Gelukkiger plaats bungalowpark aan Rembrandtlaan denkbaar Verkoop wil niet best Bevredigende start van 'rijdende spaarpot* 50 centen Instructiebad wel of niet op zondag open? Riny van Bruxvoort is liefde voor DOVO nog niet kwijt Bas Pauwe: „Als semi-prof nog veel te bescheiden" Cor Niessen zingt in Pctrakerk bij Kerstza ngdienst Bouwfonds geeft nu toch toe: Tijdig inenten voorkomt uitdunnen kippenstapel BW 1 en 2 kwamen tot tegengestelde uitslag Veenendaalers sterk in MAC Ede-rit VDC versloeg Houten overtuigend: 15-5 MARKTEN In brekersbu it: Raad vergadert in brandweerkazerne Bas Pauwe AI 1000 vogels voor ositie Geslaagd Gevaarlijke situatie door grote 'regenval ,Ons Genoegen* heeft nog prijzen over METS ANDERS GELD IlV DE VEILIGE'WEG WUSHe BOUW VAN MET GARAGES STICHTING5K05TEN F 59500 Inl Bouwfonds NederlandseGemee Automobilist maakte fout op kruising Nieuwe voorzitter voor j. v. Emanuel" iel ri jdster naar het ziekenhuis Bromfietser in het nauw Botsing niet verkeersbord WOENSDAG 14 DECEMBER 1966 VEENENDAAL In de eerste maanden van dit jaar is men begonnen met de aanleg van een bungalowpark aan de Rembrandtlaan. Medio maart was de uitvoerder van dit plan, het Bouwfonds Nederlandse Gemeenten enorm enthousiast over de vorderingen van het bouwrijp maken. Men voorspelde, dat eind van dit jaar vrijwel het gehele plan van 15 bungalows gerealiseerd zou zijn. Men moest de bungalows nog wel verkopen, voor het zover was, maar die verkoop zag men als een kleinigheidje. Nu. half december, blijken van de 15 bungalows er nog geen 10 verkocht te zijn. Drie bungalows zijn op het terrein zichtbaar: een is er bewoond en twee zijn er in aanbouw. Van de overige verkochte bungalows is het fundament zelfs nog niet gelegd. p- De heer Lam. medewerker van het Bouwfonds in Amersfoort waaronder ook Veenendaal ressorteert vertelde ons enkele feiten, die de vertraging van de bouw veroorzaakten. De heer Lam begon met toe te geven dat alles niet zo soepel is gelopen als was verwacht. Op onze vraag hoeveel bungalows nog verkocht moesten wor den, antwoordde hij: „Dat weet ik niet zo precies, nog een stuk of vijf, zes. De andere zijn in voorbereiding. Wanneer «r met de bouw begonnen wordt kan ik niet zeggen, want dat hangt af van de regeling die onze technici met de kopers VEENENDAAL De dienst gemeen tewerken moest maandagavond nog laat aan het werk, om een levensgevaarlij ke situatie op de Groeneveldselaan op te heffen. De politie ontdekte omstreeks half elf dat er een groot gat in het wegdek gevallen was, ter hoogte van Brooks Instrument. De dienst gemeentewerken heeft er hekken en rode lampen om heen geplaatst. Het gat in het wegdek is waarschijnlijk een gevolg van de re gen van de laatste tijd. RENSWOUDE Bij de verloting van de muziekvereniging „Ons Genoegen", die zaterdagavond na afloop van de uitvoering werd gehouden, zijn niet al le prijzen afgehaald. De volgende num mers zijn nog niet afgegeven: No. 204 oranje no. 2396 geel en no. 1093 oranje. De prijzen kunnen worden afgehaald bij de heer C. Overeem. Dorpsstraat 45, Renswoude. VEENENDAAL De „Groep Cen trumwinkeliers", die de belangen van het centrum van Veenendaal als koopcen trum voor de omgeving behartigen wil, is gisteren gestart met een actie, die tot doel heeft nog meer mensen in de wijde omgeving op Veenendaal als koopcentrum te attenderen. Om dit doel te bereiken heeft de groep een Kerst man bereid gevonden met de arrestee in verband met het ontbreken van sneeuw boven op een wagen geplaatst de omgeving door te rijden. Gisteren ging de tocht via Achterberg, Rhenen en Eist, vandaag zou de Kerstman Renswoude en Scherpenzeel aandoen. Ook andere plaatsen in de omgeving zullen bezoek van de Kerstman krijgen. maken. Eigenlijk bepalen de kopers dus het bouwtempo." „Planning blijft planning", meende de heer Lam. „Je kunt tevoren nooit zeg gen of alles volgens de plannen ver loopt." Op de vraag wat hij als reden zag waarom er nog 6 bungalows verkocht moesten worden, antwoordde hij: „We kunnen ons voorstellen dat er gelukki ger plaatsen zijn om een bungalowpark te laten verrijzen. Vooral wat betreft achtergrond en omgeving had men een betere plek kunnen indenken. Er was echter geen andere plaats beschik baar." De niet zo ideale achtergrond heeft het Bouwfonds overigens van begin af erkend. In de folder, die indertijd ver strekt is, komt de schetstekening voor van een plan met bomen op de achter grond. Dit zijn dezelfde bomen, die nu nog aan de Rembrandtlaan staan. Er bestaan plannen om deze bomen in hun geheel over te brengen naar het achter terrein. Overigens blijft de vraag of het „bungalowpark" dan wel een voldoende aantrekkelijke achtergrond heeft. De heer Lam sprak ook nog van de moeilijkheden op de kapitaalmarkt als oorzaak van de vertraagde verkoop. „Zeer zeker heeft dit een ongunstige 4 AMtRSffj invloed op de bouw", zo zei hij, „maar dit is een tijdelijke toestand. We moe ten het zo zien, op dat gebied hebben we een rustperiode. Ik geloof niet dat dit een verkeerde rust is. Het zal spoe dig wel weer beter worden." De heer Lam durfde geen tijdstip te noemen waarop het park geheel gereed zal zijn. Dat hing af van teveel facto ren. Toen we hem echter vroegen of hij dacht dat deze dure woningen op die toch niet zo gunstige plaats werkelijk allemaal verkocht zouden worden, ant woordde hij: „Zeer zeker." We vonden de heer Lam nogal enthou siast, maar „daar zitten we voor", was het antwoord van deze Bouwfondsfunc tionaris. VEEN'EN" DA Al. Dinsdagmorgen maakte Veenendaal kennis met een nieuwe manier van sparen. Men hoeft niet langer naar de spaarbank toe, maar de spaarbank komt aan huis. De situatie, dat een kassier van een spaar bank deur aan deur belt om de inleg op te halen, zal wel niet gerealiseerd worden maar de nieuwe oplossing van de Nutsspaarbank is voor velen in onze gemeente een vooruitgang. Eenmaal per week korr.t een rijdend bijkantoor op een viertal plaatsen in Veenendaal. De standplaatsen zijn Da- vidsplein, Schrijverspark, Slotemaker de Brulneplein en Coniferenplein. De heer Leander, de lokettist van de ze „rijdende spaarpot", was heel tevre den over hetgeen hij dinsdag in Vee nendaal ondervond. Het publiek had VEENENDAAL. Het pokken- en diftcrievirus maakt jaarlijks in ons land een groot aantal slachtoffers on der onze, legkippen. Vooral in de herfst maanden komen de meeste uitbraken voor, aldus de heer G. B. J. van Dom melen van bet Kijkspluimveeteeltcon- sulentschap voor de provincie Gelder land. Pokken zijn te onderkennen aan korstvormige zweertjes op onbeveder de huiddelen. In veel gevallen zweren de ogen dicht. Hierdoor wordt het voor de dieren moeilijk om voer op te ne men. Ook het pijnlijke gevoel maakt de dieren suf. Door te weinig voederopna me gaat de conditie achteruit en wordt de produktie gestaakt. Als de infectie te laat wordt ontdekt, kan er wel 5-10 procent uitval komen. Indien een kop pel, waarin enkele zieke dieren voorko men, direct wordt geënt, kan de ziekte nog beperkt blijven. Het blijkt namelijk dat ongeveer vijf dagen na het enten de pokken gaan opdrogen en afvallen. Bij difterie treden gele vliezen membrar .enenop in de mondholte, luchtpijp en keel. De aangetaste dieren kan men nog proberen te behandelen door de gele puistjes zachtjes te ver wijderen en de beschadigde plek met wat jodium aan te stippen. Ook de niet zichtbaar zieke dieren moeten in dit ge val zo spoedig mogelijk worden geënt. Als in een koppel jonge hennen difte rie uitbreekt, dan heeft de betreffende pluimveehouder meestal een flinke scha de: weinig produktie en veel uitvallers. Meestal zijn het niet geënte koppels, waarin pokken en difterie wordt waar genomen. In een enkel geval betreft 't een geënte koppel, maar dan doen zich direct drie vragen voor: ls er goed ge- ent? Is er controle geweest na tien da gen? Waren de dieren wel gezond bij het enten? Om goed te kunnen enten, moeten er 10-15 veren van de dij worden uitgetrok ken. De openingen die hierdoor zijn ont staan noemt men follikels. Deze folli- kels worden goed bestreken met het vaccin. Na ongeveer tien dagen is het gewenst dat er 5 procent van de dieren wordt gecontroleerd. Als de follikels, waarop de entstof is aangebracht ge zwollen zijn, kan worden aangenomen, dat de enting geslaagd is. Voordat een koppel hennen geënt wordt moet men er zeker van zijn, dat de koppel gezond is. De gespecialiseerde pluimveehouder zal wel zorgen dat er op de juiste tijd geënt wordt. Volgens het landelijk ent schema is de meest geschikte leeftijd vier maanden. Voor de kuikens geboren van 1 mei- 1 december verdient het aanbeveling, deze te enten op de leeftijd van onge veer twee maanden. Dan ls er tijdig immuniteit opgebouwd. Mocht er onverhoopt, ondanks alle goede zorgen, toch nog pokken of dif terie uitbreken, dan is het raadzaam zo snel mogelijk een dierenarts in te scha kelen. Deze kan in samenwerking met de voorlichter meestal snel en doeltref fend ingrijpen. goed gereageerd op het nieuwtje, ter wijl er zeker voor de eerste dag 'n goed bezoek is geweest. De heer Lean der kan het weten, want hij zit al een paar jaar bij de Nutsspaarbank in Wa- geningen en rijdt reeds sinds septem ber met deze bus door de Betuwe. In de loop van de dag heeft hij onge veer 45 spaarders gehad, waarvan 10 nieuwen. Deze waren ongeveer gelijke lijk verdeeld over de standplaatsen Da- vidsplein, Bruïneplein en Coniferen- plein. Het Schrijverspark heeft echter niet merkbaar op de komst van de blauwe bus gereageerd: er kwam nie mand. In de bus kunnen alle bankzaken af gehandeld worden, aangezien er ook een kopie van de gegevens uit de com puter aanwezig is, zodat de heer Lean der de stand van het saldo kan contro leren. Nu moet men eventuele reisde- viezen tevoren aanvragen een tele foontje is voldoende maar de heer Leander deelde mee, dat men mis schien in het seizoen dergelijk geld in kas heeft. VEENENDAAL. Maandagavond moest de bromfietser R. v.d. W. uit Achterberg naar het Julianazieken- huis overgebracht worden, na een aan rijding op de kruising Groeneveldse laan - Industrielaan met een auto, be stuurd door de heer H. van D. uit Vee nendaal. De heer Van D. kwam uit de Indu strielaan. Bij de qruising remde hjj af. maar toen hij meende, dat hij veilig over kon steken reed hij weer door. Blijkbaar merkte hij niet de van rechts komende bromfiets op. Een aan rijding bleek onvermijdelijk. Het is niet onmogelijk dat de oorzaak van deze aanrijding geweest is, dat de automo bilist zich niet heeft gerealiseerd, dat deze kruising een „voorrangskruising" is, waarbij het verkeer op de Groene veldselaan voorrang heeft. SCHERPENZEEL. 14 december 1966. Eiermarkt. Aanvoer circa 900.000 stuks. Prijzen: kippeëieren f 14,0014,50; henneëieren f 12,0013,75. Alles per 100 stuks. Handel rustig. SCHERPENZEEL. 14 december 1966. Varkensmarkt. Aanvoer 177 biggen. Prijzen: f 77,00 84,00. Handel redelijk. t VEENENDAAL De wed. D. van de Nieuweweg in Veenendaal was maandagavond enkele uren niet thuis geweest. Toen zij weerom kwam bleek iemand zich in haar huis toegang te hebben verschaft, door het vernielen van een ruit in de tuindeur en het ope nen van de spanjoletsluiting. Het hele huis bleek te zijn doorzocht, maar de buit van de inbreker(s) was gering: slechts een rolletje met vijftig centen en een geldkistje waar enkel waardepapieren inzaten werden ver mist. De politie heeft de zaak in onder zoek. RENSWOUDE De Hervormde Jon gelingsvereniging „Emanuel" heeft vanaf heden een nieuwe voorzitter. De heer G. Moesbergen is als zodanig af getreden. Voor hem in de plaats is ge kozen de heer D. Cozijnsen. f VEENENÓAAL. Maandagavond speelde de biljartvereniging Vonk een wedstrijd tegen het eerste team van Kunstmin. BW 1 kon door overwinnin gen van F. v.d. Nat en B. Vonk op resp. J. Schrijvershof en Heymering de volle buit binnen halen. De nederlaag van W. v. Asselt tegen Stigter deed daaraan niets af. De Veenendalers kwa men tenslotte tot een 2-5 winst. Het tweede team van BW speelde eveneens maandagavond en wel tegen Excelsior 1. De Veenendalers konden het niet bolwerken en verloren met de zelfde cijfers als waarmee het eerste team won. M. van Leeuwen en Van Har- develd verloren van resp. C. Schuilen- burg en Onink en het was slechts J. W. van Hardeveld, die de beide punten kon binnenhalen. Einduitslag 2-5. De ontmoeting Sportlust 1 - Driehoek 1 moest door het feest van een Eltser buurtvereniging, gehouden in „Sport lust", uitgesteld worden tot volgende week dinsdag. EDE. ln de zaterdag verreden Sint-Nicolaastocht te Ede kwamen en kele Veenendalers verrassend goed naar voren. Als winnaar van de wis selbeker voor het best geplaatste club lid kwam de heer R. van Hal uit Vee nendaal te voorschijn. De eerste rit )- prijs ging overigens naar de heer en mevrouw Van Samshuizen uit Ede (59 strafpunten), de tweede prijs naar R. van Hal (70 strafpunten), en de derde naar G. Garrits uit Lunteren <82 straf punten). Meer Veenendalers. die in de prijzen vielen: A. Thomas (104 strafp.), J. W. Drost (152 strafp.), en J. van 't Veen (235 strafp.). De door de MAC Ede georganiseerde rit betekende een groot succes, gezien het aantal van maar liefst 70 auto's. VEENENDAAL. Dinsdagmiddag om half twee had de heer A. de G. uit Veenendaal juist zijn personenauto, die hij geparkeerd had in een parkeerhaven aan de Zandstraat, tegenover de Fluiter straat, verlaten toen hij achter zich een klap hoorde. Toen de heer De G. omkeek, zag hij een vrouw naar later bleek mevr. W. op straat liggen. Zij was met haar fiets gevallen, waarbij zij zo ernstig gewond werd. dat overbrenging per a- bulance naar het Julianaziekenhuis noodzakelijk werd geacht. De fiets noch de auto vertoonde enig spoor van een aanrijding. De politie onderzoekt de oorzaak van 't gebeuren. VEENENDAAL. Maandagmiddag kreeg de heer B. v.d. W. uit Veenendaal een ongeluk met zijn bromfiets, omdat hij door twee auto's in het nauw ge bracht werd op de Hoogstraat. De heer C. van D. stond met zijn personenwagen dubbel geparkeerd, met de bedoeling deze achteruit tussen de reeds geparkeerd staande auto's te zet ten. Enkele meters achter hem stopte een personenauto, bestuurd door de heer Van K. uit Veenendaal. De bromfietser reed op dat moment rechts van de auto van de heer Van K. Door dit plotselin ge stoppen werd hij genoodzaakt naar rechts uit te wijken waardoor hij tegen eerstgenoemde auto aanbotste. De auto en de bromfiets liepen schade op. VEENENDAAL Het voorstel van burgemeester en wethouders om het in aanbouw zijnde instructiebad door de Sportstichting te laten beheren en exploiteren, zal in de raadsvergadering van donderdagavond ongetwijfeld stof tot discussie opleveren, nu enkele leden van de commissie van bijstand voor onderwijs, sport en culturele zaken te kennen hebben gegeven bezwaar te hebben tegen openstelling van het bad op zondag. Zij gaan in principe wel akkoord met het voorstel, maar willen er de voor waarde aan verbinden dal de Sportstichting er voor moet zorgen dat het bad op zondag gesloten is. Burgemeester en wethouders schrijven de raad deze me ning niet te delen. De meerderheid van hel college wil de beslissing om op zon dag wel of niet te zwemmen aan een ieder persoonlijk overlaten. Nu de datum waarop het overdekte bad in gebruik kan worden genomen, al in zicht komt, (1 april 1967) acht het college het gewenst op dit moment een be heerder aan te wijzen, in casu de Sportstichting. De stichting kan, wanneer de raad zijn stem aan het voorstel geeft, dan met diverse voorbereidende werk zaamheden beginnen. ln de commissie, waaruit de bezwaren tegen openstelling op zondag zijn gere zen, hebben de volgende raadsleden zitting: J v. d. Haar S.G.P.; M. G. H. Hendriks, K.V.P.; A .de Kievid, B P.: H. v. Manen. A.R. en A. Visser, C.H.U, VEENENDAAL B(j vrijwel iedere thuiswedstrijd van DOVO kan men Riny van Bruxvoort als toeschouwer langs de lijn vinden. En onveranderd klinkt dan steeds de vraag aan deze ex-DOVO-speler: „Hoe gaat het bjj je nieuwe club, Wa geningen?" Steevast hoort men Riny dan antwoorden „Het gaal nogal". Sinds h(j het roodwitte shirt van DOVO verwisselde voor de Wageningse kleuren en een contract als betaald voetballer in zijn zak mocht steken werd het wat stiller om hem heen. Geen vette koppen meer in de krant, die melding maakten van doel punten of soloacties. De eerste twee competitiewedstrijden speelde hy mee in het elftal van Wageningen, maar daarna was Riny van Bruxvoort van het toneel verdwenen. We zijn hem enkele dagen geleden eens gaan opzoeken, omdat we bij geruchte vernamen: „Van Bruxvoort komt terug by DOVO, het lukt niet in Wa geningen". „Ze vragen het me steeds weer, maar ik weet het echt nog niet. Wage ningen heeft nu geloof ik 19 wedstrij den gespeeld en ik heb pas vier keer een kans gekregen mee te doen, waar van we driemaal hebben gewonnen. Als het zo blijft doorgaan, is er voor mij niet veel lol meer aan. Maar we zijn nog niet eens op de helft van de competitie, dus dan is het nog te vroeg RINY VAN BRUXVOORT: Ik weet het nog niet VEENENDAAL Donderdagavond aanstaande wordt de raadsvergadering gehouden, niet zoals gebruikelijk in de bovenzaal van hotel „De Korenbeurs", maar in de kantine van de brandweer kazerne aan de Industrielaan. De be gintijd van deze vergadering is ook al in afwijking van de normale gang van zaken vastgesteld op 20.00 uur. HENNY POMP leiding VEENENDAAL Zaterdag 17 de cember wordt in de gereformeerde Pc trakerk een Kerstzangdienst gehouden, waaraan wordt meegewerkt door het gereformeerd kerkkoor „Soli Deo Glo ria" uit Veenendaal en het Hervormd Meisjeskoor uit Ede, beide onder lei ding van Hennie Pomp. De bekende ba riton Cor Niessen uit Utrecht zal enke le solo's zingen en het orgel wordt be speeld door de organist de heer J. M. Buddingh. De dienst begint om 20.00 uur en is vrij toegankelijk. Op het programma komen verschei dene bekende kerstliederen voor. Het Geref. kerkkoor zingt onder meer „Op- op die 't Rijk bewonen" van J. Nauta, het meisjeskoor zingt o.a. „Midden in COR NIESSEN zang de winternacht" terwijl de heer Nies sen „De Koningen" van Peter Corne lius en het 15e eeuwse kerstlied in een bewerking van Woensel Kooij „Nu ju belt en weest blij" ten gehore zal bren gen. Ds. J. Overduin zal de liturgie en een korte meditatie verzorgen. om daar nu al iets over te zeggen. Daarom blijf ik het proberen. Je moet volgens mij altijd proberen het hoogste te bereiken en niet bang zijn, dat het mis kan gaan. Mocht het niet lukken, dan zal ik wel verder zien. Tenslotte is het mij niet te doen om er rijk van te worden. En misschien ben ik er niet geschikt voor om in het betaalde voet bal te spelen". Als Riny van Bruxvoort over zich zelf spreekt is het bepaald geen lof rede over eiger. kwaliteiten. Hij geeft eerlijk toe wat zijn zwakke zijde is en hoe hij hoopt nog een kans te krijgen om zijn pluspunten te kunnen verto nen. „Tempo is voor mij het kritieke punt. Ik ben niet snel genoeg in het aanvalsspel. Toch train ik volop mee, zelfs meer dan dat. Behalve de club training op dinsdag-, donderdag- en vrijdagavond, waarbij dan ook nog een wedstrijd ln het weekend komt, ga ik 's maandagsavonds altijd op pad met Henk van Kooten van DOVO. Dan is het voornamelijk lopen en springen, ergens buitenaf. Het tempo in het be taald voetbal ligt natuurlijk veel ho ger. Maar ook speelt men veel harder. Je moet je echt wel helemaal aanpas sen en daar had ik in het begin nog al moeite mee. Of ik naar DOVO te rug wil? Kijk eens hier, ik heb pas 'n paar kansen gehad bij Wageningen. En dan nog niet meer dan twee wed strijden achtereen, dat is volgens mij niet genoeg. Juist als je wat gaat wen nen wordt je er weer uitgezet en dat ls natuurlijk wel een teleurstelling. De onderlinge sfeer is daar wel goed. Ik vind het wel jammer, dat ik nu niet meer met DOVO mee kan doen. Ze zitten in een afdeling, waar dacht ik, wel eens een kampioenschap uit ge haald kan worden en ik leef nog hele maal mee. Daarom ga ik ook steeds kijken, ook bij uitwedstrijden". Wat gaat het worden met de 20-jari- ge Riny van Bruxvoort? Komt hij net een tikkeltje te kort om mee te kun nen bij de semi-profs of is het een dof fe diamant, die nog moet gaan schitte ren? We vroegen commentaar aan de trainer van Wageningen, oud-interna tional Bas Pauwe. de man die zelf een flonkerende ster was in het voor-oor- logse Nederlands elftal en al menig jong talent „ontdekte". VEENENDAAL De Kersttentoon stelling van de Veenendaalse Vogel vrienden zal dit jaar groter worden dan ooit te voren. Het is nu reeds zeker dat er minstens 1000 vogels tentoongesteld zullen worden, terwijl het aantrekkelij ke van deze show zal zijn, dat er niet zoals bij vele verenigingen uitsluitend kanaries ingeschreven zijn. De meest uiteenlopende soorten vogels zullen op deze tentoonstelling vertegenwoordigd zijn. Zowel plaatselijk als landelijk trekt hierdoor deze show altijd een enorme belangstelling en bovendien is zij op een bijzondere aardige wijze ingericht. Zo zal er dit jaar onder andere een vo lière zijn van ongeveer 50 m2, welke toegankelijk is voor de bezoekers, zodat men zonder gehinderd te zijn door gaas of tralies de vogels als het ware in de natuur kan observeren. Dit is op ten- toonstellingsgebied iets nieuws, dat nog nooit op deze originele wijze is ver toond. VEENENDAAL Aan de Vrije Uni versiteit te Amsterdam slaagde voor het kandidaatsexamen economie de heer M. Slotboom te Veenendaal. BAS PAUWE: bescheidenheid „Hij is technisch zeer behoorlijk, maar iets te traag in z'n uitvoering", zei Bas Pauwe zonder er lang over na te denken. „Riny is nog niet gewend aan de snelheid in deze klasse voet bal, maar hij is beslist wel vooruitge gaan de laatste tijd. In het begin had hij nog niet het juiste ritme en een onvoldoende inzet. Hij bezit wel de no dige kwaliteiten en kan heel wat met een bal doen. Maar wat wij bij Wage ningen momenteel nodig hebben is een afwerker, een schutter. En dat komt er nog niet voldoende bij hem uit, on danks het feit, dat hij aardig schieten kan. Weet U wat het is, Riny is een aardige jongen, maar erg bescheiden. En dat zie je terug in zijn spel. Je moet ergens een brutale „donder" zijn in het betaalde voetbal. Doorzet ten. daar komt het op aan. Inderdaad zijn twee wedstrijden achtereen niet voldoende om van een goede kans te spreken. Maar ik moet ook aan de re sultaten denken van Wageningen en als ik daar op let dan zeg ik nogmaals, wij hebben een scorer nodig. Als Wa geningen bijvoorbeeld uitgeschakeld zou zijn voor de top in deze competi tie, dan zou ik meer kunnen experi menteren. Nu gaat dat niet. Maar ge loof maar gerust, dat Van Bruxvoort zijn kans nog wel krijgt. Ik zie er wel wat in", aldus Bas Pauwe. i VEENENDAAL Dinsdagmorgen tegen half negen werd een jongeman naar het Julianaziekenhuis gebracht, die een venvonding had opgelopen, toen hij met zijn bromfiets tegen een ver keersbord langs het rijwielpad aan ds Kerkevvijk gereden was. De jongeman. J. G. v.d. B. uit Vee nendaal wilde op een gegeven moment enige fietsers inhalen, maar zwenkte daarbij iets te veel naar links, met ge noemd gevolg. Ook zijn brommer liep schade op. VEENENDAAL Maandagavond won VDC II in 't Trefpunt op overtuigende wijze van Houten. Opvallend is de con stant goede vorm van De Kleuver, ds enige die nog geen enkele partij verloor. Dit was de laatste thuiswedstrijd van VDC. Maandag speelt het de laatste wedstryd in Zeist tegen het sterke OG III. De volledige uitslag luidt: VDC II Houten I 1. A. Kalter P v. Leeuwen. 11; 2. J.H. de RoderG. v. Doorn, 11; 3. W. de KleuverH. Boekhout, 20; 4. J. Th. TollenaarG. v. Lunteren, 20; 5. N. Valkenburg T. Harskamp, 20; 6. G. ValkenburgW. v. Thiel, 20;7. H. Meerveld- P. Verhoeven, 20; 8. H. v. Leeuwen—C. Bom. 1—1; 9. H. v.d. Bo- venkampH. Verhoeven, 02; 10. H. Verhoef—A. v. Hal, 2—0. Totaal 135. Voor de onderlinge competitie verste vigde Bouman zijn leidende positie door van Valkenburg Sr. te winnen. De dam liefhebbers worden er nog aan herinnerd, dat vanaf maandag 19 dec. de „onder linge" weer regelmatig voortgang kan vinden.

De Vallei | 1966 | | pagina 3