■tel Instuif actief Eerste bejaarden naar Tollekamp N u Isspaarbank "t Nut bezoekt musical C.P.B. vergadert in Leersum Candia betrekt andere clubs in overleg Mist u uw dagblad DE VALLEI 's Zaterdags 16.30-17.30 uur Telefoon 4163. M.T.B. hloemschikavond organiseert Kerstnachtdienst in Cunerakerk Correspondente te Renswoude Geen alkohol bij snelverkeer DINSDAG 13 DECEMBER 1944 ADVERTENTIE ZOEKT UIN IETS APARTS Kijk dan by Drogisterij en Parfumerie Zandstraat 7 Veenendaal KESTEREX De Bohan Bouwgemeenschap N.V. uit Utrecht gaat in de Con stanten Huygensstraat te Resteren 11 middenstandswoningen bouwen met gara ges. Het betreft hier een aantal premie-woningen, waarvoor met name in de Be tuwe byzonder veel belangstelling blijkt te bestaan. De kopers van deze wonin gen, waarvan de plannen dezer dagen bekend werden, kunnen profiteren van een nieuwe subsidie-regeling, die 1 oktober van kracht is geworden en die geldt tot 1 april 1967. De nieuwe subsidieregeling betekent een tegemoetkoming van het Rijk, die uitgesmeerd over tien jaar ongeveer vijf mille bedraagt. Dank zij deze rege ling wordt kopers van de middenstands woningen in Kesteren de mogelijk heid geboden met f 6000,- eigen geld en een gezamenlijke rente en aflossing van f 150,- per maand gedurende 30 jaar een eigen huis te bewonen. De ge meente Kesteren staat garant voor de rente en aflossing van de koper. Dank zij deze regeling is het mogelijk een hypotheek van 90 pet. op de woningen te krijgen. Dit kan echter alleen onder een gemeentegarantie. Zoals het zich momenteel laat aan zien zal de Bohan, die in een groot aantal Nederlandse gemeenten volgens hetzelfde systeem bouwt, omstreeks half april met de bouw van de 11 wo ningen in Kesteren beginnen. Indien de bouw dan volgens plan verloopt, wor den de eerste woningen nog eind 1967 opgeleverd. De 11 middenstandswonin gen, die door de Bohan in Opheusden worden gebouwd en waarvan de bouw al in een vergevorderd stadium ver keert, zullen in april 1967 al aan de eigenaars worden overgedragen. De wo ningen in Opheusden behoren tot een kleiner type en waren voor de bouw begon reeds allemaal verkocht. Indeling De in Kesteren te bouwen midden standswoningen zijn zo praktisch moge lijk ingericht. De benedenverdieping be staat uit: een grote woonkamer van 7,20 x 3,50 meter, een ruime keuken van 3,30 x 2,20 meter, een gang, een kelderkast en een toilet. De bovenver dieping is als volgt ingedeeld: twee grote slaapkamers en één kleinere, een badcel en een geheel bevloerde vliering over de gehele woning. Iedere woning krijgt een voortuintje met een lengte van 6 meter en een achtertuin van 12 meter. De huizen worden gebouwd in een blok van vier, een blok van drie en twee blokken van twee. De buitenste woningen van ieder blok krijgen de ga rage naast het huis. De garages voor de overige woningen zullen in een zij straat van de Constantijn Huygens straat worden gebouwd. Een woordvoerder van de Bohan RHENEN Een Rhenense huisvrouw- Is zeer gedupeerd. Zij verloor haar por temonnaie met een inhoud van f 400, Zij kwam met de NBM-bus uit Wagenin- gen, had de portemonnaie nog bij de halte „Viaduct" en was hem bij de en kele honderden meters verder gelegen „Herenstraat" kwyt. Onmiddellijk na de ontdekking werd de bus ingehaald, doch bij de chauffeur was geen melding binnen gekomen en in de bus lag al evenmin het kostbare bezit. Misschien is de portemonnaie op de Herenstraat gevallen. Hoewel er geen naam in staat, bevinden zich er enkele foto's van het gezin in. De gedupeerde familie doet een drin gend beroep op de eerlijke vinder de por temonnaie te willen inleveren bij het politiebureau, waar aangifte van de ver missing werd gedaan. RHENEN In de Instuif „Bella Vis ta" hebben de jongelui kunnen genieten van een aantrekkelijk filmprogramma, waarvoor veel belangstelling bestond van de zijde van de jeugd. Vanavond staat weer een dansavond op het pro gramma. RHENEN De definitieve datum waarop de bejaarden, die enkele jaren tijdelyk in Veenendaal gehuisvest zyn geweest, de nieuwe behuizing aan de Nieuwe Veenendaalseweg zullen betrek ken, Is door het bestuur vastgesteld op dinsdag 20 december. De oudjes hebben steeds vurig gehoopt vóór de Kerstdagen weer in Rhenen te zyn. Die wens zal in vervulling gaan. Het vervoer ge schiedt met particuliere auto's. Het nieu we bejaardencentrum is nog wel niet he lemaal klaar, maar de oorspronkelyke bewoners kunnen in elk geval gehuisvest worden. Op de twintigste zal de vlag ze ker worden uitgestoken! merkte op, dat de kans helemaal niet is uitgesloten, dat na de nog door hen te realiseren bouw opnieuw in Kesteren zal worden gebouwd. „Wij zijn helaas helemaal afhankelijk van de grond, die beschikbaar is. Op het ogenblik hebben wij de indruk, dat alle vrije bouwgrond is uitgegeven. Je weet echter nooit wat er nog kan volgen", aldus de zegsman. Het makelaarskantoor J. J. M. Stok N.V. te Nijmegen is belast met de ver koop van de woningen in Kesteren. Men verzekerde ons, dat de koop van een huis, dat door de Bohan wordt ge bouwd geen enkel risico met zich mee brengt. Vooral de laatste maanden wor den nogal eens ongunstige geluiden op gevangen over bouwondernemingen. Aangezien de Bohan pas start met de bouw als het het grootste gedeelte van de te bouwen woningen is verkocht, wordt de risicofactor voor de koper aanzienlijk verminderd. RHENEN Als de winter in aantocht is, gaat een aanzienlijke horde ratten onderdak zoeken bij de mens: in de woning, boerderij, stal, schuur. Vinden ze daar wat ze zoeken: voedsel en nestelplaatsen, dan zullen ze er niet aan denken hun domicilie straks in het voorjaar weer te verplaatsen. Deze kostgangers zijn niet alleen flinke mee-eters (veevoeder), ze zorgen ook voor een behoorlijke be vuiling en ontzien al evenmin onze levende have: kuikens, kippen, biggen en kal veren. Maar bovenal kunnen met hen gevaarlijke ziektekiemen de woning of boerderij binnenkomen, die zowel de mens (ziekte van Weil, paratyfus) als het vee (mond- en klauwzeer, varkenspest) kunnen aantasten, ziekten die elk jaar tal van slachtoffers eisen. De ziekte van Weil kan een zeer ern stig, soms dodelijk verloop hebben. In dien we bedenken, in welk een onhy giënisch milieu de bruine rat vaak ver- Keert: mestvaalt, vuilnisbelt, riool, w.c., dan spreekt 't welhaast vanzelf dat zij daar de nodige smetstof kan opdoen. In onze gemeente komt de rat helaas al evenzeer veelvuldig voor als elders in ons land. Vooral in het hoger gele gen gebied van Rhenen bevinden zich piaatsen waar een complete plaag neerst. Bij voorkeur treft men ze aan Dij konijnen, kippenhokken, vogelkooien en mestvaaltjes. Kortom op plaatsen waar ze wat van nun gading kunnen vinden. We kunnen niet voorzichtig ge noeg zijn met bijvoorbeeld etensresten. Bij honderden zitten de rovers in de riolen. Zolang tegenover 't gespuis geen aaneengesloten iront wordt gevormd, zaï het neel vaak de rat zijn die aan het langste eind trekt. In deze maand houdt de gemeente weer een extra actie te gen de bruine rat. Dan moeten we alle maal de nanden ineen siaan. iedereen, oi nij nu veel of slechts een paar ratten herbergt, kan z'n steentje bijdragen om in een massale aanpak ae geiede* en van onze viervoetige parasieten een ferme klap toe te dienen. En iaat niemand be weren: „die enkele ratten bij mij zijn niet de moeite waard," want hij Deden- ke dat die paar er binnen zeer korte tijd tientallen zijn. Dus: meer schade, meer kosten voor verdelging en ...gfo- ter gevaar. Vooral in de agrarische sector van onze gemeente zijn ze een normale in- ventarispost, doch anderzijds kan deze levende have via een deskundige uitleg van vergiitigd lokaas en dan zonoer veel risico, geheel worden uitgeroeid. Wat u te doen hebt is slechts: de ge meente waarschuwen (dienst van ge meentewerken) en uw medewerking te verlenen wanneer de gemeentelijke be strijder het vergiftigde lokaas komt uit leggen. Maar er is nog iets waar u aan den ken moet. Zijn de ratten bij u verdelgd, doch blijven de gunstige levensomstan digheden onveranderd, dan volgt onher roepelijk een nieuwe invasie. Daarom is het noodzakelijk, na de actie na te gaan welke ratweringsmaatregelen kun nen worden genomen. Mogen tijdens 'n campagne zeker geen eetbare waar en afval open en bloot blijven liggen, daar na is zulks evenzeer uit den boze. Ook veevoeder moet ontoegankelijk voor de ratten worden opgeborgen. Het huishoudelijke afval dient in goed afsluitbare vuilnisemmers te worden ge deponeerd; deze emmers mogen niet zo vol worden gestopt dat het deksel niet meer sluit. Verder: alle toegangswegen zo goed mogelijk dichtmaken, rommel hoeken opruimen, proviandkast sluiten. En... voor de vogels geen voedsel op de begane grond strooien: de ratten eten daar een behoorlijke portie van mee. Wanneer alle belanghebbenden deze aanwijzingen in praktijk brengen, zal de bruine rat in de eerstvolgende maan den een bittere pil te slikken krijgen. Dan zullen ook bepaalde wijken van on ze gemeente duurzaam van deze lugube re kostgangers kunnen worden bevrijd. RHENEN Over de maand novem ber werd by de Nutsspaarbank inge- lengd een bedrag groot f 457.477,79 en terugbetaald f 377.566,63. Er werden 38 nieuwe Tekeningen geopend. AMERONGEN De door de Ame- rongse winkeliers georganiseerde actie tijdens de Sinterklaasweek zit/er weer op. Gezegd kan worden, dat ondanks de dit jaar wel bijzonder slechts weersom standigheden de deelnemende winke liers niet ontevreden zijn. Nadat op 6 december j.l. in 't Dorps huis de trekking van de prijsbepalende nummers was verricht, verkeerden ve len in spanning, wie at waar de hoofd prijzen waren gevallen. De vakantie reis voor twee personen met de trein 10 dagen naar Karinthië werd gewon nen door de heer H. Onink, Kon. Julia- nalaan 19 te Amerongen, de 2e prijs, het gouden horloge kwam terecht in Maurik bij de familie Kegelaar en de 3e prijs, de Polaroid Swinger camera bleef ook in Amerongen en wel bij de heer H. Rebergen, Gasthuisstraat 6. Men kan weer terugzien op een slaagde actie. AMERONGEN Woensdag 21 de cember organiseert de afdeling Ame rongen van het Nut voor haar leden 'n uitgaansavond. Dan wordt in de Stads schouwburg te Utrecht bezocht de mu sical „Heerlijk duurt het langst" Deze musical van Annie M. G. Schmidt wordt aangeboden door de afdeling Ameron gen. De leden hebben zich enkele we ken kunnen aanmelden voor een toe gangsbewijs. Deze bewijzen werden in middels verkregen en gedistribueerd. Helaas moesten enkele aanvragers af vallen wegens een niet voldoende toe wijzing van kaarten. AMERONGEN Zaterdag aanstaan de zal de Amerongense Key-club weer een dansavond organiseren in 't Dorps huis. Muzikale medewerking wordt ver leend door het gezelschap „The Pro blems" uit Amsterdam. AMERONGEN De afdelingen Leer- sum/Amerongen van de Christelijke Plattelandsvrouwen Bond houdt op dins dag 20 december een vergadering te Leersum, Nieuwe Steeg 19. De avond zal door leden van de CPB zelf worden verzorgd aan de hand van de door de CPB uitgegeven Kerstliturgie „Gods be lofte heerlijk vervuld", ^iet alleen de leden doch ook belangstellenden zijn van harte welkom. RHENEN Het bestuur van „Candia '66" heeft zich in een rondschrijven tot talrijke plaatselijke verenigingen ge richt, onder andere tot de R.Z. en P.C. „De Forellen", waarin wordt gesteld, dat het bouwen van een clubhuis een aangelegenheid is, die voor alle vereni gingen van belang is. Daarom is een vergadering belegd op donderdag 22 de cember in hotel „Het Wapen van Rhe nen." Op deze bespreking wil het Candia-be- stuur inlichtingen verstrekken over de stand van zaken rond het clubhuis, terwijl het tevens de plannen voor de toekomst hoopt te kunnen meedelen. Men wil trachten ook de andere vereni gingen in Rhenen voor een gezamenlijk clubhuis te interesseren. OVERBERG. Groepsleider Edo Staudt uit O ver berg rijdt in een merkwaardige automobiel rond. Geen wonder dat hij met het piep kleine autootje altijd veel bekijks trekt. Het vehikel ziet eruit als een opwind bare speelgoedauto. Edo zegt dan ook: „Er zijn mensen die echt geloven dat het een speelgoed dingetje is. Je kunt ze soms van al les en nog wat wijsmaken. Om de zes kilometer moet ik het karretje opwinden, vertel ik altijd, als ze me er naar vragen '/i werkelijkheid is het curieuze vervoermiddel een Duits produkt, ■Jat de naam Kleinschnidke heeft meegekregen. Het werd vlak na de tweede wereldoorlog in de handel gebracht en was speciaal bedoeld als handig wagentje voor bejaarden. Nu echter zijn er nog maar enkele exemplaren over. De auto van Edo is in 1953 gebouwd, rond '58 werd de fabricage stopgezet. De grote, aluminium-kleurige sleu tel die de achterkant van het wa gentje siert, is overigens 'n ..gein tje" van zijn baas. „Ja", vertelt Edo, „dat ding hoort er natuurlijk niet op, maar omdat de mensen al tijd tegen me over een speelgoed autootje aan het zaniken waren, heb ik die sleutel erop gebouwd. Kan je lachen RHENEN „Ik weet eigenlijk niet hoe ik zo gauw zag wat ik moest doen, toen Benny daar op de grond lag. Ik greep m'n zak mes, sneed z'n sjaal door en liep toen hard naar de eeTste de beste woning om de dokter te laten waarschuwen. Toen ik bij Benny terugkwam, was hij niet meer blauw en ook niet meer bewuste loos". Dat vertelt de 13-jarige Henny Bayens uit Rhenen, die samen met z'n vriend Benny van Laar een eindje was gaan „om rijden" op de bromfiets en onder weg een buiteling maakte, door dat de ketting in het ongerede raakte. Benny droeg een lange sjaal, die tussen de ketting en het tandwiel geraakte. Beide jongens sloegen tegen de grond. Henny liep een paar blauwe plekken op aan z'n benen, maar zijn vriendje Benny was er veel beroerder aan toe. Henny vertelt ons hoe het allemaal gebeurde. „Nou, toen we daar op de grond la gen en ik naar Benny keek, zag ik dat hg bewusteloos was en hoe langer hoe blauwer werd. Doordat zijn sjaal met het tndwiel was gaan meedraaien, werd zijn hals afgebonden. Zonder dat ik er bij kon denken greep ik m'n zak mes en sneed die sjaal door. Ik kon aan Benny's gezicht zien dat hij op knapte. Maar hij was nog wel bewuste loos. Toen ik hem zachtjes op z'n wan- BEL tot 17.30 uur 3550 na 17.30 uur tot 19.30 uur 4163 VEENENDAAL gen had geslagen ben ik hard wegge hold naar het eerste de beste huis in de buurt. Daar belde men een dokter, die toen al gauw kwam aangereden. Benny was toen al weer bijgekomen, maar wist niets meer. Hij is naar het Julianaziekenhuis gebracht, waar hij nu verpleegd wordt. Hij heeft een hersen schudding. Om z'n hals zitten de sporen nog van de sjaal. Allemaal bloeduitstor tingen." Henny heeft geen EHBO-lessen op school gevolgd. „Ik heb wel eens op de televisie gezien, dat iemand die bewus teloos was, bijgemaakt werd door hem op z'n wangen te slaan. Dat heb ik toen ook maar gedaan," zegt hij laconiek. „Toen ik bij Ben terugkwam was het eerste wat hij zei: waar zijn we. Dat wist hij niet meer." Of Henny de kluts kwijt was, toen hij eenmaal thuis was? „Ik niet," zegt ie zelf. Maar z'n vader vond toch wel dat z'n zoontje wat over de toeren was. Maar hij heeft zich snel hersteld en het kordate kereltje vertelt honderduit hoe hij Benny uit een levensgevaarlijke toe stand heeft gered. Zondagmiddag is Henny z'n kame raad gaan opzoeken in het ziekenhuis. „En wat zei Ben, toen je binnenkwam?" „Hij vroeg meteen wat er allemaal gebeurd was. Hij moest alles precies weten en hij vroeg ook wat ik man keerde. Nou, dat valt wel mee. M'n ene been doet nog een beetje pijn, maar dat is alles." Henny Bayens gaat weer gewoon naar de technische school. Daar leert hij voor plaatwerker en lasser. Een flinke vent, die Henny! KESTEREN De Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde, afdeling Mid den Betuwe, organiseert donderdag 15 december een bijeenkomst in de Land en Tuinbouwschool te Kesteren. De bijeenkomst zal voornamelijk wor den gewijd aan het bloemschikken, spe ciaal in verband met het kerstfeest. De heer W. Rongen uit Rhenen is belast met de deskundige leiding. Belangstellenden wordt verzocht 'n bakje met aarde, takjes hulst, denne- groen, gedroogde bloemen etc. mee te brengen. Het is namelijk de bedoeling, dat de aanwezigen zelf een kerstbakje zullen gaan maken. EDE Burgemeester en wethouders van Ede achten het niet juist dat de ge meente zich grote offers moet getroosten voor het bosbezit, dat van nationale betekenis Is. Hoewel het college de bijdragen van het rijk te laag vindt, ver heugt het B. en W. dat met ingang van 't jaar 1967 een tegemoetkoming in de kosten van instandhouding en toegankelykstelling zal worden ontvangen. B. en \Y'. zyn in beginsel bereid daarvoor'In aanmerking komende gedeelten van het ge meentelijk bosbezit af te stoten. Indien dit grotere terreinen zou betreffen en daarby de eis wordt gesteld dat de gronden biyvend voor recreatie moeten worden aangewend, dan is het college van mening dat het niet uitgesloten moet worden geacht dat aan de gemeente een bydrage in het exploitatietekort zal worden ge vraagd. Dit schryven burgemeester en wethouders van Ede in de Memorie van Antwoord op de gemeentebegroting over 1967. Op de rijks-begroting voor het jaar 1966 werd een post uitgetrokken voor toekenning van een bydrage aan eige naren van bossen, die van voldoende re creatieve betekenis zijn en in voldoen de mate opengesteld worden. De tege moetkoming is voor .it jaar gèsteld op f 23.180.—. De mogeiykheld bestaat dat deze bydra ge tot een hoger bedrag zal worden toe gekend in verband met de omstandig heden dat enkele landgoederen als af zonderlijke eenheden zullen worden aan gemerkt. Het verlies van f 158.759,82 van het bosbedrijf wordt voor een belangrijk deel veroorzaakt dopr de rentepost van f 296.410.20, die als een zware last op de exploitatie drukt. Het streven van B. en W. is er op gericht het nadelig saldo zoveel mogelijk te beperken, o.a. door verdergaande mechanisatie. Het college acht het, behoudens in het ge val van verkoop van een niet onbelang rijk gedeelte van het bezit, niet moge lijk voor het voor 1967 geraamde nadelig saldo te verlagen of ongedaan te maken. Het beleid ten aanzien van 't beheer van de gemeentebossen wordt bepaald door 't beginsel van de veelzijdige doel stellingen van de bossen. Daarom wordt in een werkplan derhalve aan de recre atie ook veel aandacht geschonken aan de bosbouwtechnische maatregelen, no dig om de blijvende produktie van hout te verzekeren. Het werkplan van het bosbedrijf dient te worden gezien als een uitstippeling van het in het komen de jaar te voeren beleid en vormt de basis voor de in dat jaar uit te voeren werkzaamheden. De Recreatiegemeen schap zal bij de opstelling van het re creatieplan voor deze gemeente zeer ze ker ook rekening houden met de recre atieve mogelijkheden van de gemeente bossen. Op een vraag van een lid van een af deling of er geen proeven met het aan planten van kerstbomen genomen kun nen worden, antwoorden B. en W. dat de aanplant van fijnsparren voor kerst bomenteelt een riskante zaak Is. De af zet van kerstbomen Is n.l. zeer moei lijk omdat buitenlandse leveranciers voor concurrerende prijzen een beter produkt kunnen aanbieden. Het gedeel telijk verlies van mijnhoutsortimenten, zoeken B. en W. te compenseren door de fabricage van witgeschilderde en myn- houtgeschihlerde palen. Dit biedt goede perspectieven, aldus het college in de, Memorie van Antwoord. EDERVEEN Maandagavond kwamen in café Marktzicht ca. honderd imkers bijeen voor de jaarvergadering van de A.N.I. afd. Ederveen. De voorzitter, de heer M. Gaasbeek, noemde 1966 een succesvol bijenjaar. Het begon al in de Betuwe waar een 70-tal kasten en korven werden geplaatst en waar succesvol gewerkt is in de boomgaarden. De imkers hadden de heidedracht zorgvol tegemoet ge zien in verband met de vele regen, maar naderhand bleek dat er veel jonge heide was gegroeid met volle bloei zodat de bijen ook daar succesvol gewerkt hebben. Vooral in de omgeving van Ede was de heide zeer goed. Nadat op verzoek van de voorzitter een minuut stilte in acht was genomen voor overleden imkervrienden, kwamen het jaarverslag en de notulen van de secretaris A. Wagensveld aan de orde. Ook het verslag van de penningmeester die op een goed financieel jaar met een ruim batig saldo kan terugzien, passeerde de revue. De wasactie was een bijzonder succes dank zij de be reidwilligheid van de imkers om dit af te staan. Deze actie bracht f 275,op, hetgeen ten goede kwam aan de gratis verloting waarvan de prijzen inmiddels ook gestegen waren. De heer Laban uit Wageningen, Rijksbijenteeltconsulent, hield vervol gens een leerzame lezing over het zwermen en de inwintering. Hij wees met nadruk op de inwintering waar vakkennis voor nodig is en waarmee door veel imkers verkeerd gehandeld werd, aldus de heer Laban. Dit betreft hoofdzakelijk de voeding. Men moet met goed gevoede korven de winter in gaan om 'n zo groot mogelijk bijenvolk over te houden. Nu deze bespreking was er gelegen heid tot vragen stellen, waar veel ge bruik van gemaakt werd. Vervolgens kwam de bestuursverkie zing. De aftredende heren C. v. Hun nen, A. v. Wagensveld en G. B. Boon- zaaijer werden bij acclamatie herko zen. Deze gratis verloting die hierna volg de kon tot stand komen door de was- verkoop en door het vrijwillig afstaan van goederen door leveranciers. De prijzen varieerden van f 4.50 tot f 1.25 in natura en alle aanwezigen kwamen hierbij aan bod. De vergadering werd hierna gesloten. De imkersvereniging bestaat volgend jaar 20 jaar. Het ledental steeg dit jaar met 17 nieuwe leden tot 172. Deze leden komen uit Rhenen, Veenendaal, Ederveen, Renswoude, Lunteren en Scherpenzeel. Zelfs uit Kootwijkerbroek meldde zich een nieuw lid aan. De eigenaar van café Marktzicht voelt zich bij de imkers nauw betrokken en stelde deze avond het café met de zaal voor de imkers gratis beschikbaar. Vele leden gaven nu reeds korven op voor plaatsing in de Betuwse boomgaarden in mei van het volgende jaar. Hieruit blykt, dat de imkers hoopvol het volgend jaar tegemoet zien. RHENEN Traditie getrouw wordt zaterdag 24 december 's avonds om half elf in de Cunerakerk de Kerstnacht dienst gehouden, gezameniyk door her vormden en gereformeerden. Liturg is de gereformeerde predikant ds. Meyer, ter wijl ds. Kooreman zal spreken. De chris telijke zangvereniging „Eben Haëzer" verleent onder leiding van de heer Goe- dink vocale medewerking. Als organist treedt op Leo van Stempvoort. RENSWOUDE. Mej. Esser, Tacts van Amerongenweg 45 te Renswoude Is met ingang van 1 december j.l. benoemd tot correspondente van „de Vallei". Voor de Renswouder sportaangelegenhe- den kan men zich blijven vervoegen bij de heer Valkenburg, Dorpsstraat 104.

De Vallei | 1966 | | pagina 4