COLLEGE TROK AAN Amendement Visser HET LANGSTE EIND werd „weggestemd" Lange principiële discussie kon het bad op zondag niet sluiten Veel raadsleden: „Eigen wil niet aan anderen opdringen RAI FFEISENBANK VEENENDAAL Drie S.G.P. ers en een C.H.-lid tegen begroting Sportstichting Correctie Veel aanschaffingen voor het onderwijs KAARSEN REIN KOK een feest vooraf... AGENDA HORLOGERIE VAN MANEN Ontwikkeld trouwboekje? dan ook een spaarboekje! spaarbank en alle bankzaken Hekrompen Beginselen Subsidie KAARSEN KAARSEN van 10 tot 100 cm Knuppel I Mist u uw dagblad DE VALLEI tot 17.30 uur 3550 na 17.30 uur tot 19.30 uur 4163 VEENENDAAL 's Zaterdags 16.30-17.30 uur Telefoon 4163. Hoogstraat 28 - VEENENDAAL - Telefoon 2521 VRIJDAG 16 DECEMBER 1966 VEENENDAAL Een langgerekt principieel debat over de vraag of het nieuwe instructiebad op zondag openge steld of gesloten zou moeten worden, heeft de raadsver gadering van gisteravond beheerst. De meningen waren verdeeld, dat werd al direct duidelijk nadat de eerste spre kers hun standpunten uiteen hadden gezet. Ook binnen de fracties zelf heerste verschil van mening. Zo hield de heer P. G. van Ojik (C.H.U.) een fel pleidooi tegen de openstelling op zondag, maar uit de mond van zijn frac tiegenoot C. van Genderen kon men woorden van tegen gestelde strekking vernemen. Het voorstel waar alles om draaide was eenvoudig van inhoud. B. en W. droegen de Sportstichting voor als toekomstige beheerder en exploi tant van het in^aanbouw zijnde instructiebad en bij de meerderheid van het college bestonden er geen bezwaren tegen openstelling op zondag van het bad. De commissie van sport, recreatie en culturele zaken had zich hier ech ter maar ten dele mee kunnen verenigen. Enkele leden stelden als uitdrukkelijke voorwaarde dat, wanneer de sportstichting het instructiebad zou gaan exploiteren, dit op zondag voor het publiek gesloten zou worden ver klaard. De heer A. Visser (CHU) kwam met een amende ment van die strekking en zijn fractiegenoot Van Ojik verzocht namens de commissie dat amendement in stem ming te brengen. Nadat de fracties tot tweemaal toe m de gelegenheid waren gesteld hun principiële geluiden te la ten horen, ging burgemeester Hazenberg tot de verzochte stemming over. Uit de uitslag hiervan bleek duidelijk dat de meerderheid van de raad er geen bezwaar tegen had dat er op zondag wordt gezwommen. Twaalf van de twin tig raadsleden konden zich met het voorstel van B. en W. verenigen en daarmee zullen de deuren van het bad op zondag open gaan. G. J. VAN DEELEN (S.G.P.) hoogste wet Een van de leden van de genoemde commissie de heer A. Visser, bracht de discussie op gang. In zijn betoog stelde hij vast, dat de Sportstichting met het zondagse zwemmen een be paald doel voor ogen had. „Ik heb van te voren contact met de stichting op genomen en toen is me duidelijk gewor den, dat men het bad op zondag wil openen om een bepaalde poloclub ter wille te zijn De heer Visser had voorop gesteld, dat hij tot de enkele commissie-leden behoorde die tegen zwemmen op zon dag zijn. „Daar ben ik inderdaad een tegenstander van", zo sprak hij, „dat wil ik niet verhelen. Als we praten over een instructiebad, dan leg ik de klem toon op dat woord „instructie", want ik beschouw het als een les-bad. Uit de commissie is de wens naar voren gekomen, dat bijvoorbeeld voor men sen die door de week geen tijd hebben om te zwemmen het bad op zondag zou worden geopend. Ik ben daar principi eel op tegen Hij achtte het zonder meer als een nogal wonderlijke zaak, dat het colle ge de raad destijds had voorgesteld om enkele gemeentelijke gymnastieklo kalen onder beheer van de Sportstich ting te stellen en dat men daarbij had bepaald dat de lokalen op zondag niet gebruikt worden. „Die bepaling", zo ging hij verder, „wordt nu het instruc tiebad aan de orde is niet gemaakt, terwijl het in principe toch om precies dezelfde zaak gaat, want wat doelstel ling betreft kan met het bad met een gymnastieklokaal gelijk schakelen. Het gaat in beide gevallen om de training. De Sportstichting, zo had de heer Vis ser vernomen, zou de voorwaarde, dat het bad des zondags gesloten zou moe ten zijn, als een soort motie van wan trouwen beschouwen. „Persoonlijk koes ter ik helemaal geen wantrouwen te gen de stichting... haar doen en laten sla ik heus niet met wantrouwen gade". Het C.H.U.-raadslid zei tenslotte dat het college de commissieleden aanvanke lijk had verzekerd, dat het bad als van zelfsprekend op zondag zou worden ge sloten. „Om financiële, administratieve en praktische motieven werd er toen gezegd, en ik begrijp daarom niet, waarom men nu met dit nieuwe voor stel komt", zo besloot hij zijn betoog. De heer A. de Kievid (Boerenpar tij) kon zich met de visie van de heer Visser in grote lijnen wel verenigen. n„Er is ons inderdaad gezegd dat het voor negenennegentig procent zeker zou zijn, dat het bad op zondag geslo ten zou worden. Evenals de vorige spre ker heb ik ook principiële bezwaren, maar ik wil die niet aan anderen op leggen Het standpunt van mevr. H. Bud- dingh-de Vries Lentsch (V.V.D.) werd al direct duidelijk nadat zij had ver klaard dat zij het onjuist vond een be paald levenspatroon aan een ander op te leggen. „Ik zou alleen willen we ten welke motieven het college heeft gehad om dit voorstel in te dienen", zo informeerde zij tot slot. Ook de heer B. van Remmerden was in zijn betoog kort maar krachtig. „Wij vertrouwen erop, dat de Veenen- dalers voldoende geestelijk ontwikkeld zijn om hun eigen verantwoordelijkheid te dragen Meer woorden had de K.V.P.-er M. G. H. Hendriks nodig om zijn mening uit de doeken te doen. Hij begon met zijn blijdschap uit te spreken over het feit, dat „er principiële tegenstanders waren, die open oog hadden voor het algemeen belang en daarom hun stem aan het voorstel zouden geven". „Voor mij houdt zwemmen op zondag geen enkel probleem in", vervolgde hij. „Het lijkt wel at we er een probleem van maken. Het debat over het sport park Panhuis is destijds ook al zo'n beruchte zaak geworden. Toen is geble ken dat de C.H.U.- en A.R.-raadsleden eigenlijk geen principiële bezwaren had den tegen zwemmen op zondag. De M. G. H. HENDRIKS (K.V.P.) geen probleem ADVERTENTIE Het is na de grote stap maar een klein stapje. Van niet of nu-en-dan sparen naar geregeld "gezinssparen". Toch een hele belangrijke stap. Want sparen geeft u zekerheid. Als u een gezin gaat vormen, ligt het toch voor de hand, dat u dat gezin .ook zekerheid wil bieden? Neem dus naast dat trouwboekje een spaarbankboekje. 6&07 heer Van Genderen heeft bij die gele genheid zelfs gezegd. Sat er nergens in de Bijbel een verbod te vinden is om sport en spel als ontspanning te bedrijven. Er is bovendien een forum geweest en het C.H.U.-kamerlid Kikkert heeft toen opgemerkt dat de C.H.U. de belangen van het hele volk dient. Dat vind ik een normale en nuchtere zaak. Ook tijdens een forum van de A.R.P. heeft men dergelijke geluiden laten ho ren. In een perscommentaar heeft ds. v. Enk een soortgelijke mening verkon digd. Nogmaals men is nu een pro bleem aan het scheppen. We gaan dwang uitoefenen op mensen die best voor zichzelf kunnen spreken. We moe ten het idee van het bekrompen eigen belang laten varenwe hebben In de toekomst behoefte aan veel recrea tie en we moeten daaraan nu geen lie- perkende benalingen stellen...." De heer B. Vrieling (AR.) zei ver volgens de heer Hendriks in zijn denk beelden te moeten teleurstellen, want er waren bij de A.R.-fractie wel terde ge principiële bezwaren. „Een princi pe is ons meer waard dan een alge meen gangbare mening en ik zie niet in waarom wij door ons standpunt dwang aan anderen zouden opleggen", zo merkte hij op, waaraan hij nog toe voegde dat die principiële bezwaren vooral voedsel vonden in het feit dat het hier om een instructiebad ging. Van de heer P. G. van Ojik (CHU) was al bekend dat hij een tegenstander van het voorstel van B. en W. was. Hij toonde zich bovendien een teleurgesteld man, toen hij sprak: „Ik heb altijd te gen openstelling op zondag geageerd. Destijds ben ik akkoord gegaan met de bouw van het bad omdat ik dacht dat het die dag gesloten zou worden..." Aan het adres van de heer Hendriks, zei hij, dat hij de KVP-er niet had kun nen volgen toen deze de woorden „be krompen eigen belang" in de mond had genomen. „Wil de heer Hendriks soms beweren dat ik hier voor mijn eigen be lang zit te praten?", zo wilde hij van de katholieke afgevaardigde weten. „De heer Hendriks heeft bovendien gezegd, dat Gods Woord nergens het zwemmen op zondag verbiedt. Ik wil hem daarom aanraden artikel 38 van de Heidelberg- se Catechismus eens nauwkeurig te le zen, misschien dat hij er dan achter komt..." „Om een misverstand te vermijden," zo begon de heer C. van Genderen (CHU) zijn relaas, „wil ik vaststellen, dat ik me volkomen achter het voor stel van het college schaar. Ik heb er begrip voor dat men de zondagse open stelling van het sportpark destijds aan de raad overliet en ik ben blij dat u met dit voorstel komt. We moeten aan- aanvaarden, dat er op zondag onder deskundige leiding wordt gezwommen. Het is een kwestie van levensstijl, die niet tot de mijne behoort, maar die ik een ander ook niet wil opdringen..." Ook de heer Van Genderen wilde wel eens een hartig woordje met de heer Hendriks wisselen. „Meneer Hendriks, in de C.H.U. behoudt ieder zijn eigen verantwoordelijkheid, daarom heeft u destijds in de krant iets over een ver schil van mening kunnen lezen..." Do heer C. G. van Hall (P.v.d.A.) zei zich volledig te kunnen verenigen met het standpunt dat de meerderheid van het college van B. en W. had ingeno men. „Hoewel ik zelf op zondag geen behoefte aan zwemmen heb, kan ik me P G. VAN OJIK (C.H.) tteleurgesteld A. VISSER (C.H.) wonderlijk dat standpunt levendig indenken. Ik beschouw zwemmen als een gezonde ontspanning en ik zie de mensen veel liever naar een zwembad gaan dan naar een café of een bioscoop..." S.G.P.-raadslid J. van de Haar toonde zich evenals de heer Van Ojik wat op een zijspoor gerangeerd door 't voorstel van het college. „Toen wij voor de bouw van het instructiebad stemden, vertrouwden we erop dat het op zondag gesloten zou worden. We steunen het amendement van de heer Visser daarom van harte. In het over wegend rechtse Veenendaal zal dat over eenkomstig de wens van de meeste be woners zijn." Uit de woorden, die zijn fractiegenoot G. van den Berg sprak, bleek duidelijk dat hij zich terdege op het principiële debat had voorbereid. „De heer Hen driks heeft niet in de Bijbel kunnen vinden dat de zondag' e,ls rustdag ge handhaafd dient te wordèn. Echter, de wekelijkse rustdag is krachtens duide lijke schriftuitspraken gefundeerd op een permanente scheppingsordinantie. God heeft door zelf te rusten een voor beeld voor alle volken en alle tijden ge geven. De zondagsviering ligt niet op 't vlak van de vrome traditie, maar rust op de Heilige Schrift. De overheid is Gods dienares en dient zich daarom naar Gods Woord te richten. De me ning dat de overheid niet aan Bijbelse normen gebonden is, is gelukkig nog een gemeengoed onder ons volk gewor den." Ds. D. van Enk (A.R.) zei de indruk te hebben dat men in het debat tot dus ver „alles door elkaar had gehaald". „Hier en daar denkt men, geloof ik, dat het grote overdekte zwembad aan de orde is, maar het gaat hier om een in structiebad. waar een instructeur voor nodig is en tegen de openstelling van zo'n bad verzet ik me met hand en tand. Dit is niet met onze beginselen in overeenstemming." Ook op de opmerking van de heer Hendriks („U heeft destijds in 'n pers commentaar gezegd, dat u het alge meen belang zou dienen als de open stelling van een zwembad aan de orde zou komen") ging hij nog even in. „Achter die opmerking van toen sta ik nu nog voor de volle honderd procent". Het argument dat de heer H. Wagens- veld (C.H.U.) naar voren bracht, had nog niet eerder geklonken. „De overheid gaat nu verboden instellen. Vroeger kon men rustig in de Grift gaan zwemmen. Dit gaat nu niet meer met het oog op de volksgezondheid. Ik vind dat we daar als overheid iets tegenover moeten stel len. Daar kunnen we omwille van de ge meenschap niet onder uit." Voor de heer G. J. van Deelen lagen de zaken betrekkelijk eenvoudig. „Ik vind het jammer dat men beweert dat wij anderen tot onze ideeën verplich ten. maar als we over subsidie gaan praten wordt ons door de wet ook een bepaalde verplichting opgelegd. We worden min of meer verplicht ergens voor te betalen... Er zijn zoveel wetten, het is jammer dat men met de hoogste wet. Gods Woord, geen rekening houdt..." De heer Van Genderen interrumpeer de de vorige spreker even fel toen hij opmerkte, dat de heer Van Deelen de zeggingskracht miste om te stellen dat de anderen geen rekening met de Bij bel houden. De heer H. Brouwer (B.P.) zag geen enkel kwaad in zwemmen op zondag. „Het is een persoonlijke zaak, boven dien wordt er al zoveel zondagsarbeid verricht waar van kerkelijke zijde niet tegen wordt geprotesteerd, dat er veel principiële bezwaren wegvallen. Ik ben voor het voorstel van het col lege..." ADVERTENTIE bij DROGISTERIJ - PARFUMERIE Gelderland - hoek Hoogstraat Veenendaal - Telefoon 2656 Nadat alle raadsleden, die dat wens ten, in eerste instantie hadden gespro ken kwam wethouder C. N. van Kuyk aan het woord. Hij gaf toe dat er des tijds inderdaad door de commissie ge vraagd is het bad op zondag te sluiten. „Die vraag was prematuur," zo zei hij, „want de wijze waarop we het bad in exploitatie zouden brengen was toen nog niet bekend. Bij de gymnastieklo kalen liggen de zaken anders, de ex ploitatie is in handen van de gemeen te, alleen het beheer berust bij de Sportstichting. Bij het instructiebad krijgt de Sport stichting zowel de exploitatie als het be heer in handen. Het leek ons daarom juister de raad het voorstel, waar we nu steeds over aan het praten zijn, te doen en vandaar ook dat we er geen voorwaarden wat betreft openstelling op zondag aan hebben verbonden. Wat al die principiële argumenten betreft, ik heb weinig behoefte daarop in te gaan. Er is in de loop der jaren al zo veel over gesproken. 1 Mijn standpunt Is nog steeds: als Christen kan ik niet Inzien dat sport ontheiliging van de zondag betekent, al heb ik er persoonlijk geen behoefte aan er zelf aan mee te doen. Het Woord Gods richt zich tot de individuele mens, dit is een kwestie van vrijheid ver der wil ik hier niet op ingaan." AOVhR -MIE de grote keuze... de exclusieve modellen... de speciale afdeling... maken het uitzoeken van de bruidsjapon tot een feest vooraf! In de tweede Instantie vroeg de heer Visser het woord nog. Alweer nam hij het standpunt van de heer Hendriks op de korrel. „In de K.V.P. is de uniformi teit groot, in de C.H.U. de pluriformi teit...". Zo lichtte hij nog even toe. Dat was uiteraard voor de heer Hen driks aanleiding om ook nog gauw een duit in het zakje te doen. „Ik weet dat ik de knuppel in het hoenderhok heb gegooid. Mijn bedoeling was alleen de raad te confronteren met een aantal op vattingen die in C.H.- en A.R.-kringen leven. Ik ben evenwel onaangenaam ge troffen door de opmerkingen van de heer Vrieling die zei dat zijn principe hem meer waard was dan de algeme ne opinie. Dat houdt in dat je dan toch je mening aan anderen opdringt..." Deze woorden gaven toen de heer Vrieling weer reden tot spreken. „We regeren bij de gratie Gods, op grond daarvan gaat het niet om een kwestie van iemand een mening te willen op leggen maar om het uitvoeren van de wil van God...." Nadat de heren Van de Berg en Van Genderen nog wat in principes hadden heen en weer gedebatteerd vond burge meester Hazenberg het zo langzamer hand welletjes. Als een soort afronding van het brede debat zei hij: „We moe ten ervan uitgaan dat alle raadsleden een persoonlijke opvatting hebben weer gegeven die gebaseerd is op een bepaal de levensbeschouwing. Ik acht het niet nodig elkaar nu nog langer bezig te houden." Het amendement van de heer Visser (dus om het instructiebad wel door de Sportstichting te laten beheren en ex ploiteren, maar niet op zondag open te stellen) werd daarna in stemming ge bracht en met twaalf tegen acht stem men verworpen. Voor stemden de he ren Van Ojik, Visser, Vrieling, Van Enk, BastmeQer en de gehele S.G.P.- fractie. Toen het amendement was verworpen kwam het eingelijke voorstel van B. en W. aan bod. Hoewel daarin duidelijk werd omschreven dat het bad wel op zondag open zou gaan, kwamen nie mand van de genoemde voorstemmers op het idee om nu tegen te stemmen Hoofdstraat 89 - Veenendaal Heden, vrjjdag VEENENDAAL Hotel „De Korenbeurs", 21 uur: Prijs uitreiking Sint-Nicolaasactie Win keliersvereniging. ELST Café Sportlust, 19 uur: Opening post- duivententoonstelling. SC HERPENZEEL Hotel „De Prins", 19.30 uur: Clubavond V.V. Scherpenzeel. BIOSCOOP Luxor-theater Veenendaal, 19.30 uur: „Irma la douce". C. G. VAN HALL (P.v.d.A.) ontspanning VEENENDAAL Tijdens de raads vergadering deed zich het amusante feit voor, dat de heer Van Ojik, die, wat bijbelkennis betreft, heus wel iets in de melk te brokkelen heeft, door zijn fractiegenoot Van Genderen op de vingers werd getikt. ,,Lees artikel 38 van de Heidelbergse Cathechismus maar eens na, dan komt u er wel achter of er niets tegen de sport op zondag geschreven staat", zo had de heer Van Ojik het K.V.P.-raadslid Hendriks tijdens het debat toegeroe pen. De heer Van Genderen echter dacht het nog beter te weten toen hij daar corrigerend tegenin bracht: „De heer Van Ojik zal artikel 36 van de Ned. Geloofsbelijdenis wel bedoelen..." En toen zei deze laatste weer: „Ik hou me bij de 38e zondag, daar staat al meer dan genoeg in Tja, raadsleden onder elkaar BEL Morgen, zaterdag VEENENDAAL Sionskerk, 19.30 uur: Kerstavond. RHENEN Panoramamolen. 20 uur: Mallemolen club m.m.v. „The Magic Strings". ELST Café Sportlust, 15 uur: Postduiven- tentoonstelling. BIOSCOOP Luxor-theater Veenendaal, 19.30 uur: „Irma la douce". ADVERTENTIE WH S, r>»5<ie «uil ovlfi ««1 ktj OP GRAVEREN KUNT U WACHTEN Naar keuze schuin of recht gegraveerd. VEENENDAAL Naast de belangrijke voorstellen lot aankoop van grond van de Nutsspaarbank ^n de mogelijkheid om het instructiebad op zondag open te stellen, behandelde de raad nog een aantal andere voorstellen, die vrijwel alle zonder veel discussie werden aangenomen. Slechts bij een voor stel verzochten vier leden van de raad aantekening dat zij geacht wilden zijn tegengestemd te hebben. De zgn. „hardheidsclausule", die in houdt, dat een ambtenaar die meer dan 5 pet van zijn salaris aan ziekte kosten maakt het meerdere vergoedt krijgt, wordt in verband met de geste gen kosten van de medicijnen en dok tershulp verzacht tot 4 pet. Dit komt uiteraard voornamelijk ten goede aan de gemiddelde in het bedrijfsleven be taalde salarissen over 1966. Dit in na volging Van de salarissen, die de Rijks overheid betaalt. Aan verschillende scholen werden di verse verstrekkingen toegestaan. Zo krijgt de Rehobothschool o.m. 180 leer lingensets in plaats van 90 banken, een uitbreiding van de betegeling op de speelplaats en 100 rijwielstandaards. De Julianaschool krijgt voor de afde ling Lager Onderwijs voor twee loka len nieuwe verduisteringsgordijnen om les te geven door middel van films, of filmstroken en er worden 60 leerlin gensets aangeschaft, omdat op de zol der een nieuw lokaal moest worden in gericht. Twintig hiervan zijn overigens als reserve. De afdeling ULO wilde uitbreiding van de apparatuur voor 't fysicalokaal. Ook dit werd door de raad toegestaan. De totale kosten, die gemaakt worden voor de Julianaschool bedragen ruim f 25.000, De Ichtusulo bleek in het tekenlokaal niet voldoende kranen te hebben om de kwasten uit te spoelen. Men vroeg de raad om een krediet van bijna f 850. om een wasbak met drie kranen te la ten maken. Indien de kranen niet aan gelegd worden zou het volgens het schoolbestuur de lessen in andere klas sen te veel storen. Voor de aanschaf van een bandrecorder die gebruikt moet worden bij de lessen in de Ne derlandse taal en de muziek krijgt deze school ook nog bijna f 850, De Kleuterschool 't Geerhofke vroeg om ongeveer f 850,voor de aanschaf van kleutergymnastiek- en buitenspel materiaal. De raad stond dit toe. Bij de Wielewaal is een noodlokaal ge plaatst. Deze kleuterschool vroeg om een krediet van f 6000 om dit lokaal in te kunnen richten. De raad ging ak koord en verhoogde meteen de bijdra ge per leerling en lokaal. Enigszins in de schoolsfeer bleef het voorstel, om een andere verordening vast te stellen omtrent de vergoeding van de kosten van de Schoolartsen- dienst. Tot nu toe was gebruikelijk, dat Veenendaal als grootste gemeente in samenwerkende kring alle betalingen voorschoot. Uiteraard ontving Veenendaal ook al le ontvangsten. Voor een in rekening courant uitstaand bedrag ontving de gemeente Veenendaal geen enkele vergoeding, hetgeen door het vaak lang uitblijven van de rijks- en pro vinciale uitkeringen een dure zaak werd, door renteverlies. Nu heeft de raad besloten, dat in het vervolg over een eventuele debetpost vergoed zal worden een rente, die Vee nendaal krijgt indien het geld in reke ning-courant uitzet bij de bank voor Nederlandse gemeenten, indien er een credit-post op de rekening is, dan moe ten de andere samenwerkende gemeen ten een rente betalen, die gelijk is aan de rente die de genoemde bank bere kent. Het gemeentebestuur van Vee nendaal is wel verplicht de andere ge- meesten van een gewijzigde rente op de hoogte te stellen. De omliggende gemeenten hebben een op dit voorstel aansluitend voorstel reeds aanvaard. De raad gaf het college toestemming de reeds aangegane lening van f 970.000, ten bate van de financiering van de Raadhuisbouw te effectueren. De geldgever is de Bank voor Neder landse Gemeenten; de rente is 7 1/16 pet, de koers 99. Bij de behandeling van enkele be grotingswijzigingen, die altijd vlot de revue passeren werd ditmaal nog een vraag gesteld door de heer Hendriks. Hij wilde weten of deze wijziging ver werkt was de toezegging, dat de nor men voor de Bijstandswet aangepast zouden worden met ingang van 1 okto ber 1966. Volgens wethouder Bastmeijer was dat niet het geval. Hoewel de datum van 1 oktober gehandhaafd blijft, zal daar nog een voorstel voor komen. Ver der was er nog een voorstel van het col lege van burgemeester en wethouders om de begroting over het jaar 1967 van de Sportstichting goed te keuren. Deze begroting vertoonde een geraamd nadelig saldo van f 51.350.maar werd met alleen de stemmen van de heren de Berg (sgp) en Van Ojik (chu) tegen, aangenomen. De heer Van Doorn aan de Nieuwe- weg ontvangt een bedrag van ruim f 2500.als vergoeding voor ontpach- ting van een bepaald perceel hem toe behorende grond. Reeds eerder had hij voor een ander vrijwel net zo groot perceel een zelfde bedrag gekregen.

De Vallei | 1966 | | pagina 3