EHBO Opheusden bestaat binnenkort kwart eeuw Oud-schoolhoofd C. van Ommen overleden BB'ers ingelicht over nieuwe organisatie Tios 2 klap kreeg in kopgroep van Rhenens RTTV rake ,Candiabenadert bedrijfsleven voor hulp bij clubhuisboutv „Er was geen uitblinker onder mijn achtervolgers" V eiling Septer Tiel Allerhande in Ouwehand Laatste rit in 1966 van „Slotridders" EERSTE GIFT IS AL BINNEN Gelders damkampioen Van Dijk: RTTV 1-Tios 2: 6-4 Kr. en Vr. 1-RTTV 2:5-5 Prestaties leverden landskampioenschap Feestprogramma Bovenzaal Hobbyshow Aiiie rongen Voor aap Nieuwe stallen Nutsruilbeurs Mist u uw dagblad DE VALLEI 's Zaterdags 16.30-17.30 uur Telefoon 4163. Wateroverlast valt nog mee Zandst rooier gearriveerd Laatste beatavond van „Oskadr* AMERONGEN WOENSDAG 14 DECEMBER 1966 OPHEUSDEN De E.H.B.O. te Opheusden bestaat 20 januari 1967 25 jaar. In die kwarteeuw heeft de vereniging een bloeiend bestaan gehad Er is in die jaren veel en goed werk verricht, waarvoor een groot gedeelte van de Opheus- dense bevolking respect en belangstelling toonde. De talrijke prestaties werden dikwijls met eerste prijzen bekroond. In 1961 behaalde de EHBO uit Opheus den zelfs het nationaal kampioenschap. De wedstrijdploeg werd bovendien negen maal kampioen van de provincie Gelderland. Niet alleen op wedstrijden werden respectabele prestaties geleverd, maar ook werd vaak daadwerkelijk eerste hulp verleend. In verschillende gevallen bleek de kennis van de Opheus- dense EHBO-er levensreddend te zijn. het verlenen van eerste hulp bij ver keersongevallen en de handelingen bij ambulancevervoer. Hoewel de leiding van de vereniging in de afgelopen 25 jaar in verschillen de handen is geweest, is gedurende de gehele periode de heer G. J. H. van Rijswijk de Leeuw als secretaris opge treden. De huidige bestuursformatie luidt als volgt: Eerste voorzitter, G. J. Jonker, tweede voorzitter J. Bud ding, secretaris G. J. H. van Rijswijk de Leeuw, penningmeesteres mevr. D. Capel-Roest. Óverige bestuursleden zijn: mevr. K. J. van Suilichem-Baard en de heren J. Willemsen en A. van Scaik. Ter gelegenheid van het 25-jarig be staan heeft het bestuur verschillende activiteiten op het programma staan. Op vrijdag 20 januari wordt in hotel de Zwaan van 16 tot 18 uur een jubi leumreceptie gehouden. De leden (bijna honderd!) gaan op dinsdag 24 januari gezamenlijk dineren in een hotel in de omtrek. Men heeft voor dit feestelijk etentje speciaal gespaard. Tevens zal een jubileumwedstrijd door de afdeling Opheusden worden ge organiseerd. Hiervoor krijgen enkele grote verenigingen en waarschijnlijk ook de kampioen van het afgelopen jaar een uitnodiging. Aangezien de leden hebben gemeend het bestuur een jubileumgeschenk te moeten aanbieden, wordt momenteel door 3 dames-leden een actie gevoerd, voor de aanschaf van verbandkoffers. Deze koffers zullen over de leden in het gehele dorp Opheusden worden ver spreid. Het ligt in de bedoeling op de jubileumdag 15 koffers aan te bieden. De 3 dames zijn op het ogenblik druk bezig geld in te zamelen. Een koffertje kost namelijk ruim 40 gulden. De inhoud bestaat voornamelijk uit verbrand, zwachtels etc. Hopelijk zal deze actie, die door de leden zelf wordt georganiseerd, en bo vendien in feite in het algemeen be lang is, een enorm succes worden. De E.H.B.O.-afdeling Opheusden heeft het nodig om haar werk goed te kunnen blijven verrichten. De oprichting van de E.H.B.O. te Op heusden in 1942, vond plaats onder in vloed van de oorlogsomstandigheden. Het ontstaan ervan had een tweele dig doel, waarvan het nuttige werk be stond in het helpen van de gewonde medemens. Anderzijds was het vormen van een eenheid op deze basis de eni ge mogelijkheid om door de bezetters als vereniging getolereerd te worden. Naast de actieve bijstand, die in oor logstijd werd geschonken, toonde de vereniging zich na die jaren een ware ambassadeur van de gemeente Reste ren. Men leerde de vereniging alom in den lande kennen. Ouwehands Dierenpark is naarstig aan het zoeken naar hydra's. Neen, het is geen diersoort die ontsnapt is. Het gaat om heel wat anders. In het aquarium zijn namelijk planariën bin nen geslopen. Dat zijn zogenaamde tril haarwormen, behorend tot de stam der platwormen. Ze leven in zoet water en zijn met watervlooien in de bak van de sidderalen terecht gekomen. De plana ria is een uiterst klein soort bloedzui- gertje. Die heeft zich nu vastgezogen in de sidderalen, niet alleen in de buik vinnen, maar zelfs tot in de kop van de aal. Inmiddels hebben de verzorgers al maatregelen genomen. De alen zijn van de bloedzuigers bevrijd en in een ande re bak overgebracht. In hun oorspron kelijk verblijf huizen nu alleen nog maar de planariën. Maar ook die moe ten er uit. Er is van alles al gepro beerd. Alle soorten verdelgingsmiddelen zijn gebruikt, zelfs zoutzuur, maar het helpt allemaal niks. Wanneer je met een hakbijl zo'n planaria doormid den slaat, heb je er twee. Want beide stukken leven normaal verder. Met hakken vergroot je dus alleen maar de plaag. Het enige afdoende middel is de hydra. De hydra is een zoetwaterpoliep, die onder meer leeft van planariën. Maar de grote moeilijkheid is om aan hydra's te komen. Intussen pro beert de directie van het park eraan te komen met hulp van een van de instituten van de landbouwhogeschool in Wageningen. Contacten werden uitgebreid en in Nederlandse E.H.B.O.-kringen is de ploeg uit Opheusden zeer zeker geen onbekende meer. De vele goede resul taten, die bereikt werden, zijn voor een groot gedeelte te danken aan de bezie lende leiding van de oprichter, de heer W. A. A. van Empel waarin hij werd bijgestaan door het grote enthousiasme van de leden. Dokter Van Empel is momenteel arts in Heemstede. De Opheusdense afdeling van de E.H.B.O. telt 92 leden. De aanvangs- cursus, die dit jaar wordt gehouden, be staat uit 24 leden. In de gemeente Op heusden behaalden 56 personen het zo genaamde eenheidsdiploma van de E.H.B.O. Vlak na de oprichting beschikte de E.H.B.O voor haar oefenavonden, over het veerhuis van de heer B. Masson. Hierna volgden nog als oefenlokalitei ten café De Zwaan aan de dijk en in de Dorpsstraat. Momenteel oefent men in de bovenzaal van het gymnastieklo kaal in de Hamsestraat. De doktoren J. Budding en G. J. Jonker, beiden uit Resteren zijn docent bij de opleiding tot het verkrijgen van een diploma. Eens per 2 jaar wordt er een nieu we cursus uitgeschreven voor het reeds eerder genoemde eenheidsdiploma. Om het peil van de kennis zo hoog moge lijk te houden, komen de leden iedere dinsdag bijeen op een oefenavond. Zij worden dan voornamelijk onderricht in m Wanneer je de zondagviering zou af meten aan het eten van een lekker hapje, dan hebben bepaalde soorten apen in Ouwehands Dierenpark niet te klagen. De chimpen, de orangs, de wol- en spinapen krijgen namelijk iedere zondag een gebraden kipje. Ze vinden dat een lekkernij, net als de gemiddelde mens. Ook in dit opzicht verschillen mens en aap niet veel van elkaar. Al evenmin wat de smaak betreft. Eén van de kippetjes was namelijk wat aan de oude kant uitgevallen, en de chimpansee, die het baksel trof, trok er na een paar hapjes behoorlijk zijn neus voor op. Wanneer de aap zou hebben kunnen praten, had hij be paald gezegd: „Ik heb ook liever een jong kippetje!" In Ouwehands Dierenpark nadert het nieuwe gebouw voor de herten, rendie ren en antilopen z'n voltooiing. Deze dagen zijn de kapspanten geplaatst. De stallen in het gebouw zijn zodanig ont worpen, dat voor alle diersoorten afzon derlijke ruimten zijn geschapen, met eigen uit- en ingangen. De overkapping steekt zover uit, dat de dieren overdag bij slecht weer een prachtige schuilgelegenheid kunnen vinden. Zij behoeven dan niet naar bin nen, zodat het bezoekend ubliek ze te allen tijde kan bezichtigen. AMERONGEN De Amerongse amateurfotografenvereniging „De Zoe ker" heeft plannen om tussen Rerst en Nieuwjaar (27 tot en met 31 december) een kleine beperkte hobbytentoonstel ling te organiseren. In de eerste plaats zullen er natuur lijk foto's van de leden worden geëxpo seerd, terwijl daarnaast een aantal schilderijen van enkele amateurs een plaats zullen vinden. Het geheel wordt gecompleteerd met 'n flinke inzending naaldkunstwerk. De tentoonstelling vindt plaats in het lokaal van Lievendael en zal op dins dagavond 27 december door burgemees ter jhr. mr. O. R. v. d. Bosch worden geopend. De tentoonstelling zal zijn geopend van 27 tot en met 30 december 's avonds van 7 tot 9 uur en op 31 december van 2 tot 5 uur. AMERONGEN Zaterdagmiddag 17 december kunnen de verzamelaars van postzegels, sigarebandjes, suikerzakjes en andere zaken weer terecht in het Dorpshuis van 14.30 tot 16.30 uur, waar dan weer 'n Nutsruilbeurs gehouden zal worden. BEL tot I 7.30 uur 3550 na 17.30 uur tot 19.30 uur 4163 VEENENDAAL RHENEN Op 70-jarige leeftijd overleed de heer C. van Ommen. Hij werd op 27 april 1896 in Rhenen gebo ren. Na zijn opleiding aan de kweekschool te hebben voltooid begon hij op 19-jari- ge leeftijd zijn onderwijzerscarrière aan de openbare lagere school in de ge meente Resteren. Na in 1918 en 1919 respectievelijk gewerkt te hebben als tijdelijk onderwijzer aan de openbare scholen van Achterberg en Wouden berg, werd hij in laatstgenoemd jaar benoemd tot onderwijzer in vaste dienst aan de openbare lagere school te In- gen. In 1923 begon voor de heer Van Om men een nieuwe periode. Hij werd be noemd tot hoofd van de openbare lage re school te Ommeren. In 1935 volgde zijn benoeming tot hoofd van de school in Achterberg en in 1942 kwam hij als hoofd aan de openbare lagere Bantuin- school in Rhenen-stad. Aan deze school maakte hij zijn car rière af. Hij werkte er de langste tijd, namelijk tot aan zijn pensioen op 1 mei 1961. Wijlen de heer Van Ommen was in Rhenen en omgeving een bekende fi guur. De teraardebestelling vindt vrij dagochtend plaats op de algemene be graafplaats aan de Achterbergsestraat- weg. AMERONGEN De Amerongse BB-ers waren gisteravond in groten getale naar Leersum getogen waar zij de gasten waren van de Leersumse BB. De vorige keer werd een gezamenlijke bijeenkomst gehouden te Amerongen in de raadzaal, nu was dus Leersum aan de beurt als ontvangstgemeente. De zaal van Hotel Damlust was goed bezet toen het hoofd Zelfbescherming te Leersum de heer Lagemaat de bij eenkomst opende. Hij was zeer ver heugd, dat Amerongen in zo grote geta le was gekomen en hoopte dat het een even goed geslaagde avond zou worden als indertijd te Amerongen. De heer Den Broeder van de com mandopost BB te Doorn gaf vervolgens een uiteenzetting omtrent de nieuwe BB-organisatie. Door het steeds teruglopen van het aantal vrijwilligers, vooral in de grote re plaatsen, was de minister genood- RHENEN Het is R.T.T.V. inder daad gelukt Tios een nederlaag te be zorgen. D.m.v. Van Breenen (3 x winst) v.d. Brink (2 x winst) en winst in het dubbelspel werd de zege behaald. En gelaar kon deze keer helaas niet tot winst komen. Van Breenen startte uitstekend tegen Bouwman en nam goed revanche voor de in Arnhem tegen deze speler gele den nederlaag. Met 21/10 en 21/15 gaf hij Bouwman geen enkele kans. J. Engelaar begon ook goed in de tweede partij tegen Rik. De eerste ga me won hij namelijk met 21/14, doch de tweede game ging wat ongelukkig met 20/22 naar Rik. In de derde ga me lukte Ehgelaar aanvankelijk niets meer. Hij liep dan ook een grote ach terstand op, 10-2 en 11-3, doch nu kreeg Rik een inzinking en bij de stand 17-16 voor Rik was weer alles mogelijk. Rik herstelde zich nu echter goed en won met 21/17, waarmee hij de stand weer gelijk bracht. R. v.d. Brink kwam vervolgens goed voor de dag door Besseling in twee games te ver slaan, nl. 21/16 en 21/19. Een goede prestatie van deze jonge speler, die deze avond een rustige en zekere indruk maakte. Het dubbelspel was ook voor R.T.T..V Engelaar en v. Breenen bleven ook nu ongeslagen en wisten door met 21/12-18/21 en 21/14 te winnen de stand op 3-1 te brengen. Engelaar vond vervolgens een goed herstelde Bouwman op zijn weg en verloor dan ook met 13/21 en 15/21. Van Breenen vergrootte de voor sprong van R.T.T.V. echter weer en versloeg de zwakspelende Besseling met 21/3 en 21/11, daarmee de stand op 4-2 brengend. V.d. Brink verraste daarna iedereen door de sterker geachte Rik een dui delijke nederlaag te bezorgen, met 21/17, 21/14, waardoor de stand 5-2 werd. J. Engelaar trof het daarna slecht tegen Besseling. Alles lukte Bes seling opeens en hoewel Engelaar de eerste game nog won met 21/15, kwam hij er de tweede game niet aan te pas en verloor deze met 13/21, doch de derde game was bijzonder spannend. Tot 19-19 ging het gelijk op, maar met 21/19 wist Besseling toch nog de partij uit het vuur te slepen. V.d. Brink zorgde daarna voor een daverende ver rassing door Bouwman bijna een ne derlaag te bezorgen. De eerste game won hij met 21-15 maar de tweede ver loor hij met 21/13. De derde game stond v.d. Brink in gewonnen positie bij een stand van 17/12 in zijn voordeel, maar doordat de zenuwen hem parten speelden moest hij de partij toch nog met 21/23 ge wonnen geven. De stand was hierdoor 5-4 geworden en de overwinning was nog steeds niet veilig gesteld. Van Breenen maakte echter aan alle onzekerheid een einde door Rik te verslaan in twee games, nl. 21/19 en 21/13. Hiermede heeft R.T.T.V. de spanning in deze klasse nog weer verhoogd. De stand: Treffers 7-10; Tios 2 7-8; RTTV 7-8; Oldra 8-8; Velp 7-2. De laatste wedstrijd van R.T.T.V. in deze eerste competitie is in Arnhem te gen Treffers. In Rhenen werd het een ongelukkig gelijk spel. Ook in de tweede wedstrijd tegen Rr. en Vr. 1 uit Renkum, bleek dat de ze twee ploegen volkomen aan elkaar gewaagd zijn. Het begin was hoopge vend voor R.T.T.V., want O. Meijer begon verrassend met winst op Hart- koorn, waarna H. v.d. Broek de stand op 0-2 bracht. J. Notermans verloor in drie games van de Vries en toen 't dubbelspel tegen de verwachting in werd verloren was de stand 2-2. Daarna werd beurtelings verloren en gewonnen. H. v.d. Broek won ook z'n twee andere partijen nog, terwijl J. Notermans eenmaal tot winst kwam tegen v.d. Werfhorst. Beide ploegen zijn in de onderste helft geëindigd en komen in de tweede competitie in de degradatiegroep weer tegen elkaar uit. Nizo 1 - RTTV 3: 5-5. Het derde team bleef op de goede weg door thuis bij Nizo één punt weg te halen, hetgeen nog niemand tot nu toe gelukt was. A. Udo behaalde twee keer winst, n.l. op Verschuur en v. Laar; W. de Grootmulder won ook van deze beide SCHERPENZEEL Ondanks de wa teroverlast die de Gelderse Vallei teis tert heeft de gemeente Scherpenzeel hiervan niet zoveel last. De straten zijn-niet, zoals in vele omliggende ge meenten, ondergelopen en ook de bui tenwegen zijn nog goed begaanbaar. Dit is vooral te danken aan de goe de riolering die de gemeente rijk is. SCHERPENZEEL In geval van gladheid van wegen zal de Scherpen- zeelse dienst van gemeentewerken pa raat zijn. De nieuwe zandstrooier die de gemeente onlangs heeft aangekocht is gearriveerd. Deze nieuwe vol-automatische zand strooier, die f 5500.heeft gekost, heeft een strooibreedte van 5.50 meter, kan kan 2 m2 zand-zout tegelijk meevoeren en strooit in een tijd van een uur een afstand van 40 km. weg zijnde ongeveer alle verharde wegen van Scherpenzeel. RHENEN Het bestuur van de Rhe- nense sportvereniging „Candia '66" zit per se niet bij de pakken neer. Men heeft zich nu eenmaal een eigen club huis in het hoofd gezet en dat moet er nu maar komen. Eén van de groot ste en voornaamste acties voor dit doel bestaat uit de zogenaamde Candia-club- huisloferij. Er werden al 325 loten van per stuk f 25.-- geplaatst. Maar als men momenteel de balans opmaakt, komt het bestuur nog zo'n slordige f 20.000.-- tekort. Vandaar dat er van daag een brief uitgaat naar het be drijfsleven in de Grebbestad, waarin wordt uiteen gezet wat de vereniging voor plannen heeft en waarin de fabri kanten worden opgewekt hun steentje bij te dragen, door de geldprijzen voor de loterij, samen f 1000.--, voor hun re kening te nemen. Van A. van Hoboken en Co's Bank kwam de eerste gift, groot f 50,--, al binnen. Een prachtig bedrag om van start te gaan. De ver. hoopt in het voorjaar van 1967 met ei gen krachten het clubhuis te kunnen stichten. spelers en H. Huntelerslag won alleen van Schuur. Het dubbelspel ging op het nippertje verloren; bij een stand van 17-13 werd vooral door Udo slordig ge speeld, hetgeen het Rhenense team niet alleen het dubbelspel kostte, maar ook de overwinning. V.S.W. - R.T.T.V. 3: 2-8. Werd vorige week thuis met 7-3 ge wonnen van V.S.W.. deze keer moesten de gastheren een 2-8 nederlaag voor lief nemen. H. Huntelerslag was uitste kend in vorm en speelde al z'n tegen standers naar een nederlaag. Evenzo deed W. de Grootmulder, terwijl A. Udo één keer verlies moest toestaan. Ook het dubbelspel werd weer verloren. In de 4e klasse doet team 7, bestaan de uit mevrouw Notermans, mej. D. Lammers en R. Lammers het ook uit stekend. Ondanks de 10-0 nederlaag, tegen koploper R.T.C. (dit team is eigen lijk te sterk voor de 4e klas) staat dit team op een gedeelde 2i plaats en is het verzekerd van een plaata in de kam- pioensgroep, waarna het kan proberen daarin een eervolle plaats te bemachti gen. Team 8, bestaande uit mej. A. Puyk, mej. J. Schipper en C. Roseboom heeft nog geen overwinning behaald. Het spelpeil verbetert toch aanmerkelijk en het blijft elke wedstrijd toch weer pro beren een zo goed mogelijk resultaat te behalen. Verdere uitslagen zijn: RTTV 4 - Ritac 2: 10-0; RTTV 5- Panter 2: 6-4; RTTV 8 - Winstpunt 1: 3-7; RTTV junioren - Actief junioren: 7-3. zaakt andere maatregelen te nemen. Dit betekent dat in gemeenten boven 1500 inwoners die een wijkindeling heb ben, de georganiseerde zelfbescherming (vrijwillig) wordt opgeheven. In plaats daarvan komen plichtnoodwachters. Dit zijn militairen die geen oorlogsbestem ming meer hebben. Voor de bestaande vrijwillige ploeg heeft dit consequenties. Deze kunnen bij de noodwachters worden ingedeeld maar dit is niet aanlokkelijk omdat zij in oorlogstijd gekazerneerd worden. Vooral voor de vrouwelijke vrijwilligers een groot bezwaar. Voor onze kring geldt deze regeling onder andere voor Veenendaal, Amers foort, Zeist en De Bilt. In de andere plaatsen blijft alles bij het oude. Na de ze uiteenzetting was er gelegenheid tot het stellen van vragen. De heer Den Broeder gaf nog eens een uiteenzetting over de brandweer in oorlogstijd. Deze wordt niet gekazer neerd. doch geconsigneerd. Zij moeten bij afwezigheid de commandant waar schuwen. Na de pauze, waarin consumpties werden aangeboden, werden nog enkele films vertoond. SCHERPENZEEL —Zaterdag 17 de cember is de laatste Oskadi-dansavond van dit jaar. De muzikale leiding is de ze keer in handen van beatgroup „The Starks" uit Wageningen. De eerste dansavond in het nieuwe jaar is op zaterdag 7 januari. Op deze avond gaat voor Oskadi optreden de bekende beatgroup uit Utrecht „Who?" voorheen „The Jugglers". Zoals de foto laat zien staan ook tal rijke weilanden rond Veenendaal door de overvloedige regenval onder water. Het wegverkeer wordt echter nergens ernstig door het water belemmerd. Voor een ruimer overzicht van d« wateroverlast in „Gelders" zie men pagina 4. ZEIST. Op vrijdagavond 16 de cember houdt de Zeister Autosportclub „De Slotridders" een. kaartleesrit. De ze rit zal de laatste zijn in dit jaar. De start is vanaf 19.31 uur voor de B- en C-klasse en vanaf 20.31 uur voor de A-klasse. De rit wordt gereden volgens het systeem van benadering van opgege ven coördinaten. De lengte van de rit is ongeveer 90 km en er is rekening ge houden met een gemiddelde snelheid voon de A-klassers van 36 km per uur en voor de B- en C-klassers van 30 km. Ook niet-leden kunnen aan de rit deel nemen. Bij voldoende deelneming aan deze rit zal de 2000ste deelnemer aan een van de ritten van de Slotria Iers in dit jaar kunnen worden geregistreerd. Even als de 1000e deelnemer in juli krijgt hij een speciale herinnering aan deze ge beurtenis. Getrouwd: Harm de Jong en Anna Cornelia v. d. Brink; Jan Hendrik Suk kel en Johanna Ottolina Brenkman; Cornelis Willemse en Geertruida Reede Ondertrouwd: Dirk Jacob van Bar- neveld en Maria Theodora van Ingen; Hendrik Langhout en Dirkje Jannetje Blankestijn. Ingekomen: J. H v. Gelderen van Veenendaal in Ron. Wilhelminaweg 95; R. J. v. Stam van Ermelo in Heu- velse Steeg 2; G. J. v. Ressel van Winterswijk in Pr. Irenelaan 20. Vertrokken: J. P. Sukkel-Brenkman van Drostestr. 31 naar Veenendaal; G. Willemse-Reede van Holleweg 17 naar Leersum; A. C. de Jong-v. d. Brink van Roenestr. 77 naar Odoorn; B. S. Tji van Utrechtsestraatweg 47 naar Zeist; H. Th. L. v. Ressel van Pr. Hendriklaan 7 naar Nijmegen. ARNHEM. Voor het eerst sinds twaalf jaar mocht de 42-jarige ir. Van Dyk uit Bennekom weer als Gelders damkampioen zaterdagmiddag in De Coehoorn te Arnhem de talrijke felici taties in ontvangst nemen. De weg naar de deelneming aan de strijd om de nationale titel ligt weer voor hem open. In het laatste Nederlands kampioen schap moest de Bennekommer zich met een gedeelde vijfde plaats tevre- Veilbericht van de 25ste kerstveiling van maandag 12 december 1966. VERPAKT FRUIT Opgave na klasse mm maat. Appelen 75/80 70/75 Engelse Bellefleur 6062 5658 Cox Orange 6878 6375 Cox Orange k.l 6084 5673 Cox Orange k.2 6065 5559 Cox Grimson k.l 5052 Golden Delicious 5872 5462 Golden Delicious k.l 57—65 *53—57 Golden Delicious k.2 4564 4453 Goudreinetten 3757 Goudreinetten k.l 3449 3338 Goudreinetten k.2 3140 2937 Goudreinet rode 4353 4047 Goudreinet rode k.l 3945 3338 Goudreinet rode k.2 Ingrid Marie 63—70 59—61 Ingrid Marie k.l 5962 5255 Ingrid Marie k.2 5255 4751 Jonathan k.l 4149 4050 Jonathan k.2 3448 3146 Leonie de Sonnaville 4346 Leonie de Sonnaville k.l Leonie de Sonnaville k.2 Lombarts Calville k.l 4047 Lombarts Calville k.2 32—42 Lord Lembourne k.l 4851 Laxton Superbe k.2 4249 Pomme Rosa Pomme Rosa klasse 2 Red Jonathan Sterappel klasse 1 Blank kroet per 100 kg 17.5018.50 Rood kroet per 100 kg 11.00—14.60 Zoet kroet per 100 kg 11.00 Peren: Zoete Brederode k.l 5457 5356 Zoete Brederode k.2 5053 4950 Zure Brederode k.l 5153 5052 Zure Brederode k.2 Doyenne de Cornice k.l 144-150 Doyenne de Cornice k.2 143-149 St. Remy k.2 37—39 Winter Rietpeer k.2 IJsbouten k.l IJsbouten k.2 Peren kroet per 100 kg f 3, De zonder klasse vermelde soorten zijn extra Alles in centen per kg tenzij anders vermeld 65/70 54—56 57—61 52—65 48—52 41—43 49—57 45—52 40—50 25—33 39—46 28—39 49—52 48—50 42—45 34—38 30—40 60/ 65 47—49 44—47 41—45 37—44 34—37 41—45 55/60 29—33 36—42 44—48 41—43 29—32 38—40 35—37 39—42 31—41 47—49 32—36 50—52 30—38 44—46 44_46 32—34 40—44 79—82 67—96 48—51 49—52 142-144 141-145 48—50 149-151 135-148 35—37 39—41 38—40 32—34 31—33 den stellen. Niet voldoende dus om zich te plaatsen voor de volgend jaar te houden nationale titelstrijd, want al leen de eerste drie plaatsen zich auto matisch. Een zesde Gelderse titel werd van hem geëist. Bijzonder moeilijk heeft Van Dijk het niet gehad. De jeugd heeft op duidelij ke wijze moeten capituleren. „Als ik heel eerlijk moet zijn, kan ik ook niet al te optimistisch zijn over de presta ties van de jeugd in dit toernooi", ver telde de Gelders kampioen zaterdag middag. „Af en toe doen ze aardige dingen, maar ook te vaak onaardige dingen. Ze spelen niet constant. Het is zowel een mentaliteitskwestie als een zaak van techniek". „Wel heb ik ditmaal meer punten moeten afstaan, maar niemand heeft hiervan kunnen profiteren. Je zou dus kunnen zeggen, dat ik meer tegenstand heb ondervonden dan vroeger, maar van de andere kant bezien heeft nog nie mand me kunnen bedreigen. Er was geen uitblinker onder mijn achtervolgers". De Gelderse titel kan een goede aan loop zijn voor een interessant damsei- zoen, want de damkalender vermeldt voor het komende jaar veel en ook be langrijke gebeurtenissen. Wellicht zelfs een wedstrijd tegen Rusland. „Veel hangt voor mij natuurlijk af van de plaats, die ik bereik bij het na tionale kampioenschap", zegt ir. Van Dijk, die wel zin heeft, vooral in die trip naar Rusland, waar hij overigens al als Nederlands kampioen in 1959 twintig partijen met als inzet de wereld titel tegen de Rus Roeperman speelde. De Bennekommer verloor met 27-13. De Gelderse titelhouder besteedt veel tijd aan de damsport. Naast het spelen voor zijn club WSDV uit Wageningen, waarvan hij ook voorzitter is, werkt hij ook nog mee aan de damrubriek van de NCRV. En dan natuurlijk voor de grote toernooien het doornemen van de partijen van de tegenstanders. De voorbereiding op het Gelders kampioenschap bleef beperkt tot het deelnemen aan het jubileumtoernooi van WSDV. „Nu loop ik echter, zoals altijd na een toernooi, weer met grote plannen rond om veel damproblemen te bestuderen, maar meestal komt hier door tijdgebrek weinig van". „Al dit studeren wil overigens niet zeggen, dat ik erg systematisch speel. Wel heb ik een bepaald plan, maar dat overheerst niet. Als ik hiervan kan af wijken, dan doe ik dit graag", aldus Van Dijk, die al in 1943 als onder duiker deelnam aan de strijd om de Gelderse titel. Voorlopig heeft hij nog geen plannen om te stoppen. „Ik heb altijd gezegd dit bij mijn veertigste te doen. Toen is er niets van gekomen en voorlopig ga ik dan ook nog maar door". Uit: Edese Courant.

De Vallei | 1966 | | pagina 5