BUURTLAAN KRIJGT JONGE AANPLANT Bewoners: „Bomen eruitriolering erin Merendeel bomen is dodelijk ziek SKTvereniging die leden meer biedt dan alleen sport Azaleastraat krijgt trottoir NUT JTLeluTi Vier Edenaren verdacht van gepakt groot aantal misdrijven Nu ook training van DOVO en GVVV elders Kerstwijding in Sionskerk Kinderkoor debuteert in Kerstzang Korfbalclub SKF start zaterdag met micro-wedstrijden Concurrentie Burgemeester opent heden V.K.P. V.-show Ook |>oging lot inbraak in Veenendaal AGENDA DenK overal en altijd weer aan het kind in 't verkeer AAN U HET Vt OORD KRITIEK NOODZAKELIJK Toeristenkaarten en paspoorten «M M ZIEKENFONDSLEVERANCIER HOOFDSTRAAT 5! TELEFOON 3184 NAAST DE APOTHEEK VEENENDAAL Er is een ruime keus in PHILIPS hoorapparaten. Levering na medisch advies. D.S.-harmonie geelt uitvoering BURGERLIJKE STAND Veenendaal Bejaarden gaan kerstfeest vieren 'alero ver last aan Hoofdweg erg mee Geref. damesclub viert kerstfeest DONDERDAG 15 DECEMBER 1966 POPULIEREN GAAN WEG Plaatsing geschiedt buiten verantwoordelijkheid van de redactie VEENENDAAL De lange rij po pulieren langs de Buurtlaan-Oost zal gaan verdwijnen. Dit besluit van de gemeente is vrijwel zeker, al gaf een woordvoerder van de dienst gemeen tewerken te kennen, dat er volgende week pas een definitieve uitspraak volgt. Enkele weken geleden kwam de Buurtlaan-Oost in de publiciteit, toen een van de populieren onder aan de stam brak en over de straat viel. Deze gebeurtenis heeft er toe bijge dragen, dat men in principe is over eengekomen de totale bomenrij ken nis te laten maken met de werking van de elektrische zaagmachine. Het gevaar, dat nog meer bomen 't zullen begeven acht men bij gemeentewerken niet denkbeeldig. De bewoners van de Buurtlaan-Oost zien het over het alge meen niet als een bezwaar, dat de oude populieren zullen worden opge offerd. Hier en daar is men wat onge rust over „de kale weg van straks", maar in grote lijnen kan men zich wel met het besluit van de gemeente ver enigen. Velen zien het als een goede gelegenheid om de eveneens lang ge koesterde wens, de aanleg van riole ring, in realiteit om te zetten. Personeel van gemeentewerken heeft een ziekte bij de bomen vastgesteld, die meer dan de helft heeft aangetast. Aanvankelijk is nog wel overwogen om alleen de zieke exemplaren te verwij deren, maar daarbij zou men het risi co lopen, zo werd er gesteld, dat ook de overgebleven bomen hun gezondheid zouden verliezen. Overigens gelooft men niet dat er van een direct gevaar voor de bewo ners sprake is. „Van het totale aantal is er slechts één gesneuveld, men kan daarom nog niet van ongerustheid spre ken", zo zei men ons. De heer W. Schoenmaker, functiona ris van de Nederlandse Heidemaatschap pij, woont aan de Buurtlaan-Oost. Zijn mening over het verdwijnen van de bo men, brengt hij kort maar krachtig naar voren; „Hoe eerder ze de hele zaak opruimen, hoe beter". Hij acht het zonder meer niet ver trouwd, dat de populieren er langer blijven staan, vooral niet omdat hij een ziekte heeft geconstateerd, die uithol ling van de bomen tot gevolg heeft. „Een zeker soort rups kruipt even on der de stam in de boom en dit diertje holt op den duur de hele boom uit, die daarna dood gaat". De heer Schoenmaker acht het van weinig nut als er staks jonge boompjes worden gepoot. Veel liever zag hij, en hij gelooft namens vele omwonenden te spreken, dat de gemeente zou begin nen met de aanleg van riolering. „De bomen eruit, de riolering erin", zo luidt zijn standpunt. VEENENDAAL Een van de groot- f DSV 1 de veldcompetitie samen in hun ste sportverenigingen in Veenendaal is afdeling bovenaan staan en dat de twee- ongetwijfeld de korfbalclub SKF. 160 k 170 leden maken er deel van uit en het veldkorfbalseizoen '66 kon men met twaalf 12-tallen beginnen. De veldkorf- balcompetitie, die voorlopig door het slechte weer onderbroken is, zal de korfbalenthousiasten toch niet geheel en al uit schakelen. Zaterdag aanstaande zal men namelijk met de jaarlijks weer kerende micro-wedstrijden in Utrecht beginnen. De elf achttallen van SKF, die daaraan deel zullen nemen, zullen vijf zaterdagen lang elke keer drie wed strijden achter elkaar spelen in de Bern- hardhal te Utrecht. In een groot deel nemersveld zullen de SKF-dames en -heren talrijke sterke tegenstanders vin den, maar uit het gesprek, dat wij had den met wedstrijdsecretaris de heer G. D. van Jaarsveld, bleek toch wel dat verschillende achttallen een bijzonder goede kans zullen maken. „Het inschrijfgeld", aldus de heer Van Jaarsveld, „is nogal hoog. De ver eniging draagt daarin natuurlijk bij, maar van de leden zelf wordt ook een fors bedrag verwacht. De reis naar Utrecht zal voor een senior-lid per keer f 3 bedragen. Niet alleen met het micro korfbal is dat reisgeld een belangrijk aspect. Ook met de de veldcompetitie zijn de reiskosten hoog, als je bedenkt, dat wij in het district Noord-West zitten en naar ploegen in Velsen, Wormer en Amsterdam moeten. De subsidie, die wij van het SKF-bedrijf krijgen wordt dan ook direct opgeslokt door de reis kostennota!" Over de kansen van de diverse teams zegt wedstrijdsecretaris Van Jaarsveld het volgende: „In de poule van SK F1 is Altius, een eerste klasser, wel de fa voriet. SKF 2 zit in een andere poule, samen met Arena uit Rhenen en Spar ta uit Nijkerk. SKF 2 geef ik weinig kans. Merkwaardig is ook dat SKF1 en VEENENDAAL Dinsdagavond kon de training van de voetbalverenigingen GVVV en DOVO door grote waterover last op het Sportpark geen doorgang vinden. Gezien het tamelijk droge weer van de laatste dagen verwachten de besturen van beide clubs evenwel over niet al te lange tijd de oefeningen weer op het „Panhuis" af te draaien. DOVO toonde zich direct weer boorde vol activiteit. Het bestuur heeft name lijk direct contact opgenomen met de directie van Kamp Overberg en de ze heeft zich direct bereid verklaard de mannen van trainer Hol dinsdags en donderdags op het „gravelveld" van het kamp te laten trainen. De verlich ting zal echter door DOVO zelf aange legd moeten worden. Ook dit vormde geen onoverkoombare moeilijkheid, want bestuurslid de heer Wessels heeft zich als elektro-technicus direct beschikbaar gesteld. GVW heeft voor zover bekend nog geen nieuwe trainingsgelegenheid. Zou het verbod om op het Sportpark te oe fenen nog langer duren, dan ziet deze vereniging beslist wel uitwijkmogelijkhe den. Met name denkt men aan het veld van plaatsgenoot VRC en ook boslopen zou men als noodoplossing kunnen in lassen. de teams van SKF en DSV in een lage re afdeling allebei nioeite hebben het hoofd boven water te houden. SKF 3 zien wij ook weinig successen behalen. De ploeg staat nota bene samen met eersteklasser KVO in dezelfde poule. Een optimistischer geluid kan ik laten horen over de junioren. Samen met Al tius uit Hilversum zijn deze wel de fa vorieten. In de poule van het tweede juniorenteam zal Olympia uit Bussum wel met de eer gaan strijken. Een kans heeft het tweede echter zeer be slist." Wij stappen over naar 'n ander onder werp. Hoe staat het met de vereniging op zich? „Wij hebben er altijd naar ge streefd een zo goed mogelijke opbouw hebben. Voorzichtig zijn we altijd te werk gegaan, waarmee ik bedoel, dat we, als SKF bijvoorbeeld propaganda maakte om meer junioren en adspiran- ten te werven dan ook voldoende lei ding moesten hebben. Daarin zijn we beslist geslaagd. We hebben altijd een geleidelijke groei gehad en we hebben een zeer sterke kern. Die kern bestaat dan uit een tamelijk groot bestuur, ne gen dames en heren, terwijl er ook ver schillende commissies zijn, zoals een juniorencommissie en een adspiranten- commissie. Hoewel wij voor de twaalf teams één veld hebben, is SKF daar altijd goed mee uitgekomen. Er kunnen namelijk op een veld van normale grootte twee korfbalvelden uitgelegd worden. Na zo'n drie jaar ziet het er nog pikobello uit, vooral dank zij de zorg van materiaalcommissaris de heer Faber." „Of wij hier veel concurentie hebben van de voetbalsport? Nauwelijks, dacht ik. Soms gaat een korfballer naar de voetbal, vollybal of hockey over, maar daar staat tegenover, dat wij ook een aantal oud-voetballers in ons midden hebben. Die voetballers kwamen tot de ontdekking, dat korfbal een alleszins waardige sport is. Het voordeel ervan is dat alle spieren werken. Met voetbal heb je bijvoorbeeld, behalve om een keer hands te maken, je armen en handen geheel niet nodig. Be grijp me goed, ik heb niets tegen voet bal, integendeel ik ben een groot supor- ter van. En dan met name van Ajax,,, die ik in het Amsterdamse stadion te gen Liverpool gezien heb." „Korfbal is geen spectaculaire sport. Om het spel met plezier te willen vol gen, heb je wel enige kennis van de spelregels nodig of je moet zelf aan de sport gedaan hebben. De belangstelling neemt toe, hetgeen ook z'n oorzaak vindt in een goed adspirantenbeleid, waar door je een vlotte doorvloeiing naar de senioren krijgt. Wij proberen de leden ook wat meer EDERVEEN De fa. Bruil is thans bezig met het leggen van een trottoir aan de Azaleastraat. De straat krijgt er een heel ander aanzien door. Ook voor de wandelaars zal het een genoe gen zijn nu niet meer in de plassen te hoeven lopen. In het verleden hebben de bewoners van de Bmirtlaan al diverse malen hun kritiek geuit op de open riolering, die vooral in de zomerdagen een bijzon der onaangename geur verspreidt. l)e buizen aan de zuidkant van de weg lo zen hun afvalwater in een sloot die di rect langs de weg ligt, de buizen aan de overzijde zijn aangesloten op een sloot die niet zo in het gezicht valt en zich aan de achterzijde van de wonin gen door de weilanden slingert. Vele bewoners beschouwen het ver dwijnen van de bomen als een goede gelegenheid om ook de aanleg van de riolering ter band te nemen.* De heer Schoenmaker wil nog ver der gaan. „Er loopt hier maar langs één kant van de weg een fietspad. Nu de bomen weggaan, komt er ruimte vrij om ook aan de andere zijde een fietspad aan te leggen. Dat is broodno dig. Er gebeuren hier veel ongelukken. Als je ziet hoe rakelings fietsers en brommers -bijvoorbeeld op dat ene smalle fietspad langs elkaar gaan...." Overigens is hij wat al deze plan nen betreft niet erg optimistisch om trent de realisatie ervan. „Wij zitten te ver buiten de kom van het dorp, daarom worden de voorzieningen die hier zouden moeten worden getroffen vrij kostbaar.... het zal dus nog jam mer genoeg wel even duren. We hebben hier nog steeds met de erfenis van het vroegere Gelders Veenendaal te maken. Toen hingen we er maar zo'n beetje bijde achterstand die toen werd op gelopen, is nog niet ingehaald Graanhandelaar C. Heikamp noemt de riolering ook als een noodzakelijke voorziening. „"De bomen gaan weg", zegt hij laconiek, „en daar moeten we toch op zijn minst iets voor terug heb ben. En waaraan hebben we momen teel meer behoefte dan aan riolering en een fietspad?" Hij heeft de Buurtlaan-Oost naar zijn zeggen altijd als een nogal „koude straat" beschouwd. „Ja, het is hier erg vlak en ik heb altijd het idee ge had, dat de bomen de wind een beetje tegenhielden. Nu ze weg gaan wordt het er wat dat betreft natuurlijk niet beter op. 't Is te hopen dat er andere voor in de plaats komen". Van gemeentezijde bereikte ons het bericht dat dit inderdaad het geval is. Zowel Buurtlaan-Oost als Buurtlaan- West worden straks voorzien van jonge aanplantingen. Mevrouw Hardeman woont aan de kant waar de bomen staan. Ze zegt: ,,'k Zal verschrikkelijk blij zijn als ze eruit zijn. Als er wat wind staat vallen er veel dode takken naar beneden. Vo- I rig jaar is er een heel dikke op de weg terecht gekomen. Je zult zo'n gevaarte op je hoofd krijgen Overigens heeft de familie Hardeman - Ingaande 1 janua- ook nog een persoonlijke reden om het ri 1967 zullen door de gemeentesecreta- vellen van de populieren toe te juichen, rieën geen toeristenkaarten A (geldig 1 voor 2 maanden) meer worden afgege ven. Vanaf die datum zullen alléén nog toeristenkaarten B (geldig voor 2 jaar) en paspoorten (geldig voor 5 jaar) worden uitgegeven. Omdat deze reispapieren ook in spoedgevallen worden afgegeven door de provinciale griffie, is het raadzaam ervoor te zorgen, dat tijdig een reisdo cument wordt aangevraagd. Onder normale omstandigheden is het gewenst een paspoort of een toeristen- kaart B tenminste één week voor de aanvang van de reis aan te vragen; in de zomermaanden is het noodzake lijk de aanvraag te doen tenminste twee weken voordat men het reisdocu ment nodig heeft. De kosten van een paspoort en van een toeristenkaart B zijn aanmerkelijk gestegen. Deze bedragen thans in de ge meente Veenendaal voor een paspoort f 16.50 en voor een toeristenkaart B f 8, Mag ik een plaatsje in uw blad ver zoeken voor bijgevoegd stukje? Ik hoop, dat het nog geplaatst kan wor den voor de gemeenteraadsvergade ring gehouden wordt die over de aan koop van het pand Kerkewijk moet beslissen. W. SCHOENMAKER Er kruipt een rups in de stam te geven dan alleen sport.Daarom orga- iseren wij vaak contact- en dansavon den. Zo hebben we een eigen cabaret- ploeg die al enkele keren met eigen ge schreven teksten 'n feestavond in elkaar gedraaid. In dat opzicht hebben we natuurlijk wel een voorsprong. Daar we een gemengde vereniging zijn, heb je bijvoorbeeld met een dansavond een goede verhouding van dames en heren." De activiteit van de vereniging be perkt zich niet alleen tot het reeds eer der genoemde. Welke sportvereniging ziet kans om elke week opnieuw een zeer goed verzorgd clubblad uit te ge ven. Dat het klaarmaken de nodige moeite kost spreekt vanzelf. Reeds nu is de redactie, bestaande uit mevrouw Bep Kaspers, Joke Nijhoff en de heer Van Jaarsveld en geassiteerd door Let- tie Hament, Theo Molmans en mevrouw Van Jaarsveld, druk bezig een kerst- en nieuwjaarsnummer van Sakofit Samen geflanste Korfbal Flitsen) in elkaar te draaien. VEENENDAAL VEENENDAAL Zaterdag 17 de cember wordt er een kerstavond gege ven in de Sionskerk. Aan deze avond zullen meewerken het Herv. Evangeli satiekoor „Con Amore", het meisjes koor „Soli Deo Gloria" van de zon dagsschool „Samuël" en het bejaarden koor van „de Engelenburgh". De koren zullen ieder vijf nummers zingen. Sa men zullen zij ook het „Stille nacht" ten gehore brengen. Dirigent is de heer C. Budding. Ds. A. Vroegindewey heeft de leiding van de avond en zal tevens eens korte meditatie houden. Organist is de heer Bob van Stempvoort. ADVERTF.N1 6 conventionele modellen van f240.— tor f405.— 4 bijna onzichtbare achter-het-oor modellen van f425. totf495. 55019-01 „Als we met de auto de dam willen uitrijden hebben we totaal geen uitzicht alleen met de grootste voorzichtigheid kun je ongelukken voorkomen". Voor mevrouw Van de Vliert is het sneuvelen van de reuzen op zekere hoogte een gevoelskwestie. „Erg jam mer, want zomers als ze groen waren, kreeg de straat er een fraai gezicht door. Ik hoop maar dat er andere ko men". Zij houdt evenwel ook rekening met de realiteit, als ze zegt: „Maar ze wor den wel gevaarlijk; als er nog meer omwaaien zitten we met de brokken..." Veldbioloog Adriaan P. de Kleuver tenslotte over de ziekteverschijnsel die zich bij de bomen voordoen: „In ons klimaat voelen de populieren zich niet best thuis. In koudere streken kunnen ze wel 80 meter hoog worden. In het temperatuurverschil schuilt waarschijn lijk ook de ziekte, 't Is hier te warm en bovendien krijgt het ongedierte daar door veel eerder de kans het hout te infecteren. Als een populier eenmaal ziek is, gaat ie snel dood. Als de gemeente ze op korte termijn laat kappen zijn de bo men nog wel bruikbaar. Waarvoor? Er zou uitstekend krantepapier van kunnen worden gemaakt VEENENDAAL Hedenavond om seven uur zal burgemeester Hazenberg in de Eierhal de grote jubileumtentoon stelling van de Veenendaalse Konijnen en Pluimveefokkersvereniging openen. Dinsdag, woensdag en vanmorgen zijn een aantal bestuurs- en gewone le den druk in de weer geweest om de bijna 700 hokken voor konijnen, cavia's, fazanten, pauwen, enz. op te zetten aan de hand van een op papier gezette plat tegrond. Vele leden hebben voor dit grootse evenement een snipperdag ge nomen. De provinciale tentoonstelling van de VKPV is naar aanleiding van het der tigjarig bestaan en zal tot en met za terdag duren. Bijna 200 ereprijzen zijn van de meest uiteenlopende instanties en particulieren binnengekomen, o.a. van het Ministerie van Cultuur Recre atie en Maatschappelijk Werk. Morgenavond om half tien zal 'de gro te verloting gehouden worden EDERVEEN Volgende week woensdagavond wordt er op initiatief van de Ned. Herv. Jeugdraad een Kerstzangavond gehouden in de Ned. Herv. Kerk. Het Ederveense kinderkoor zal op deze voor het eerst optreden on der leiding van mevrouw Boeve uit Ede, die ook nog enkele solo's zal zingen. Vallei Stad v.W. donderdagmorgen VEENENDAAL De rij van vereni gingen, die nog een jaarlijkse uitvoe ring in ere houden wordt weliswaar gaandeweg kleiner, maar de Scheepjes- wolharmonie neemt daarop nog steeds 'n vaste plaats in. De D.S.-mensen ko men in de eerste week van het nieuwe jaar op de planken van het Verenigings gebouw met een gevarieerd program ma en wel op donderdag 5 januari. Het programma voor de pauze ver meldt Ik'; optreden van de drumbans en het orkest met o.a. „The Bombardier" van T. J. Powell, de „Kleine Blasor- chester Suite" van Eugene Fiilling, Es- trellitta" van M. M. Ponce, „Amparito Roca" van J. Texidor en „Hey look me over" van C. Coleman. Na de pauze volgt het optreden van een aantal bekende artiesten zoals Gert en Hermien Timmerman, Tobi Rix en Shirley en Andre van Duyn. Geertruida, d.v. G. Bleijenberg en J. van Manen; Willem Minze, z.v. A. C. van Ar kei en J. Giliam; Arthur August Jan Marie, z.v. P. F. M. van Benthem en R. M. L. Kluijskens; Wijntje, d.v. A. Hensen en W. G. J. van de Weerdhof; Odina. d.v. J. de Fluiter en O. van Veld huizen; Oskar Erik, z.v. J. Hendriks en H. Y. van Hinte; Dirkje, d.v. J. K. J. Versteeg en D. van de Vliert (geboren te Rhenen); Frederik Philippus, z.v. F. P. Meijnhardt en J. van de Haar (ge boren te Rhenen); Cornelia, d.v. G. Dor- restijn en H. H. Slok (geboren te Rhe nen). Ondertrouwd: G. B. Bakker en N. G. Konings; H. Budding en A. C. Vinke; A. J. Henzen en A. M. de Jong; G. du Pree en A. van Enk; Z. van Thuijl en D. W. Schoe- man; W. Brands en M. P. van Wakeren; T. L. van Vcorthuisen en J. Versteeg; W. Stolp en D. J. Diepeveen. Getrouwd: E. H. Samson en V. H. Boshoven; J. Ditewig en H. J. de Kleuver; N. van Ginkel en T. Davelaar; W. A. Blanke- steijn en P. L. Heikamp. Overleden Jansen, Johanna, 79 jr. weduwe van F. Reede. Enige tijd geleden klaagde de burge meester van Veenendaal reeds zijn nood, dat het moeilijk was eigendom men van particulieren in bezit te krijgen, die nodig zijn voor aanleg van nieuwe wegen en uitbreidingsplan nen. Daaruit kon geconcludeerd worden, dat er weinig gemeenschapszin bestaat, maar men er op uit is van de ge meenschapsgelden zoveel mogelijk te „plukken". Gelukkig zijn er maatschappijen, die het nut van het algemeen beogen, waardoor velen voor uitbuiting zijn beschermd geworden. Als echter dezen, waar het om ge meenschapsgeld gaat, dezelfde prak tijk gaan toepassen als vele particu lieren, moet men zich gaan afvragen of het geen tijd wordt, dat er maat regelen worden genomen die ons te gen dergelijk nuttige instellingen be schermen. De NUTspaarbank te Veenendaal dreigt zo'n instelling te worden. Meer dan 10 jaar onderhandelt de gemeente reeds over aankoop van het pand Kerkewijk 6, destijds bewoond door dr. E. A. Reijdon. De NUT-spaarbank doorkruiste deze onderhandelingen, door het pand aan te kopen. Welk NUT had deze daad voor het alge meen belang? Thans wenst zij dan het pand weer te verkopen aan de gemeente, mits de ze een bedrag neertelt van enkele TIENDUIZENDEN gulden s neertelt dan zij daar enkele jaren geleden zelf voor betaald heeft. Ook daarvan ver mag ik niet het NUT in te zien. Als het deze instelling om de com mercie begonnen is. laat ze dan het woord NUT uit haar naam schrappen. P. Rick VEENENDAAL Volgende week maandag en dinsdag worden de jaar lijkse kerstfeestvieringen voor de be jaarden gehouden. De „herensoos" bijt het spits af, want deze komt maandag avond bijeen in gebouw Eltheto. De or ganisatoren hebben voor een aantrekke lijk programma gezorgd. De heer J. M. Meijer zal een kerst meditatie verzorgen. Hij wordt hierbij afgewisseld door het koortje „Weer klank" onder leiding van de heer Rik Valkenburg. De in aanmerking komen den zullen dit jaar in tegenstelling tot andere jaren geen persoonlijke uitnodiging ontvangen, maar allen zijn weer hartelijk welkom. Bij de ingang van de zaal zullen gedrukte program ma's uitgereikt worden, zodat iedereen van de gang van zaken tijdens de kerst viering op de hoogte zal zijn. Dinsdagmiddag wordt tijdens de „ge wone" ontspanningsbijeenkomst in het OCB-gebouw een kerstmiddag verzorgd, waarin de heer Van Pijpen het kerst verhaal zal vertellen. Aan deze middag wordt ook meege werkt door de korpsleiding van het Le ger des Heils. de luitenants Van der Harst. De vorige week geïnstalleerde gitaarclub zal enkele liederen ten geho re brengen, terwijl de heer Van der Harst het een en ander over het werk van het Leger des Heils zal vertellen. Ook zal hij de leiding hebben bij het zingen van een aantal kerstliederen. EDE Bij het tot klaarheid brengen van een roofoverval op een bejaard echtpaar te Dordrecht, waarbij een drietal Edenaren werd gearresteerd, heeft de gemeentepolitie in Ede nog 'n vierde Edenaar ingerekend: J. M„ broer van de 21-jarige P. M. die bij de overval in Dordrecht betrok ken was. Het viertal opereerde al ge ruime tijd in de provincie Gelderland. Alleen al in het arrondissement Arn hem werden ruim veertig diefstallen en inbraken gepleegd. Zo o.m. bij een huisarts in Ochten, waar een geldkistje werd gestolen met waardepapieren en zes- of zevenhonderd' gulden aan bank biljetten. Het geldkistje vond de politie later terug in een gracht in YVagenin- gen. De gebroeders M. en Van D. uit Ede bleken tevens daders te zijn van een inbraak in een salonwagen van een kermisexploitant in Elburg, waarbij f .13.000 werd buitgemaakt. Verder wer den inbraken gepleegd in geparkeerde auto's, garages, benzinepompen, grote gebouwen en kelders. De buit bestond daarbij hoofdzakelijk uit benzine, ac cu's, auto-onderdelen en gereedschap pen. Ook werd ingebroken bij een tex tielhandelaar in Ede en bij de gemeen tesecretarie aldaar. Dezer dagen werden twee van de mannen 's nachts aangehouden op het industrieterrein in Veenendaal. Ze had den inbrekerswerktuigen bij zich. Aan vankelijk vermoedde de politie dat de brommer waarmee ze reden afkomstig was van een zekere G. uit Lunteren, die ook in het komplot zou zitten. Deze bleek echter geheel te goeder trouw en was niet op de hoogte van de bedoelin gen van de jongelui aan wie hij zijn brommer had uitgeleend. Het tweetal werd later na e-en verhoor weer vrij gelaten. Bij een eenvoudig diefstalletje van een auto-onderdeel werd een vanhet viertal dezer dagen ingerekend. Hij sloeg door, waardoor ook de andere drie konden worden gearresteerd. Dit was het begin van de oplossing van de roofoverval in Dordrecht. Mei A G E N II A VEENENDAAL Heden, donderdag Kantine Brandweerkazerne: 20.00 uur: Raadsvergadering. BIOSCOOP Luxortheater Veenendaal: „Irma la douce". 19.30 uur: Morgen, vrijdag BIOSCOOP Luxortheater Veenendaal: 19.30 „Irma la douce"» EDERVEEN De voorzieningen die gemeentewerken heeft verricht aan de Hoofdweg hebben goede resultaten, want het bleek met de grote regenval dat het water nu snel weg kan. De weg stond nog wel blank, maar daarvoor is het daar dan ook 't laagste punt van de Gelderse Vallei. RENSWOUDE. De Gereformeerde Vrouwenvereniging „Zonder strijd geen kroon" zal maandag 19 december ver gaderen in het verenigingsgebouw ach ter de Gereformeerde kerk. De hele vereniging verzorgt de kerst liturgie, die wordt uitgegeven door de bond. 1

De Vallei | 1966 | | pagina 3