Post-Pfenninger konden ronde achterstand (nog) niet inlopen Dukla Praag weet, dat kan voetballen Ajax Velasques 34 ct. De Kleine dwong spannende strijd Vultink na remise af GVVV zal „liftbeweging" tegen Ter Leede kunnen voortzetten Emerson in halve finales uitgeschakeld Nel Bos naar Tsjecho-Slowakije Kemper/Oldenburg wonnen in Münster i 4-7 pompvers Jeugd uit Renswoude in Amersfoort DYSA-programma SP0RTHUIS t „C0CKY" Felle strijd in zesdaagse Gelukkige hand Ervaring Revanche Afgeslagen Velstra vooraan in Zuidlaren Nationale titel 47/2 Sterker TOPSCORERS: Uw leverancier heeft pompvers Hengelo's voor u in royale beugels van 50 cl, 45 cl en pijpjes van 30 cl. Pagina 11 VRIJDAG 16 DECEMBER I96É ADELAIDE De tweevoudige Wim- bledonkampioen, de Australiër Roy Emerson, is donderdag in de halve fi nales van de tennis kampioenschappen van Zuid-Australië uitgeschakeld. Hij verloor in straight sets van zijn land genoot John Newcombe met 75, 62, 61. Newcombe zal in de finale Fred Stolle ontmoeten, die in de andere hal ve finales Tony Roche versloeg met 6—4, 6—4, 6—4. De eindstrijd in het damesenkelspel zal eveneens een Australische aangele genheid worden. Lesley Turner versloeg in de halve finales de Frangaise Fran- goise Durr (61, 61), en Kerry Mel ville schakelde de Amerikaanse Nancy Richey uit met 46, 63, 75. SCHIPHOL De Nederlandse zwem ster Nel Bos is donderdag met haar trainster, mevr. Haitsma, van Schip hol naar het Tsjechische Gottvaldow vertrokken, waar zij zaterdag zal deel nemen aan internationale zwemwed strijden. Nel Bos, die de reis op uitno diging van de zwemvereniging T. J. Gott- waldow maakt, komt uit op de 100 meter vlinderslag en de 100 meter vrije slag, op welk nummer ook de Europe se kampioen Martina Grünert (Oost- Duitsland) start. In totaal nemen aan de wedstrijden zwemmers en zwemsters uit tien landen deel. ADVERTENTIE HO R LOGES MEESTERWERKEN VAN Z TOT A MÜNSTER Het Duitse koppel Ol- denburg/Kemper heeft de zesdaagse van Münster gewonnen met een totaal van 560 punten. De Duits/Engelse combina tie Bugdahl/Simpson bezette met 470 punten de tweede plaats, terwijl Bölke en Grossimlinghaus (Did.) met 209 pun ten als derde eindigden. Een grote menigte haalde gisteren de spelers van Ajax bij hun terugkeer uit Liverpool, in. Op de vliegtuigtrap van voor naar achteren: Van Duiven- bode, Pronk en Cruyff. AMSTERDAM Aan een brede, kale baan over het hoofd van Barend Schwelg- man, derdejaarsstudent in de natuurkunde aan de Technische Hogeschool te Delft, zal men nog wekenlang kunnen zien, dat deze twintigjarige een bezoek aan de Amsterdamse Zesdaagse heeft gebracht. Barend, die met enkele leden van z(jn dispuut donderdagnacht in het RAI-gebouw was, kwam tegen vier uur een premie aanbieden: „Een glas biermeer kan ik niet missen". Wedstrijdlei der Arie van Vliet en premiecommissaris Gerrit Boeyen wimpelden de brooddron ken student af, maar toen die bleef volhouden kwam Van Vliet, die in zijn eigen zesdaagsetijd ook al bekendheid genoot in het uitdenken van grappen, op een idee. „Ik weet waarvoor de renners beslist nog eens willen rijden: Een sprint van tien ronden en dan mag de winnaar een scheiding van vijf centimeter breedte in je haar knippen". Barend Schweigman aarzelde, maar werd tenslotte door zijn kameraden overgehaald zijn haar op het spel te zetten. De renners waren meteen „in". Er werd fel gespurt en Jan Janssen eiste de eer op als kapper te mogen optreden. Terwijl Barend door enkele stoere helpers werd vastgehouden, knip te Janssen met een grote schaar een baan van zeker tien centimeter breed te van voor naar achter. De operatie duurde slechts kort en toen mocht Ba rend als beloning voor zijn moed op een echte racefiets een ererondje ma ken. Uiteraard werd hij luid bejubeld door een paar honderd toeschouwers, die onder geen voorwaade het mo ment wilden missen waarop de renners uit de baan zouden verdwijnen. Toen Barend van de fiets stapte kwam oud wereldkampioen Piet van Heusden hem opbeuren: „Eens heb ik hetzelfde laten doen, maar het is nooit meer aange groeid". Hij toonde Barend zijn kale schedel. Dit was het clowneske slot van de vierde nacht van de Amsterdamse zes daagse, die in alle opzichten een suc ces was geweest. Misschien heeft de aangekondigde huldiging van de Ajacie- den, waarin ook de schaatskampioenen Schenk en Verkerk en oud-tourrenner Woutje Wagtmans werden betrokken, wat meer toeschouwers naar de hal ge- PRAAG „Eén ding is zeker. Ajax kan voetballen, anders had het Liver pool toch één van de sterkste clubs van Europa niet kunnen uitschake len voor de kwartfinales van de Euro pese beker". Dat zei donderdag Josef Masopust, aanvoerder en magistraal di rigent van Dukla Praag, dat op zo'n overdonderende wijze Anderlecht de pas afsneed, nadat de loting in Genè- ven had beslist, dat de Tsjechen tegen Ajax zouden uitkomen. „Na de victorie van Ajax over Li verpool zullen wij zeker niet licht over de Nederlanders denken, al moet ik eraan toevoegen, dat Ajax nog niet zo'n naam heeft als Real Madrid of Internazionale uit Milaan. Deze tame- lyke onbekendheid betekent wel, dat on ze supporters een overwinning nu reeds als een zeker feit zien en een neder laag een falen van ons team zal inhou den. Ajax heeft een zeer goede voor hoede met Cruyff, Swart, Nuninga en Keizer en al hebben wij met ons team nog niet tegen hen gespeeld, wij weten voldoende van het Nederlandse voetbal na de interland van enkele maanden geleden. Het wordt geen walk-over en Praag kan uitzien naar een bijzonder goede wedstrijd". Vladimir Taborsky, back in het Tsjechische nationale elftal zei: „Ajax heeft een bijzonder sterke voor hoede. Ik kan het weten, want ik speel de tegen enigen van hen in Nederland. De eerste wedstrijd tussen Dukla en Ajax zal van beslissende betekenis zijn". Vleugelspeler Josef Jelinek was van mening, dat zij niet zoveel goede her inneringen hadden aan het Nederland se voetbal. "Het nationale team bleef nauwelijks overeind en Dukla verloor een vriendschappelijke wedstrijd tegen Feijenoord, maar wanneer wij in de zelfde vorm steken als tegen Ander lecht, dan kunnen wij zeker winnen". Zijn ploeggenoot Miroslav Roedr had echter een geheel andere mening. Hij zei: „Dit is het slechtste, dat ons had kunnen overkomen. Laten w(j maar ho pen, dat Ajax niet in die vorm steekt, waarmee het Liverpool naar de af grond speelde. Het Amsterdamse team moet nu toch wel gesterkt zijn door dit succes". Josef Marko, de coach van Dukla Praag zei: „Reeds lang koester ik het ADVERTENTIE de superieure bolknak in sfeervolle verpakking ^AN Europa S GR0° idee, dat Dukla de finale van het toer nooi om de Europese beker zal kunnen bereiken, hetgeen overigens een groot succes voor het Tsjechische voetbal zou betekenen. Ik hoopte, dat wij niet tegen Real of Inter zouden loten en dat is thans een feit. Ik weet overigens dat Ajax een bijzonder gevaarlijke tegen stander is met een voorhoede, die het vak van doelpunten maken verstaat. Diezelfde voorhoede was is staat het onze nationale verdediging bijzonder moeilijk te maken, al meen ik, dat de defensie van Dukla tenminste van de zelfde kwaliteit is. Het voetbal van Du kla is gegrondvest op haarfijne, langs de grond gespeelde, combinaties, waar in Masopust zo uitblinkt en als onze voorwaartsen zo spelen als tegen An derlecht toch ook een club met 'n reputatie dan zou mijn voorspelling wel eens kunnen uitkomen", aldus Marko. In Tsjechoslowakije is men gewaar schuwd. Men leeft tussen vrees en op timisme. Het zou misschien geen kwaad kunnen, wanneer de Ajacieden eens bij de televisie hun licht opsteken ten aan zien van de ontmoeting tussen Dukla en Anderlecht. Een gewaarschuwd man telt immers voor twee? Ajax, dat als eerste uit de grote bo kaal kwam, speelt eerst thuis. Alle eerstgenoemde clubs spelen de eerste kwartfinale-wedstrijd op eigen terrein. De wedstrijden in beide toernooien moeten vóór 20 maart zijn gespeeld. De clubs hebben twee weken de tijd om overeenstemming over de speelda- ta te bereiken. Jose Crahay, de Belgische vice-presi dent van de UEFA, heeft vermoedelijk een gelukkige hand gehad voor de Ne derlandse kampioen Ajax. De Amster dammers troffen in Dukla Praag be slist niet de sterkste van de acht clubs die tot de kwartfinales van het toer nooi om de Europese beker voor lands kampioenen zijn doorgedrongen. De Tsjechen zegevierden in de eerste ron de met 20 en 40 over Esbjerg (De nemarken), terwijl zij in de achtste fi nale met 41 en 21 de veelvoudige Belgische kampioen Anderlecht uitscha kelden. De meest spectaculaire wedstrijden van het toernooi worden ongetwijfeld de ontmoetingen tussen Internazionale Milaan en Real Madrid. Het Spaanse Real Madrid, dat van de instelling van het toernooi in 1956 tot en met 1960 vijfmaal achtereen de be ker won, legde vorig jaar in Brussel in een enerverende finale tegen Parti- zan Belgrado voor de zesde maal be slag op de Europa Cup. Bij Internazionale Milaan staan twee Europese bekers in de prijzenkast. Op 27 mei 1964 versloegen de Italianen in Wenen Real Madrid met 31 en een jaar later bleek Inter in het Milanese San Siro-stadion opnieuw de sterkste club van Europa, toen Benfica op het met grote plassen overdekte veld met 10 moest buigen. Vorig jaar stonden Inter en Real ook tegenover elkaar, al leen niet in de finale. De Spanjaarden wonnen toen met miniem verschil 10 en 1—1. Helenio Herrara, de befaamde coach van Internazionale, die bij de loting aanwezig was, had dan ook alle reden om zich boos te maken. „Wij krijgen nu Real Madrid, uitgerekend de club, die wij zo graag in de finale hadden willen ontmoeten". Celtic Glasgow, dat na de uitschake ling van Liverpool, met Linfield Bel fast de Britse voetbaleer moet verde digen, zal nog een week moeten wach ten voordat het zijn tegenstander weet. Pas op 21 december zullen Atletico Ma drid en Vojvodina Novi Sad in Madrid in een derde wedstrijd, gaan uitmaken, wie de tegenstander van de Schotten wordt. Het Bulgaarse C.S.K.A. Sofia heeft in het Noordierse Linfield Belfast waar schijnlijk de zwakste van de acht kwart finalisten getroffen. In de strijd om Europa Cup nummer twee stuiten clubs met grote toer- nooiervaring op elkaar. Het Schotse Glasgow Rangers (finalist in 1961), lokt. Een feit is, dat ongeveer tiendui zend bezoekers de tribunes bevolkten, waardoor het somber gestemde humeur van organisator Vyth opklaarde. Zij had den een kostelijke avond. Want de ren ners werden geïnspireerd door de toe juichingen en reden alsof hun leven op het spel stond. Die felle jachten in de avonduren hadden nog een andere oor zaak: in de middag hadden Lykke en Eugen een verrassende aanval gelan ceerd en hadden Post-Pfenninger op een ronde gefietst. Maar hoe dit koppel uren later ook vocht, de ronde achter stand kon het niet goed maken. Dat het hard tegen hard ging blijkt uit het ge middelde van winnaar Post in de uurs wedstrijd: ruim 51 km. 'Een prachtige revanche nam Peter Post in de derniecoursen, waarin de Amstelvener met een ronde achter stand opgelopen door Pfenninger aan het laatste kwartier begon. In een hartverwarmend duel, dat de duizenden zichtbaar genietende wielerliefhebbers herhaaldelijk van de stoelen bracht, ze gevierde Post tenslotte met een half wiel. De stemming werd opperbest. De ker misexploitanten deden goede zaken tij de rustperiodes de renners kunnen nu eenmaal niet van één uur 's mid dags tot vijf uur 's nachts op volle kracht rijden en voor het eerst kre gen de toeschouwers ook' de gebruikelij ke grapjes voorgeschoteld. De Deen Pal- le Lykke, die door zijn huwelijk met de dochter van Rik van Steenbergen uit stekend Vlaam s„klapt", veroverde de hoed van een voorover buigende toe schouwer en reed een tijdje met dit hoofddeksel rond. Alle gekkigheid werd echter opzij ge zet, toen de kleine koppels, die in de vooravond weer veel terrein hadden verloren, laat in de nacht 'n spontane jacht inzetten en iets van hun schade konden herstellen. Van dit initiatief van Koel-Steeven8, Captein-Verschueren, V. der Lans-Lelangue en Raynal-Rancati profiteerden Jan Janssen en Patrick Sercu door een ronde op Post-Pfennin ger terug te pakken. Toenwas Barends Schweigman nog in het bezit van zijn volle haardos... Vanmorgen om vijf uur bij de neutra lisatie was de stand: 1. Lykke-Eugen (Den) 112 pnt (afgelegd 1558 km); Op 1 ronde: 2. Sercu-Janssen (Berg/Ned) 169 pnt: 3. Post-Pfenninger (Ned/Zwit) 165 pnt: Op 2 ronden: 4. Deloof-Seeuws (Belg) 158 pnt; 5 .Schulze-Peffgen (Did) 114 pnt: Op 3 ronden: 6. De Roo-Seve- reijns (Ned/Belg) 97 punten. Op 6 ronden: 7. Van der Lans-Lelangue (Ned/Belg) 61 pnt; Op 9 ronden: 8. Koel-Steevens (Ned) 89 pnt; Op 16 ron den; 9. Captein-Verschueren (Ned/Belg) 160 pnt; Op 26 ronden: 10. Raynal Rancati (Fr/It) 101 pnt. De belg Harrie Michiels heeft ook in de vierde etappe van de Zesdaagse van de Toekomst alle aanvallen op z'n posi tie kunnen afslaan. De grootste concur rent was op de vierde dag de Duitser Otto Bennewics, die weliswaar een ron de kon uitlopen, maar dat betekende voor de algemene klassering nog niet zoveel, want Bennewics was begonnen met een achterstand van vijf ronden. Ook Harry Jansen, die gisteren al op de tweede plaats stond op twee ronden, probeerde aan de aandacht van Michiels te ontsnappen, maar slaagde daar niet in. De uitslag van de vierde rit, waarin in drie kwartier 35 km en 532 meter werden afgelegd, is: 1. Bennewics (Did) 0 pnt: Op een ronde: 2. Michiels (B) 15 pnt; 3. Jansen (Ned) 15 pnt; 4. Stam (Ned) 0 pnt; Op twee ronden: 5. Pijnen (Ned) 6 pnt; 6. Van der Horst (Ned) 2 pnt; Op drie ronden: 7. Brouwer (Ned) 4 pnt; 8. De Wit (Ned) O pnt. Algemeen klassement na vier dagen: 1. Michiels 37 pnt. Op twee ronden: 2. Jansen 52 pnt. Op vier ronden: 3. Ben newics 10 pnt. Op zeven ronden: 4. Pij nen 23 pnt; 5. Vogels 6 pnt. Op dertien ronden: 6. Van der Horst 5 pnt; 7. De Wit pnt; 8. Kipping 3 pnt. ZUIDLAREN Het internationaal concours hippique is donderdag in Zuid laren voortgezet met een springcon cours M.A. nationaal. Dit concours ging over een afstand van 550 meter, dat minimaal in 93 seconden afgelegd moest worden. Het besloeg 12 hindernissen met 15 sprongen en een hoogte van 1.30 meter. Na twee barrages van 6 hindernissen met een hoogte van 1,60 meter, luidt de uitslag: 1. Tjeerd Velstra (Brummen) met Es- poir 4 fouten; 2. T. Neessen (Helden- Paxmingen) met Saturn 12 ft., 24.2 sec.; 3. E. Schoemaker (Lage Vuursche) met Previria O H 12 ft., 27.9 sec.; 4. P. E. Huizinga (Zeerijp) met Hendo 251/2 ft.; 5. Freule J. van Riemsdijk (Eindhoven) met Niemen. EMMELOORD De „Ghesellen van 't Haesje", de organisatoren van het toer nooi om het ereklasse-kampioenschap ankerkader 47/2 in de schouwburgzaal van 't Voorhuys te Emmeloord, hebben zich reeds in de donderdagmiddag gespeelde eerste ronden kunnen vergapen aan een bijzonder boeiend duel, namelijk dat tussen de nationale kampioen in het 47/1, Hans Vultink en de Kampenaar Henk de Kleine. Niet alleen boeiend, ook spannend was de strijd, waaruit De Kleine met een slotreeks van 94 een remise sleepte. Een overigens alleszins verdiend winst punt, want z\jn repliek op zowel Vultinks 225 in de tweede beurt als op diens 147 in zyn negende en laatste beurt getuigde van zyn onmiskenbaar grote klasse. Nu z(jn De Kleine's technische gaven nimmer in twyfel getrokken, sinds hy met Scholte in Amersfoort in 1953 z\jn debuut in de hoogste biljartregionen maakte. De nu 83-jarige De Kleine heeft echter zelden zyn vechtlust tot die hoogte kun nen opkrikken als zjjn technisch vermogen. Wanneer hy echter de juiste combi natie kan vinden, dan is hy voor ledereen een geduchte tegenstander. En Vultink heeft dit ondervonden. De Kleine begon met een serie van 72. na de mislukte acquitstoot van Vul tink. Maar toen groeide de koele Aal- tense hotelier, die in het kaderspel tot grote hoogte is gestegen, naar zijn top. In het kaderspel - pur sang - bouwde hij een reeks van 224 op en daarmee scheen de strijd beslecht. Maar terwijl Vultink in een tranendal verdwaalde vond De Kleine zijn vorm terug, wat resulteerde in een serie van 132 in de vijfde beurt, die afbrak op een misluk te drieband-stoot. De balans was weer vrijwel in evenwicht: 237-232. Het wachten was nu op de eindstoot, de knock-out. De 65 caramboles van De Kleine in de achtste beurt (153-306) maakten Vultink duidelijk, dat hij zijn slag moest slaan. Een gewaarschuwde Vultink telt voor twee en met een knap pe reeks van 147 bereikte de Aaltenaar de eindstreep. De Kleine scheen weder om verslagen. Maar de Kampenaar, die de eeuwige jeugd schijnt te hebben toonde zich nu de routinier in de biljart- sport. Hij beet terug en met 94 punten bereikte hij een eervolle remise. Henk Scholte, de nationale kampioen in deze spelsoort, en ook nu weer een der gro te favorieten voor de titel, had het, of schoon hy stellig niet in zijn beste vorm speelde, heel wat gemakkelijker. Röo- denburg, de invaller voor de zieke Wij nen, kon hem niet voldoende tegenstand bieden en series van o.a. 184, 106 en 65 schraagden Scholte's zegepraal, die in vijf beurten een feit werd. In de ope ningspartijen toonde Van Leur zich ver uit superieur aan zijn plaatsgenoot Van Hinthum en de twee Amsterdammers in het gezelschap, Jacobs en Beekman, vochten een langdurig duel uit, dat Ja cobs ruimschoots in zijn voordeel be sliste. Dat het moreel van De Kleine aan zienlijk sterker is geworden, daarvan gaf hij in de avonduren wederom bhjk. Nu had hij veteraan Janus Jacobs te genover zich, die met reeksen van o.a. 102 en 159 in 4 beurten een voorsprong opbouwde van 85 punten: 220135. De Amsterdamse grootmeester, veel gepre- ADVERTENTIE hengelos VEENENDAAL Als alles meeloopt hebben we behalve een optocht ook nog een aantal voetbalwedstrijden. Nadat de grote jongens het van de week in Engeland met begeleiding van 'n mas saal zangkoor uitgevochten hebben, zul len de andere jongens uit Veenendaal en omgeving het morgen weer gaan uit vechten. Behalve enkele inhaalwedstrijden zal er in de afdeling Utrecht ongeveer een maand lang niet gevoetbald worden. De KNVB-ploegen hebben nog wel en kele wedstrijden te spelen en daar is komt uit tegen Real Zaragoza, de Spaanse club, die in 1964 beslag legde op de jaarbeursbeker. In een andere kwartfinale ontmoeten Vasas Györ en Standaard Luik, die in de Europese bekertoernooien voor landskampioenen van resp. 1965 en '62 de halve eindstrijd haalden, elkaar. Servette Genève, dat Sparta de weg naar de kwartfinales versperde, lootte tegen Slavia Sofia, dat in Tassev een levensgevaarlijke aanvaller heeft. De Bulgaar scoorde tot nu in Europa Cup duels vijf doelpunten. Bayern München moet tegen Rapid Wien proberen een ronde verder te ko men. De Duitsers zouden dan een kans hebben om de Europa Cup II, die Bo- russla Dortmund vorig jaar door een 21 overwinning op Liverpool, overi gens na verlenging, naar West-Dults- land bracht, in eigen land te houden. morgen dan allereerst de ontmoeting GVW - Ter Leede. Voor de GVW'ers een belangrijke wedstrijd, die zij wellicht in een zege kunnen omzetten. Verder gaat DOVO naar het noordelijke Voor waarts en zal daar behalve een over winning ook wel een aantal blauwe plek ken vandaan kunnen nemen. In Vee nendaal komt VRC tegen het sterke Blauw Geel uit en De Merino's zullen aan de Wageningselaan IJFC opwach ten. GVVV verloor de uitwedstrijd tegen Ter Leede met 21. Dat was dus maar net aan en mede door het in vorm zijn der Veenendalers (vorige week won nen ze in een vriendschappelijke wed strijd nog van derdeklasser SDVB met 17) moeten ze beslist beide punten thuis kunnen houden. Ter Leede heeft evenveel punten, maar speelde één wedstrijd minder dan GVW. Ter Lede 10 - 10; GVW 11 - 10. DOVO gaat naar Voorwaarts, oud landskampioen en momenteel geen scha duw meer van die vroegere glorie. In Veenendaal won DOVO met 40 van een bedroevend slecht Voorwaarts, dat in het bijzonder gespecialiseerd was in harde charges. In de eerste helft wer den de DOVO-mannen daa,r duidelijk door geïntimideerd, maar in de twee de 45 minuten hadden zij daar maling aan en speelden zij zich naar een ver diende overwinning. DOVO 12-17; Voorwaarts 10-6. VRC leed in deze competitie twee ne derlagen. Eén daarvan was tegen Blauw Geel in Ede. Blauw Geel verkeert in de middenmoot, terwijl VRC in de kop groep meedraait. Mede door de revan che-gedachten van VRC, moet de zege de Veenendalers niet kunnen ontgaan. VRC 10-15; Blauw Geel 11 - 10. De Merino's bracht het in de uitwed strijd tegen IJFC tot een 11 gelijk spel. Op eigen veld moet het daarom een grote kans op de zege hebben. IJFC 12-14; De Merino's 11 - 13. RENSWOUDE De pupillen van de v.v. „Renswoude" zullen morgen deel nemen aan het zaalvoetbaltoernooi in Amersfoort. De volgende jonge rood- witters zullen voor Renswoude in het strijdperk treden. H. v 't Foort, H. Rijnders, E. J. van Ginkel, E. van Gar deren, P. v.d. Vendel, W. van Mourik, W. v.d. Veer, H. v.d. Waa, H. Inken- haag, A. Diepenveen, H. Vink, J. v.d. Meijn, A. Veldhuizen. Om 3 uur ver trekt men van Café Vink. De zaterdagtraining van het le, 2e en 3e team van Renswoude is in verband met bovengenoemde wedstrijd ver schoven naar 4.30 uur. De training gaat te allen tyde door. zen om zijn technisch kunnen, maar evenzo verfoeid om zijn trage tempo, slaagde er ditmaal in de ballen geheel zijn wil op te leggen, en de resultaten bleven niet uit. Reeksen van 117 en 93 hielden De Kleine wel in de schaduw van zijn rivaal, maar tegen een Ja- cobs-in-vorm is het moeilijk vechten. En toch zou De Kleine als winnaar van het toernooiveld stappen. Met zijn gro te technische gaven als basis en met een ijzeren wil opende hij de aanval op Jacobs. Bij tientallen vloeiden de caramboles uit zijn keutop. Problemen kende de Kampenaar biykbaar niet en bij het naderen van de finish groeide zijn zelfvertrouwen. Met een serie van 180 ging hij over de eindstreep. Jacobs faalde reeds bij de acquitstoot in zijn zucht tot remise. Vultink boekte tegen Roodenburg zijn eerste zege, die we derom in negen beurten tot stand kwam. Een serie van 158 was het pronkstuk in Vultinks zegevierende reeks. Roodenburg wist er onvoldoende tegenover te stellen om de Aaltenaar ook maar even te kunnen bedreigen. Zonder nochtans te schitteren be haalde Scholte een ruime overwinning op Van Hinthum, die technisch teveel tekort komt om tegen de kopstukken in dit toernooi op te kunnen. Beekman kon lange tijd in het begin gelijke tred houden met Van Leur, maar moest zich tenslotte toch gewonnen geven. Van Leur bleef daarmee met Scholte, als enige op 100 procent winst op deze eer ste dag. De uitslagen van de eerste dag lulden: Van Hinthum (Oss) 74 14 16 5.28 Van Leur (Oss) 400 14 93 28.57 Jacobs (A'dam) 400 22 91 18.18 Beekman (A'dam) 183 22 37 8.SI Vultink (Aalten) 400 9 224 44.44 De Kleine (Kampen) 400 9 132 44.44 Roodenburg (Voorhout) 79 5 36 15.80 Scholte (Eindhoven) 400 5 184 80.— Scholte 400 6 149 66.66 Van Hinthum 110 6 58 18.33 Beekman 242 12 100 20.16 Van Leur 400 12 94 33.33 De Kleine 400 5 180 80.— Jacobs 305 5 159 61.— Vultink 400 9 158 44.44 Roodenburg 150 9 56 11.66 Stand na eerste dag (resp. pnt., h. serie, alg. gemidd.) 1. Scholte 4 184 72.72 2. Van Leur 4 94 30.76 3. De Kleine 3 180 57.14 4. Vultink 3 224 44.44 5. Jacobs 2 159 26.11 6. Roodenburg 0 56 13.14 7. Beekman 0 100 12.50 8. Van Hinthum 0 58 9.20 AMERONGEN. Het eerste zondag elftal van DVSA gaat op bezoek bij Amsvorde te Amersfoort. Dit is voor de Amerongers geen onbekende tegenstan der. Men kan behooriyk en goed voetbal verwachten. Met inspanning van alle krachten moet het voor DVSA mogelijk zyn tenminste één punt mee naar Ame- rongen te nemen. Om 13.15 uur is het vertrek bij garage Correct. Het 2e elftal gaat om half drie op bezoek by Oranje-Wit 2 te Eist. Het eerste zaterdagelftal is vrq, even als het 2e elftal. Jeugd. Om half twee gaat DVSA A op be zoek by GVW B. Om drie uur spelen de jongens van DVSA B, eveneens te Veenendaal, tegen R.-K. Unitas A. De rest van de jeugd is vrij. ADVERTENTIE Karkawijk 35. Vaanandaal Talaioon 4335 Westerneng (Scherpenz. - zat.) 19 Mandersloot (Scherpenz. - zat.) 18 Aalbers (VRC) 14 Van de Berg (Merino's) 14 C. v. Ommeren (DVSA - zond.) 13 Van Mourik (DVSA - zat.) 13 Donkelaar (Advendo) 12 Greuter (Advendo) 11 Idzerda (Valleivogels) 11 Diepeveen (DOVO) 11 Van Kessel (Unitas) 10 Cor Henzen (Musketiers) 9 Cees Henzen (Musketiers) 9 Jan Henzen (Kulan) 9 Van de Berg (Candia - zat.) 9 v. d. Bovenkamp (Scherp.-zat.) 9 J. Veldhuizen (Renswoude) 9 D. van Manen (GWV) 8 Schoeman (VRC) 8 A. v. d. Pol (SVP) 8 Vink (Renswoude) 8

De Vallei | 1966 | | pagina 11