Wederom hete vuren voor Panters-dames en -heren Zesdaagse-show in Amsterdamse R.A.I ondervindt nog heel weinig geestdrift Nederlanders wat vervreemd van deze baansport 't wordt pas goed met Coca-Cola Korfbalclub SKF in microwedstrijden Yoileybaltournooi in Barneveld HIJS versloeg Antwerpen7-5 Salamanders contra Waqeningen 4 Sport in 't kort Coca-Cola metBizar lekker. Die pittige smaak van Coca-Cola met 'n rhum, gin, 'n vieux of gewoon met 'n oude of 'n jonge. Meteen even halen: flesje vanteenoftander en genoeg flessen Coke. MARKTEN Volleyba Raspaardjes Ja-knikkers Hoogblond Jargon Wandelen Willeke Pagina 10 VRIJDAG 16 DECEMBER 1966 VEENENDAAL Morgen zullen elf teams van de korfbalclub SKF in Utrecht de strijd aanbinden met diver se, uit alle delen van Nederland komen de verenigingen. Het betekenen de eerste micro-wedstrijden van het seizoen '66 '67. Het programma ziet er als volgt uit: 18.00 uur S.K.F. 3Doorn 2; 18.30 uur S.K.F. 1—R.D.Z. 1: 19.30 uur K.V.O. 1— S.K.F. 3; 19.30 uur Kameo 1—S.K.F. 1; 21.00 uur S.K.F. 3Avanti 1; 21.00 uur S.K.F. 1—Vinken 1. Ook de jeugd van S.K.F. zal massaal van de partij zijn. Voor de jonge teams zijn de volgende wedstrijden vastge steld: Afd. A—S.K.F. A: 15.20 uur Altius A S.K.F. A; 16.20 uur S.K.F. A -Amersfoort A; 17.40 uur R.D.Z. A—S.K.F. A. Afd. O—S.K.F. IJ: 15.20 uur S.K.F. BMidlandia B; 16.20 uur: Samos CS.K.F. B; 17.20 uur Altius C—S.K.F. B. Afd. G—S.K.F. D: 14.20 uur S.K.F. D—Vogel C; 15.40 uur Vada D—S.K.F. D; 16.40 uur S.K.F. DKameo B. Afd. E—S.K.F. C: 15.00 uur Samos ES.K.F. C; 16.00 uur S.K.F. C—D.S.V. B; 17.00 uur For tissimo AS.K.F. C. Afd. M—S.K.F. E: 14.20 uur Excelsior G—S.K.F. E; 15.20 uur S.K.F. E—S.K.F. F; 16.20 uur BARNEVELD Dinsdag 20 decem ber zal de Chr. Kweekschool „Op de Veluwe" haar jaarlijks volleybaltoer nooi houden in de pluimveehal te Bar neveld. Het toernooi heeft reed^ tien maal plaatsgevonden. Dit jaar is het groots opgezet. Er wordt gespeeld in drie afdelingen: Afd. Heren (le teams): 17 teams Afd. Heren (2e, 3e en 4e teams): 19 teams. Af£. Dames 24 teams Totaal: 60 teams. Er zullen dinsdag niet minder dan 195 wedstrijden gespeeld worden (dit is bijna 100 meer dan verleden jaar). Van 's morgens negen uur tot 's avonds half negen zal op negen vel den gevolleybald worden, zonder pauze. Om plm. acht uur zal de finale gespeeld worden. Voor elke afdeling is een wis selbeker beschikbaar gesteld. Omdat er dit jaar invdrie afdelingen ge speeld wordt, zullen vele wedstrijden be slist op een hoog peil staan. Ook twee volleybalteams van het Vee- nendaalse Christelijke Lyceum zullen in de pluimveehal te Barneveld van de partij zijn. VEENENDAAL Het worden ko mend weekend weer moeilijke wedstry- den voor alle hoofdteams van Panters. De dames reizen helemaal naar Hilver sum, waar VIF klaar staat in de Ex- pohal om Panters een warm onthaal te bieden. Verleden week ging op het aller laatste moment de wedstrijd tegen GVC in dezelfde hal verloren en ook ditmaal belooft het er weer te gaan spannen De heren spelen morgen in eigen huis. Om drie uur het nóg ongeslagen Pan ters-2 ten SVC-1 uit Utrecht en om vier uur Panters-1 tegen de felle Woerdena- ren Valbovol-3. De dames moeten in Hilversum van VIF winnen, anders zijn zij de aanslui ting met de kopgroep kwijt. Gezien de standenlijst moet Panters succes kun nen boeken, maar het spelen in een grote en vreemde zaal brengt altijd weer de nodige moeilijkheden met zich mee. Ditmaal houden we het ondanks veel bezwaren toch op een Veenendaal- se overwinning. SVC-1 klopte verleden week vrij ver rassend Panters-1 en ook Panters-2 moet oppassen aan deze ploeg geen punt (en) te verliezen. SVC is echt geen impone rende formatie, maar kan vooral verde digend zeer fel voor de dag komen. Als het maar even wil lukken, weten DEN HAAG De ijshockeywedstrijd tussen IJshoky en Antwerpen, die donderdag in Den HAAG om de Coupe Internationaal werd gespeeld, eindigde in een 75 zege voor de Hagenaars. De tussenstanden waren 31, 31, 1—3. VEENENDAAL. Morgen zal de hockeywedstrijd Salamanders B (Jon gens)—Nijmegen E worden gespeeld.. Voor zondag staat de wedstrijd Sala manders (heren)Wageningen 4, aan vangende om half twee, op het pro gramma. Opstelling Salamanders doel: I. Hey; achter: H. Hofhuis, J. Sluiter en D. Rü- ter; Midden: A. van Enter en G. Ros molen. Voor: E. Beimers, D. Muntinga, F. Alber8, N. Rijkersdam en V. Evers. deze Utechters ook wel wat aanvallen is. Met het accent flink op de aanval en de daarbij behorende goede spelver- deling zal Panters het heel ver brengen tegen deze ploeg en dyrven we een overwinning te voorspellen. Panters-1 krijgt het tegen Valbovol-3 moeilijker. Panters-2 kon er enkele weken geleden maar met moeite van winnen en het werd toen eigenlijk de beste wedstrijd van het seizoen. We houden het ditmaal op een puntenverdeling. De jongens-jeugdploeg trekt morgen naar Utrecht om te proberen de pupil len van Pioniers de punten af te snoe pen. VEENENDaXl Behalve met scheidsrechterscursussen zal binnenkort ook een begin worden gemaakt met het organiseren van spelregelcursussen voor jeugdleiders. Deze spelregelcursussen, welke door daarvoor aangewezen docenten van de scheidsrechterscommissie worden ge geven, zullen van veel kortere duur zijn dan de gewone jeugleiderscursussen, n.l. per cursus vijf a zes avonden. De spelregelcursussen beogen de jeugdlei ders meer inzicht te verschaffen in de spelregels, wat voor het directe ver loop van de jeugdwedstrijden ook zeer belangrijk moet worden geacht. Kosten (behalve eventuele reiskosten) zijn aan het volgen van deze cursussen niet verbonden. Aanmeldingen worden met opgave van naam, adres, leeftijd en de func tie in de vereniging voor 31 dec. a.s. verwacht bij de Afdelingsadministratie, Biltstraat 194, Utrecht. VENENDAAL Hedenavond zal een belangrijke tafeltenniswedstrijd plaatshebben tussen SKF en 't Winst punt, twee Veenendaalse verenigingen. Bij een overwinning zal SKF 'zich kam pioen mogen noemen in zijn klasse. De wedstrijd wordt gespeeld in de SKF- kantine aan de Groeneveljiselaan. VEENENDAAL Bij algehele afge lasting van het voetbalprogramma van morgen zullen DOVO en GWV beide een oefenwedstrijd buiten Veenendaal spelen. DOVO zal naar Noordwijk gaan en spelen tegen de gelijknamige twee deklasser. GVW gaat naar Bennekom en speelt eveneens tegen de gelijkna mige ploeg. Bennekom speelt in de vierde klasse. AMSTERDAM Zijn wy een saai volk omdat wjj de Amsterdamse zesdaagse met zo weinig geestdrift omringen? Waarom schreeuwen wy niet onze kelen schor gelijk de Belgen doen in de wielerspektakels van Den Anvers en Brussel Waarom blijven wij gereserveerd, ten hoogste geamuseerd, wanneer het idool Peter Post met veel machtsvertoon zijn tegenstanders klopt Het antwoord is simpel: wij weten er te weinig van. Wij zien die naar ranzig vet geurende knapen wel rondjes draaien, maar we begrijpen er de zin niet van. Wij kennen het uiterlijk niet van de matadoren en we weten evenmin of ze bezig zyn de course te winnen of een fikse achterstand in te halen. In de loop der jaren zijn we vervreemd van de baansport. Bovendien hebben de verhalen in de kranten ons een beetje wantrouwend gemaakt. Wij hebben geleerd: De groten maken de dienst uit, leggen de kleintjes hun wil op. Zekere verliezers worden toch naar de overwinning „gedragen", omdat er nu eenmaal bepaalde af spraken zijn gemaakt waaraan de ondergeschikten zich dienen te houden. En als de kleintjes zelf eens van leer mogen trekken, als het gaat om een sobere premie of een pak scheermesjes, dan wordt dat genadig toegestaan door de groten. Er zyn voor hen mogelijkheden genoeg om met opzet een steekje te laten vallen, waarna de mindere goden hun kans kunnen grypen. Dat is de show van iedere zesdaagse, die de ware liefhebbers niet van hun hartstocht kan genezen, maar die de maar die de objectieve leek met wre- vervult. Daar staat tegenover, dat de bazen nooit bazen waren geworden, wan neer zij niet eerder getoond hadden met groot wielertalent begiftigd te zijn. Wij zijn dus geen saai volk, maar - in tegenstelling tot voetballen - hoeft hoeft het voor ons allemaal niet. Wij gaan er niet onder gebukt, wanneer de favorieten het laten afweten. Het zal wel zo horen. Daar komt nog bij, dat er naast de zesdaagse nog zoveel ande re dingen zijn waarmee we ons kunnen amuseren. Twee uur in de middag. De nieuwe RAI heeft een ander gezicht gekregen. Over het golvende baantje van glanzend vurenhout draven de raspaardjes uit de stallen van Accu-magnaat Kurt Vyth. Zij worden slechts geestdriftig toege juicht door honderden kinderen van B.L.O.-scholen, die kennelijk ook iets te rug willen doen, want zij zijn uitgeno- kigd door de directie. Twee van hen zul len later op de dag blij worden gemaakt Erkend Bottelaar: Bottelmaatschappij „Arnhem" N.V. Arnhem Weldamlaan Presikhaaf tel. 08300 50825. met een nieuwe fiets. Tot de genodigden behoren ook oorlogsinvaliden en bejaar den, die er het zwijgen toe doen. Op het baantje zijn forse reclames geschil derd van bekende sigarettenmerken en fietsenfabrieken. Over de baan welft een brug naar het middenterrein. Het middenterrein is het hart van de zesdaagse. Daar zijn de kabines van de renners opgetrokken, waarin soigneurs en mecaniciens met veel toewijding roeleurs en materiaal koesteren alsof het kostbaar porcelein betreft. Het zijn over het algemeen kor te, kalende mannetjes, uitgerust met een handdoek en gekleed in slobber broek en trui. Achtien uur per dag zijn zij bedrijvig in de weer, waarbij ze een dodelijke ernst demonstreren. Iedere negende seconde flitsen de ren ners langs de finish. Hun glimmende benen lijken op snelle ja-knikkers, waar mee zij de kilometers onder zich weg- hameren. Sommigen hebben een gemar telde uitdrukking op hun gezicht, ande ren briesen als paarden. In de lege kale ruimte klinkt de Ti- roler kapel wat onwezenlijk. De vrolij ke pakjes uit Berg en Dal doen het hier niet. De stemming onder de blazers carnavlaske vreugde en de jodelaar zingt, alsof men hem voor een oratori um heeft uitgenodigd. Er» zijn geen mensen om het lollig te maken. Een kille stem door de luidsprekers vertelt wat er allemaal vereden wordt, welke renners aan de start moeten ver schijnen en wie de premies heeft uitge loofd. Aan de binnenkant van de baan loopt Arie van Vliet, de wedstrijdleider In dit millieu is hij duidelijk een ge zaghebbende autoriteit. Zijn ogen ach ter een dunne, lichte bril speuren langs de baan en over de hoofden van de ju ryleden. De exwielervorst van de sprint kent het klappen van de zweep en laat zich door niets of niemand uit zijn evenwicht brengen. Het millieu van de zesdaagse wordt ook bepaald door mensen in de loges. Die loges moeten 's avonds vijf en twintig gulden opbrengen, waardoor meer dan de helft leeg blijft. Tot de aanhang van de renners beho ren in de eerste plaats de opvallende hoogblonde vrouwen, die het strijdge woel op de baan met een koele blik ga deslaan. Zij zijn sexy, gekleed naar de laatste mode, maar gezegend met een beperkte woordenschat. Zij camoufle ren dat met aangeleerde hooghartigheid of door te spelen met een gouden sigar tenkoker. waarvoor manlief ergens in Europa een sprint heeft moeten aan trekken. De mannen in deze kring behoren tot het gilde van de goed boerende schroot- handelaren en kleinkunstartiesten in het schnabbelgenre. De getapte jongen in deze zesdaagse is natuurlijk Willy Alberty. Hij heeft kennelijk de artiesten geënageerd, die kale rondjes draaien wat fleur moeten geven. Maar de grijzende acrobaat, die zich zonder décor door een koker wringt, krijgt niet meer aandacht dan de boei- enkoning op de markt. De grappende volksjongen van het Italiaanse lied knijpt de juffrouw van de trampoline olijk in het dijbeen. Cees de Lange en Kees Schilperoord nippen aan een klein glaasje en willen wel even leuk doen als een radio-verslaggever daarom vraagt. Cees de Lange zegt: „Er is e e n koöpel dat voor alle renr ners ligt en dat zijn Schilperoord en ik" De jongens van radio en tv worden aan- die een loodzware bak voor hun buik dragen. Iedere keer als de renners passeren klinkt er vaag onweer onder de piste. Op geregelde tijden worden meneren en mevrouwen opgeroepen om zich in de telefooncentrale te melden. Het Tiroler orkest heeft er even het bijltje bij neergelegd om plaats te ma ken voor mechanische b^eatklanken. De controleurs hebben strenge consig nes gekregen, want on de haverklap wordt naar ons toegangsbewijs gevraag „Meneer, wij worden ook gecontrolee Ze staan overal naar ons te kijken of we niemand doorlaten. Daar staan wé voor". Om vijf uur 's middags is de zesdaag se geneutraliseerd. Het schaarse pu bliek verlaat het mini-stadion, maakt nog even een rondgang langs de ker misattracties en gaat dan lichtelijk te leurgesteld naar huis. Het heeft de gro te vedetten wel gezien, het jachten ach ter de demy-motoren gadegeslagen, maar er was weinig strijd. De commer cie schrijft voor, dat de ruggen gekromd worden in de avonduren wanneer er vol doende bezoekers zijn. van briesende paarden zijn weggevallen. Door de luidsprekers zingt Willy Alber- ti over „amore". De mecaniciëns en de soigneurs zitten zwijgend op hun sloeltje if kijken met een dichtgeknepen oog langs een glanzend wiel, waarin nieuwe spaken zijn gezet. De derny-motoren leunen als -ver- moeide mannen tegen de cabines. Hun berijders moeten duchtig meetrappen en niet minder op de hoogte zijn van de baantechniek dan de coureurs aan hun rol. In het restaurant is AMRIE VAN Vliet met de juryleden bezig de standen te verzamelen. Een paar tafeltjes ver der troont Rik van Looy met vrienden achter een fles champagne. Rik is hier gekomen om startschoten te lossen. Hij klapt heftig Vlaams en onderstreept zijn woorden met stereotype gebaren. De charmante echtgenote van Peter Post, dochter van ex-schaatscrack Jan Lange dijk uit Stompetoren, draagt een doos gebakjes aan voor Peter en zijn kop- pelgerioot Pfenninger. De grote craks in kleurige trainings pakken „wandelen" nu rond het mid denveld. Dat wil zeggen, zij zitten heel losjes in het zadel, houden met een been de trappers in beweging en sturen met het andere. Intussen lezen zij dd krant, drinken een koffiefilter of babbe len op rustige toon. De heren fietsen twee aan twee in een tempo, dat lopend is bij te houden. Hun cadans is zo ge lijkmatig, dat het lijkt alsof zij op een De sfeer is keurig, beschaafd, ont spannen. De wilde kreten naar de me caniciëns en naar elkaar en het geluid Zeven uur 's avonds. Een paar duizend mensen stromen de arena binnen. Het grote sektakel kan beginnen. Twee com- aan en doen vergeefse pogingen het pu bliek tot juchen aan te zetten. Wij krijgen klasserijders te zien in de sprints voor de premieklassementen. Wij zien Peter Post en Jan Jansen als bliksemschichten voorbij razen, maar we weten niet precies waarom juist zij zich onderscheiden. „Zie je dat? Hij zit te slapen. Die lan ge moet alles opknappen. Hij zit tro- wens ook niet jofel in het zadel". „Als ie 'm pakt, zit Jansen al op drie „Zag je die Deen inhouden? Hij ging er mooi overheen". „Kijk Post gaat nu onderdoor". Kurt Vyth loopt gezaghebbend rond. Hij maakt een tevreden indruk. In het accent, dat wij zo goed kennen, verteld hij dat de laatste avond is uitverkocht. „De eerste drie jaar ga ik zeker door. Ik heb al verzoeken gekregen uit het noorden, oosten en zuiden om daar zes daagsen te organiseren." Als wij praten over Pijnenburg en van Kampen, zegt hij: „Het is geen verge lijking. Tegenwoordig rijde, ze veel harder en renners moeten ook veel meer geld hebben dan vroeger". Met een stralende glimlach loopt hij de eerste elftallen van Feyenoord en DWS tegemoet, die voor deze avond zijn uitgenodigd. De reclamestunt pakt niet. Donderdagavond, Ajax gewonnen reageerden ze anders. Het publiek wil immers idolen zien. De idolen op de baan jachten bijna plat door de bochten .ontketenen explosies als drietrapsra ketten en slepen de vette buit in de wacht vóór de amechtige meelopers goed en wel tot het besef komen dat ze ge slagen zijn. iets slaapverwekkends over degenen, die hardnekkig blijven zitten. De renners zijn uitgestreden. Loom hangen zij over hun stuur tot het niet meer hoeft. Dat de tent gesloten. Een grijze wolk siga ren- en sigartettenrook hangt boven de baan. Nog steeds die geur van ranzig vent. De lichten doven. De allerlaat- sten reageren af in de botsautotjes ach ter de piste. De zesdaagse wordt de vol gende middag hervat. Met tirolermuziek aankondigingen, sprints, worstverko pers, vrouwengedrentel en wieltjes ver wisselen. Zal het vandaag drukker zijn Hoe het ook zij, de grote jongen ver dienen weer veel geld. En daar is het hun om te doen. Wielrennen ls hun vak. VEENENDAAL Voor afgelastingen van voetbalwedstrijden kan men luiste ren op de volgende dagen en de volgen de tijden: VRIJDAGAVOND: via A.N.P. om 18.00 uur. ZATERDAGMORGEN: via V.A.R.A. om 10.15 uur precies (zaterdagcompeti tie) ZATERDAGAVOND: via A.N.P. om 18.00 u. ZONDAGMORGEN: via A.N.P. om 8.00 uur. ZONDAGMORGEN: via V.A.R.A. om 9.00 uur in programma „Weer of geen Weer". ZONDAGMIDDAG: via A.V.R.O. om 12.30 uur in programma Sportspiegel. Willeke Alberti is gearriveerd. Waar schijnlijk uit haar eigen boutique heeft zij een gewaagd kleedje gekozen, dat een indruk geeft van haar boezem. Haar lange blonde haren golven over haar schouders. Tusseh de bedrijven door zingt zij alleen en samen met haar vader. Ook Elles Berger en Karin Kraay- kamp komen hun image verstevigen. Op het middenveld hebben de Brban- ders zich over de bierpomp ontfermd. Met veel zachte „g"'s bespreken zij de kansen. De renners blijven doorcrossen langs de 145 meter lange route. De uren ver glijden. Peter Post zorgt voor het hoog tepunt door een ronde achterstand van zijn koppelgenoot weg te werken en vervolgens met twee ronden winst als eerste te eindigen. Mecaniciën Jan Sprenkelink (47) - de beste van allen - blaast om een uur 's nachts uit met een sigaretje. Als jon gen van vijftien had hij al een licentie. Tot zij vijfendertigste zat hij in het za del. Daarna trad hij in dienst van an deren. Van Schulte, Van Est, Coppi Bar- tali, Arie van Vliet en Jan Derkssen. Met het Deense koppel, dat hij nu ver zorgt, heeft hij in totaal 130 zesdaagsen beleefd. „Overal op letten, de course in de ga ten houden en zorgen dat de fietsen in orde zijn." Dat is zijn credo. Zijn tafel ligt bezaaid met radertjes, schriefjes, kettingen, trappers en spaken. Tussen als dat materiaal weet hij feilloos de weg. De arena loopt leeg. Het orkest op het middenveld, dat een soort circus- muziek speelt, zit te geeuwen. Er komt EDÊRVEEN. 16 december 1966 Eiermarkt. Aanvoer ca. 1.000.000 stuks. Prijzen grote eieren f 13,50f 14.50. Kleine eieren f 11.00—f 13,00 per 100 stuks. Handel matig. BARNEVELD, 15 december 1966 Coöperatieve Veluwse Eierveiling Ede. Aanvoer 726.210 stuks, handel redelijk. Prijzen (in f per 100 stuks): eieren van: 52-53 gram 12.0712.46: 56-57 gram 12.90—13.03; «0-61 gram 13.18—13.72; 62-63 gram 13.32—14.11; 64-65 gram 13.58—14.39. Eierveiling Barneveld. Aanvoer 334.290 stuks, handel rustig. Eieren van: 42-48 gram 11.5512.26: 52-60 gram 12.29—13.18; 62-65 gram 13.50—13.70; 66-72 gram 13.80—14.95. Eiermarkt Barneveld. Aanvoer ca. 2.000.000 stuks, handel redelijk. Eieren van: 51-58 gram 12.4513.45: kg-prijs 2.44—2.32; 59-65 gram 13.65—14.50: kg- prijs 2.31—2.23. Pluimveeniarkt Barneveld. Aanvoer plm. 28.000 stuks. Handel traag. Prijzen (in f per kg): slachtkip- pen 1.001.30 prima kwal. wit en rood 1.40—1.60. Slachtkuikens 1.30—1.45. Kal koenen 2.753.15. Tamme konijnen 2.75- 3.10. VEEMARKT UTRECHT Totale aanvoer 3939 stuks; runderen 1335 stuks; vette kalveren 103 stuks: graskalveren 25 stuks; nuchtere kalve ren 434 stuks; schapen 493 stuks; var kens boven 100 kg 409 stuks: varkens beneden 100 kg 34 stuks; biggen 1089 stuks; bokken en geiten 17 stuks. Prijzen (in guldens per stuk): melk en kalfkoeien 1000-1475; kalfvaarzen 940-1250; vare koeien 800-1075; pinken 500-625; stieren 830-1125; graskalveren 300-450; nuchtere kalveren 45-85; fok- kalveren 125-350; lammeren 100-145; drachtige varkens 400-550; lopers 90- 115; biggen 65-85; bokken en geiten 15- 62. Vette koeien le kwal., per kg gesl. gew. 4,05-4,30; vette koeien 2e kwal., per kg gesl. gew. 3,90-4.00; vette koeien 3e kwal., per kg gesl. gew. 3,75-3,95; vette kalveren, le kwal., per kg lev. gew. 3,95-4,25; vette kalveren 2e kwal. per kg lev. gew. 3.85-3,95; vette kalveren, 3e kwal., per kg lev. gew. 1,40-1,80: zware vette varkens, per kg lev. gew. 2,30-2,40; zouters, per kg lev. gew. 2,40-2,50; slachtzeugen, per kg lev. gew. 2,00-2,10; jonge slachtzeugen, per kg lev. gew. 2,10-2 20. Overzicht (resp. handel en prijzen»: melk- en kalfkoeien, willig, ruim prijs houdend; vette koeien rustig, als vorige week; vare koeien, rustig, prijshoudend; vette kalveren, rustig, even lager; gras kalveren. tamelijk prijshoudend: nuchte re kalveren, willig, prijshoudend: fokkal- veren, willig, prijshoudend; schapen, rustig, even lager; lammeren, rustig, even lager; varkens, redelijk, even lager; varkens_ redelijk, even hoger; biggen, redelijk,"even hoger.

De Vallei | 1966 | | pagina 10