Geladen Ajax zonder Suurbier tegen opgezweept Liverpool Er kan maar één Amerikaan de allerbeste zijn! Engelsen vooral bang voor Keizer en Cruyff KNVB treedt op tegen ronselen DSA uit Renswoude sterker dan „Samuël" uit Ederveen Post en Pfenninger voeren veld aan na nacht van felle strijd Philip Transfernieuws Grote bazaar van GVVV uitgesteld Staat van oorlog aan de Mersey Rustig Angst SP* München 1860 wil Merkel houden WISSELMARKT Zesdaagse sfeer is er weer Hard aanpakken Toekomst zesdaagse VOOR WINTER EN ZOMER TEGEN VORST EN ROEST! Morris Pagina 9 WOENSDAG 14 DECEMBER 1966 ADVERTENTIE LIVERPOOL Sinds gisteren zyn Ajax en Liverpool in een totale staat van oorlog geraakt. Zo en niet anders is de beklemmende sfeer te omschrijven, die aan de oevers van de Mersey rond het zonder twyfel verbitterde duel om de Europa Cup hangt. Van een gewone voetbalwedstrijd is al lang geen sprake meer. Het lijkt wel, of de psychologische oorlogsvoering de zinnen aan beide kanten al zo zeer beneveld heeft, dat ledereen van topspeler tot naamloze toeschouwer vergeet, dat het hier per slot om slechts een sportevenement gaat. Het zal van avond op Anfleld, het stadion der „Liverpoolions", een helse prestigeslag wor den, die zijn weerga in de geschiedenis niet zal kennen. En het zal ons niet ver bazen, als deze slag aan de Mersey de historie zal ingaan als „de bloednacht van Liverpool..—..." Het klinkt misschien allemaal overdreven en overtrokken, maar wie in Liverpool luistert naar de meedogenloze aankondigingen stolt by voorbaat het bloed ln de aderen .En de conclusie moet waarschijnlijk zijn, dat het Europa-Cup-voetbal bul ten alle acceptabele proporties is getreden in deze voorbereidingen. Want zonder meer heerst er een oor logsstemming in de hoofdkwartieren van beide legereenheden. We hebben het gisteren in Southport, waar Ajax verblijft, en in Anfield bij Liverpool kunnen ervaren. Het verbijsterende is, dat de beide vijanden voetstoots van elkaar aannemen, dat er een geweten loze afweerslag zal worden geleverd. En dat verleidt tot uitspraken, die nau welijks doen beseffen, dat het hier om een voetbalwedstrijd gaat. De boom lange Yeats in het Liverpoolkamp zei gistermiddag: „Ajax zal ongetwijfeld geen genade kennen in zijn verdedi ging, maar wij zijn harder, wij zullen doordrukken en Ajax al in het eerste beslissende kwartier kapot spelen." En luister naar Strong, de man die vorige week in Amsterdam reeds zo bedreven bleek in de heupzwaai: „Als Ajax te bruut in de verdediging is, zal het al in het eerste kwartier brancards nodig hebben." Hij steekt het niet on der stoelen of banken: „Oog om oog, tand om tand". En laten we in dit bijna absurdisti sche sportbedrijf nu ook even dokter Rolink, clubarts van Ajax, ten tonele voeren. Gewoonlijk een bezorgd man met een bezonken oordeel. Maar ook hij blijkt volkomen verstrikt geraakt in de ban van de Liverpoolemoties. „Is Cruijff over zijn vermoeidheid heen, is hij weer of nog in vorm?", vragen we hem. En Rolink: „Ver moeid? Helemaal niet, hij is geladen en op alles voorbereid. Hij is in staat om ze op te vreten, zeg dat maar te gen die stopper Yeats. Als die wist, hoe Cruijff morgen in het veld zal zijn, kan hij vannacht niet slapen". Selfmademan Caranza naast hem grijnst: „Reken er maar op, dat Ajax opgepept het veld binnenkomt. Al dat gezwetst van Liverpool heeft de Am sterdammers alleen maar sterker ge maakt." Temidden van al dat emotionele tu mult blijft Jaap van Praag, voorzitter van Ajax, betrekkelijk rustig. In het Adelphi-hotel in Liverpool begeleidt hij zijn vrouw Maud tot aan de lift en de nervositeit blinkt pas op zijn gezicht als we vragen: „Doet Suurbier nu wel of niet mee?" „Die doet beslist niet mee", zegt hij met spijt in zijn stem, want dat is de grote tegenslag in het Ajaxkamp: de dijbeenblessure van Suurbier is zo hardnekkig, dat het gis teren reeds vaststaand was, dat hij niet binnen de lijnen kan komen. „Het sprinten gaat nog wel, maar als ik plotseling moet afremmen be lemmert de pijn het me, omdat de druk op het been dan te zwaar wordt", zegt Suurbier er zelf van. En trainer Michels geeft als enig commentaar: „Het is beter een wat minder talent volle speler in optimale conditie te hebben dan een ster, die belemmerd wordt door een blessure". Wie zal Suurbier vervangen? Michels laat er zich niet over uit. Dr. Rolink, die als oppasser over de stal waakt en die zelfs een roker in het gezelschap onmiddellijk verzoekt de sigaret uit te doen, geeft ook geen antwoord op de vraag of Barry Hulshof of Van Suuren- donk de vervanger zal zijn. Van Suu- rendonk is een betere voetballer, maar hij mist de lichamelijke hardheid, de mentale kracht van de granieten Huls hof. En omdat het op puur voetbalta lent alleen toch niet aankomt in An field, zal het Hulshof wel worden. De man, die vanavond leiding moet geven aan dit gebeuren is de Tsjech Josef Cravek. Bij voorbaat is hij in deze slag aan de Mersey de belang rijkste man en misschien ook de meest verguisde en omstreden man, want zo wel bij Ajax als bij Liverpool staat het nu al als een paal boven water: deze scheidsrechter zal er niet aan ontko men een of meer strafschoppen uit te delen. Voor Liverpool is het een onaan vechtbare zekerheid, dat Ajax genood zaakt zal zijn doorgebroken Engelsen te vloeren en Ajax houdt vol, dat Li verpool nu niet meer anders kan want stel je voor, dat de achter stand nog groter wordt dan 5-1 dan Cruijff of een van de andere Am sterdamse gladiatoren in het beruchte strijdperk te „nemen". En ook die denk beelden zijn symptomatisch voor de absurde manier, waarop de wedstrijd tegemoet wordt gezien. Nog even terug naar het kamp van Anfield, waar we de spelers zagen juist toen ze van een lichte training terug keerden. Dat Yeats een vlammende angst heeft voor de tengere foxterrier Cruijff bleek ook al onmiddellijk uit zyn vraag: „Doet Cruijff mee?" Hij keek niet gerust toen we knikten. Op vallend was ook, dat massaal geïnfor meerd werd of Piet Keizer wel van de partij zal zijn. Deze tacticus stond in Amsterdam niet tegen Liverpool in het veld. Zijn roep is hem kennelijk ech ter vooruit gesneld naar Engeland. Inmiddels rekent Liverpool vooral op de alles overdonderende aanvoeringen van 't Engelse publiek. Dat blijkt vooral uit de bezielende voorbeschouwingen in de Britse bladen, waar de vlammen bijkans afslaan. Rotsvast zijn de En gelsen ervan overtuigd, dat de beruch te roar van het publiek de Ajacieden tot makke lammetjes met knikkende knieën zal maken. Het geeft aanleiding tot de vreemdste veronderstellingen in de Engelse dagbladen. Zo neemt Peter Lorenzo in de „Sun" Rinus Michels voor volkomen serieus als deze zegt: „Ajax speelt met de ge dachte om zijn spelers met oordopjes te laten spelen." Hoe dat dan moet met fluitsignalen van de arbiter, daar over bekommert Lorenzo zich echter niet Michels lacht erom: „Ik heb er bij de spelers ingehamerd: als jullie het publiek horen denk dan maar, dat ze jullie aanmoedigen." En Nuninga stelt nuchter vast: „Publiek, dat hoor ik niet." Maar wellicht in Liverpool wel. Want nu al maken de supporters er elkaar bij voorbaat gek. Het mag blijken uit de ingezonden stukken in het dagblad „Liverpool Echo". Hier komt het voor beeld: „Morgen staan we voor de groot ste test, die we ooit gehad hebben in het hardste gevecht. We moeten win nen met tenminste vifer doelpunten verschil, we moeten heel Europa be wijzen, dat geen enkel team kan steu nen op zulke aanmoedigingen als Li verpool. We hebben de volledige voca le steun nodig van het stadion. Herin ner die avond tegen Inter Milaan, toen Liverpool gewoon niet anders kon dan briljant zijn. Daarom vraag ik alle „Liverpoolions" alles te geven wat ze hebben en als we het niet kunnen zullen we vechtend ten onder gaan .Als we slagen zal het de grootste victorie in de geschiedenis zijn", aldus de briefschrijver. Zo ze al twijfelen, de Engelsen laten het niet merken. Recht toe, recht aan...„Ja, ik denk dat ze het zullen klaarspelen", schrijft bijvoorbeeld Mi chael Charters in „Liverpool Echo". Ajax denkt er anders over, Michels, Rolink en Van Praag zorgen er wel voor, dat de spelers tot de tanden ge wapend in het veld komen. Ze weten het zeker: in deze stampiede van het Liverpoollawaai en tumult zullen ze overeind blijven. Waarschijnlijk zal Ajax met deze opstelling in het veld komen: Doel: Bals; achter: Hulshof, Pronk, Soetekouw en Van Duivenbode; mid den: Muller en Groot; voor: Swart, Cruijff, Nuninga en Keizer. Maar de definitieve beslissing neemt Rinus Michels pas vanmiddag. Zijn team blijft tot vlak voor de wedstrijd in Southport. Liverpool heeft slechts één wijziging in vergelijking met het team, dat in Amsterdam in de verlichting stond: Graham moet het veld ruimen voor het talent Milne en deze wijziging is een versterking. Dat zijn dan de 22 soldaten, die de slag aan de Mersey vanavond zullen uitvechten. „Geen club in de geschie- nis van de Europa Cup is ooit hersteld van zo'n nederlaag, maar ik zal Liver pool geschiedenis zien maken", zo spreekt Charters. En moed hebben de Engelsen nodig, want nog nooit is een Nederlandse ploeg zelfs Feyenoord in zijn beroemde cupkoorts niet zo geladen aan de start gekomen als Ajax nu is voor deze prestigeslag. O De Ajax-spelers Sjaak Swart, Tonny Pronk en Bennie Muller waren in Liverpool „in de aap gelogeerd", toen ze enkele inkopen gingen doen. si m ./Jfijffi x G A R T T Philip Morris wordt om het internationale niveau van zijn zuivere melange ook in Nederland steeds meer gerookt. 20 stuks f 1,50 DEN HAAG In verband met de ernstige vennen, die het ronselen van spelers door de zogenaamde National Professional Soccer League, een niet door de Internationale Voetbal Federa tie erkende Amerikaanse organisatie, aanneemt, hebben het bestuur van de KNVB en de sectie betaald voetbal een brief gezonden aan de leiding van de semi-profclubs in Nederland. In dit schrijven wijst de Bond erop, dat elke benadering van een speler door of namens de Amerikaanse orga nisatie onmiddellijk aan de KNVB ge meld moet worden. Verder verwacht de KNVB dat de besturen van de clubs zich onthouden van contact met verte genwoordigers v. d. National Professio nal Soccer League en dat ook geen me dewerking wordt verleend tot ontbinding van contracten van spelers, die benaderd zijn. De KNVB wijst er verder op dat, af gezien van de maatregelen, die de clubs nemen tegen spelers die contractbreuk plegen, de FIFA en de KNVB betrokken spelers zullen royeren. Zij kunnen dan nooit meer in FIFA-verband spelen. Het Bondsbestuur heeft de strafcom- missie verzocht zaken tegen ronselaars onmiddellijk in behandeling te nemen. AMSTERDAM Het Amsterdamse DWS heeft dinsdag de Elinkwijker Ton Nieuwenhuizen gecontracteerd. Joop Oomens, de rechtsbuiten van het Groningse GVAV heeft een contract ge tekend bij Elinkwijk. MUNCHEN Het bestuur van de Westduitse voetbalkampioen München 1860 heeft zich bereid verklaard aan het eind van dit seizoen met Max Mer kel, die zijn ontslag als trainer heeft aangeboden, te onderhandelen over een nieuw contract. De 48-jarige Merkel zal echter wel zijn „discriminerende uitla tingen over het bestuur en de vereni ging in het openbaar en onder betui ging van zijn spijt moeten terugne men". Merkel had vrijdag, toen hij be kend maakte bij de „Löwen" weg te willen, onder meer gezegd, dat samen werking met het bestuur „nauwelijks mogelijk was" De crisis in de Duitse club heeft zich intussen opnieuw toegespitst. Dins dagavond ontving men van de be stuursleden Fritz Beer en Paul Schwertner de mededeling, dat zij hun functie beschikbaar stelden. Beer, de vice-voorzitter van de Duit se landskampioen, wil niet langer sa menwerken met de Oostenrijkse trai ner. Het was reeds bekend, dat er een controverse tussen Beer en Merkel be stond. Wanneer de twee leidinggevende func tionarissen hun verzoek om ontslag ge stand doen, betekent dit, dat sinds Merkel trainer van München 1860 is, zich reeds vier bestuursleden hebben teruggetrokken. Amsterdam 13 december. Londen 10.09J—10.101; New York 3.61 \i 3.62A; Montreal 3.341—3.341; Parijs 73.12 1—73T17 Brussel 7.23 1—7.233; Frankfort 91.09—91.14; Stockholm 69.96 —70.01; Zürich 83.69—83.74; Milaan 57.94 157.99J Kopenhagen 52.43 J 52.481; Oslo 50.60150.651; Wenen 13.99 —14.00; Lissabon 12.591—12.603. RENSWOUDE Gisteravond speel de D.S.A. in gebouw „Rehoboth" te Renswoude tegen jongensclub „Samuel" uit Ederveen. In totaal namen 40 jon gens aan de clubwedstryd deel. Voor Ederveen traden in het strydperk Gert v. Burken, Kees v. Burken, Kees v.d. Brink, Jan v.d. Craats, Ceel v. Heel, Wim de Frel, Gy» Hardeman, Wim v.d. Heetkamp, Bert Meurs, Kees Methorst, Gert v.d. Heetkamp, Wim v.d. Lage- maat, Jan v.d. Pol, Kees v.d. Pol, Pe ter v. Nieuwamerongen, Guus Hendriks, Wout Willenisen, Reinier van Harn, Ceel Schuurman. Voor D.S.A.: Henk vd. Broek, Henneke Deighton, Kees Doest, Gys Gysbertsen, Evert Jan Groeneveld, Gert v. leeuwen, Kees Overeem, Wim Pater, Jan Pol, Jan Rijnders, Gys Schimmel, Charles v. Rheenen, Jaap Veldhuizen, Gert Veld huizen, Thymen Wolfswinkel, Wim Vink, Teun Vlastiiin, Gerrit Valkenburg, Sjaak Overeem. Voor de aanvang van de wedstrijd werden beide ploegen aan elkaar voor gesteld door de leiders E. Blau- wendraad voor „Samuel" en T. Dirksen voor D.S.A.. Voorts waren de leiders de heer v. Beek, v. Samuel, v. Mastrigt, v.d. Brandhof voor D.S.A. aanwezig. De wedstrijden om de punten waren tafel tennis, dammen, sjoelen, speerwerpen, die alle tegelijk in het ruime gebouw Rehoboth" werden gespeeld. Tennis: DSA Samuel Henneke DeightonWim v.d. Heetkamp 9-21, 15-21 Kees DoestKees v.d. Brink 19-21, 19-21 Gert VeldhuizenGert Hardeman 21-9, 21-15 Sjaak OvereemWim v.d. Lagemaat 21-11, 21-13 Dammen: Henk v.d. Broek (DSA)—Wim Harde man (Samuel) 2-0, 0-2 Wim VinkKees v. Burken 0-2, 2-0 Charles v. Rheenen—Gert v. Burken Jan RijndersBert Meurs Gijs SchimmelGert v.d. 0-2, 0-2 2-0, 2-0 Heetkamp 0-2, 0-2 Sjoelen Gert v. Leeuwen (DSA)-Joh. Methorst (Samuel) lie101 Thymen WolfswinkelJan v.d. Pol 115— 98 Teus VlastuinPeter v. Nieuwameron gen 122—114 Gijs Gysbertsen—Wout Willemsen 10»— 66 Kees OvereemKees v.d. Pol 11993 Speerwerpen: Jaap Veldhuizen (DSA)Guus Hendriks Samuel) 5222 Evert Jan GroeneveldReinier v. Harn 100—14 Gerrit ValkenburgCeel van Hal 6445 Wim Pater—Wim de Frel 44—28 Jan PolJan v.d. Craats 4937 Gijs Gijsbertsen-Ceel Schuurman 2726 Bij tennis werd door loting winnaar Sjaak Overeem (DSA). By dammen door beter eindspel Gert v.d. Heetkamp (Sa muel). By sjoelen Teus Vlastuin. By speerwerpen Evert Jan Groeneveld. Bybelkennis: Gijs Gijsbertsen en Wim v.d. Lage maat (Ederveen) eindigden met bijbel kennis met een gelijk aantal punten. Om de uiteindelijke winnaar aan te wij zen werd aan beide jongens dezelfde vraag gesteld. Deze werd het eerst door Gys Gijsbertsen beantwoord waardoor hy winnaar werd. Hij ontving een mooi boek met platen getiteld „Wie was Je zus van Nazareth". DSA won deze test met 14 tegen 10 punten. De Aardrijks- kunde-quiz werd gewonnen door Kees Overeem gevolgd door Evert Jan Groe neveld. Derde werd Sjaak Overeem, 4e en 5e werden Wim v.d. Lagemaat en Ceel Schuurman van (Samuel). Het touwtrekken als sluitstuk werd een geweldig gevecht tussen Ederveen en Renswoude. De eerste wedstryd won D.S.A. De tweede won „Samuel". De spanning steeg ten top by de beslissen de wedstrijd tussen de winnaars. Het waren de stoere jongens van D.S.A., die de overwinning uit het vuur sleepten, t.w. Gert v. Leeuwen, Evert Jan Groe neveld, Teun Vlastuin, Thymen Wolfs winkel, G. Veldhuizen, G. Gijsbertsen, G. Valkenburg. Hulde aan deze krachtpat sers. De wedstryd werd in totaal gewon nen door D.S.A. met 3113 punten. De winnaars Sjaak Overeem (tennis) Gijs Gysbertsen (bijbelkennis) Gert v.d. Heetkamp (dammen) Gijs Gijsbertsen (touwtrekken) Teun Vlastuin (sjoelen) Kees Overeem (quiz) Evert Jan Groene veld (speerwerpen) ontvingen na afloop van leider T. Dirksen een mooi ge schenk voor de geleverde prestatie. De heer Blauwendraad uit Ederveen bracht met zijn jongens een driewerf hoera uit op de overwinnende D.S.A.- ploeg uit Renswoude. De volgende wed stryd van D.S.A. zal in januari zyn tegen de jongens uit Ede en zal worden ge speeld in het clubhuis „De Meerpaal" te Ede. Op 6 februari gaat D.S.A. naar „Aldegonde" in Amersfoort. Verder staat nog een wedstryd tegen Lunteren op het programma in „Rehoboth" en een uit wedstrijd tegen Wageningen. Een zwaar programma voor de sterke DSA- ploeg uit Renswoude. AMSTERDAM Mopperend waren de renners dinsdag wakker geworden. Het hele korps is ondergebracht in getimmerde kamertjes in de ootshal van het RAI- gebouw en lang voordat de wekkers afliepen had het gestommel van werklieden in de grote hal hen uit de slaap gehaald. Tegen een uur kwamen de eerste cou reurs de baan op. Op de tribunes keken oorlogsinvaliden en enkele honderden kinderen van BLO-scholen zij waren door de organisatie uitgenodigd ver baasd toe. Was dit nu het zo uitbundig bezongen zesdaagse-spektakel In het zelfde lage tempo, waarin de course 's nachts was uitgeflakkerd, drentelden de renners weer verveeld over de houten piste. De BLO-kinderen schreeuwden om hun favoriet Peter Post. Die was er echter nog niet. Hy lag in de massagecabine om geprepareerd te worden voor de eerste course. Tot half drie gebeurde er dan ook vrijwel niets. Organisator Kurt Vyth maakte twee schoolkinderen biy met een fonkelnieuwe fiets, op de pelouse probeerde een Tirolerorkest tevergeefs de stemming er by de mensen in te blazen. Die eerste uren van de zesdaagse zyn even saai als de laatste, vlak voor de neutralisatie 's nachts. Tegen half drie ech ter kwam er verandering in het beeld. De trainingspakken gingen uit, pantoffels werden vervangen door rennersschoentjes en plots, zonder dat iemand er het sein voor had gegeven, vloog het tempo omhoog. Het was de warming-up voor de eerste tien klassementssprints, die wel veel spektakel, maar geen verandering in de klassering brachten. Het vuurtje was echter aangestoken en nu zQ toch een maal in tempo waren, gingen de coureurs door. In een felle jacht probeerden de „klein tjes" wat van hun achterstand in te lopen, hetgeen genadiglijk door de drie leidende koppels, Jansen-Sercu, Post- Pfenninger en Lykke-Eugen werd toege staan. Maar verder dan tot op een ron de mocht niemand naderen. De jacht kwam teneinde, toen Arie van Vliet de derny-course voor de vijf koppels, die niet om de grote auto-prijs mogen mee rijden, aankondigde. Peter Post en Jan Janssen maakten hiervan gebruik om tot groot enthousiasme van de kinder tjes versnaperingen te gaan uitdelen, een hartverwarmend intermezzo in de ze combinatie van keiharde business en sport. De rit achter de bromtollen met de wijdbeens meetrappende gangmakers leverde een overwinning op voor het kop el Oudkerk-Verschueren. „Waar voor rijden zij eigenlijk?" werd er ge vraagd. „Vyth heeft beloofd, dat hij nog een prijs voor dit klassement zal instellen", maakte Arie van Vliet zich er vanaf. Voorlopig is het een verplicht nummer in het zesdagenschema en dan hebben de coureurs maar te rijden. Prijs of niet. Op het middenterrein waren inmiddels de mecaniciens onvermoeibaar bezig. Het lijkt wel, alsof zij zojuist gemon teerde fietsen weer uit elkaar halen, alleen maar om wat te doen te hebben. Ze raken nooit uitgewerkt. Altijd weer moet er ergens wat vet worden aange smeerd, een of ander onderdeel worden losgedraaid en weer worden vastgezet. Peter Post en Jan Janssen (links) deelden versnaperingen uit aan de kinderen van diverse b.l.o.-scholen, die voor de zesdaagse waren uitge nodigd. De echtgenote van Peter Post kwam met een goed gevulde boodschappentas binnen. Zij had inkopen gedaan voor het „huishoudinkje" van Peter en Frits Pfenninger en al die mannetje die rond de cabines zwerven en onbestemde ta ken schijnen te hebben. Uit de tas kwam onder meer een grote doos met gebakjes. Voornamelijk met vruchten, beslist met heel weinig slagroom of vrè- me. Want dat is te vet. De dernies verstomden en na een kor te pauze, waarin een equilibrist en een paar op een trampoline hun kunsten vertoonden werden de renners in de baan geroepen om nog eens vijf klasse menten en een aantal premie-sprints te rijden. Een werphengel met molen werd door Frits Pfenninger gewonnen. Hij zal ongetwijfeld tot de uitrusting van Peter, een verwoed visser, gaan behoren. Dan, tegen vijf uur, was de matinee afgelo pen. Het publiek, dat opgetogen na het onthutsend saaie begin de beiden had toegejuicht, ging dankbaar weg. Er moest 's avonds weer hard worden aangepakt, want in geen tijd bevolkten zo'n zesduizend toeschouwers de tribu nes. Nu begonnen ook de „beroemdhe den" zich te presenteren. Om maar een greep te doen: Nini en Rik van Looy, bestuurders en spelers van de eerste elftallen van DWS en Feyenoord, Rei nier „Beertje" Kreyermaat maakte luid toegejuicht een ererondje op de race fiets de televisie-omroepsters Elles Berger en Karin Kraaykamp, kortom er heerste voor het eerst een echte zes daagsesfeer. Die kwam ook tot uiting tijdens de vele sprints voor de premie klassementen (in totaal is er voor 40.000 gulden aan extra prijzen) en de finale van de „afvalrace", waarin wederom Gerard Koel voor zijn ploeg de punten binnenhaalde. In de buurt van de cabines was het nu bijzonder rustig, want de renners kregen ternauwernood tijd om even op adem te komen, laat staan om af te stappen. Voor één coureur kwam echter het voortijdige einde van de zesdaagse. Jaap Oudkerk, steeds heviger geplaagd door rugklachten, stapte af, zodat Theo Verschueren alleen in de baan bleef. Maar toen de grote uursjacht begon, werd deze Belg door Arie van Vliet ge neutraliseerd, omdat de Woerdenaar het te gevaarlijk vond Verschueren in zijn eentje mee te laten rondtollen. Toen de rook van het gevecht was opgetrokken bleken de leiders elkaar in evenwicht te hebben gehouden. Post-Pfenninger en Lykke-Eugen voer den het veld aan, de overige koppels hadden het nodige moeten incasseren. Janssen-Sercu staan op 2 ronden, het populaire koppel Koel-Steevens op ne gen. De combinaties Debakker-Cap- tein (21 ronden) en Rancati-Raynal (24 ronden) hadden de hardste klap ont vangen. Willie en Willeke Alberti maakten de tijd tot middernacht op het showpo dium vol. Toen kwam het klapstuk van deze zesdaagse, de course achter der- nies. Fritz Pfenninger werd door Fred dy Eugen op een toer gereden, zodat Peter Post in het tweede kwartier ruimschoots de gelegenheid kreeg zijn kwaliteiten op dit nummer te ontplooi en. Hij deed dat op zijn eigen wijze door eerst de ronde terug te pakken en dan tot grote vreugde van de toe schouwers de wedstrijd te winnen. Jammer alleen, dat Palle Lykke door pech weinig tegenstand kon bieden. Maar het „Hand in hand kameraden, leve Peter Post", werd luidkeels mee gezongen... Opnieuw volgde een serie premie spurts en tot slot de laatste (van vier tot drie uur vervroegde) klassements- ritten, die in het rondeverschil geen wijziging kunnen brengen. Vanmorgen om vijf uur bij de neu tralisatie was de stand: 1. Post-Pfen ninger (Ned.-Zwit.), 51 pnt.; 2. Lyk ke-Eugen (Den.), 32 pnt. Op 2 ronden: 3. Janssen-Sercu (Ned./Belg.), 66 pnt. Op 3 ronden: 4. Seeuws-Deloof (Belg.), 64 pnt.; 5. Schulze-Peffgen (Did.), 50 pnt.; 6. De Roo-Severeyns (Ned./Belg.), 32 pnt. Op 5 ronden: 7. Van der Lans-Lelangue (Ned./Belg.), 26 pnt. Op 9 ronden: 8. Steevens-Koel (Ned.), 40 pnt. Op 14 ronden: 9. Ver schueren (Belg.), alleen 98 pnt. Op 21 ronden: 10. Captein-Debakker (Ned./ Belg.), 50 pnt. Op 24 ronden: 11. Ray- nal-Rancati (Fr./It.), 52 pnt. In de tweede rit van de Zesdaagse van de Toekomst was de Australische Nederlander Henk Vogels de animator van een zeer lange jacht, waarin de meeste renners een grote achterstand in ronden opliepen. Alleen de Belg Harrie Michiels en de Amsterdammer Harrie Jansen wisten de schade te be perken tot één lap. Dit had tot resul taat, dat in het algemeen klassement Michiels zijn positie verbeterde, want zijn naaste concurrenten, Renee Pij nen en Cris Kipping, werden op vijf toeren gereden. Niet aan de start kwa men de Nederlandse sprintkampioen Jan Jansen en 50 km-kampioen Ger- rie Bruin, die op de eerste avond door een valpartij werden uitgeschakeld en op medisch advies niet meer vertrok ken. Algemeen klassement na twee da gen: 1. Michiels. 8 pnt. Op twee ron den: 2. Vogels, 6 pnt. Op drie ronden: 3. Harrie Jansen, 30 pnt. Op vier ron den: 4. Bennewicz, 10 pnt. Op vijf ron den: 5. Pijnen, 15 pnt.; 6. Kipping, 3 pnt. Op zes ronden: 7. Groenewegen, 14 pnt. Op zeven ronden: 8. De Wit, 4 pnt. ADVERTENTIE Neem nü de anti-vries met dubbele functie: Esso Anti-Freeze Coo lant. Beschermt tegen vorst èn roestGa voor veilige koelsysteem service naar een Esso dealer I MET ESSO BENT U BETER UIT! VEENENDAAL. De grote bazaar, die de voetbalvereniging GWV don derdag, vrijdag en zaterdag aanstaan de zou houden in de Eierhal zal niet doorgaan. De heer Bruis, secretaris van GWV vertelde, dat de Veenendaalse Konijnen- en Pluimveefokvereniging op precies dezelfde dagen haar grote jubi leumtentoonstelling naar aanleiding van het dertigjarig bestaan in de Eier hal zou houden. De bazaar wordt uitgesteld tot ja nuari.

De Vallei | 1966 | | pagina 9