„De Eekhoorn" gaat uitbreiden Als ik trouwmoet mtjn man kok zijn \eiling Septer Tiel Ds. Donkersgoed bedankte voor Marktplannen bestaan nog beroep Ans van Delft (17) uit Rhenen kiest een echt mannelijk beroep V U.T.S.-opleiding voor werktu igbouwkundige Hinderwet „Burgemeester had zitting even moeten schorsen" Jeugdclub bestaat nog steeds Damclub Ederveen door Lunteren naar Nederlaag gespeeld Beste buur blust brand Voorzitter D. H. Rijnders van w.v. in Zuid: Bestuur zoekt iemand met vrije tijd Sfeer Lievelingsvak On t iv i kkeli ngsh u lp Kok Officiële Bekendmaking BURGERLIJKE STAND R>enen Voorzitter Overeem van v.v. „Renswoude N.V.H.-leden tal steeg tot 150 Vrijdag Herv. kerkeraad inviteert alle bejaarden Spaarcijfers van Rai ff eisen bank Meer leden voor „Soli Deo Gloria" Kerstmiddag voor de bejaarden Waterschap Barneveldse Beek was bijeen Markt komt DONDERDAG 15 DECEMBER 1966 staat ze aan een draaibank of aan 'n smidsvuur, ze boort en vijlt, kortom alles wat gebeuren moet, wordt aan gepakt. Trouwens, zou ze dat niet doen, dan was het geen goede leer ling. Als enig meisje in een jongens gemeenschap doet het wat vreemd aan. Maar dat went gauw en van de jongenskant ook. RHENEN 1„Waarom vindt u het zo typisch, dat ik een manne lijk beroep heb gekozen?" zegt Ans van Delft, Prunuslaan 49, wanneer we een praatje met haar maken. „Er zijn toch mannen genoeg, die een opleiding volgen voor kok". Daarmee wil zij aantonen, dat het eigenlijk helemaal niet zo eigen aardig is, dat zij heeft gekozen voor werktuigkunde aan de uitgebreid technische school in Ede. En eigen lijk heeft Ans groot gelijk. Wan neer een jongen gaat leren koken, vindt iedereen dat maar heel ge woon. En daarom vindt Ans van Delft het de gewoonste zaak van de wereld aan een draaibank te staan of het lasapparaat te hante ren. Onder het genot van een kopje kof fie vertelt Ans, dat ze de mulo aan de Lijsterberg heeft afgelopen. Ze slaagde voor het diploma mulo-A. Zoals vele andere meisjes en jongens werd ook Ans getest. Maar die ge wone test viel uit de toon. Er kwam een tweede, de zogenaamde techni sche test. En zie daar, het resultaat was verbluffend. Ze bleek in grote mate een technische knobbel te be zitten. Trouwens als klein meisje al, zat ze vaak bij haar vader in de schuur, wanneer die aan het knutse len was. „Ik heb hele fietsen ni- en uit elkaar gehaald", zegt ze lachend. „Maar pa stuurde je altijd weg", was het antwoord van moeder Van Delft. „Hij vond het geen meisjes- werk." Hoe is Ans van Delft eigenlijk zo op het technische vlak terechtgeko men? Het duurde lang voordat we daarop een antwoord kregen, zij het dan nog indirect. Want pas tegen het einde van het gesprek bleek dat va der Van Delft werkmeester is bij de Pako Metaalwarenfabriek op „Rem merden". Ans heeft het dus kenne lijk van niemand vreemd. Er komen werkstukken op tafel die Ans in de eerste klas van de school tijdens de praktijkvakken heeft ge maakt. Het zijn brievenhangers en er is een koperen asbakje bij. Het ziet er fantastisch uit. Ze zou het zo in een winkel gekocht kunnen hebben. Het mag allemaal gezien worden. Ook haar rapport toont prima cijfers De eerste resultaten zijn goed uit gevallen, hoewel ze er nog lang niet is, want de opleiding duurt minstens drie jaar; twee klassen en een prak tijkjaar er achteraan. Maar ook nu krijgt Ans al les in praktijk. Dan „De sfeer op school is heel an ders", zegt moeder Van Delft. „We 5 zijn onlangs nog op een ouderavond J geweest en daar werd bevestigd dat J de jongens zich heel anders gedra- S jen nu er een meisje in de klas zit". j We kunnen 't geloven. Het moet be paald respect afdwingen bij de man nelijke jeugd dat een lid van het vrouwelijk geslacht hun beroep wil leren. „De wethouder van Onderwijs komt vaak op school", voegt Ans er- aa6n toe. „Het is 'n vriendelijke man maar mij groet hij altijd extra". Moeder Van Delft zegt nog dat ze op de school wel méér meisjes zou den willen hebben. Maar de animo is niet zo groot én je moet maar tech nisch begaafd zijn. Dat is ook niet voor alle meisjes weggelegd. Het lievelingsvak van Ans? „Las sen", zegt ze subiet. „Ik las elek trisch en autogeen. Het is fijn werk en zó lekker warm!" Van de andere instrumenten vindt ze de freesbank het fijnst. „Frezen mag ik graag doen. Misschien nog wel liever dan lassen. Het is zo'n precise werkje. Je kunt alles zo nauwkeurig doen en fijn afwerken." Wat ons opvalt is, dat Ans geen lange haren draagt. Ze heeft ook niet bepaald een zogenaamde „jongens kop", gewoon kort geknipt haar. Maar ook dat heeft een reden. „Het is voor de veiligheid", zegt Ans met een gefronst voorhoofd. „Wanneer je aan een machine staat, loop je de kans dat je er met lange haren tussenkomt en dan ben je ver loren. Daarom krijgen de jongens- met-lange-haren altijd een waarschu wing van de leraren om ze op tijd te laten knippen." Hoe ziet dit Rhenense meisje haar toekomstkansen en waar? „Wanneer ik afgestudeerd ben en in het bezit ben van het ufcs-diploma dan ga ik eerst een paar jaar gede gen praktijk opdoen. En vertrek ik naar het buitenland. Ik ben van plan me aan te melden voor hulp in de minder ontwikkelde gebieden. Daar doen ze alles nog op een verkeerde manier. We kunnen ze daar met een heleboel nog veel leren. Als techni sche hulpkracht zal ik daar wel van pas komen." Ans heeft één zusje, of die ook zo technisch is aangelegd? De hele fa- s milie begint te lachen. Neen, die volgt lessen in koken en 'naaien meer op het huishoudelijke vlak dus. Ans moet aan haar huiswerk, maar we willen haar tóch nog een vraag stellen: „Als je gaat trouwen, wat voor een man moet het dan zijn?" Schaterend van het lachen want het is ten huize van de familie Van Delft een echte leuke en vrolijke boel komt het antwoord: „Dan moet hij van beroep kok zijn, want hij zal moeten koken!" „Zou je dat nu wel in de krant zet ten", zegt haar moeder. „Straks staan er allemaal koks op de stoep!" Maar zo'n vaart zal het met de 17- jarlge Ans niet lopen. Ze is voorlopig nog verliefd op de techniek en we hebben de indruk gekregen, dat ze zeker voor werktuigbouwkundige zal slagen. RHENEN Op de secretarie van de gem. Rhenen ligt ter inzage een ver zoek met bijlagen van W. Wagenvoort, Grebbeweg 1 te Rhenen om vergunning tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een inrich ting voor de opslag van 4 flessen pro- paangas in het pand Grebbeweg 1 te Rhenen, sectie E nr. 1876. Schriftelijke bezwaren tegen het ver lenen van de vergunning kan een ieder gedurende tien dagen na dagtekening van deze bekendmaking inbrengen bij het gemeentebestuur, waar dit verzoek ter inzage ligt. De ingekomen bezwaar schriften worden mede ter inzage ge legd. Mondelinge bezwaren kan 'n ieder persoonlijk of bij gemachtigde inbren gen op een openbare zitting te houden op 27 december 1966, 11.00 uur in het gemeentehuis Rhenen. Beroep tegen een beschikking kan la ter o.a. slechts worden ingesteld door: a. een inwoner van een gemeente waar deze openbare kennisgeving is geschied, mits hij in persoon of bij gemachtigde op de bovenbedoelde zitting is versche nen; b. een andere belanghebbende, mits hij binnen de gestelde termijn schrifte lijk bezwaren heeft ingebracht, datum: 9 december 1966, Burgemeester en wethouders van de gemeente Rhenen, De secretaris, De burgemeester, W.C. Pieters. L. Bosch v. Rosenthal. Geboren: Jacob, z.v. G. van Woerde- kom en R. van den Brink; Johanna Adriana, d.v. A. Weijman en A. Hen zen; Leendert, z.v. I. van der Maas en J. van Dolderen. Ondertrouwd: D. Huisman en A. van Brenk; P. A. van Veenendaal en D. H Schot; T. Muller en W. W. G. van Vie- gen; E. Wisgerhof en H. H. van Dijk. Getrouwd: H. Laros en C. C. E. Silf- hout; W. A. Torn Broers en J. E. Ger- rits. Overleden: Willem Verwoert, 88 jr., geh. gew. met Janna Welbie; te Wa- geningen: Johannes Franciscus van Geenhuizen, 59 jr., e.v. W„ J. van Hun- nik. Ingekomen personen: V. Cortijo Gon zalez, van Ede; H. van der Biezen, met gezin van Utrecht; R. W. M. Roelofs met gezin, van Renkum; B. van Laar, van Renkum; F. H. Lindner, van Res teren; M. E. Wilken, van Amsterdam; J. Bodewits, van 's-GravenhageC. H. van Baaren met gezin, van Wagenin- gen; W. de Greef met gezin, van De Bilt; H. G. P. Weeren, van Ede; H. van Yperenburg, van Ede; A. B. "M. ben Amar, van Marokko; J. Nieto Pi- chel, van Spanje; I. Concha Fernandez, van Spanje. Vertrokken personen: F. Sanchez Te- jero, naar Veenendaal; J. W. van Ton geren, naar Utrecht; H. van Dijk met gezin, naar Didam; A. G. Hofman, naar Amstelveen; J. van de Scheur, naar Utrecht; D. A. Piers met gezin, naar Curacao; A. Ursinus met gezin, naar Veenendaal; M. M. Berdaee, naar Apeldoorn; M. H. Mohamed, naar Apel doorn; J. van Roekei, naar Barneveld. 99 RENSWOUDE Maandagavond tijdens de raadsvergadering ging, ondanks het feit dat er geen mist te bespeuren was, toch een verzoek om subsidie van de voetbalvereniging „Renswoude" de mist in. De voetballers kregen geen cent van de gemeente! Des te vreemder, omdat in het uitvoerige raadsdebat alle raads leden zich vóór subsidie uitgesproken hadden, alleen was er verschil van mening over de grootte daarvan. Veilbericht van de Tielse Veiling' Septer van woensdag 14 december 1966. Opgave na klasse mm maat. RHENEN De heer J. Kool, eige naar van hotel, café, restaurant De Eekhoorn heeft zijn plannen ontvouwd voor een aanzienlijke uitbreiding van zijn zaak aan de Utrechtsestraatweg. Aan de oostkant is een nieuwe zaal geprojecteerd met een vloeroppervlak te van 135 vierkante nieter met daar naast een bar voorzien van 60 zit plaatsen. De tweede fase van de gedachte uit breiding bestaat uit een vergroting van de keuken, waarbij ongeveer 100 vierkante meter wordt getrokken, met aan de Rijnkant hotelkamers, restau rantruimte en vergaderzalen. Voor een deel van de uitbreiding zal 't glooien de talud worden benut. De reden van de plannen ligt volgens de heer Kool in het feit dat er voor het seizoen 1967 enorm veel belang stelling bestaat van de zijde van gro te gezelschappen van buiten. Op de hierbij geplaatste tekening is duidelijk te zien hoe het aanzicht zal worden, wanneer de kleine zaal is aangebouwd. Het is dat stuk van de tekening, dat voorzien is van een plat dak, met bal konhek. RENSWOUDE Volgens geruchten zou de jeugdclub van de Gereformeer de Kerk „Van knop tot bloerr\" deze week zijn opgegeven. Het blijkt echter dat de leiding nog bezig is het werk weer in goede banen te leiden. De jeugdclub was reeds enkele weken be zig met het instuderen van een kerst liturgie. Als de jeugd een beetje wil meewerken en het de leidsters niet te moeilijk maakt, zal het wel lukken, het geleerde ten uitvoer te brengen. AMERONGEN Voor de tweede maal kwamen de Amerongse Huisvrou wen naar de sfeervol versierde raad zaal in het gemeentehuis om Kerstfeest te vieren. De avond werd verzorgd door mevr. M. M. N. de Knocke van der Meulen- Van Ingen, die op boeiende wijze haar kerstverhalen en voordrachten vertolk te. Zij droeg stukken voor van God fried Bomans, Charles Dickens en Sel- ma Lagerlöf. Er waren ongeveer. 70 leden aanwe zig die een fijne avond meemaakten. De vereniging mag terugzien op een succesvol jaar waarin het ledenaantal inmiddels tot boven de 150 is geste gen. Er is een grote activiteit te be speuren en de vereniging heeft intussen haar bestaansrecht wel bewezen. VEENENDAAL De winkeliers vereniging Zuid heeft reeds lang plan nen om op het Sloteniaker de Bruïne- plein tot een wekelijkse markt te ko men. Hoewel er de laatste tijd niet meer over gesproken is, zijn de plan nen beslist niet in de ijskast gezet, zo als men misschien zou kunnen ver moeden. Het bestuur van de winke liersvereniging heeft reeds diverse stap pen ondernomen, waaronder gesprek ken met de burgemeester, waaruit ge bleken is, dat deze zeer welwillend te genover de marktplannen staat. De heer D. H. Rijnders van de win keliersvereniging schreef de trage gang van zaken voor een deel toe aan het tijdgebrek van de winkeliers. „We zou den eigenlijk een niet-middenstander moeten hebben, die goed met de pen kan omgaan en pro deo dergelijke dingen voor ons zou villen opknappen. Het be stuur heeft statuten en een huishoude lijk reglement voor de vereniging op gesteld, waarvoor koninklijke goedkeu ring moet worden Aangevraagd. Alleen als de vereniging rechtspersoonlijkheid bezit (dus de statuten koninklijk zijn goedgekeurd) kunnen wij de marktplan nen verwezenlijken. Dit is echter een zeer lange procedure, waar wel 'n jaar mee gemoeid kan zijn". De heer Rijnders hoopte, dat alles zo spoedig mogelijk in orde zou komen. Volgens hem was er veel animo ge toond van de zijde van de markthandel voor de vestiging van een markt in zuid. Vooral ook de geplande dag vrijdags was bij de markthandelaars in goede aarde gevallen. Er waren erg 70/75 65/70 36 -38 31—33 60/65 55/60 1 Appelen 75/opw. Engelse Bellefleur k.l Engelse Bellefleur k.2 Campagne zoet x Cox Orange k.l 62—68 61—66 51—54 38—43 28—30 36—45 24—29 x Cox Orange k.2 50—64 45—49 36—40 24—29 f; Nadat bij de uit eindelijke stem- ming de heren Huigenbosch (Boerenpartij I Stoer CHU Zweers (PvdA) I Van Ekris (B.- partijen Van I de Brandhof (CHU) zich te- gen 't voorstel t van B. en W. (elk jaar een subsidie van f 500. hadden gestemd, sprak burgemeester Hosang de reeds eerder aangehaalde woorden: „Mijne heren toch, nu krijgt de vereniging geen cent...!" Voorzitter Overeem van Renswoude zat geflankeerd door enkele mede - be stuursleden op de publieke tribune en toen laat in de avond het subsidie - ver zoek op een bijna unieke manier schip breuk had geleden, keek hij verrast zijn mensen aan. Gisteren vroegen wij de heer van Overeem zijn mening over de gang van zaken. „Voor ons is het natuurlijk be droevend afgelopen. Wij hadden het geld hard nodig en 't voorstel van B. en W. om ons elk jaar f 50J.te geven, was natuurlijk mooi. Toen echter alle raads leden zich uitspraken om ons méér te geven, toen gingen wij, voetballers na tuurlijk helemaal rechtzitten". Daarop volgde de zeer bevreemdende stemming en daarmee het schi breuk lijden van het subsidieverzoek. Voorzitter Over eem: ,,De burgemeester had de vergade ring moeten schorsen en de raadsleden hadden onderling overleg moeten ple gen". „De eerste reacties bij ons waren na tuurlijk van minder prettige aard en wij moeten alles even laten bezinken. Het bestuur van Renswoude zal gewoon aanblijven. We blijven de toekomst gun stig inzien. Voorlopig zal er geen gras machine komen, maar de komende win termaanden zou die toch slechts weinig nodig zijn. In januari zal de gemeente raad wel weer bijeenkomen. Misschien zullen wij dan een anders geformuleerd verzoek indienen; dat zullen we nog wel zien". RENSWOUDE —De kerstfeestvie ring voor bejaarden, die verzorgd wordt ring voor bejaarden, die verzorgdöwordt door de Kerkeraad van de Hervormde Gemeente, is gesteld op woensdag 21 december 's middags om half drie. Ook nu zijn weer alle bejaarden wel kom op deze middag. Dijkmanszoet x Golden Delicious k.l 5457 5055 4549 x Golden Delicious k.2 3354 3252 3046 29- 25- -34 -30 24—29 22—26 x Goudreinet k.l x Goudreinet k.2 Jasappel x Jonathan k.2 Lombarts Calville k.l Lombarts Calville k.2 Present v. Engeland k.2 Zoete Armgaard Pomrae Rose k.l Blanke kroet per 100 kg f 17,5018,50; f 11,00. Peren 19—30 32—36 27—34 23—28 26—31 22—27 30—32 23—30 22—25 31—40 29—39 18—23 36—55 23—36 36—49 18—19 44—47 29—34 37—39 24—27 roodkroet f 11,0014,60; zoetkroet Avezaathse Kapelle 4548 x Brederode 4254 3641 Conference k.l 6070 6264 Conference k.2 52—55 25—48 Doyenne de Cornice 84-121 Giezewlldeman 41—56 2037 Legiponts k.l 4547 Legiponts k.2 3739 2935 Provisieperen 2427 1016 St.-Remy 30—33 25—28 Winterjannen 2038 IJsbouten 3036 2529 Zwijndrechtse Wijnperen 1417 1015 Perenkroet per 100 kg f 3,00. Groenten: Andijvie 5359; boerenkool 1225; koolraap 810; prei 2225, 1821; rode kool 1731; spruiten 5660; uien 1921; wortelen 1416. Volgende veilingbericht maandag 19 december a.s. van de speciale exportveiling, x Is hoofdaanvoer. Alles in centen per kg tenzij anders vermeld. ELST Ds. B. A. Donkersgoed lilt St! Fhilipsland heeft bedankt voor het beroep, dat op hem was uitgebracht door de hervormde kerk in Eist. SCHERPENZEEL. Het verloop van de spaargelden over de maand no vember 1966 bij de Coöp. Raiffeisen- bank was als volgt: Ingelegd: f 1.230.747,66 en opgenomen f 922.872,65. Het slado per 1 december bedroeg f 19.438.368,52. SCHERPENZEEL De zangvereni ging „Soli Deo Gloria" heeft door haar ledenwerfactie het ledental gebracht op 45. Om de Kerstzangdienst te kunnen laten doorgaan zijn er nog 'n vijftal le den nodig. Vrijdagavond aan staande wordt er repetitie gehouden in het Ver enigingsgebouw en bestaat er gelegen heid zich als lid op te geven van het koor. SCHERPENZEEL Woensdag 21 december zal evenals vorig jaar een kerstmiddag voor de bejaarden gehou den worden in gebouw „Philalethes". De aanvang is 16.00 uur. Voor hen, die moeilijk ter been zijn en deze middag toch graag willen bijwonen, kan voor vervoer gezorgd worden. Opgave hier voor moet zo spoedig mogelijk plaats vinden aan de Herv. Pastorie. BARNEVELD. Voor de eerste maal als watergraaf leidde de heer G. D. v.d. Brink dezer dagen de vergade ring van het gecombineerde water schap van de Barneveldse Beek. Het punt opmaken van aanbevelin gen voor de benoeming van heemra den leverde kritiek op van de heer G. J. Klok. Hi jwas van oordeel, dat de heemraden niet gekozen moesten wor den uit het zittende college, waardoor heemraad kunne nworden zij, die niet herkozen zijn als hoofdgeërfden. Zijns inziens was dit tegen de wil van de in gelanden. Hij stond in dit opzicht al leen en uit de stemmingen bleek, dat de heer Klok later zelf toch meedeed. Heemraad G. v.d. Beek was de tolk der vergadering toen hij de heer v.d. Brink feliciteerde met zijn benoeming tot watergraaf. Hij was er van over tuigd, dat de heer v.d. Brink de juis- t eman op de juiste plaats was. Hij verzocht hem de waterschapslasten zo laag mogelijk te houden, hetgeen wel zeer moeilijk zal gaan, daar de subsi dies van de provincie verlaagd zijn van 75 pet. tot 60 pet. Aan het einde van de vergadering sloot het hoofd van de Technische Dienst, de heer H. den Uijl, zich bij deze woorden aan en zegde de heer v.d. Brink alle mogelijke medewer king toe. Tijdens de vergadering deed de wa tergraaf verschillende mededelingen over de stand van voorbereidingen voor de verbetering van de Esvelder- beek van de Stationsweg tot de Grote Beek, de Hoevelakense Beek vanaf Klaarwater tot de Bellemansbeek en Bellemansbek tot de Nijkerkerweg, de Moorsterbeek, de Modderbeek, de Kleine Barneveldse Beek, de Garder- broekerbeek en de Kleine Beek. Ook het Valleikanaal kwam weer ter sprake. De verbetering hiervan zal miljoenen kosten. Alle leden waren 't er roerend over eens, dat dit niet door de waterschappen, maar door de pro vincies Utrecht en Gelderland betaald moet worden. Tijdens de rondvraag leverde de heer Rutte kritiek op de stemming voor hoofdgeërfden. Hierbij zouden on regelmatigheden zijn voorgekomen. De secretaris, de heer Van Os, kon de heer Rutte niet overtuigen, dat hij de ze zaak fout zag. Van de zijde van 't waterschap is alles gedaan om de zaak zo goed mogelijk te laten verlopen. veel voorlopige aanvragen voor 'n stand plaats geweest. De winkeliersvereniging hoopt te bereiken, dat de markt, be halve op vrijdagmiddag ook op vrijdag avond gehouden kan worden. Men denkt voornamelijk aan kramen, waar de ar tikelen in de levensmiddelensector, als groente, fruit, vis en derg. verkocht kan worden. Een ander punt, wat vol gens de heer Rijnders moeilijkheden op kan leveren is de aanstelling van een marktmeester. Hij voelde er minder voor, indien dat dezelfde zou zijn, als op de markt in het centrum, maar kon zich voorstellen, dat de gemeente uit een oogpunt van zuinigheid liever de ze, dan een ander met die taak belast. Waarschijnlijk zou dat minder aan loon kosten. Dat de markt er komt, daarvan is het gehele bestuur van de winkeliersver eniging overtuigd. Voor we bij de heer Rijnders waren hadden we een kort gesprekje met de heer Van Ee, directeur van de Combi. „Die markt komt er, daaraan hoeft u niet te twijfelen. Doordat we zo weinig tijd hebben, duurt het misschien wat lang, maar we blijven er mee bezig!" LUNTEREN De Damclub Ederveen is er niet in geslaagd het ongeslagen re cord van Lunteren te breken. Lunteren zegevierde met 12-8. In de partij tussen Spelt en Van Heerdt leek eerstgenoem de de overwinnig te behalen, maar Van Heerdt forceerde een doorbraak naar dam, terwijl Spelt door verkeerde dek king twee stenen verspeelde. Het werd tenslotte remise. Van Egdom en Middelman speelden eveneens remise. Middelman miste tegen het eind de goede voortzetting om er winst uit te halen. Adams en Vier- winden speelden sterk aanvallend en kwamen eveneens tot verdeling van de punten, terwijl Boeve zijn meerdere moest erkennen in Zandsteeg. Vlastuin maakte in zijn partij tegen Schaafsma, na een zeer sterk begin, een foutje, dat hem tenslotte noodlottig werd en de partij kostte, terwijl Dikkenberg na fel verweer tegen Veenendaal het on derspit dolf. Remise speelden aan bord zeven ook Nap en De Koning, terwijl Van Beek een keurige prestatie leverde door voor de enige winstpartij, tegen v.d. Berg, te zorgen. De onderlinge competitie werd deze week voortgezet. De uitslagen waren: J. SlotboomT. Middelman 0-2; B. J. v.d. Ziel—J. de Koning 1-1; W. Veldhui zenE. Hendriks 2-0; G. J. Dikkenberg- S. Vierwinden 1-1; G. v. HeerdtA. We gen 2-0; D. v. HeerdtJ. Lagerweij 0-2; G. v. Heredt—H. Huibers 2-0; E. HendriksJ. Slotboom 1-1; B. v. Beek G. Vlastuin 0-2. SCHERPENZEEL. Dank zij de oplettendheid en het kordate optre den van een buurman heeft de fa milie V. aan de Nieuwstraat te Scherpenzeel thans nog een dak bo ven het hoofd. Woensdagmorgen ontstond er tijdens een korte afwe zigheid van het echtpaar V. door kortsluiting brand in het woonge deelte. De buurman zag vanuit zijn tuin dat de vitrage voor het raam aan de achterkant van de woning in lichterlaaie stond. Hij greep een stuk tuingereedschap, sloeg een ruit in en verschafte zich zo toegang tot de woning. Door de verstikkende rook waardoor de hond van de afwezige familie beivusteloos voor de kachel lag kon hij aanvankelijk niets zien, maar met hulp vati andere buren werd de ergste vuurhaard spoedig ontdekt. De board-plafondbedekking, die al op verschillende plaatsen had vlam gebat werd weggetrokken, waarna men de rest van het vuur met zand bluste. Toen het inderhaast gealarmeerde echtpaar thuis kwam herinnerde 'n vette walm ,die zich door het hele huis had verspreid, nog aan de „narrow escape'' van zijn woning. De schade, die ruim twee duizend gulden bedraagt, wordt door verze kering gedekt.

De Vallei | 1966 | | pagina 5